PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kuvarice, manje zbori...



Feelgood
22-06-2009, 11:57
Kuvanje je divna i inspirativna zanimacija, za ljude sa puno slobodnog vremena...
Za nas, obične smrtnike, ponekada je jedna od manje voljenih obaveza...
Često nemam ideju šta bih kuvala, neka ova tema bude pomoć svima koji kuvaju,
razmenjujmo recepte i ideje...

Mirka
22-06-2009, 22:01
Poskidala sam gomilu nekih simpa recepata sa neta u nadi da cu naci nesto sto smem .

Uglavnom za sebe nisam nasla nista al ideja ima sjajnih.

Mirka
23-06-2009, 14:19
Ja cu sutra ako ne bude ostalo tikvica onaj slatki podvarak.
Mljac .

Koja salata paše uz to ?

Feelgood
23-06-2009, 14:29
Danas na meniju bio suljpa...
toliko je bio dobar da nije ni trebala salata...

Mirka
23-06-2009, 15:02
Super a sad na bakino kuvanje da mo objasnis kako se to cudo pravi . :raz_127:

Feelgood
23-06-2009, 15:43
Ne moram na bakino, to je moj pasuj :razzz

kupiš u mesari dimljeno meso za pasulj, tražiš ili špic rebra ili suve koske, ja stavljam od oba po malo.

Treba ti otprilike 300g pasulja, 1 crni luk, 2 čena belog luka, peršun, malo mirođije, so, vegeta...

Staviš pasulj u šerpu da provri, prospeš tu vodu i naliješ drugu.
u drugu šerpu staviš meso, dok provri.. onda izvadiš i staviš sa pasuljčetom... iseckaš crni i beli luk i ubaciš, odmah stviš peršun i sve druge začine koje želiš i tako kuvaš...

Gotovo je onda, kada je pasulj mekan a meso se odvaja od koske. Napraviš zapršku ako voliš, ako ne, samo ubaci malo aleve paprike u šerpu i gotovo...

Prijatno :raz_053:

Mirka
23-06-2009, 15:45
Zaprsku ono ulje- brasno- aleva ?

Feelgood
23-06-2009, 16:10
Jeste, ali ne mora ako ne volite, može i bez.

Maca
24-06-2009, 12:51
nesto sto ne mora da se kuva...


Napravite dresing od ..kecapa,limunovog soka,pavlake i soli..po svom ukusu...Zelenu salatu operite i isecite na rezance,preko salate staviti kukuruz secerac pa prelite sve to sa dresingom i odozgo staviti obarene racice...

Mirka
24-06-2009, 13:19
Indiska Čorba

Potrebno je :

keleraba
crni luk
2 sargarepe
krompir
2 jaja
kocka za supu
2 dl pavlake
kari
djumbir

U vecu serpu sipati malo ulja pa kad je vruce ubacimo sitno iseckani crni luk , kelerabu iseckanu a kockice ) izrendan kropir , sangarepu iseckanu na kolutove i sve zajedno proprziti posoljeno.

Nakon 10 min nalijemo sa 1 l slane vode vruce i dodamo kocku za supu .(idu dve na litar ) . Kad je povrce skuvano dodajemo testeninu po zelji ( rezanci su bljak bolje skoljkice neke ) i nalijemo još vode.

Kad je corba skoro gotova (nekih 45 min kuvanja ) dodamo pavlaku koju smo prethodno razmutili sa malo vode od corbice.

Odvojeno umutimo dva jaja i lagano ih dodajemo u corbu tako da postanu rezanci . Sve to uz mesanje.

Ako volite dodajte i malo karija i djumbira ( ja ne stavljam i ovako je super ) :raz_063:

причалица
26-06-2009, 10:38
jutros sam propržila glavice luka, 3 šargarepe na kolutove, 4 sečene paprike...i kad se lepo izdinstalo, dodala sam 2 krompira na kockice, pola kese graška i šolju pirinča. od začina - začin c, biber, aleva, đumbir i beli luk u granulama...malo dolila vode (da ogrezene) i baš se lepo ukrčkalo. :raz_069:

Ciciban
09-08-2009, 13:54
jel da pisem o pilecim prstima? pisacu samo da ih spremim ...vreme je vise .... :pusi:

JABUCHILO
10-08-2009, 23:54
tajska supa:

proprziti praziluk
dodati mladu zelenu sparglu (cele stabljike)
mlade zelene mahune (sasvim mladi grasak recimo)
mali slatki kukuruz marinirani ili svezi svejedno (seckati klipcice samo na pola, ne treba sitno)
limun-trava
skampi u panciru, langusti, ukratko sve sto lici na insekta a zivi u moru
nekoliko cili papricica, celih, ne lomiti

proprziti kratko i dodati vode da ogrezne

krckati 20 minuta.

dodati casu kokosovog mleka
tajski kiselo-slatki sos i soya sos (ako se nadje i kasicicu oyster sosa, ako ne nije tragedija)

krckati jos deset minuta.

u tanjiru iscediti papricicu, treba da bude jezivo ljuto. slatko-slano-ljuta corba, sa neznim povrcem i neutralnim skampima(rakovima) - najbolja stvar za lecenje teskog mamurluka.

JABUCHILO
10-08-2009, 23:56
tajska supa:

proprziti praziluk
dodati mladu zelenu sparglu (cele stabljike)
mlade zelene mahune (sasvim mladi grasak recimo)
mali slatki kukuruz marinirani ili svezi svejedno (seckati klipcice samo na pola, ne treba sitno)
limun-trava
svez djumbir u krupnijim komadicima
skampi u panciru, langusti, ukratko sve sto lici na insekta a zivi u moru
nekoliko cili papricica, celih, ne lomiti

proprziti kratko i dodati vode da ogrezne

krckati 20 minuta.

dodati casu kokosovog mleka
tajski kiselo-slatki sos i soya sos (ako se nadje i kasicicu oyster sosa, ako ne nije tragedija)

krckati jos deset minuta.

u tanjiru iscediti papricicu, treba da bude jezivo ljuto. slatko-slano-ljuta corba, sa neznim povrcem i neutralnim skampima(rakovima) - najbolja stvar za lecenje teskog mamurluka.


djumbir zaboravih

Lilu
11-08-2009, 16:21
ebi ga bre Jabuchilo daj nesto prostije i jeftinije...

JABUCHILO
12-08-2009, 10:04
hleb.
mast.
slatka mlevena paprika.
naprstak soli.

:D:D:D

Ciciban
12-08-2009, 10:33
ako si joj reko :pusi: a na dijeti je

JABUCHILO
12-08-2009, 23:12
ako si joj reko :pusi: a na dijeti je


ajde!? onda isto al bez aleve paprike.

Maca
29-08-2009, 12:09
Rizoto sa gamborima...upravo spremam dok kuckam i jedva cekam da bude gotovo.. :lol:

Dusala
01-09-2009, 17:43
:raz_038: kupus...

:raz_088: da mi je da imam kuvaricu