PDA

Pogledaj Punu Verziju : KK Partizan



Mr.OneTwo
08-04-2010, 15:45
jos jedna sjajna sezona je za nama. napravljen je korak dalje u odnosu na protekle dve evroligaske sezone, i sada smo ucesnici F4. ove sezone je vec osvojen jedan trofej, odbranili smo kup u nisu. sada nas cekaju dva F4 i takmicenje u nasoj ligi.
ovde pisite sve o ponosu sportskog drustva partizan, kosarkaskom klubu.

Mr.OneTwo
08-04-2010, 21:55
UO: Prednost navijačima i prijateljima kluba

Košarkaški klub Partizan je kao učesnik završnog turnira najelitnijeg klupskog takmičenja Starog kontinenta dobio od organizatora mogućnost kupovine kontigenta od 1000 ulaznica za fajnal for. Evroliga je potpuno isti broj ulaznica ponudila svim klubovima učesnicima.

Na satanku Upravnog odbora koji je danas održan u prostorijama kluba, odlučeno je da će največi deo karta biti odvojen za najvatrenije navijače koji su tokom čitave sezone pratili crno-bele, kao i za prijatelje kluba koji su dugogodišnji vlasnici pretplatnih karata za sve utakmice Partizana. Svesni smo da potraživanja ulaznica prevazilaze mogućnosti koje su ostavljene našem klubu i da iz tog razloga nismo u prilici da izađemo u susret svima koji su zainteresovani da ulaznice za završni turnir u Parizu kupe preko KK Partizan.

Žao nam je što postoji nesrazmera između broja zainteresovanih i kontigenta karata koje su dostupne klubu, te stoga upućujemo sve koji žele da prate utakmice fajnalfora da ulaznice potražuju putem interneta, s obzirom da je Evroliga ovlastila svoje zvanične partnere http://www.ticket2final.com za prodaju istih.
ponovo se petlja sa kartama. silobad i ekipa - zlo koja hara partizanom.

odlazak u pariz niko ne sme da shvati kao turisticko putovanje. sve oci ce biti uprte u nas navijace. cekaju nas ciganske kalasture iz pireja, i jos po koja francuska grupica ali od francuza ne ocekujem nista posebno. znaci pamet u glavu svi vi koji idete u pariz, cuvajte prvo sebe a posle mislite o tome da tamo predstavljate grobare i da ne smemo da zabelezimo minus na ovom gostovanju.

Mr.OneTwo
10-04-2010, 10:16
ljubav prema klubu se ne meri velicinom protivnika. veceras, svi u pionir! u 19:30 pocinje nasa superliga i igramo protiv tamisa. u rotaciji nece biti braca milosevic, zbog povreda koje su mu nanela ona dve degenerika, nadam se da ce trunuti u zatvoru godinama, a pre toga da ce ih neko propisno razbiti od batina. umesto brace u rotaciji ce biti verovatno mali lucic.


"Promena da u jednom trenutku igramo pred 22.000 navijača, a onda pred najviše 1.500 nije normalna. Smatram da posao radimo zajedno sa navijačima, tako da od njih očekujem da dođu da nas bodre čak i kada im se možda ne ide na utakmicu. Interesovanje za Pariz je kao da se igra u Pioniru i da je ulaz besplatan. Ako možda NLB liga nije prihvaćena do kraja među navijačima, onda nema razloga da bojkotuju domaće prvenstvo. Ako mi svakom meču prilazimo kao da je finalni, nadam se da će i publika tako učestvovati u utakmicama", poručio je Dule Vujošević.
toliko.

Mr.OneTwo
11-04-2010, 11:55
pobeda u prvom kolu nase lige, pred nesto vise od 2000 gledalaca. pocepasmo ih kao cigance napolitanku - 41 poen razlike. 93:52 (26:21, 16:12, 23:6, 28:13). u 1/4 smo primili 21 poen, a u preostale 3 tek 31. tamis je najslabija ekipa u superligi i za ocekivati je bilo ovakvo gazenje.

sledecu tekmu igramo u utorak u pioniru. svako ko moze neka dodje, igraci su zasluzili prepunu halu na svakoj tekmi. sramota je da se dolazi samo na euroligu i jake tekme. inace, sabani iz arena polako prelaze i u pionir. muka mi je kada vidim kurvice u pratnji sabancica u roze majcicama.

причалица
17-06-2010, 19:02
al bi tuča sinoć....

Mr.OneTwo
19-06-2010, 09:29
i sisice iz vrsca nisu dosle u pionir. ali na njihovu zalost nisu uspeli da nam pokvare slavlje. maric je dao kos sa pola, veseli nba zakucavanje, misa tumbas pogodio trojku... lepa slavljenicka atmosfera. iako nas je uprava izradila za karte, isao sam u pionir. pljunuli su nam u facu, ali sta da se radi. volimo ih vise od sebe.

a poruka za hemofarm i cigane?
da mogu samo ku_rac da nam popuse!!

puse ga vec 9 godina i pusice ga jos dugo. razumem njihovu frustraciju, ali ko ih ****, partizan je ponovo sampion! sezona za pamcenje. o ovoj sezoni cu pricati deci i unicima. o jednom kecmanu, peri kapitenu, maricu, vranesu, mladom cehu veselom, nasim amerikancima lesteru bo mekkejlebu i lorencu robertsu, o momcima koji su ostavljali srce na terenu, o momcima koji su prvi pobedili buduceg sampiona evrope. o momcima koji se nikada nisu stedeli, koji su prolivali krv za sveti crno-beli dres. o momcima koji ce zauvek ostati u nasim srcima. volimo vas bre kao najrodjenije.

sve na ku_rac - partizan je sampion!

Mr.OneTwo
25-06-2010, 12:38
http://www.nadlanu.com/Uploads/Logos01/7539927_b-128395-1-2.jpg
generale, hvala za sve!

Mr.OneTwo
25-06-2010, 16:54
NASA PRICA SE NASTAVLJA!!


http://www.youtube.com/watch?v=vXmsbQJJ_WE&playnext_from=TL&videos=HRwEWTV2ONg&feature=sub

Man
29-06-2010, 11:34
http://www.youtube.com/watch?v=pMlSKALxFWk&feature=player_embedded

http://razbibriga.net/http://razbibriga.net/http://razbibriga.net/

:partizan:

Mr.OneTwo
10-07-2010, 17:04
doveli smo raska katica. jbt... kad sam ovo preziveo - sve cu preziveti.
zasto, danilovicu? zasto, todoricu? zasto bre!?

andromeda
28-07-2010, 07:24
ode nam Maric

Mr.OneTwo
14-10-2010, 22:05
Oliver Lafajet - crno-bela 4 na poziciji pleja
http://www.kkpartizan.rs/vesti/662.jpg

Crno-beli su kompletniji za još jednog igrača. Ovoga puta u pitanju je Oliver Lafajet (Oliver Lafayette).

Oliver je visok 188 cm igra na poziciji jedan i ima 26 godina. Završio je Univerzitet u Hjustonu, za čiji košarkaški tim je sa uspehom nastupao u NCAA prvoj diviziji. Od 2008. godine je profesionalac. U prvoj sezoni branio je boje tima iz razvojne NBA lige - Erie BayHawks. Beležio je prosečno po meču 13,6 poena uz 4,1 skok i 3,9 asistencija. Potom je nastupao za Fort Wayne, takođe tim iz razvojen NBA lige, gde je bio najbolji igrač u timu sa prosekom od 17, 1 poena, 4, 6 skoka i 6,4 asistencije. Ovog leta odigrao je jednu utakmicu za NBA ligasa Boston Celtics, na kojoj je upisao 7 poena uz 4 skoka i 2 asistencije za 22 minuta provedena na parketu.

Lafajet je potpisao jednogodišnji ugovor sa šampionom Srbije, a ekipi Vlade Jovanovića će se pridružiti nakon svih obaveznih lekarskih pregleda.

Po dolasku u Beograd Lafajet je rekao:
„Prvi put sam u Beogradu, a o Partizanu sam čuo zaista sve najbolje. Tim koji sa uspehom igra i na evropskom nivou u prethodnih deset godina. Moja jedina ambicija je pobeda, da budem spreman za svaku utakmicu i da pomognem timu da pobeđuje. Partizan je odličan klub i ima dobar tim, spreman sam da igram i jedva čekam prvu utakmicu“, rekao je novi plej crno-belih.

U narednoj sezoni Lafajet će nositi crno-beli dres sa brojem 4.

dobrodosao u sampionsku crno-belu porodicu.

Mr.OneTwo
18-10-2010, 21:39
Vujošević: "Čestitale mi kolege koje podnose tuđi uspeh"

Dule u svom stilu komentariše pobedu nad Kavsima.
Između subote i nedelje, odigrana je utakmica između moskovskog CSKA i Klivlenda, a pobedu je odneo evropski tim na čelu sa Duškom Vujoševićem!

To je bio prvi put u istoriji da jedan evropski tim pobedi na američkom kontinentu . ''Kavalirsi'' su poraženi sa 90:87!

''Veoma sa zadovoljan i srećan zbog kluba koji vodim, ali i zbog sebe. Ova utakmica je pokazala da se smanjuju razlike NBA i evropske košarke. Mnogo ljudi mi je čestitalo ovaj uspeh. Ovo je velika škola za mlade igrače iz Rusije koji koriste svoje šanse'', rekao je trener koji stavlja akcenat na mlađe igrače i niže uspehe u evropskoj košarci.

On je u svom stilu rekao i da je primio čestitke od "trenera koji podnose tuđi uspeh"
dule deli lekcije i po amerikama.

Mr.OneTwo
26-10-2010, 23:54
sutra je otvaranje evroligaske sezone u pioniru. u goste nam dolazi himki, a mi ih cekamo bez prave cetvorke. i ovo je uzasno vazna utakmica, posto je himki tim koji nam je upao iz kvalifikacija, moramo da ga pobedimo kuci. jednostavno moramo, jer ako izgubimo, vrlo je moguce da ne prodjemo u top 16. jbg, jeste himki trenutno jaci i bolji od nas, ali realnost nije briga na koju se mi obaziremo. samo hrabro. do pobede!

supermen*prvi
25-11-2010, 22:06
Cestitam na igri protiv Zalgirisa. Vidim da ih cepate ko seljak novine. :lo;

Gledao sam vas uzivo u Pardubicama protiv Nymburka. Ona dva crnca vam i nisu neka pojacanja. Sebicni i cirkuzanti. Tako se ne igra evropska kosarka. Nymburk vam je nasadio presing i niste mogli da maknete.

G
26-11-2010, 00:10
Cestitam na igri protiv Zalgirisa. Vidim da ih cepate ko seljak novine. :lo;

Gledao sam vas uzivo u Pardubicama protiv Nymburka. Ona dva crnca vam i nisu neka pojacanja. Sebicni i cirkuzanti. Tako se ne igra evropska kosarka. Nymburk vam je nasadio presing i niste mogli da maknete.

Hvala Ilke :) Pozdrav za tebe i Neru...:g::cao::cao:

Mr.OneTwo
26-11-2010, 11:15
Cestitam na igri protiv Zalgirisa. Vidim da ih cepate ko seljak novine. :lo;

Gledao sam vas uzivo u Pardubicama protiv Nymburka. Ona dva crnca vam i nisu neka pojacanja. Sebicni i cirkuzanti. Tako se ne igra evropska kosarka. Nymburk vam je nasadio presing i niste mogli da maknete.

hvala na cestitkama. : )

utakmica protiv nimburka ne moze biti odgovarajuci reper kada je kvalitet ove ekipe partizana u pitanju. ta utakmica je dosla posle uzasno vazne pobede nad prokomom u gostima. igraci su igrali 2 utakmice u 3 dana, a bez odmora. direktno iz poljske su zapalili u cesku. nimburk nije nista posebno, i mogli smo da ih dobijemo ali pali smo kada su oni zaigrali zonu. nismo imali resenje za njihovu zonsku 2-3 odbranu i to je, izmedju ostalog, i jedan od razloga poraza.

crnci su prilicno dobri. gist je jedan od najboljih crnaca koji je igrao u partizanu. fizicki je zver, ima sut, ima skok ima uzasno dobru igru u tranziciji. mozda je malo losiji u zagradjivanju kosa (losiji od robertsa) ali zato ima zverske blokade. doneo nam je jedan kvalitet vise u odnosu na robertsa, a to je sut i sigurnost sa linije slobodnih bacanja. gist je odlican igrac, i sto se vise bude uigravao sa ekipom, to ce biti i bolji i korisniji. mada, i sada ima neke fantasticne indekse.

sto se tice lafajeta, on jeste korak nazad u onosu na boa, ali ko nije? bo mekkejleb je igrac koji ima strasne fizikalije. jeste nizak, ali je uzasno brz na prvom koraku. zato njega retko ko moze da cuva u evropi. lik je klasican nba plej, a tamo ne igra samo iz jednog jedinog razloga - ima los sut. da ima dobar sut, ne bi njega evropa videla. s druge strane, lafajet je dosao u partizan kao odlican suter. naravno, on to i jeste iako to jos uvek nije dokazao. ima savrsen izbacaj, a i ko je gledao zagrevanje pred pocetak tekmi, video je da lafajetu nije strano da poveze preko desetak trojki u nizu. takodje, lafajet ima nenormalnu asistenciju. u tom segmentu igre moze da parira teodosicu, koji ima mozda i najbolje asistencije u evropi. zatim lafajet ima fantastican sut iz driblinga. to mu je jedno od glavnih oruzja. zna da povuce kontru i zna da promeni ritam utakmice. ja i nisam bas zadovoljan njegovm dosadasnjim partijama, ali on moze mnogo bolje. i igrace bolje. on je prvi put u evropi. mora da prodje odredjeni period privikavanja i na kulturu a i na samu evropsku kosarku. vidi se da napreduje iz utakmice u utakmicu, i bice on pravo pojacanje.

sto se tice treceg crnca, dzavaija, on mi je najveca misterija. mislim da ima problem sa koncentracijom, posto ima periode fantasticne igre i periode smesne igre gde ga razbija kako ko stigne. u odbrnai je odlican ali samo u igri 1 na 1, cim protivnik zaigra pick on se gubi. u napadu bi mogao da popravi korisnjece zicera, ali je primetan napredak u ofanzivi. sada je naucio da daje sasvim dobre povratne lopte kada ga udvoje i skupe odbranu na njemu... bice i on dobar.

sve u svemu, u evroligi imamo skor 4-2 sto je aposultno fantasticno i nestvarno. bajka se nastavlja i ove sezone. kk partizan je institucija.

supermen*prvi
26-11-2010, 22:44
Ja ne znam ni igrace Partizana iz prosle sezone niti znam vasu igru uopste. Znam samo rezultate. Ali na osnovu videnja jedne utakmice u kojoj dvojici crnaca (a posebno Lafajetu) nije islo. jasno je da ne treba moj utisak uzimati kao generalnu ocenu njihovih vrednosti. No to sto kazes da je Lafajet izvrstan suter a posebno za tzv. trojke, upravo je i bio razlog mog loseg utiska o njemu. Njemu u igri trojke apsolutno nisu isle. Koliko se secam, nije ni sutirao cak ni onda kada je bio sam, neblokiran. U razmeni misljenja sa mojim drugarima, Grobarima, sa kojima sam bio u telefonskoj vezi za vreme utakmice sam i dobio informaciju da ova dvojica crnaca nisu adekvatna zamena onima koji su otisli.

Razlozi poraza koje si naveo mislim da nisu odlucujuci. Izgubili ste utakmicu jer ste potcenili Nymburk. Stara srpska boljka. Za Nymburk ove godine niko ne sme da kaze da nije bogzna sta. Pa tukao je Cibonu u sred Zagreba. Inace, znatno se pojacao a finansira ga CEZ (Ceski Energetki Zavod), dakle najjaca Ceska drzavna firma. Nemam podatke (zaboravio sam) koliko novca trosi u sezoni ali koliko se secam ni jedan nas tim ne moze ni da mu primakne.

Inace, jos uvek me zezaju u restoranu gde obicno rucam, kad god udjem. :lol: Rekao sam im pre utakmice da cemo da ih nakantamo sa 20 razlike. Sa drugarima sa kojima sam gledao tekmu zalio sam sto se nismo kladili na Partizan sa bar 10.000 kruna svaki. Imali su kurs 1.95 a Nymburk 2,20. XAXAXAXAXAXAXAXA, imao sam srece sto nisam znao kvote pre utakmice.

Mr.OneTwo
27-11-2010, 10:07
Ja ne znam ni igrace Partizana iz prosle sezone niti znam vasu igru uopste. Znam samo rezultate.
e jebiga supermene, kako da diskutujemo kad ne gledas utakmice? taman sam se ponadao da cemo da opletemo kvalitetnu raspravu... :)

elem...

lafajet jeste dobar suter, samo to nije pokazao. velika je razlika izmedju evropske kosarke i nba, i mora da prodje odredjen period privikavanja. lafajet je prvi put u evropi i ovo je njegov period adaptiranja. mada je primetno da dize formu i da je sve bolji i bolji kako vreme odmice. protiv zvezde je odigrao najbolju utakmicu, sto mu je bilo potrebno zbog samopouzdanja, a dobru formu je nastavio i u evroligi sada protiv zalgirisa. mislim, doc rivers sigurno nije lud sto ga je drzao u bostonu kao partnera rondu na treninzima.

gist jeste bolji od robertsa. da se razumemo, ja robertsa uzasno mnogo gotivim. on je sve ono sto je kk partizan - ima muda i srce, borben, jednom recju fajter. odlicno kontrolise skok i odlican je u odbrani, ali u napadu je gist bolji od njega. jednostavno je raznovrsniji. ima bolji sut, bolje igra sa posta, bolje resava situacije kada je okrenut licem ka kosu... u odbrani ce morati jos malo da poradi da bi dosao do robertsovog nivoa, ali nije on tu mnogo losiji. i dlaje stojim pri svome: gist je jedan od najboljih crnaca, uz mekkejleba, koji je ikada igrao u srbiji i partizanu.

Mr.OneTwo
27-11-2010, 19:33
lafajet dobio otkaz, umesto njega dolazi dzerels. iskreno, zao mi je lafajeta, pismen je kosarkas samo mislim da trener nije znao da ga koristi. rekao sam vec da nisam bas zadovoljan njegovim partijama, ali dizao je formu. problem sa njim je to sto je undersized dvojka i nije klasican plej. u tandemu sa dzerelsom bi cinio vrlo ****n bekovski tandem.
inace, dzerels je zverina. bolji od lafajeta. brz, prodoran, odlican sut. levoruk je pa je i malo zeznutiji za cuvanje. steta samo sto nije dosao pre.

dobrodosao, kurtise!!

http://razbibriga.net/imported/2010/11/JerrellsJPG-1.jpg

supermen*prvi
27-11-2010, 21:17
A gde ja da gledam Partizana, kosarku? :P Ovde jedva daju i Cesku kosarku na TV a ne srpsku. Partizana sam gledao samo zato sto je blizu mene i sto je srpski klub. Zato sam i navijao.
Inace sto se tice Lafajeta evo ti sta je jedan moj drugar za njega rekao.

kreptoman
Re: KK Partizan
bravo momci
inache
onaj lafajet
ja ne znam dal sam se ja mnogo navikao na mekejleba
al ovaj veze nema



Sad vidim da su ga i oterali. Sto se toga tice slazem se da je imao malo vremena za adaptaciju i da je izgoreo u zelji da se dokaze. Valjda je poneo preveliki teret odgovornosti. Da sam u upravi Partizana ili da bar mogu da odlucujem, zamenio bih trenera, nikako igraca. Ovaj sto je dosaoumesto njega ima da podnese jos veci teret.

Mr.OneTwo
28-11-2010, 11:47
da, to je problem, ljudi lafajeta uporedjuju sa mekejlebom... ne, ne, ne decko, tako se ne prave aeroplani. :mrgreen:
dva totalno suprotna tipa igraca. lafajet je niska dvojka iliti priuceni plej. ima odlicnu asistenciju, i uvek gleda da asistira pre nego sto pokusa da sam zavrsi akciju. posto je vise bek nego plej, njemu trebaju blokovi. on zivi od igre iz pika, gde daje asistencije ili sam zavrsava. nije imao srece sto mi, iz meni potpuno nepoznatog razloga, slabo igramo pik. lafajet jeste kvalitetan igrac, i moram da kazem i vrlo inteligentan. to dokazuje njegov napredak koji je pokazao za samo dva meseca. ipak, on nije ono sto treba partizanu. mislim da ce se dzerels mnogo bolje uklopiti jer je slicniji mekejlebu...

sto se tice pritiska koji ce biti na dzerelsu, moguce da si u pravu, ali ja to gledam malo drugacije. dzerels je nama bio prvi pik, i kada se prvi put culo da dolazi, vecina nas se nalozila kao tinejdzerka pred prvi peting. i kada smo potpisali lafajeta, doslo je do razocarenja, a ovaj je odigrao prvu tekmu kriminalno, pa ga je vecina, maltene od prvog minuta, terala govnjivom motkom iz kluba. dakle, navijaci zele da vide ledja lafajetu, on odlazi a umesto njega dolazi nas prvi pik i igrac kojeg mesecima prizeljkujemo... zato mislim da ce dzerels imati mnogo veci kredit nego lafajet. jos ako pogodi sad u rusiji nekoliko njegovih suteva, pa malo penetrira i probija, postace on nama omiljeni igrac u roku od 2 tekme. :mrgreen:

samo da dodam, da ima pameti, peri bozicu bi dali funkciju u klubu, umesto njega doveli dzerelsa i ostavili lafajeta. tada bi bili mnogoooo zajebana ekipa, sigurno sa f4 potencijalom.

Mr.OneTwo
13-01-2011, 13:11
veceras svi u pinoir! dolazi siroki i red je da im se nacestitamo mile nove godine zbog tekme u prvom delu sezone. moramo da nastavimo seriju pobeda i dodjemo na prvo mesto. kaznena ekspedicija se probudila.

utakmica pocinje u 18 casova.

Mr.OneTwo
14-01-2011, 12:12
50 razlike, 5000 ljudi u pioniru, izivljavanje veseljka...
dominiraj!

http://razbibriga.net/imported/2011/01/post355612949486534497-1.jpg

QueenOfClubs
14-01-2011, 12:15
Па претерали су бре, како им није жао да тако униште Широке :(



:pusi:

Kovač
14-01-2011, 12:15
Dominiraj...:raz_067:

supermen*prvi
16-01-2011, 02:04
Kako je odigrao Vesely?

Kovač
16-01-2011, 11:11
Kako je odigrao Vesely?

Supi samo Čehe gleda :lol:

Mr.OneTwo
16-01-2011, 11:15
Kako je odigrao Vesely?

dobro je odigrao. dize formu polako, kao i ceo tim uostalom. kad bi popravio igru 1na1, niko ne bi mogao da ga drzi u evropi. ovako i dalje ima malih problema u pozicionom napadu. ali dobro, mlad je, vreme radi za njega.

Mr.OneTwo
17-01-2011, 00:38
danas je u nebitnom mecu panioniosa, u nekoj vukojebini, nas milos slomio nogu. sutra je trebalo da dodje kuci, trebalo je ponovo da obuce crno-beli dres. trebalo je da gledamo u areni njegova tri podignuta prsta posle neke vazne trojke, dok smo svi mi na tribinama u delirijumu... sad mi dodje da zaplacem.

sa igracke strane, ovo je katastrofa. vujke je trebalo da uvede red na poziciji pleja. ovako cemo morati da se oslanjamo na ovu bitangu kurtisa.

lm™,

http://www.samopartizan.info/images/stories/vujanic.jpg

izdrzi vujke majsotre! grobari te vole, pa dogodine da ti nama zaigras i doneses evropsku titulu!

andromeda
18-01-2011, 09:55
grobare si kupio karte za arenu ? :)

Mr.OneTwo
18-01-2011, 12:29
vec godinama imam sezonsku. kupovanje karata je za mene stran pojam. : )
jel si se ti snasla? : )

andromeda
18-01-2011, 14:21
vec godinama imam sezonsku. kupovanje karata je za mene stran pojam. : )
jel si se ti snasla? : )

pametno, nisam se snasla :(

Mr.OneTwo
27-01-2011, 15:06
jadno. tuzno. bedno.

Mr.OneTwo
24-02-2011, 10:29
veceras gostuje real madrid u areni. dolazi novica i nadam se da nikome ne treba pozivnica.
novica ubicaaaaaa ooooooo! kako ga volim, brat moj.

Mr.OneTwo
21-04-2011, 21:58
gole su lutke s naslovnih strana
jos jedna TITULA Partizana

bravo sampioni!

rile_nezni_oblak
09-10-2011, 13:18
''Kanal plus'' sprema emisiju o evropskom pohodu Partizana '92.

I posle 19 godina, uspeh koji su 1992. godine ostvarili košarkaši Partizana i način na koji su do njega došli, ne ostavlja ravnodušnim ljubitelje ovog sporta. Najnoviji primer je dokumentarni film koji će Kanal plus na španskom jeziku emitovati 27. oktobra.

Podvig koji su košarkaši Partizana ostvarili 1992. godine izdvaja se po nekoliko detalja, zbog kojih je i danas titula prvaka Evrope koju su crno-beli tada osvojili posebno upečatljiva.

One mlađe, koji se ne sećaju tog vremena, podsetićemo da su košarkaši Partizana samo jednu utakmicu odigrali na svom parketu, u hali ''Pionir'', i to četvrtfinalni duel Evrolige protiv italijanskog Knora iz Bolonje.

Sve ostale mečeve u ulozi domaćina, zbog tadašnjih sankcija prema Srbiji, crno-beli su morali da igraju na neutralnom terenu, a izbor je pao na špansku Fuenlabradu.

Osim toga, zadivljujući podatak je i da je ekipu Partizana sa klupe predvodio tada debitant, a danas proslavljeni stručnjak Željko Obradović.

I, kao šlag na tortu, došla je i nezaboravna pobedonosna trojka legendarnog Saše Đorđevića u finalu protiv Huventuda (71:70).

Na sve ove činjenice, ali i mnoge druge detalje, podseća emisija čije je emitovanje Kanal plus najavio za 27. oktobar u 22 časa.

O nezaboravnom uspehu crno-belih u emisiji govore Željko Obradović, Saša Đorđević, Predrag Danilović, Vlada Dragutinović, Ivo Nakić, Zoran Stevanović, Slaviša Koprivica...


http://www.youtube.com/watch?v=sAfBsaODQxE&feature=share

rile_nezni_oblak
18-10-2011, 22:57
Milan Mačvan konačno Partizanov!

Košarkaš Milan Mačvan igraće u narednoj sezoni za Partizan mt:s, a 'crno-beli' će pokušati da sve završe na vreme kako bi debitovao protiv Anadolu Efesa.

Da li će reprezentativac pred "grobarima" debitovati već za dva dana zavisi od izraelske strene koja bi trebalo da do srede u 18 časova pošalje svu potrebnu dokmentaciju, saopšteno je iz KK Partizan mt:s.

Mačvan je u Humsku 1 stigao na pozajmicu do kraja sezone, a iako je imao finansijski mnogo primamljiviju ponudu litvanskog Žalgirisa, presudila je njegova želja da obuče "crno-beli" dres.

Ljudi iz Partizana su preko kancelarije KSS poslali zahtev za izdavanje dozvole izraelske federacije. Izraelci su dužni da u roku od sedam dana izdaju potreban papir, ali će iz uprave srpskog šampiona svim sredstvima pokušati da na vreme obezbede dotični dokument LOC (Letter of clearence) i omoguće Mačvanu da igra u četvrtak.

Milаn Mаčvаn rođen je 16. novembаr 1989. godine u Vukovаru. Srpski reprezentativac, visok je 205 cm i igrа nа poziciji krilnog centrа.

Bio je člаn je juniorske reprezentаcije Srbije kojа je 2007. osvojilа svetsko prvenstvo u Novom Sаdu, kаdа je proglаšen zа nаjkorisnijeg košаrkаšа celog tаkmičenjа. Iste godine je sа juniorskom reprezentаcijom osvojio i evropsko prvenstvo u Mаdridu, kаdа je bio člаn nаjbolje petorke prvenstvа. 2008. godine sa mladom reprezentacijom je osvojio zlatnu medalju u Letoniji.

Kao član univerzitetske ekipe osvojio je zlatnu medalju u Beogradu 2009. Sa seniorskom reprezentacijom ima srebrnu medalju sa Evropskog prvenstva iz Poljske. Bio je člаn reprezentаcije Srbije kojа je nа Svetskom prvenstvu u Turskoj 2010. osvojilа 4. mesto, kao i na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u Litvaniji, kada je naša zemlja zauzela osmu poziciju.

Iаko je nаstupаo zа juniorski tim FMP-а, prvi profesionаlni ugovor je potpisao 2007. sа Hemofаrmom. Na NBA Draftu 2011. godine izabran je za 54. pika od strane Klivlend Kavalirsa. Takođe osvojio je nagradu "Zvezde u usponu" Evrokupa.

Sredinom decembrа 2010. potpisao je petogodišnji ugovor sа Mаkаbijem iz Tel Avivа, a ove sezone će igrati u Partizanu mt:s u sklopu dogovora srpskog i izraelskog šampiona.

rile_nezni_oblak
20-10-2011, 21:17
EVROLIGA, 1. KOLO

Poraz Partizana od Efesa na startu Evrolige

Košarkaši Partizana poraženi su na startu Evrolige u Pioniru od Efesa 84:73 (27:28, 21:17, 20:6, 16:22).

Partizan je odigrao sjajno prvo poluvreme, ali je zbog očajne treće četvrtine u kojoj je postigao samo šest poena na kraju i poražen.

Početak meča oduševio je navijače Partizane jer je na terenu sve funkcionisalo, bar kada je reč o napadu.
Odbrane obe ekipe bile su posebna priča, pošto kao da ih i nine bilo, jer je u prvoj četvrtine postignuto neverovatnih 55 poena!

Partizan je meč počeo sa petorkom Lo, Čakarević, Lučić, Milosavljević i Peković. Timovi su se smenjivali u vođstvo a Efes je u petom minutu stigao do serije 5-0 i prvog značajnijeg vođstva - 18:14.

Ipak, u igru ulaze Raduljica, Mačvan i Kecman i Partizan počinje da blista i pokazuje šta može da se očekuje od njega ove sezone.
Iljasova je u poslednjoj sekundi ispod obruča zavukao loptu i smanjio na 28:27.

Duško Savanović i Vlado Ilievski ušli su u igru tek na početku druge četvrtine. Partizan je u nastavku meča predvodio Dragan Milosavljević sa devet poena, ali je Peković i dalje bio taj koji je zadavao glavobolju Efesu sa 13 poena.

Partizan je polovinom četvrtine poveo sa ubedljivih 40:33, međutim, Ilievski i Tundžeri, potpomognuti Kinsijem, uspeli su da smanje na 42:40.
U poslednja tri minuta Efes je bio bolji na parketu i preokrenuo je rezultat u svoju korist da bi se na odmor otišlo sa prednošću gostiju od tri poena - 48:45.

U nastavku, jako bleda igra crno-belih, koji više od pet minuta nisu postigli koš, pa je Efes prvi put stigao do dvocifrene prednosti rezultatom 56:45.
Konačno se Partizan pomerio sa mrtve tačke, na 3:46 do kraja treće četvrtine, kada je Raduljica oba puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja.

Centarski tandem Peković - Raduljica ušao je u problem sa faulovima, jer su obojica zaradila po četiri penala.
To se osetilo u igri i Efes je do kraja četvrtine samo povećavao prednost koja je iznosila ogromnih "plus 17" - 68:51!

Može se reći da je pobedu Efesu doneo Duško Savanović koji je upravo u toj, trećoj deonici blistao.
U poslednjoj četvrtini trgli su se crno-beli a kada je Mačvan pogodio trojku na četiri minuta do kraja smanjivši na 80:71 učinilo se mnogima da je fenomenalni preokret moguć.
Nažalost, iskusni igrači Efesa znali su kako da se odbrane i Partizan je doživeo poraz na startu Evrolige.

U ekipi crno-belih najefikasniji su bili Nikola Peković (21p, 6sk), Milan Mačvan (14p, 7sk), i Dragan Milosavljević sa 10 poena, dok je kod gostiju Tarens Kinsi postigao 18, Duško Savanović 17 a Saša Vujačić 14 poena.

Partizan sledeći meč igra 27. oktobra u Tel Avivu protiv Makabija.

Partizan - Efes 74:83
Partizan: Lo 6, Kecman, Raduljica 9, Jaramaz, Lučić 6, Milosavljević 10, Katić, Božić, Čakarević, Mačvan 14, Anđušić 7, Peković 21.
Efes: Balbaj, Ilijevski 4, Kinsi 18, Tunčeri 6, Akjol 1, Batista 7, Vujačić 14, Savanović 17, Iljasova 10, Kučo 5, Guler, Barać 2.

supermen*prvi
20-10-2011, 22:37
Danas sam imao kosarkaski tiket sa osam parova. Samo me je Partizan sjebo. :sad:

rile_nezni_oblak
27-10-2011, 20:10
Makabi i Partizan, 18. epizoda

Makabi i Partizan igrali su do sada 17 puta, zanimljivo, svih 17 mečeva odigrano je u takmičenju evropskih šampiona.




http://razbibriga.net/imported/2011/10/13300302764ea947fc8fc0f711573746_orig-1.jpg






Prvi dueli su polufinala Kupa evropskih šampiona u proleće 1980. godine, oba su dobili Izraelci, slične sreće 'crno-beli' su bili dve godine kasnije, ponovo u polufinalu istog takmičenja.
U sezoni 1987/88 klubovi su bili u istoj grupi Kupa šampiona, Partizan je slavio u prvoj utakmici, Makabi u drugoj a Izraelci su bili uspešniji u polufinalu Fajnal Fora igranog u Ganu.

Usledilo je 13 godina bez susreta, pa je novi dvomeč donela prva faza Kupa šampiona 2000. godine, a od 2006. do danas ponos Izraela i najtrofejniji klub Srbije igrali su osam puta.

Odnos pobeda je 4:4, Partizan je najvrednije ostvario u četvrtfinalnoj seriji Evrolige 2010. godine i plasirao se na Fajnal For u Parizu. Izraelci su osvetu, ne toliko slatku, spremili u prethodnoj sezoni, u prvoj fazi Evrolige, dobili su u Beogradu, 67:54, i Tel Avivu, 76:62.

Što se brojki tiče, Dejvid Blu pogodio je prošle nedelje svoju 200. evroligašku trojku, Papalukasu nedostaje šest do 100.

Gaj Pnini igrao je sa Miroslavom Raduljicom u Železniku u sezoni 2008/2009, Milan Mačvan bio je saigrač sadašnjih prvotimaca Makabija do pre deset dana.

Jedan od junaka pobede Partizana mt:s u Nokia Areni pre godinu i po dana Dušan Kecman tada je protiv Makabija ubacio sedam trojki i 29 poena. Kecmanu do sjajnih 500 evroligaških skokova nedostaje još osam.

Papalukas i Blu, Kecman, Peković i ostalih 20 momaka koji će večeras igrati u Nokia Areni imaće priliku da poprave rekorde i postave nove.

Utakmica Makabi - Partizan mt:s počinje u 21 čas.

rile_nezni_oblak
11-11-2011, 08:00
Partizan srušio Real u grotlu ''Pionira''

Crno-beli hrabrom i požrtvovanom igrom iznenadili Real u 4. kolu C grupe Evrolige i došli do trujumfa rezultatom 80:79 (22:16, 23:24, 12:21, 23:18).

http://razbibriga.net/clear.gif

U okviru 4. kola C grupe Evrolige u Beogradu se sastaju Partizan i Real.


Ovo će biti ukupno 17. duel ove dve ekipe. Real je uspešniji, ostvario je 15 pobeda dok su košarkaši Partizana jedini trijumf izvojevali u sezoni 2008/2009.


Partizan u dosadašnjem delu sezone ima pobedu i dva poraza, dok je Real Madrid ostvario dve pobede i poraz.



Sjajna atmosfera u ''Pioniru''. Fenomenalan početak crno-belih. Real punih 3 minuta ne uspeva da postigne koš, pa je trener Laso primoran da zatraži prvi tajm-aut, crno-beli vode 8:0.


Poenima Čakarevića sa linije slobodnih bacanja, Partizan povećava prednost na 10:0, a Suarez na 5:50 pre kraja prve deonice uspeva da upiše prve poene za goste na ovom meču.



Crno-beli dolaze i do 11 poena viška (14:3), ali gosti uspevaju u finišu prve četvrtine da smanje na 17:13. Real je u ozbiljnom problemu sa ''penalima''.


Usledila je serija crno-belih 5-0, pa je razlika ponovo narasla na 22:13, ali je Ljulj trojkom u poslednjoj sekundi smanjio zaostatak svog tima na minus 6 (22:16).


U nastavku meča Partizan povećava prednost na osam poena (27:19), ali se u međuvremenu razigrao Amerikanac Kerol, pa sa njegove dve trojke Real hvata priključak, rezultat je 34:30 na 7 minuta pre kraja poluvremena.


U naredna tri minuta crno-beli bez poena, a Real je u seriji od 5-0, pa Španci dolaze do prvog vođstva na utakmici.


Crno-beli veoma brzo vraćaju prednost. Peković je nezaustavljiv za odbranu ''kraljevskog kluba'', postigao je već 13 koševa, vodi Partizan 39:35.


Na 2:21 pre kraja poluvremena, Rejes dobija tehničku grešku, a to odlično koristi Mačvan i pogađa četiri ''penala'' za vođstvo crno-belih od 43:37. Rodrigez pogađa trojku i smanjuje na 43:40.


Do kraja poluvremena videli smo još dva poena Pekovića, pa su crno-beli na odmor otišli sa zasluženim vođstvom od 45:40.



Peković briljira u redovima Partizana, postigao je 16 poena, kod gostiju isto poena postigao je Kerol (3/4 za tri).



Posle samo dva minuta u nastavku Real dolazi do izjednačenja 47:47.



Partizan u ovoj deonici u problemu sa realizacijom. Real u samom finišu dolazi i do najveće prednost na meču, 55:61, koju je Lo u poslednjoj sekundi uspeo da smanji na četiri razlike.


Posle dva ipo minuta igre u nastavku crno-beli prave seriju od 5-0 i ponovo vraćaju prednost, 62:61. U međuvremenu crno-beli stižu i do 6 poena viška 72:66.


Međutim, na 4:17 pre kraja meča Jovanović je primoran da zatraži tajm-sut jer su Madriđani napravili seriju od 7-0 i došli do vođstva 72:73.


U poslednji minut gosti ulaze sa dva poena viška (76:78), jer je trojku pogodio Fernandez.


Kecman i Ejsi Lo sa ''penala'' su sigurni i crno-beli u sam finiš ulaze sa prednošću od 80:78. Na sedam sekundi pre kraja Peković je faulirao Ljulja, koji je pogodio samo jedno bacanje.


Real je imao još 3,5 sekundi da dođe do pobede, ali je Ljulj u nemogućoj situaciji promašio za tri i Partizan je došao do druge pobede u Evroligi ove sezone.



U pobedničkom sastavu čak četiri igrača imala su dvocifren učinak. Peković je pstigao 20, Mačvan 16, Lo 14, Kecman 10 poena. Kod Madriđana, Kerol je postigao 21, Ljulj i Fernandez su dodali po 13 poena.

rile_nezni_oblak
13-11-2011, 15:01
"Nije košarka nego Partizan"
Novinar španskog lista “As” Martin Telo osvrnuo se na sjajna izdanja koja košarkaši Partizana pružaju svake godine.





http://razbibriga.net/imported/2011/11/20563828914ebd5d98b8c03641394999_orig-1.jpg


U tekstu pod nazivom “Najveći rudnik u Evropi” španski novinar podseća na neke legende koje je Partizan iznedrio.Telo je dodao da se iza svih tih imena kriju trenerske veličine koje su najzaslužanije za uspehe Partizana. crno-beli su u četvrtak pobedili najtrofejniji evropski klub u Evroligi sa 80:79.“Nije ko-šar-ka nego Par-ti-zan. Ako hvalimo Estudijantes i Huventud zbog rada sa mladim igračima, onda moramo da se divimo Partizanu koji je taj model napravio internacionalnim.

Da bi definisali veličinu KK Partizan dovoljno je samo pomenuti imena koja su izašla iz tog kluba. Dalipagić, Kićanović, Divac, Paspalj, Danilović, Obradović, Vilfan, Drobnjak, Rebrača, Lončar, Tomašević, Đorđević i još mnogo drugih talenata kao što je Novica Veličković koji trenutno igra u Realu.

Međutim, najveći gurui srpske i jugoslovenske košarke bili su na klupi crno-belih. Aca Nikolić, Ranko Žeravica, Dušan Ivković i Željko Obradović.

Nijedna druga plejada trenera nije akumulirala toliko medalja i titula kao ova. Međutim, ja insistiram, da se iznad svih trofeja i titula istakne Partizanova filozofija.

Za gigante evropske košarke kao što su Real Madrid, Makabi, Barselona ili Panatinaikos titule su prioritet. Ali svi ti timovi, pa čak i neki veliki NBA timovi, duguju enormnu zahvalnost Partizanu koji kreira zvezde u košarkaškoj galaksiji.”

rile_nezni_oblak
18-11-2011, 18:54
Skariolo: Partizan je neprijatan rival

Trener Armanija Serđo Kariolo u intervjuu za Blicsport.rs pred evroligaški meč sa Partizanom, koji je na programu u četvrtak od 20 časova i 45 minuta u Milanu, ističe da najviše strahuje od igre crno-belih pod koševima, ali dodaje da njegov tim više nema prava na poraz kod kuće.

http://razbibriga.net/imported/2011/11/191711_skarioloadimitrijevic_f-1.jpg?ver=1321381086

Od nedelje uveče EA7 Emporio Armani, kako glasi puno ime narednog protivnika Partizana u elitnom evropskom klupskom takmičenju, sam je na čelu italijanske lige, što se odavno nije desilo.

Bivši višestruki prvak Italije (25 puta, ali poslednji put u sezoni 95/96 sa Bošom Tanjevićem na klupi i Dejanom Bodirogom na terenu) i Evrope (1966, 1987, 1988), kao i osvajač tri Kupa kupova (1971, 1972, 1976) i dva Kupa Koraća (1985, 1993) ušao je u novu sezonu sa mnogo ambicija. Dovedeno je nekoliko veoma kvalitetnih igrača poput Focisa i Nikolasa Drua (Panatinaikos), Kuka (Valensija), Hairstona (Siena), Burusisa (Olimpijakos), a u ekipi su i Danilo Galinari, jedna od NBA zvezda sa ograničenim rokom trajanja na ovosezonskom evroligaškom nebu kao i mladi hrvatski talenat Leon Radošević.

Povrh svega, Milano je vratio u domovinu Serđa Skariola, prestižnog trenera koji je poslednjih 15-tak godina radio u Španiji i koji je sa ovom zemljom dvostruki prvak Evrope kao njen selektor.

Skarilo je u intervjuu za Blicsport.rs istakao da je trijumf nad Sijenom mnogo dao njegovoj ekipi na rastu samopouzdanja, jer je ostvarena pobeda nad timom u kome su Kaukenas, Stoneruk, Rakočević i Bo Mekejleb. Ipak, kako ističe, za Armani je “meč nedelje” predstojeći duel sa Partizanom.

“To zato što više nemamo pravo na poraz kod kuće u Evroligi. Već smo izgubili jednu utakmicu, od Efesa, i drugi poraz bi nas jako udaljio od “Top 16”. Grupa je daleko najteža i svaka je utakmica biti ili ne biti. Biće teško jer Partizan, kao i uvek, ima veoma jak tim. Neprijatan je to rival na svakom terenu iako je, jasno, jači u Beogradu”, rekao je Skariolo za Blicsport.rs.

Na tabeli grupe C Makabi vodi sa učinkom 3-1, po dve pobede i dva poraza imaju Real Madrid, Efes, Armani i Partizan, a Šarloa je na poslednjem mestu sa jednom pobedom i tri poraza.

rile_nezni_oblak
18-11-2011, 18:58
EVROLIGA, 5. KOLO
Partizanovo čudo u Milanu, od “-21” do pobede nad Armanijem!

Košarkaši Partizana napravili su podvig u Milanu ostvarivši u petom kolu treću evroligašku pobedu nakon što su, nadoknadivši čak 21 poen zaostatka, savladali Armani sa 69:65!

http://razbibriga.net/imported/2011/11/184962_spartizanfotofonet_f-1.jpg?ver=1321566661

Kada jedan tim ne postigne ni poen čitavih sedam minuta, onda to obično ne prođe bez rezultatskih posledica, naročito na međunarodnoj sceni. Na evroligaškoj sceni igraju ozbiljni timovi, koji takve poklone koriste da svoju ulogu lakše opravdaju, naročito ako je reč o ulozi favorita. A i bez Partizanove “pomoći” Armani bi to bio, što po uobičajenom igračkom kadru, što po NBA pojačanjima poput Danila Galinarija, što po stručnom štabu u kome je Serđo Skariolo, dva puta osvajač Eurobasketa sa reprezentacijom Španije.

Ipak, u košarci ne igraju samo “uloga favorita” i “pokloni rivala”. U košarci je često presudno srce. A upravo je ono omogućilo crno-belima da naprave podvig kada to niko nije očekivao. Naročito ne posle crnih završnih sedam minuta prvog poluvremena, kada je Partizan od vođstva 19:16 dozvolio rivalu da napravi seriju 15:0. Skariolo je, činilo se, našao lek za crno-bele, jer je našao lek za do tada nezaustavljivog Pekovića. Ostatak tima počeo je da pada, baš kao i uspešnost šuta. Do velikog predaha Partizan je šutirao samo sa 32% za dva poena, a od 12 pokušaja da se pogodi trojka uspešan je bio samo jedan. Uzalud je bila dobijena bitka pod obručima, rat je delovao izgubljen - zbog tih sedam minuta.

Ali, ni 45:24 na semaforu sredinom treće deonice nisu obeshrabrili igrače srpskog šampiona. Uz “drugopozivce” poput Anđušića koji je pogodio nekoliko ključnih poena, te razigranog Kecmana i ponovo probuđene Pekovića i Mačvana, Partizan je iz minuta u minuta smanjivao prednost italijanskog tima, a onda u završnici utakmice napravio čudesan preokret. I sama činjenica da je poslednja četvrtina dobijena rezultatom 30:9 govori o odlučnosti crno-belih da časno privedu kraju ovaj meč, ali i još više - o njihovoj želji da pokažu da pobeda nad Realom nije bila slučajnost.

Kada su crno-beli svojom iznova dobrom igrom probudili nervozu kod rivala, igrači Armanija su počeli da nerezonski šutiraju, što ih je uvelo u niz grešaka. A ozbiljni timovi takve poklone koriste da svoju ulogu lakše opravdaju. Partizan je ozbiljan tim. I to je u Milanu dokazao. Naročito zato jer je igrao - srcem.


http://www.youtube.com/watch?v=w2b8gFuHh3k&feature=player_embedded



Evroliga, 5. kolo
Armani - Partizan 65:69 (12:14, 19:5, 25:20, 9:30)
Milano - Hala: Mediolanumforum; Gledalaca: 4.000; Sudije: Emilio Perez Pizaro (Španija), Jakub Zamojski (Poljska), Anastasios Pilodis (Grčka)
Armani: Đaketi, Manćineli 12, Heirston 12, Galinari 14, Focis 4, Kuk 5, Nikols 6, Roka, Burusis 10, Meli, Viđani, Radošević 2
Partizan: Lo 7 (šut 1/6 za dva, 1/7 za tri), 3 asistencije, 2 izgubljene lopte, Kecman 11p, 6sk, Raduljica 2, Jaramaz, Lučić 5, Milosavljević, Katić, Božić, Čakarević 3, Mačvan 18p, 11 sk, Anđušić 8, Peković 15 (šut 5/9), 6 sk

rile_nezni_oblak
24-11-2011, 16:37
Peković: Tukli me; Lo: Morali jače


Košarkaši Partizana mt:s složni su u oceni da je u porazu od Anadolu Efesa 67:58, u utakmici 6. kola Grupe C Evrolige, presudna bila treća četvrtina.




http://razbibriga.net/imported/2011/11/16822495014ecd686278c79890579335_orig-1.jpg





"Treća četvrtina nam je napravila problem, pošto nismo dali poen do tri minuta pre kraja te deonice. Brzo smo ušli u bonus i to je napravilo razliku. Šutirali su puno slobodnih bacanja, a mi do kraja nismo uspeli da se približimo", rekao je Dušan Kecman.On je dodao da 'crno-beli' sada moraju da se okrenu idućim utakmicama.

"Šta je, tu je - idemo dalje. Ostaje nam da se spremimo za Hemofarm u Jadranskoj ligi, a onda i za Makabi u četvrtak", kazao je Kecman.

Partizanov centar Nikola Peković ocenio je da srpski šampion nije igrao na nivou iz prethodnih mečeva.

"Imali smo šansu da dobijemo utakmicu. Nismo odigrali kao što smo igrali neke prethodne duele. Ključna je bila treća četvrtina kada smo imali šansu da dođemo do izjednačenja, ali smo im dopustili da odigraju nekoliko kontri", rekao je Peković.

Peković koji je ove sezone najefikasniji igrač 'crno-belih' postigao je samo poena u Istanbulu, ali nije želeo puno da priča o činjenici da se u strelce upisao tek tri minuta pred kraj.

"Tukli su me... Bila je dobra odbrana i ne bih da komentarišem dalje", rekao je jedan od najiskusnijih igrača Partizana.

<font color="#000000"><span style="font-family: Arial">
http://www.youtube.com/watch?v=1wm-ce840DE&amp;feature=player_embedded

Miroslav Raduljica je istakao da je beogradski tim propustio veliku šansu da sebi olakša posao u nastavku takmičenja.

"Ostaje žal zbog toga što nismo pobedili, jer nam je ovo bila velika šansa da napravimo još jedan brejk na strani, što bi nam mnogo značilo u nastavku takmičenja", ocenio je Partizanov centar.

Bek Danilo Anđušić je sa dve trojke vratio Partizan u igru u poslednjih pet minuta. Sjajnom šuteru je žao zbog poraza i propuštene šanse Partizana da dođe do neizvesnije završnice.

"Žao mi je što smo izgubili utakmicu. Prvo poluvreme smo se dobro držali, u trećoj četvrtini smo imali pad u igri, ali smo u poslednjoj imali šansu da se približimo na tri razlike, međutim oni su postigli trojku. Moramo sada da se okrenemo narednim mečevima", rekao je Anđušić.

Amerikanac Ejsi Lo je ocenio da 'crno-beli' nisu igrali dovoljno dobro da bi pobedili.

"Nismo igrali dovoljno dobro da bi pobedilli. Bilo je teško, nismo pogađali šuteve, a oni su igrali odličnu odbranu. Morali smo da igramo jače", rekao je Lo.

rile_nezni_oblak
02-12-2011, 12:57
EL: Partizan na korak od Top16!


Košarkaši Partizana pobedili su Makabi u ‘Pioniru’ sa 74:71, u sedmom kolu Evrolige.





http://razbibriga.net/imported/2011/12/14940112174ed7fb98e64cb350613024_orig-1.jpg


Ovim trijumfom Partizan je došao na korak od plasmana u Top16 fazu pošto posle sedam utakmica ima četiri pobede i tri poraza.Partizan je bio vidno oslabljen na ovoj utakmici pošto zbog povrede nije igrao Ejsi Lo. Međutim, i pored tog hendikepa crno-beli su odigrali hrabro i nošeni sjajnom podrškom publike došli su do izuzetno važne pobede.





http://razbibriga.net/imported/2011/12/16511151784ed7fb9930929416881284_orig-1.jpg





Bio je ovo ujedno i poslednji meč Nikole Pekovića u dresu crno-belih. Crnogorski centar oproštajni meč završio je sa 17 poena i tri skoka, ali junak ove pobede bio je Milan Mačvan. Pozajmljeni igrač Makabija svom klubu je ubacio 22 poena, imao je i osam skokova i indeks korisnosti 25. Sjajnu rolu imao je i Vladimir Lučić sa 15 poena.

Sa druge strane, Devin Smit ubacio je 12, Džordan Farmar 11, a Sofoklis Skorcanitis 10 poena.

Veliki hendikep, odnosno odsustvo prvog plejmejkera značio je samo jedno, da će Partizan još više igrati na Nikolu Pekovića i Milana Mačvana.

Upravo je centarski tandem crno-belih postigao 14 od prvih 17 poena (Peković 8). Jednu trojku ubacio je Petar Božić, pa je Partizan u sedmom minutu imao plus osam – 17:9.





http://razbibriga.net/imported/2011/12/10152263114ed7fb996b845102537548_orig-1.jpg





Uspeo je Makabi na trenutak da uhvati priključak, ali je Vladimir Lučić trojom okončao odličnu prvu deonicu crno-belih (24:17).

Trojka u finišu prve deonice bila je samo početak odlične serije Vladimira Lučića, koji je bio inicijator sjajne serije početkom drugog perioda. On je ubacio šest, Partizan ukupno osam poena, pa je već u 12. minutu bilo 32:19 za tim Vlade Jovanovića.

Dvocifrenu prednost Partizan je čuvao do 15. minuta (38:26), ali do kraja poluvremena nije nijednom pogodio iz igre. Centri crno-belih ušli u problem sa faulovima, Peković je zaradio dve, Raduljica tri prekršaja, a na drugoj strani razigrao se Sofoklis Skorcanitis. U preostalom delu prvog poluvremena gosti su napravili seriju 11-1, ali Partizan je i dalje bio u prednosti (39:37).

Pauza između dva poluvremena dobro je došla crno-belima da se konsoliduju i počnu treću četvrtinu kao što su počeli i utakmicu. Mačvan i Peković ponovo su dominirali pod oba obruča, a odbrana je funkcionisala odlično.





http://razbibriga.net/imported/2011/12/11142043884ed7fb9996c2a817703939_orig-1.jpg





Makabi skoro pet minuta nije pogodio koš, a crno-beli su došli do osam poena viška (45:37). Brzo su se Izraelci konsolidovali, ali Partizan nije dao vođstvo. Pekoviću i Mačvanu u napadu su se priključili Čakarević i Kecman, pa je Partizan pred poslednjih deset minuta imao plus šest – 54:48.

Treća četvrtina bila je izuzetno bitna iz prostog razloga što je Partizan u prethodnim mečevima koje je gubio u Evroligi veliki pad imao upravo u tom periodu. Početkom poslednjeg perioda Kecman je ponovo pokazao da je sjajan u odlučujućim trenucima, vezao je pet poena i Partizan je došao do, za ovakve utakmice, velikih plus devet – 61:52.

U finišu, Makabi je trojkom Pninija prišao i na minus dva (70:68), ali Izraelci su veoma loše odigrali samu završnicu, čak dva puta su pravili namernu ličnu grešku i Partizan je došao do izuzetno važne pobede.





http://razbibriga.net/imported/2011/12/9955197084ed7fb99c7133705546082_orig-1.jpg



<font color="#000000"><span style="font-family: Arial">
http://www.youtube.com/watch?v=jIvTO1MPLFo&amp;feature=related


Partizan: Kecman 8, Raduljica 4, Jaramaz, Lučić 15, Milosavljević 2, Bogdanović, Katić 1, Božić 3, Čakarević 2, Mačvan 22, Anđušić, Peković 17.
Makabi: Papalukas 2, Hendriks 5, Smit 12, Blu 4, Elijahu 6, Farmar 11, Pnini 5, Burštajn 5, Ohajon 4 , Džejms, Skorcanitis 10, Lengford 7.

Cruz
19-02-2012, 23:02
KUP KORAĆA: Partizan mt:s odbranio trofej

Košarkaši Partizana mt:s osvojili su Kup Radivoja Koraća, pošto su u finalu u Nišu nadigrali Crvenu zvezdu Diva rezultatom 64:51 (17:14, 15:13, 15:15, 17:9).


http://razbibriga.net/imported/clear.jpg



Crno-beli tako su petu godinu zaredom ostali nepobedivi u domaćem Kupu. Njima je to 13. pehar u Kup takmičenjima i ukupno 40. trofej u bogatoj košarkaškoj riznici.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Vladimir Lučić sa 11, dok su Milan Mačvan i Danilo Anđušić postigli po devet pogodaka.

Kod Crvene zvezde istakli su se sa po 12 poena Omar Tomas, Mile Ilić i Bojan Popović.

Finalnom duelu Kupa Koraća u hali Čair prisustvovalo je oko 5.000 ljudi.

Izvor: http://www.mondo.rsBravo momci! :) :partizan1:

Mr.OneTwo
27-02-2012, 01:38
vlado, odlazi!! ako iole obraza imas!

rile_nezni_oblak
16-04-2012, 12:36
KK Partizan: 20 godina od Istanbula


U ponedeljak se navršava 20 godina od Partizanove titule u košarkaškoj Evroligi.




http://razbibriga.net/imported/2012/04/3188348304f8b42f886e61039159694_orig-1.jpg





„Crno-beli“ su u finalu završnog turnira u Istanbulu savladali ekipu Huventuda rezultatom 71:70 trojkom Aleksandra Đorđevića nekoliko sekundi pre kraja meča.To je Partizanu jedini trofej u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju.Klub iz Humske će jubilej obeležiti svečanom akademijom u Jugoslovenskom dramskom pozorištu na kojoj će biti predstavljen film "Ima jedan tim".

<font color="#000000"><span style="font-family: Arial">
http://www.youtube.com/watch?v=tpPWinIrW7M

Cruz
21-04-2012, 19:20
Ubedljiva pobeda pred odlazak u Tel Aviv








http://razbibriga.net/imported/clear.jpg



Crno-beli sa pobedom kreću put Tel Aviva gde ih očekije polufinalni susret sa Cedevitom. Još jednom je upisana pobeda protiv Mega Vizure, ovoga puda veoma ubedljiva 92:60 (26:10, 27:14, 14:20, 25:16).

Nakon nesigurnog početka i jednih i drugih, izgubljene lopte i promašeni ziceri, crno-beli su preko Lučića i Raduljice stigli do prednosti od 6:2. Uhvatio je klub iz Humske svoj ritam i ubrzo došao do dvocifrene prednosti 15:4. Čantekin je bio siguran sa svoje pozicije, a Miljenović u izvođenju penala. Ali su košarkaši Partizana mt:s čvrstom odbranom i sigurnom realizacijom u napadu uvećali su rezultatski suficit 26:10.

Nakon novih poena Čantekina, aktuelni šampion je napravio seriju do 6:0 koju je prekinu Reljić prodorom 32:14. Lučić i Raduljica su ponovo bili nezaustavljivi. Novoj seriji Partizana mt:s pridružili su se Milosavljević i Bogdanović. Na drugoj strani poentirao je Cvetković za 42:18. U finišu prvog poluvremena Katić je bio precizan iz reketa, a svoje prve poene upisao je i kapiten Božić 50:22. Kecmanovom trojkom i poenima Miljenovića sa linije penla završena je druga četvrtina 53:24.

Cvetković i Čantekin predvodili su svoju ekipu početkom treće deonice. U crno-belom taboru ponovo je siguran bio Lučić, a u listu strelaca upisao se i Bešović 57:30. Aktivirao se i Avramović, uz poene Jokića, ali su crno-beli odmah odgovorili preko Bešovića 62:36. Petorka crno-belih koja je odigrala veći deo treće deonice bila je u sastavu Anđuđić, Čakarević, Milosavljević, Bešović i Bogdanović. Sačuvali su visoku prednost i u poslednju deonicu uneli zalihu od 23 poena. Reljić je ubacio trojku uz zvuk sirene za 67:44.

Anđušić i Čakarević su nastavili sa dobrim partijama u napadu, kao i Bogdanović i Bešović. Uvećana je rezultatska razlika, a uskoro je Čakarevića zamenio Lučić 90:58. Do kraja meča crno-beli su igrali u tom sastavu i zasluženo je upisana još jedna pobeda. Ponovo je savladana Mega Vizura rezultatom 92:60.

http://www.kkpartizan.rs/sr/vest.php?id=1031

rile_nezni_oblak
19-10-2012, 23:30
http://www.euroleague.net/features/voices/2012-2013/frank-lawlor/i/100962/7765

причалица
05-06-2014, 19:05
Košarkaši Partizana pobedili su u sredu u Beogradu Mega Vizuru sa 92:82 (20:22, 23:18, 20:22, 29:20) u utakmici poslednjeg, 14. kola Superlige Srbije.

Utakmica u Hali sportova nije imala rezultatski značaj ni za jednu ekipu, pošto je i pre ovog duela bilo poznato da će Partizan ligaški deo takmičenja završiti na prvom, a Mega na trećem mestu.

U ekipi Partizana istakao se Žofri Lovernj sa 20 poena i sedam skokova, dok je Bogdan Bogdanović postigao 19.

Najefikasniji u Mega Vizuri bio je Vasilije Micić sa 17 poena, dok je najzapaženiju ulogu imao Nikola Jokić sa "dabl-dabl" učinkom od 16 poena i 10 skokova.