PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ljubav ne pita....



Ciciban
05-06-2010, 23:11
Ljubav ne pita , prilici li ti ? - Latinska izreka o ljubavi .

Sta ste sve cinili i cinite za ljubav ? Pitate li se jel dostojno? Vredno truda? Pitate li se u tom trenutku ili se prepustite osecanjima?

G
05-06-2010, 23:13
Koliko toga se čini za ljubav...Možda je to ono zbog čega se stari ljudi ponekad zagonetno osmehnu...A mi se pitamo šta mu je bre.

andromeda
28-07-2010, 07:56
za moju ljubav je imalo smisla boriti se iako su svi bili protiv

QueenOfClubs
28-07-2010, 08:02
Не питам се.
Кад волим знам и зашто волим.
И знам да је вредно сваког труда, осим кад тај неко не воли.

причалица
28-07-2010, 09:53
ah, moja ljubav....borila sam se za nju. izborila. ima više lepih nego loših dana, kad sagledam...još, iako smo u braku 21 godinu, ima topline i dobrog kapiranja. kad vidim kako ljudi žive, ne smem ni da se žalim, ni da budem nezadovoljna.
tata mi je rekao, kad sam otišla iz kuće - ''nadam se, sine, da je tvoja ljubav vredna tebe''. steglo me nešto u grlu, ali sam otišla. nikad se nisam vratila.
moja ljubav jeste vredna mene.

kojica
14-10-2010, 08:27
I ovde borba za ljubav...:raz_088:

boti
14-10-2010, 14:46
ah.. l'amore.... :stidljiva:

Vragolanka
18-10-2010, 20:28
Ljubav ne pita , prilici li ti ? - Latinska izreka o ljubavi .

Sta ste sve cinili i cinite za ljubav ? Pitate li se jel dostojno? Vredno truda? Pitate li se u tom trenutku ili se prepustite osecanjima?

Pitam se kada bude kasno...

причалица
19-11-2010, 06:43
Pitam se kada bude kasno...

e, ne dam da bude kasno....

malavelika
17-01-2011, 17:16
Ljubav ne pita , prilici li ti ? - Latinska izreka o ljubavi .

Sta ste sve cinili i cinite za ljubav ? Pitate li se jel dostojno? Vredno truda? Pitate li se u tom trenutku ili se prepustite osecanjima?

pa, da budem iskrena, i cini i ne cinim svasta za ljubav..
cinim ono mozda najvaznije-da verujem u nju, jos uvek i uprkos svemu
al ne umem da se borim za ljubav, sta vise, pre cu da je pustim da mi isklizne kroz prste, no sto cu da mrdnem prstom da je uhvatim
sve nekako mislim da ako je to sto jeste, LJUBAV, sa svim velikim slovima, da se desava sama od sebe i uprkos svemu...sto mozda bas i nije tacno, shvatam, kako zivot prolazi

al, opet, ne mogu protiv svoje prirode, nisam od onih zena koje se za ljubav "bore" na sve moguce i nemoguce nacine, iako nemam nista protiv tog pristupa...svaka im cast, ljubav jedina i oslobadja svake odgovornosti u tom cinjenju...al, ja ne umem to, jas amo cekam da me ljubav nadje....

mica
23-01-2011, 08:26
borim se..svim silama se borim,kad vidim da ima nade..Dostojno u ljubavi? Uvek..sve. I uvek je sve,vredno truda,ne zalim ni za jednim postupkom,ni za cim..nikad. I boricu se svaki put i uvek kad treba..

mikili
20-03-2011, 16:09
cinila sam ,kao i mnogi male sitne stvari,uglavnom gestove paznje ,ali nikad nesto sto bi po mojim merilima bilo ispod dostojanstva.nikoga ne mozete naterati da vas voli,ja bar tako mislim,ponekad je povlacenje pravi potez.mozda gubis bitku trenutno ali ne i rat.

Moonster
22-03-2011, 06:29
Ljubav ne pita , prilici li ti ? - Latinska izreka o ljubavi .

Sta ste sve cinili i cinite za ljubav ? Pitate li se jel dostojno? Vredno truda? Pitate li se u tom trenutku ili se prepustite osecanjima?

Nekada činio jako puno toga. Ne nisam se pitao da li je bilo dostojno, uvek je bilo dostojno. Ne, nije bilo vredno truda uopšte.

mica
02-04-2011, 09:37
borim se i dalje..veliku zidinu preskacem,al sam dosla skoro do vrha..:)

marlon
03-04-2011, 11:54
a vrhu neko uzido stakliće a ti krenula bez rukavica :lol:

mica
05-04-2011, 06:27
a vrhu neko uzido stakliće a ti krenula bez rukavica :lol:

Ah..prica mog zivota :D

Vragolanka
05-04-2011, 11:44
a-a... nema više cimanja...

Raisa
06-07-2011, 22:34
Cinila. dala i gubila sve. ne kajem se. nikad. jer sam bila u skladu sa svojom prirodom i karakterom,svaki put. volela do kraja,daval do kraja,borila se do kraja,pa i preko toga, dala sve,izgubila sve, jako,strastveno,iskljucivo. da mogu da biram,sve bih isto,jer sam ostala verna sebi i znam da nemam sta da se kajem...sto se svake moje ''ljubavi '' tice.
kad sam svakog od njih ljubila,ljubila sam ih kao da su jedini, kad sam im drzala ruku drzala sam je iskreno,bez pustanja, kad sam im rekla da mi znace i da sam tu bez obzira na sve mislila sam to,kad sam rekla ''volim te'' bilo je iskreno i ozbiljno ,kad sam ih grlila grlila sam ih kao da su jedini na svetu,a i za mene su to bili svaki od njih.

twm
06-07-2011, 22:44
Cinila. dala i gubila sve. ne kajem se. nikad. jer sam bila u skladu sa svojom prirodom i karakterom,svaki put. volela do kraja,daval do kraja,borila se do kraja,pa i preko toga, dala sve,izgubila sve, jako,strastveno,iskljucivo. da mogu da biram,sve bih isto,jer sam ostala verna sebi i znam da nemam sta da se kajem...sto se svake moje ''ljubavi '' tice.
kad sam svakog od njih ljubila,ljubila sam ih kao da su jedini, kad sam im drzala ruku drzala sam je iskreno,bez pustanja, kad sam im rekla da mi znace i da sam tu bez obzira na sve mislila sam to,kad sam rekla ''volim te'' bilo je iskreno i ozbiljno ,kad sam ih grlila grlila sam ih kao da su jedini na svetu,a i za mene su to bili svaki od njih.

a kad si ih ostavljala, ostavljala si ih iskreno, sa zarom, bez namjere da im se vratis :lol:

Raisa
06-07-2011, 22:52
a kad si ih ostavljala, ostavljala si ih iskreno, sa zarom, bez namjere da im se vratis :lol:

:haha:

eh sad si se posrao na moju poetsku misao ,a bas sam se zanela :lol:

pa ne,ocu reci, bila sma uvek verna sebi i svojim osecanjima
nije bilo onog '' a sta da sam uradila to i to '', neodrecenosti...kad je trebalo plakati plakal sam deste puta vise dramaticno nego sto je trebalo :lol: kad se trebalo boriti borila sam se i kad je brod odavno potonuo,uvek prilazila bez igrica i zbog toga se zajebala...oke doduse to za igrice eventualno na pocetku radim ali,samo ako sma videla da je on takav :lol:


sto se tog zara tice..nazalost jedna od mojih mana koje jos uvek nisam uspela uspesno da iskorenim,ostala je u malom obliku je razumevanje i tolerancija :aha: tako da sam,abrem u mladjim danima,ja mnogo cesce prashtala nego oni. ali zato sam danas ovakva :aha:

u rat! sve to ravnpravno nema glumljenja Isusa u vezi :mrgreen:

mrroar :mrgreen:

twm
06-07-2011, 23:37
:haha:

eh sad si se posrao na moju poetsku misao ,a bas sam se zanela :lol:

pa ne,ocu reci, bila sma uvek verna sebi i svojim osecanjima
nije bilo onog '' a sta da sam uradila to i to '', neodrecenosti...kad je trebalo plakati plakal sam deste puta vise dramaticno nego sto je trebalo :lol: kad se trebalo boriti borila sam se i kad je brod odavno potonuo,uvek prilazila bez igrica i zbog toga se zajebala...oke doduse to za igrice eventualno na pocetku radim ali,samo ako sma videla da je on takav :lol:


sto se tog zara tice..nazalost jedna od mojih mana koje jos uvek nisam uspela uspesno da iskorenim,ostala je u malom obliku je razumevanje i tolerancija :aha: tako da sam,abrem u mladjim danima,ja mnogo cesce prashtala nego oni. ali zato sam danas ovakva :aha:

u rat! sve to ravnpravno nema glumljenja Isusa u vezi :mrgreen:

mrroar :mrgreen:

ih, to: ja ovo, ja ono mozes nekom drugom pricati :mrgreen: pa vec si se opisala ovako: kad se zaljubis- ne znas gdje udaras. znaci, iole spretniji muskarac moze manipulisati sa tobom kako hoce. medjutim, izgleda da si atraktivna pa se na tebe lijepe iskljucivo "odlikasi" ili ti izaberes preemotivnog. ybg, nikako ubosti pravog :lol:
al naice, samo strpljivo, i taj ce te smiriti na duze vrijeme

Raisa
06-07-2011, 23:50
ih, to: ja ovo, ja ono mozes nekom drugom pricati :mrgreen: pa vec si se opisala ovako: kad se zaljubis- ne znas gdje udaras. znaci, iole spretniji muskarac moze manipulisati sa tobom kako hoce. medjutim, izgleda da si atraktivna pa se na tebe lijepe iskljucivo "odlikasi" ili ti izaberes preemotivnog. ybg, nikako ubosti pravog :lol:
al naice, samo strpljivo, i taj ce te smiriti na duze vrijeme

ne,rekla sam da sma normalna u vezi-ne igram igrice ,sve otvoreno itd

to ne znaci da sam slabic

podrazumevam da je i on nomrlana covek bez da mozemo imati vezu bez igrica,manipulacija i sranja

manipulisati ne moze, jacha sam,a i nisam mutava


ako dodje do toga da pokaze naznake da voli da izigrava cara i da proba da me manipulise ( sto dozivljavam kao uvredu za moju inteligenciju :lol: ) , kao sto sam napisala u drugoj temi, moje ponasanje se drasticno promeni. ako je neko mislio smao zato jer sam osecajna da me drzi u shaci mnogo se zajebao,i ima da ga za****m, a to sto osecam prema njemu ,to vise nikad necu pokazati,vec stupa na snagu drasticno druga strana moje persone. :aha: a to sve jer je prekrsio moje poverenje.

twm
07-07-2011, 00:15
ne,rekla sam da sma normalna u vezi-ne igram igrice ,sve otvoreno itd

to ne znaci da sam slabic

podrazumevam da je i on nomrlana covek bez da mozemo imati vezu bez igrica,manipulacija i sranja

manipulisati ne moze, jacha sam,a i nisam mutava


ako dodje do toga da pokaze naznake da voli da izigrava cara i da proba da me manipulise ( sto dozivljavam kao uvredu za moju inteligenciju :lol: ) , kao sto sam napisala u drugoj temi, moje ponasanje se drasticno promeni. ako je neko mislio smao zato jer sam osecajna da me drzi u shaci mnogo se zajebao,i ima da ga za****m, a to sto osecam prema njemu ,to vise nikad necu pokazati,vec stupa na snagu drasticno druga strana moje persone. :aha: a to sve jer je prekrsio moje poverenje.

je l vjerujes da postoje ljudi bez tajni?

mikili
07-07-2011, 09:34
twm,naravno da ne postoje,svi znamo..:sojka:

twm
07-07-2011, 09:46
twm,naravno da ne postoje,svi znamo..:sojka:

ljubavna manipulacija je stalna i manje/vise latentna. nije uvjek jako izrazena i vremenom partneri sve vise saznaju jedno o drugom. "igrice" se ne igraju uvjek sa namjerom, nekad su rezultat socijalizovanih ili cak urodjenih predispozicija (dominacija ili npr ponos/pisemo na drugoj temi o njemu) i nismo ih ni svjesni. pa iako se nekad cini da radimo u interesu oboje, partner se cini ugrozenim. to je korjen nesporazuma. zato krpa nadje zakrpu, zato se nadju ljudi veoma slicnih afiniteta itd. i onda te veze traju. missim, u odabiru partnera "trajnijih i dobrih" veza nema nikave slucajnosti, umjesto nas posao odradi emocionalna inteligencija. to je ona koja vam kaze: ovog covjeka se treba kloniti, ovaj je dobar, iz ove situacije se treba sto prije izvuci, necu da se druzim sa njim jer mogu upasti u nevolju itd. ugl. osobe koje vode emocije nadju misaone tipove ili obrnuto a intuitivne racionalne, i sve slicne kombinacije, samo radi mehanizama uzajamne kontrole.

ribizla
27-10-2011, 12:43
Ljubav ne pita , prilici li ti ? - Latinska izreka o ljubavi .

Sta ste sve cinili i cinite za ljubav ? Pitate li se jel dostojno? Vredno truda? Pitate li se u tom trenutku ili se prepustite osecanjima?

Cinila i cinim mnogo toga.
Dostojno jeste... (mozda do neke mere)
Vredno truda?! pa jeste.. jeste.. ali ne i tolikog truda da izgubite neku vama dragu osobu zbog ljubavi.
Prepustam se osecanjima.. za pitanja ce uvek biti vremena kasnije.. kao sto uvek i bude :g:

Rosa
27-10-2011, 13:03
Nravno da ljubav ne pita...ako pita to onda i nije ljubav..
Uostalom,gde su ta pravila,pisana ,nepisana koja kažu šta sme a šta ne sme u ljubavi?
Ako ja nekog volim i hoću da budem s njim,pa nema te prepreke,nema te sile koja će me odvratiti od mog cilja,jedino može biti ako uvidim da me on ne voli dovoljno..i da on nije spreman na sve to,kao ja..e tu se povlačim...

Povlačim se ako vidim da neko nije dovoljno spreman da se žrtvuje za tu ljubav.

Inače prepreke,bilo koje druge vrste za mene ne postoje.. Predrasude me ne zanimaju,toga se ježim i užasavam,što se toga tiče mislim isključivo svojom glavom i nikog ne pitam za savet ili mišljenje,dakle to je samo moja odluka,i primera radi,kome se ne svidja i ne mora,pa makar to bila i moja najuža porodica.

Nema toga što nisam u stanju da uradim za osobu koju volim,i da srušim sve predrasude...I nema tu taktike,nema tu šta da iskrsne opravdanja i sličnih gluposti,mislim ima al to onda nije ljubav.

naki
26-09-2012, 22:36
nije me pitala...
nije mi pitala kada sam letela do rajskih visina...
nije me pitala ni kada je bacala u ambise crnila...
nije me pitala ni kako sam zivela pre i posle nje...
mislim da nije lepo ni da se pita...
jer odgovora necu ni dobiti...
ne pita se ona kada zna da vlada srcem...
vredna je samim svojim postojanjem... kakav god ishod bio... :aha:

Keti
21-10-2012, 11:59
za godine :bisa:

Nežnicah
07-10-2013, 17:35
Nravno da ljubav ne pita...ako pita to onda i nije ljubav..
Uostalom,gde su ta pravila,pisana ,nepisana koja kažu šta sme a šta ne sme u ljubavi?
Ako ja nekog volim i hoću da budem s njim,pa nema te prepreke,nema te sile koja će me odvratiti od mog cilja,jedino može biti ako uvidim da me on ne voli dovoljno..i da on nije spreman na sve to,kao ja..e tu se povlačim...

Povlačim se ako vidim da neko nije dovoljno spreman da se žrtvuje za tu ljubav.

Inače prepreke,bilo koje druge vrste za mene ne postoje.. Predrasude me ne zanimaju,toga se ježim i užasavam,što se toga tiče mislim isključivo svojom glavom i nikog ne pitam za savet ili mišljenje,dakle to je samo moja odluka,i primera radi,kome se ne svidja i ne mora,pa makar to bila i moja najuža porodica.

Nema toga što nisam u stanju da uradim za osobu koju volim,i da srušim sve predrasude...I nema tu taktike,nema tu šta da iskrsne opravdanja i sličnih gluposti,mislim ima al to onda nije ljubav.

rosita legendo :bisa: eh, da mi je trunčica tvog razmišljanja da ga primenim :aha:

Ciciban
23-11-2019, 16:27
Rosa je bila Musaka

Ciciban
11-12-2019, 20:52
e, ne dam da bude kasno....

:srce: