PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta je danas sa romantikom?



Пркос
18-02-2010, 08:48
http://www.smedia.rs/ona/slike/news_1100.jpg
Sudeći po nedavno objavljenom istraživanju sve veći broj muškaraca ima problem kada je romantika u pitanju – romantična pisma i pesme zamenili su hladni i-mejlovi i poruke poslate sa telefona.

Uprkos činjenici da je 78 odsto ispitanih žena izjavilo da bi volele da u svom poštanskom sandučetu pronađu romantično pismo ili pesmu, svega 50 odsto muškaraca priznalo je da su se tokom života odvažili na ovakav vid zavođenja.

Veliki broj žena tvrdi da bi takvo pismo čuvale kao veliku dragocenost zbog vremena i truda koje bi potencijalni izabranik njihovog srca morao da izdvoji, međutim, upravo iz tih razloga, veliki broj muškaraca odlučio je da samo stavi svoj potpis ispod već postojećeg dela kako bi impresionirao suprotan pol, što samom činu oduzima lični pečat i iskrenost potrebnu da bi se veza ostvarila, tvrdi stručnjak za veze Dženi Trent .

Iako je nekada pažljivo i strastveno napisano pismo bilo ključni elemenat udvaranja, danas se muškarci odlučuju na mnogo lakše i prostije metode osvajanja ženskog srca koje uključuju poruke poslate sa mobilnih telefona i i-mejlove.

Iako je istraživanje pokazalo da veliki broj žena redovno koristi internet sajtove poput Fejsbuka i Tvitera, više od polovine njih osećalo bi se razočarano kada bi umesto tradicionalne čestitke za rođendan ili Dan zaljubljenih dobilo poruku putem nekog od ovih sajtova.

Istraživači su takođe utvrdili da 62 odsto ispitanih žena očekuje da muškarac pohvali njen izgled, dok trećina veliku pažnju posvećuje direktnom kontaktu očima koji se tumači kao znak privrženosti.

Objavljeni rezultati takođe su sadržali nekoliko opštih saveta koje bi moderni vitezovi trebalo da primenjuju:

- vaša izabranica očekuje da nakon večere za Dan zaljubljenih vi budete osoba koja će uzeti račun i na sebe preuzeti plaćanje i tako pokazati koliko vam ona znači

- svu pažnju usmerite prema vašoj pratilji – oči koje lutaju na sve strane i koje nisu usmerene prema dragoj osobi predstavljaju veliku uvredu i minus kod većine žena

- obavezno isključite telefon ili, još bolje, ostavite ga kod kuće, pošto prekidanje intimne večere neprijatnom zvonjavom nije pravi način da se ostavi dobar utisak i put ka ženskom srcu

Dženi Trent, smatra da iako su vremena viteza u sjajnom oklopu i dama u nevolji prošla, ljudima je romantika i dalje potrebna pošto se praktično nalazi upisana u našoj DNK.

Izvor: S media

причалица
18-02-2010, 11:41
ne znam...mm je potpuno neromantičan i kada hoće meni da učini nešto po volji, a da bude romantično, to obavezno pokvari rečenicom ''evo, mico, nešto za tebe...romantično''...i meni onda više nije romantično ni malo....ubio mi je volju za romantikom.

Sibi
18-02-2010, 15:32
dok sam bila mlađa, mm je bio romantičan ja nisam, skroz prizemljena, retko šta je umelo da me ponese pod oblake ... sad je sve naopačke...

Taska
18-02-2010, 16:50
takodje nisam nikad bila neki romantik.....
i sad ne mogu da krivim mm sto nije kao sto je bio :raz_097:


a opet nije da ne volim romantiku....zavisi....

kojica
12-03-2010, 16:53
Ја сам у мањини...:undecided: од романтичног писма бих добила напад смеха....

Sibi
12-03-2010, 17:08
Ја сам у мањини...:undecided: од романтичног писма бих добила напад смеха....

i ja sam, zamalo da me omrzne :stidljiva: ... ali sam ga dovela u red...sad se on kliberi na ono na šta sam ja ranije ... :undecided:

Bisernica
13-03-2010, 19:33
U svakom trenutku ću naći minijaturu koja će mi trenutak učiniti romantičnim,pa i ako on to nije.
Ne bih mogla zamisliti kako bi mi život izgledao da nije romantike....i nikad nisam znala kako ljudi
koji nisu romantični osećaju sebe i svet oko sebe,pitala sam se da li je njima sve crno belo ili sivo,
ili ponekad ima i nijansi ljubičaste u njihovoj svakodnevici.
Ja sam nepopravljiv romantičar :lol:....možda i previše,nikako da nadjem nekog kome je romantika
pokretač.

kojica
16-05-2010, 09:46
nije lepo da se vređamo...:kojica: osećamo naopačke... :lol:

život je onakav kakav jeste, bez obzira da li mi to vidimo ili ne..
neki su izabrali da gledaju, a neki da žmuru... :raz_060:
osećaju i jedni i drugi podjednako...

Klu
19-05-2010, 18:54
romantika je danas retka ptica...

причалица
19-05-2010, 19:14
apsolutno romantično se osećam danas....

Slovenska
26-05-2010, 13:35
Romantika je tu i mi, romanticni, smo tu...:raz_125: