PDA

Pogledaj Punu Verziju : Startovanje



kojica
13-04-2010, 19:45
ako postoji slična tema, izvinjavam se...

Namera mi je da ovde pišemo o naj/boljem/gorem startovanju u vašem životu..
blamovima i sl..

:kojica:

kojica
13-04-2010, 19:51
A možemo da pričamo i o problemu tog prvog koraka.

Jednom sam gledala intervju sa nekom albankom, koja je poslom bila u Beogradu.
Skroz lepo izgleda.. plavušica kovrdžava...
I pitaju je da li je imala problema sa beograđanima kada su joj prilazili, a ona kaže
''ovde niko ne prilazi.. svi sede za svojim stolovima.. muško društvo sa muškim,
žensko sa ženskim.. ponekad se pogledaju, neko se nasmeši nekome, ali niko ne prilazi..
u Tirani nije tako.. svakih pet minuta neko priđe, ne može da se razgovara sa društvom uopšte..''

Blam?

причалица
13-04-2010, 20:02
pa i jeste i nije...tako je u velikim gradovima, metropolama...ni u parizu ti neće tek tako neko prići, osim ako nisi na pigalu...
jednog leta (na bledu), sunčam se i čitam neki ''elektromagnetizam'' na engleskom (jer mi tada nismo imali knjige na srpskom kao današnji strudenti)...i tako, kao je nešto tuvim u glavudžu po suncu, pa se onda bućnem u jezero, pa opet čitanje i.....kad, vidim da (posle trećeg ulaska u jezero) u isto vreme sa mnom ulazi neki - rekla bih italijan....iako nisam čula da priča, jer je bio sam....ali je tako - sitan, a nabijen i sav kočoperan.
i sad meni postane zanimljivo da vidim šta on sad tu ima da se brčka baš kadi ja...i ja plivam do sredine jezera, pa nazad, pa opet...njemu valjda duša u nosu, ali ne izlazi napolje, mukica.
izađoh, istuširah se, kad on - namontirao se pored moje ležaljke.
''hi!''
''hi!'' kažem i ja...sad bi da čitam, al' ne mogu, bre...on tu sedi i bulji....i krene konverzacija - kako mogu toliko da plivam, šta to učim, pa šta i koliko, otkud na bledu, trt-mrt...ispričasmo se jedno 20 minuta.....
onda on kaže:
''my name is vittorio and I am from Belgrade'':raz_114:
kad se tad nisam preturila u jezero po n-ti put - neću nikad.
rekoh:
''mirjana, drago mi je i ja sam iz beograda'' i on se tu izbečio....joj, kako smo se smejali! on je mislio da sam neka tako, holanđanka, šta li....qkavac.
zvao me na večeru, ali nisam otišla, nije mi se sviđao.

kojica
18-04-2010, 08:38
ma nešto zaista ne štima u velikim gradovima...
Zabranjene teritorije fakultet, posao, komšiluk, a na ostalim mestima niko se ne usuđuje da se upozna sa nekim.

Primetila sam da dosta mladih ide na neke kurseve stranih jezika ili na ples i slično,
i pri tom ozbiljno naglašava da tamo ide samo i samo zato što ga interesuje kurs.
Tuga... a i prilično skup način da nekoga upoznaš...:sad:

Klu
18-04-2010, 19:09
dok sam imo GSi-ja, startovalo se bez problema...
...sad s ovim nikako, jer je slab motor...

Mr.OneTwo
18-04-2010, 19:38
ma nešto zaista ne štima u velikim gradovima...
Zabranjene teritorije fakultet, posao, komšiluk, a na ostalim mestima niko se ne usuđuje da se upozna sa nekim.


au. a sto je faks zabranjena teritorija? ko nije isao po citaonicama, ne zna sta su orgije... a sve izgleda tako nevino - jadna deca, cimaju se i uce. prvi utisak vara i to zestoko. sve pocne tako sto pocnete da ucite zajedno. neko pita nekoga za savet. onda se ode na kaficu. pa se razmene brojevi telefona. onda slede pozivi, satro o materiji koja se streba. o ucenju se prica celih 30 sekundi, a ostalih pola sata je rekreativno caskanje. sledi dogovor za sutra i na kraju se ulazi u neku vezicu.

kojica
18-04-2010, 21:00
E ja se izvinjavam. Vrlo je moguće da je vaša generacija naprednija. :lol:

U mojoj generaciji to su sve kolege udn koleginice do groba. Kad neko
od njih kaže ''to mi je kolega s fakulteta'', zvuči ko da kaže ''to mi je
rođeni brat''.. :krsti:

Lilu
18-04-2010, 23:52
gurbet je danas startovao jednu gospodzu na gospodski nacin... eto nek isprica ako hoce... ja sam ga pomno slusala...

причалица
19-04-2010, 17:27
ma nešto zaista ne štima u velikim gradovima...
Zabranjene teritorije fakultet, posao, komšiluk, a na ostalim mestima niko se ne usuđuje da se upozna sa nekim.

Primetila sam da dosta mladih ide na neke kurseve stranih jezika ili na ples i slično,
i pri tom ozbiljno naglašava da tamo ide samo i samo zato što ga interesuje kurs.
Tuga... a i prilično skup način da nekoga upoznaš...:sad:

kod nas baš ima dosta brakova iz prirodnih nauka....znaš ono - ''na muci se poznaju junaci''....jedino se ja udah za muzičara...koji me startovao...:raz_114: to ću drugi put, nemam sad snage.

QueenOfClubs
19-04-2010, 18:03
Једно стартовање не могу да заборавим.
Сећам се да је мојој најбољој другарици дошла рођака из Немачке, и како то бива, одведемо је на Калемегдан.
Кад смо већ пале с ногу од шетње, купимо сладолед и седнемо на неку клупу.
Одједном се створе два младића из нас (с леђа што бисмо рекли) и почну да нам певају.
Лижемо ми онај сладолед да се не отопи а они изводе читаву представу пред нама.
Ај што смо се нас две шокирале, него што је ово дете из Немачке свашта помислило.
Отишли смо после на кафу.
Ништа није било јер смо обе тад биле у вези, а са једним од њих се дружимо и данас.

причалица
21-04-2010, 19:10
mm me je startovao prvi put kad sam imala samo 19 godina....išla sam do trafike da kupim markice za 17 vojnika iz mog odeljenja, jer su svi momci iz moje generacije morali u vojsku posle srednje škole...elem, pošto samo išli u matematičku gimnaziju, bilo je logično da od nas 22oje, bude 17 dečaka....i sve vojne pošte su bile zakačene na zidu iznad mog pisaćeg stola...(žao mi je što sam sva ta pisma bacila jednom, kad sam mislila da me niko ne voli).
i tako ja idem do trafike da kupim 17 markica.....nekad su se markice kupovale na trafici i nekada su se pisala pisma...i sve su mi to i dan-danji dobri drugari (mada rasejani po planeti). jesen, počeo oktobar, obukla sam neki mantil od smeđeg antilopa, iste takve spenserice, farmerke, sivi dux, kosa mi je bila duga i čekam red na trafici - kad prolazi ova moja bitanga i kaže ''zdravo, komšinice!''
nemam pojma kako sam ga pogledala, ali on kaže da sam ga pogledala tako da se usr'o i da je reko sebi da neće više da startuje piletinu (mislio je da imam 16), a on je tada imao 33. samo znam da sam oduvek bila neprijatna prema takvoj vrsti umuvavanja...kao ''ćao, komšinice''.....ma, ydi govna.
uglavnom, kako kaže naš narod ''ne ybe lep i pametan nego uporan''...meni je posle sedam godina umuvavanja došlo dotle da prevalim preko jezika ''ćao'' i tako....sve ostalo je istorija.

kojica
24-04-2010, 19:54
auuu.. baš je bio uporan...:raz_114:

E mene je jedan startovao sa ''Kad ono beše počinje ''Radost Evrope''?''
:sad:

milan11
24-04-2010, 21:08
auuuuu sta vam se sve izdesavalo

причалица
25-04-2010, 07:47
a u početku veze je stalno govorio hrvatskim nagalaskom, jer je znao da me to nervira...''mira, kaj se radi kod vas tam u bloku 63?'' kako sam pizdela....ali, evo....21 godina.
mada ima baš finih ljudi, što se tiče startovanja:stid:

kojica
12-05-2011, 05:56
gledam onu temu ''kako ubiti udvarača'', pa se setih ove.. i tako sase pitam
koj je ovde lud.. :hm:

причалица
12-05-2011, 06:16
gledam onu temu ''kako ubiti udvarača'', pa se setih ove.. i tako sase pitam
koj je ovde lud.. :hm:

e, da...i meni je to palo na pamet....možda je ova tema više opšta od one, tj. ona je specijalan slučaj ove.

QueenOfClubs
12-05-2011, 06:43
A možemo da pričamo i o problemu tog prvog koraka.

Jednom sam gledala intervju sa nekom albankom, koja je poslom bila u Beogradu.
Skroz lepo izgleda.. plavušica kovrdžava...
I pitaju je da li je imala problema sa beograđanima kada su joj prilazili, a ona kaže
''ovde niko ne prilazi.. svi sede za svojim stolovima.. muško društvo sa muškim,
žensko sa ženskim.. ponekad se pogledaju, neko se nasmeši nekome, ali niko ne prilazi..
u Tirani nije tako.. svakih pet minuta neko priđe, ne može da se razgovara sa društvom uopšte..''

Blam?




Не Шуки, питање је како се поставити кад то мување није отворено.
Кад јесте и кад се отворено каже шта се жели заиста није проблем.
Али кад крене изокола, па под маском дружења, лаког флерта, е онда стварно не знам како да кажем.
Јер кад кажем – избечи се у мене, дизвинеш, како сам могла и да помислим и направи ме лудом приде :facepalm:
Ни то није проблем кад су у питању људи које не познајем од раније, који нису део неког друштва.
Али кад јесу... Е ондак јесте.
Питање је врло озбиљно, јесмо се шалили и све, али мене заиста занима како у неким деликатним ситуацијама избећи непријатност...



gledam onu temu ''kako ubiti udvarača'', pa se setih ove.. i tako sase pitam
koj je ovde lud.. :hm:


ma nešto zaista ne štima u velikim gradovima...
Zabranjene teritorije fakultet, posao, komšiluk, a na ostalim mestima niko se ne usuđuje da se upozna sa nekim.

Primetila sam da dosta mladih ide na neke kurseve stranih jezika ili na ples i slično,
i pri tom ozbiljno naglašava da tamo ide samo i samo zato što ga interesuje kurs.
Tuga... a i prilično skup način da nekoga upoznaš...:sad:

Па ето, сама си рекла, постоје забрањене територије.
Она тема је управо о њима.

причалица
12-05-2011, 06:45
Па ето, сама си рекла, постоје забрањене територије.
Она тема је управо о њима.

stvarno? nisam imala pojma :huh:

DaDole
12-05-2011, 08:25
Nekako meni nisu jasne te "zabranjene teritorije"..kod nas one ne postoje....naprotiv,te iste zone postaju najtraženije zone (su)mraka:haha:

Zak
12-05-2011, 08:31
mm me je startovao prvi put kad sam imala samo 19 godina....išla sam do trafike da kupim markice za 17 vojnika iz mog odeljenja, jer su svi momci iz moje generacije morali u vojsku posle srednje škole...elem, pošto samo išli u matematičku gimnaziju, bilo je logično da od nas 22oje, bude 17 dečaka....i sve vojne pošte su bile zakačene na zidu iznad mog pisaćeg stola...(žao mi je što sam sva ta pisma bacila jednom, kad sam mislila da me niko ne voli).
i tako ja idem do trafike da kupim 17 markica.....nekad su se markice kupovale na trafici i nekada su se pisala pisma...i sve su mi to i dan-danji dobri drugari (mada rasejani po planeti). jesen, počeo oktobar, obukla sam neki mantil od smeđeg antilopa, iste takve spenserice, farmerke, sivi dux, kosa mi je bila duga i čekam red na trafici - kad prolazi ova moja bitanga i kaže ''zdravo, komšinice!''
nemam pojma kako sam ga pogledala, ali on kaže da sam ga pogledala tako da se usr'o i da je reko sebi da neće više da startuje piletinu (mislio je da imam 16), a on je tada imao 33. samo znam da sam oduvek bila neprijatna prema takvoj vrsti umuvavanja...kao ''ćao, komšinice''.....ma, ydi govna.
uglavnom, kako kaže naš narod ''ne ybe lep i pametan nego uporan''...meni je posle sedam godina umuvavanja došlo dotle da prevalim preko jezika ''ćao'' i tako....sve ostalo je istorija.

7 godina...?... Pa ti se ne isplatis ni Bogu ni ljudima.

kojica
12-05-2011, 09:08
Па ето, сама си рекла, постоје забрањене територије.
Она тема је управо о њима.

Pa ja da sam tela da povadim citate i lovim nekoga u kontradiktornosti, to bih i u radila.
Hoćeš tako da pričamo? :lol:

Evo oma ću da ti olakšam muke. Ja sam se udala za kolegu. :moon:

Zapravo sam htela da malo oživim ovu temu, pa da se nadovežem na priču o tome
kako se muškarci sve slabije usuđuju da prilaze ženama. Eto ja da sam muško i da
sam pročitala temu ''kako ubidi udvarača'' bih otišla u namastir.

QueenOfClubs
12-05-2011, 10:12
Па ја сам само хтела да кажем да нико није луд.
У кафићима и клубовима заиста не прилазе.
Али, ту и најлакше бивају одбијени.
Можда баш зато не прилазе. :lol:

mikili
12-05-2011, 11:56
ja sam startovala mog muza..gledamo se i gledamo,pa se upoznamo.pa kao drugovi,pa drugovi,pa drugovi..i on mi non stop duva za vratom ,a ni da bekne..i onda ja njega pitam-dobro ,bre ,-sa sve ovo bre-dokad ti mislis ovako?ako hocemo da budemo samo drugovi ,hajde da vidim kako izgleda jedan drugarski poljubac?..i posle tog otetog poljupca smo krenuli...

Raisa
12-05-2011, 15:58
7 godina...?... Pa ti se ne isplatis ni Bogu ni ljudima.

i ja sma htela nesto slicno da napisem :lol:

uporan taj njen mm :lol:

elem,...najgori..mozda..je bilo kada sam stajala sa drugaricama,i prilaze neka 4 decka,tek ce jedan od njih,ide ravno ka meni, i sagne se, uhvati me za noge,podigne,prebaci preko ramena i kaze mojim drugaricama '' sace ona '' :eek:

Adio
12-05-2011, 17:03
Па ја сам само хтела да кажем да нико није луд.
У кафићима и клубовима заиста не прилазе.
Али, ту и најлакше бивају одбијени.
Можда баш зато не прилазе. :lol:

Kako ne prilaze?
Prilaze!
Mrzi me da pisem sta mi se desilo skoro!
Poenta je da su devojke previse nadobudne i imaju pogresan stav kada ima neko pridje!

ribizla
12-05-2011, 17:11
ovako...
jednom al samo jednom sam prisla decku i poljubila ga na keca. uzvratio je. xD (sva sreca!)
posle uglavnom neka pricha.. i izadjemo napolje da "prosetamo" i takooo vratimo se sa rukicama zajedno xD ahahha.. islo mi je startovanje nije da nije.. :trepp:

a mene .. uh!
svakakvih budala, kretena, mentola, idiota.
jedan je cak pokusao na silu :O al sam ga prebila :stidljiva:
enivej...
bilo je tu standardnih fora pice, osmeh, upaljac, cigara xD
al onda se pojavio jedan koji je ostao upamcen tako sto me je izveo napolje.. i rekao "sta mislis koliko soljica secera je potrebno do meseca?" - ne znam, zavisi koji stavljamo u solju, onaj u kocki,sitni, u prahu?! - sitni svetlucavi kao tvoje oci na mesecini!
:topljenje: xD
:smajlikojipadauzagrljaj:
ahhahahahahah

eto tako nekako...

Adio
12-05-2011, 17:52
:lol:
ume to nekada da bude zanimljivo :lol:
ja npr nikad nisam prisla nekom, prosto ne znam sto, ali to nikada ne radim
a meni...jaoooo...ima svasta
tu gde radim, rekose mi koleginice, neki lik se raspituje za mene
ok, neka ga, ne znam ko je
kad, dolazi drugi lik i koleginica ga pita ko je taj, i trazi da ga dovede. ja kazem da ne zelim jer me ne zanima, ali zanima nju
i sad, ovaj ga dovede, a ja se zabila u cosak i kao nesto radim ne obracam paznju
prilazi meni lik, kaze "el znas da ima gore tu tu jedna poslasticarnica? " kazem "znam" e kaze " tamo ima slatkih kolaca kao sto si ti slatka, hoces da proverimo zajedno" :facepalm:
u zemlju da propadnem od blama
koleginica u smeh :haha:
i tako.... :aha:

причалица
13-05-2011, 06:50
7 godina...?... Pa ti se ne isplatis ni Bogu ni ljudima.

pa nije on vrteo palčeve 7 godina....ne brini se ti za njega :lol:

причалица
13-05-2011, 07:00
-Ćao mala, slatka si! Kako se zoveš?
-Šta kažeš!?
-Kako se zoveš?
-Dobro, sviđa mi se. A tebi?
-Ja sam Dejan. Drago mi je. Hoćeš da izađemo napolje, buka je ovde?
-Evo, došla sa drugaricama i SA DEČKOM jedne od njih.
-Imaš dečka?
-DA. Dugo su već zajedno.
-E ybi ga.

:raz_114:

Raisa
13-05-2011, 07:24
-Ćao mala, slatka si! Kako se zoveš?
-Šta kažeš!?
-Kako se zoveš?
-Dobro, sviđa mi se. A tebi?
-Ja sam Dejan. Drago mi je. Hoćeš da izađemo napolje, buka je ovde?
-Evo, došla sa drugaricama i SA DEČKOM jedne od njih.
-Imaš dečka?
-DA. Dugo su već zajedno.
-E ybi ga.

:raz_114:

:haha:

ribizla
13-05-2011, 08:45
-Ćao mala, slatka si! Kako se zoveš?
-Šta kažeš!?
-Kako se zoveš?
-Dobro, sviđa mi se. A tebi?
-Ja sam Dejan. Drago mi je. Hoćeš da izađemo napolje, buka je ovde?
-Evo, došla sa drugaricama i SA DEČKOM jedne od njih.
-Imaš dečka?
-DA. Dugo su već zajedno.
-E ybi ga.

:raz_114:

:haha: :haha: joj tuge...

kojica
13-05-2011, 10:12
:qq: što je smotan...

mikili
13-05-2011, 11:02
pa kad muzika tresti i nista ne cuje..:ljut:

Zak
13-05-2011, 23:19
ako postoji slična tema, izvinjavam se...

Namera mi je da ovde pišemo o naj/boljem/gorem startovanju u vašem životu..
blamovima i sl..

:kojica:
Jedan od mojih omiljenih je kada mi je jedna devojka prisla na rostilju u jednoj vikendici nadomak Beograd i zamolila me da joj istranziram butkicu, al francuska obrada...
Jes da sam u sekundi bio zbunjen al setih se metodologije rada.

kojica
13-05-2011, 23:26
Viš ti to.. :hm: kad žena zna šta hoće...

A čiju butkicu?

Zak
14-05-2011, 00:05
pa njenu...

mona
14-05-2011, 05:46
Jednom na ulici, ide mi jedan decko u susret, padao je sneg i jedva sam gledala ispred sebe, tako da smo se skoro sudarili..
On meni kaze zdravo, ja njemu iznenadjeno jel se znamo. On meni ne al mogli bi da se upoznamo... :lol:
Nismo se upoznali, samo sam produzila, ali je bio jako simpatican...

uglavnom se ne secam startovanja...
a da setih se jednog lepog upoznavanja...

U slikarskoj skoli na likovnoj akademiji, jedan dan dolazim i na moje mesto za crtanje stoji jedan zgodan tip sa dugom crnom kosom i ucinilo mi se da je uobrazen i grub.
Ja mu onako poluneprijateljski kazem izvini zauzeo si moje mesto, a on meni ljubaznim neznim glasom nema problema i ustupi mi mesto...
Posle casova smo se zajedno vracali kuci, jer smo ustanovili da stanujemo u istom pravcu...
Na stanici me je pitao jel hoces kod mene na kafu, ja sam rekla moze...
Kasnije smo provodili dane zajedno druzeci se, bili smo nerazdvojni godinu dana...
Kasnije je bilo nekih komplikacija, ali smo se posle ponovo vidjali jedno vreme...
To je jedna od osoba u mom zivotu koju sam volela i koja mi znaci... :kk:

PRCKO
06-07-2011, 12:24
da razmenimo bale?

rile_nezni_oblak
17-07-2011, 09:33
na mene jos samo pse nisu pustali... mada, kakva je situacija sa pudlicom, ni to nije iskljuceno... :(

Moonster
17-07-2011, 09:59
na mene jos samo pse nisu pustali... mada, kakva je situacija sa pudlicom, ni to nije iskljuceno... :(

Daj pudlici da se zabavi sa ovim :pusi:
http://razbibriga.net/imported/2011/07/KarmadlapsaDarlingZdrobiemizawartosciawa-1.jpg

A ti se zabavi sa komšinicom ;)

slonce
27-07-2011, 03:43
niki me ne startuje...sudbo kleta :cry:

QueenOfClubs
27-07-2011, 06:19
Зарибаћеш :qq:

Raisa
19-01-2012, 22:22
Ja sam danas dozivela da mi je prisao jedan,nicim izazvan,ni ne znamo se,eventualno na cao-cao smo, i mrtav ladan mi kaze '' kad cemo da se karamo'' :eek:
i dobro, posle se vrati on nakon nekih 15 minuta,i krene sa tim sto ja necu da dodjem do njega na malo seksa ,te da posto sam ja verna ja ne znam da uzivam u zivotu i da sam lezbejka jer mi se niko ne svidja :aha:

Nežnicah
19-01-2012, 22:37
Mene je jedan u autobusu pitao, sedi na sedistu naspram mog, kaze, je li ocemo da pravimo mi male sampione, a :rile: ? a ja cula sampinjone, pa ga guska jos pitam sta bre da pravimo :huh:

to sam ja :lol:

Sarmica
20-01-2012, 06:36
Mene je jedan u autobusu pitao, sedi na sedistu naspram mog, kaze, je li ocemo da pravimo mi male sampione, a :rile: ? a ja cula sampinjone, pa ga guska jos pitam sta bre da pravimo :huh:

to sam ja :lol:


:raz_114:a ti mislila pašće neka poslovna saradnja:kreza:

Sarmica
20-01-2012, 06:46
Ja nisam imala nikake čudne slučajeve:hm:...jedino ako se računja što me tako poneki pustijo preko reda u maksiju:hm:i u banKi:hm:...a to je valjda zato što su kulturni :hm:
A i imala sam jedan susret u tom maksiju i to se pretvorilo u višemesečnu, zamalo i višegodišnju vezu :hm:

DaDole
20-01-2012, 09:18
Ja nisam imala nikake čudne slučajeve:hm:...jedino ako se računja što me tako poneki pustijo preko reda u maksiju:hm:i u banKi:hm:...a to je valjda zato što su kulturni :hm:
A i imala sam jedan susret u tom maksiju i to se pretvorilo u višemesečnu, zamalo i višegodišnju vezu :hm:

pa ti svako muvanje pripisuješ kulturnom ponašanju:haha:

Sarmica
20-01-2012, 09:22
ili obrnuto:hm::kreza:

Cruz
20-01-2012, 09:24
koga startujete vas dve ovako rano? :lol:

DaDole
20-01-2012, 09:35
koga startujete vas dve ovako rano? :lol:
ja se samo divim beskraju zamjenskih imenica i glagola:dada:
mili bože,na koliko se načina može reći jedna te ista stvar:drnd:

Steppenwolf
23-01-2012, 14:31
Postavis mamac i cekas, kad zagrize klepis je toljagom i odvuces u svoju jazbinu.

Sarmica
23-01-2012, 15:35
Postavis mamac i cekas, kad zagrize klepis je toljagom i odvuces u svoju jazbinu.

nesto mi je poznato takvo razmisljanje:hm:

Steppenwolf
23-01-2012, 16:36
Aha, to je razmisljanje pecinskog coveka a oni su se dobro razumeli u lov.

ljubičica
23-01-2012, 16:42
pa ok, svako koristi atribut kojim raspolaze..:namcor:

Steppenwolf
23-01-2012, 16:45
Toljaga je iz raja izasla.

ljubičica
23-01-2012, 16:52
jes vala.:sizika: