PDA

Pogledaj Punu Verziju : Baksuzi



marlon
22-07-2010, 21:27
jedna mala intelktualna mozgalica o baksuzima pre no sto odjezdim na kafu....

zasto bi iko radio nesto pogresno ako jako dobro zna sta treba da uradi?
znaci ne bi, ili bi... mozda?
a mozda je sve zato sto zna da je to pogresno ustvari za njega dobro? ili on misli da je u pravu a ustvari nije?
da li su neki ljudi skloni konfuziji i nerazumevanju jedni drugih... ili ne razumeju sebe, pa nerazumevanje drugih vuce korene odatle?
dva pogresna nikad jedno dobro ne napravise... stara mudrost, ali....
jer to ali je smisao naseg postojanja bez obzira sta mi mislili o drugima, na nama je da tim drugima pokazemo sta mislimo o njima....i da im to pokazemo... uzivo... plasticno ako treba.
aj da vas cujem drage devojke jel' znate neke baksuze u okolini i sire? ja imam dva drugara, to je za riplija al' nemam sad vremena.... next time.

p.s nije moje celokupno ovo razmisljanje ali se skoro savrseno uklopilo u temu o baksuzima inspirisano time da sam doticni... :)

QueenOfClubs
22-07-2010, 21:31
Мислила сам да баксузи (бар они које ја знам), немају појма да су баксузи.
И да мисле да су савршени. :eek:

kojica
22-07-2010, 21:33
Znam nekoliko baksuza, ali samo jednog poznajem 36 godina.
Mogu samo da kažem da mi nije lako uopšte...

baksuzi rade ono što smatraju pogrešnim zato što su baksuzi...:lol:
šta tu ima da se mozga..
prosto ti padne klapna i ko živ ko mrtav nakon toga...:mrgreen:

причалица
22-07-2010, 21:34
ljudi skloni konfuziji su baksuzi. ponekad je to svako od nas...
ali, na žalost, neko je stalno konfuzan i nama stalo deluje kao baksuz...ipak, takva osoba fura neki svoj fazon i najčešće je sretnija od nas koji, kao, znamo ko smo i šta smo. to mi nije nikad nije bilo jasno, ebote...
kako neko, ko ima dve leve noge, i u startu pogrešno gazi kroz život, ima više sreće, iako deluje da je baksuz?

Vragolanka
22-07-2010, 21:34
Upravo tako; misle da su savršeni.
Ego + sujeta + težak karakter

Ja znam mnogo baxuza, a rade pogrešno, jer misle da je ispravno. Misle da su uvek u pravu i da sve najbolje znaju... koristeći često termin; 'sam ti reko'.
I nisu ti ljudi skloni konfuziji, već jednostavno ne vide dalje od sebe samih.

QueenOfClubs
22-07-2010, 21:35
А што је ова тема на женама? :jede:

причалица
22-07-2010, 21:39
Upravo tako; misle da su savršeni.
Ego + sujeta + težak karakter

Ja znam mnogo baxuza, a rade pogrešno, jer misle da je ispravno. Misle da su uvek u pravu i da sve najbolje znaju... koristeći često termin; 'sam ti reko'.
I nisu ti ljudi skloni konfuziji, već jednostavno ne vide dalje od sebe samih.

tačno. ali, njima je to dovoljno, bre. naše konfuzno viđenje njih ne mora da znači da jeste tačno, ispravno.
pazi, šopenhauer to isto priča - da treba živeti život nezavisan od tuđeg mišljenja.....

Vragolanka
22-07-2010, 21:42
tačno. ali, njima je to dovoljno, bre. naše konfuzno viđenje njih ne mora da znači da jeste tačno, ispravno.
pazi, šopenhauer to isto priča - da treba živeti život nezavisan od tuđeg mišljenja.....

Ma takvima samo treba aminovati, na jedno uđe, na drugo izađe... i raditi po svom.
Čuj, pa gde neko drugi može bolje od mene same da zna šta mi treba?

причалица
22-07-2010, 21:44
Ma takvima samo treba aminovati, na jedno uđe, na drugo izađe... i raditi po svom.
Čuj, pa gde neko drugi može bolje od mene same da zna šta mi treba?

tačno je i to.
ali, onda postaneš osoba koja ljude gleda iskljičivo kao dvonošce.....nema ljubavi. bar stekoh takav utisak - ne o tebi, nego o osobama koje gledam kao baxuze.

marlon
22-07-2010, 23:06
omasili ste temu
nedovoljan
il opet procitajte izmedju redova uvodni post
znaci... unesite dozu nedoumice u postupke toga koga smatrate za baksuza
da li je bas sve tako kako izgleda?

причалица
22-07-2010, 23:09
pa ja jesam unela dozu nedoumice....da eventualno baxuzna osoba to nije, nego je srećnija nego ja.
šta sad hoćeš?

Vragolanka
22-07-2010, 23:17
omasili ste temu
nedovoljan
il opet procitajte izmedju redova uvodni post
znaci... unesite dozu nedoumice u postupke toga koga smatrate za baksuza
da li je bas sve tako kako izgleda?

Ja ne umem da čitam između redova.

marlon
22-07-2010, 23:26
Ja ne umem da čitam između redova.

sustina je da svako meri postupke drugog kroz svoju prizmu razumevanja njega i njegovih potreba.
otprilike kao zena koje ne bira sredstva da nekog osvoji a sama zeli da ostane neosvojiva... :onajede:

marlon
22-07-2010, 23:27
pa ja jesam unela dozu nedoumice....da eventualno baxuzna osoba to nije, nego je srećnija nego ja.
šta sad hoćeš?

ocu da vas nerviram :huh:

Vragolanka
22-07-2010, 23:35
sustina je da svako meri postupke drugog kroz svoju prizmu razumevanja njega i njegovih potreba.
otprilike kao zena koje ne bira sredstva da nekog osvoji a sama zeli da ostane neosvojiva... :onajede:

To je u neku ruku normalno... najteže je biti objektivan. Suština je u primanju i davanju kritike.
Ona bi se ebala, ali da joj ne uđe. To ne postoji. Ne možeš da uzmeš, a da ne daš ništa.

marlon
22-07-2010, 23:41
To je u neku ruku normalno... najteže je biti objektivan. Suština je u primanju i davanju kritike.
Ona bi se ebala, ali da joj ne uđe. To ne postoji. Ne možeš da uzmeš, a da ne daš ništa.

donekle. sto je za tebe neko baksuz on je mozda za sebe normalan... ali ne mora da znaci.

ih... ima takih kolko os veruj mi. svaka zena osvaja a ostaje neosvojiva. neke to priznaju kasnije ako se spare sa predmetom osvajanja al neke su konstantno misterija...sto opet moze da bude zanimljivo i podsticajno. i sad za taku zenu koju ne mozes da razlucis ko je i sta je a nit razumes njene postupke kazes da je baksuz...ne ide ybg... nikako

Vragolanka
22-07-2010, 23:44
donekle. sto je za tebe neko baksuz on je mozda za sebe normalan... ali ne mora da znaci.

ih... ima takih kolko os veruj mi. svaka zena osvaja a ostaje neosvojiva. neke to priznaju kasnije ako se spare sa predmetom osvajanja al neke su konstantno misterija...sto opet moze da bude zanimljivo i podsticajno. i sad za taku zenu koju ne mozes da razlucis ko je i sta je a nit razumes njene postupke kazes da je baksuz...ne ide ybg... nikako

Da si je pitao, možda bi ti rekla da se plaši da bude povređena.
Nikada nije stvar u konkretnoj osobi, takve žene su uglavnom sa ljudima koje ne mogu da zavole. Što je sigurno, sigurno je. Ne pričam o kres kombinacijama.
Ali, i takve se bar jednom u životu zaebu, pa pogrešno procene situaciju...

marlon
22-07-2010, 23:58
Da si je pitao, možda bi ti rekla da se plaši da bude povređena.
Nikada nije stvar u konkretnoj osobi, takve žene su uglavnom sa ljudima koje ne mogu da zavole. Što je sigurno, sigurno je. Ne pričam o kres kombinacijama.
Ali, i takve se bar jednom u životu zaebu, pa pogrešno procene situaciju...

ma ja to filozofski mantram.. nis konkretno takodje....

Vragolanka
23-07-2010, 00:00
ma ja to filozofski mantram.. nis konkretno takodje....

Nisam ni ja konkretizovala... moraš i sam da budeš retard, da bi bio sa još većim retardom...

marlon
23-07-2010, 00:04
Nisam ni ja konkretizovala... moraš i sam da budeš retard, da bi bio sa još većim retardom...

jel ima repa ovde.. nema...
evo ti nevidljivi rep za odgovor

marlon
23-07-2010, 08:52
sta je baksuz?

npr..moj drugar jedan... krenemo u madjarsku i kupimo u povratku po dve saher torte, u kolima se samo njegove otope, kupi audio uredjaj koji se rucno pravi u ogranicenoj seriji i na njega ima garancija 10 godina i posle nedelju dana mu crkne, stavi satelitsku antenu i kad upali risiver jedini kanal koji moze na hot birdu od 1000000 mogucih da ufati su rts i eurosport koje vec ima na kablovskoj....

ne mogu da se setim vise a ima milion slicnih primera samo za njega...

marlon
24-07-2010, 21:59
ko su emocionalni baksuzi?
oni koji kao znaju sve, a ne znaju ni kud su krenuli, ni di ce da idu, ni kad ce da stignu i koji q uopste traze na tom putu

andromeda
01-09-2010, 09:33
ja sam baksuz za pandure , cim ne postujem znake odma me skljocnu i zaustave :igrac:

kojica
14-10-2010, 08:58
aaaa.. na te baksuze se misli...

e pa ja sa tim nemam iskustva.. rođena sam pod srećnom zvezdom...

al ima negde tema o ''cigančetu''.. baksuzi obavezno da navrate tamo..:lol:

Ciciban
29-11-2010, 22:53
a jel moze baksuz da se voli ?

причалица
30-11-2010, 16:55
a jel moze baksuz da se voli ?
misliš - možeš li da voliš baksuza? ne bi trebalo...nije dobro za zdravlje duše i tela.

Ciciban
30-11-2010, 23:04
znaci mene niko ne treba da voli :cry:

Tibi
30-11-2010, 23:31
znaci mene niko ne treba da voli :cry:
:maca: ne brigaj, ima nas puno koji te vole, makar i vako...virtuelno:cry:

Ciciban
01-12-2010, 21:41
:prcko: :cmok:

malavelika
27-12-2010, 15:59
jedna mala intelktualna mozgalica o baksuzima pre no sto odjezdim na kafu....

zasto bi iko radio nesto pogresno ako jako dobro zna sta treba da uradi?
znaci ne bi, ili bi... mozda?
a mozda je sve zato sto zna da je to pogresno ustvari za njega dobro? ili on misli da je u pravu a ustvari nije?
da li su neki ljudi skloni konfuziji i nerazumevanju jedni drugih... ili ne razumeju sebe, pa nerazumevanje drugih vuce korene odatle?
dva pogresna nikad jedno dobro ne napravise... stara mudrost, ali....
jer to ali je smisao naseg postojanja bez obzira sta mi mislili o drugima, na nama je da tim drugima pokazemo sta mislimo o njima....i da im to pokazemo... uzivo... plasticno ako treba.
aj da vas cujem drage devojke jel' znate neke baksuze u okolini i sire? ja imam dva drugara, to je za riplija al' nemam sad vremena.... next time.

p.s nije moje celokupno ovo razmisljanje ali se skoro savrseno uklopilo u temu o baksuzima inspirisano time da sam doticni... :)
au, sine, kako ranije nisam zapljunula ovu temu :lol:
baksuz..dakle, citav zivot slusam od drugih kako sam baksuz-ne samo onaj kome se dogadaju stvari koje se ama bas nikome drugome ne dogode, vec i onaj kome djavo ne da mira, pa radi sve kontra od onoga sto bi trebalo, ili sto drugi ocekuju od mene :lol:
i cesto se pitam zasto je tako, narocito kad sam u daunu, pa pokusam da sebi i drugima opravdam svoje postupke
al, to je uzaludna rabota
jer, ma koliko baksuz mislio da nije kriv zbog toga sto ej baksuz, samim svojim baksuzlukom je onemogucen da to dokaze onim sretnijim od sebe

postoji teorija da negativna energija koju neko nosi privlaci isto to, amplifikuje se i ispoljava se na milion razlicitih nacina
ja licno ne verujem u istu
niti verujem da ako cinis bilo sta sto mislis da je za tebe bilo lose, bilo dobro, to daje za pravo nekome sa strane da te okarakterise kao baksuza
ciniti stvari na ustrb sebe, ili drugoga je ponekad uzrokovano onim malim crvom u glavi i ne moz nista protiv toga, to je tvoje, iskonsko, tvoja priroda i kaarkter, na drugima je da to prihavte, ili ne..naravno, ne govorim o patologiji, vec o nekim normalnim stvarima
jer, inace bi svako cinjenje neceg sto nisi ti dovelo do glume i lazi, a pre bih tolerisala baksuzluk, no ovo potonje
sve u svemu, ne znam dal ste vec ukapirali da sam- baksuz :lol:

Waterfall
29-12-2010, 13:54
Po meni, postoje dva znacenja ovog termina.
Prvo, kad kazemo da je neko baksuz u smislu da je namcor,
a drugo, kad neko sta god da uradi potera ga neki maler i/ili slabo ima srece.

U ovoj drugoj grupi sam ja:sad:

malavelika
29-12-2010, 14:13
cuti, ja sam u obe :lol:

причалица
30-12-2010, 08:24
mislim da me tera baxuz kad nosim jedna određeni prsten :eek: sram da me bude što tako mislim.

malavelika
30-12-2010, 11:05
meni baksuzluk nema bas nikakve veze sa tako necim, vise sa necim malecnim, nevidljivim golim okom, sto se zove genotip :lol:

Zazijavalo
30-12-2010, 11:08
S druge strane, kao što bi rekli uzgajivači koza, fenotip odslikava genotip.

Ukratko, ako neko hoda kao baksuz, pliva kao baksuz, izgleda kao baksuz - mora da je baksuz. :mrgreen:

malavelika
30-12-2010, 11:09
S druge strane, kao što bi rekli uzgajivači koza, fenotip odslikava genotip.

Ukratko, ako neko hoda kao baksuz, pliva kao baksuz, izgleda kao baksuz - mora da je baksuz. :mrgreen:

neznalice! :mv:
fenotip odslikava interakciju genotipa sa sredinom u kojoj egzistira :P
nedeljiv je od uticaja iste....

Zazijavalo
30-12-2010, 11:11
Sve je to povezano i onako kako je jehovi drago.
Odnosno, da nema sredine, ni baksuz ne bi bio baksuz. :pusi:

kojica
30-12-2010, 11:12
S druge strane, kao što bi rekli uzgajivači koza, fenotip odslikava genotip.

Ukratko, ako neko hoda kao baksuz, pliva kao baksuz, izgleda kao baksuz - mora da je baksuz. :mrgreen:

a ne mora biti i koza.. :andjeo:

Zazijavalo
30-12-2010, 11:13
To več, videli smo, zavisi od okoline :)

malavelika
30-12-2010, 11:14
Sve je to povezano i onako kako je jehovi drago.
Odnosno, da nema sredine, ni baksuz ne bi bio baksuz. :pusi:

pa, jes
al nije samo kako je jehovi drago, neg cesto i kako se djavolu nadiglo :lol:
a, on nikada ne vuce ka sredini :lol:

Zazijavalo
30-12-2010, 11:27
... a đavo, zavidan budući Bogu na Negovoj moći i slavi, učini te poče i on stvarati
te tako, Bog stvori ovcu, a Đavo kozu
Bog stvori vinovu lozu, a Đavo drač
Bog stvori Adama, a Đavo Milku Canić.

malavelika
30-12-2010, 11:31
Bog stvori razbibrigu, a djavo krstu :mv:

Klu
30-12-2010, 11:33
e neznam vam ja te umotvorine...

причалица
30-12-2010, 22:08
e neznam vam ja te umotvorine...

slažem se.

mikili
30-04-2011, 10:30
ne poznajem takve osobe,ali baksuzom smatram odredjene pojave.to mise bas desavalo,da na primer pred ulazak na svecanu veceru pri kojoj treba da upoznam roditelje mog muza,njegovu porodicu,pri izlasku iz auta stanem u odvod za vodu,iscasim clanak,otkinem potpeticu,padnem,sva se izmazem..ima li veceg baksuza..ili su to marfijevi zakoni na delu..

DaDole
17-05-2011, 07:56
Baksuz je nekako vezan za pojam osobe koja " da se uhvati za zelenu granu,i ona bi se osušila"...

Raisa
17-05-2011, 16:55
jedna mala intelktualna mozgalica o baksuzima pre no sto odjezdim na kafu....

zasto bi iko radio nesto pogresno ako jako dobro zna sta treba da uradi?
znaci ne bi, ili bi... mozda?
a mozda je sve zato sto zna da je to pogresno ustvari za njega dobro? ili on misli da je u pravu a ustvari nije?
da li su neki ljudi skloni konfuziji i nerazumevanju jedni drugih... ili ne razumeju sebe, pa nerazumevanje drugih vuce korene odatle?
dva pogresna nikad jedno dobro ne napravise... stara mudrost, ali....
jer to ali je smisao naseg postojanja bez obzira sta mi mislili o drugima, na nama je da tim drugima pokazemo sta mislimo o njima....i da im to pokazemo... uzivo... plasticno ako treba.
aj da vas cujem drage devojke jel' znate neke baksuze u okolini i sire? ja imam dva drugara, to je za riplija al' nemam sad vremena.... next time.

p.s nije moje celokupno ovo razmisljanje ali se skoro savrseno uklopilo u temu o baksuzima inspirisano time da sam doticni... :)

prvo definisi ovo. :-) mislis samo u relmu ljubavi ili..?

Ciciban
29-10-2019, 23:24
jedna mala intelktualna mozgalica o baksuzima pre no sto odjezdim na kafu....

zasto bi iko radio nesto pogresno ako jako dobro zna sta treba da uradi?
znaci ne bi, ili bi... mozda?
a mozda je sve zato sto zna da je to pogresno ustvari za njega dobro? ili on misli da je u pravu a ustvari nije?
da li su neki ljudi skloni konfuziji i nerazumevanju jedni drugih... ili ne razumeju sebe, pa nerazumevanje drugih vuce korene odatle?
dva pogresna nikad jedno dobro ne napravise... stara mudrost, ali....
jer to ali je smisao naseg postojanja bez obzira sta mi mislili o drugima, na nama je da tim drugima pokazemo sta mislimo o njima....i da im to pokazemo... uzivo... plasticno ako treba.
aj da vas cujem drage devojke jel' znate neke baksuze u okolini i sire? ja imam dva drugara, to je za riplija al' nemam sad vremena.... next time.

p.s nije moje celokupno ovo razmisljanje ali se skoro savrseno uklopilo u temu o baksuzima inspirisano time da sam doticni... :)

Plasticno pokazivanje baksuzima da su baksuzi bi dovelo do burne reakcije. To su ljudi sa dobro osmishljenim postupcima, sve sto rade je povoljno samo po njih, imaju taj pakosni osmeh. Njihovi postupci su kao ubistvo sa umislom u pokusaju :lol:. Imam ih u svakodnevnom zivotu.


A ono drugo znacenje, pa ne znam bash, ponekad kad mi se desi neki peh tek puno kasnije se nametne razmishljanje tipa - ko zna zasto je to dobro. Kad zelis da ostavis najbolji utisak onda blejis ko koza, slusas, pola ne cujes, progovoris dve reci ( a inace sve znas :lol: i ne zaustavljas se ), kad hoces da najbolje izgledas onda te oci peku jer nisi spavala, otekne ti obraz od zuba.... Obuces najstarije cizme i i dalje bledo gledas, a drugu priliku za prvi utisak nemas .:lol: I ponovicu ko zna zasto je to dobro...