PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ne)prirodna Albanija!



Man
01-04-2010, 13:47
Nova albanska država, koja bi obuhvatala Albaniju, Kosovo, druge delove Srbije, kao i delove Crne Gore, Makedonije i Grčke sa albanskim stanovništvom, trebalo bi da bude formirana do 2013. godine, smatra bivši albanski zvaničnik Kočo Danaj.

http://razbibriga.net/imported/2010/04/velikaalbanija-1.jpg
Jedna od mapa "Velike Albanije"

Albansko pitanje na Balkanu trebalo bi da bude rešeno do kraja 2013. godine formiranjem države koja će obuhvatiti sve teritorije na kojima žive Albanci, osnova je platforme koju je napisao bivši zvaničnik albanske vlade Kočo Danaj, čije izvode prenose podgoričke Vijesti.

Platformom se predviđa da nova albanska država, koja bi trebalo da obuhvati teritorije susednih država na kojima žive Albanci, bude formirana mirnim putem izbegavajući "prolivanje krvi Albanaca" i nakon pregovora sa susednim državama.

Vijesti pišu da bi, "prirodna Albanija", kako je Danaj naziva u dokumentu objavljenom na više od 200 strana, obuhvatala Albaniju, Kosovo i druge delove Srbije, kao i delove Crne Gore, Makedonije i Grčke u kojima živi većinsko albansko stanovništvo.

Kočo Danaj smatra da predstavnicima Albanaca u susednim država treba dati pravo da se kroz referendum izjasne da li žele da budu deo nove države.

Danaj objašnjava da se strategija za formiranje nove države zasniva na dijalogu "sa svima, bez predrasuda i prethodnih odluka".

"Sredstva za realizaciju prirodne Albanije su dijalog i demokratske rasprave, jer Albanci su tokom veka prolili toliko krvi da bi ostvarili ne jednu, već nekoliko Albanija. Zato više nema potrebe za dalje prolivanje krvi", navodi se u platformi.

Danaj je pravoslavac sa juga Albanije i dve godine radio je u vladi kao politički savetnik tadašnjih premijera Fatosa Nanoa i Pandelji Majka, a savetovao je i ministra inostranih poslova Iljira Metu.

http://rts.rs/page/stories/sr/story/...Albanija!.html (http://rts.rs/page/stories/sr/story/11/Region/604091/(Ne)prirodna+Albanija!.html)

причалица
02-04-2010, 13:54
uvek se nađe negde neki kočo koji će da nas zezne...mada mislim da je taj datum preterano blizu.

mikica
02-04-2010, 21:46
Sećam se da sam ovu kartu video još nekih par meseci pre bombardovanja na zidu jedne policijske stanice u Tirani (ne pitajte me šta sam tamo tražio), ubeđen da je to neslana šala počeo da se valjam od smeha, da bi me kolega munuo laktom u stomak i rekao da ćutim - oni su mrtvi ozbiljni po tom pitanju

причалица
03-04-2010, 08:29
jao, majku im, pa oni hoće moju toplicu da uznu....e, pa, ima da postanem baba tijana!...vidi - i rašku - da im ne bude muka malo...jok, ne može.

milan11
03-04-2010, 19:15
da bi ostvarili plan u ovolikoj razmeri kao sto je na karti u ovom momentu bi njihovi lobisti morali da budu u svim velikim svetskim organizacijama a to nije slucaj, jednostavno nemaju dovoljno novca bar za sada

причалица
11-04-2010, 11:32
možda imaju para, ali da im ne bude mnogo sve odjednom...za 13 godina da otmu i kosovo i oko kosova..mislim da taktiziraju (uz nečiji patronat, naravno)

Ravnica Carobnica
24-05-2010, 01:33
Nadam se da su pobrkali loncice .Puzecim podmuklim stavom skuvane corbe u ko zna kijoj kuhinji....

andromeda
29-07-2010, 15:12
kako su krenuli uzece celu Srbiju , a i nisu daleko od toga