PDA

Pogledaj Punu Verziju : Omiljena kuhinja



kojica
29-05-2010, 11:24
:pekarka:

Пркос
29-05-2010, 11:27
Srpska:prkos:

причалица
30-05-2010, 16:52
volim naj našu kuhinju...italijansku ne volim uopšte.
sve ostalo je između.

kojote
03-07-2010, 10:50
U potrazi za književnom građom Grobnice za Borisa Davidoviča, Danilo Kojatkin Kiš obreo se i glavnom gradu Irske. Kao i svi turisti, čim se raspakovao krenuo je da obilazi pabove. Prvo je otišao u "The Duke" i seo za isti sto za kojim je nekada sedeo James Joyce. Tu mu je bilo fino, ali malo dosadno, pa se ubrzo prebacio u "Neary's", preko puta teatra "Gaiety", gde se pored pisaca okupljaju još i kojoti... pardon, još i dablinske glumice i studentkinje književnosti.

Slavnog pisca ubrzo je okružila velika grupa poklonika. U polutami književnog paba osvetljenog sjajem ženskih očiju, Kiš je, razbarušen, s cigaretom u jednoj i pintom u drugoj ruci, glasom nalik na udaljenu, bolnu grmljavinu, govorio o napuklom ogledalcu sluškinje, o krmači koja proždire svoj okot i o Crnoj Bari u kojoj smrad i nepravda guše više nego drugde. Opčinjena, ustreptala, Najdalja Tula Mona, prepuštala se pesničkom zanosu Verskojlsovog dvojnika. na kraju, kada se Kiš u tišini spustio na svoju stolicu, salom se prolomio aplauz. Pablikan je, dirnut, izašao iza šanka i upitao Kiša čime kuća može da ga počasti.

"Gulaš", rekao je Kiš.

"Kakav gulaš?", iznenadio se pablikan.

"Dupli... mađarski", odgovorio je Kiš. "Gladan sam ko kojot!"

"#&*/%**... a i ovi Poljaci...", gunđao je pablikan, preuzimajući iz kuhinje dva tanjira porter befa i odmahujući glavom. Pružiš im mali prst, oni ti uzmu celu ruku "#&/*#!"

Bisernica
03-07-2010, 11:29
Na prvom mestu dalmatinska ,ili mediteranska ili ne znam kako da je nazovem,jer ne mora biti isključivo
italijanska.Ukusi i mirisi mediterana,povrće,majoran,beli luk,maslina i maslinovo ulje,timijan,blitva,špargla,
ribaaaaaaaaaaaa i plodovi mora u svakom trenutku i obliku,po mogućstvu sveže.
Nakon toga može da dodje u obzir bilo koja druga,.samo bez mnogo soli i masnoća.

andromeda
28-07-2010, 12:33
srpsku i italijansku

ANIMOB
03-02-2013, 13:57
Volim francusku i italijansku kuhinju. :bisa:

причалица
25-07-2013, 11:31
meni se čini da su ove arapske kuhinje (tu uračunavam i tursku) nešto što bi mi najviše prijalo, naročito u ovim letnjim mesecima :)

Sarmica
25-07-2013, 11:41
blago tebi pričo kad ne voliš italijansku:cekam:

Nežnicah
25-07-2013, 11:44
italijanska forever :bisa: i naravno naša, domatja :vodanausta: