PDA

Pogledaj Punu Verziju : LEGALIZACIJA MARIHUANE?



gedza
24-06-2009, 17:14
Moj stav je NE. Nek purnja ko hoce ali ne u mom prisustvu

misticlady
24-06-2009, 17:48
:raz_035:
naravno da ne

Man
24-06-2009, 17:51
:raz_035:
naravno da ne


vako zanimljivije :raz_035:

Feelgood
24-06-2009, 19:38
Što da ne? Ovako je klincima zanimljivije jer im se čini da su mnogo važni jer rade nešto protivzakonito...
Ako se legalizuje, prestaće bude zabranjeno voće i smanjiće se
broj novih konzumenata.

Meni sve jedno.. Ne konzumiram.

причалица
26-06-2009, 13:13
ma ne...mada im ne možeš ništa zabraniti. klinci su danas mnogo drugačiji..... :raz_012:

poverljiva
07-07-2009, 13:53
mislis kao korisne biljke? :raz_128:

kojica
17-11-2010, 10:18
pa ne.. :neutral:

Пркос
17-11-2010, 14:13
NE!

QueenOfClubs
17-11-2010, 14:15
Може да се користи у медицини код ублажавања болова у поодмаклој метастази.
Да се ја питам, то бих дозволила.

dr.Kadžija
17-11-2010, 15:51
Marihuana ima ogromnu upotrebu u medicini vekovima, među prvim je lekovitim biljkama koje je čovek kultivisao. Nisam za njenu legalizaciju, ali jesam za široko rasprostranjenu upotrebu :lol:. Razlozi zbog kojih je ne bih legalizovao ne leže tamo gde leže razlozi većine za nelegalizovanje, a to je ispranost mozga mantrom - nema lakih i teških droga, droga je droga :lol:
Legalizacijom bi seme ušlo u zvanične tokove, odmah bi se pristupilo genetskoj modifikaciji(i sad se to radi, ali u malim razmerama), pravile bi se sorte koje ne daju seme, tako da bi moralo novo seme svake godine da se kupuje, i sve se na kraju svodi na profit...ali taj profit bi bio manji od profita koji države stiču prodajom droge.... legalizacijom bi država izgubila mnogo para, jer se zna da su države najveći šverceri droge, pa tako mogu da odahnu oni koji se trave plaše - legalizacije neće biti :lol:

mare
17-11-2010, 22:25
ZA, NARAVNO!
http://www.youtube.com/watch?v=FiRSYDvbNJw

Hiperaktivna buva
01-02-2011, 12:36
2850

ribizla
02-06-2011, 22:31
veliko DA

Moonster
02-06-2011, 22:38
Може да се користи у медицини код ублажавања болова у поодмаклој метастази.
Да се ја питам, то бих дозволила.
Jedini razlog za koji mi je sasvim logično da se nekome dozvoli konzumacija marihuane legalno, jer leka nažalost ionako nema, nema razloga da se osobi sa takvom prognozom ne izađe u susret na svaki mogući način da se barem malo olakša stanje u kojem se nažalost nalazi.
U svim ostalim slučajevima definitivno NE.

mikili
03-06-2011, 09:30
ne..zato sto je to prelazak linije,jednom kad se predje,nema nazad..

ribizla
03-06-2011, 09:32
ne..zato sto je to prelazak linije,jednom kad se predje,nema nazad..

mislim da nije bash tako strashno...

Sandokan
03-06-2011, 09:33
Mslm u medicinske svrhe svakako .....

Što se ostalog tiče, ako smo dozvolili alkohol pa donekle i duvan ..... ne vidim da je nešto mLogo strašno dozvoliti i "travaricu" .... ne znam :hm:

mikili
03-06-2011, 09:47
postoji mnogo razloga i nije tako jednostavno..da jeste mnogi mi sledili primer holandije,a i tamo se razmislja o ukidanju.iako je njihovo skolstvo primer stalnog razgovora i upozoravanja na opasnost koju nosi konzumiranje droga.posle nekog vremena marihuana vise nije dovoljna,poseze se za necim jacim,put bez povratka je tako otvoren.a da ne pricam o ukrstanju,eksperimentisanju sa biljkama koje imaju isti izgled a daleko su opasnije i pogubnije.medicina poseduje dovoljno sredstava za ublazavanje bola,uostalom i oni su bazirani na ekstratima biljaka,hemijski preradjenim...po meni jednom dato pravo samo se nadogradjuje,retko stagnira,moze samo da bude ukinuto.

ribizla
03-06-2011, 09:53
nema losih droga, vec samo slabih i alavih magaraca koji ih koriste.

Sandokan
03-06-2011, 10:11
Alkohol za koji ne postoji nikakvo ogramičenje, u nekim situacijama može izazvati mnogo teže posledice.

Duvan .... za koji je dokazano koliko je štetan i koji u kombinaciji sa nekim 1/1 kancerogenim sastojcima možemo kupiti na svakom ćošku, takođe ima psihoaktivno dejstvo i izaziva zavisnost ... je legalan ...

Mslm da je ovo da je put preko marihuane siguran put ka nekim ozbiljnijim stvarim ... najobičniji stereotip ..... nikada nisam čuo da to što neko puši travu neminovno vodi u heroinsku, kokainsku ili neku drugu zavisnost...

Jasan stav po ovom pitanju nemam ...

ribizla
03-06-2011, 10:15
Mslm da je ovo da je put preko marihuane siguran put ka nekim ozbiljnijim stvarim ... najobičniji stereotip ..... nikada nisam čuo da to što neko puši travu neminovno vodi u heroinsku, kokainsku ili neku drugu zavisnost...

Jasan stav po ovom pitanju nemam ...

kako me mrzi da pisem velike postove.. ali se moram jednom odvaziti i za to.
ne.. marihuana ne moze da te odvede u dalju zavisnost ... heroinsku, metamphetamine, amfetamin ili koju vec..
Ona nije odgovorna za to.


Marijuana... valjda ne moram da vas upoznajem. Kao nikad niste probali i to..
Rad: ma kakav bre rad...
vezano: 7 godina, ... opušteno... malo memorija... koja memorija?

mikili
03-06-2011, 12:03
ne vodi neminovno,ali u velikom broju slucajeva vodi..nije dovoljno jaka,nije dovoljno uzbudljiva,za klince je,probaj-pravu stvar-..puno je onih koji ne bi umeli da kazu ne...i da ,ima i onih koji to nisu nikad probali,ne verujem da sam propustila nesto..

Sandokan
03-06-2011, 12:06
ne vodi neminovno,ali u velikom broju slucajeva vodi..nije dovoljno jaka,nije dovoljno uzbudljiva,za klince je,probaj-pravu stvar-..puno je onih koji ne bi umeli da kazu ne...i da ,ima i onih koji to nisu nikad probali,ne verujem da sam propustila nesto..

E ovo je vetj drugi padež, znači neje kriva Mara ..... vetj osoba koja će podleći iskušenju .... :aha:

ribizla
03-06-2011, 12:07
da nema ljudske prirode, i nas nesavrshenih, ne bi bilo ni "losih" droga...

chesto se cuje "e da mi je 18 godina i ovaj mozak"

pa evo im - iskustvo... nema mnogo većeg, igde.

lako je sa ovoliko godina znati gde si bio "alav", biti general posle bitke.

a poenta... jeste konzumirati halucinogene u većim količinama, da bi se istražile dubine sopstvenog uma.

neki su se izvukli... ali milioni nisu.

a steta, jer je tu propalo vise pameti i potencijala nego... sto je ostalo.

u Drajzerovoj je bilo više fakultetskih diploma među pacijentima, nego među osobljem.

Moonster
03-06-2011, 12:29
postoji mnogo razloga i nije tako jednostavno..da jeste mnogi mi sledili primer holandije,a i tamo se razmislja o ukidanju.iako je njihovo skolstvo primer stalnog razgovora i upozoravanja na opasnost koju nosi konzumiranje droga.posle nekog vremena marihuana vise nije dovoljna,poseze se za necim jacim,put bez povratka je tako otvoren.a da ne pricam o ukrstanju,eksperimentisanju sa biljkama koje imaju isti izgled a daleko su opasnije i pogubnije.medicina poseduje dovoljno sredstava za ublazavanje bola,uostalom i oni su bazirani na ekstratima biljaka,hemijski preradjenim...po meni jednom dato pravo samo se nadogradjuje,retko stagnira,moze samo da bude ukinuto.
Da, ali ne podnose svi pacijenti jednako isti lek, neko je tolernatan, nekome jedan lek izaziva nezgodne nuspojave kao što su recimo mučnina, povraćanje, unutrašnje krvarenje, vrtoglavica...itd., mislim da nema razloga da se marihuana i njena primena ili primena bilo koje druge biljke ili njenog ekstrakta zabrani kada je medicina u pitanju i olakšavanje stanja pacijenta.

mikili
03-06-2011, 12:34
sto se tice tog dela,nisam dovoljno strucna da komentarisem...ali da li si siguran da na nju nece neki reagovati isto tako?:(

Moonster
03-06-2011, 12:47
sto se tice tog dela,nisam dovoljno strucna da komentarisem...ali da li si siguran da na nju nece neki reagovati isto tako?:(
Hoće u pravu si, ali ona se daje kao i svi drugi lekovi, kao lek izbora, ako nekome ne odgovara recimo Pentazocin menjaš ga sa nekim drugim lekom koji pripada istoj grupi lekova.
Ovde se radi o specifičnoj situaciji jer se radi o ljudima za koje medicina nema mogućnost da ih izleči, pa je tako moje mišljenje da osobine koje ima narkotik, kao što je stvaranje zavisnosti kod pacijenta, nije bitna, jer pacijentu ionako nema spasa, pa je opravdano ako mu marihuana više godi od drugih lekova i pravi mu manje ili nikakave probleme u odnosu na druge lekove, odobriti mu terapiju marihuanom, jer nema šta da izgubi.

Vragolanka
03-06-2011, 12:52
Da, ali ne podnose svi pacijenti jednako isti lek, neko je tolernatan, nekome jedan lek izaziva nezgodne nuspojave kao što su recimo mučnina, povraćanje, unutrašnje krvarenje, vrtoglavica...itd., mislim da nema razloga da se marihuana i njena primena ili primena bilo koje druge biljke ili njenog ekstrakta zabrani kada je medicina u pitanju i olakšavanje stanja pacijenta.

kod nas je zabranjeno, jer kakav smo narod, dolazilo bi do zloupotrebe, a kao lek može da se primenjuje samo u slučajevima bolesti sa smrtnim ishodom, pri jakim bolovima i slično... ipak, ne možeš kontraindikacije priznatih medikamenata da porediš sa lečenjem drogom, jedno je hemija, drugo prirodno.
ili kada je u pitanju skidanje sa droge drogom, mislim da se ovo primenjuje i kod nas, pa je li svejedno da li je to marihuana, ili hemijski napravljen 'lek'? narkomanu je svejedno. i meni je svejedno da li će narkoman da rikne. i od čega će.
nisam za legalizaciju... u slučaju bolesti opet nije neophodna legalizacija, možeš da je nabaviš na svakom ćošku... dok je nestašica citostatika postala uobičajena pojava u ovoj zemlji.

Vragolanka
03-06-2011, 12:57
ovaj vid lečenja je odobren u mnogim zamljama, ali u extremno teškim slučajevim, beznadežnim... njima je svejedno, samo da se ublaže muke. u hrvatskoj je recimo pre par godina legalizovano u svrhu 'lečenja' postratnog sindroma. ja bih to pre nazvala ublažavanjem tegoba, nego lečenjem... otprilike se sve ovo svodi na biranje manjeg zla.

PRCKO
03-06-2011, 12:58
nestasica je i vutre....

Vragolanka
03-06-2011, 12:59
nestasica je i vutre....

al mož' da je zasadiš... citostatik nemaš gde da ubereš.

ribizla
03-06-2011, 13:00
nestasica je i vutre....

:haha: potpisujem xD

PRCKO
03-06-2011, 13:04
al mož' da je zasadiš... citostatik nemaš gde da ubereš.

mozes i mak...pa sve to lepo iskombinujes...i kome trebaju citostatici i ostala cuda...

PRCKO
03-06-2011, 13:06
e stvarno,kad smo kod toga...jel moze onaj mak za strudlu da se sadi?

Sandokan
03-06-2011, 13:07
http://www.youtube.com/watch?v=5LKAKRsq9rk&playnext=1&list=PLD220BCDF4015A10F :haha:

ribizla
03-06-2011, 13:10
e stvarno,kad smo kod toga...jel moze onaj mak za strudlu da se sadi?

moze :]
ali ga se tesko resiti posle.. korov biljka :]

ribizla
03-06-2011, 13:10
http://www.youtube.com/watch?v=5LKAKRsq9rk&playnext=1&list=PLD220BCDF4015A10F :haha:

greska, on definitivno nije naduvan.
on je na necem jachem... mnogo.

Vragolanka
03-06-2011, 13:13
mozes i mak...pa sve to lepo iskombinujes...i kome trebaju citostatici i ostala cuda...

ja sam možda malo zatucana po ovom pitanju... lake i teške druge ne postoje. droga je droga, svaki zavisnik je narkoman i tu je za mene zid. niti imam razumevenja, niti tolerancije...

Moonster
03-06-2011, 13:13
kod nas je zabranjeno, jer kakav smo narod, dolazilo bi do zloupotrebe, a kao lek može da se primenjuje samo u slučajevima bolesti sa smrtnim ishodom, pri jakim bolovima i slično... ipak, ne možeš kontraindikacije priznatih medikamenata da porediš sa lečenjem drogom, jedno je hemija, drugo prirodno.
ili kada je u pitanju skidanje sa droge drogom, mislim da se ovo primenjuje i kod nas, pa je li svejedno da li je to marihuana, ili hemijski napravljen 'lek'? narkomanu je svejedno. i meni je svejedno da li će narkoman da rikne. i od čega će.
nisam za legalizaciju... u slučaju bolesti opet nije neophodna legalizacija, možeš da je nabaviš na svakom ćošku... dok je nestašica citostatika postala uobičajena pojava u ovoj zemlji.
Nije problem zloupotreba, kontrola svega toga može biti toliko jaka i toliko čvrsta da je svaka vrsta krijumčarenja ili preprodaje 100% onemogućena, to nije problem uopšte, druga je stvar da li to nekome odgovara ili ne ?
O bolestima sa smrtnim ishodom gde ne postoji nikakava druga moguća terapija osim samog čekanja smrti i pričamo.
Priznati lekovi su i dobijeni iz onoga što se zove droga, prvo je bio opijum korišten, pa je iz njega izolovan morfij, pa je obradom morfija dobijen heroin, pa se krenulo kasnije na čistu sintetiku i jedan od prvih je bio metadon (heptanon) koji se i danas koristi kao zamenska terapija za heroinske ovisnike.
To koliko su zvanični lekovi posebno danas priznati najbolje govori slučaj Plivinog Klavocina koji je i meni bio prepisan, a na deklaraciji mu je jasno stajalo da je još u fazi ispitivanja, ali su ga doktori svima prepisivali umesto Amoksicilina ili Pentraxila koji su se uobičajeno do tada prepisivali. Taj priznati Klavocin je veoma agresivan prema jetri i to mu je jedan od glavnih mana ali ne i jedina, spisak je malo duži.
Kod lekova se uvek primenjuje pravilo da se prvo za terapiju prepisuje najstariji lek od svih mogućih, naravno ako se proizvodi, jer su mu nuspojave najpoznatije jer je najduže u upotrebi, pa se tek kasnije ide ka novijim lekovima ako za to ima razloga.
A nestašica citostatika je posebna priča kao i na primer činjenica što sve zemlje vole više da proizvode inzulin, nego da uopšte spomenu mogućnost transplatacije pankreasa , tu je već čista matematika u pitanju i svodi se na profit.

Vragolanka
03-06-2011, 13:19
Nije problem zloupotreba, kontrola svega toga može biti toliko jaka i toliko čvrsta da je svaka vrsta krijumčarenja ili preprodaje 100% onemogućena, to nije problem uopšte, druga je stvar da li to nekome odgovara ili ne ?
O bolestima sa smrtnim ishodom gde ne postoji nikakava druga moguća terapija osim samog čekanja smrti i pričamo.
Priznati lekovi su i dobijeni iz onoga što se zove droga, prvo je bio opijum korišten, pa je iz njega izolovan morfij, pa je obradom mrofija dobijen heroin, pa se krenulo kasnije na čistu sintetiku i jedan od prvih je bio metadon (heptanon) koji se i danas koristi kao zamenska terapija za heroinske ovisnike.
To koliko su zvanični lekovi posebno danas priznati najbolje govori slučaj Plivinog Klavocina koji je i meni bio prepisan, a na deklaraciji mu je jasno stajalo da je još u fazi ispitivanja, ali su ga doktori svima prepisivali umesto Amoksicilina ili Pentraxila koji su se uobičajeno do tada prepisivali. Taj priznati Klavocin je veoma agresivan prema jetri i to mu je jedan od glavnih "mana" ali ne i jedina, spisak je malo duži.
Kod lekova se uvek primenjuje pravilo da se prvo za terapiju prepisuje najstariji lek od svih mogćih, naravno ako se proizvodi, jer su mu nuspojave najpoznatije jer je najduže u upotrebi, pa se tek kasnije ide ka novijim lekovima ako za to ima razloga.
A nestašica citostatika je posebna priča kao i na primer činjenica što sve zemlje vole više da proizvode inzulin, nego da uopšte spomenu mogućnost transplatacije pankreasa , tu je već čista matematika u pitanju i svodi se na profit.

jel ti stvarno imaš poverenja u nadležne službe što se tiče te kontrole?

čoveku koji trpi nepodnošljive bolove ćeš najveću uslugu učiniti ako ga ubiješ. toliko o prihvatljivosti, u nekim slučajevim je humano dati šta god je neophodno i koliko god je neophodno.
tek da se zna da sam pristalica eutanazije.

brufen nije u fazi testiranja, pa izaziva astmatične napade i unutrašnja krvarenja. nijedan lek nije zdrav. jedno 'leči' dok drugo strada.

što se tiče poslednjeg, mislim da je problem finansijske prirode. osim toga, postoji određena doza rizika kada se rade transplantacije. možda kao krajnja opcija, ne kao trajno rešenje.

Moonster
03-06-2011, 13:19
e stvarno,kad smo kod toga...jel moze onaj mak za strudlu da se sadi?
Može, nije problem, samo pazi na kalendar, kada mu je berba i to je to, iscediš sok i kasnije imaš sirov opijum, kasnije izoluješ morfij i obradiš u heroin i postaneš lokalni Pablo Escobar :lol:

Moonster
03-06-2011, 13:20
ja sam možda malo zatucana po ovom pitanju... lake i teške druge ne postoje. droga je droga, svaki zavisnik je narkoman i tu je za mene zid. niti imam razumevenja, niti tolerancije...

Oš joint ? :pusi:

Vragolanka
03-06-2011, 13:20
Oš joint ? :pusi:

neću, probala jednom i ne mi se svidelo. :pusi:

ribizla
03-06-2011, 13:23
lake i teške druge ne postoje.

lake droge su one kojim se covek moze lako odupreti, koje ne stvaraju zavisnot,
a teske naravno suprotno od toga.


prostudirala sam te grane zivota.. i procitala mnogo oistima. :)
a bitno je ne biti dovoljno velik magarac i upasti u dno bez kraja.

ribizla
03-06-2011, 13:23
Oš joint ? :pusi:

:haha:

Moonster
03-06-2011, 13:24
jel ti stvarno imaš poverenja u nadležne službe što se tiče te kontrole?

čoveku koji trpi nepodnošljive bolove ćeš najveću uslugu učiniti ako ga ubiješ. toliko o prihvatljivosti, u nekim slučajevim je humano dati šta god je neophodno i koliko god je neophodno.
tek da se zna da sam pristalica eutanazije.

brufen nije u fazi testiranja, pa izaziva astmatične napade i unutrašnja krvarenja. nijedan lek nije zdrav. jedno 'leči' dok drugo strada.

što se tiče poslednjeg, mislim da je problem finansijske prirode. osim toga, postoji određena doza rizika kada se rade transplantacije. možda kao krajnja opcija, ne kao trajno rešenje.
Ne, nemam poverenja uopšte, samo ti kažem da je moguće imati 100% kontrolu toga procesa.
Eutanazija ti je malo klizav teren, posebno kada su ubistva u obliku eutanazije u pitanju, jedino ako je osoba svesna i pred svedocima izjavi da pristaje na eutanaziju kao vlastiti izbor, onda da, složio bih se sa tim potpuno, u svim drugim slučajevima je to klizav teren.
Pitanje je samo odnosa između toga koliko leči i koliko nešto uništava.
Kod svih transplatacija postoji mogućnost odbacivanja tkiva zbog imunog odgovora organizma onoga ko transplant prima, ali i to je bolje, ako je kompaktibilnost velika, nego se ceo život bosti u venu i zavisiti od farmaceutske industrije.

ribizla
03-06-2011, 13:24
Može, nije problem, samo pazi na kalendar, kada mu je berba i to je to, iscediš sok i kasnije imaš sirov opijum, kasnije izoluješ morfij i obradiš u heroin i postaneš lokalni Pablo Escobar :lol:

bolji je biznis sa kaktusima! xD na ovo mogu da posumnjaju :haha:

Vragolanka
03-06-2011, 13:25
lake droge su one kojim se covek moze lako odupreti, koje ne stvaraju zavisnot,
a teske naravno suprotno od toga.


prostudirala sam te grane zivota.. i procitala mnogo i istima. :)
a bitno je ne biti dovoljno velik magarac i upasti u dno bez kraja.

daj mi primer jedne koja ne izaziva zavisnost.
o posledicama ćemo nakon odgovora.

po meni je neko već magarac ako intenzivno konzumira, ili povremeno, svejedno.
koliki je nije ni bitno.
inače, niko ne želi da padne na do, a opet se dešava. i nikada neće priznati da je na dnu.

Moonster
03-06-2011, 13:26
neću, probala jednom i ne mi se svidelo. :pusi:
Vidim :pusi:

Vragolanka
03-06-2011, 13:28
Ne, nemam poverenja uopšte, samo ti kažem da je moguće imati 100% kontrolu toga procesa.
Eutanazija ti je malo klizav teren, posebno kada su ubistva u obliku eutanazije u pitanju, jedino ako je osoba svesna i pred svedocima izjavi da pristaje na eutanaziju kao vlastiti izbor, onda da, složio bih se sa tim potpuno, u svim drugim slučajevima je to klizav teren.
Pitanje je samo odnosa između toga koliko leči i koliko nešto uništava.
Kod svih transplatacija postoji mogućnost odbacivanja tkiva zbog imunog odgovora organizma onoga ko transplant prima, ali i to je bolje, ako je kompaktibilnost velika, nego se ceo život bosti u venu i zavisiti od farmaceutske industrije.

uvek postoji mogućnost zloupotrebe. ali to je druga priča.

pa to ti pričam, bira se manje zlo...

šta je bolje, ne znam... ali znam da se transplantaciji ne pribegava ni u slučajevima kada ljudi izgube vid, ili im otkažu bubrezi, neki uslovi i kriterijumi verovotno postoje.

ribizla
03-06-2011, 13:31
daj mi primer jedne koja ne izaziva zavisnost.
o posledicama ćemo nakon odgovora.

po meni je neko već magarac ako intenzivno konzumira, ili povremeno, svejedno.
koliki je nije ni bitno.
inače, niko ne želi da padne na do, a opet se dešava. i nikada neće priznati da je na dnu.


Pojam teske droge se koristi za droge koje stvaraju fizicku zavisnost, dok se pojam lake droge koristi za one droge koje izazivaju blagu psiholoshku zavisnost ili je ne izazivaju uopshte.
Ova kategorizacija je cesto subjektivna, drushtveno i kulturno uslovljena za svaku drogu. Zavisno od konteksta, odredjena droga se moze kategorizovati na vise razlicitih nacina.
tako da ja mogu da kazem da marihuana ne izaziva zavisnost.. ili bilo koju drugu, ti ces reci suprotno. :)


Primeri lakih droga su kanabis, meskalin, psilocibin i LSD. Pojam lakih droga se najčešće upotrebljava za indijsku konoplju (marihuanu ili hašiš) jer nije povezana sa smrtnim slučajevima, niti kriminalom i nasiljem među korisnicima, niti postoje dokazi da izaziva fizičku zavisnost. Ovo razlikovanje lakih i teških droga je važno za politiku droga Holandije, gde je uzgajanje i upotreba konoplje tolerisana. Neke psihodelične droge, poput psilocibina i LSD-a se takođe smatraju lakim drogama jer ne postoje dokazi da izazivaju fizičku zavisnost i skoro je nemoguće predozirati se njima. Ali postoje zdravstveni rizici vezani za njihovu upotrebu.

kojica
03-06-2011, 13:35
A jel ublažava bolove ili usporava širenje tumora? :hm:

Moonster
03-06-2011, 13:35
bolji je biznis sa kaktusima! xD na ovo mogu da posumnjaju :haha:
Da sve je u kaktusima, meskalina mi :lol:
http://www.kadasgarden.com/Lophophora-williamsii.html

Vragolanka
03-06-2011, 13:36
Pojam teske droge se koristi za droge koje stvaraju fizicku zavisnost, dok se pojam lake droge koristi za one droge koje izazivaju blagu psiholoshku zavisnost ili je ne izazivaju uopshte.
Ova kategorizacija je cesto subjektivna, drushtveno i kulturno uslovljena za svaku drogu. Zavisno od konteksta, odredjena droga se moze kategorizovati na vise razlicitih nacina.
tako da ja mogu da kazem da marihuana ne izaziva zavisnost.. ili bilo koju drugu, ti ces reci suprotno. :)

neću reči suprotno, dovoljno je droga... već rekoh, da li je zvanično zavedena pod lakom, ili teškom, meni svejedno.
kome treba izgovor da bi se osećao bolje, neka izvoli da koristi termin koji mu više odgovara.

ribizla
03-06-2011, 13:36
A jel ublažava bolove ili usporava širenje tumora? :hm:

marihuana moze da se dobije na recept u mnogo zemala sirom sveta, zbog nekih bolesti..
mnogo je manje stetnija od cigara. i pre cemo od cigare da dobijemo rak grkljana nego od marihuane.

ribizla
03-06-2011, 13:37
Da sve je u kaktusima, meskalina mi :lol:
http://www.kadasgarden.com/Lophophora-williamsii.html

imam divnu kolekciju kaktusa! xD hahaha..
samo nemam gde da ih skuvam :lol: xD

Vragolanka
03-06-2011, 13:37
A jel ublažava bolove ili usporava širenje tumora? :hm:

navodno.

kojica
03-06-2011, 13:39
marihuana moze da se dobije na recept u mnogo zemala sirom sveta, zbog nekih bolesti..
mnogo je manje stetnija od cigara. i pre cemo od cigare da dobijemo rak grkljana nego od marihuane.

Ma dobro to znam, nego pitam za čega se konkretno koristi.

ribizla
03-06-2011, 13:40
Ma dobro to znam, nego pitam za čega se konkretno koristi.

rak, bolest ocnog pritiska (ovde je najkorisnija)... to znam sigurno. a za ostale moram da preguglam malo :]

PRCKO
03-06-2011, 13:42
Može, nije problem, samo pazi na kalendar, kada mu je berba i to je to, iscediš sok i kasnije imaš sirov opijum, kasnije izoluješ morfij i obradiš u heroin i postaneš lokalni Pablo Escobar :lol:

brate...al svuda imaju mleveni mak...pitao sam u dosta prodavnica...kazem im ja volim strudlu sa celim zrnima ali oni samo slezu ramenima...:lol:

Moonster
03-06-2011, 13:43
uvek postoji mogućnost zloupotrebe. ali to je druga priča.

pa to ti pričam, bira se manje zlo...

šta je bolje, ne znam... ali znam da se transplantaciji ne pribegava ni u slučajevima kada ljudi izgube vid, ili im otkažu bubrezi, neki uslovi i kriterijumi verovotno postoje.
Za transplataciju ako postoji donator i naravno kao i uvek dovoljno novca i kvalitetna klinika posebno za postoperativni tretman, sa jedne strane stavi lekove i ovisnost o njima i takav život, a sa druige transplantovan organ, lekove ali bez uboda (obično tablete) i sasvim normalan život.
Postoji i opcija koja je za sada u eksperimentalnoj fazi i koja je još uvek dosta skupa a odnosi se na uzgajanje potrebnog organa iz matičnih ćelija pacijenta gde je mogućnost odbacivanja nakon transplatacije svedena na nulu.
http://www.znanost.com/clanak/printanje-organa-buducnost-transplantacije

Vragolanka
03-06-2011, 13:46
Za transplataciju ako postoji donator i naravno kao i uvek dovoljno novca i kvalitetna klinika posebno za postoperativni tretman, sa jedne strane stavi lekove i ovisnost o njima i takav život, a sa druige transplantovan organ, lekove ali bez uboda (obično tablete) i sasvim normalan život.
Postoji i opcija koja je za sada u eksperimentalnoj fazi i koja je još uvek dosta skupa a odnosi se na uzgajanje potrebnog organa iz matičnih ćelija pacijenta gde je mogućnost odbacivanja nakon transplatacije svedena na nulu.
http://www.znanost.com/clanak/printanje-organa-buducnost-transplantacije

znači, lečiće se onaj koji ima da plati.

to je za nas još uvek u domenu sf... i kada više ne bude u exp. fazi, teško da imamo stručno osoblje za izvođenje takvih zahvata... i opet se vraćamo na novac.
tako da je nekima svejedno da li nauka napreduje.

Moonster
03-06-2011, 13:47
brate...al svuda imaju mleveni mak...pitao sam u dosta prodavnica...kazem im ja volim strudlu sa celim zrnima ali oni samo slezu ramenima...:lol:
Neće ti dati sa celim zrnima, ako već sam želiš sebi da uzgajaš mak zbog lepog cveta i štrudle, u Makedoniji se može najverovatnije nabaviti, ona je bila jedini proizvođač maka u bivšoj SFRJ a kvalitet je bio svetski, imala je oko 15% morfijuma u dobijenom soku, a to je sam vrh mogućeg prinosa.

QueenOfClubs
03-06-2011, 13:47
A jel ublažava bolove ili usporava širenje tumora? :hm:
Колико знам, ублажава болове.
Користи се у неким државама када све метастазира, човек има несносне болове и само се чека крај. :(

Moonster
03-06-2011, 13:49
znači, lečiće se onaj koji ima da plati.

to je za nas još uvek u domenu sf... i kada više ne bude u exp. fazi, teško da imamo stručno osoblje za izvođenje takvih zahvata... i opet se vraćamo na novac.
tako da je nekima svejedno da li nauka napreduje.
Da, kao i uvek, žalosno ali realno, onaj ko ima da plati taj će se možda i izlečiti u svakom slučaju će ispucati sve moguće metode pre nego što mu kažu koliko mu je dana ostalo do kraja.
Onaj ko nema da plati, tome će odmah saopštiti kada mu ističe rok trajanja.
Srbija inače ne ulaže planski i sistematski u zdravstvo, pa se ne može ni očekivati nešto takvo ovde jer nema podrške države.

PRCKO
03-06-2011, 13:50
Neće ti dati sa celim zrnima, ako već sam želiš sebi da uzgajaš mak zbog lepog cveta i štrudle, u Makedoniji se može najverovatnije nabaviti, ona je bila jedini proizvođač maka u bivšoj SFRJ a kvalitet je bio svetski, imala je oko 15% morfijuma u dobijenom soku, a to je sam vrh mogućeg prinosa.

batice,ja se secam kad sam bio klinac da sam sa pokojnom babom sadio mak...imao sam cirka 4-5 godina i razgrnuo jednu brazdu u basti nekom granom i tu prosuo dve tri sacice maka koje mi je dala...secam se da je bilo gomila kad je niklo...odakle joj seme i za sta joj je trebao mak jedino da konsultujem nekog medijuma...al znam da je sadila...

PRCKO
03-06-2011, 13:51
a bulke imas gde hoces,crvene se polja od njih

Moonster
03-06-2011, 13:54
batice,ja se secam kad sam bio klinac da sam sa pokojnom babom sadio mak...imao sam cirka 4-5 godina i razgrnuo jednu brazdu u basti nekom granom i tu prosuo dve tri sacice maka koje mi je dala...secam se da je bilo gomila kad je niklo...odakle joj seme i za sta joj je trebao mak jedino da konsultujem nekog medijuma...al znam da je sadila...
Nekada su stvari bile jednostavnije, u klasičnoj poljoprivrednoj apoteci mogao si kupiti seme za mak kao i za bilo koji drugi cvet, povrće ili bilo šta drugo, tada je to sve moglo, danas nažalost, ne može, mora neko da ima monopol u svakom smislu i pogledu, pa ne bi bilo korektno da se nekome taj monopol dovodi u pitanje tako što će se ta vrsta maka prodavati u poljoprivrednim apotekama.

Moonster
03-06-2011, 13:55
a bulke imas gde hoces,crvene se polja od njih
Bulka ne vredi ništa, provereno, proučavao je jedan hemičar davno još, oko 30 godina, sve što je iz nje izolovano nema nikakve veze sa onim što je izolovano iz klasičnog maka.
Zato bulka nikome ne smeta :lol:

tol
03-06-2011, 13:57
Ulje od konoplje...da!( prerada smole..u medicinske svrhe)..Pušenje...nema lekovitost..samo može da kod nekih izazove razne psiho bolesti(tako barem govore ruski lekari)


http://www.youtube.com/watch?v=l96DFJbGkUY&feature=related

PRCKO
03-06-2011, 14:08
Neće ti dati sa celim zrnima, ako već sam želiš sebi da uzgajaš mak zbog lepog cveta i štrudle, u Makedoniji se može najverovatnije nabaviti, ona je bila jedini proizvođač maka u bivšoj SFRJ a kvalitet je bio svetski, imala je oko 15% morfijuma u dobijenom soku, a to je sam vrh mogućeg prinosa.

zato se i zove MAKedonija :lol:
tamo bre deci daju caj od maka da se lakse uspavaju :lol:

Moonster
03-06-2011, 14:23
zato se i zove MAKedonija :lol:
tamo bre deci daju caj od maka da se lakse uspavaju :lol:
Zemlja sa takvom tradicijom je najbolja :lol:

Papaver Somniferum (http://en.wikipedia.org/wiki/Opium_poppy) (Opijumski mak)
3812

Papaver Rhoeas (http://en.wikipedia.org/wiki/Papaver_rhoeas) (Bulka (http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D0%BB%D0%BA%D0%B0))
3813

ribizla
03-06-2011, 14:48
xD rekoh ja da ovom forumu fali jedan podforum biljke! xD

причалица
03-06-2011, 14:52
zato se i zove MAKedonija :lol:


:raz_114:

mikili
03-06-2011, 15:39
u prodavnicama imas obicni mak..nije mleven..a recimo kod mojih na selu ima na pijaci i seju ga zbog makovnjaca,rezanaca s makom i ostalih stvari koje banacani vole..nema nikakvih zabrana :neutral:

kojica
03-06-2011, 15:56
kakve veze sad mak ima... :qq:

kojica
03-06-2011, 15:56
Ulje od konoplje...da!( prerada smole..u medicinske svrhe)..Pušenje...nema lekovitost..samo može da kod nekih izazove razne psiho bolesti(tako barem govore ruski lekari)


http://www.youtube.com/watch?v=l96DFJbGkUY&feature=related

interesantno.. i korisno.. :hm:

Moonster
03-06-2011, 20:41
kakve veze sad mak ima... :qq:
Ima Kojice sa planom ekonomskog oporavka zemlje :pusi:
Ako bi nam proizvodnja bila skromna od nekih 700 tona godišnje, onda računica izgleda ovako:
700 T = 700 000 kg x 1000 g = 700 000 000 g x 100 $/g = 70 000 000 000 = 70 milijardi US$ godišnje
E sada ako je projekcija previše realna, ako prepoloviš cenu, najmanje moraš imati u budžetu 35 milijardi US$ u izvozu godišnje :raz_076:
I nalepimo na proizvod rečenicu:"Svetsko, a naše" i eto nam brenda :igrac:
Zamisli koliko tek trave može da se zasadi ako investiraš nekoliko milijardi u proizvodnju :pusi:
To je poljoprivreda,a ne tamo krompir, krastavci, maline, kukuruz i slično, ako može Avganistan, možemo i mi :pusi:

Zak
04-06-2011, 01:40
Marihuana ima ogromnu upotrebu u medicini vekovima, među prvim je lekovitim biljkama koje je čovek kultivisao. Nisam za njenu legalizaciju, ali jesam za široko rasprostranjenu upotrebu :lol:. Razlozi zbog kojih je ne bih legalizovao ne leže tamo gde leže razlozi većine za nelegalizovanje, a to je ispranost mozga mantrom - nema lakih i teških droga, droga je droga :lol:
Legalizacijom bi seme ušlo u zvanične tokove, odmah bi se pristupilo genetskoj modifikaciji(i sad se to radi, ali u malim razmerama), pravile bi se sorte koje ne daju seme, tako da bi moralo novo seme svake godine da se kupuje, i sve se na kraju svodi na profit...ali taj profit bi bio manji od profita koji države stiču prodajom droge.... legalizacijom bi država izgubila mnogo para, jer se zna da su države najveći šverceri droge, pa tako mogu da odahnu oni koji se trave plaše - legalizacije neće biti :lol:
Drzava svercuje drogu, ma nemoguce.

mare
04-06-2011, 08:31
http://www.youtube.com/watch?v=0SEibAAqG-E&feature=player_embedded


http://www.youtube.com/watch?v=rrPttLXrdX4

:aha:

PRCKO
04-06-2011, 08:50
http://www.youtube.com/watch?v=NZj5-c8bf6c

Sagacity
02-09-2012, 20:54
Sad nešto čitam od prvog posta....Jel' ovo tema o maku ? :hm: Volim štrudlu od maka...Ali samo to...
Nisam za legalizaciju marihuane...:novine1:

Zolton
15-12-2012, 02:16
i ja nisam za legalizaciju...ali nerviraju me one price da se sa marihuanom pocinje i takve gluposti jer je ona prica za sebe i nema veze sa ostalim opijatima... marihuana je stetna, ne toliko kao alkohol ali nesto tome slicno... mozda sam za legalizaciju ali prodaju marihuane bi trebalo dozvoliti osobama iznad 30 godina i da kupac moze kupiti samo odredjenu kolicinu mesecno jer je preterana upotreba marihuane stetna...

Zolton
15-12-2012, 03:27
...ako se pitate zasto iznad 30 godina ja cu vam dati odgovor i na to pitanje. Licnost se kod coveka formira do njegove 25 godine, stoga kako formirati licnost pod dejstvom gore napomenutog opijata ( da ne kazem droge jer marihuana ne spada i nijednu vrstu droge, sto cu vam kasnije objasniti) i jos pet godina da tu licnost dopunimo znanjem i iskustvom da bi, jelte imali sta da tripujemo i to na intelektualnom nivou i da uzivamo u blagodetima marihuane.

Vrste droge mozemo podeliti po dejstvu, a to su:

-psihodepresori (heroin, trodon, sedativi razni, morfin) ---- spustalice
-psihostimulatori (kokain,speed...) ---- dizalice
-halucogene droge (LSD, razne pecurke, dzidza bidze, artan...) ----- vrishtalice

Marihuana ne spada u nijednu grupu od navedenih ali zato obuhvata sve ove grupe...
zbog svog uglavnom hemijskog sastava sve gore navedene droge daju telu lazni osecaj snage, energije, izdrzljivosti i nasem telu pod dejstvom ne treba hrana kao prirodni energetski derivat (sto vodi u propast)
dok pod dejstvom marihuane nase telo oseca iscprljenost i glad sto je prirodna reakcija i dobra strana marihuane koja pokazuje prilagodjenost ljudskom organizmu u odnosu na druge droge.
Sa druge strane imamo alkohol koji nas opija ali ujedno nam daje i energiju jer ima kaloricnu vrednost ali je zbog svog agresivnog sastava stetan za nase organe jer ih przi i razjeda (naravno samo ako se preteruje)
tako da marihuanu mozemo da poredimo, na neki nacin i sa alkoholom (za alkohol mozemo reci da je staticki a za marihuanu estaticki opijat :eek:) no sto sam hteo da povezem i da kazem je to da su po stetnosti slicni i da na prirodan nacin opijaju nase telo (razliku morate uociti sami jer se to recima tesko moze opisati)...

Namerno sam pisao ovako, jelte malo sam se sprdo :) mozda sam i pravio greske... ali malo sam popio statickog opijata pa :)... istrazivanja su u toku...

Zolton
15-12-2012, 03:42
jos nesto da dodam... sport i sex su najbolje ''droge'' jer se lucenje dopamina luci na vise nacina a to su:

- kontrolisano lucenje - alkhol i droga, sex, sport
- nekontrolisano lucenje - ljubav

Zolton
15-12-2012, 04:17
http://www.youtube.com/watch?v=5LKAKRsq9rk

u potpunosti ga razumem, zato sam protiv legalizacije... ne mogu da ga krivim ... ali trebalo bi da se osvesti... stvarnost je takva kakva jeste :haha:

Picola
15-12-2012, 04:23
Ma kakva legalizacija.

Zolton
15-12-2012, 04:48
...marihuane... salim se
zalosno je to sto se ljudi zalazu za takve stvari... ima i dokumentarac na discovery kanalu pa pogledajte kako oni izgledaju...

DaDole
29-03-2014, 19:56
Trenutno je u toku porpilično drsna kampanja koja bi trebala ljude odvratiti od upotrebe droga. Na slikama su prikazane žene pred i nakon korištenja droga. Kampanja se zove Horori meta, prenosi portal Rehabs.com

http://www.6yka.com/img/s/656x350/upload/images/11%20Mart%202014/1960153_drogy-zeny-tvare.jpg
http://www.6yka.com/upload/images/11%20Mart%202014/1960147_.jpg

DaDole
29-03-2014, 19:56
http://www.6yka.com/upload/images/11%20Mart%202014/1960146_.jpg

DaDole
29-03-2014, 19:56
http://www.6yka.com/upload/images/11%20Mart%202014/1960144_.jpg

Charlie S
22-08-2016, 21:26
Ja sam za, ali iskljucivo u medicinske svrhe. Naravno da ne treba maloljetnima dozvoliti konzumiranje kao ni prodaju bez kontrole organa reda. To bi bilo suludo i samo bi dovelo do jos vecih problema.

Charlie S
23-08-2016, 21:50
8738

Kaže jedna stara poslovica 'Naučite djecu da vole automobile, neće nikada imati para za drogu' :fiksakosom:

Sonatica
18-09-2020, 22:48
Да, али само у медицинске сврхе.

bakterijasmarsa
18-09-2020, 23:06
To je sad veliko pitanje?
ako je u medicinske svrhe, da li je to lek koji leči neke bolesti (kancer) ili samo ublažava patnje?
druga stvae jako bitna: oko droge pa i marihuane se vrti ogroman novac, i kad velikim igračima bude odgovaralo, oni će je legalizovati, dotle će zarađivati na ilegalan način.
Dakle protiv sam

Sonatica
19-09-2020, 00:27
2015.godine je u Beogradu formirano Udruženje "Lekalizacija Srbije". Predsednik Udruženja je jedan moj poznanik novinar koji je trenutno van Srbije.

To Udruženje je imalo niz tribina i bilo je aktivno. Antonije-Toni Kovačević, predsednik Udruženja gostovao je i na TV-u nekoliko puta.

Ulje kanabisa olakšava bolove obolelima od multipleskleroze, cerebralne paralize-spastične, reumatoidnog artritisa..i koliko znam olakšava bolove kod kancera.

salel
19-09-2020, 10:49
Treba legalizovati Mari i Huana
a ne Mari i Mari, Huana i Huana .
Zbog bele kuge , mislim.