PDA

Pogledaj Punu Verziju : Učiteljice...



kojica
24-03-2010, 09:12
Neke su majkice, neke veštice...

šta sa vešticama?
Ako ćutim, maltretira mi dete.. ako ga branim, bojim se maltretiraće ga još više...:raz_117:

Evo sad idem da joj objasnim da ne može da ga kažnjava tako što ga ne pušta na veliki odmor.
Već zna da dete ima alergijsku astmu i da je alergičan na prašinu.
A i zna se čemu služi veliki odmor. To nije nagrada dobroj deci.
Ja li to da joj objašnjavam???

Odoh pa vam javljam dal sam poginula ja il ona...:lol:

Lilu
24-03-2010, 09:17
moras da joj kazes, ne smes da cutis. Nek krene da ga kinji jos vise, idi opet. I nad popom ima pop.

Ciciban
24-03-2010, 09:18
Ona ce garant :lol: , aj drzimo ti fige

Btw nemam takva iskustva jos od vaspitacica se jedino mogu pohvaliti ...zasad

kojica
24-03-2010, 10:17
:cry: :lupko: :lupko: :lupko:

Bolje da nisam išla. Sad je ugasio.

Nisam izdržala, a da joj ne ponudim da joj direktor objasni čemu služi veliki odmor.
I onda je pukla i vikala 15 minuta.. uši me bole...:undecided:

kojica
24-03-2010, 10:36
O muke moje... a sama sam ih sebi napravila...
Čim sam je videla u prvom razredu, dok još ni pogovorila nije, znala sam da ona sa mojim detetom neće umeti.
Njega lepom rečju možeš da nateraš planinu da pomeri, ali kada kreneš strogo on se povlači u sebe.
Neće ''glasno'' da se buni, već nađe način da bojkotuje ono što se od njega traži.

Ima problem sa čitanjem. Neki blagi oblik disleksije. Loše čita i greši kad piše.
Vodili smo ga kod logopeda, vežbamo sa njim kod kuće, ali pomaka skoro da nema.
Nema pomaka, jer nema volje. Ja ga kod kuće bodrim, ona ga tamo ubija u pojam.
Ostavlja ga da vežba čitanje za vreme velikog odmora. Na svakom času srpskog
on prvi čita. Oseća se izdvojenim i nesposobnim.
I kod školskog pedagoga smo išli. Tek ta je načisto nezainteresovana.

Žao mi je da ima loše ocene, jer su na testu utvrdili da je jako inteligentan.
I stvarno brzo uči, ali šta vredi kad sporo čita.

Jednom je kod logopeda pročitao neki tekst. Ja nisam razumela na kom jeziku čita...:lol:
I pita ga ona da ponovi šta je pročitao.. očekivala sam da ni on ne zna...
i krene on ''deca su odsela u tom i tom hotelu, čiji je kapacitet gostiju taj i taj,
planina je na toj i toj nadmorskoj visini''.. sve zapamtio od reči do reči...:krsti:

I sada takvo dete treba da bude vrlodobro ili dobro, zato što se problem prenosi na sve predmete?
Iz matematike mu smanjuje ocenu kad ''proguta'' slovo...:raz_117:

причалица
24-03-2010, 10:42
i moja mlađa lavica je kao tvoje dete...jedva se nekako izvukla i iz te alergije, a od učiteljica i kasnije nastavnika - blagi užas. nemam recept - osim da treba da šitiš dete i da mu daš snage da izdržava napade.
kako? najbolje ga ti znaš....verovatno će x puta biti povređen, ali - sve će ga to ojačati. za nekoliko godina će biti super, samo budite strpljivi.
ova naša mlađa je sad baš omiljena u školi, jer ima stav i to pravedan.

Kovač
24-03-2010, 10:44
Uh..odakle da počnem...Od početka školovanja problemi.Jedna učiteljica moje devojčice je dobra,dok ovoj drugoj(ne idu u istu školu)treba održavati predavanja pedagogije.Ista stvar,razgovori sa njom sa direktorkom...ne vredi...Radi samo za platu,iako je specijalna škola u pitanju i učiteljica je i defektolog...Stvarno ne znam kako se postaviti po ovom pitanju,ako si dobar sa učiteljicom misli lako ćemo,i ne postavlja se pravilno prema detetu.Ako se svadjaš,još gore,jer je u situaciji da može da radi šta žele...Stvarno problem.

причалица
24-03-2010, 10:51
učiteljica naše mlađe ćerke je najnemirnijeg dečaka u odeljenju postavljala da sedi pored teodore....dečak je teodori radio svašta - od boidenja šestarom do kidanja dumadi na novoj jakni....da ne pričam o ometenju u nastavi.
naoštrim se ja, kao kojica, odem i pitam ''zašto taj-i taj- sedi pored mog deteta?''....a ona kaže ''ona ga jedinina smiri, jer je baš trepljiva''....to je trajalo 2 godine, a onda smo je prebacili u susednu školu, gde joj bilo super.
jer, ona je teodori davala kečeve i na pismenom iz srpskog, a rad joj je divan, pismen, senzibilan...ali učiteljici se, zaboga, ne sviđa tema....jer je ''detalj iza autobiografije'' ipak odlazak u bioskop, galeriju ili park sa dedom, a ne desetodnevni boravak u studenici...i tako....gluposti koje su iza nas, hvala Bogu.

kojica
24-03-2010, 10:53
Pa i ja Kovač mislim da je problem tek onda kada dete ima problem.

Stvar je u tome da moraš da se suočiš sa činjenicom da je to samo tvoj problem,
i problem tvoga deteta i da nikog drugog briga nije.
Iako je plaćen za to da brine.

Dok nije krenuo u školu, ja sam radila sa njim.
Na testu pred polazak u školu su se izvrnuli kada su videli koliki
fond reči ima i šta sve zna.
Sada mi se čini da zna manje nego onda.
Crta sve gore, izražava se sve jednostavnije, a interesovanja su mu ravna nuli.
Samo ga sport interesuje, jer je u tome dobar.

причалица
24-03-2010, 10:59
pa, eto...sve isto kao kod naše mlađe...na kraju je zaboravila da poređa dane u nedelji....toliko joj je bilo grozno u školi. zato smo je i ispisali, naravno, na NJEN zahtev, zamisli.

kojica
24-03-2010, 11:02
učiteljica naše mlađe ćerke je najnemirnijeg dečaka u odeljenju postavljala da sedi pored teodore....dečak je teodori radio svašta - od boidenja šestarom do kidanja dumadi na novoj jakni....da ne pričam o ometenju u nastavi.
naoštrim se ja, kao kojica, odem i pitam ''zašto taj-i taj- sedi pored mog deteta?''....a ona kaže ''ona ga jedinina smiri, jer je baš trepljiva''....to je trajalo 2 godine, a onda smo je prebacili u susednu školu, gde joj bilo super.
jer, ona je teodori davala kečeve i na pismenom iz srpskog, a rad joj je divan, pismen, senzibilan...ali učiteljici se, zaboga, ne sviđa tema....jer je ''detalj iza autobiografije'' ipak odlazak u bioskop, galeriju ili park sa dedom, a ne desetodnevni boravak u studenici...i tako....gluposti koje su iza nas, hvala Bogu.

A meni glupači žao da ga prebacim u drugo odeljenje, jer se lepo slaže sa decom.
Lepo bi se on uklopio i sa drugom decom...

Pazi kad mu ova premešta red reči u rečenici. :raz_117:
Sastave mu toliko ucrveni, da ne mogu ni da pročitam šta je napisao.
Recimo:
Bio je lep i sunčan dan.
Bio je sunčan i lep dan.

Igrao sam se sa drugarima u parkiću.
Igrao sam se u parkiću sa drugarima.
U parkiću sam se igrao sa drugarima.

I evo ja uopšte ne mogu da zapamtim kako ona misli da je pravilno. :raz_117:
Ja ovde nigde greške ne vidim.

Moja muka sedi vazda sa nekim ko njoj smeta, a to su deca romske nacionalnosti.
Samo što se prevarila teško.. njemu to uopšte ne predstavlja problem...
Jednom sam joj i rekla na otvorenim vratima da se baš lepo uklopio
sa drugarom i da mu i kući dolazi. Ona se bila sva izbečila. Reč nije smela da kaže.
Nikad ne govori otvoreno, da ne bi mogli da je prijavimo.
Ali je ekstremno netolerantna prema svima koji nisu beli und pravoslavni.

причалица
24-03-2010, 11:12
ma, to je neka budala od nazovi učiteljice....pričaj sa detetom kako je njemu...našoj je tek u 4. razredu došlo do grla i tražila da je prebacimo....ona se zaista borila, ali nije vredelo...
na primer, diktira ona ''išla sam sa majkom u subotu na pijaC'', a naša ćerka napiše na ''pijacU''...i ova joj to prešara i kaže - nije tačno, ne kaže se pijacu i da joj 3+ samo zbog tejedne greške...
da ne pričam o matematici - nije umela da im objasni nejednačine :raz_045:

Kovač
24-03-2010, 11:27
Prebacio bih ja nju u drugu školu,da ova nije jedina...A o inkluziji ne razmišljam,jer na žalost postoje drugi problemi vezani za učenje,koji ne dozvoljavaju da negde drugde pohadja nastavu.Lako je prabaciti dete u neku drugu školu,problem je šta raditi kada si prinudjen na jednu školu,jednu učiteljicu,jedan sistem koji se nije menjao godinama...

kojica
24-03-2010, 11:27
ma, to je neka budala od nazovi učiteljice....pričaj sa detetom kako je njemu...našoj je tek u 4. razredu došlo do grla i tražila da je prebacimo....ona se zaista borila, ali nije vredelo...
na primer, diktira ona ''išla sam sa majkom u subotu na pijaC'', a naša ćerka napiše na ''pijacU''...i ova joj to prešara i kaže - nije tačno, ne kaže se pijacu i da joj 3+ samo zbog tejedne greške...
da ne pričam o matematici - nije umela da im objasni nejednačine :raz_045:

Pričamo.. al kad bi on hteo da kaže šta hoće...:raz_117:
Mlađi je odlučan i direktan. Uopšte ga nije briga šta ću ja misliti, već govori ono što on milsi.
Stariji bi nekako da mi pročita misli, pa onda da kaže šta hoće.
E to me izluđuje kod njega. Što se toliko trudi da kaže ono što se od njega očekuje
a ne ono što zaista misli/oseća.
Od mlađeg ću morati učiteljicu da idem da branim. :lol: Kakva god da bude, ugasila je.

Odredila sam ja prioritete i samo još jednu dilemu imam.
Ako je već takav kakav je, on će kroz čitav život nailaziti na ljude poput te učiteljice.
Hoće li se svaki put povlačiti? Šta ako bude u situaciji da nema gde da se povuče.
Dobro.. teoretski je uvek moguće povući se, ali recimo da nije uvek najbolje rešenje...

I sad.. ako ga ostavim da kuka još dve godine ''kad će peti razred'' i da trpi..
Koliko će mu to dobra/zla naneti?
Ako ga premestim negde gde će mu možda biti bolje.
I tu ima i dobrog i lošeg.
Loše je što može videti da je dovoljno da se žali roditeljima, pa da ga oni izvuku
iz neugodne situacije?
Ili to nije loše.. tome i služimo.. dok služimo ičemu...:lol:

lele..odavno se nisam ovako raspametila...:lol:

kojica
24-03-2010, 11:33
Prebacio bih ja nju u drugu školu,da ova nije jedina...A o inkluziji ne razmišljam,jer na žalost postoje drugi problemi vezani za učenje,koji ne dozvoljavaju da negde drugde pohadja nastavu.Lako je prabaciti dete u neku drugu školu,problem je šta raditi kada si prinudjen na jednu školu,jednu učiteljicu,jedan sistem koji se nije menjao godinama...

e ovo je problem.. šta ja dramim... :lupko:

Ne znam šta je konkretan problem, niti ću te pitati ovako javno.
Samo moram da pitam..
Jel postoji neko udruženje roditelja, pa tim putem da izdejstvujete neke promene?

Man
24-03-2010, 11:34
Nemate vi pojma.... napiši sve zamerke i predaj direktoru, obavezno traži da ti potpiše da je primio...
omah ćeš videti efekat, vakav ili onakav... sledeći korak je ministrastvo...
svakako se potrudi da shvate da ćeš ići do kraja...


i da, ako ti treba veza u ministarstu samo javi ;)

Ciciban
24-03-2010, 11:42
kojice posto nemam vremena da opet pisem post , neznam , predlozila sam ti bila da promenite skolu ali tek sad vidim da nemas uslova za to , nije ovo banalni problem i nemoj da dozvolis da mu ta uciteljice nabije jos veci kompleks , to ce se sigurno reflektirati i dalje ...

причалица
24-03-2010, 11:45
manijak je dao dobar predlog..ipak je ona tu zbog deteta, a ne dete zbog nje.

Kovač
24-03-2010, 11:48
e ovo je problem.. šta ja dramim... :lupko:

Ne znam šta je konkretan problem, niti ću te pitati ovako javno.
Samo moram da pitam..
Jel postoji neko udruženje roditelja, pa tim putem da izdejstvujete neke promene?

Postoji udruženje roditelja čiji sam ja član,ali ono kao obično udruženje gradjana nema nikakvog uticaja na školu i zbivanja u joj.
Većeg uticaja bi možda imao savet roditelja pri školi,ali u njega ulaze samo"podobni"koje direktor škole izabere.I kao u politici,u stvari to je jedna velika politička igra,jer direktor mora biti član stranke.Znamo da na političke igre nemamo uticaj...Tako je i ovde.
Nećete verovati,ovde postoje novčane malverzacije,iskorišćavanje hendikepa učenika,i svih ostalih prljavih rabota,kao u onoj seriji"Bela ladja".:)
Iz daljine,sve to izgleda smešno,ali kad si učesnik tog cirkusa,nije nimalo naivno...I sad prinudjen si da gledaš sve to a kad bi Vam opisivao šta je to sve(čak sam i Ministarstvo Prosvete obavestio)ne biste verovali.No,to je za neku drugu temu.Kao i sve u ovoj zemlji,ćuti i trpi...

kojica
24-03-2010, 11:48
Nemate vi pojma.... napiši sve zamerke i predaj direktoru, obavezno traži da ti potpiše da je primio...
omah ćeš videti efekat, vakav ili onakav... sledeći korak je ministrastvo...
svakako se potrudi da shvate da ćeš ići do kraja...


i da, ako ti treba veza u ministarstu samo javi ;)

E ovo je dobar savet za Kovača.

Ako treba pomoć oko pisanja pisamca, tu smo.
Ne znam da li Vanda navraća ovde. Ona hoće da pomogne a i razume se.

kojica
24-03-2010, 11:58
kojice posto nemam vremena da opet pisem post , neznam , predlozila sam ti bila da promenite skolu ali tek sad vidim da nemas uslova za to , nije ovo banalni problem i nemoj da dozvolis da mu ta uciteljice nabije jos veci kompleks , to ce se sigurno reflektirati i dalje ...

Ma trebala sam muža da pošaljem. Šta se ja petljam kad sam smotana.
Jednom ga je, u drugom razredu, ostavila da čitav čas stoji ispred učionice zato što je 5 minuta zakasnio u školu.
I on je onako smotan, sa sve šalom, kapom, jaknom i tašnom na ramenima stajao u hodniku
40 minuta. Na pamet mu nije palo da spusti tašnu ili da ode negde da sedne. :raz_117:
Onda je tata otišao pravo kod direktora i to se više nikada nije ponovilo...
ni njemu, niti bilo kom drugom detetu to nije uradila...

Sad čekam kakav će iz škole da mi se vrati. Ako ga mu je reč reklau vez onoga što smo nas dve pričale,
prebacujem ga kod druge učiteljice.
Ako ne pristanu da ga prebace, onda ću ga prebaciti u neku školu koja je dalje, ali mi je usput kad idem na posao.
Dosta dece odave ide u škole koje su u užem centru grada... neće biti jedini...

Man
24-03-2010, 12:02
Zašto dete da menja školu, bolje da škola promeni učiteljicu :Batine:
To je bio moj odgovor kad su meni preložili da promenim školu detetu...
Učiteljica je otišla a i direktor :raz_018:

kojica
24-03-2010, 12:05
Postoji udruženje roditelja čiji sam ja član,ali ono kao obično udruženje gradjana nema nikakvog uticaja na školu i zbivanja u joj.
Većeg uticaja bi možda imao savet roditelja pri školi,ali u njega ulaze samo"podobni"koje direktor škole izabere.I kao u politici,u stvari to je jedna velika politička igra,jer direktor mora biti član stranke.Znamo da na političke igre nemamo uticaj...Tako je i ovde.
Nećete verovati,ovde postoje novčane malverzacije,iskorišćavanje hendikepa učenika,i svih ostalih prljavih rabota,kao u onoj seriji"Bela ladja".:)
Iz daljine,sve to izgleda smešno,ali kad si učesnik tog cirkusa,nije nimalo naivno...I sad prinudjen si da gledaš sve to a kad bi Vam opisivao šta je to sve(čak sam i Ministarstvo Prosvete obavestio)ne biste verovali.No,to je za neku drugu temu.Kao i sve u ovoj zemlji,ćuti i trpi...

Verujem da je nekada lakše ćutati i trpeti, jer da bi takve stvari promenio, moraš da uložiš gomilu nerava i vremena, a promene su neznatne.
Samo.. kada bi u svakoj genereciji đaka, bilo roditelja koji bi odvaljivali po mrvicu stene, ona bi jednoga dana nestala..

Kako direktor škole bira? Zar ne biraju roditelji?
I mi u savetu roditelja imamo jednog, koji im ne dozvoljava da muljaju na tenderima.
Ove godine su smislili da bi trebali da ga promenimo jer mu je to treći mandat.
Onda je čovek ustao i pitao ''koji je ovo mandat direktoru po redu?''
I naravno svi roditelji su ponovo glasali za njega.

Udruženje građana i te kako može da deluje na zbivanja u školi.
Izađite malo u javnost. Neće im prijati da se čuje loš glas o njima.

kojica
24-03-2010, 12:07
Zašto dete da menja školu, bolje da škola promeni učiteljicu :Batine:
To je bio moj odgovor kad su meni preložili da promenim školu detetu...
Učiteljica je otišla a i direktor :raz_018:

Usvoji nas Man. :raz_125:

ma lepo ja rekoh da nisam trebala ja da idem...
Sutra muža šaljem da ih sredi. :Batine:

Kovač
24-03-2010, 12:11
E ovo je dobar savet za Kovača.

Ako treba pomoć oko pisanja pisamca, tu smo.
Ne znam da li Vanda navraća ovde. Ona hoće da pomogne a i razume se.

Kojice hvala na ponudi za pomoć...Ovde se radi o sprezi direktor-nastavnici.Naravno da oni moraju da postupaju kako direktor kaže.Ali šta činiti kada je sam direktor taj koji je problem?Nema tu pisamaca,jer smo više puta razgovarali oči u oči.Razgovarao sam sa ministarstvom i oni kažu da pokrenem privatnu tužbu.Ostali roditelji su tu kad treba izraziti nezadovoljstvo,ali samo izmedju nas samih,kada bi došlo do tužbi,niko me ne bi poznavao ni podržao.Ljudi,takva je situacija,svako gleda samo sebe,zašto bih se ja borio za interese nekog drugog deteta kad njegov roditelj sam ne želi da pogleda problemu u oči?Ceo život se borim protiv vetrenjača i isterujem pravdu zato sam i dogurao do ovde,dokle sam stigao.Deca koja žive u internatu nemaju šta da obuku a škola im uzima novac za smeštaj,roditelji ih vide jednom u šest meseci onako zapuštenu i ćute...
Zar ja da se borim za takve?E deco,iznervirah se pa ću spamovati temu,a to ne želim...

mare
24-03-2010, 12:19
Kojice, kao što Man kaže.
Odmah sa mužem kod direktora, čim im pomeneš ministarstvo, ima momentalno da promene učiteljicu.
Zašto on da se premešta kad se lepo druže, neka promene učiteljicu.
On je treći razred, jel? Pa valjda ga možeš toliko naučiti da se suprotstavi.
U školama je nepravde i malverzacija na pretek, ja to veoma dobro znam, ali nemoguće je da pojedinac sve istera.
Kakvi savet roditelja, to je glupost. Ne kažem da su svi takvi, ali većina roditelja se samo stara da njihovo detence ima sve petice i da ga niko ne dira.
Odmah kod dirkekora/ke, ima sve da se reši!

Man
24-03-2010, 12:20
Po svakoj prijavi ministarstvo je obavezno da pošalje inspekciju u školu i da izvesti o preduzetom.
Inače, pomrčina je zakon...i obavezno bez svedoka :raz_096:

kojica
24-03-2010, 12:23
Kojice hvala na ponudi za pomoć...Ovde se radi o sprezi direktor-nastavnici.Naravno da oni moraju da postupaju kako direktor kaže.Ali šta činiti kada je sam direktor taj koji je problem?Nema tu pisamaca,jer smo više puta razgovarali oči u oči.Razgovarao sam sa ministarstvom i oni kažu da pokrenem privatnu tužbu.Ostali roditelji su tu kad treba izraziti nezadovoljstvo,ali samo izmedju nas samih,kada bi došlo do tužbi,niko me ne bi poznavao ni podržao.Ljudi,takva je situacija,svako gleda samo sebe,zašto bih se ja borio za interese nekog drugog deteta kad njegov roditelj sam ne želi da pogleda problemu u oči?Ceo život se borim protiv vetrenjača i isterujem pravdu zato sam i dogurao do ovde,dokle sam stigao.Deca koja žive u internatu nemaju šta da obuku a škola im uzima novac za smeštaj,roditelji ih vide jednom u šest meseci onako zapuštenu i ćute...
Zar ja da se borim za takve?E deco,iznervirah se pa ću spamovati temu,a to ne želim...

O svašta.. silnu temu spamuješ... ''kojica ima praoblem sa vešticom''..

Ako ne želiš da pričaš, zato što se nerviraš, onda ok.
Ako želiš da pričaš, onda pričaj...

Ja ko da na Mesecu živim. Toliko mi je teško da prihvatim da se ljudi takvim stvarima bave,
da ne mogu da ti opišem.
Na sve strane se iskorišćavaju razne slabosti i neko se na taj način bogati,
ali koristiti slabost roditelja čije je dete bespomoćno je užas nad svim užasima...

kojica
24-03-2010, 12:37
Kojice, kao što Man kaže.
Odmah sa mužem kod direktora, čim im pomeneš ministarstvo, ima momentalno da promene učiteljicu.
Zašto on da se premešta kad se lepo druže, neka promene učiteljicu.
On je treći razred, jel? Pa valjda ga možeš toliko naučiti da se suprotstavi.
U školama je nepravde i malverzacija na pretek, ja to veoma dobro znam, ali nemoguće je da pojedinac sve istera.
Kakvi savet roditelja, to je glupost. Ne kažem da su svi takvi, ali većina roditelja se samo stara da njihovo detence ima sve petice i da ga niko ne dira.
Odmah kod dirkekora/ke, ima sve da se reši!

Pa gde da joj se suprotstavi. Jedva se ja usudih da se suprotstavim, pa se drala na mene
četvrt sata.. i duže bi no je zvonilo...:lol:
Suprotstavlja se on vršnjacima.

Man
24-03-2010, 12:38
nagovori učiteljicu da dođe na forum pa joj ebi mater :raz_128:

Kovač
24-03-2010, 12:41
O svašta.. silnu temu spamuješ... ''kojica ima praoblem sa vešticom''..

Ako ne želiš da pričaš, zato što se nerviraš, onda ok.
Ako želiš da pričaš, onda pričaj...

Ja ko da na Mesecu živim. Toliko mi je teško da prihvatim da se ljudi takvim stvarima bave,
da ne mogu da ti opišem.
Na sve strane se iskorišćavaju razne slabosti i neko se na taj način bogati,
ali koristiti slabost roditelja čije je dete bespomoćno je užas nad svim užasima...

Tebe bih savetovao da uradiš što te je Man savetovao,dakle kod direktora i zapretiti promenom škole ako se ništa ne promeni.Oni su na te stvari osetljivi,vredja im sujetu da se čuje da je neko zbog njihovih radnika promenio školu.A ako se ne promene-menjaj školu.Vidiš šta Pričalica kaže da joj se dete preporodilo u novoj sredini,Razgovaraj sa sinom.Pitaj ga šta on misli,veruj mi nećeš dobiti bolji savet..
A što se mene tiče,znam kako ću..Čekam da završi osnovnu školu,pa ću posle videti...Ma da ona može da uči kako treba prebacio bi je redovno,nego moram ovde da je držim...Ima diskalkuliju,ti znaš šta je to,pored toga što ne vidi...Sve mi ide u glavu,ali mi ne ide da neko može takvu decu da iskorišćava,to ne mogu da shvatim.Sad sam se setio,pre nekoliko godina(sad mi je smešno,a u stvari je žalosno)organizovala direktorka škole donatorsko veče za školu i zvala sponzore.I sad deca treba da imaju priredbu,učiteljice ih spremaju,a direktorka kaže,obucite im staru garderobu,da bi izgledali što jadnije i tako uzme više novca od donatora.:lupko:
Što je najgore novca ima,jer grad plaća sve školi,a škola pronalazi načine da na svaki način uzme pare od dece.Tako je razvila biznis,kupuju specijalni papir za pisanje koji je klincima neophodan za školovanje,pa ga prodaju deci po 3x većoj ceni.Dobar biznis zar ne?;)

mare
24-03-2010, 12:48
Ma dajte.
Ne smeš da joj se suprotstaviš?! Ni on? Pa bre, gde ti živiš!
Kada mu ona da neku slabiju ocenu od one koju je zaslužio, neka je natera da mu pokaže gde je grešio, neka vidi šta ostali učenici dobijaju za isto!
Nekada se nastavnici/učitaljice jednostavno navrzmu na dete, i ne ispuštaju ga!
Sve se da rešiti!

Ciciban
24-03-2010, 12:53
spamer :raz_045: ( oh manijak mislim , mislila sam da je njegov post zadnji , kad sam brzopleta)

Ciciban
24-03-2010, 12:58
Kojice , moj savet ti je ipak da promenite skolu, mislila sam da nemas izbora, ali imas ga, nije bitno sto je skola dalje od kuce ako ti je uz put do posla, i ja sam stefana upisala u duplo dalji vrtic bas zbog personala. A kada u novoj skoli napomenes zasto si promenila skolu onda ce se razmisliti malo i personal u istoj, a jos i verujem da ces naleteti na ljude a ne na vestice. Inace slazem se s manijakom, probaj prvo da im dash malo po .... zasto da dete menja skolu kad moze skola uciteljicu , ali to ce tvoj muz ipak bolje uraditi .

Lilu
24-03-2010, 13:10
Jedna uciteljica (nije mog deteta) je zabranila deci da donose gumice u skolu i jedan prvak doneo mukica i obrisao sto je napisao i ona mu rekla: ajde sad da pojedes tu gumicu... znaci, da se to mom detetu desilo, kupila bih onu najvecu pelikan gumicu odnela bih u skolu i pred svima je naterala da je pojede... inace je luda ko struja, lepila im flaster na usta da ne pricaju na casu, izbacivala im jakne kroz prozor jer nisu lepo okacili, jedno dete je isterala sa casa, otvorila prozor i mukica je morao s druge strane prozora da prati nastavu u sred zime...

Lilu
24-03-2010, 13:30
nije lepila flaster, nego selotejp... izvinite, danas sam luda.

ne znam sta hocu, danas sam luda, zelim samocu :)

kojica
24-03-2010, 13:30
Ma dajte.
Ne smeš da joj se suprotstaviš?! Ni on? Pa bre, gde ti živiš!
Kada mu ona da neku slabiju ocenu od one koju je zaslužio, neka je natera da mu pokaže gde je grešio, neka vidi šta ostali učenici dobijaju za isto!
Nekada se nastavnici/učitaljice jednostavno navrzmu na dete, i ne ispuštaju ga!
Sve se da rešiti!

Ma ne može da mu smanji ocenu na kontrolnim zadacima. Lepo se vidi šta je uradio tačno, a šta nije.
On je odličan sa po kojom četvorkom. Ne plašim se ja za ocene, već za nejgov stav prema škoi.
Hoću da uči sa voljom i da se nasmejan vraća iz škole.
Ne želim da se oseća izdvojenim zato što ima problem sa čitanjem.
On nije kriv što ima taj problem.

Kažnjavala ga je tako što ga je ostavljala da čita za vreme odmora, ili tako što mu
ne dozvoljava da radi fizičko.
Danas sam na to stavila tačku. Jeste divljala, ali me nije ubedila da je to adekvatna kazna,
niti da ga je uopšte potrebno kažnjavati.


nagovori učiteljicu da dođe na forum pa joj ebi mater :raz_128:

Takvo čudo od žene još forum video nije. :lol:


joj izivni kojice ja umesto da citiram ja ti prepravih poruku, evo vracam ko sto je bila!

kojica
24-03-2010, 13:33
nije lepola flaster, nego selotejp... izvinite, danas sam luda.

ne znam sta hocu, danas sam luda, zelim samocu :)

Lele...:xmas_w00t:

ma sa takvima je lako.. bar imaš za šta da ih prijaviš...
Sa ovom namazanom koja se sve busa u prsa kako sve to radi da bi detetu pomogla, se treba izboriti.

Lilu
24-03-2010, 13:42
Ma ne može da mu smanji ocenu na kontrolnim zadacima. Lepo se vidi šta je uradio tačno, a šta nije.
On je odličan sa po kojom četvorkom. Ne plašim se ja za ocene, već za nejgov stav prema škoi.
Hoću da uči sa voljom i da se nasmejan vraća iz škole.
Ne želim da se oseća izdvojenim zato što ima problem sa čitanjem.
On nije kriv što ima taj problem.

Kažnjavala ga je tako što ga je ostavljala da čita za vreme odmora, ili tako što mu
ne dozvoljava da radi fizičko.
Danas sam na to stavila tačku. Jeste divljala, ali me nije ubedila da je to adekvatna kazna,
niti da ga je uopšte potrebno kažnjavati.



Takvo čudo od žene još forum video nije. :lol:




joj mukica on ko moj sin... ne zna ni dan danas da cita lepo, kaze uciteljica, gramatika 5 citanje 2 ali naucice da cita,kad tad, zao mi da mu samanjujem ocenu radi citanja. Al zaebala se, evo ga sedmi razred a cita sacuvaj boze... lepo me sramota. A odlican djak...

kojica
24-03-2010, 13:43
Tebe bih savetovao da uradiš što te je Man savetovao,dakle kod direktora i zapretiti promenom škole ako se ništa ne promeni.Oni su na te stvari osetljivi,vredja im sujetu da se čuje da je neko zbog njihovih radnika promenio školu.A ako se ne promene-menjaj školu.Vidiš šta Pričalica kaže da joj se dete preporodilo u novoj sredini,Razgovaraj sa sinom.Pitaj ga šta on misli,veruj mi nećeš dobiti bolji savet..
A što se mene tiče,znam kako ću..Čekam da završi osnovnu školu,pa ću posle videti...Ma da ona može da uči kako treba prebacio bi je redovno,nego moram ovde da je držim...Ima diskalkuliju,ti znaš šta je to,pored toga što ne vidi...Sve mi ide u glavu,ali mi ne ide da neko može takvu decu da iskorišćava,to ne mogu da shvatim.Sad sam se setio,pre nekoliko godina(sad mi je smešno,a u stvari je žalosno)organizovala direktorka škole donatorsko veče za školu i zvala sponzore.I sad deca treba da imaju priredbu,učiteljice ih spremaju,a direktorka kaže,obucite im staru garderobu,da bi izgledali što jadnije i tako uzme više novca od donatora.:lupko:
Što je najgore novca ima,jer grad plaća sve školi,a škola pronalazi načine da na svaki način uzme pare od dece.Tako je razvila biznis,kupuju specijalni papir za pisanje koji je klincima neophodan za školovanje,pa ga prodaju deci po 3x većoj ceni.Dobar biznis zar ne?;)

Ma ova škola je toliko prebukirana da slave kad se neko dete ispiše.
Videću... evo dala sam mu zadatak da razmisli hoće li da menja razred, školu ili ništa...
Pa nek razmišlja. Kad smo čekali ovoliko, nedelja dana ništa neće promeniti.

Nemam reči na tu tvoju priču Kovač.

Man
24-03-2010, 13:43
Sa takvim što divljaju je najlakše bwe...
pitaj je jel ona misli da je sposobna da takva kakva je izađe na ulicu bez pratioca :raz_067:
i da mora da počne na vreme da leči živce, posle može da bude kasno... slučajno znaš jednu koja je tako iznenada fijuknula da su morali da je bolnički leče ...
moraš da to shvatiš kao zezanje ;) i tako i da se ponašaš...


uostalom pusti muža na nju... muškarci lakše izlaze na kraj s akrepima...

zLozi
24-03-2010, 13:57
Neke su majkice, neke veštice...

šta sa vešticama?
Ako ćutim, maltretira mi dete.. ako ga branim, bojim se maltretiraće ga još više...:raz_117:

Evo sad idem da joj objasnim da ne može da ga kažnjava tako što ga ne pušta na veliki odmor.
Već zna da dete ima alergijsku astmu i da je alergičan na prašinu.
A i zna se čemu služi veliki odmor. To nije nagrada dobroj deci.
Ja li to da joj objašnjavam???

Odoh pa vam javljam dal sam poginula ja il ona...:lol:


Crna Kojice. Imala sam dve uciteljice, prva je bila jedna divna zena, razumna, koja je skapirala da sam ja dete koje je bilo u experimentalnoj grupi u vrticu i kome je bilo dosadno gradivo koje se radilo u prvom razredu. Uvek mi je davala dodatne vezbe kako bih bila mirna na casu. Samo je jos jedan decak iz te grupe pripao istoj osnovnoj skoli, drugom odeljenju (u to vreme je bila podela po ulicama), a svi ostali su pripali susednoj skoli.
Na moju nesrecu ta uciteljica je predavala samo prvo polugodje i otpustili su je da bi zaposlili jednu azdaju preko veze. ta azdaja kojoj sam kasnije rekla da je ludi kepec, nije imala ic razumevanja da mnogo onoga sto se radilo u skoli sam ja vec radila u vrticu. uhvatila me je na zub, jer sma bila nemirna, pored mene jos par devojcica. Bila je klasicna uciteljica, koja je imala par miljenika, a ostali je nisu zanimali. Jednom je udarila samar dvema mojim drugaricama, a mene je kaznila zabranom izlaska na veliki odmor. Mene nije sljisnula, jer je vec imala sukob sa mojom kevom. :lol:
Mozes misliti kako se zavrsilo, roditelji samo sto nisu obrisali patos sa njom, nije joj bilo pomoci. :) Dakle, valjda si otisla naoruzana i spremna za tepanje. :lol:

Deste godina kasnije slicni problem je imao brat jedne moje drugarice, koji je pripao istoj skoli i istoj uciteljici.

zLozi
24-03-2010, 13:58
:cry: :lupko: :lupko: :lupko:

Bolje da nisam išla. Sad je ugasio.

Nisam izdržala, a da joj ne ponudim da joj direktor objasni čemu služi veliki odmor.
I onda je pukla i vikala 15 minuta.. uši me bole...:undecided:

Sad videh ovaj post, salji muza, ako ne mozes sa njom da izadjes na kraj. :(

kojica
24-03-2010, 14:00
joj mukica on ko moj sin... ne zna ni dan danas da cita lepo, kaze uciteljica, gramatika 5 citanje 2 ali naucice da cita,kad tad, zao mi da mu samanjujem ocenu radi citanja. Al zaebala se, evo ga sedmi razred a cita sacuvaj boze... lepo me sramota. A odlican djak...
I mene je do skoro bio blam što loše čitam. Kada sam videla da i dete ima taj problem, pošizela sam.
Sad ubeđujući njega da to nije sramota, ubedih i samu sebe...:lol:

tu je neki problem u obradi informacija, a ne mogu da ga razjasnim do kraja..
recimo... piše vrba, a on čita lipa...
To već nije uobičajena greška kada čitaš umesto do od ili umesto im mi..
On je dakle već pročitao reč, registrovao je da je drvo u pitanju i kada treba da kaže
šta je pročitao on kaže nešto što uopšte ne piše...

Samo neka čita što više. Neće biti odličan čitač, ali vremenom će se to popraviti.
Neka čita u sebi, kada je neko pored njega, a naglas kada je sam.
Bilo šta.. šta god ga interesuje..
Sećam se kada sam uzela prvu knigu od 500 strana. Imala sam utisak da je nikada neću pročitati..
i da ću zaboraviti šta je pisalo na početku...:lol:
Sada je već druga priča.

I eto.. moje dete ima prilike da me čuje kako sada čitam i zna da sam nekada imala problem kakav i on..
To bi valjda trebalo da ga ohrabri.. ali ne vredi kad ga ona ženturača ubi u pojam...

Man
24-03-2010, 14:07
sećam da je moj stariji imao jednu učiteljicu red penzijom, bila na glasu kao otrov :) i uvek je hvatala na galamu i unošenje u lice...
ja lepo ponesem kišobran, ladno ga otvorim, stavim ispred face i kažem slobodno vi pričajte, ja sam se već umio jutros :sojka:više nikad nije progovorila ni reč samnom :( nemam pojma što...

kojica
24-03-2010, 14:10
Crna Kojice. Imala sam dve uciteljice, prva je bila jedna divna zena, razumna, koja je skapirala da sam ja dete koje je bilo u experimentalnoj grupi u vrticu i kome je bilo dosadno gradivo koje se radilo u prvom razredu. Uvek mi je davala dodatne vezbe kako bih bila mirna na casu. Samo je jos jedan decak iz te grupe pripao istoj osnovnoj skoli, drugom odeljenju (u to vreme je bila podela po ulicama), a svi ostali su pripali susednoj skoli.
Na moju nesrecu ta uciteljica je predavala samo prvo polugodje i otpustili su je da bi zaposlili jednu azdaju preko veze. ta azdaja kojoj sam kasnije rekla da je ludi kepec, nije imala ic razumevanja da mnogo onoga sto se radilo u skoli sam ja vec radila u vrticu. uhvatila me je na zub, jer sma bila nemirna, pored mene jos par devojcica. Bila je klasicna uciteljica, koja je imala par miljenika, a ostali je nisu zanimali. Jednom je udarila samar dvema mojim drugaricama, a mene je kaznila zabranom izlaska na veliki odmor. Mene nije sljisnula, jer je vec imala sukob sa mojom kevom. :lol:
Mozes misliti kako se zavrsilo, roditelji samo sto nisu obrisali patos sa njom, nije joj bilo pomoci. :) Dakle, valjda si otisla naoruzana i spremna za tepanje. :lol:

Deste godina kasnije slicni problem je imao brat jedne moje drugarice, koji je pripao istoj skoli i istoj uciteljici.
hahahaha... a što je moja sestra imala učiteljicu...
rekla im da donesu od kuće jabuku ili krompir, da uče razlomke...
I moje sele ponese jabuku i to poveću, da ima za užinu.
Ova im rekla da stave sve što su doneli na katedru, onda je podelila jedan krompir na polovine i četvrtine,
objasnila razlomke i ostalo stavila u torbu i odnela kući...:raz_013:
Ova došla kući plačući što joj učiteljica uzela užinu...:lol:

Ej bre.. koliko je to jadno...:lol:

Moja je učiteljica bila prava majkica. Svi smo je mnogo voleli. :)

zLozi
24-03-2010, 14:16
Dalje, posto sam iscitala temu mogu da ti kazem da taj problem moras da resis, kako znas i umes, jer gledam prema sebi, ja sam osnovnu skolu mrzela, pocela sam u trecem razredu da bezim sa casova, pa ti sada vidi.....cela osnovna mi je bila katastrofa, jedva vrlodobra u petom i osmom i dobra u sestom i sedmom razredu. Srednja skola laganica, bila sam medju najboljim djacima, ne samo u odeljenju, nego u skoli. Ali, druga sredina, drugi ljudi, profesori. Ljudskiji, normalni.

kojica
24-03-2010, 14:22
Sad videh ovaj post, salji muza, ako ne mozes sa njom da izadjes na kraj. :(
Prvo će muž da strada što me je uvalio da se ja živciram sa aspidom...:Batine:

Rekla sam ja sve što sam imala. Imala sam i argumente.
Otišla sam sa namerom da je ubedim da ga više ne kažnjava na takav način
i da ga zapravo uopšte ne kažnjava, jer se on trudi. Idemo i kod logopeda
i vežba čitanje kući.. nema potrebe da vežba i za vreme velikog odmora ili
za vreme časa fizičkog...

E samo sam pogrešila što sam joj rekla da veliki odmor ima svoju svrhu
i da on nije nagrada za dobre đake.
Mislim.. ja našla nju da učim čemu veliki odmor služi...:raz_117:
I kad je rekla da odmor i jeste nagrada za dobre đake, onda sam joj ponudila
da odemo do direktora da ga pitamo da li je to zaista tako.

i tu je nastao prekid filma...:lol:


sećam da je moj stariji imao jednu učiteljicu red penzijom, bila na glasu kao otrov :) i uvek je hvatala na galamu i unošenje u lice...
ja lepo ponesem kišobran, ladno ga otvorim, stavim ispred face i kažem slobodno vi pričajte, ja sam se već umio jutros :sojka:više nikad nije progovorila ni reč samnom :( nemam pojma što...

:raz_114: :raz_114: :raz_114:

kojica
24-03-2010, 14:25
lele.. ovaj već odlučio... kaže..

mama ja ću se popraviti, ali neću da menjam odeljenje ni školu...

ko je bre njemu reko da treba da se popravlja...:raz_117:
odo da ga sredim...:lol:

Lilu
24-03-2010, 15:33
I mene je do skoro bio blam što loše čitam. Kada sam videla da i dete ima taj problem, pošizela sam.
Sad ubeđujući njega da to nije sramota, ubedih i samu sebe...:lol:

tu je neki problem u obradi informacija, a ne mogu da ga razjasnim do kraja..
recimo... piše vrba, a on čita lipa...
To već nije uobičajena greška kada čitaš umesto do od ili umesto im mi..
On je dakle već pročitao reč, registrovao je da je drvo u pitanju i kada treba da kaže
šta je pročitao on kaže nešto što uopšte ne piše...

Samo neka čita što više. Neće biti odličan čitač, ali vremenom će se to popraviti.
Neka čita u sebi, kada je neko pored njega, a naglas kada je sam.
Bilo šta.. šta god ga interesuje..
Sećam se kada sam uzela prvu knigu od 500 strana. Imala sam utisak da je nikada neću pročitati..
i da ću zaboraviti šta je pisalo na početku...:lol:
Sada je već druga priča.

I eto.. moje dete ima prilike da me čuje kako sada čitam i zna da sam nekada imala problem kakav i on..
To bi valjda trebalo da ga ohrabri.. ali ne vredi kad ga ona ženturača ubi u pojam...

ma moje dete bas briga sto lose cita, ne mogu da ga nateram strip bar da procita. Nemas pojma koliki mi je to problem i zaista ne znam kako da ga nateram bilo sta da cita osim info poruka o igricama...

kojica
24-03-2010, 17:58
ma moje dete bas briga sto lose cita, ne mogu da ga nateram strip bar da procita. Nemas pojma koliki mi je to problem i zaista ne znam kako da ga nateram bilo sta da cita osim info poruka o igricama...
Šteta zaista..
A skoro svi tako radimo. Kada primetimo da smo u nečemu manje uspešni,
samo kažemo ''e ja nisam za to'' i idemo dalje.

причалица
24-03-2010, 18:24
u našoj kući ima mnogo knjiga..pod ''mnogo'' mislim da ih ima svuda, osim u kupatilu i kuhinji...mm i ja stalno čitamo i sve se nadamo da će i deca krenuti tim primerom...one čitaju one laganica stavri, tipa ''sofi kinsela itd.'',ali mislim da je i to nešto.
sa decom je zaista u nekim stvarima teško biti uporan, jer sve ima na netu...
na primer, zašto bi sad ova naša starija uzimala enciklopediju i tražila podatke za referat iz geografije o nemačkoj, ako je profesorka već zadala da prezentacija treba da bude multimedijalna...mislim, šta će joj knjiga?

Ванда
24-03-2010, 23:54
Да јавим да сам ту и да желим много тога да напишем.
Хвала Одлију који ме је позвао, заиста нисам добро већ дуже време и тешко пишем, па сам ретко свраћала.

Којице, просто не знам одакле да кренем.
Прво, учитељица МОРА бити оспособљена да ради са дислексичном децом.
Зна се да код дислексије не помаже више читања наглас, читање наглас само дете подсећа на тај проблем.
Моја препорука ти је да урадиш оно што рече Ман, директору, па школској управи, инспекцији...
Писани документи, па терај.
Али, то неће решити проблем.
Ако имаш услова, пребаци дете у другу школу.
Под хитно.

Ванда
25-03-2010, 00:13
Нажалост, неки људи раде у школи да би најзад били најпаметнији у одељењу.

И знаш, вади дете одатле док је време. Учитељ је тај који јако много утиче на дете, хтели ми то као родитељи да прихватимо, или не.
То што ће ићи у пети разред ускоро, не значи ништа. Дотле ће већ бити ,,жигосан'' у одељењу, а ако у школи ни педагог нема разумевања, онда ни од петог неће бити боље. Ако ништа друго, а оно зато што ће га учитељица већ колегама окарактерисати као ...(сама замисли како)
Мама си, и као мама мораш урадити оно што је најбоље за дете.
Ја сам као мама направила велику грешку.
Првог сина дала сам колегиници којој сам веровала на реч да је изврстан учитељ. Толико ми је малтретирала и понижавала дете које има коеф. инетл. преко 140, да сам ја већ почела да мислим да са мојим дететом нешто није у реду. Он није хето да пише, графомоторика му је била лоша, и она је то знала, а једино је тражила да се пише по цео час, и још га малтретирала због ружног рукописа.
На срећу, почело је бомбардовање.
А онда сам нашла запис детета које је управо напунило 7 година:,,Рат је. Сваке вечери се чују авиони. Ја се не бојим, сви смо заједно и сигурни смо. Само мислим како је лепо што не морам у школу. Ја сам срећан што је почело бомбардовање.''
Дете које неће да пише, самоиницијативно је написало ово!

Знала сам да морам да га спасем. био је ђак у мојој школи, и да не причам како је све прошло, пребацила сам га у друго одељење.
(О другом сину мало после)

kojica
25-03-2010, 00:19
Hvala Vanda.
Ja sam na ličnom iskustvu shvatila da je bolje ne čitati naglas, bar ne kada je neko pored mene.
Tako sam rešila svoj problem, jer mene niko kod logopeda nije vodio, niti mi je iko pomagao.
Snalazila sam se tako što sam čitala kod kuće lekciju unapred, za slučaj da me iz nekog
predmeta prozovu da čitam. Niko nije ni primetio da imam problem.

I sad, kako ja nisam stručna, a logoped kod koga idemo me u tome ne podržava,
ja bih valjda i logopeda trebala da menjam...:raz_117:

Ispada da što mu više pomažem, to mu više odmažem...:(

kojica
25-03-2010, 00:34
Нажалост, неки људи раде у школи да би најзад били најпаметнији у одељењу.
aaaaa... ovo je mnogo dobro....:raz_067:


И знаш, вади дете одатле док је време. Учитељ је тај који јако много утиче на дете, хтели ми то као родитељи да прихватимо, или не.
То што ће ићи у пети разред ускоро, не значи ништа. Дотле ће већ бити ,,жигосан'' у одељењу, а ако у школи ни педагог нема разумевања, онда ни од петог неће бити боље. Ако ништа друго, а оно зато што ће га учитељица већ колегама окарактерисати као ...(сама замисли како)
Мама си, и као мама мораш урадити оно што је најбоље за дете.
Ја сам као мама направила велику грешку.
Првог сина дала сам колегиници којој сам веровала на реч да је изврстан учитељ. Толико ми је малтретирала и понижавала дете које има коеф. инетл. преко 140, да сам ја већ почела да мислим да са мојим дететом нешто није у реду. Он није хето да пише, графомоторика му је била лоша, и она је то знала, а једино је тражила да се пише по цео час, и још га малтретирала због ружног рукописа.
На срећу, почело је бомбардовање.
А онда сам нашла запис детета које је управо напунило 7 година:,,Рат је. Сваке вечери се чују авиони. Ја се не бојим, сви смо заједно и сигурни смо. Само мислим како је лепо што не морам у школу. Ја сам срећан што је почело бомбардовање.''
Дете које неће да пише, самоиницијативно је написало ово!

Знала сам да морам да га спасем. био је ђак у мојој школи, и да не причам како је све прошло, пребацила сам га у друго одељење.
(О другом сину мало после)
Ali on je danas izjavio da neće da menja odeljenje, bez obzira na učiteljicu.
Pričale smo nas dve na ovu temu pre godinu il malo više. Kud te ne poslušah onda. :raz_117:

Pedagog i psiholog su dve žene pred penzijom koje su vazda na nekim dužim i težim bolovanjima.
Zamene dolaze i odlaze.. opšti haos...
Ja svakoj zameni moram da ispričam čitavu istoriju.

Kako da znam da će u drugoj školi biti bolje?
Može biti a i ne mora. Od toliko nastavnika koje će imati od petog, bar polovina neće imati razumevanja.

eto.. opet se pogubih...:lol:

причалица
25-03-2010, 11:23
možda bude bolje od petog, ali će, veruj, uvek biti nekih koji će se ostrviti na njega....probajte zvaničnim putem, dok još nije krenuo u više razrede....znaš kako, u zbornici samo pričaju o problemima sa decom, pa će onda ovi nastavnici znati koga, brate, ne treba da diraju.....

Ванда
25-03-2010, 12:22
Ја сам са другим сином имала проблем друге врсте - нисам бирала учитеља, да се не зезнем као први пут. И прошла још горе! Учитељ је био најбољи другар са учитељицом од које сам ,,узела'' првог сина. И кад год он оде код своје другарице на кафу, моје дете фасује. Понижавао га, вређао... Расправљали смо о томе, укључивала директорку, али пошто је она била ,,његов играч'', било је још горе. Учитељ је мене ,,мувао'' и пошто се нисам обазирала на његова удварања, дете ми је страдало. Кад сам чула шта је напричао наставницима о мом сину, кад су колеге почеле да ме питају да ли је истина да ми је дете за специјалну школу, одлепила сам! Нисам могла да мењам учитеља, а он није хтео да мења одељење... Но, у петом га пребацим у другу школу, старији је тад био у седмом.
Јако су ме кривили обојица због тога једно време.
Сад су ми захвални због тога, тек су тамо видели како се људски може поступати са децом.
И кривим себе што нисам то одмах урадила, а школа у којој радим је пет кућа даље од наше куће, било ми жао да деца иду даље ...Глупача!
Од свега, ово двоје учитеља су се међусобно посвађали, посвађали се и са директорком, и сад тек она прича како је она и ода знала да се они мени свете, те због синдиката, те због којечега...
Ја сам са свима у добрим односима, али нисам децу заштитила на прави начин и без обзира на све даље, јако кривим себе још увек.

Man
25-03-2010, 12:35
ja i dalje tvrdim da je pomrčina zakon :pusi:

Kovač
25-03-2010, 13:04
Moju ćeru neki dan učiteljica trebala da odvede u drugu zgradu radi nekh dodatnih časova...al zaboravila...pa ova sama sedela jedno pola sata...

Sibi
25-03-2010, 13:08
Ja sam ludela sa učiteljicom starije kćerke ali ona nikad nije imala problema u srednjoj školi. Maltretirala je do iznemoglosti, nikad nije bila zadovoljna... koliko god Tara da je učila smatrala je da može više (hvala joj do neba), meni se tad činilo da se iživljava, međutim, zaista je izvukla maksimum iz deteta i naučila je da uči ... sa mlađom kćerkom je bilo obrnuto, učiteljica je bila drugarica sa klincima, bukvalno im je poklanjala ocene, i sad ova jedva prolazi kroz srednju školu (sedne i bleji u knjigu, pojma nema odakle da počne i šta treba sa knjigom da radi...)... Pokušali smo i sa mapom uma, crtali mapu i kačili na zid jbt. non stop visim kod razredne i nešto moljakam, živi me blam pojede,:stid: a njoj je sve lako ćemo... kao što je bilo i kod učiteljice

Kovač
25-03-2010, 13:39
A na jednog dečaka je vikala jer je u kupatilu piškio pored šolje,zaboravivši pri tom da je dete slepo i da mu nije lako da potrefi rupu...

Sibi
25-03-2010, 13:46
Budimo realni, danas učitelj može biti svako i onaj sa živcima i onaj bez živaca. Verovatno su blejali u knjigu kao i moje dete kad je trebalo da uče pedagogiju. A ovo što ti kažeš Kovač, je pokazatelj njihove posvećenosti radu... kao i humanosti. Kako neko može da zaboravi da je dete slepo??????!

причалица
25-03-2010, 15:22
ma, ljudi, ne brinite...sve to prođe sa pubertetom...onda ćete qkati za učiteljicama....

zLozi
25-03-2010, 19:35
Mrtva sam da bih pisala, samo hocu da kazem da se slazem sa Vandom sto se tice zigosanja....mada, za utehu je da ne zigosu svi nastavnici, postoje oni otvorenog uma.
A mali, to sto je rekao da ce se on popraviti mi se bas ne svidja. Nisam psihologa, ali samo da mu ta uciteljice ne nabije osecaj stalne krivice, da je kriv i kada nije... :angry:
I najvise se slazem sa Manijakom i delom o pomracini.:raz_096:

zLozi
25-03-2010, 19:40
Sto se tice Kovaca i slucaja sa njegovim detetom, tu stavrno ne znam sta bih rekla ili uradila, jer je u pitanju izbor skole- bez izbora i dete koje ide u specijalnu skolu.
Stvarno ne znam da li ucitelji i uciteljice polazu bilo kakav test sposobnosti obavljanja tog posla?

причалица
25-03-2010, 19:47
polažu oni to...ali, sve je to jedan loodački esnaf.
radila sam u školi, i uz svo najpoštovanje naše vande, u zbornici ima poprilično blesavih, iskompleksiranih i isfrustiranih loših đaka...a tek onih dobrih - Bože, sačuvaj decu od njih.

zLozi
29-03-2010, 20:57
I kako se na kraju ovo zavrsilo i da li se zavrsilo?

причалица
30-03-2010, 06:16
to se završava tek kad deca izađu iz škole....i odu na fakultet.

kojica
30-03-2010, 10:04
Danas je roditeljski. Tata će da ide. :raz_097:

zLozi
30-03-2010, 16:38
Javni kako se tata proveo :lol:

kojica
30-03-2010, 16:45
Javni kako se tata proveo :lol:

trenutno je tamo.. a ja uživam...:kafa1:

причалица
30-03-2010, 16:50
ove meni ništa ne govore za roditeljski....:mirka:

zLozi
30-03-2010, 16:54
trenutno je tamo.. a ja uživam...:kafa1:

Mozda i on covek uziva u tepanju :lol:


ove meni ništa ne govore za roditeljski....

:raz_114:
Mozda nemaju sta bitno da prijave.

Joj, ja se smejem, a danas seckam nokte i pade mi an pamet da ja ne bih znala kada detetu smeju da se daju makazice, da samostalno sece nokte. :lol:

причалица
30-03-2010, 17:03
ih, ima vremena za to....kakve sad makazice, bre.

zLozi
30-03-2010, 17:18
Nikakve makazice, to mi je palo na pamet, onako odjednom.

kojica
30-03-2010, 17:26
Nikakve makazice, to mi je palo na pamet, onako odjednom.

e svašta tebi pada na pamet.... :raz_114:

Pričalice, tromesečje je.. trkni ti ipak do škole...

причалица
30-03-2010, 17:53
i to što kažeš....

QueenOfClubs
30-03-2010, 20:12
Neke su majkice, neke veštice...

šta sa vešticama?
Ako ćutim, maltretira mi dete.. ako ga branim, bojim se maltretiraće ga još više...:raz_117:

Evo sad idem da joj objasnim da ne može da ga kažnjava tako što ga ne pušta na veliki odmor.
Već zna da dete ima alergijsku astmu i da je alergičan na prašinu.
A i zna se čemu služi veliki odmor. To nije nagrada dobroj deci.
Ja li to da joj objašnjavam???

Odoh pa vam javljam dal sam poginula ja il ona...:lol:
Е овако... Мој син није имао конкретан проблем са учитељицом, имала сам ја.
Имала сам то што она није ни педагог ни учитељ ни човек.
Почела сам да сумњам да нешто није у реду кад ми је син код куће препричавао њене приватне проблеме.
Е сад... Мој син је ишао у такозвано одељење боравка.
То у преводу значи да су сва деца запослених родитеља стрпана у једно одељење, које је уједно и најбројније.

Почело је тако, а онда је сазвала заједнички састанак родитеља и деце где се згражавала над поступцима два дечака.
Ја сам устала и рекла – Стварно немам времена за ове глупости, молим све родитеље да сад јавно саосећају са учитељицом, дечаке вешају, јер, стуб срама су прошли,
па да се разилазимо, да учитељица може олакшана да заспи.
Она је поцрвенела и наступио је мук.
Наставила сам – Више ме немојте звати на ова јавна суђења, то лоше утиче на мој притисак и имам жељу да одем у "Курир", па да се суђење настави пред још широм публиком.
А родитеље ова два дечака бих замолила да ми дају број телефона, желим да дечаке позовем код нас кући за викенд.
И окренула сам се и изашла.
На сваком следећем родитељском је само у мене гледала. Бојажљиво.
Имам ту срећу да ми је син стварно добро дете и одличан ђак па му није могла ништа. А не би ни смела.
Знала је да сам у стању да идем дотле да више никад не предаје.
Зато што, цитирам:
(Ситуација: веома сиромашна девојчица из одељења има бенигни тумор на мозгу, потребна је хитна операција и родитељи желе да помогну новчано)
"Мислим да сад није прави тренутак. Иде Осми март, па ће се родитељи ту истрошити"
(Девојчици треба да се иде у посету)
"Не, ја стварно не могу, мене то тако потресе)
(Два дечака су се потукла)
"Немам ја ништа против што се ви бијете. Али можете да поломите ногу, руку, главу. Па не могу ја сваки час да вас возим у ургентни"

Њених бисера је безброј.
На крају сам рекла сину да је жена идиот и да је никако не слуша нити да му она буде узор,
Да због боравка и својих другара нећу да га премештам у друго одељење, али да мора да учи као и до тада и да не обраћа пажњу на њу,
а да ћу математику ја да му предајем и да ћу да преконтролишем сваки контролни.
Шта сам ту налазила, то је за неверицу. Жена не уме да сабере два броја.
Врхунац је био кад је узела његов тест, прегледала, дала пет и на крају оцењивала друге по томе.
Два задатка нису била тачна.
Отишла сам отворена врата и пред свима јој указала на грешке.
Да ли сте знали да је 5 : 0 = 0 ?
То је био тренутак кад сам му забранила да прати наставу математике.
И њу сам обавестила о томе.

причалица
30-03-2010, 20:31
dobro si rekla. alal vera!
p.s. kaže učiteljica moje mlađe ćerke (dok je još bila prvi razred) na roditeljskom sastanku u drugom polugodištu:
- zaista sam više očekivala od vas.
- kako to mislite? - upita jedan bojažljivi zgodni tata.
- pa da radite više sa decom, ne mogu ja sve sama.
gledam i ne mogu da verujem - plaćena je za posao (kako-tako, ne kažem da im je plata neka, ali svi smo plaćeni loše, ako ćemo pravo) i još traži da ja obavljam njen deo posla - da učim dete kad je ravnodnevnica i kad je najkraći dan u godini i koliki je koren iz minus jedan...mislim, znam ja sve to, ali ta ako ne znam? ona bi trebalo da pomogne....
ne! takva deca su (osim ako nemaju neku ludu sreću da ih Gospod pogleda) prepuštena sama sebi i postaju problemi oko kojih se više vremena i energije troši nego oko dobrih đaka.

QueenOfClubs
30-03-2010, 20:45
Стварно нисам видела друго решење него да детету укажем да је учитељица лоша.
Зашто бих ја њега извлачила из средине у којој је навикао и стекао пријатеље, зашто бих га терала да буде сам код куће по цео дан због учитељице?
Он није имао проблем с учењем, она није смела да га кињи, а реално, није имала ни зашто.
И не видим зашто у таквој ситуацији не попричати отворено са децом.
Знам да је правило да о учитељици не треба причати лоше пред децом.
Али наравно, објаснила сам му да она ипак јесте неки ауторитет, да не сме да прави хаос и да не учи.
Првенствено због себе. И да не препричавам сад...
Али нисам могла да дозволим да му таква особа буде неки узор.
Тужно је кад тако мала деца морају да се суоче са гњидама у људском облику, али добро, све је то живот.
Можда ће касније умети лакше да разликују људе и оне друге.

причалица
30-03-2010, 20:49
dala bih ti reputaciju za onaj post, da je to ovdena moguće....

QueenOfClubs
30-03-2010, 20:59
Ко да јеси. :stidljiva:

причалица
30-03-2010, 21:10
odličan je, baš ilustrativan i, na žalost, uobičajen...jedva čekam da moje kojice upišu fakultete.

kojica
10-05-2011, 17:50
Sasmo se pobili s učiteljicom francuskog. Smo je načisto napenalili. :rumenko:

причалица
10-05-2011, 17:51
Sasmo se pobili s učiteljicom francuskog. Smo je načisto napenalili. :rumenko:

neka ste. ona 100% misli da je njen predmet najbitniji na svetu...živi u 19. veku.

kojica
10-05-2011, 18:00
Ma jok bre, nego iznenadila decu nekim kontrolnim pa svi podobijali loše ocene. I posle ih pitala da poprave,
ali mogu da poprave samo za jednu ocenu više. I ovaj moj nesrećnik dobio dvojku, pa mu pored nje zalepila
još i trojku. :lol:
Pa sam Zagu pitala ima li neko pravilo zvanično takvo ili je to učiteljica izmislila. E kad mi je rekla da nema
takvog pravila :dance:
Danas ih je sve pitala da odgovaraju šta znaju, a ne za jednu ocenu više i dobiše deca četvorke i petice.

QueenOfClubs
10-05-2011, 18:49
Једна, мени драга форумашица, је једном изјавила:
Нажалост, неки постају учитељи само зато да би коначно били најпаметнији у разреду.

:aha:

причалица
15-05-2011, 07:50
Ma jok bre, nego iznenadila decu nekim kontrolnim pa svi podobijali loše ocene. I posle ih pitala da poprave,
ali mogu da poprave samo za jednu ocenu više. I ovaj moj nesrećnik dobio dvojku, pa mu pored nje zalepila
još i trojku. :lol:
Pa sam Zagu pitala ima li neko pravilo zvanično takvo ili je to učiteljica izmislila. E kad mi je rekla da nema
takvog pravila :dance:
Danas ih je sve pitala da odgovaraju šta znaju, a ne za jednu ocenu više i dobiše deca četvorke i petice.

samo za ocenu više? svašta.
kažem za to ''da misle da je francuski najvažniji na svetu'' jer su ove moje promenile 4 francuskinje dok su učile taj jezik i baš sve su imale taj stav - francuski je težak, mora da se uči i to je diplomatski jezik i ako ne znaš francuski onda si seljačina :lol: ko ih ebe.
znam francuski i jedina mi je korist od njega zadovoljstvo što ne moram uvek da čitam titl :( kad gledam neki film.

mica
15-05-2011, 17:02
Evo,da se upisem sa pozitivnim iskustvom..moja cerka je sad pri kraju prvog razreda,krenula je kod moje uciteljice,koja je jako stroga ali i nezna i pravedna. Moje dete je inace,jako povuceno,nesigurno u sebe i negde uplaseno i od onog sto zna i sto ne zna...Kad zna,nikad se nece javiti da kaze da zna,nikad se nece isticati dok je ne natera neko,da izvuce kljestima iz nje..tako smo zavrsili prvo polugodiste i ja sa bila jako zabrinuta,kako ce se probijati na dalje,takva,kakva je..Medjutim,posle silnih razgovora sa uciteljicom i dogovora da je malko oslobodimo time sto je ona bukvalno svaki dan izvodila pred tablu,stalno je prozivala i davala joj neke zadatke i podsticala je,dosli smo do velikih promena. Sad se sama javi,pocinje da se istice i primetne su promene kod nje. Ja sam prezadovoljna uciteljicom i kolko vidim po vasim iskustvima,treba da budem neizmerno srecna zbog toga...

причалица
19-05-2011, 07:18
Evo,da se upisem sa pozitivnim iskustvom..moja cerka je sad pri kraju prvog razreda,krenula je kod moje uciteljice,koja je jako stroga ali i nezna i pravedna. Moje dete je inace,jako povuceno,nesigurno u sebe i negde uplaseno i od onog sto zna i sto ne zna...Kad zna,nikad se nece javiti da kaze da zna,nikad se nece isticati dok je ne natera neko,da izvuce kljestima iz nje..tako smo zavrsili prvo polugodiste i ja sa bila jako zabrinuta,kako ce se probijati na dalje,takva,kakva je..Medjutim,posle silnih razgovora sa uciteljicom i dogovora da je malko oslobodimo time sto je ona bukvalno svaki dan izvodila pred tablu,stalno je prozivala i davala joj neke zadatke i podsticala je,dosli smo do velikih promena. Sad se sama javi,pocinje da se istice i primetne su promene kod nje. Ja sam prezadovoljna uciteljicom i kolko vidim po vasim iskustvima,treba da budem neizmerno srecna zbog toga...

ih, pa da..ima takvih, koji su ''stara garda'' i koji još uvek vole svoj posao i stalo im je do deteta....

QueenOfClubs
19-05-2011, 09:08
Треба Мицо.
Имала је и наша школа једну такву, али сам била принуђена да га упишем у одељење боравка.
Наравно, одељења која су била код ње су по правилу и најјача одељења у читавој школи.

mikili
19-05-2011, 10:14
u skoli mog deteta ima dosta takvih.i ne samo stare garde,ima mladih,zeljnih da prenesu svoje znanje decici,ima onih koji trpe pritisak direktora,jer su postavljeni po partijskoj liniji,da popravljaju ocene,ima ostrascenih roditelja koji smatraju da je njihovo klince od devet godina uvek u pravu,ima onih koji smatraju da uciteljice treba za 45 min.da im vaspitaju decu,i da urade ono sto oni kod kuce ne rade,ima onih koji ne veruju da je njihovo-andjelce-sposobno za to dok im ne puste snimak sa sigurnosne kamere,ima onih koji smatraju da je -vrh-da njihovo dete psuje uciteljicu...ih ma ima svasta..

mica
19-05-2011, 17:28
ih, pa da..ima takvih, koji su ''stara garda'' i koji još uvek vole svoj posao i stalo im je do deteta....

pa ja moram da primetim da su sve cetri uceteljice,koliko ima odeljenja u prvom razredu,takve,a ima i mladjih..valjda je na nivou skole tako,ili ja imam srece,ne znam...

mihaela
20-05-2011, 09:10
Ovaj slucaj se davno desio,ali eto,zelim da ga obiljezim.Kada sam ja bila osnovac,treci razred,dobili smo novu uciteljicu,jednu krsnu Crnogorku od skoro dva metra.Bila je toliko agresivna,tukla djecu,svasta nam radila.Ko god nije dobro naucio lekciju,samari su bili neizostavni.Poslije samaranja,pocela je da tuce djecu tako sto ih izvede pred tablu,uhvati za kosu,i lupa im glavu o tablu.
Prosjek u razredu je naglo opao,jer od staha od uciteljice kada naucimo i ona nas prozove da odgovaramo,od staha i sto smo znali smo zaboravljali.Sjecam se,jednu djevojcicu je toliko udarala glavom o tablu,da joj je pramen kose iscupala.Ja sam se ko zna kako provlacila bez batina dugo...do jednom.Izvela me pred tablu,zadala zadatak.Od staha sam se oduzela,nisam mogla jednostavan zadatak da rijesim.I tada me je tako opucala dnevnikom po glavi,da me i sad boli kad se sjetim.Samo sam istrcala iz ucionice,otisla kuci i rekla roditeljima sta se desilo.
Otac je sacekao da padne mrak,docekao je negdje na putu prema njenoj kuci...Mozete pretpostaviti sta se dalje desilo...
Nikada,ali nikada vise nije ni jedno dijete udarila.

причалица
20-05-2011, 11:35
Ovaj slucaj se davno desio,ali eto,zelim da ga obiljezim.Kada sam ja bila osnovac,treci razred,dobili smo novu uciteljicu,jednu krsnu Crnogorku od skoro dva metra.Bila je toliko agresivna,tukla djecu,svasta nam radila.Ko god nije dobro naucio lekciju,samari su bili neizostavni.Poslije samaranja,pocela je da tuce djecu tako sto ih izvede pred tablu,uhvati za kosu,i lupa im glavu o tablu.
Prosjek u razredu je naglo opao,jer od staha od uciteljice kada naucimo i ona nas prozove da odgovaramo,od staha i sto smo znali smo zaboravljali.Sjecam se,jednu djevojcicu je toliko udarala glavom o tablu,da joj je pramen kose iscupala.Ja sam se ko zna kako provlacila bez batina dugo...do jednom.Izvela me pred tablu,zadala zadatak.Od staha sam se oduzela,nisam mogla jednostavan zadatak da rijesim.I tada me je tako opucala dnevnikom po glavi,da me i sad boli kad se sjetim.Samo sam istrcala iz ucionice,otisla kuci i rekla roditeljima sta se desilo.
Otac je sacekao da padne mrak,docekao je negdje na putu prema njenoj kuci...Mozete pretpostaviti sta se dalje desilo...
Nikada,ali nikada vise nije ni jedno dijete udarila.

:krsti: prvi put čujem da se učiteljica ovako ''ponaša''.

marlon
20-05-2011, 20:37
skotine...reko sam direktoru skole da cu ga robijam samo li mi se dete vrati sa ocenama nervozno i rastrzano

причалица
20-05-2011, 20:38
skotine...reko sam direktoru skole da cu ga robijam samo li mi se dete vrati sa ocenama nervozno i rastrzano

aaaaaaa...ti si taj :lol:

marlon
24-05-2011, 23:33
aaaaaaa...ti si taj :lol:

ma dileje bre... drkaju klince u osnovnoj... to je zasluga evropske kulture de se deca ubijaju zbog losih ocena ko sto ima i kod nas. za neke stvari je komunizam bio majka mara.

kojica
25-05-2011, 05:56
Odbrojavamo dane do kraja školske godine. :jasenka: Ne pamtim kad sam se ovako
radovala raspustu. :lol:

причалица
25-05-2011, 07:02
ma dileje bre... drkaju klince u osnovnoj... to je zasluga evropske kulture de se deca ubijaju zbog losih ocena ko sto ima i kod nas. za neke stvari je komunizam bio majka mara.
ma što ih profesori (nastavnici) drnadaju to je jedno...ali roditelji :qq:...ali, to nije tema.

marlon
25-05-2011, 14:01
Nemate vi pojma.... napiši sve zamerke i predaj direktoru, obavezno traži da ti potpiše da je primio...
omah ćeš videti efekat, vakav ili onakav... sledeći korak je ministrastvo...
svakako se potrudi da shvate da ćeš ići do kraja...


i da, ako ti treba veza u ministarstu samo javi ;)

upravo to... tek sad videh. mada neki put nije ni lose iskrljestiti pogled i kroz zube prozboriti sofistichku pretnju sa podtesktom od koga spadaju gatje.

причалица
25-05-2011, 14:14
nisam ni videla ovo što je manijak napisao :neutral: missim, to je dobra strategija protiv onih koji su ozbiljno zakinuli dete.

kojica
09-06-2011, 10:46
Večeras je oproštajna priredba. Rastajemo se od drage učiteljice. :nn:

причалица
09-06-2011, 10:47
Večeras je oproštajna priredba. Rastajemo se od drage učiteljice. :nn:

što se rastajete?

kojica
09-06-2011, 10:49
kreće u peti razred.. :kk:

причалица
09-06-2011, 10:51
kreće u peti razred.. :kk:

aaa.....a ja mislila da učiteljica ide negde ...pa lepo, bwe...rastu deca.
sada ćete, umesto jedne veštice, da imate njih 12, 13 :lol:

ЖениМиСе
31-07-2011, 16:03
evo jedan dijalog imeđu mene i učiteljice u prvom osnovne:

Bio je to čas srpskohrvatskog jezika (u to vreme se još uvek tako zvao), imali smo vežbu čitanja. čitao je moj drug iz školske klupe, a ja naravno pratio dokle je stigao sa čitanjem.

Učiteljica: Dobro, Pejiću nastavi gde je G.... stao.

Ja: Neću, mrzi me da čitam.

Učiteljica: Pejiću hoćeš li da nastaviš da čitaš?

Ja: Neću, i niko ne može da me natera da čitam!

Učiteljica je prišla stolu gde sam sedeo, uzela moju čitanku i iskidala tri sttranice dok mi je davala keca.

Ja: Učiteljice jel vidite ovog keca?

Učiteljica: Pa naravno da vidim!

Ja: E, pa vidite koliki je taj kec, vi ste tolika pizda.


kako je sve završilo napisaću jednom drugom prilikom.

Klu
31-07-2011, 20:08
imo je vrlo seksi učiteljicu...:)

kojica
08-09-2011, 06:48
Mlađi sada ima normalnu učiteljicu. Onako baš, baš normalnu.

A stariji ima razrednu.. :bisa: izmišljenu..
Još samo srpskinju da dovedemo u red i možemo da pevamo. :jasenka:

Nego..
Što su haos napravili sa poklonjenim knjigama. :qq:
Kobajagi Grad Beograd poklonio deci knjige, al pod staklenim zvonom da ih čuvaju,
pa da ih vrate na kraju školske godine. Ako se samo jedno uvce napravi, mora nova
knjiga da se kupi.
Pa baš nisu morali ni da se muče da ''poklanjaju''. :aha:

mare
08-09-2011, 12:28
Nego..
Što su haos napravili sa poklonjenim knjigama. :qq:
Kobajagi Grad Beograd poklonio deci knjige, al pod staklenim zvonom da ih čuvaju,
pa da ih vrate na kraju školske godine. Ako se samo jedno uvce napravi, mora nova
knjiga da se kupi.
Pa baš nisu morali ni da se muče da ''poklanjaju''. :aha:

tačno sam znao da ima neka fora s tim, samo sam čekao da čujem :lol:

kojica
08-09-2011, 12:49
tačno sam znao da ima neka fora s tim, samo sam čekao da čujem :lol:

:lol:

Osnovci su dobili ''sve udžbenike osim knjiga za učenje stranih jezika, izbornih predmeta, radnih svezaka, zbirka zadataka, gramatika, atlasa''
E ovo ''sve osim'' košta tačno duplo više od onoga što su dobili.
Učiteljice su dobile glavobolju i dodatni posao da sve knjige koje su dobili zavode u registre i da se na kraju godine raspravljaju sa pobesnelim
roditeljima.
''Udžbenici su namenjeni višegodišnjoj upotrebi'' A nisu naveli koliko je to više godina. Pa dalje negde u tekstu piše da će njihova komisija za
procenu stepena oštećenja (znači dodatna radna mesta na račun grada :lol:) u ''svakoj školi da određuje nadoknadu zavisno od stepena
oštećenja, prema jedinstvenom uputstvu i uz prethodnu saglasnost Sekretarijata za obrazovanje Grada Beograda.''

''Sledeće školske godine svakom beogradskom osnovcu obezbedićemo još jedan komplet udžbenika - osnovci će imati jedan komplet za
učenje u školi, a drugi za učenje kod kuće.''

I sve ovo ne bi bilo tako loše, kada bi te knjige bile kvalitetne. U moje vreme (joj što je to bilo davno) četiri generacije su učile iz jedne knjige
i moglo je još toliko, ali su na četiri godine menjali program. Ove sad knjige su kupusare. Listovi se raspadnu nakon par prelistavanja
knjige. Možda i mogu da ostanu čitave kod učenika koji knjige ne otvaraju uopšte. :aha:

mare
08-09-2011, 13:06
Izgleda da je najbolje da vratiš te knjige nazad nove, neotvarane, i daš pare na nove ali makar ne moraš da paziš da dete ne izgužva knjigu ili podvuče neku bitnu lekciju.. ne govorim ovo tebi, već generalno..

to je tako već godinama, promene korice i redosled lekcija, to su sve iste knjige, nekad i ime autora promene da ne bi koristio od starijeg brata/sestre..

a o kvalitetu,.. šta da kažem, znam, sad su knjige za prve razrede oš od po 25 strana, a ako malo povučeš otpada list..

Nežnicah
08-09-2011, 13:09
Citam ovo i ne mogu da verujem... Dakle, stvarno mi je zlo od ove zemlje, ove vlasti, pa i na deci ce da zaradjuju...
Zar oni ne umeju nista da urade a da ne otvore gomilu bespotrebnih radnih mesta za svoje rodjake i prijatelje? Koja li ce imena imati ta radna mesta? Samostalni procenitelj stepena ostecenja nastavnog ucila :zrika: Da li ce imati i svog menadzera i PR-a? To je sad totalno kulj, da svako ima svog PR-a :sladoled:

Bukvalno sve ovo sto deca nisu dobila kosta zaista mnogo, knjige za strani jezik pogotovo i radne sveske, zbirke zadataka, ma svee, sad kad nabrojim sve ovo, pitam se pa sta su dobili? Citanku?

kojica
08-09-2011, 13:28
Ovo sam shvatila kao lutriju. Dali su nam knjige, pa ako ostanu čitave, zaista će
biti poklon, a ako ne platićemo ih. :lol: Vredi pokušati...
Nisu ovi moji neki bahati. Nemaju običaj da uništavaju knjige namerno. I slikovnice
su im ostale čitave. Videćemo.

причалица
08-09-2011, 17:45
dakle, najbolje kupiti knjige i gotova stvar....ko će sad da dreždi nad decom da ne piše ništa po knjizi? e svašta......
srbijo, nemoj ništa da mi poklanjaš, ali mi omogući da zaradim da mogu da kupim knjige....

kojica
08-09-2011, 17:47
Najgore je što ne mogu da podvlače. Mnoga deca tako najbolje uče.
Zapravo mogu, al običnom olovkom lagano, da može da se izbriše... :aha:

причалица
08-09-2011, 21:29
Najgore je što ne mogu da podvlače. Mnoga deca tako najbolje uče.
Zapravo mogu, al običnom olovkom lagano, da može da se izbriše... :aha:

uvek sam podvlačila...ne znam kako misle da deca uče a da ne pipnu knjigu ?

kojica
09-09-2011, 09:42
Ma ne moraju ni da uče, što se njih tiče. :aha:

Mi imamo dva kompleta knjiga. U staroj školi smo ih platili pred kraj školske godine.
Samo što su ih bili naručili i znam da su mogli da naprave izmenu, ali mrzelo ih je.
A za novu školu nismo mogli da ih iskoristimo jer su od različitih izdavača.
Nema veze.. lepe su knjigice.. nek se igraju deca.. :aha:

причалица
09-09-2011, 09:58
po meni, to je sve bezveze...bezveze i čekanje u redovima pred knjižarama.
kad sam ja išla u o.š. (gospode, kad je to bilo....!), par dana pre početka škole smo odlazili u salu za fizičko i čekao nas je paket knjiga koje su roditelji uplatili tokom proleća. i to sve knjige budu lepo na gomili, ne mora ništa dodatno da se kupuje osim svezaka i pribora za likovno.
a deca koja nisu mogla da kupuju knjige su ih dobijala za dž., jer je socijalna služba radila svoj posao, pa je imala evidentirano koje porodice ne mogu da kupe knjige za decu....i nije bilo nikakvog razlikovanja - ko je hteo da uči - učio je. evo, sad jedna žena, koja je bila baš iz siromašne porodice iz našeg odeljenja je jedan od glavnih hemičara u jednoj farmaceutskoj kući....
missim, kakve veze ima što smo svi učili iz istih knjiga od istog izdavača? nema veze nikakve.

kojica
02-11-2011, 15:45
Juče mi priča Konanova sestričina.. ide u medicinsku školu..
Povredila je ovog leta koleno i ceo raspust je provela na terapijama.
Toliko se porvreda iskomplikovala da je to strašno. Sada je bolje, ali
mora da miruje i dalje. Nastavnica koja predaje fizičko trunke sluha
nema za to. Dala joj je keca i izbacila je sa časa. Pri tom ju je strašno
izvređala i rasplakala pred celim razredom, a kada je počela da plače
onda joj je rekla da najviše mrzi lažove, a čim neko počne da plače
njoj je jasno da je lažov. I onda je krenula da je gura iz sale. Dete
umalo nije palo, jer nije moglo da ide tom brzinom kojom ju je ova
gurala. Dala joj je keca iz fizičkog iako postoji opravdanje od lekara
specijaliste.

:qq: kakve bre to budale rade po školama..

причалица
02-11-2011, 15:51
Juče mi priča Konanova sestričina.. ide u medicinsku školu..
Povredila je ovog leta koleno i ceo raspust je provela na terapijama.
Toliko se porvreda iskomplikovala da je to strašno. Sada je bolje, ali
mora da miruje i dalje. Nastavnica koja predaje fizičko trunke sluha
nema za to. Dala joj je keca i izbacila je sa časa. Pri tom ju je strašno
izvređala i rasplakala pred celim razredom, a kada je počela da plače
onda joj je rekla da najviše mrzi lažove, a čim neko počne da plače
njoj je jasno da je lažov. I onda je krenula da je gura iz sale. Dete
umalo nije palo, jer nije moglo da ide tom brzinom kojom ju je ova
gurala. Dala joj je keca iz fizičkog iako postoji opravdanje od lekara
specijaliste.

:qq: kakve bre to budale rade po školama..

sećam se profanke fizičkog u IX beogradskoj....sad kad si ovo pomenula.
imali smo u odeljenju jednu devojčicu, od 1. osnovne smo zajedno bili, koja je imala potpuno iščašene kukove...išla je na operacije i sve terapije, ali je to malo vredelo - devojčica je baš hramala i, naravno, bila je oslobođena fizičkog.
u osnovnoj je to sve bilo u redu - nije radila fizičko, čak nije morala ni da prisustvuje časovima. bila je đak generacije u osnovnoj školi.
kad smo došli u gimnaziju, ova profesorka joj nije dala da ne prisustvuje časovima, nego je devojčica morala da bude u sali na klupi. vremenom je vesna počela da čita nešto, da se sprema za sledeći čas...i tako.
i ovoj debilki jednom pukne film i počne da se dere na nju pred svima nama:

- lečiš komplekse na mom času! marš napolje! em si ćopava em nisi ni za šta nego samo za knjigu!

sećam se da je tirada trajala toliko dugo da smo dočekali zvono....vesna se sva rasplakala, mi smo bili zgranuti....roditelji su intervenisali i to čudovište nije više nama držalo časove fizičkog...ali, to je stvarno strašno....sećam se i dan danji toga.