PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta radite kada se razbolite?



kojica
29-05-2010, 11:27
:grip:

Lilu
29-05-2010, 11:32
ja glasala....

kojica
29-05-2010, 11:34
hahaha...

G
29-05-2010, 13:35
Bolujem jaaaaaaaaaaa,boluješ tiiiiiiiiiiiiii,pevam bre

причалица
29-05-2010, 18:52
zavisi od čega.....mada mene grip slabo fata...inače stalno uzimam neke preparate za imunitet.

QueenOfClubs
01-06-2010, 13:34
Ништа од наведеног.
Немам времена за лекара, морам на посао.
Па кренем инвазивно: антибиотик, прополис, витамини, воће, чајеви, пастиле, капи, аспирин.
Ваљда нисам ништа заборавила. :|

причалица
02-06-2010, 17:11
i ogromne količine kivija ili ceđenog limuna, onako čist sok...to mi pomaže i kod alergija.

andromeda
29-07-2010, 09:02
zavisi od čega.....mada mene grip slabo fata...inače stalno uzimam neke preparate za imunitet.

pricalice sta uzimas za imunitet?

причалица
29-07-2010, 09:02
ekomer.
oligogal Se. uglavnom to.

dr.Kadžija
29-07-2010, 09:06
Poslednji put sam bio kod lekara 1989. negde u vreme rušenja berlinskog zida :lol:

причалица
29-07-2010, 09:09
Poslednji put sam bio kod lekara 1989. negde u vreme rušenja berlinskog zida :lol:

to ti i nije za hvaljenje. civilizovan čovek treba jednom godišnje da obavi sistematski pregled, kao što treba bar jednom godišnje, ako ne i češće, da ide kod zubara....nije ni čudo što se kaže: ''vidi, umro čovek, a bio je potpuno zdrav!''...koji nonsens.

dr.Kadžija
29-07-2010, 09:23
Moja rečenica nije bila hvaljenje, već stavljanje do znanja da vodim računa o svom zdravlju - preventivom ;)

причалица
29-07-2010, 09:24
Moja rečenica nije bila hvaljenje, već stavljanje do znanja da vodim računa o svom zdravlju - preventivom ;)

a znaš da je sve u redu, iako nisi, na primer, uradio analizu krvne slike 21 godinu?

Man
29-07-2010, 09:26
Zavučem se u ćošak ko ker i čekam da prođe :raz_088:

dr.Kadžija
29-07-2010, 09:29
a znaš da je sve u redu, iako nisi, na primer, uradio analizu krvne slike 21 godinu?
Naravno da znam :)
Verovala ili ne, i pre nastanka analize krvi onakvom kakvom je danas znamo, ljudi su živeli i umirali, neki su živeli duže, neki kraće. Dovoljno je malo više voditi računa o ishrani, i problema po zdravlje nema :).
Znam da ti ovo deluje neobično, čudno ili nezamislivo, ali ako čovek vodi računa o svom zdravlju (čitaj ishrani), za lekarom potrebe nema ;)

причалица
29-07-2010, 09:31
tako je pričao i moj ćale, pa leži već tri godine 2 metra ispod zemlje...a da je samo jednom otišao kod lekara za 15 godina, koliko je bio u penziji, videlo bi se da ima problema...ali, on je vodio računa o hrani i dobro se osećao.

dr.Kadžija
29-07-2010, 09:32
...U stvari...sad sam se setio...:( ...1992. sam davao krv (dobiješ 2 dana slobodno od škole, a davao sam krv da bih izbegao pismeni iz matiša :lol: )...i tad su mi utvrdili da mi je krvna grupa B- :lol:...a vampiri nisu imali pritužbe na moju krv :lol:

причалица
29-07-2010, 09:33
jesi kadžija, 'naš?

dr.Kadžija
29-07-2010, 09:36
tako je pričao i moj ćale, pa leži već tri godine 2 metra ispod zemlje...a da je samo jednom otišao kod lekara za 15 godina, koliko je bio u penziji, videlo bi se da ima problema...ali, on je vodio računa o hrani i dobro se osećao.

Pogrešna ti je perspektiva...ali neću sada da zalazim u to, nije mi prijatno da sad pričam kad si pomenula svog pokojnog oca u takvom kontekstu...

причалица
26-12-2010, 10:20
Oprobani biljni lekovi protiv prehlade

Da biste se što lakše izborili s kijavicom, kašljem, gušoboljom i povišenom temperaturom, trebalo bi da jedete što više kiselog kupusa i belog luka i da kućnu apoteku dopunite smrekom, šipkom, limunom, đumbirom i lipom.

Ako ne možete da se rešite dosadne prehlade, olakšajte simptome oprobanim narodnim receptima

TINKTURA SMREKE
Tri kašike svežih izdanaka i iglica omorike prelijte sa pola šolje čistog alkohola, ostavite da odstoji u dobro zatvorenom sudu deset dana, procedite, pa razredite vodom u odnosu 1:2. Čuvajte u sterilnoj boci s vakuumirajućim poklopcem. Tinkturu utrljajte u grudi ako imate problema s iskašljavanjem sluzi iz bronhijalnih kanala. Koristite je i za masažu napetih i bolnih mišića.

SIRUP OD ŠIPKA
Operite 500 g šipka, isecite na polovine i ostavite da se natapa preko noći u 3 dl soka od jabuka. Sipajte u šerpicu, kuvajte dok ne proključa, procedite, pa zasladite medom. Sirup sipajte u sterilnu teglu s vakuumirajućim poklopcem i čuvajte u frižideru. Uzimajte po jednu kašiku dnevno.

TOPLI SOK OD LIMUNA
Sok od dva limuna pomešajte s istom količinom zagrejane vode, zasladite šećerom ili medom i popijte toplo.

PUNČ OD ĐUMBIRA
Oljuštite i iseckajte komad đumbira veličine palca. Kuvajte dvadesetak minuta 5 dl vode, zatim procedite i zasladite medom. Ako ga koristite kao lek, pijte nekoliko šolja dnevno. U ovaj čaj pre kuvanja možete da dodate malo cimeta, korijandera, izrendanu koru limuna ili karanfilić, efekat će biti još bolji.

ČAJ OD LIPE
Sipajte šolju kipuće vode preko dve kašičice sušenog cveta lipe. Ostavite da se natapa deset minuta, pa procedite. Ovaj čaj ubrzava preznojavanje, naročito ako popijete dve šolje, pa se onda umotate u ćebe.

ZLATNA MEŠAVINA
Iseckajte cvetiće majčine dušice i kamilice, prelijte sa pet kašika meda i ostavite da odstoji dva-tri sata. Tokom dana uzimajte po jednu kašičicu.

Maca
28-12-2010, 11:40
jaa sada nista osim sto se paarim sa bosiljkom..ne mogu da se izvucem iz prehlade..

причалица
29-12-2010, 07:19
trebalo bi da koristiš nešto za jačanje imuniteta, maco...propolis cele godine, matični mleč...ili aloju.
ti si bwe svaki čas bolesna.

Klu
29-12-2010, 11:02
pa...ne radim ništa specijalno...misim...isto što i svaki dan...i kad sam bolestasn ne pijem lekove, nego tera tako dok ne prođe samo...

...a ono ozbiljnije...misim...kad te temperatura ubije, kad kloneš i to...to nisam imo jedno 10 god i jače...

andromeda
14-01-2011, 14:45
najgore je kad se razbolim a moram da idem na posao to je tako iscrpljujuce

mikili
28-08-2011, 13:36
i ja sam mislila da je virus,pa da je od klime..ispostavilo se da na jedno dva kilometra vazdusnom linijom postoji ledina ,bila nekad deponija,obrasla ambrozijom,koja cveta i ciji polen vetar nosi..kad sam pocela da pijem lekove za alergiju i kad su konacno ovi nasi iz komunalnog pokosili,pa isprskali,pa preorali..prestalo..

mare
28-08-2011, 17:23
ne idem u školu što duže :aha:

причалица
16-10-2011, 09:30
e, juče sam mislila da me grlo bolucka od nekog virusa....pa sam pojela baš dosta belog luka...ali, nije me bolelo od virusa, nego od alergije :pajalica:
ali, nije loš taj beli lukac :raz_128:

DaDole
16-10-2011, 09:47
u principu zalegnem,ako je neki manji virus,udarim po limunu i čajevima i pustim da se organizam sam izbori sa tim:)

причалица
21-10-2011, 06:13
Bakini lekovi za razne boljke
Jelena Vukelić, Foto: Shutterstock, 20. 10. 2011. 00:06

Kad vas zaboli glava ili stomak, ne trčite u apoteku, već u špajzu potražite prirodni lek koji su koristile i naše bake.

http://razbibriga.net/clear.gif

ZA BOLJE VARENJE
Bolovi u abdomenu često se javljaju usled upale želuca i creva. Za ublažavanje tegoba koristi se:
Sok od bokvice
Pola kilograma listova sveže bokvice dobro operite, sitno je iseckajte i iscedite u sokovniku. Sok pomešajte s medom i uzimajte tri puta na dan po jednu kašiku. Ukoliko sok od bokvice, bez meda, koristite kao oblogu, rešićete se i glavobolje.

UPALA GRLA
Zbog virusne prehlade, prevelikog naprezanja glasa ili suvog vazduha grlo postaje nadraženo. U oporavku će vam pomoći:
Žalfija s medom
Prelijte kašičicu sušenih i usitnjenih listova žalfije šoljom ključale vode, poklopite i ostavite da odstoji pet minuta. Procedite čaj, dodajte kašiku meda i ispirajte grlo četiri puta dnevno po pet minuta.

DIJAREJA
Dijareja se javlja kada organizam pokuša da se oslobodi bakterija, virusa i određenih aditiva iz hrane koji su dospeli u organe za varenje. U tim situacijama treba da umirite stomak i da obnovite crevnu floru. U tome će vam pomoći:
Barena jabuka
Ogulite i očistite jabuku, isecite je na kriške i kuvajte na pari dok ne omekša. Jedite jednu dnevno.

UPALA BEŠIKE
Ovaj zdravstveni problem javlja se i leti i zimi. Upalu izazivaju bakterije, a prepoznaje se po pritisku u bešici, bolovima ili peckanju pri mokrenju. Pomoći će vam:
Sok od brusnice
Svakodnevno pijte tri šolje soka od brusnice čiji sastojci ubijaju bakterije i ne dozvoljavaju njihovo umnožavanje. Uz to pijte i dva i po litra vode, kojom ćete ubrzati izbacivanje bakterija.

GLAVOBOLJA
Glavobolja nastaje iz mnogo razloga, a najčešći okidači su umor, neispavanost, loše držanje tela i vrata, stres, problemi s vidom, visok krvni pritisak… U ublažavanju glavobolje pomoći će vam:
Beli luk
Narendajte nekoliko čenova belog luka, nanesite ga na slepoočnice i isperite nakon 15 minuta.

Nežnicah
21-10-2011, 10:43
Kad se razbolim, ukoliko nemam neke bolove i bas visoku temperaturu, trudim se da funkcionisem kao i kad mi nista nije. Ne volim bolest, ne volim lezanje u krevetu, osecaj nemoci... Nekad i sa visokom temperaturom teram po svome i necu u krevet, mada znam da bi trebalo.

Sandokan
21-10-2011, 10:45
Pa ako imam temperaturu onda ležim i tresem se ko hebena :rumenko: zečica .... u svakom drugom slučaju na nogama gledam da to preguram ...

Nežnicah
21-10-2011, 10:50
Pa ako imam temperaturu onda ležim i tresem se ko hebena :rumenko: zečica .... u svakom drugom slučaju na nogama gledam da to preguram ...

sto mi to nesto poznato, a jel ispustas i neke cudne zvuke pritom? :sale:

Sandokan
21-10-2011, 10:54
sto mi to nesto poznato, a jel ispustas i neke cudne zvuke pritom? :sale:

Pa veliki sam dečak, pa još bi samo falilo da uhćem, puhćem :lol: .... ćutim zabodem se pod dva-tri jorgana, preznojim se dva tri puta i bude bolje :aha:

Nežnicah
21-10-2011, 10:55
htela sam da obojim i ono ‚‚tresem se...‚‚ pa zaboravila, da ne pomislite svasta o meni... :qq:

imam muskarca u kuci koji se isto ponasa kad ima temperaturu pa proveravam da li je tako kod svog muskog sveta :lol:

i ovaj moj obavezno govori ovako: Bolan sam ti baco (prevod: maco) daj bi nesto da obrisem nos...

Sandokan
21-10-2011, 10:58
htela sam da obojim i ono ‚‚tresem se...‚‚ pa zaboravila, da ne pomislite svasta o meni... :qq:

imam muskarca u kuci koji se isto ponasa kad ima temperaturu pa proveravam da li je tako kod svog muskog sveta :lol:

i ovaj moj obavezno govori ovako: Bolan sam ti baco (prevod: maco) daj bi nesto da obrisem nos...

Pretpostavio sam ... al ja stvarno kad imam preko 38 oću dUmrem koliko mi je hladno ... ali ni u tim situacijama ni od koga ništa niti sam tražio niti tražim :nene:

mrav
21-10-2011, 10:59
pa čekam da ozdravim naravno šta bi drugo

mare
21-10-2011, 11:05
rešio sam da više neću da se razboljevam :aha:

ribizla
21-10-2011, 11:11
otvaram svoju apoteku :g: doktore izbegavam u shirokom luku... :g:

Man
04-04-2012, 18:45
čaj od šljive, konzumirati redovno, ujutru obavezno http://razbibriga.net/imported/2012/04/e4b2687e8328083f437c93a93c975ca5-1.gif

par puta nedeljno namestiti antenu :pusi:

kojica
04-04-2012, 18:48
To Prletov recepat? :hm:

Sarmica
04-04-2012, 18:51
:raz_114:

@tema
kukam kmečim i tako:srbpla:
al' pošto me niko ne čuje, opletem po čajevima i supicama

Sagacity
04-04-2012, 21:42
Čekam da prođe...:aha:
Kod doktora idem samo u ''fazi raspadanja''...mslm....

Bisernica
04-04-2012, 21:45
glasah za čajeve ,jer uglavnom to i radim ,ali zavisi ,
ako navuče neku upalu onda na kraju kad dobijem temperaturu završim
kod lekara ,pa onda nije više dovoljan čaj nego padne i poneka inekcijica...
mislim ,da se na vreme javim možda ne bi ,ali ja čekam da doteram cara do duvara.
kod kovača kuća bez kukača :lol:

Miomira
25-08-2012, 18:09
Retko idem kod lekara ako se prehladim ili me boli grlo.Imam vezu u apoteci pa uvek kupim neki antibiotik!
Za ostale vrste bolesti idem u bolnicu