PDA

Pogledaj Punu Verziju : Komentari, konstatacije i šta god još a pro po hrane, recepata i ...



Пркос
07-07-2010, 07:40
Ovde mozete postavljati vase komentare-tudje,i sve sto nije recept a ima veze sa hranom....

Пркос
20-11-2010, 14:33
Prico ovaj recepis sto si postavila za dzigericu jal to isto kao sto jedemo u Skadarliji u lepinji-nesto mi lici na to?

причалица
20-11-2010, 14:38
Prico ovaj recepis sto si postavila za dzigericu jal to isto kao sto jedemo u Skadarliji u lepinji-nesto mi lici na to?

nemam pojma kako izgleda ta džigerica u skadarliji....u principu ne jedem iznutrice, osim ako ih ja lično ne spremim.

Sale
20-11-2010, 14:44
u bre, pa to je gulaš od iznutrica u lepinji tamo u pekari u skadarliji
gušim se u tome kad me put nanese.
pola kajmak pola gulaš. tako uznem

spremo sam skoro otaj gulaš od iznutrica mmmmmmmmmm

Пркос
20-11-2010, 14:44
Ma to su one njihove cuvene lepinje sa pilecom dzigericom i kajmakom-dok smo bili mladi i odlazili u Skadarliju to je bila hit klopa...kazu da su ponovo poceli sa tim...to su bili redovi ko devedesetih...

Пркос
20-11-2010, 14:45
Sale daj napisi taj recepis plizzzzzzzzzzzz:)

причалица
20-11-2010, 14:46
pa, ebi ga...ja ne volim da jedem iznutrice koje neko drugi sprema.....a u skadarliji nisam bila 26 godina

Пркос
20-11-2010, 14:48
pa, ebi ga...ja ne volim da jedem iznutrice koje neko drugi sprema.....a u skadarliji nisam bila 26 godina

Taman toliko i ja nisam islana lepinju...

причалица
20-11-2010, 14:49
pa eto, a kad sam tada išla u skadarliju, jeli smo neke medaljone teleće...sećam se, sa kajmakom i pečurkama....ne džigericu.

Пркос
20-11-2010, 14:52
Ovo nije u kafanama u Skadarliji vec u njihovoj cuvenoj pekari ...kod cesme...

Sale
20-11-2010, 14:56
pa ne znam ni da su prekidali sa prodajom. kad god sam otišo bilo je gulaša

a recept ko recept za svaki gulaš.
znači jedno dvetri glavice luka, najmanje prepuna supena kašika aleve i ostali začini.

ja sam picajzla pa sve redno radim
prvo lepo uzdinstam luk, sitno sitno seckan. da porumeni i dobije malo aromu preprženosti
ondak ubacim džigaricu i svinjske bubrege. ako imam još šta, ko što sad imam u tim paketićima i komadiće finog svinjskog mesa, ubačim i to. ali bubrezi su najbitniji za gulaš od iznutrica.
naravno, tu može i bela džigerica i srce, ko šta ima. ali bubreg je ko što reko mamara.
ondak sve to jopet propržim brez vode sa malim malim parčetom lorbera, pa dodam alevu slatku mlevenu
pa opet pržim, pa dodam i malo navr noža karija, pa vegetu,
pa nalijem malo piva ili crnog vina. ili vode. a najčešće i malo vode i malo tijeh alkohola
pa se to ukuva do potrebne gustine, pa pobiberim i dodam malo belog luka. ne treba preterivati sa belim lukom, kao ni sa lorberom. lorber izvadim maltene posle nekoliko minuta, bez obzira na to što je parčence u pitanju.

eto. ništa spektakularno.

Пркос
20-11-2010, 14:58
Sale pliznapisi ovaj post molim te na jela od dzigerice-nek stoji i tamo a neka ga i ovde...

причалица
20-11-2010, 14:59
pa ne znam ni da su prekidali sa prodajom. kad god sam otišo bilo je gulaša

a recept ko recept za svaki gulaš.
znači jedno dvetri glavice luka, najmanje prepuna supena kašika aleve i ostali začini.

ja sam picajzla pa sve redno radim
prvo lepo uzdinstam luk, sitno sitno seckan. da porumeni i dobije malo aromu preprženosti
ondak ubacim džigaricu i svinjske bubrege. ako imam još šta, ko što sad imam u tim paketićima i komadiće finog svinjskog mesa, ubačim i to. ali bubrezi su najbitniji za gulaš od iznutrica.
naravno, tu može i bela džigerica i srce, ko šta ima. ali bubreg je ko što reko mamara.
ondak sve to jopet propržim brez vode sa malim malim parčetom lorbera, pa dodam alevu slatku mlevenu
pa opet pržim, pa dodam i malo navr noža karija, pa vegetu,
pa nalijem malo piva ili crnog vina. ili vode. a najčešće i malo vode i malo tijeh alkohola
pa se to ukuva do potrebne gustine, pa pobiberim i dodam malo belog luka. ne treba preterivati sa belim lukom, kao ni sa lorberom. lorber izvadim maltene posle nekoliko minuta, bez obzira na to što je parčence u pitanju.

eto. ništa spektakularno.


e, sale, odličan ti recept! :)

Sale
20-11-2010, 15:09
e faja faja.:rumenko: sam sam došo do njega oću reć do recepta. mism ne na netu, neg po logici stvari, u želji da napravim gulaš. u stvari, prvo probajte pa me onda falite.

tako pravim i od ostalih vrsta mesa, tojes od čiste svinjetine, il od čiste junetine. dugo mi je trebalo da sfatim da ne treba gurati unutri sve što ti dođe podruku.
samo aleva paprika i lukac, a sve ostalo i ne mora.

pa prebaci ti tamo post prkose de misliš da treba da bide. otkud ja znam de je:)

Zazijavalo
20-11-2010, 15:14
dugo mi je trebalo da sfatim da ne treba gurati unutri sve što ti dođe podruku.
samo aleva paprika i lukac, a sve ostalo i ne mora.

To je otprilike trenutak kad amater pređe u profesionalce. :)
Al ipak mora i so. :)

причалица
20-11-2010, 15:22
u principu se ne trpe aleva paprika i biber, na ročito ako je aleva paprika ljuta...onda bude baš preterna kombinacija.

Sale
20-11-2010, 15:24
To je otprilike trenutak kad amater pređe u profesionalce. :)
Al ipak mora i so. :)
pa da, taj trenutak je nasto pre otprlike dvajes godine kasam ošo od roditelja i počo nesmetano da koristim šporet brez mamine opstrukcije u cilju da ga ne zamrljam.
period eksperimentisanja o kojem pričamo je trajo pa čini mi se jedno godinu dana.

i sad eksperimentišem svakom prilikom kad nešto spremam al čini mi se sa malo više obzira

Sale
20-11-2010, 15:29
u principu se ne trpe aleva paprika i biber, na ročito ako je aleva paprika ljuta...onda bude baš preterna kombinacija.
ne ide ljuta aleva i biber, slažem se.

ono što se još ne slaže je, opštepoznato kari i origano. mada, kujna je ko moda. već će se nađe neko ko će da uklopi naizgled nespojivo.

ne znam dal je još neko primetijo, ali paprika i pečurke se ne slažu nikako. paprika ima suviše jaku i specifičnu aromu koja pokriva mekani šmek pečuraka, pa onda one dođu samo ko nekakva ispuna, ko sojine ljuspice.

причалица
20-11-2010, 15:30
mjok...kak'a paprika i pečurke....uz pečurke ide ili biber ili kari....ili kari s belim biberom (mlevenim)....nikako paprika.

Пркос
20-11-2010, 15:31
Pelat i sosovi od paradajza su pristupacniji pecurkama nego li aleva paprika...

причалица
20-11-2010, 18:09
pa da, taj trenutak je nasto pre otprlike dvajes godine kasam ošo od roditelja i počo nesmetano da koristim šporet brez mamine opstrukcije u cilju da ga ne zamrljam.
period eksperimentisanja o kojem pričamo je trajo pa čini mi se jedno godinu dana.

i sad eksperimentišem svakom prilikom kad nešto spremam al čini mi se sa malo više obzira
e, i ja tako...nikad mi ni jedno jelo nije isto....da l je sarma u pitanju, pihtije ili gulaš....ćufte su mi jedine standardne - uvek nekako isto ispadnu, tj. imaju isti ukus.

Zazijavalo
20-11-2010, 19:21
To je zato što u ćufte narokaš belog luka. :mrgreen:

причалица
20-11-2010, 20:21
To je zato što u ćufte narokaš belog luka. :mrgreen:

al bih volela da te vidim u kuhinji....

mikili
14-07-2011, 08:47
prico,daj neku ideju za danasnji rucak...brzo i lako..

причалица
14-07-2011, 08:48
prico,daj neku ideju za danasnji rucak...brzo i lako..

meni bi sataraš bio najlakši, sa sve patlidžanom :)

mikili
14-07-2011, 08:49
oko njega sam se i motala..:g:

Zazijavalo
14-07-2011, 09:02
al bih volela da te vidim u kuhinji....
:qq: brzo da pospremim :pusi:

причалица
14-07-2011, 09:02
:think:

:raz_114: