PDA

Pogledaj Punu Verziju : Доминација



QueenOfClubs
23-02-2010, 13:47
Читам поднаслов овог педеефета па се питам колико је тачно...
Колико смо више "нежнији пол"и колико нам уопште треба то раме...
Чињеница је да је доминација жена све већа...

Да ли волите да сте успешне у свим сферама живота?
Да ли волите да ваша буде задња?
Да ли се уопште ослањате на мушкарца?
Колико уважавате његово мишљење?

Искрено, мени се ова доминација уопште не допада.
Приметила сам да су мушкарци постали прилично исфрустрирани и незадовољни.
Полако губе на свим пољима...
И шта да радимо ми драге моје с таквим мушкарцима?
Да ли идемо ка томе да нам уопште неће ни бити потребни?
Где је граница?

И још једно питање...
Колико нам је еманципација дала а колико узела?
:huh:

baby jane
23-02-2010, 19:00
ja samo mislim da su žene postale malo ambicioznije nego današnji muškarci, kao i bezobraznije:raz_068:...i da je to dovelo do toga da se današnje žene smatraju "dominantijim"...

al se namučih i ovo da odgovorim, danas mi nije dan...:(:(:(

Man
23-02-2010, 19:01
Mož samo da dobijete po gozi ako ne bidnete dobre :Batine:
ili ono beše ako bidnete dobre po gozi a ako ne po ... :pusi:

QueenOfClubs
23-02-2010, 19:02
Ма жене су и предобре, у томе и јесте проблем. http://razbibriga.net/imported/2010/02/raz_035-1.gif

Man
23-02-2010, 19:04
to i kažem bwe :smiley:
zato ih i treba .... da ih bude što više :raz_018:

Dusala
23-02-2010, 19:25
eeeeeee pre ce sad muski nas da otkace cim rode prvo dete...:raz_013::raz_013::raz_013:

Sibi
23-02-2010, 23:19
muški da rode prvo dete? :raz_119:

Dusala
23-02-2010, 23:25
pa tako rekose sta se becis i u kom vremenu ti zivis sad je sve moguce...

cek samo dok to bude pitacu vas ja ste onda dominantivne...:raz_013:

kojica
12-03-2010, 14:22
Читам поднаслов овог педеефета па се питам колико је тачно...
Колико смо више "нежнији пол"и колико нам уопште треба то раме...
Чињеница је да је доминација жена све већа...

Да ли волите да сте успешне у свим сферама живота?
Да ли волите да ваша буде задња?
Да ли се уопште ослањате на мушкарца?
Колико уважавате његово мишљење?

Искрено, мени се ова доминација уопште не допада.
Приметила сам да су мушкарци постали прилично исфрустрирани и незадовољни.
Полако губе на свим пољима...
И шта да радимо ми драге моје с таквим мушкарцима?
Да ли идемо ка томе да нам уопште неће ни бити потребни?
Где је граница?

И још једно питање...
Колико нам је еманципација дала а колико узела?
:huh:

Mlogo jednostavno.. pošto oboje volimo da dominiramo, podelili smo sfere...:raz_097:
Tako da ja uvažavam njegovo mišljenje oko poslova/obaveza koje je on preuzeo na sebe i
nisam isfrustrirana već zahvalna, što bar od nečega mogu mozak da odmorim..
i obratno...

причалица
15-03-2010, 17:21
ma, uopšte ne želim da budem dominantna, ali sam primorana da dominiram...grozno, verujte.

zLozi
16-03-2010, 15:08
Ne volim da dominira, ne volim da dominiram, volim dogovore....mada, volim da osetim da je muskarac. :bela:

Ali potpuna ravnopravnost ne postoji, uvek neko dominira, barem malo. Sama dominacija sama po sebi nije losa, dok ne ode u extremnu dominaciju, postavljanje ultimatuma, zabrana,pretnje.
Ne volim 100% poslusne muskarce, jer onda to i nije neki muskarac, ali ne volim ni one koji igraju igrice, samo me zamore....ko ce meni da ugodi. :lol:

zLozi
16-03-2010, 18:41
Sta fali da kazem da volim dominantne muskarce....volim dominantnog muskarca, ali onog koji ne gusi, ne sputava, vec onoga koji ce mi dati osecaj ususkanosti i zasticenosti.
Ode moja emancipacija u p.m. :lol:

причалица
20-03-2010, 19:18
Sta fali da kazem da volim dominantne muskarce....volim dominantnog muskarca, ali onog koji ne gusi, ne sputava, vec onoga koji ce mi dati osecaj ususkanosti i zasticenosti.
Ode moja emancipacija u p.m. :lol:

daj Bože da nađeš takvog.

petrana
20-03-2010, 19:47
Ja cu da vam ispricam istinitu pricicu :lol:
devojcica od pet godina kaze sledece:

Ja cu da idem u skolu sledece godine i ocu da ucim, da budem najbolji djak.
Onda cu da yavrsim fakultet, to obaveyno. Onda cu da se udam i odma da rodim sina,
da posle vise ne mislim.

:lol: neverovatno

причалица
21-03-2010, 08:47
Ja cu da vam ispricam istinitu pricicu :lol:
devojcica od pet godina kaze sledece:

Ja cu da idem u skolu sledece godine i ocu da ucim, da budem najbolji djak.
Onda cu da yavrsim fakultet, to obaveyno. Onda cu da se udam i odma da rodim sina,
da posle vise ne mislim.

:lol: neverovatno

ovo je moja snajka, kada je bila mala, pričala....isto.

Flertusa Cipelic
22-05-2011, 20:05
U poslu zelim da budem dominantna jednog dana, u kuci ravnopravni a u sexu on, postena sam :lol:
LM, ne busam se u grudi da nesto dominiram i da bude po mom, tj malko trepcem :sojka:
pustim ga da odluci, pa onda bude po mom.
A ponekad taaaaaaako prija da kazem : Da. dragi i trepcem opet :lol: ;)

DaDole
26-05-2011, 07:43
Sve je dobro,pa i emancipacija,ukoliko je u skladu sa određenom mjerom koja ne guši ni slobodom,ni ropstvom..e,tu je mjeru uvijek najteže otkriti..dominacija je pojam koji ne priznajem,barem ne u takvom obliku..
volim kad sam uspješna i materijalno neovisna..volim što jesam nježniji pol,ali volim i snagu onog "muškog" u meni..i da,jesam emancipovana ,ali tako volim da znam da imam rame na koje mogu da se oslonim..
ne glumim heroinu i ne razbacujem se samostalnošću naokolo,ali znam šta je moje i šta mi niko ne može oduzeti..jedno moje JA..po kojem jesam i koje ima smisla i kad je samo,ali najpunije je kad je u nekom MI..
ne podnosim tvorevinu "moja je zadnja riječ" i uvijek težim da ta "zadnja" riječ bude Naša.

Man
26-05-2011, 07:45
U poslu zelim da budem dominantna jednog dana, u kuci ravnopravni a u sexu on, postena sam :lol:
LM, ne busam se u grudi da nesto dominiram i da bude po mom, tj malko trepcem :sojka:
pustim ga da odluci, pa onda bude po mom.
A ponekad taaaaaaako prija da kazem : Da. dragi i trepcem opet :lol: ;)

što nisi malo veća :qq:

DaDole
26-05-2011, 07:51
U poslu zelim da budem dominantna jednog dana, u kuci ravnopravni a u sexu on, postena sam :lol:
LM, ne busam se u grudi da nesto dominiram i da bude po mom, tj malko trepcem :sojka:
pustim ga da odluci, pa onda bude po mom.
A ponekad taaaaaaako prija da kazem : Da. dragi i trepcem opet :lol: ;)
Da..zanimljivo je koliko to muškarci vole..kad misle da su u pravu,mi trep trep..oni samozadovoljni..a mi opet uradimo po svom:)

Man
26-05-2011, 07:54
Pa i mi bre uvek uradimo po svom :haha: tako treba...

DaDole
26-05-2011, 07:56
Pa i mi bre uvek uradimo po svom :haha: tako treba...

Bravo :) vi po svom,mi po svom..lijepo ja kažem d aje dominacija rastegljiv pojam :)

причалица
26-05-2011, 08:31
nema dominacije...sve je to jedna malo veća klackalica.

kojica
26-05-2011, 10:03
pa negde i ima... a ima i sigurnih kuća zato.. :hm:

ribizla
26-05-2011, 10:46
Читам поднаслов овог педеефета па се питам колико је тачно...
Колико смо више "нежнији пол"и колико нам уопште треба то раме...
Чињеница је да је доминација жена све већа...

Да ли волите да сте успешне у свим сферама живота?
Да ли волите да ваша буде задња?
Да ли се уопште ослањате на мушкарца?
Колико уважавате његово мишљење?

Искрено, мени се ова доминација уопште не допада.
Приметила сам да су мушкарци постали прилично исфрустрирани и незадовољни.
Полако губе на свим пољима...
И шта да радимо ми драге моје с таквим мушкарцима?
Да ли идемо ка томе да нам уопште неће ни бити потребни?
Где је граница?

И још једно питање...
Колико нам је еманципација дала а колико узела?
:huh:



1.Volim da sam uspeshna u svim sverama.
2.Naravno da volim, ko za ime Boga ne voli?
3.Retko.
4.Nimalo.

Muskarac samo sputava, kao da imas dete pored sebe... sto ce mi musko?! dete i tako odgaji zena, tako da ne vidim nista lose bit isamohrana majka. Naravno u pecetku je potrebna pomoc roditelja, i podrska, ali ne vidim zasto se i to ne bi dobilo.
Granica ne postoji.
Mnogo, mnogo.

DaDole
26-05-2011, 11:49
SVi znamo šta nam je ta emancipacija dala..al budimo iskreni..jesmo li svjesni koliko nam je uzela..
Prva smjena: žena radi na poslu..osam sati obično..ima odgovornost,šefa,obaveze,stres..na posao ne smije da kasni
Druga smjena : dolazi kući,ručak,mašina,peglanje,djeca....
Treća smjena : žena je umorna..cijeli dan je na nogama..bila je radnik,majka,kućna pomoćnica,kuharica,učiteljica..baca se u kadu da samkne umor sa sebe,mirise znoja i luka..i rado bi da bude ljubavnica
žena spava..treća smjena je možda previše...

причалица
26-05-2011, 11:59
SVi znamo šta nam je ta emancipacija dala..al budimo iskreni..jesmo li svjesni koliko nam je uzela..
Prva smjena: žena radi na poslu..osam sati obično..ima odgovornost,šefa,obaveze,stres..na posao ne smije da kasni
Druga smjena : dolazi kući,ručak,mašina,peglanje,djeca....
Treća smjena : žena je umorna..cijeli dan je na nogama..bila je radnik,majka,kućna pomoćnica,kuharica,učiteljica..baca se u kadu da samkne umor sa sebe,mirise znoja i luka..i rado bi da bude ljubavnica
žena spava..treća smjena je možda previše...

i sve je tako, nedo. nekako se izdrži do 40. a posle - nikako. puca se.
valkiri je još dete po tom stavu :neutral:

mikili
26-05-2011, 12:33
ja sam jaka osoba,umem da budem dominantna.pogledom,stavom,ostrinom reci,pojedinim postupcima.silom prilika ,posto je radno mesto mog muza udaljeno kilometrima,to sam morala da naucim i usvojim.mada,ima malo i licnih predispozicija.prija mi ,da kad on dodje kuci,budem slaba ,da se opustim,prepustim njemu sve sfere,on tada preuzima i kuhinju,voli da kuva,neke stvari i bolje od mene,da odlucuje..mada cesto pogledom potrazi moje odobravanje.tesko je nositi toliko breme odgovornosti i za vaspitanje dece,za profesionalne duznosti,za svakakve zivotne sitnice kada si sam,po mom misljenju u zivotu dece bitno je da postoje i majka i otac.stvar je izbora,licne snage i mogucnosti svaki drugi stav.

marlon
28-05-2011, 22:22
Muskarac samo sputava, kao da imas dete pored sebe... sto ce mi musko?.

shovinistichka baba roga... :lol: treba ti da te nauci npr sta danas valja u it tehnologiji, pa da te nauchi kako se miksuje, pa da te nauchi kako da plasirash svoju garage muziku na trziste pa te nauchi da ima istanchaniji muzichki ukus od tebe, pa da te nauchi da ga postujes jer je npr vishlji od tebe i pametniji :g: pa da te nauchi da zena nikad ne moze biti ono sto je njen optimalni vrh ako nema pored sebe muskarca... moze i jos poneku zenu a i jos ponekog muskarca ako je bas onoooo alava :lol:

student
28-05-2011, 22:30
mislim da je to sve jednako u svakom smislu.

причалица
29-05-2011, 07:57
shovinistichka baba roga... :lol: treba ti da te nauci npr sta danas valja u it tehnologiji, pa da te nauchi kako se miksuje, pa da te nauchi kako da plasirash svoju garage muziku na trziste pa te nauchi da ima istanchaniji muzichki ukus od tebe, pa da te nauchi da ga postujes jer je npr vishlji od tebe i pametniji :g: pa da te nauchi da zena nikad ne moze biti ono sto je njen optimalni vrh ako nema pored sebe muskarca... moze i jos poneku zenu a i jos ponekog muskarca ako je bas onoooo alava :lol:

al je ovaj marlon pametaaaaaaan :pada:

marlon
29-05-2011, 07:58
teq qaqi kad bi samo znala :g:

причалица
29-05-2011, 07:59
teq qaqi kad bi samo znala :g:

pa da dominiraš :lol: ne može.

marlon
29-05-2011, 08:00
ma joq dominacija je uvek iz glave... kad se spadne samo na s/m, bicheve i batine to je sminka kad se nume ono prvo :jede:

Natali_Uvil
29-05-2011, 16:20
Читам поднаслов овог педеефета па се питам колико је тачно...
Колико смо више "нежнији пол"и колико нам уопште треба то раме...
Чињеница је да је доминација жена све већа...

Да ли волите да сте успешне у свим сферама живота?
Да ли волите да ваша буде задња?
Да ли се уопште ослањате на мушкарца?
Колико уважавате његово мишљење?

Искрено, мени се ова доминација уопште не допада.
Приметила сам да су мушкарци постали прилично исфрустрирани и незадовољни.
Полако губе на свим пољима...
И шта да радимо ми драге моје с таквим мушкарцима?
Да ли идемо ка томе да нам уопште неће ни бити потребни?
Где је граница?

И још једно питање...
Колико нам је еманципација дала а колико узела?
:huh:

1. Da
2. Nije mi bitno cija je zadnja dok god ta koja je zadnja ima smisla i u korist je porodice
3. Ponekad, kad je za nesto potrebno dvoje i kada je potreban dogovor. Inace sam nezavisna u odlukama i postupcima koji se ticu mene licno. Sve ono sto moze da implicira nas dvoje kao par ili nasu porodicu potreban je koncenzus.
4. Uvazavam i postujem. Kada god sam u nedoumici oko necega pitam ga za savet.


Ne razumem geleralizaciju, niti kakve veze ima emancipacija zene sa obostranim postovanjem i tolerancijom u odnosu ili braku. Ne bih mogla da zivim sa nekim nerazumnim bulidzom koji voli da dominira i da mu je njegova uvek poslednja eto tek tako iz principa ili zato sto je musko.

Adio
29-05-2011, 18:22
Naravno da volim svoj uspeh, ali ne moze sve biti potaman, ne?
Ne volim tu dominaciju, to je glupost. Da bi neki odnos uspeo, mora da postoji dopunjavanje, motivacija, jer cim neko nekog sputava nesto nije kako treba.
Potrebno mi je misljenje nekog cisto zbog sagledavanja stvari iz drugog ugla a u svakom slucaju cu uraditi onako kako smatram da je najbolje.


I nije mi jasna ta stavka emancipacije?
Zene su krenule u emancipaciju jos pre Turaka, bar u Srbiji, jer je normalno da neko ima pravo da zna da pise i bude sposoban da obavlja odredjen posao, slobodu izbora savremenom coveku niko ne sme da ukine, jel?
Jednostavno, to nema veze sa emancipacijom, vec sa mogucnoscu izbora. Kada ti je izbor veci, ti logicno vise trazis i bolje biras. Ende

Morgana
07-07-2011, 12:56
Читам поднаслов овог педеефета па се питам колико је тачно...
Колико смо више "нежнији пол"и колико нам уопште треба то раме...
Чињеница је да је доминација жена све већа...

Да ли волите да сте успешне у свим сферама живота?
Да ли волите да ваша буде задња?
Да ли се уопште ослањате на мушкарца?
Колико уважавате његово мишљење?

Искрено, мени се ова доминација уопште не допада.
Приметила сам да су мушкарци постали прилично исфрустрирани и незадовољни.
Полако губе на свим пољима...
И шта да радимо ми драге моје с таквим мушкарцима?
Да ли идемо ка томе да нам уопште неће ни бити потребни?
Где је граница?

И још једно питање...
Колико нам је еманципација дала а колико узела?
:huh:

Ja primećujem da su muškarci u biti dosta slabiji. Ili sam otrovana bajkama, gde snažni princ uzima krhku princezu i odnosi je u neke bolje svetove?... pa mi se samo čini da su sada slabiji?

U svakom slučaju, prilagodila sam se novim tokovima. Volim prevashodno na sebe da se oslanjam (ali ponajviše zato što sam ranije videla da mi nije "isplativo" oslanjati se na partnera, u smislu često sam bila razčarana).
Uvažavam svačije mišljenje, ali volim da na kraju budem JA ta koja odluči.
(mislim na odluke koje se tiču moje sfere, ne zajedničke)

Ne znam, meni sve to nešto i ne smeta, dobro se osećam u svojoj koži kada sam ja ta koja drži putokaz u ruci.

Vidana
25-02-2014, 16:21
Mož samo da dobijete po gozi ako ne bidnete dobre :Batine:
ili ono beše ako bidnete dobre po gozi a ako ne po ... :pusi:
Post jeste star,ali nadam se još uvek aktuelan.
Nije bitno gde se dobija, već šta....