PDA

Pogledaj Punu Verziju : Нова документа



QueenOfClubs
05-04-2010, 19:45
Лична карта са чипом или без... Шта то тачно значи?
Да ли је чип потребан, и зашто? И ако јесте, зашто нам је остављена могућност избора?
Шта је то у том чипу, да имам право да га не ставим у своју личну карту? :undecided:

milan11
05-04-2010, 20:58
L.K. sa cipom je samo ako cesto menjas adrese ukoliko imas stalnu adresu onda je LK bez cipa ja sam proslog leta obnovio sva dokumenta u Srbiji i secam se da su me pitali za cip to jes da li menjam adrese

QueenOfClubs
05-04-2010, 21:03
Хвала.
Али мени опет није јасно зашто постоје две варијанте.
И какве везе адреса има с тим...
ТЈ, није ми јасно зашто постоји ЛК без чипа?

milan11
05-04-2010, 21:12
mislim da je ovako; ja sam rekao da ne menjam cesto adresu i imam LK bez cipa, ko za baksuz pogodi se da sad na leto kad dodjem moram da promenim adresu i mislim da ce morati da mi menjaju kompletno LK bas zato sto nemam cip, cip sluzi da bi menjali podatke bez da kompletno menjaju Lk, bar sam ja tako razumeo a i ima neke logike u tome

kojica
06-04-2010, 09:01
Хвала.
Али мени опет није јасно зашто постоје две варијанте.
И какве везе адреса има с тим...
ТЈ, није ми јасно зашто постоји ЛК без чипа?

Dve opcije postoje da bi vernici koji se plaše žiga zveri, imali izbor.
Negde sam čula da se SPC izborila za tu mogućnost, ali nisam sigurna da je tako.
Milanče je lepo objasnio u čemu je razlika između lične karte sa
čipom i lične karte bez čipa.

Dakle. Prva opcija - lična karta bez čipa.
U njoj ti piše adresa i kada/ako promeniš adresu, moraš da menjaš ličnu katru.

Druga opcija - Lična karta sa čipom.
U njoj ti ne piše adresa, već se preko koda u čipu proverava adresa.

Man
06-04-2010, 09:15
Већина земаља ЕУ нема овакве личне карте, а чак и оне које имају личне карте са биометријским чиповима већином их не везују за централну базу података, тако штитећи приватност соптвених грађана.

Сваки пут када будете легитимисани за било коју трансакцију која захтева очитавање ваше личне карте, траг о томе улази у централну базу података. На основу ових трагова, држава, као и свако други ко буде имао увид у базу података, моћи ће да направи «мапу» ваших кретања, куповине, продаје, навика, итд. А кад у следећу генерацију чипова буду уграђени РФИД чипови који су минијатурни радио-одашиљачи, онда ће сваки ваш покрет бити видљив – у реалном времену.

QueenOfClubs
06-04-2010, 10:14
Ја и нисам битна да би ме нешто пратили.
Личну вадим једино у банци кад плаћам рачуне.
А ни то не морам ако одем у пошту.
А опет ме хвата језа од овога. :undecided:

Sibi
06-04-2010, 10:18
Pitam se da li imaju uvid baš u sve :stidljiva:

I ja se naježim kad pomislim da me neko vidi na nekom ekranu ... jes da sam kao tačkica, al svejedno :sad:

mare
06-04-2010, 15:27
teorija zavere :pusi:

причалица
06-04-2010, 16:46
ljudi, smešno je to sa čipom, tj. strahom od istog...imate mobilne od kojih se odvajate ni u klonji, a ovamo vas stra' da imate čip na l.k. koju možda i ne nosate sa sobom svaki dan....naša deca imaju čipovane lične karte (na svoj zahtev), mm se bunio, ali ko ga šiša...tamo službenik pita osobu kojoj se karta izdaje.
i ja treba to da vadim i uzeću čipovanu. selila sam se za 20 godina 4 puta i muka mi je od promene prebivališta...a da ne pričam o pogodnostima da, ako je izgubite, odmah dobijate drugu....nema bezvezne procedure iznova.

Mr.OneTwo
06-04-2010, 19:06
Negde sam čula da se SPC izborila za tu mogućnost, ali nisam sigurna da je tako.


e ako je spc protiv cipova, onda sam i ja. ocu reci, boli me ***** sta misle ti kreteni. oni da se pitaju, mi bi i dalje bili u srednjem veku i spaljivali bi vestice na trgovima. teraj ih u 3pm, i treba im totalno oduzeti pravo da se pitaju oko bilo cega osim oko tih religijskih stvari. sad ce meni neko u mantiji da odredjuje da li licna karta treba da ima cip... jbt.

samo da znate da je jedan od glavnih ljudi u ratelu bio, i verovatno je jos uvek, neki svestenik. kada sam ga video da baljezga o nekim stvarima o kojima nema ni elementarnog pojma, doslo mi je da razbijem tv. ali nisam smeo, nisam bio kod sebe na gajbi. e zato sto se svestenici pitaju oko tako nekih stvari, mi smo dosli u situaciju da nam skrembluju pola kanala na dan zalosti, pa mi amfilohije odredjuje da li cu da gledam muzicke spotove na tv-u. odvojiti ih od drzave i raditi sto vise na tome da njihov uticaj na drustvo bude skroz minimalan.

milan11
06-04-2010, 19:26
u Francuskoj imaju uvid apsolutno u sve i ne smeta mi jer nasa tajna sluzba i suvise ima respekta prema gradjanima i siguran sam da se to ne zloupotrebljava, inace samo sa cip karticom za prevoz tacno znaju gde se kreces i u koliko sati koristis prevoz itd a i van toga 95% teritorije je pod video nadzorom tako da samo mozes da bezis a ne i da pobegnes

sve zavisi ko do takvih podataka moze da dodje i zasto ih koristi, ako su ljudi ok nema problema to je za sigurnost svih nas

QueenOfClubs
06-04-2010, 19:31
u Francuskoj imaju uvid apsolutno u sve i ne smeta mi jer nasa tajna sluzba i suvise ima respekta prema gradjanima i siguran sam da se to ne zloupotrebljava, inace samo sa cip karticom za prevoz tacno znaju gde se kreces i u koliko sati koristis prevoz itd a i van toga 95% teritorije je pod video nadzorom tako da samo mozes da bezis a ne i da pobegnes

sve zavisi ko do takvih podataka moze da dodje i zasto ih koristi, ako su ljudi ok nema problema to je za sigurnost svih nas
Аха.
А ако ме рецимо неко силује у лифту, ел се то види и оће ли неко да ме спасе?
Мислим, ел тај чип штити и мене ил само државу?
Мислим као да сам ја сад у Француској, па расправљамо.
Маштам... :lol:
Ал питање је озбиљно.

milan11
06-04-2010, 19:38
ne, sistem je napravlje prvenstveno da bi zastitilo Republiku i da bi se populacija kontrolisala lakse u vremenu u kojem zivimo to je jako bitno, ja sam naveo primer kartice za prevoz ali u principu sve nam je na tu foru, pasos lk, kreditne kartice, bankarske kartice itd

QueenOfClubs
06-04-2010, 19:43
Тако сам и мислила.

причалица
06-04-2010, 20:19
spc nije protiv čipova...nemojte da mešate crkvu u dokumenta....pa popovi su prvi uzeli ove nove l.k. i u crnoj gori svi imaju vozačke dozvole sa čipom...dakle, nije istina....samo oni zatucani do besvesti, koji misle da ima je planina izlaz (a voze džipove), pričaju takve gluposti.

Man
06-04-2010, 20:41
spc nije protiv čipova...nemojte da mešate crkvu u dokumenta....pa popovi su prvi uzeli ove nove l.k. i u crnoj gori svi imaju vozačke dozvole sa čipom...dakle, nije istina....samo oni zatucani do besvesti, koji misle da ima je planina izlaz (a voze džipove), pričaju takve gluposti.

molio bih te da ne lupaš gluposti, imaš na netu zvaničan stav SPC ...
niko ti ne osporava da ne kažeš tvoje lično mišljenje, ali ga ne podmeći kao stav CPC

http://www.zazivot.org/wp-content/uploads/2006/11/Sabor2.gif

Mr.OneTwo
06-04-2010, 21:05
hahah koje ludilo. kazem ja, te licne karte je izmislio licno djavo. kojim se oni glupostima bave... sta njih briga kakve su licne karte? i jos "staviti u duznost svetom arhijerejskom sinodu." da li sam ja lud pa samo meni nije normalno da prethodna recenica ima nastavak: "da se izglasan zakon ne sprovede u delo!?" krajnje je vreme da se prekine bilo kakvo finansiranje iz budzeta mandrila u mantijama i zabraniti im da iznose stavove koji se ne ticu njih samih i pravoslavne vere. kao pojedinci neka baljezgaju sta god hoce, ali kao institucija crkve - zaboravite, gospodo.

причалица
06-04-2010, 21:06
pa, ja samo kažem ono što slušam na nekim predavanjima nekih arhimandrita, jeromonaha i tako (pitaju ljudi i takve stvari - da li treba uzimati takve lične karte)...mislila sam da su njihovi stavovi sa ustanovom za koju rade konzistentni. ne čitam sajtove spc...
izvinite na dezinformaciji.

Man
06-04-2010, 21:08
hahah koje ludilo. kazem ja, te licne karte je izmislio licno djavo. kojim se oni glupostima bave... sta njih briga kakve su licne karte? i jos "staviti u duznost svetom arhijerejskom sinodu." da li sam ja lud pa samo meni nije normalno da prethodna recenica ima nastavak: "da se izglasan zakon ne sprovede u delo!?" krajnje je vreme da se prekine bilo kakvo finansiranje iz budzeta mandrila u mantijama i zabraniti im da iznose stavove koji se ne ticu njih samih i pravoslavne vere. kao pojedinci neka baljezgaju sta god hoce, ali kao institucija crkve - zaboravite, gospodo.

Crkva se ne finansira iz budžeta. Tvoje mišljenje iznesi, nemoj pri tom da vređaš nikoga...

Mr.OneTwo
06-04-2010, 21:16
mislis da ne dobijaju pare iz budzeta? ajde, ako imas predlog budzeta za 2010. godinu, baci ga ovde, pa da sagledamo na sta idu pare gradjana srbije. i da li si siguran da oni nisu upali pod stavku "ostalo" koja je obicno i najglomaznija? : )

Man
06-04-2010, 21:19
siguran sam, a dobro sam upućen u budžet.
Otvori temu o tome na politici pa raspravljaj, o SPC možeš na religiji...
A možeš i temu koliko košta policijsko obezbeđenje utakmica, i zašto to ne plaćaju klubovi nego građani srbije...

причалица
07-04-2010, 15:42
daklem, nova dokumenta su sasvim ok, sa čipom ili bez njega...moramo da ih imamo, je l'? ako moramo da ih imamo, ja ću da ih imam.

причалица
07-04-2010, 20:50
mm pristao da ide sabajle ovih dana da čeka broj za moja dokumenta na novom bgd-u - bravo za mm!:)

Man
07-04-2010, 20:56
nek ponese ćebence i termos sa kafom

причалица
07-04-2010, 21:19
nek ponese ćebence i termos sa kafom

neće da mu bude prvi put...išao je u avgustu za devojke....može nešto valjda i za mene da podnese, kad mogu ja za njega:trepp:

p.s. da ne pričam da mi je popio svo pivo:mirka:

QueenOfClubs
07-04-2010, 21:59
nek ponese ćebence i termos sa kafom
Ма довољно је да тамо буде око 6.
Мислим баш на тај СУП.
Без проблема се добије број.

Sibi
07-04-2010, 22:01
E da ih hebem neću da je vadim :( em me čipuju još treba sa ćebencetom da čekam na broj...

Mr.OneTwo
07-04-2010, 22:38
generalno, sa novom licnom kartom imas problem kada te legitimisu panduri. moras da im pricas svakakve podatke jer tamo nista ne pise, pa te duze smaraju. bas skoro su legitimisali ortaka i mene, i ja sa starom licnom zavrsio za par minuta, dok su njega cimali barem duplo duze (za sve pametnjakovice: ne, ni on ni ja nismo nikada osudjivani). smarali ga za adresu stanovanja i slicno. nemaju citace za nove licne, pa su iste neupotrebljive. pricam konkretno za situaciju u kojoj se cesto nadjemo svi mi koji bauljamo gradom u kasnim nocnim i ranim jutarnjim casovima. za ostale stvari je svejedno, cak je i bolja nova licna karta, recimo za slucaj preseljenja na novu adresu...

milan11
08-04-2010, 19:06
pa ne mogu da verujem! tolike pare je drzava Srbija odvoila da se naprave moderni pasosi i licne karte ali su goveda izgleda zaboravila da obuce policiju i da im kupe citace za te cip licne karte, u principu bi svako interventno vozilo policije trebalo da ima citac i kontola ne bi smela da predje par minuta osim ako nemaju razloga za neki veci pretres

QueenOfClubs
08-04-2010, 19:41
Па добро, кад лутамо градом у време кад би требало да спавамо, да понесемо још који документ с уписаном адресом.
Пасош или возачку.

причалица
08-04-2010, 20:34
Ма довољно је да тамо буде око 6.
Мислим баш на тај СУП.
Без проблема се добије број.
ma, nema problema...ima da ide, lično ću da ga probudim.

причалица
09-04-2010, 20:22
uf, kolega kaže da je njegova supruga otišla u 5.30 u zvezdarski mup i da nije uspela da dobije broj....mislim, katastrofa.

причалица
22-05-2010, 08:15
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/190475/Na-nov-pasos-do-tri-meseca-cekanja

majko mila....

причалица
16-10-2010, 18:44
i, pošto su starijoj kojici ukrali novčanik u barseloni, da li neko zna koja je procedura za vađenje l.k.? imala je čipovanu ličnu kartu.

G
16-10-2010, 18:57
i, pošto su starijoj kojici ukrali novčanik u barseloni, da li neko zna koja je procedura za vađenje l.k.? imala je čipovanu ličnu kartu.

E ovako...Ovo kaže upustvo:

1. O krađi ili nestanku dokumenata (pasoša, lične karte ili vozačke dozvole) neophodno je obavestiti policiju zemlje u kojoj se krađa ili gubitak dogodio i zatražiti izdavanje potvrde da je prijavljen gubitak odnosno krađa.

Ako je to propustila da uradi,a verujem da jeste onda odlazi sa važećim dokumentom za identifikaciju u nadležno odeljenje UP MUP-a Srbije i prijavljuje gubitak... Nakon ako se dobro sećam 7 dana se izdaje nova isprava uz troškove koji su manji nego prilikom prvog vađenja biometrijske LK jer se već nalazi u centralnoj bazi podataka.


PS. Nadam se da pasoš nije izgubila ...

причалица
16-10-2010, 19:04
nij izgubila ni l.k., nego joj je ukradena.
a pasoš je sve vreme bio kod razredne...nemam pojma zašto je nosila l.k. uopšte...valjda joj ostala u buđelaru, nije ni razmišljala o eventualnoj krađi...
p.s. hvala, dži. opet moram da ustajem u 5 ujutro da čekam broj :raz_012:
u stvari, ako ode s pasošem u mup i prijavi nestanak l.k., da li onda mora da se čeka broj ili ne?

G
16-10-2010, 19:11
nij izgubila ni l.k., nego joj je ukradena.
a pasoš je sve vreme bio kod razredne...nemam pojma zašto je nosila l.k. uopšte...valjda joj ostala u buđelaru, nije ni razmišljala o eventualnoj krađi...
p.s. hvala, dži. opet moram da ustajem u 5 ujutro da čekam broj :raz_012:
u stvari, ako ode s pasošem u mup i prijavi nestanak l.k., da li onda mora da se čeka broj ili ne?

Prvo mora biti ispoštovana procedura o prijavi krađe(neka propusti reći da je izgubila u inostranstvu) Zatim nakon 7 dana, izdavanje ide po ubrzanoj proceduri zbog ranije objašnjenog...:)

причалица
16-10-2010, 19:18
aaaa...ubrzana procedura...znam to.
to isto se budiš u 5, pa ti bude gotova za par dana, a ne za 15 dana...kapiram.
ebote, što je kod nas sve organizovano da moramo sabajle da ustajemo, kao da smo divljaci.

G
16-10-2010, 19:20
aaaa...ubrzana procedura...znam to.
to isto se budiš u 5, pa ti bude gotova za par dana, a ne za 15 dana...kapiram.
ebote, što je kod nas sve organizovano da moramo sabajle da ustajemo, kao da smo divljaci.

Evo vidi... http://www.mup.gov.rs/cms/resursi.nsf/Zakon%20o%20licnoj%20karti.pdf

http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/licna-karta.h

Nema više gužvi na NBG...:)

QueenOfClubs
16-10-2010, 19:23
Због чега би ико вадио десетогодишњем детету личну карту?

причалица
16-10-2010, 19:25
Evo vidi... http://www.mup.gov.rs/cms/resursi.nsf/Zakon%20o%20licnoj%20karti.pdf

http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/licna-karta.h

Nema više gužvi na NBG...:)

kako znaš da nema gužvi?

G
16-10-2010, 19:27
kako znaš da nema gužvi?

Pitao brata pa mi rekao... :)

G
16-10-2010, 19:28
Због чега би ико вадио десетогодишњем детету личну карту?

Ko bi to znao moja Kvini...:raz_088:

причалица
16-10-2010, 19:28
Pitao brata pa mi rekao... :)

brata? nije čekao u redu ili radi tamo :raz_012:

G
16-10-2010, 19:30
brata? nije čekao u redu ili radi tamo :raz_012:

hm ... Radi u zgradi pored...:) Upravo mi je na fonu i puno te pozdravlja...:)

причалица
16-10-2010, 19:30
hm ... Radi u zgradi pored...:) Upravo mi je na fonu i puno te pozdravlja...:)

pozdravi i ti njega :)

QueenOfClubs
16-10-2010, 19:31
Ko bi to znao moja Kvini...:raz_088:
Знаш ли чега сам се сад сетила...
Кад је било бомбардовање...
У то време је било обавезно извадити личну са 18 а могао си са 16.
Кад су прогласили ратно стање, рекоше да сви са 16 морају имати личну.
Знам, јер је мој брат вадио тад.
Е сад ме нека језа хвата, парво да ти кажем...

причалица
16-10-2010, 19:34
ma daaaj...

G
16-10-2010, 19:39
Знаш ли чега сам се сад сетила...
Кад је било бомбардовање...
У то време је било обавезно извадити личну са 18 а могао си са 16.
Кад су прогласили ратно стање, рекоше да сви са 16 морају имати личну.
Знам, јер је мој брат вадио тад.
Е сад ме нека језа хвата, парво да ти кажем...

Velika je ovo tema za raspravu. Dobar deo odgovora možeš pretpostaviti... Naravno da je interes državnog aparata imati urednu evidenciju svojih građana. Surovo rečeno ali maloletnički kriminal cveta pa imati otiske papilarnih linija maloletnika u bazi podataka postaje nasušna potreba službe za daktiloskopiju kriminalističke tehnike.

причалица
16-10-2010, 19:40
Velika je ovo tema za raspravu. Dobar deo odgovora možeš pretpostaviti... Naravno da je interes državnog aparata imati urednu evidenciju svojih građana. Surovo rečeno ali maloletnički kriminal cveta pa imati otiske papilarnih linija maloletnika u bazi podataka postaje nasušna potreba službe za daktiloskopiju kriminalističke tehnike.

e, ovo ima rezona.

причалица
26-04-2011, 15:02
je l piše negde na sajtu mup-a da je potrebno doneti stari pasoš? nisam nigde to našla....ja mislila da se stari donosi pri podizanju novog, da se poništi...jer nisam našla nigde da treba da se donese ovaj buđavi pasoš....i sad moram opet da uzimam broj :facepalm:

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/250297/Drzavni-organi---ne-postuju-zakone

причалица
05-05-2011, 20:11
opet ja.
pitanje - koliko košta oglašavenje nevažećom l.k.? i koliko se čeka na dokument koji potvrđuje da je l.k. nevažeća?

причалица
12-05-2011, 07:17
opet ja.
pitanje - koliko košta oglašavenje nevažećom l.k.? i koliko se čeka na dokument koji potvrđuje da je l.k. nevažeća?

košta 580 +700 dinara.
ovo prvo je taksa za prijavu , a drugo su troškovi oglašavanja :facepalm:

QueenOfClubs
12-05-2011, 07:20
Напросто сјајно :aha:
Ја боље да не причам о оставинској и документима :facepalm:

Ел зна неко, да ли су почели да издају "нове" возачке дозволе?

причалица
12-05-2011, 07:21
Напросто сјајно :aha:


a onda još oko 1200 za novu l.k. dobro, ne moram da vadim i nova dokmeta, jer je l.k. bila čipovana....to je olakšica.

mica
11-06-2011, 04:44
e ja sad za 20-ak minuta krecem do sup-a da cekam red za broj za pasose..:aha:

причалица
11-06-2011, 06:31
e ja sad za 20-ak minuta krecem do sup-a da cekam red za broj za pasose..:aha:

nadam se da neće da bude ooogromna gužva....mada, krenula si dovoljno rano.

mica
12-06-2011, 00:13
nadam se da neće da bude ooogromna gužva....mada, krenula si dovoljno rano.

dzaba moja prico,dzaba..od pomedeljka opet..:(

причалица
12-06-2011, 07:47
dzaba moja prico,dzaba..od pomedeljka opet..:(

pa da...sad je sezona. micke, nemoj da brineš - sredićeš sve na vreme.

mica
13-06-2011, 21:14
I jesam,jutros predala,za dve nedelje,gotovo :) AL sam spala glupa,trebala sam da lepo dodjem sa decom ujutru u osam i udjem preko reda,al Boze moj,ja moram sve komplikovano :lupko:

ribizla
13-06-2011, 21:16
ja kad sam vadila licnu kartu.. bilo teze izdojiti one pare.. nego bilo sta drugo da sam kupila..
i naravno bila je guzva...
ali ja kakva sam... ako sam vec platila hocu da makar na nesto lichim na l.k.
slikala me 10 puta dok nisam rekla koja mi se slika svidja.. i potpisivala se jedno 15 dok nisam upravila potpis xD :haha:
al je makar ispalo lepo :g:
bilo gotovo za 5 dana :g:

причалица
14-06-2011, 06:24
I jesam,jutros predala,za dve nedelje,gotovo :) AL sam spala glupa,trebala sam da lepo dodjem sa decom ujutru u osam i udjem preko reda,al Boze moj,ja moram sve komplikovano :lupko:

e, super :)

причалица
15-06-2011, 07:28
aj da me neko natera da odem da uzmem broj za podizanje dokumenata :m: stoje u policiji više od mesec dana.

mica
15-06-2011, 15:10
aj da me neko natera da odem da uzmem broj za podizanje dokumenata :m: stoje u policiji više od mesec dana.

ja idem 27-og,oces ja da ti uzmem broj?

причалица
15-06-2011, 18:18
ja idem 27-og,oces ja da ti uzmem broj?

jao, micke...valjda ću da uzmem do tada dokumenta....danas gledam - predala sam za obradu još 26. aprila :pada:

Sandokan
20-06-2011, 10:45
Košminice možda im bude pravilo gužvu pa ti pošalju kući :aha:

E ovo sad nema mLogo veze sa novim dokumentima ..... mada mene se nešto učinilo da možda ima, ili je u pitanju filozofija ne znam :aha:


http://www.youtube.com/watch?v=sxfXA3avSns&feature=player_embedded

причалица
20-06-2011, 20:33
au :pada:

mare
20-06-2011, 20:49
ovo je malo smešno, malo strašno, ali verovatno ima i istine


http://www.youtube.com/watch?v=6kFwIVazQ9c

причалица
27-09-2011, 16:03
e, nisam htela juče da pišem....odem juče po podne do mup-a na novom bgd da pitam kad se sabajle uzimaju brojevi za podizanje dokumenata....kaže meni čilager u plavom ''dajte potvrde, odmah ćemo to da rešimo''.
- nemam potvrde, došla sam samo da se raspitam kad....
- pa šta ti je taj papir u fascikli?
- mislim da vas se to ne tiče, nego mi recite kad da dođem da uzmem broj.
- dođi sutra u isto vreme, samo ponesi potvrde i staru l.k. i pasoš, biće sređeno.

i takoc...dođem ja danas, oko mene 3-4 umorne bakute, sede od jutros, a ovaj plavi baja uze moje potvrde, duže držao moj kažiprst na onom tamo crvenom što svetli (jednom, pa drugi put jer sam podizala i ličnu i putnu ispravu)....komentarisao kako su bosanke lepe....
a ja ga gledam belo, ništa ne razumem.
- a je l da da ste vi iz bosne sve lepe žene?
- nisam ja iz bosne, kažem nabusito.
- kako nisi, vidi prezime...a i ličiš na lepu brenu.
:pada:
pa bokte tvoj.....

mica
27-09-2011, 16:05
e, nisam htela juče da pišem....odem juče po podne do mup-a na novom bgd da pitam kad se sabajle uzimaju brojevi za podizanje dokumenata....kaže meni čilager u plavom ''dajte potvrde, odmah ćemo to da rešimo''.
- nemam potvrde, došla sam samo da se raspitam kad....
- pa šta ti je taj papir u fascikli?
- mislim da vas se to ne tiče, nego mi recite kad da dođem da uzmem broj.
- dođi sutra u isto vreme, samo ponesi potvrde i staru l.k. i pasoš, biće sređeno.

i takoc...dođem ja danas, oko mene 3-4 umorne bakute, sede od jutros, a ovaj plavi baja uze moje potvrde, duže držao moj kažiprst na onom tamo crvenom što svetli (jednom, pa drugi put jer sam podizala i ličnu i putnu ispravu)....komentarisao kako su bosanke lepe....
a ja ga gledam belo, ništa ne razumem.
- a je l da da ste vi iz bosne sve lepe žene?
- nisam ja iz bosne, kažem nabusito.
- kako nisi, vidi prezime...a i ličiš na lepu brenu.
:pada:
pa bokte tvoj.....



Jao bre :facepalm:
Znaci, ne verujem...
Ali dobro, konacno si zavrsila:)
Znaci nema guzve, mogu da odem za mamina dokumenta?

причалица
27-09-2011, 16:07
Jao bre :facepalm:
Znaci, ne verujem...
Ali dobro, konacno si zavrsila:)
Znaci nema guzve, mogu da odem za mamina dokumenta?

ne znam ja ništa. bakute su tamo čekale i mrko me gledale jer su imale brojeve...a ja nisam, pa sam zavrpila pre njih.
e da...još je rekao:

- evo, gospođe, vidite kako ova gospođica normalno dolazi po dokumenta 6 meseci kasnije! a ne ko vi....sve oćete danas za juče.

:raz_114:

mica
27-09-2011, 16:09
ne znam ja ništa. bakute su tamo čekale i mrko me gledale jer su imale brojeve...a ja nisam, pa sam zavrpila pre njih.
e da...još je rekao:

- evo, gospođe, vidite kako ova gospođica normalno dolazi po dokumenta 6 meseci kasnije! a ne ko vi....sve oćete danas za juče.

:raz_114:


:haha: Ali nemam drugi komentar na boldovano :)

Nežnicah
27-09-2011, 17:41
Ja sam isla u Sopot da vadim dokumenta, jednostavno puk`o mi je film bio od bacanja para na sms zakazivanje. Navuku me kroz par poruka, i kad treba da dobijem termin, oni mi posalju poruku da provajder ne omogucava uslugu, tako nesto, a pre toga me oderu.
I lepo se nas troje (muz, cerka i ja) pokupimo sa papirima, odemo jedne subote u Sopot, nacrtamo se tamo u 8 ujutru, ljubazna teta nas odmah primi, i mi za pola sata zavrsismo 3 pasosa i 2 licne karte, bez broja, bez veze, bez stresa. Isplatilo se preci tih 70 km razdaljine od nas do tamo. Naravno, nije mi Sopot pao na pamet iz cista mira, vec mi ga je drugarica preporucila, zivi na toj opstini i tamo je sebi vadila sve.

причалица
27-09-2011, 18:49
e, sad svi imamo sve do daljnjeg. vidim, pasoš važi 10 godina....nisam videla koliko važi l.k.