PDA

Pogledaj Punu Verziju : sitne majstorije



причалица
12-06-2010, 16:45
dragi moji,
verujem da ne plaćate majstore za svaku pokvarenu ''sitnicu'' u svom domu, nego da umete nešto i sami....
eto, pre izvesnog vremena sam ''spuštala'' vodokotlić (tj. vodoinstalater je to radio), pa je ostala fleka na zidu od neokrečenog...gde je bila stara pozicija vodokotlića.
šta mislite, kako je najbolje da je eliminišem?

kojica
12-06-2010, 16:46
da zalepiš neki poster...:raz_088:

mica
12-06-2010, 16:46
moyda cu da lupim al...izsmirglaj taj deo...malo izgeltuj pa da se osusi,pa okreci...

причалица
12-06-2010, 16:48
da zalepiš neki poster...:raz_088:

to mi rekla mama, nemoj pliz...mislila sam da to šmirglam, pa da prekrečim, ali nisam sigurna da li sam u pravu.


moyda cu da lupim al...izsmirglaj taj deo...malo izgeltuj pa da se osusi,pa okreci...

e, to...ali, da li je to dovoljno? da li treba neka podloga za to?

kojica
12-06-2010, 16:53
pa može poster da bude podloga...

причалица
12-06-2010, 16:54
pa može poster da bude podloga...

dobro, kojice, nemoj da me zaebavaš...lepo pitam.

G
12-06-2010, 16:54
Odustani od svega i odmaraj. Subota je.:raz_068:

причалица
12-06-2010, 16:55
Odustani od svega i odmaraj. Subota je.:raz_068:

ne mislim danas to da radim, nego jednom....:) za 3 nedelje, otprilike.

G
12-06-2010, 16:57
ne mislim danas to da radim, nego jednom....:) za 3 nedelje, otprilike.

Onda ću ti sve objasniti tada.:raz_067:

причалица
12-06-2010, 16:59
Onda ću ti sve objasniti tada.:raz_067:

pa, valjda pokupim neke informacije do tada....ne bih posle da se ljušti boja.
znaš kako, kod mene su toalet i kupatilo odvojeni. u kupatilu su pločice all over, ali u toaletu nisu, nego samo do pola....moja divna majka je na krečeni deo stavila španski zid :mirka: i sad, kad je vodokotlić spušten imam neku fleku i to trodimenzionalnu.

G
12-06-2010, 17:03
pa, valjda pokupim neke informacije do tada....ne bih posle da se ljušti boja.
znaš kako, kod mene su toalet i kupatilo odvojeni. u kupatilu su pločice all over, ali u toaletu nisu, nego samo do pola....moja divna majka je na krečeni deo stavila španski zid :mirka: i sad, kad je vodokotlić spušten imam neku fleku i to trodimenzionalnu.

Ako je španski zid u pitanju onda nikakva krpaža ne dolazi u obzir. Mora ceo taj zid da se odradi iznova. Ko bi sad pogodio granulaciju i ......Znači ceo taj zid iznova i mora "majstor"

причалица
12-06-2010, 17:05
Ako je španski zid u pitanju onda nikakva krpaža ne dolazi u obzir. Mora ceo taj zid da se odradi iznova. Ko bi sad pogodio granulaciju i ......Znači ceo taj zid iznova i mora "majstor"

mislila sam da to stanjim, da ipak ne bude glatko...gloopo mi. imam t spravicu (drug će mi pozajmiti) za stanjivanje španskog zida....
da li mogu onda i tu fleku time da pređem ili nju treba posebno šmirglom?

kojica
12-06-2010, 17:09
dobro, kojice, nemoj da me zaebavaš...lepo pitam.
čuj rečnika.. zbunjuješ ljude nepotpunim informacijama..

pa zamisli da sam se primila da objašnjavam, a ti mi posle kažeš
''naš tu je španski zid''....:raz_088:

G
12-06-2010, 17:11
mislila sam da to stanjim, da ipak ne bude glatko...gloopo mi. imam t spravicu (drug će mi pozajmiti) za stanjivanje španskog zida....
da li mogu onda i tu fleku time da pređem ili nju treba posebno šmirglom?

A što lepo ne zalepiš pločice i trajno rešiš problem? Sve prethodno rečeno može ali ko garantuje da se neće videti razlika na tom mestu gde je bio vodokotlić. Ništa tu stanjivanje neće pomoći za to mesto jer tu koliko sam ja razumeo nije ni bilo španskog zida nego okolo njega. Znači moj predlog, kao privremeno rešenje operi to mesto. Prekreči poludisperzijom . Kad se "stvore uslovi" odradi pločice u celoj prostoriji od poda do plafona. Ipak je to toalet.

причалица
12-06-2010, 17:17
ma, ne mogu da ''odradim pločice'', jer onda treba lupati ove stare koje su do metar i po visine...a ježim se od pomisli na to, bwe.
drugo, niko neće da dođe da ti radi pločice za prostoriju koja je uska metar i po i dugačka isto toliko...tu je samo vodokotlić, šolja i majušni lavabo. ništa više.

G
12-06-2010, 17:20
ma, ne mogu da ''odradim pločice'', jer onda treba lupati ove stare koje su do metar i po visine...a ježim se od pomisli na to, bwe.
drugo, niko neće da dođe da ti radi pločice za prostoriju koja je uska metar i po i dugačka isto toliko...tu je samo vodokotlić, šolja i majušni lavabo. ništa više.

Sama si rekla. Pred tobom su 3 nedelje razmišljanja i planiranja. Videće i drugi temu pa će nešto napisati i možda predložiti.:smiley:

причалица
12-06-2010, 17:21
Sama si rekla. Pred tobom su 3 nedelje razmišljanja i planiranja. Videće i drugi temu pa će nešto napisati i možda predložiti.:smiley:

hvala.

QueenOfClubs
12-06-2010, 23:37
ma, ne mogu da ''odradim pločice'', jer onda treba lupati ove stare koje su do metar i po visine...a ježim se od pomisli na to, bwe.
drugo, niko neće da dođe da ti radi pločice za prostoriju koja je uska metar i po i dugačka isto toliko...tu je samo vodokotlić, šolja i majušni lavabo. ništa više.
Хоће, доћи ће. Мојима су дошли и сад имају баш леп веце.
Ал добро, то једном...
Него, шта мислиш да влажном крпом прво очистиш колико можеш, па онда, кад се осуши, да нанесеш подлогу за полудисперзију, па полудисперзију.
С тим да би ипак требало цео веце да окречиш...
Можеш и да тонираш.
Кад нанесеш ту подлогу неће се љуштити боја.

причалица
13-06-2010, 08:55
i mislila sam da okrečim ceo, a ne samo taj deo. nego, zanima me čime to da izravnam, jer se ocrtavaju (vidno) ivice bivšeg položaja vodokotlića.
p.s. ovaj tvoj savet mi je baš detaljan :)

Man
13-06-2010, 08:59
poravnaš glet masom ;)
prvo malo ošmirglaj ako ima neravnina, posle gletaricom nanesi glet masu... sačekaj da se prisuši i izravnaj...

Man
13-06-2010, 09:01
greška, nisam video da je španski zid okolo... uzmi samo sapun za pranje zidova i operi ceo zid...
posle toga ga okreči ko čovek.

причалица
13-06-2010, 09:09
greška, nisam video da je španski zid okolo... uzmi samo sapun za pranje zidova i operi ceo zid...
posle toga ga okreči ko čovek.

dobro, hvala.

QueenOfClubs
13-06-2010, 09:50
i mislila sam da okrečim ceo, a ne samo taj deo. nego, zanima me čime to da izravnam, jer se ocrtavaju (vidno) ivice bivšeg položaja vodokotlića.
p.s. ovaj tvoj savet mi je baš detaljan :)
Не верујем да ће толико да се оцртавају кад све лепо опереш и окречиш.
Уосталом ко год да улази ту, гледа што пре да седне. :lol:

Ман, не знам да ли си пробао ту подлогу за кречење.
Она се мути с водом, премажаш зидове и после тога кречиш.
Нема шансе да се деси да се зид ољушти негде током кречења.
Мислим, јесте добро опрати, али с обзиром да ради сама и да је то мала просторија у којој се не борави много... Може ово да прође.
Лакше је у сваком случају.

Zazijavalo
13-06-2010, 11:38
Meteš lepo mutno staklo u drvenom okviru. Svi će da misle da je neki zabašureni prozor i nećeš više u zemlju propadati od srama kad ti gosti zaglavu u veceju. :mrgreen:

причалица
13-06-2010, 14:16
ne propadam ja od srama, kod mene su te prostorije uvek čiste...a to što je zid takav, pa šta da radim...popraviću (kad nema ko drugi :mirka:) ****š lep zid i, da prostiš, gomnjivu šolju.

причалица
27-06-2010, 19:14
e, ljudi....hoću da skinem tzv. ''harmoniku'' između dnevne sobe i trpezarije i da oblikujem arkade. širina je nešto oko 2m. koliko to može da bude skupo?

Sandra
17-02-2011, 02:48
Pitanje za muški deo foruma, tj. majstore...mada možda mogu i majstorice...
Elem, kuhinja je relativno stara i neće se još dugo popeti na listi prioriteta za preuređenje i bilo kakva dodatna ulaganja.
U međuvremenu, obzirom da je i premala - ne znam gde ću s mikrotalasnom koja zauzima kompletan radni prostor...E sad, razmišljala sam da ja makar malo odignem, ne bi li dobila makar malo prostora ispod nje - nekakvom policom, ali se ne usuđujem da bušim pločice, prvenstveno zato što je sa druge strane zida komšijska kuhinja i nikako ne mogu da ocenim kuda sve idu cevi....da li je neophodno probušiti 'duboke' rupe za eventualnu policu? I kakvi držači za police bi mogli da izdrže mikrotalasnu, koja nije ni malo laka?

Sandra
18-02-2011, 21:48
ne mogu da editujem.....
Nema veze - našla majstora, jedva čekam da dođe za još neke police i sitnice :igrac: