PDA

Pogledaj Punu Verziju : Srećan 8. mart!!!



Vin_Diesel
08-03-2010, 01:58
http://razbibriga.net/imported/2010/03/2920a10-1.jpg

Drage naše Razbibrige :smiley: , čestitke i najljepše želje povodom 8. marta, da vam život bude ispunjen ljubavlju i da vas prati dobro zdravlje i sreća !!!



p.s. - izvinjavam se adminu i moderatorima ako sam klonirao temu,...Pretraživao sam i nisam ništa našao,...

Vin_Diesel
08-03-2010, 12:57
E jeste vi žene komplikovane,...... :(

Eva
08-03-2010, 12:58
hvala. to si tek sad primetio?

Vin_Diesel
08-03-2010, 13:09
nema na čemu, naravno i drugi put,... :) ma komplikovane ste, znao sam to i ranije :D

Sibi
08-03-2010, 13:35
Hvala Vin :)

sani
08-03-2010, 14:50
:kiss::kiss::kiss:
Hvala!:smiley:

Bisernica
08-03-2010, 15:11
Prošlo je vec 102 godine,od prvih masovnih demonstracija ženskih i radničkih pokreta,koje su američke,a odmah potom i evropske žene,organizovale kao borbu za svoja radnička,ženska i politička prava.
Nosile su parolu ;
.................HLEBA ,MIRA I RUŽA...............simbole za ; hoćemo posla,bezbednost i sigurnost i solidarnost.Sto godina je prošlo,a parola nije izgubila na aktuelnosti,slično paroli francuske revolucije - jednakost,bratstvo,sloboda.,reči koje bi trebale biti temelj modernog ljudskog društva.
Ceo jedan vek žene su morale osvajati prava,koja im u stvari sasvim prirodno pripadaju;
-pravo na jednako obrazovanje
-pravo na rad i pravo da budu jednako plaćene za jednake poslove kao i njihove muške kolege
-pravo na vlasništvo,pokretnu i nepokretnu imovinu,pravo na nasledjivanje.
-slobodno odlučivanje o sopstvenom životu
-pravo glasa i kandidovanja
-pravo da ih društvo štiti od nasilja.
Ima li išta prirodnije nego da svako ljudsko biće ima ova prava?Žene su za njihovu primenu stradale,ginule,trpele podsmeh i omalovažavanje..i žive *revoluciju* već evo,102 godine.
Kvalitet života kojim žene danas žive ,iako nezadovoljavajući u potpunosti,rezultat je revolucije koju su počele nase prabake i sve hrabre žene s početka XX veka.Dug koji imamo prema njima,dužne smo vratiti našim ćerkama i sinovima - da im ostavimo uslove za bolji kvalitet života sutra.
Želim vam danas svima dan sav od dobre volje,dobrih emocija i dobrih obećanja da ćemo,setivši se onih koje su ovaj dan živele pre nas,učiniti one najvažnije promene-promeniti na bolje bar nešto od onog sivog i nepravednog u našim ličnim životima,i obojiti ga bojom onog karanfila koji nam poklanjaju.
Onima koji ga poklanjaju čestitam današnji dan,ženama onih 364 koji su ostali,a koji su u životu svake žene ispunjeni obavezama koje podsećaju na rudarske.Zato ženama želim,kao i rudarima;SREĆNO,u svakoj narednoj borbi sa životnim iskušenjima.....jer

"Žena na svojim ledjima nosi pola neba"

Lao Ce

http://razbibriga.net/


http://www.youtube.com/watch?v=NivskAgQVpQ

причалица
08-03-2010, 16:21
hvala, bre! ti si jedino muško koje se potrudilo da prostor (makar i virtuelni) ispuni čestitkom....mislim meni....blago ostalim ženama koje nisu ''slučaj'' kao ja.

Dusala
08-03-2010, 18:29
Hvala Vin...:cmok::cmok::cmok:

Svim Damama od mene isto...:smiley:

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs379.snc3/24256_105075376182430_100000399058075_134045_93816 8_n.jpg

Пркос
08-03-2010, 21:10
Hvala Vin i od mene!!!:smiley:

marlon
08-03-2010, 23:20
svim damama komunisticke provinijencije dajem po kuranfil za danasnji praznk :huh:

Vin_Diesel
09-03-2010, 00:50
eee pa drage moje, :smiley: naše, praznik je prošao,..hvatajte se posla i novih tema :raz_068:

Eva
09-03-2010, 10:37
Nisam ga ni pustala.

QueenOfClubs
08-03-2011, 13:22
Ceo jedan vek žene su morale osvajati prava,koja im u stvari sasvim prirodno pripadaju;
-pravo na jednako obrazovanje
-pravo na rad i pravo da budu jednako plaćene za jednake poslove kao i njihove muške kolege
-pravo na vlasništvo,pokretnu i nepokretnu imovinu,pravo na nasledjivanje.
-slobodno odlučivanje o sopstvenom životu
-pravo glasa i kandidovanja
-pravo da ih društvo štiti od nasilja.
Све чешће чујем мушкарце да им је овај празник смешан, глуп, комуњарски.
Не видим какве ово везе има има с тим...
Можда је само након 103 године овај празник малко застарео.
Можда је претворен у спрдњу у неким породицама.
Али мислим да су овиме и мушкарци добили доста тога.
Волела бих да знам колико мушкараца данас може да издржава своју породицу.
Колико су жене у ствари принуђене да раде...
Волела бих да знам шта су мушкарци тачно изгубили овим "правима" жена, па овај празник бојкотују.
Зашто не укинемо и Први мај?

Лично га не славим баш зато што што се претворио у букете цвећа и чоколаде и то уз гунђање.

причалица
08-03-2011, 13:24
ma, kvin....žene ga smatraju komunjarskim :lol:
lako bi da to muškarci misle, nego žene...ah, žene su čudo.

QueenOfClubs
08-03-2011, 13:24
ma, kvin....žene ga smatraju komunjarskim :lol:
lako bi da to muškarci misle, nego žene...ah, žene su čudo.
Шта, опет жене криве? :facepalm:

Slowpoke Rodriguez
08-03-2011, 13:26
E vis sad... neje 103 no 100 bar tako rekose jutros na prvim vestima, a one tri god sto fale valjda se strajkovalo za isti...
Koj bojkotuje niko ne bojkotuje, cak ni oni muski sto se osecaju ko zene mislim da njima jos i imponuje... :mrgreen:

A, u 1.maj me ne diraj to je zajednicki jedino nije praseci i oni jadni bi ga najradije bojkotovali al im se neda... :razanj::mrgreen:

причалица
08-03-2011, 13:27
Шта, опет жене криве? :facepalm:

pa kod mene na poslu jesu....na primer, dok je žena bila dekan, ona je ukinula svako obeležavanje 8. marta rečima da su to ''ostaci zaostalih komunističkih vremena koja su, nadam se, daleko iza nas'' :lol:
tako da smo, osim gledanja kroz prste koja se žena nije pojavila na poslu, dobijali za poklon - ništa...
a posle je muška upravljačka garnitura samo nastavila to isto da radi :lol:

Sandokan
08-03-2011, 13:27
Све чешће чујем мушкарце да им је овај празник смешан, глуп, комуњарски.
Не видим какве ово везе има има с тим...
Можда је само након 103 године овај празник малко застарео.
Можда је претворен у спрдњу у неким породицама.
Али мислим да су овиме и мушкарци добили доста тога.
Волела бих да знам колико мушкараца данас може да издржава своју породицу.
Колико су жене у ствари принуђене да раде...
Волела бих да знам шта су мушкарци тачно изгубили овим "правима" жена, па овај празник бојкотују.
Зашто не укинемо и Први мај?

Лично га не славим баш зато што што се претворио у букете цвећа и чоколаде и то уз гунђање.

Pa kad bude dan muškaraca, slaviću i dan Žena .....
Nema ženskih i muških poslova kod mene, ni onda a sada još manje ....... pa ni potrebe da se ovaj dan posebno obeležava ..... osim rodjenja deteta ne postoji ženski posao koji nisam radio ........ čemu onda .... al ne branim ja ko voli nek izvoli ....

причалица
08-03-2011, 13:29
Pa kad bude dan muškaraca, slaviću i dan Žena .....
Nema ženskih i muških poslova kod mene, ni onda a sada još manje ....... pa ni potrebe da se ovaj dan posebno obeležava ..... osim rodjenja deteta ne postoji ženski posao koji nisam radio ........ čemu onda .... al ne branim ja ko voli nek izvoli ....

ti si pojedinac...i ono vreme, kada su se žene borile za svoja prava, postojali su muškarci koji su se ponašali kao ti danas....ali, to nije sistemsko rešenje.

tripp
08-03-2011, 13:29
dame srecan 8 mart :))

QueenOfClubs
08-03-2011, 13:31
Pa kad bude dan muškaraca, slaviću i dan Žena .....
Nema ženskih i muških poslova kod mene, ni onda a sada još manje ....... pa ni potrebe da se ovaj dan posebno obeležava ..... osim rodjenja deteta ne postoji ženski posao koji nisam radio ........ čemu onda .... al ne branim ja ko voli nek izvoli ....
Мушкарцима ова наведена права никад нису ни била ускраћена.
Говори се о праву на образовање, о праву да се има властита имовина, о праву на запослење, не видим какве сад везе имају мушки и женски послови, аман.
Ко их уопште спомиње.

Sandokan
08-03-2011, 13:31
ti si pojedinac...i ono vreme, kada su se žene borile za svoja prava, postojali su muškarci koji su se ponašali kao ti danas....ali, to nije sistemsko rešenje.

Pa ja ga s toga kao POJEDINAC i ne obeležavam .... ne branim nikome da ga obeležava ....

причалица
08-03-2011, 13:31
dame srecan 8 mart :))

:) hvala


Pa ja ga s toga kao POJEDINAC i ne obeležavam .... ne branim nikome da ga obeležava ....

i da hoćeš ne možeš da braniš, kao pojedinac :lol:


Тако је и код нас.
А запослене све саме жене.
Сад су чак и у обезбеђењу :facepalm:

:eek: brrrrrrr!

QueenOfClubs
08-03-2011, 13:32
pa kod mene na poslu jesu....na primer, dok je žena bila dekan, ona je ukinula svako obeležavanje 8. marta rečima da su to ''ostaci zaostalih komunističkih vremena koja su, nadam se, daleko iza nas'' :lol:
tako da smo, osim gledanja kroz prste koja se žena nije pojavila na poslu, dobijali za poklon - ništa...
a posle je muška upravljačka garnitura samo nastavila to isto da radi :lol:
Тако је и код нас.
А запослене све саме жене.
Сад су чак и у обезбеђењу :facepalm:

QueenOfClubs
08-03-2011, 13:33
dame srecan 8 mart :))
Хвала. :)

Sandokan
08-03-2011, 13:35
Мушкарцима ова наведена права никад нису ни била ускраћена.
Говори се о праву на образовање, о праву да се има властита имовина, о праву на запослење, не видим какве сад везе имају мушки и женски послови, аман.
Ко их уопште спомиње.

Pa ne vidim razlog za postojanje takvog dana ..... ko ženama danas brani bilo šta .... čak smatram da moderna žena ima i veća prava nego muškarac, to što sve žene ne znaju da to iskoriste ............a zašto pominjem muško/ženske poslove .... pa za razliku od slobode obrazovanja i sl. tu još ima podela .....
Srećan Vam 8. mart :)

QueenOfClubs
08-03-2011, 13:38
Pa ne vidim razlog za postojanje takvog dana ..... ko ženama danas brani bilo šta .... čak smatram da moderna žena ima i veća prava nego muškarac, to što sve žene ne znaju da to iskoriste ............a zašto pominjem muško/ženske poslove .... pa za razliku od slobode obrazovanja i sl. tu još ima podela .....
Srećan Vam 8. mart :)
Па ко што велим, онда би требало укинути и 1. мај и Дан уставности, мислим, било је то давно, сад радници имају сва та права, елте, а онај Устав на Сретење... Их, кад је то било... Ко би се тога сетио а и устав промењен бар 20 пута...

Хвала. :)

Sandokan
08-03-2011, 13:40
Па ко што велим, онда би требало укинути и 1. мај и Дан уставности, мислим, било је то давно, сад радници имају сва та права, елте, а онај Устав на Сретење... Их, кад је то било... Ко би се тога сетио а и устав промењен бар 20 пута...

Хвала. :)

Boga mi 1. maj tek će da dobije smisao ..... al netjemo da širimo :cmok:

Ciciban
08-03-2011, 16:11
Srecan vam osmi mart drage moje forumasice od mene i jedne male lavice :)

причалица
08-03-2011, 16:12
Srecan vam osmi mart drage moje forumasice od mene i jedne male lavice :)

pa ja se baš pitam gde si ti :cmok: srećan i tebi ovaj dan i svaki dan :)

Ciciban
08-03-2011, 16:18
hvala prico :cmok: inace tu sam , malo ovde malo onde ...bitno je da vas se setim cesto, cak i provirim , nije fer da zbog par njih ne pozdravim i vas koji ste mi dragi ...
cmmmoka otisla Cici da odmara

Bisernica
08-03-2011, 17:05
Svim Damama Razbibrige

Nikad ti niko neće ovako u krvotok uliti
poslednju nežnost celu,
i pronaći u tebi i nadu i beznađe.

Mika Antić

...niko kao Žena !
Sretan 8. mart :heart:


http://img200.imageshack.us/img200/4127/crvenaruza1.jpg



http://www.youtube.com/watch?v=fZUs5ltgqZI

Tibi
08-03-2011, 19:55
Srecan vam praznicni dan drage Dame:cmok::bisa: :prkos:


http://www.youtube.com/watch?v=Lr0xJBsVbZY&feature=related

john preston
08-03-2011, 20:46
drage forumasice..srecan vam 8 mart :g:

http://www.youtube.com/watch?v=_yey6vKSnH0&feature=related

3009