PDA

Pogledaj Punu Verziju : Izuvanje POMOĆ



Zazijavalo
23-03-2010, 20:12
Upravo ispratih neke goste koji se izuvaju na silu. Imaju šarene čarape. Glava porodice ima rupicu na vr levog palca. Pokušava da je sakrije. Gledaju nas sa prekorom što nemamo dovoljno udobnih kućnih papuča za sve njih.
Kad su osušili oznojene noge u našim papučama, navukli su svoje cipele i otišli jedan po jedan.

Pa se sad ja pitam... šta bi bilo najefikasnije? Da drugi put pospem ekserčiće po hodniku? Možda ih to obeshrabri?
Da prospem zemlju iz saksija i da kažem nemarno:
- Ta nemojte se izuvati, pobogu. Kod nas je ionako zemljani pod. :undecided:

Man
23-03-2010, 20:16
sa će ***** da objasni :kafa:

besmrtna
23-03-2010, 23:09
Mozda to sa zemljom nije lose :undecided:

Ili dresiras psa da napadne kad neko pokusa da se izuje :undecided:


Ja na primer nemam tepihe pa ih upozorim da je svuda parket i da ce im biti hladno i da nemam papuce.... pa da moraju da ostanu obuveni ...

kojica
23-03-2010, 23:15
Upravo ispratih neke goste koji se izuvaju na silu. Imaju šarene čarape. Glava porodice ima rupicu na vr levog palca. Pokušava da je sakrije. Gledaju nas sa prekorom što nemamo dovoljno udobnih kućnih papuča za sve njih.
Kad su osušili oznojene noge u našim papučama, navukli su svoje cipele i otišli jedan po jedan.

Pa se sad ja pitam... šta bi bilo najefikasnije? Da drugi put pospem ekserčiće po hodniku? Možda ih to obeshrabri?
Da prospem zemlju iz saksija i da kažem nemarno:
- Ta nemojte se izuvati, pobogu. Kod nas je ionako zemljani pod. :undecided:

:raz_067::raz_067::raz_067:

Loše sam tipovala.. još i skočka uložih na to da je u pitanju tašta
koja sve viče.. neću da se izuvam, žurim.. a u kolima ima kofer
spreman za metar dana...:raz_013:

kojica
23-03-2010, 23:17
A da ipak Zazi ti njima kažeš, da je kod vas običaj da na česmi u dvorištu operu noge...:raz_096:

mare
23-03-2010, 23:22
Pa ono, :lupko: ne znam šta da im kažeš :mrgreen:

NCF
24-03-2010, 00:13
Stani bre Z-i... pa rekao si da se izuvaju na silu... :mrgreen:
Ostavi ih obuvene sledeci put. A grejanje odvrni.
Pa dok dojdu kuci telo ce im vec samo krenuti da odbacuje obucu. :lol:

Zazijavalo
24-03-2010, 18:49
Fala svim uvaženim članovima na iskreno pruženoj pomoći.
Na žalost, probao sa i da ih plašim džukcem - da će da im razvuče cipele po dvorištu, pa su navalili da ga vežem. I ondak sam celo veče slušao džukca kako mi iz dvorišta prebacuje što ga mučim, a slušao sam i gospodžu koja je održala jedan dugačak monolog o tome da psi treba da budu vezani i da ne sme da im se daje krvava džigerica jer onda oće da zakolju i tako.

Razmotrio sam sve mogućnosti i došao do zaključka da mi je najlakše da se noću tajno preselim u drugi neki grad.

Zazijavalo
24-03-2010, 18:51
Stani bre Z-i... pa rekao si da se izuvaju na silu... :mrgreen:
Ostavi ih obuvene sledeci put. A grejanje odvrni.
Pa dok dojdu kuci telo ce im vec samo krenuti da odbacuje obucu. :lol:

Izuvaju se na silu, to jest odustaće od izuvanja samo pod pretnjom pištolja, a ja nemam pištolj, a motke se ne boje. Navikli su.
Kažu da oće da im se luftiraju noge jer je to zdravo.

причалица
24-03-2010, 18:55
slušaj, ima još onaj stari fazon kad dođu gosti koji se odmah saginju da se odpertlavaju a ti kažeš ''pa nemojte, molim vas...''
a oni će - ''moramo, prljave su nam noge!''
a ti onda - ''pa baš zato!''...

Kovač
24-03-2010, 18:56
Jel ideš ti kod njih u goste?Zašto ne uzvratiš istom merom,mislim klin se klinom izbija...

kojica
24-03-2010, 19:02
Fala svim uvaženim članovima na iskreno pruženoj pomoći.
Na žalost, probao sa i da ih plašim džukcem - da će da im razvuče cipele po dvorištu, pa su navalili da ga vežem. I ondak sam celo veče slušao džukca kako mi iz dvorišta prebacuje što ga mučim, a slušao sam i gospodžu koja je održala jedan dugačak monolog o tome da psi treba da budu vezani i da ne sme da im se daje krvava džigerica jer onda oće da zakolju i tako.

Razmotrio sam sve mogućnosti i došao do zaključka da mi je najlakše da se noću tajno preselim u drugi neki grad.

:raz_114:

E odlična ti ideja. Seli se pod hitno...:)

Zazijavalo
24-03-2010, 19:14
:raz_koji se kotrlja po prašini:
Na žalost, ovi se vade da oće da luftiraju noge.

Zazijavalo
24-03-2010, 19:15
Jel ideš ti kod njih u goste?Zašto ne uzvratiš istom merom,mislim klin se klinom izbija...
Meni su cipele fiksne. Ja u cipelama i spavam.

kojica
24-03-2010, 19:24
:raz_koji se kotrlja po prašini:
Na žalost, ovi se vade da oće da luftiraju noge.

odlični ti smajlići...:lol:

причалица
24-03-2010, 19:24
Meni su cipele fiksne. Ja u cipelama i spavam.
qq :stid:

Zazijavalo
24-03-2010, 19:32
odlični ti smajlići...:lol:

Ubiše me. Ne mogu da jih popamtim. :raz_045:
Missim, ko se još zove raz_045?

Zazijavalo
24-03-2010, 19:35
qq :stid:

Ša se sablažnjuješ. Kad imaš drvene noge cipela više ili manje... :zeleni_raz:

mare
24-03-2010, 19:45
Doviđenja, ne dolazite nam više :mrgreen:

kojica
24-03-2010, 20:25
Ubiše me. Ne mogu da jih popamtim. :raz_045:
Missim, ko se još zove raz_045?

znaaam...:) setila sam se...:lol:

Nabavi brošurice i udeli im sledeći put kada dođu.
Pričaj im malo o harmagedonu i tako to...:raz_096:

QueenOfClubs
26-03-2010, 19:43
У неколико наврата сам успела да људе одвратим од изувања тако што и ја обујем ципелице.
"Не, немојте, ево и ја сам у ципелама."
И могу да кажем да у 99 одсто случајева успева.
Боље него – немам папуче у немојте.

причалица
30-03-2010, 21:14
i ja goste dočekujem u cipelama...nekako mi je to normalno...i moji roditelji su tako - picnu se i onda ne možeš goste da dočekuješ u patofnama.

paculjkica
12-04-2010, 15:28
Nisu ljudi krivi sto se izuvaju, treba ih razumeti...zaplaseni su od onih sto te popreko gledaju ako slucajno predjes prag obuven, ne daj boze odugovlacis sa izuvanjem ,a da zaboravis da se izujes da i ne pomisljam, verovatno bi nervni slom doziveli ....znam licno par primera i kod njih je normalno da se prvo izujes ispred vrata pa pozvonis, mislim strasno, svaki put se smrznem u hladnom hodniku .... a najgore je kad krenem kuci,moram da obujem hladne cipele koje su ostale ispred vrata... E uzas i onda kad idem kod drugih kad ti kazu da ne treba da se izujem, skoro da treba da me ubede u to da stvarno to misle ...ali ova tema mi je otvorila oci...definitivno je probudila bunt u meni protiv izuvanja, ne ide mi se vise u goste kod onih :angry:
Kod nas je resen problem od kad nemamo tepihe pa se uglavnom niko ne izuva , do tad je bio problem snabdeti se dovoljnom kolicinom papuca...ali s vremena na vreme me neko iznenadi kad se krisom izuje a ja tek kasnije provalim pa ga jurim sa papucama, ipak greota da bude bos...to su uglavnom ili oni koji su zaplaseni predjasnjim primerom ili i sami spadaju u tu vrstu ljudi...
Kako resiti problem ? Prosto reci kod nas se ne izuva ...to zvuci kao pravilo koje se odnosi na sve koji dolaze kod vas, ne samo na njih pa i deluje uverljivije...kad kazete "ne moras da se izujes" , sto ja najcesce cujem, onda moze i da se shvati "i mozes i ne moras na tebi je da odlucis".

Man
12-04-2010, 15:35
a da izdresirate neko kerče ili mačku da grize za prste?

kojica
12-04-2010, 15:43
Nisu ljudi krivi sto se izuvaju, treba ih razumeti...zaplaseni su od onih sto te popreko gledaju ako slucajno predjes prag obuven, ne daj boze odugovlacis sa izuvanjem ,a da zaboravis da se izujes da i ne pomisljam, verovatno bi nervni slom doziveli ....znam licno par primera i kod njih je normalno da se prvo izujes ispred vrata pa pozvonis, mislim strasno, svaki put se smrznem u hladnom hodniku .... a najgore je kad krenem kuci,moram da obujem hladne cipele koje su ostale ispred vrata... E uzas i onda kad idem kod drugih kad ti kazu da ne treba da se izujem, skoro da treba da me ubede u to da stvarno to misle ...ali ova tema mi je otvorila oci...definitivno je probudila bunt u meni protiv izuvanja, ne ide mi se vise u goste kod onih :angry:
Kod nas je resen problem od kad nemamo tepihe pa se uglavnom niko ne izuva , do tad je bio problem snabdeti se dovoljnom kolicinom papuca...ali s vremena na vreme me neko iznenadi kad se krisom izuje a ja tek kasnije provalim pa ga jurim sa papucama, ipak greota da bude bos...to su uglavnom ili oni koji su zaplaseni predjasnjim primerom ili i sami spadaju u tu vrstu ljudi...
Kako resiti problem ? Prosto reci kod nas se ne izuva ...to zvuci kao pravilo koje se odnosi na sve koji dolaze kod vas, ne samo na njih pa i deluje uverljivije...kad kazete "ne moras da se izujes" , sto ja najcesce cujem, onda moze i da se shvati "i mozes i ne moras na tebi je da odlucis".

Ako su to oni isti, ja više ne idem...:raz_088:

Ne zato što se ne sobuvaju kad dođu kod mene (i to bi pred zgradom trebalid a se sobuju...:raz_032:),
nego zato što dolaze nenajavljeni...:sad: i ne zvone, nego oma za kvaku...:sad:
pa kad upadnu, pitaju kulturno ''el smetamo?''

Mr.OneTwo
12-04-2010, 15:43
zaboli se kod ortaka posle jednog bakseta, nas trojica klosara, i krenula prica oko znojenja nogu, pa je jedna stvar vodila ka drugoj i tako smo se izuli i poceli da merimo ko vise bazdi. gospodja ortakova mama nas isterala napolje, ali nas gospodin tata odmah vratio gajbi i dao nam pivo.
elem, zakljucak je: Ovaj post je pisan isključivo radi povećanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slučaju ne odražava moje stvarno mišljenje o dotičnoj temi...

причалица
12-04-2010, 19:39
ljudi, nema izuvanja, bre :raz_097:
ko proba da se izuva, to se odmah ubedei pola mentalnim pola fizičkim nasiljem...

paculjkica
13-04-2010, 07:05
Ako su to oni isti, ja više ne idem...:raz_088:

Ne zato što se ne sobuvaju kad dođu kod mene (i to bi pred zgradom trebalid a se sobuju...:raz_032:),
nego zato što dolaze nenajavljeni...:sad: i ne zvone, nego oma za kvaku...:sad:
pa kad upadnu, pitaju kulturno ''el smetamo?''

:raz_067:
Ma jok,nisu ti...vidis ima ih kolko oces :undecided: Ali najavicu ti ako ti i ovi slucajno budu u blizini:azn:

причалица
13-04-2010, 17:55
danas jedan žena otvori vrata od laboratorije, pa na onako otvorena vrata (pošto je bukvalno banula u strogo kontrolisane uslove) - kuca...i pita za tamo nekog...mislim, ne mogu da verujem kako se kod nekih ljudi potpuno obrnuo redolsed u postupcima.....
samo je falilo da se izuje.

baba Tijana
13-04-2010, 18:32
Kod nas u Trnovo, kad oćemo da imamo strogo kontrolisane uslove zaključamo se u sobu il zaglavimo budžu pod kvaku. :raz_097:

причалица
13-04-2010, 19:30
Kod nas u Trnovo, kad oćemo da imamo strogo kontrolisane uslove zaključamo se u sobu il zaglavimo budžu pod kvaku. :raz_097:

jes', baba, pa da me ogovaraju...kod mene na poslu i 'vako sve muškadija...si normalna:raz_114:

kojica
13-04-2010, 19:58
jes', baba, pa da me ogovaraju...kod mene na poslu i 'vako sve muškadija...si normalna:raz_114:

pa tako i treba.. nećeš valjda da se priča kako se sa ženama zaključavaš... naopako...:krsti:

причалица
13-04-2010, 20:04
pa tako i treba.. nećeš valjda da se priča kako se sa ženama zaključavaš... naopako...:krsti:

pa, nej da se zaključavam....ni da se neko izuva...ima ljudi da se ponašaju kako priliči - da kucaju, pa ako čuju ''slobodno!'', onda da uđu, a ne obratno....

baba Tijana
13-04-2010, 20:40
Kako bre obratno? :raz_119:
Ti vičeš slobodno, pa ako kuj svrati, dobro je došo? Il kako? :huh:

A najbolje da napišeš na vrata "opasni elektroni". Tako Živa zakačio "opasna kera - cepa gatje". :mrgreen:

baba Tijana
13-04-2010, 20:44
pa tako i treba.. nećeš valjda da se priča kako se sa ženama zaključavaš... naopako...:krsti:
Juk! :raz_117:

причалица
13-04-2010, 20:44
Kako bre obratno? :raz_119:
Ti vičeš slobodno, pa ako kuj svrati, dobro je došo? Il kako? :huh:

A najbolje da napišeš na vrata "opasni elektroni". Tako Živa zakačio "opasna kera - cepa gatje". :mrgreen:

:raz_114: bolje da napišem - nema izuvanja, svlačenje može...
si ti, bako, normališe? ja se ne zaključavam ni kad se tuširam, a ne na poslu.....

baba Tijana
13-04-2010, 20:52
Pa, šta znam. Misim da ti se ne razbegnu elektroni...
Ako nekog ugrizu, ti će da budeš kriva. Da znaš. :undecided:

причалица
13-04-2010, 21:08
Pa, šta znam. Misim da ti se ne razbegnu elektroni...
Ako nekog ugrizu, ti će da budeš kriva. Da znaš. :undecided:

bakice, elektroni se ne rane, pa neće ni da grizu....nego, kod tebe, el se gosti izuvaju ispred praga ili jok?

kojica
13-04-2010, 21:10
Kako ne grizu.. ja vidim da će babini elektroni da te pojedu naživo...:pusi:

причалица
13-04-2010, 21:14
Kako ne grizu.. ja vidim da će babini elektroni da te pojedu naživo...:pusi:

moguće...baba čudno zrači:raz_097:

baba Tijana
13-04-2010, 21:50
bakice, elektroni se ne rane, pa neće ni da grizu....nego, kod tebe, el se gosti izuvaju ispred praga ili jok?

Ma nemo. Šta ti misiš da je baba sisala vesla. Pokojni tajo upiso me u palanku u peti razred, al je mano. Kaže, dete, mlogo si glupava.
Znam ja šta su elektroni, bre. Otkud im snaga da đipaju sa ono... nivova na nivov? Pa od jeleta. Snaga na usta ulazi. To zna svaki. :raz_097:

A kod men gosti ne ulazidu uopšte. Kažem da sam prckala protiv buva, al mi podvalili krečnu vodicu, pa nisu pocrkale.
Jedino ne mogu da se otarasim Vase. Nije baš da se zove Vasa, al ga ja tako zovem po onom narodnom junaku - Vasi Smrdočarapiću. On redovno uđe i redovno se izuje. I ondak buve baš pocrkadu, al mi i nije krivo. Jedino dve noći posli moram da spavam pod kruškom. :pusi:

baba Tijana
13-04-2010, 21:52
moguće...baba čudno zrači:raz_097:

To mi je još od AFŽ od posli rata. BIla sam aktivna na radiju. Biva sam i danaske malkice radioaktivna. :mrgreen:

baba Tijana
13-04-2010, 21:54
Kako ne grizu.. ja vidim da će babini elektroni da te pojedu naživo...:pusi:

Neće, pile riđoglavo. Baba svoje elektrone drži tako kao u nekim stakloncima u radiju. Pa jim pustim radijo, a oni se sijaju u te tegle kolko se vesele.

причалица
14-04-2010, 14:15
To mi je još od AFŽ od posli rata. BIla sam aktivna na radiju. Biva sam i danaske malkice radioaktivna. :mrgreen:

baba, nisi u toku...omladina danas pod ''zračenjem'' podrazumeva nešto drugo...:sladoled:

baba Tijana
14-04-2010, 19:05
Pa jes. Sad su oni čovečuljci u televizor. Nije više radijo. I kad uđeš u televizor, mušterije navale ko mutave. :mrgreen:

причалица
14-04-2010, 19:18
jao, zbog toga i ne gledam teve...više volim da čaprazdivanim sas tebe....pa makar i tuđim smrdljivim nogama.

причалица
15-04-2010, 21:32
danas videh jednog kolegu kako se izuva .....cipele u kojima je došao je smestio u neki plakar, a onda je obo neke glanc mokasine:krsti: svašta.

milan11
17-04-2010, 10:56
i ja sam se onomad izuo od alhohola

kojica
18-04-2010, 07:57
Ma nemo. Šta ti misiš da je baba sisala vesla. Pokojni tajo upiso me u palanku u peti razred, al je mano. Kaže, dete, mlogo si glupava.
Znam ja šta su elektroni, bre. Otkud im snaga da đipaju sa ono... nivova na nivov? Pa od jeleta. Snaga na usta ulazi. To zna svaki. :raz_097:

A kod men gosti ne ulazidu uopšte. Kažem da sam prckala protiv buva, al mi podvalili krečnu vodicu, pa nisu pocrkale.
Jedino ne mogu da se otarasim Vase. Nije baš da se zove Vasa, al ga ja tako zovem po onom narodnom junaku - Vasi Smrdočarapiću. On redovno uđe i redovno se izuje. I ondak buve baš pocrkadu, al mi i nije krivo. Jedino dve noći posli moram da spavam pod kruškom. :pusi:

:raz_114:

Šteta što nemaš smokvu. :pusi:

Klu
18-04-2010, 19:18
pre par meseci sam imao prepirku sa onom prepotentno/iskompleksiranom ženom, wannabe umetnicom...
...znam ja da je tursko to izuvanje...ali šta ćeš kad imam tepihe po celom stanu...a pasa lutalica i njihovih govanaca na sve strane...
...u celom mom kraju je takav običaj...jebi ga...ipak smo mi jug...

Mr.OneTwo
18-04-2010, 19:45
matori, tvoja gajba - tvoja pravila. kome se ne svidja, ne mora ni da dolazi. kratko i jednostavno.

Klu
18-04-2010, 19:49
pa ne...da imam parket, laminat bilo bi možda i drugačije...ali ovako...da neko nagazi govno il jutarnji ispljuvak nekog alkoholičara i da mi to posle razmazuje po sobama...neka, hvala...jebbeš onda takvu kurtoaziju i finoću...bolje ću da ostanem ovakav kakav sam...

Mr.OneTwo
18-04-2010, 19:52
sta ne? drugi pisu pravila u tvojoj gajbi, a ti ih slepo sprovodis? : )

причалица
19-04-2010, 17:31
doduše, mi smo imali konflikt sa mojim pok. ćaletom...kad je starija počela da puže svuda po stanu, zamolili smo ga da se izuva kad dođe kod nas....pošto je mm bosanske provincijencije, onda se on jako naljutio, pa nije dolazio mesec dana da vidi jedinu unuku koju je tada imao...mama nije ni dolazila, tako da sa njom nismo ni imali problema sa izuvanjem.
ipak, ljubav je bila jača od predrasuda i došao je, uredno se izuo i igrao sa unukom...jadničak moj, tatica moj, izuvao sve do poslednjeg dana i kad su deca bila baš velika...srce moje nikad prežaljeno.

Kijamet
06-09-2011, 22:51
konačno neki normalni ljudi koji razumeju iz kog razloga nije odraz kulture izuvati se!!!

ali avaj ko bi to smernoj marcy objasnio..onomad smo se onoliko rapravljali,da bi nam na kraju rekla da smo mi u stvari prljavuše..bah..kakva tužna priča..dzaba sam se trudila da objasnim kako se samo u seljačkim kućama izuva..a ona je shvatila da sam joj rekla da je njena kuća seljačka i da je ona seljanka..a ona je samo,o sudbo gorka,čistunica..kaže-Fakat ko će svaki čas usisavati? .. ja joj kažem da su tepisi izašli iz mode krajem prošlog veka..ali avaj..

otišla je na coz ..i nikada se više nije vratila..

šteta..

a bila je tako smerna

i čista..:rumenko:

kojica
07-09-2011, 06:07
Ma nemo. Šta ti misiš da je baba sisala vesla. Pokojni tajo upiso me u palanku u peti razred, al je mano. Kaže, dete, mlogo si glupava.
Znam ja šta su elektroni, bre. Otkud im snaga da đipaju sa ono... nivova na nivov? Pa od jeleta. Snaga na usta ulazi. To zna svaki. :raz_097:

A kod men gosti ne ulazidu uopšte. Kažem da sam prckala protiv buva, al mi podvalili krečnu vodicu, pa nisu pocrkale.
Jedino ne mogu da se otarasim Vase. Nije baš da se zove Vasa, al ga ja tako zovem po onom narodnom junaku - Vasi Smrdočarapiću. On redovno uđe i redovno se izuje. I ondak buve baš pocrkadu, al mi i nije krivo. Jedino dve noći posli moram da spavam pod kruškom. :pusi:

baba moja.. :place:

причалица
07-09-2011, 06:50
e sad...kad su deca velika...i kad nema više tate - niko se ne izuva kad ulazi u našu kuću :)

Nežnicah
07-09-2011, 10:11
Mozda je malo dvolicno sa moje strane, ali kod mene se gosti izuvaju samo ako je napolju neka bljuzga, blato, kisa... ako je suvo, nema izuvanja...
Glupo, znam, ali eto, tako sam navikla. Nemam vise male dece u kuci, niko ne jede sa poda sem psa, ne razmisljam o svim gadostima sa ulice (mada ako bih razmisljala, onda bih otisla u jednu bolesnu krajnost, sa dezinfekcionim sredstvom u rukama), jer i sama kad dolazim punih ruku iz prodavnice samo banem u kucu, i obrisem obucu na otiracu i to je to. Ko ce sve kese i kesice spustati, odvezivati pertle, izuvati se pa ponovo sve u ruke...:qq:

Kijamet
07-09-2011, 18:28
očigledno nisi smerna čistunica,koja jede sa poda čokoladu:rile:..kao naša bobiška..

joj sad se setih da mi pomalo nedostaje :ljut: da se *****ramo

kojica
07-09-2011, 19:33
Mozda je malo dvolicno sa moje strane, ali kod mene se gosti izuvaju samo ako je napolju neka bljuzga, blato, kisa... ako je suvo, nema izuvanja...
Glupo, znam, ali eto, tako sam navikla. Nemam vise male dece u kuci, niko ne jede sa poda sem psa, ne razmisljam o svim gadostima sa ulice (mada ako bih razmisljala, onda bih otisla u jednu bolesnu krajnost, sa dezinfekcionim sredstvom u rukama), jer i sama kad dolazim punih ruku iz prodavnice samo banem u kucu, i obrisem obucu na otiracu i to je to. Ko ce sve kese i kesice spustati, odvezivati pertle, izuvati se pa ponovo sve u ruke...:qq:

pa što ne nosiš opanke.. :ljut: kake pertle...

Nežnicah
07-09-2011, 19:41
kak`i opanci, ne idu mi uz stajling :raz_125:

kojica
07-09-2011, 22:31
kak`i opanci, ne idu mi uz stajling :raz_125:

pa eto.. i sad ti to objasni onima što nemaju pertle.. :hm: