PDA

Pogledaj Punu Verziju : Lepota je u oku posmatraca



Ciciban
01-04-2010, 13:54
Sanino pitanje na " Muskarcima" , me navelo da otvorim ovu temu, cak mislim i da nema slicne ovde pa zato nek ostane. Da me Man ne bi kritikovao vise kako mi uvodni postovi nisu bash najjasniji, odmah cu reci, da prvenstveno ne mislim na fizicku lepotu. Nesto ili nekog cemo nazvati lepim ako nas ispunjava osecanjem prijatnosti a to lepo objashnjava i ova narodna poslovica "Nije mio ko je lep, već je lep ko je mio."
Fenomen lepote se kroz istoriju tumacio na razlicite nacine, a ista i dalje ostaje krajnje subjektivna kategorija . Ako je to estetska kategorija koja oznacava savrsenstvo sklada zasto se kroz proucavanje iste tvrdi da se lepota vidi unutrashnjim okom koje pocinje gledati tek kad se spoljashnje zatvori .
Sta ili ko je po vama lep, kako dolazite do tog zakljucka?

mare
01-04-2010, 13:59
čekam iskusne :pusi:

petrana
01-04-2010, 14:12
evo i ja da se oprobam
mogu da dam komentar iskljucivo iz mog ugla
ako mi se ucini da bih kod doticnog gospodina mogla imati prodju, naravno ovde pod gospodin dolaze u obzir i staromodni i elegantni i mladi i stari i sporstki i kaki oces muski tipovi,
e ako mi se ucini da bi se mogla ja nekako kod njega provuci, odnosno podvuci
e onda se meni obavezno otvara to unutrasnje oko i on postaje neverovatno lep
dusu mu vidim
eto

kojica
01-04-2010, 19:28
:raz_096:


http://www.youtube.com/watch?v=bMev5QQxs00&feature=related

причалица
01-04-2010, 21:40
pa, ne bih rekla lep, nego privlačan..a privlačan je svako pored koga se se osećam fenomenalno, eto. klasični lepotani retko to mogu da budu (znam samo jednog - baš lep i baš privlačan)...ovo ostalo - nema blage veze sa lepotom, ali su ljudi super, lepo mi je sa njima, osećam se dobro kad sam sa njima i tako...meni je to najvažnije.

DaDole
23-09-2011, 13:36
Svi mi najviše volimo sebe i po tome i vrednujemo ostale..neko je lijep ako je meni lijepo sa njim:)

mikili
23-09-2011, 15:05
ma sarmantan,duhovit,neko ko cini da mi oko sija,a usta se smeskaju od uveta do uveta,takvi su mi uvek bili neodoljivi..bilo me bas briga sta drugi misle ili kazu..

Vragolanka
23-09-2011, 15:21
svi kažemo kako nas nije briga, dok većini drugi kroji kriterijume i prave izbore, nebitno da li je pojedinac u pitanju ili društvo, trudimo se da budemo odgovorni i prihvatljivi... uglavnom ne radimo stvari koje ne bi naišle na odobravanje... pitanje je samo ko je kome bitniji u celoj priči.
i da li ćeš ispoštovati sebe, ili nekog drugog?

koto
23-09-2011, 15:25
lep mi je onaj ko odgovara nekim mojim kriterijumima lepote.
a volim, ili zelim nekog ko je sto sta drugo..
ugadjam samo sebi. oduvek, na veliku tugu mojih roditelja.:misticlady:

supermen*prvi
23-09-2011, 15:38
lep mi je onaj ko odgovara nekim mojim kriterijumima lepote.
a volim, ili zelim nekog ko je sto sta drugo..
ugadjam samo sebi. oduvek, na veliku tugu mojih roditelja.:misticlady: A ja kad ti to prebacujem kazes da nije istina. :sad:

(Pozdravi roditelje. Poslaci im kandziju. :) )

koto
23-09-2011, 16:01
dzaba, dzaba:)))

supermen*prvi
23-09-2011, 16:07
Govorila nama baba Gina: "Ako deco, sve ce to vama vasa deca vratiti." :)