PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kama sutra



kojica
08-04-2010, 18:33
''Od svih zemalja Indija ima najbogatiju tradiciju stručne erotske literature, a Vatsjajana (ne zna se tačno kada je Vatsjajna živeo, ali se, po nekim podacima iz teksta može zaključiti da nije živeo pre I veka pre Hrista, niti posle IV veka posle Hrista) je sabrao sva dotadašnja znanja i mišljenja o kami (počeci kame datiraju još iz vedskog perioda, dakle, dva veka pre Hrista) i sažeo ih u neveliku sutru, koja je bila dovoljno jasna i kratka da postane priručnik milionima ljudi, iz pokolenja u pokolenje, punih petnaest vekova. Jer Kama Sutra (Darma, Arta, Kama i Mokša su četiri čovekova životna cilja ili zadatka. Svakom od njih odgovrara određen period čovekovog života: Darma je vršenje relgiozno-etičkih dužnosti i treba joj se posvetiti u mladosti; Arta je sticanje bogatstva i treba joj se posvetiti u zrelom dobu; Kama znači telesno zadovoljstvo i pristaje svim ljudima dok su mladi, a Mokša je posvećenje čoveka onostranom cilju i treba joj se posvetiti potkraj života. Sutra = pravilo ili aforizam.) nije nikakva golicava priča o susretima između muškaraca i žena; ona je suvoparni katalog, ponekad pedantan do smeha. To je knjiga o ponašanju među polovima u svim mogućim situacijama. Uvrežila se predrasuda da je Kama Sutra knjiga o erotskoj tehnici; kolika je to zabluda može se videti po tome što se erotska tehnika obrađuje samo u jednom delu knjige, koja ima sedam delova. Kama Sutra daleko više govori o tehnici komunikacije između muškaraca i žena, nego o tehnici polnog čina. Ona nas može, pre svega, naučiti ležernosti i jednostavnosti s kojom treba prilaziti telesnoj ljubavi, bez licemernog stida i kompleksa krivice.

Knjiga je prvi put prevedena na evropski jezik 1883., prevela su je dvojica hrabrih Engleza uz pomoć indijskih pandita. Ima 1250 stihova, 36 glava i 64 paragrafa, a tematski je podeljena u sedam delova.''

Ko hoće da čita dalje, evo linka. Ima i sličice...:raz_095:

http://www.tvorac-grada.com/casopis/kamasutra.html

причалица
08-04-2010, 22:02
ne smem večeras...neću moći da spavam.

baba Tijana
09-04-2010, 19:55
Ja ćem... sutra. :mrgreen:

причалица
09-04-2010, 19:57
kamO sutra:raz_114:

Man
09-04-2010, 20:05
malo sutra :sladoled:

причалица
09-04-2010, 20:09
malo sutra? ih, kakav si...

QueenOfClubs
09-04-2010, 21:36
Не спамујте. :Batine:

Него... Једном ми је нека таква књига допала шака...
И читали смо је заједно. Наравно, било је специјално издање, само о сексу.
За осталих 6 делова први пут чујем. :stid:
И установили смо да је 90 одсто поза неизводљиво, а и оних десет дискутабилно.
Е сад... То можда могу балетани, гимнастичари, клизачи...

_una_
09-04-2010, 21:44
Prochitacu i pogledacu,vecheras pre spavanja :)

Klu
10-04-2010, 18:27
nisam otvaro, al sam viđo ranije...misim sličke...taman posla da sam čito...
...ima se tu šta naučiti od tih blesavijeh himdusa...

Vragolanka
28-10-2010, 17:09
Ovde postoje pravila o grebanju i ujedanju... :misticlady:

kojica
28-10-2010, 17:20
pa ko u svakom sporutu.. pravila moraju da postoje...:lol:

Vragolanka
28-10-2010, 17:22
A ja mislila da to ide po inerciji... :lol:

Kovač
28-10-2010, 17:32
A ja mislila da to ide po inerciji... :lol:

Inercija i trenje,akcija i reakcija,kamasutra je fizika.

Vragolanka
28-10-2010, 17:32
:huh:

Vragolanka
28-10-2010, 17:34
Ebo ti to, kad moraš da naučiš i kako da grebeš, i koliki nokti da ti budu... ako mi se grebe, grebaću i nožnim.
Još mi samo nije jasno jal sam srna, jal kobila, jal slonica... :(

Kovač
28-10-2010, 17:38
Ebo ti to, kad moraš da naučiš i kako da grebeš, i koliki nokti da ti budu... ako mi se grebe, grebaću i nožnim.
Još mi samo nije jasno jal sam srna, jal kobila, jal slonica... :(

Ma to nije bitno,važno da ispuštaš krike :)

Vragolanka
28-10-2010, 17:39
Ma to nije bitno,važno da ispuštaš krike :)

Pa ispuštaću sigurno ako mi zapadne neki zercov... :(

Kovač
28-10-2010, 17:41
Pa ispuštaću sigurno ako mi zapadne neki zercov... :(

:mrgreen:
Posle kažu ćutanje je zlato.

kojica
10-11-2011, 07:14
Kama(malo)Sutra: Trećina poza neizvodljiva?!

Istraživanje naučnika s Nacionalnog univerziteta Mumbai pokazalo je da je skoro trećina poza iz Kama Sutre neizvodljiva.


Sedam parova se dobrovoljno prijavilo za učetvovanje u ovom istraživanju, a trebalo je da isprobaju 64 erotske poze iz Kama Sutre. Parovi su uspeli da odrade seks u 40 poza po Kama Sutri, dok su za 24 poze potrebne posebne veštine i trening, a neke od njih je nemoguće izvesti.

Naučnici su zato zaključili da su neke poze u knjizi smao plod autorove mašte i preporučili ljudima da ne slede reč po reč u knjizi. Inače, svake godine mnogi parovi se povrede isprobavajući poze iz Kama Sutre.


Izvor: Glorija