PDA

Pogledaj Punu Verziju : Lak način da ostavite pušenje



kojica
15-06-2010, 08:17
naslov knjige koju je napisao neki bivši pušač Alen Kar

Knjiga je fantastična. Savetujem da je pročitaju i pušači i nepušači.
Ja se rešila cigareta već na 87. strani, a ima ih 220.
Ne, neću vam prepričavati knjigu. Samo ću postaviti citat sa 87. strane,
a vi recite koji vam je deo knjige omiljen, kada je pročitate.

''Zamislite da imate hladan osip po licu. A ja imam jednu neverovatnu kremu.
Ja vam kažem: ''Probajte ovo''. Vi utrljate kremu i osip momentalno nestane.
Nedelju dana kasnije osip se ponovo javi. Vi me pitate: ''Imate li još one kreme?''
Ja kažem: ''Zadržite tubu. Možda vam ponovo zatreba.'' Vi stavite kremu i gle čuda,
osip ponovo nestane. Svaki put kad se osip ponovo javi, biva veći i postaje bolniji
a interval između pojavljivanja osipa je sve kraći i kraći. Na kraju osip vam prekrije
celo lice i postane neverovatno bolan. Sada se osip vraća na svakih pola sata.
vi znate da će ga krema otkloniti privremeno, ali veoma ste zabrinuti. Da li će
osip u jednom trenutku zahvatiti celo telo? Odete kod lekara. On n emože da vas
izleči. Probate neke druge preparate, ali ništa ne pomaže izuzev ove neverovatne
kreme.
Sada već postajete zavisni od te kreme. Nikada ne izlazite a da niste sigurni da
imate tubu kreme sa sobom. Ako idete u inostranstvo, sigurno ćete poneti više
tuba kreme sa sobom. Sada, u skladu sa zabrinutošću za sopstveno zdravlje,
ja vam naplaćujem 100 dolara po tubi. Vi nemate drugog izbora sem da platite.
Onda pročitate u rubrici o zdravlju u vašim novinama da se to ne dešava samo vama;
mnogi ljudi pate od istog problema. U stvari, farmaceuti su otkrili da krema ne
otklanja osip. Sve što ona radi je da šalje osip ispod površine kože. Krema je
uzrok proširenosti osipa. Sve što treba da uradite da biste se rešili osipa je da
prestanete da koristite kremu. U dogledno vreme osip će nestati.
Da li ćete nastaviti da koristite kremu?
Da li će vam biti potrebna moć volje da prestanete da uzimate kremu?
Ako niste poverovali u članak, treba da prođe nekoliko dana da shvatite,
ali kada shvatite da se stanje sa osipom poboljšava, želja ili potreba da
koristite kremu će nestati.
Da li ćete se osećati jadno? Naravno da nećete. Imali ste užasan problem za
koji ste mislili da je nerešiv. Sada ste našli rešenje. Čak i da je bilo potrebno
godinu dana da osip potpuno nestane, svaki dan kako se situacija poboljšava
vi biste pomislili: ''Zar to nije divno? Neću umreti.''


:srce::srce::srce: HVALA ANĐELICE :srce::srce::srce:

poverljiva
15-06-2010, 09:50
cek,
ja sad ne smem da se falim kako ne pusim vec dvajes dana ako nisam procitala tu knjigu?(:lol:)

Mr.OneTwo
15-06-2010, 10:53
procitao ja dvadesetak strana i bacio knjigu, da ne bih stvarno ostavio pljuge.

причалица
15-06-2010, 16:12
što bi rek'o mark tven: ''ništa lakše nego ostaviti duvan - ostavljao sam ga 100 puta''.
a sad ozbiljski - nije mi frka kad nemam cigarete i ne zapalim cigaretu osim kod frizera, ili u društvu, u nekoj bašti ili tako. ne podnosim duvan u stanu.
mislim da bih mogla i bez to malo cigareta, ali - nemam motiva.
gornja priča sa osipom me nije....motivisala.

kojica
15-06-2010, 17:35
cek,
ja sad ne smem da se falim kako ne pusim vec dvajes dana ako nisam procitala tu knjigu?(:lol:)

bravo za ti...:)

To je neki još lakši način.

kojica
15-06-2010, 17:37
procitao ja dvadesetak strana i bacio knjigu, da ne bih stvarno ostavio pljuge.

:raz_067: nisi jedini.. ne, ne.. mnogi urade tako kao ti..
a neki čitaju stranicu dnevno da bi je što kasnije pročitali...:lol:

Ciciban
15-06-2010, 17:40
naslov knjige koju je napisao neki bivši pušač Alen Kar

Knjiga je fantastična. Savetujem da je pročitaju i pušači i nepušači.
Ja se rešila cigareta već na 87. strani, a ima ih 220.
Ne, neću vam prepričavati knjigu. Samo ću postaviti citat sa 87. strane,
a vi recite koji vam je deo knjige omiljen, kada je pročitate.

''Zamislite da imate hladan osip po licu. A ja imam jednu neverovatnu kremu.
Ja vam kažem: ''Probajte ovo''. Vi utrljate kremu i osip momentalno nestane.
Nedelju dana kasnije osip se ponovo javi. Vi me pitate: ''Imate li još one kreme?''
Ja kažem: ''Zadržite tubu. Možda vam ponovo zatreba.'' Vi stavite kremu i gle čuda,
osip ponovo nestane. Svaki put kad se osip ponovo javi, biva veći i postaje bolniji
a interval između pojavljivanja osipa je sve kraći i kraći. Na kraju osip vam prekrije
celo lice i postane neverovatno bolan. Sada se osip vraća na svakih pola sata.
vi znate da će ga krema otkloniti privremeno, ali veoma ste zabrinuti. Da li će
osip u jednom trenutku zahvatiti celo telo? Odete kod lekara. On n emože da vas
izleči. Probate neke druge preparate, ali ništa ne pomaže izuzev ove neverovatne
kreme.
Sada već postajete zavisni od te kreme. Nikada ne izlazite a da niste sigurni da
imate tubu kreme sa sobom. Ako idete u inostranstvo, sigurno ćete poneti više
tuba kreme sa sobom. Sada, u skladu sa zabrinutošću za sopstveno zdravlje,
ja vam naplaćujem 100 dolara po tubi. Vi nemate drugog izbora sem da platite.
Onda pročitate u rubrici o zdravlju u vašim novinama da se to ne dešava samo vama;
mnogi ljudi pate od istog problema. U stvari, farmaceuti su otkrili da krema ne
otklanja osip. Sve što ona radi je da šalje osip ispod površine kože. Krema je
uzrok proširenosti osipa. Sve što treba da uradite da biste se rešili osipa je da
prestanete da koristite kremu. U dogledno vreme osip će nestati.
Da li ćete nastaviti da koristite kremu?
Da li će vam biti potrebna moć volje da prestanete da uzimate kremu?
Ako niste poverovali u članak, treba da prođe nekoliko dana da shvatite,
ali kada shvatite da se stanje sa osipom poboljšava, želja ili potreba da
koristite kremu će nestati.
Da li ćete se osećati jadno? Naravno da nećete. Imali ste užasan problem za
koji ste mislili da je nerešiv. Sada ste našli rešenje. Čak i da je bilo potrebno
godinu dana da osip potpuno nestane, svaki dan kako se situacija poboljšava
vi biste pomislili: ''Zar to nije divno? Neću umreti.''


:srce::srce::srce: HVALA ANĐELICE :srce::srce::srce:

dajte tu kremu nepitam sta kosta jer cu i bez cigareta umreti

dr.Kadžija
13-08-2010, 22:57
Svaki dan sa po par ml rastvora srebronitrata ispirati usta...pljuga posle toga ima odvratan ukus :lol: i tako par dana dok ne ostavite pljuge :lol:

sani
13-08-2010, 22:59
Svaki dan sa po par ml rastvora srebronitrata ispirati usta...pljuga posle toga ima odvratan ukus :lol: i tako par dana dok ne ostavite pljuge :lol:

Doktore..preciziraj koncentraciju srebro nitrata..da neb neko osto sa rupom na nepcu..il jeziku :raz_067:

Vragolanka
14-08-2010, 00:02
Meni nije bio problem taj ukus, ili fizička potreba, nego ona druga... tako da mi se ničim nisu dale ogaditi, sve dok u glavi nisam povukla crtu.
2, 5 godine nisam pušila... onada jednu, ne sećam se više ni zbog čega i ode sav trud... dođavola... :lol:

dr.Kadžija
14-08-2010, 16:43
Doktore..preciziraj koncentraciju srebro nitrata..da neb neko osto sa rupom na nepcu..il jeziku :raz_067:

ma nema veze koncentracija..:lol: ...samo nek ostavi pušenje, a posle može ime da menja u srebrni ili srebrna :lol:

kojica
24-08-2010, 20:21
:kadi:


http://www.youtube.com/watch?v=0MKPQ11O22A

http://www.youtube.com/watch?v=0MKPQ11O22A

Bisernica
27-08-2010, 10:31
Ne znam lak način da se ostave cigarete,kao ni lak način za lečenje bolesti
zavisnosti...ali nije nemoguće.
Važno je samo ne posustati nakon tri meseca apstinencije od cigarete,kada
počinje da se sanja :lol:
Uvek na tom koraku posustanem :raz_114:
ma..u nešto se udarati mora,ali svakako je dobro pokušavati,pa možda
jednom i prevarim san ;)

tol
27-08-2010, 10:42
Moze se sve...naravno...
Vec 4ta godina kako ne palim...a i iskreno jako mi je teshko da sada budem u zadimljenom prostoru...

Palila sam 3 kutija Davidova..tako 20 god..
Meni su kupili onu mustiklu sa uloshcima za smanjenje katrana i nikotina....i oko godinu dana sam koristila Ronhil ultra(ili bilo koje sa minimumom katrana i nikotina) da bih smanjila nikotin u telu...Tu godinu sam palila oko 1 kutiju dnevno..pa sam smanjivala postepeno..i dosla do par cigaret kada je kriza..i na kraju sasvim ostavila 20.februara 2006.
Jela sam normalno(obzirom da sam bila na makrobiotičkoj ishrani-nije bilo problema)..vezbala...nikada ne grickam...
Vazno je da u tom periodu se pije dosta vode...ne preskacu obroci..i upraznjava vezbanje...setnja..plivanje.

MrSoft
27-08-2010, 10:47
Moze se sve...naravno...
Vec 4ta godina kako ne palim...a i iskreno jako mi je teshko da sada budem u zadimljenom prostoru...

Palila sam 3 kutija Davidova..tako 20 god..
Meni su kupili onu mustiklu sa uloshcima za smanjenje katrana i nikotina....i oko godinu dana sam koristila Ronhil ultra(ili bilo koje sa minimumom katrana i nikotina) da bih smanjila nikotin u telu...Tu godinu sam palila oko 1 kutiju dnevno..pa sam smanjivala postepeno..i dosla do par cigaret kada je kriza..i na kraju sasvim ostavila 20.februara 2006.
Jela sam normalno(obzirom da sam bila na makrobiotičkoj ishrani-nije bilo problema)..vezbala...nikada ne grickam...
Vazno je da u tom periodu se pije dosta vode...ne preskacu obroci..i upraznjava vezbanje...setnja..plivanje.

a pomaze i masaza

Vragolanka
13-11-2010, 17:59
Kojice, ja još nisam načela onu knjigu... :stidljiva:

mona
13-11-2010, 18:09
:kadi:


http://www.youtube.com/watch?v=0MKPQ11O22A

http://www.youtube.com/watch?v=0MKPQ11O22A
Lepo je rekao da je kadjenje Djavolu :raz_068:

причалица
18-11-2010, 07:01
pušenje može da se ostavi samo ako se zaista odluči....inače, sve drugo je palamuđenje.

Bisernica
20-11-2010, 21:03
Nije samo stvar pušenja,već uopšteno ,volja je potrebna za sve,iako u ovom slučaju nije sve tako
jednostavno kako izgleda.Pušenje je bolest zavisnosti i ne oslobadja je se tako lako.Nekad je bilo
mnogo lakše prekinuti ovu ružnu naviku,ali danas se u cigarete dodaju raznorazni aditivi koji pojačavaju
zavisnost od duvana,tako da je prekid pušenja dugotrajniji proces nego što je bio.
Uglavnom lakše prekidaju oni koji dnevno konzumiraju preko dve kutije cigareta,ili čak i tri.

Tibi
20-11-2010, 21:08
Aha, posebno vaki ko ja sto puse sto cigareta dnevno:raz_088:, oni bas lako...prekidaju:krsti:
ps. ovaj, nakon cetiri decenije konzumiranja:pusi:

Bisernica
20-11-2010, 21:18
Tiberije,nism rekla da oni lako prekidaju,
već lakše u odnosu na umerene pušače :pusi:

Tibi
20-11-2010, 21:37
Razumeo sam te ja Biso...dobro:pusi: a i ti...mene:raz_088:

причалица
20-11-2010, 21:39
Nije samo stvar pušenja,već uopšteno ,volja je potrebna za sve,iako u ovom slučaju nije sve tako
jednostavno kako izgleda.Pušenje je bolest zavisnosti i ne oslobadja je se tako lako.Nekad je bilo
mnogo lakše prekinuti ovu ružnu naviku,ali danas se u cigarete dodaju raznorazni aditivi koji pojačavaju
zavisnost od duvana,tako da je prekid pušenja dugotrajniji proces nego što je bio.
Uglavnom lakše prekidaju oni koji dnevno konzumiraju preko dve kutije cigareta,ili čak i tri.

pa verovatno si u pravu....nego, gledam spram sebe, i onda sigurno grešim.
ne volim da budem od ičega zavisna, pa ni od cigareta.
dakle, mogu da ne pušim nedeljama i mesecima, a mogu da izdimim kutiju za dan....nema pravila kod mene.

Bisernica
20-11-2010, 21:43
Stvar je individualna u svakom slučaju,tako da je moguće to što kažeš da možeš bez cigareta
mesecima ili danima,jer verovatno nisi redovan pušač.
Ja mogu bez cigareta kad imam posla i obaveza koje mi okupiraju pažnju,
kad sedim recimo za kompom,ili pred televizijom...tada pušim kao na takmičenju :)

причалица
20-11-2010, 21:47
Stvar je individualna u svakom slučaju,tako da je moguće to što kažeš da možeš bez cigareta
mesecima ili danima,jer verovatno nisi redovan pušač.
Ja mogu bez cigareta kad imam posla i obaveza koje mi okupiraju pažnju,
kad sedim recimo za kompom,ili pred televizijom...tada pušim kao na takmičenju :)
ma, ja samo kod frizera....a sad ni to, jer ne sme da se puši ni tamo....ne pada mi teško. uvek imam kutiju u tašni, ali mi nije frka ako je nemam.

Zazijavalo
15-06-2011, 14:07
Da li ćeš da rikneš pri operaciji srceta zavisi statistički od mnogo stvari, al od pušenja jok. :lol:

http://www.euroscore.org/euroscore_scoring.htm

mare
15-06-2011, 14:24
duvan nije štetan, već razne hemikalije i otrovi koji se dodaju u cigarete

rešenje: uzgajajte i pušite vlastiti duvan

причалица
09-10-2011, 08:21
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:348365-Ubuduce-cigarete-na-recept


:raz_114:
naša deca će stvarno živeti kao u orvelovoj 1984. :qq:

причалица
09-10-2011, 12:27
sad sam rekla mlađoj, koja je od sobe napravila pušionicu i tamo dimi s drugaricom, da se od 2020. cigarete izdaju na recept i ukratko joj prepričala ovaj članak.
a ona kaže:
- pa to je baš kul. zavedu te kao zavisnika i onda ti daju cigarete, kontrolišu ti zdravlje....a možda i prestanem do tad hahahaha!
:(

kojica
09-10-2011, 12:28
Au.. baš im hvala.. :lol:

ja ako do tada ne prestanem nema ni da me bude

DaDole
11-10-2011, 12:28
Mi smo toliko dosjetljiv narod da nas ni recept neće zbuniti:) Čak i kad bi se sve fabrike zatvorile,pronašli bismo neku malu manufakturu kakvi smo,jeste da:)

kojica
11-10-2011, 14:14
lupe.. :place: de si lupe...

Steppenwolf
30-01-2012, 16:21
Postoje i tablete za odvikavanje.
http://www.stoptabac.ch/hr/zyban.html

DaDole
05-06-2012, 13:59
e,ja sam u fazi e Health Cigarette..dakle ,uspijeva mi..stvar je arome i mijenjanja navika,ali definitivno je to dobra stvar..

причалица
05-06-2012, 22:00
e,ja sam u fazi e Health Cigarette..dakle ,uspijeva mi..stvar je arome i mijenjanja navika,ali definitivno je to dobra stvar..

kakve su to cigarete?

DaDole
06-06-2012, 17:51
električne pričo..pričasmo o tome nedavno,nije li tvoja ćerka kupila tako nešto?

Man
06-06-2012, 18:05
Moraću duzmem i ja te na struju :facepalm:

причалица
06-06-2012, 18:10
električne pričo..pričasmo o tome nedavno,nije li tvoja ćerka kupila tako nešto?

jeste, nedo. nisam znala da se zovu ''health''.
mada, ona to batalila....dosadilo joj da svaki čas čisti filter.

DaDole
06-06-2012, 18:15
ja ne čistim filter,već imam komplet filtera..mijenjaju se kako se potroše..na jedan filter ide oko 15o minuta ..u kompletu dođe 10 komada

Sagacity
12-01-2013, 23:11
Lekovi, jaka volja, pravila: Pušenje se može ostaviti za 10 dana




Jaka volja nije dovoljna da bi se neko oslobodio poroka kao što su cigarete. Uspešnost odvikavanja je 50 odsto bez lekova, a 80 odsto uz pomoć medikamenata.

Doktor Petar Borović, predsednik Saveza Srbije protiv pušenja, kaže za "Večernje novosti" da je razlog sve težeg ostavljanja cigareta to što duvanska industrija koristi jače supstance u proizvodnji duvana.

- Nekad je bilo najteže prestati uzimati heroin, zatim nikotin, kokain, i na kraju slede alkohol i kafa. Sada su gotovo izjednačene nikotinska i heroinska kriza i zato ljudi bezuspešno pokušavaju da ostave duvan. Njima je potrebna stručna pomoć, jer spontano samo veoma mali broj ljudi može da ostavi pušenje - kaže dr Borović.

Kod nas se primenjuje više medicinskih metoda za odvikavanje od pušenja. Kod takozvanih, nikotinskih metoda, ne smanjuje se broj receptora za nikotin, pa ovi preparati praktično samo zadovoljavaju te receptore, čime ih, takoreći, održavaju u životu.

- Nenikotinska metoda deluje tako što se u centralnom nervnom sistemu vezuje za iste receptore kao i nikotin i daje osećaj relaksacije i zadovoljstva, ali istovremeno ne održava broj nikotinskih receptora u mozgu, već ih smanjuje. Ovi preparati sadrže alkaloid citizin, koji ima formulu vrlo sličnu formuli nikotina, ali ima mnogo slabiji efekat na periferni nervni sistem i krvni pritisak - objašnjava dr Borović.

I pored raznih pomagala i volje, onome ko želi da ostavi cigarete potrebni su plan i programkoji će pomoći da se prekine sa pušenjem.

Ako pušač želi da prestane sa pušenjem, to treba da učini odjednom, a ne postepeno, tvrde stručnjaci. Razlog je taj što je bolje preživeti nekoliko teških dana, nego vući takvo stanje nedeljama i mesecima.

U Savetovalištu za odvikavanje od pušenja pri Institutu za javno zdravlje u Kragujevcu postoji iscrpan program odvikavanja od pušenja, sa savetima koji će uspešno pomoći pušaču da se suzdrži od paljenja cigarete. Savetnik u Institutu, Miloš Radosavljević, kaže da je uspeh kod ovakvog programa odvikavanja veliki.

"Pedeset odsto je uspešnost bez upotrebe lekova, a 80 odsto pomoću medikamenata. Imamo specifičan način odvikavanja koji traje pet dana, s tim što tokom prva dva dana radimo na odvikavanju od fizičke zavisnosti, a sledeća tri od psihičke. Posle prekida sa pušenjem, prva tri dana su najteža, ali na kraju petog dana većina pušača oseća da je žudnja za cigaretom znatno manja ili da je nestala. Ako „pregrme“ deset dana, uspeh je postignut", navodi on.

Tokom ovog perioda treba se pridržavati sledećih pravila i saveta:

1. U trenucima jake želje za pušenjem, pušač treba da pogleda na časovnik: da posmatra sekundaru dok obilazi brojčanik. Ako izdrži jedan minut, onda može da izdrži još jedan. Kad prođu tri minuta, intenzitet želje za pušenjem je minimalan.

2. Kupanje u toploj vodi dva do tri puta dnevno po 15 do 20 minuta odagnava želju za cigaretom. Dobro je i trljanje rukavicom za kupanje. Ova procedura poznata je u medicinskoj rehabilitaciji kao vaskularna gimnastika: smiriće nerve i pojačaće cirkulaciju.

3. Valja piti šest do osam čaša vode između obroka. Što se više tečnosti popije, toliko će se više nikotina izlučiti iz organizma. Čim ustane, pušač treba da pokuša da popije jednu ili dve čaše tople vode. Kasnije, treba da popije dve čaše vode između doručka i ručka, plus još dve čaše tokom popodneva. Ovih šest čaša vode, uz sveže voćne sokove smanjiće želju za unošenjem nikotina i to već tokom prva 24 časa od prestanka pušenja.

4. Prvih pet dana valja se više odmarati, uzimati normalne dnevne obroke u određeno vreme i leći na vreme. Jer, ako su nervi premoreni, želja za cigaretom se ponovo javlja.

5. Posle obroka pušač treba da izađe van kuće, da šeta i duboko udiše vazduh najmanje 15 minuta. Izbegavati sedenje posle jela, jer će u to vreme, više od svega poželeti cigaretu.

(Večernje novosti)

Nežnicah
12-01-2013, 23:46
е кад помену јаку вољу, дигне ми се коса на глави :eek: слушам и ону рекламу за никорете, како сугеришу да је јако тешко оставити пушење и то је нешто што се примило као једина истина код пушача... а тако је лако оставити их, заиста лако...:prcko:

Sagacity
12-01-2013, 23:55
Recimo da sam znala popušiti i po dve pakle za noć. Ali nikada nisam bila pravi nikotinski zavisnik. Posle studija, smanjila sam cigarete. Sada pušim kada izađem u grad, uz društvo. Ponekad uz kafu.
Prosto, popušim ponekad po jednu ili dve cigarete iz zadovoljstva. I mislim da je to pravo.
U poslednje vreme, znam par ljudi koji su bili odlučni i koji su uz potpunu volju prestali da puše posle 20 godina pušačkog staža...To nije bilo lako. Pogotovu što se te osobe posle i ugoje, jer su imali tu neku naviku da umesto nervoze puše cigarete, a sad tu neku podsvesnu nervozu pokušavaju da nadomeste grickalicama...
Ma sve polazi iz glave.. Jaka volja je najvažnija...

Nežnicah
13-01-2013, 00:15
ali da su seli i pročitali istoimenu knjigu Lak način .... shvatili bi da im ni grickalice ni jaka volja nisu potrebni...knjiga je genijalna, tj. njen autor :dada: jedan toliko normalan pristup i tumačenje cele te priče oko zavisnosti, da svako ko je pročita bez predrasuda, otvorenog uma, ostavi pušenje kao od šale... baš mi je žao što ne mogu da doprem do nekog velikog broja pušača i svojim primerom dokažem da je zaista bez stresa i jake volje moguće ostaviti ih... možda da držim kurs :hm:

Sagacity
13-01-2013, 00:20
Pa mnogi hvale tu knjigu, ali neke ljude jednostavno ne možeš da nateraš da pročitaju istu...:aha: Oni kao da nemaju volje ni da čitaju...