PDA

Pogledaj Punu Verziju : Nudizam da ili ne...



kojica
29-05-2010, 10:26
:stidljiva:

G
29-05-2010, 10:28
Kojice promeniće ti MAN nick u "Pera ložač":raz_067:

Ciciban
29-05-2010, 10:30
sta ti bi Kojice? na kakvoj li si zurci sinoc bila da mi je znati :pusi:

Ciciban
29-05-2010, 10:30
glasala

G
29-05-2010, 10:33
A zavisi i od lokacije i broja prisutnih. Ako je više od .?.:raz_068: onda jok.

QueenOfClubs
06-06-2010, 08:18
Пошто је тема на Дому и породици, претпостављам да се односи на нудизам целе породице.
Да сви, мајка, отац и деца леоују у нудистичким центрима, попут Аде Бојане.
Знам две такве породице.
Они кажу да ништа лепше нема и да је осећај слободе у води незаменљив.
Ја то некако не могу да разумем. Како оно минијатурно парче тканине може да спутава у тој мери, ал ајд...
Ко воли, нек иде тако, немам ништа против. Ја нисам тај тип, нисам тако васпитана и не бих могла.

Оно што ми смета су девојке у топлесу и тангама на породичним плажама.
Мислим, могла је ондак и то да скине, не видим каква је разлика.
Кад бих ја у купаћем отишла на нудистичку плажу сигурно би ме отерали.
Јер, шта сам ја ту, шта изигравам, ел воајеришем, ел шта...
Али ове девојке с пуним правом лаћакају сисама и дупетима пред децом.
Нису све породице исте и не васпитавају сви децу на исти начин.
Мислим да би такво понашање требало забранити на јавним плажама.

причалица
06-06-2010, 09:57
ma ne...meni je to baš onako bezveze...da gledam tuđe zadnjice i prednjice.....neko bi rekao ''pa nemoj da gledaš!''
a ja odgovaram - '' ma nemoj''. jedna poznaninca je to praktikovala sa svojim mužem - poceo dan bre goli, i kad jedu i kad...ma mislim, ceo dan. (aj što su goli celu noć, to može). meni to malo dođe i nehigijenski....
a pogotovo porodični nudizam....to mi tek skroz op*eno.

QueenOfClubs
06-06-2010, 10:06
Е да, питала сам ја за то "нехигијенски".
Рекоше ми да у кафић носе пешкире да на њих седну.
Добро, они летују у нудистичком насељу па нико ко није нудиста није приморан да их гледа.

причалица
06-06-2010, 10:09
nisi primoran, naravno...ali, ne bih mogla da ne gledam, znam sebe.:lol:
a drugo, ne vidim uopšte u čemu je fora....

QueenOfClubs
06-06-2010, 10:19
nisi primoran, naravno...ali, ne bih mogla da ne gledam, znam sebe.:lol:
a drugo, ne vidim uopšte u čemu je fora....
Ама јооој... Тамо где они летују ни не можеш да седиш у купаћем.
СВИ су нудисти. Нема вако и нако.
А они кажу да је то осећај слободе.
Да не може да се пореди пливање у купаћем и без.
Наводно ин купаћи много спутава.
У једном случају, породица: отац, мајка и две ћерке, а у другом мајка и син.

причалица
06-06-2010, 10:56
ma, sputava ih mozak, a ne kupaći...ja baš probala to kupanje, bez kostima...otplivala malo dalje, skinula se i plivam i - ništa....i plivam malo duže, ne bi li mi došlo iz dupeta u glavu (taj lepi osećaj) i opeče me meduza po bulji samo tako...posle nisam 3 dana mogla da sedim na levom guzu.

QueenOfClubs
06-06-2010, 11:17
:raz_013:
Пробала ја топлес.
Другарица у ја изнајмимо педалину, одпедаламо мало даље и скинемо се и сунчамо.
Пролети глисер поред нас, мало нас заљуља...
После минут, враћа се тај исти глисер, ал врло полако....
Нас две се брже боље обучемо и запедаламо назад.
Не, не бих могла да ме неко други, непознат посматра.

причалица
06-06-2010, 17:02
ma, i nepoznat bre, i poznat...da me gleda golu kao od majke rođenu....na plaži, mislim. mora da sam žešća seljanka, a?

G
06-06-2010, 17:05
Ne samo si konzervativna. Kao i većina u ostalom. Pa i ja. :)

причалица
06-06-2010, 17:08
jednom sam išla na neku konferenciju...i cimerka mi bude koleginica s posla, dakle ne neko baš blizak. u trenutku kad sam se raspakivala, shvatim da nisam ponela pidžamu....i tu se prenerazim, jer ne mogu da zamislim sebe kako hodam u donjem vešu pred njom...(mada u kući retko nosim pidžamu, pa sam je valjda zato i zaboravila).
i, ja kažem njoj:
- nećeš me pogrešno shvatiti, ali nisam ponela pidžamu...izvini.
a ona će, kao iz topa:
- nema veze, ja sam nudista!
kad se tad nisam šlogirala, neću skoro :raz_114:

Man
12-09-2011, 20:51
nema tu ništa lošo :novine: ja da vam kažem...

Sandokan
12-09-2011, 20:52
Ja volem da gledam, al sramota me i sebe da gledam a kamoli drugi da me gledaju :aha:

Francuska sobarica
12-09-2011, 21:09
Ko nije za sebe....... :roll:

mica
20-09-2011, 07:40
Ne volem nudizam :nene: Ne osecam se slobodno zasto sto umesto dve krpice na sebi, nemam nista. Covek se oseca slobodno u glavi, ako je slobodan....

Man
20-09-2011, 08:33
ako se čovek oseća slobodno u glavi svejedno mu je šta ima na sebi :kapa:

:novine:

mica
20-09-2011, 08:38
ako se čovek oseća slobodno u glavi svejedno mu je šta ima na sebi :kapa:

:novine:

Istina, ali ja imam neki osecaj nelagodnosti kad sam gola...Ne da ye stidim, daleko od toga, prosto mi je nelagodno, u fizickom smislu...

Nežnicah
20-09-2011, 15:41
Ja nisam sposobna za razgolicivanje u javnosti, a i ne prija mi pogled na tudja gola tela oko mene, msm, nisam to dozivela, ali tako bih se osecala zasigurno. Jednom sam otplivala daleko od obale, i iz radoznalosti skinula gornji deo kupaceg i plivala bez njega, i osecaj mi je bio sasvim prosecan, nista spektakularno. A tek da nemam nista na sebi i da na plazi budem izlozena pogledima tako kao od majke rodjena, nema sanse. Zna se ko ima pravo na to :stidljiva:

aladinduhizlamp
31-12-2012, 12:27
Nije mi jasno zasto se na ovakav forum javljaju samo ustogljene i nabedjene usedelice.

Dok sam bio momak sa drustvom sam isao na nudisticku plazu. I croatia i crna gora. Kako je bilo....tesko je opisati u par recenica. Kad sam malo porastao i ozenio se....sa zenom sam nastavio da idem na nudisticku plazu. Lepo je bilo i meni i njoj.
Kad su dosla deca bilo je pitanje nastaviti ili ne.

Prelomili smo i nastavili. Deca su rasla i posecivala svakog leta po 15 dana more i ...nudisticku plazu, porasla su, jedna ima 14 a druga 12 godina. I svi zajedno i dalje idemo na ..........nudisticku plazu. Tako je bilo i ovog leta. Grcka je zakon !!!

E sad je to jedno Frojdovsko filozovsko pitanje, da li je to ispravno, normalno....ili ne !?

Sa moje tacke gledista, mislim da je to OK i da nisacim nisam narusio njihov dusevni i moralni integritet. One su osobe koje znaju da se ponasaju u datim prilikama sto predstavlja moj uspeh kao roditelja i vaspitaca. Ne postoje tabui izmedju cerki i mene, o svemu otvoreno razgovaramo.
Danas vidim kolege koji sa cerkom ne mogu da razgovaraju ni normalno a kamoli o nekim diskretnim i "njenim tajnim" stvarima.
Takodje ne postoji problem u kuci. Kada imamo goste ponasamo se adekvatno situaciji a kada smo sami nikakava problem ne predstavlja da se presvlacimo gde stignemo, setamo sa i bez odece, da se tusiram a cerke bez problema ulaze u kupatilo i sredjuju se .... ne cekamo red. Njihovi "zenski problemi" nisu tajna...

Mogu da razumem ljude koji o tome imaju lose misljenje o ovoj temi. Verovatno ce me mnogi osuditi. Sad, recimo da nisam do sada upraznjavao ovaj vid letovanja i ponasanja, ja ne bi mogao tek tako da odem sa decom na more i kazem da cemo odmor provesti na nudistickoj plazi. Sada moja deca mogu da biraju. Normalna ili nudisticka plaza. Odemo i na normalnu ali.....

Nudizm je nacin zivota. Ako se opredelis zivis tako i ne menjas !!!

Kada bi sad recimo mogao da promenim svoju proslost dosta sitnica bi promenio....ali bi opet bio nudista !

Sarmica
31-12-2012, 13:40
Nije ni meni jasno što šta:pada:
Da je to normalno išli bi i na posao golišavi...msm, oni koji imaju posao:blenta:

причалица
31-12-2012, 13:53
ma šta me brige što neko misli da sam usedelica zato što nećem da se skidam pred decom ili ljudima koje ne poznajem ako baš ne moram :kreza:
a to - da li sam slobodna ''u glavi'' - pa znam da nisam....i šta onda? niko nije savršen :lol:
niti imam nameru da nekog osuđujem što je nudista niti mi smeta što me nudisti osuđuju kao ''zakopčanu''. zabole me :)

Profisale
21-06-2013, 12:21
Nije mi jasno zasto se na ovakav forum javljaju samo ustogljene i nabedjene usedelice.

Dok sam bio momak sa drustvom sam isao na nudisticku plazu. I croatia i crna gora. Kako je bilo....tesko je opisati u par recenica. Kad sam malo porastao i ozenio se....sa zenom sam nastavio da idem na nudisticku plazu. Lepo je bilo i meni i njoj.
Kad su dosla deca bilo je pitanje nastaviti ili ne.

Prelomili smo i nastavili. Deca su rasla i posecivala svakog leta po 15 dana more i ...nudisticku plazu, porasla su, jedna ima 14 a druga 12 godina. I svi zajedno i dalje idemo na ..........nudisticku plazu. Tako je bilo i ovog leta. Grcka je zakon !!!

E sad je to jedno Frojdovsko filozovsko pitanje, da li je to ispravno, normalno....ili ne !?

Sa moje tacke gledista, mislim da je to OK i da nisacim nisam narusio njihov dusevni i moralni integritet. One su osobe koje znaju da se ponasaju u datim prilikama sto predstavlja moj uspeh kao roditelja i vaspitaca. Ne postoje tabui izmedju cerki i mene, o svemu otvoreno razgovaramo.
Danas vidim kolege koji sa cerkom ne mogu da razgovaraju ni normalno a kamoli o nekim diskretnim i "njenim tajnim" stvarima.
Takodje ne postoji problem u kuci. Kada imamo goste ponasamo se adekvatno situaciji a kada smo sami nikakava problem ne predstavlja da se presvlacimo gde stignemo, setamo sa i bez odece, da se tusiram a cerke bez problema ulaze u kupatilo i sredjuju se .... ne cekamo red. Njihovi "zenski problemi" nisu tajna...

Mogu da razumem ljude koji o tome imaju lose misljenje o ovoj temi. Verovatno ce me mnogi osuditi. Sad, recimo da nisam do sada upraznjavao ovaj vid letovanja i ponasanja, ja ne bi mogao tek tako da odem sa decom na more i kazem da cemo odmor provesti na nudistickoj plazi. Sada moja deca mogu da biraju. Normalna ili nudisticka plaza. Odemo i na normalnu ali.....

Nudizm je nacin zivota. Ako se opredelis zivis tako i ne menjas !!!

Kada bi sad recimo mogao da promenim svoju proslost dosta sitnica bi promenio....ali bi opet bio nudista !
Nudista ostaje nudista,samo jedno pitanje: ,,Hebes li ti zenu pred decom"?

kojica
22-06-2013, 22:57
meni je mašta suviše pokvareta za nudističku plažu... ne bih ja tamo mogla
normalno da se ponašam.. :nene:

Profisale
03-07-2013, 12:31
Dosao nemac u malu Palanku da montira masine ali posto je nudista resi malo da se proseta go.
Odabere on neko brdasce na kom se nalazila neka sumica skine se go i krene da pesaci.Ali kao sto
biva u susret njemu naidju dve seljanke starijih godina i kad ugledase nemca nudistu pocnu da vriste i da se krste.
E,to ti je nudizam u Srbiji.
Ovo je istina nista nisam izmislio.

Nežnicah
03-07-2013, 17:36
nešto ja tako sedim i mislim i mislim... i smislim da bih možda i smela da se skinem kad bi bila sama u nekoj uvalici, dobro ne baš sama, ali da je totalno skrivena od pogleda :rile:

Profisale
01-08-2013, 21:28
nešto ja tako sedim i mislim i mislim... i smislim da bih možda i smela da se skinem kad bi bila sama u nekoj uvalici, dobro ne baš sama, ali da je totalno skrivena od pogleda :rile:
Kad bih samo znao koja je to uvalica?:g:

Nežnicah
01-08-2013, 21:45
ne znam ni ja :pardon:

Vidana
17-08-2013, 13:28
:stidljiva:

cccc,nisam oekivala od tebe da imaš take misli :pusi::mrgreen:

inače, ja lično rado bih se sunčala bez odeće al na praznoj plaži,dame niko ne gleda

Vidana
17-08-2013, 13:29
nešto ja tako sedim i mislim i mislim... i smislim da bih možda i smela da se skinem kad bi bila sama u nekoj uvalici, dobro ne baš sama, ali da je totalno skrivena od pogleda :rile:

e tako nekako i ja

Kristal
21-08-2013, 08:17
mozda pre ne nego da...

Sarmica
21-08-2013, 09:00
meni je mašta suviše pokvareta za nudističku plažu... ne bih ja tamo mogla
normalno da se ponašam.. :nene:

:hahaha:
@tema
i dalje:nono:

Vidana
22-08-2013, 11:36
nudizam je zdrav
ali i dalje bih da me niko ne gleda

wednesday
21-03-2014, 12:11
Plažo nudistička, čekaj me i ja ću ti doći. :raz_076:

salel
21-03-2014, 12:17
bači samo neku mapicu na PP pre nego što kreneš :lol:

Sarmica
21-03-2014, 13:06
same živo zanima što je nudizam zdrav:blenta:

DaDole
21-03-2014, 13:10
same živo zanima što je nudizam zdrav:blenta:

:haha:
možda je ipak primjereniji izraz..nudizam je oslobođeno tjeleTo:haha:

Sarmica
21-03-2014, 13:19
džaba biljo, to se ne luftira to se pere:hahaha:

salel
21-03-2014, 13:27
:haha:
možda je ipak primjereniji izraz..nudizam je oslobođeno tjeleTo:haha:

moja je tjeletina oslobođena i brez nudizma :igra1: