PDA

Pogledaj Punu Verziju : Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca narkomani ili alkoholičari?



kojica
15-05-2010, 09:23
:raz_088:

Mislim.. ako to već primete ljudi koji ih ne poznaju tako dobro,
kako ne primećuju oni sa kojima žive pod istim krovom...

Kovač
15-05-2010, 09:36
:raz_088:

Mislim.. ako to već primete ljudi koji ih ne poznaju tako dobro,
kako ne primećuju oni sa kojima žive pod istim krovom...

Ne bih se složio da ne primete.
Ali ako se praviš da problema nema,problem ne postoji.
Pa onda ne žele to sebi da priznaju...Pa šta će reći komšije...Pa proći će samo od sebe...

QueenOfClubs
15-05-2010, 09:36
Да... Као и муж који последњи сазна, жена која последња сазна...
Не знам зашто је људима толико тешко да се суоче са истином када су ствари од животног значаја.
Зашто жмуре, ћуте и одлажу...
Продужавају "леп и миран" живот... Не разумем.
Наравно да виде и знају. Бар подсвесно,
А зашто не реагују, то је већ питање за психолога.
Не верујем да је у питању само стид.
Има ту још нечега.
Али жртвовати дете зарад било чега је... (све речи које ми падају на памет су вулгарне)

kojica
15-05-2010, 10:04
ne znam bre.. ovom dečku koji je živeo u stanu ispod našeg,
roditelji su kupili stan jer je, kako kažu, bio jako nervozan i
nisu mogli da ga trpe, pa su ga odvojili od porodice...
kad mu je drug umro od prekomerne doze, onda su saznali
da je narkoman, pa su ga vratili kući...:raz_088:

roditelji njegovog druga su takođe bili iznenađeni..
a ipak nisu došli kod mog muža da pitaju šta se desilo
niti da zahvale što se borio za njegov život...
i što je slagao hitnu pomoć samo da bi došli da pomognu...
valjda su i taj detalj želeli da preskoće.. šta će im takve
misli u životu...

причалица
15-05-2010, 19:30
ma, Bože oprosti što ovako mislim i pričam, ali mislim da neki od roditelja takve dece kao da čekaju da se ''reše problema'', tako što će dete samo sebi muke da prekrati....roditelji znaju šta se dešava sa detetom, ako su i u ikakvoj komunikaciji...a kad nisu, onda ima raznih kratkih spojeva, i to najčešće na štetu deteta.
roditelji ne žele da znaju da nisu dobri roditelji, da njihovo dete je ipak samo ranjivo biće, a ne supermen....itd.

kojica
16-05-2010, 09:18
Ma lako je za krivicu.. časkom se ona prebaci na crnu magiju, loše društvo ili sudbinu...
al da bi i dotle došlo mora da se prekine sa žmurenjem...:raz_088:

причалица
16-05-2010, 10:57
kojice, takvi ljudi vole da žmure i da ispod sklopljenih kapaka vide sebe kako su divni i odlični....kao kad se meni spava i volim da spavam, pa - umesto da ustanem i odem na posao - nastavim da spavam....a znam da treba da ustanem, a ne ustanem...nego nastavim da radim ono što je meni ''lakše''.
samo je ovo drastično ozbiljnije, afkors.

Zazijavalo
16-05-2010, 16:30
Roditelji poslednji saznaju zato što od njih najviše kriju. Znaju im i verovanja, predrasude, razloge i smunje. A ove veštine nisu im previše od koristi pred drugim ljudima, te ih ovi oma nanjuše.
A ondak, običan svet (na sreću) nema baš iskustva sa narkomanima izbliza. I kad im se zadesi, nemaju baš nikakvog životnog iskustva. Jedino ih bledo podseti na pokojnog Stevu kojem je jetra sagorela od rakije, a za njega su znali da je najbolje ostaviti ga na miru kad je "teretan", pa se tako ponašaju i prema potomcu.

besmrtna
16-05-2010, 17:19
zmure ili su slepi i glupi ili ih briga jer su zli :undecided:

причалица
16-05-2010, 19:09
znam jednog takvog koji nije žmurio, nego je zdušno finansirao dete..dok se nije urokalo sa svojih 17....kao, znaš, čoveke pere savest davanjem novca, jer je napustio ženu i sina zbog mlađe i lepše (velika umetnost, nema šta)....i žali se kako malom ništa ne pomaže od terapija koje mu plaća.
kad sam videla čitulju u novinama, prekrstih se...

Zazijavalo
17-05-2010, 04:51
zmure ili su slepi i glupi ili ih briga jer su zli :undecided:
bresmrtnaaaa! :raz_018:
što preteruješ svuda i na svakom mestu? :raz_097:

Sibi
17-05-2010, 07:47
Nije samo do roditelja ... klinci su maheri. Savršeno umeju da prikrivaju od roditelja dok ne dotera do problema. Jbg. pušila sam 5 godina, i tako savršeno folirala kevu da se žena klela u to da ja ne pušim. Izbacivala je napolje iz sobe kad mi uđe sa cigarom ... odnosila pikslu svaki put kad je ostavi u mojoj blizini i još stotinu proverenih stvari koje pale kod roditelja ... Ima toga da roditelji neke stvari guraju pod tepih i idu linijom manjeg otpora (lakše je - zašto bi pravili problem kad ga ne vide), ali su i klinici genijalci. Dok ih ne vidi neki komšija i tako krene priča po komšiluku pa preko sedamdeset pete komšinice stigne i do tog jadnog roditelja koji pojma nema šta se dešava.
Osim toga imamo sve manje vremena za decu. Kad oni žele da podele nešto sa nama ... nije nam do priče - iznervirali su nas na poslu, ili nam je mesar uvalio meso koje nismo tražili, a kad bismo mi da izigravamo spec. policiju, jbg. beže glavom bez obzira.

причалица
17-05-2010, 13:17
ne znam...čim je ova mlađa počela da puši - osetila sam....jer joj i kosa i odeća smrde na duvan....nekako mi je to nemoguće da ne osetim....doduše, preosetljiva sam na sve mirise, pa možda zato.

QueenOfClubs
17-05-2010, 13:21
То има шансе да осетиш једино ако се у кући не пуши.

причалица
17-05-2010, 13:22
pa ne puši se.:P ja kad pušim -pušim kod frizera ili u klonji na poslu....a kod kuće - jok.

QueenOfClubs
17-05-2010, 13:25
Па зато си и осетила. Иначе овако нема шансе, јер, дим се у све увуче.

причалица
17-05-2010, 13:29
meni je to grozno...kad neko uđe i sa sobom unese smrad duvana....

baba Tijana
17-05-2010, 13:39
pa ne puši se.:P ja kad pušim -pušim kod frizera ili u klonji na poslu....a kod kuće - jok.

Ista si ko one. Čuj, puši u klonji na poslu... :raz_097:

причалица
17-05-2010, 13:40
Ista si ko one. Čuj, puši u klonji na poslu... :raz_097:

pa da...moja mama ne zna da pušim :nosic:

p.s. koje ''one''? ako si mislila na ćerke, puši samo mlađa i ne krije to od nas. napisah samo da ne može da se ne oseti smrad duvana.

baba Tijana
17-05-2010, 13:41
Pa kako da sazna kad puši. :mrgreen:

причалица
17-05-2010, 13:42
moja mama ne puši.....nemo' da zebavaš, baba.

baba Tijana
17-05-2010, 13:45
Puši bre! Samo krije od decu. Šta bi inače radela na kardiologije? :pusi:

причалица
17-05-2010, 13:47
pa zato što je baxuz, bre.....

baba Tijana
17-05-2010, 13:49
E, ondak poštujem... :krsti:

Kovač
17-05-2010, 17:05
Neki dan me otac dugogodišnjeg narkomana uverava u "nevinost"svog sina.Kaže,"Ma on samo malo duva travu,ništa više...":raz_020:
Inače dečko je težak narkoman...
Izgleda da se neki roditelji na ovakav način teše,i da i kad znaju za problem ne žele da ga priznaju.

besmrtna
17-05-2010, 17:37
bresmrtnaaaa! :raz_018:
što preteruješ svuda i na svakom mestu? :raz_097:

cini ti se :stidljiva: :trepp:

причалица
18-05-2010, 11:38
baba mi ubi svaku želju da zadimim :pusi:
mada, roditelji poslednji saznaju i za trudnoću i za neke boleštine svoje dece i tako....(ne mislim na bolesti zavisnosti).....dakle, nema komunikacije, a misli se da je ima.

kojica
18-05-2010, 22:21
Kakve bre komunikacije? Ide deta ulicom i lepo vidiš da je drogirano.
Ne znaš ga, ali vidiš. Kako ne vidi roditelj?

Ciciban
19-05-2010, 08:47
Ne bih se složio da ne primete.
Ali ako se praviš da problema nema,problem ne postoji.
Pa onda ne žele to sebi da priznaju...Pa šta će reći komšije...Pa proći će samo od sebe...

Ne bih se slozila da oni koji primete, zazmure ispred problema, roditelji koji umeju da prepoznaju ( po mom nekom razmishljanju) oslobodjeni su kompleksa "sta ce komshije reci" , mene vise brinu oni koji iz x razloga ne umeju da prepoznaju sindrom bilo kakvog poroka pa i droge . Takvim ljudima je problem da se isprave ispred istog i onda kad im je vec ukazano, jer bash takvi ljudi brinu o rekla- kazala komshijama . Mene vise revoltira ovaj moment nezainteresovanosti o sopstvenom detetu ( ni neukost me toliko ne irtira) , trenutak kad im je vec upereno prstom ka problemu a oni zanemaruju.

kojica
19-05-2010, 09:01
e pa dobro.. moguće je da se to ne prepoznaje tako lako i da ja imam nekakav radar...:undecided:

причалица
19-05-2010, 18:04
Kakve bre komunikacije? Ide deta ulicom i lepo vidiš da je drogirano.
Ne znaš ga, ali vidiš. Kako ne vidi roditelj?

zato što roditelj ne vidi dete tog trenutka....deca se nekako ''srede'' dok stignu kući, pa roditelji pomisli da se dete napiilo i još misli ''ako, neka je, neka oseti život...'.
znam da si u pravu, ali roditelji takve dece zaista imaju jednu zajedničku crtu - izraziti sebičluk.