PDA

Pogledaj Punu Verziju : Brak



kojica
27-07-2010, 11:46
Evo opet malo Nušića...:raz_067:

БРАК

Моја тринаеста љубав, то је – моја жена. Ја сам одавна знао да је број тринаест малерозан, али нисам знао да то у љубави важи. Да сам знао, ја бих тринаесту љубав прескочио и одмах бих се четрнаести пут заљубио, или бих можда тринаесту љубав увео у списак под 12а.
Али, и то 12а кадро је гдекад да направи велике збрке. Сећам се једнога хотела у бањи где је хотелијер, хотећи да угоди предрасудама гостију, прескочио собу број 13, па је обележио две са дванаест: 12а и 12б, које су заузеле два брачна пара и почела у почетку погрешно да улазе једно другом у собу, а затим се тако измешали, тако међу собом бањски збркали, да се најзад морао и сам полицијски комесар умешати да расправи ко од њих припада соби а, а ко соби б. Али, најзад, то још и разумем: због собе која носи број 13 упасти у туђ брак, али због тог фаталног броја упасти у свој сопствени брак то се могло само мени десити.
Упао сам тек што сам се ослободио тамнице, тако да ја нисам ни осетио оно задовољство које осуђеник осети кад се дочепа слободе. Из школе у војску, из војске у тамницу, а из тамнице у брак.

kojica
27-07-2010, 11:47
:raz_067::raz_067::raz_067:

A vi kako ste? :lol:

причалица
27-07-2010, 12:12
Evo opet malo Nušića...:raz_067:

БРАК

Моја тринаеста љубав, то је – моја жена. Ја сам одавна знао да је број тринаест малерозан, али нисам знао да то у љубави важи. Да сам знао, ја бих тринаесту љубав прескочио и одмах бих се четрнаести пут заљубио, или бих можда тринаесту љубав увео у списак под 12а.
Али, и то 12а кадро је гдекад да направи велике збрке. Сећам се једнога хотела у бањи где је хотелијер, хотећи да угоди предрасудама гостију, прескочио собу број 13, па је обележио две са дванаест: 12а и 12б, које су заузеле два брачна пара и почела у почетку погрешно да улазе једно другом у собу, а затим се тако измешали, тако међу собом бањски збркали, да се најзад морао и сам полицијски комесар умешати да расправи ко од њих припада соби а, а ко соби б. Али, најзад, то још и разумем: због собе која носи број 13 упасти у туђ брак, али због тог фаталног броја упасти у свој сопствени брак то се могло само мени десити.
Упао сам тек што сам се ослободио тамнице, тако да ја нисам ни осетио оно задовољство које осуђеник осети кад се дочепа слободе. Из школе у војску, из војске у тамницу, а из тамнице у брак.

ovo kao da je zazi pis'o :raz_114:

G
14-09-2010, 14:21
Brak je nekad ugodno utočište a nekad kaznionica. Nekad zbog opšte dobrobiti ostajete dobrovoljno u kaznionici do konačnog isteka kazne i ne podnosite molbu za pomilovanje (čitaj razvod).
Oni koji su u braku vrlo često žele da nisu a oni koji nisu čine sve u okviru svojih mogućnosti da u braku budu. Brak je zbunjujuća i svakako ograničavajuća sredina... Nekad ugodna ali nakon više od jednu deceniju postaje zamorna. Kako se bliži kraj druge decenije sve je zamorniji...Uprkos svemu uglavnom se svi trudimo da ga očuvamo...:)

QueenOfClubs
14-09-2010, 14:30
Кад је брак за мене постао казна прво сам се надала да ће се променити.
Онда сам писала молбе за боље услове, али џаба.
Е онда нисам више имала ниједан разлог да у њему и останем.
И даље верујем да брак може бити угодно уточиште, само је то ипак врло ретко.
Јер, да би се то постигло потребно је много труда.
Ако обоје мисле да вреди, потрудиће се.

причалица
16-09-2010, 15:40
brak ume da bude zebana situacija...kao tegla koje ne može da se otvori, a ti pufćeš i hoćeš da je otvoriš - a ono - ne može...a tebi tako treba to što je u tegli...
i, onda, kad izgubiš nerve, zavrljačiš teglu u đubre i kažeš ''me ebi se..ima još tegli''
p.s. vidi se da sam u fazonu zimnice :rumenko:

affrodiita
16-09-2010, 15:46
...što se mene tiče brak je jedna lepa stvar ako se nađu dvoje koji misle i dišu isto...ali takvih je malo.....u mom slučaju
to je bila veeelikaaaa greška...da mogu iz početka ni luda se ne bi udala....ali što bi, bi,...sad živim za svoju decu i sretna
sam što ih imam.....a brak, šta to beše....

G
16-09-2010, 15:46
brak ume da bude zebana situacija...kao tegla koje ne može da se otvori, a ti pufćeš i hoćeš da je otvoriš - a ono - ne može...a tebi tako treba to što je u tegli...
i, onda, kad izgubiš nerve, zavrljačiš teglu u đubre i kažeš ''me ebi se..ima još tegli''
p.s. vidi se da sam u fazonu zimnice :rumenko:

Па јесте причо...Мислим ако се не конзумира садржај може бити квалитетан немам појма колико. Е сад да ли у канту за смеће или на сталажу па нек скупља прашину? Пошто сам у браку није тешко донети закључак за коју опцију сам се определио. А другу теглу узети ... Наравно...:)

причалица
16-09-2010, 15:48
samo sam navela primer kako može da bude u braku...nisam od onih koje bacaju tegle, kao što se da primetiti.

G
16-09-2010, 15:51
Разумели смо се. И ја сам хтео фигуративно објаснити везано за "сталажу"...:)

причалица
16-09-2010, 16:32
pa, ćošak može :mirka:

QueenOfClubs
16-09-2010, 16:39
Па, кад већ причамо о теглама, увек постоји разлог зашто она неће да се отвори.
Негде је нешто запело. Обично се нешто улепило, зарђао поклопац или је до вакуума...

причалица
16-09-2010, 16:43
Па, кад већ причамо о теглама, увек постоји разлог зашто она неће да се отвори.
Негде је нешто запело. Обично се нешто улепило, зарђао поклопац или је до вакуума...

naravno da postoji razlog...ili je onaj koji otvara nevešt. missim, i to je opcija.

QueenOfClubs
16-09-2010, 17:07
Изгуби снагу. А можда му се и не отвара.
Остави за сутра, па за прекосутра, па за следећи месец...
Док се не убуђа.

причалица
16-09-2010, 17:10
Изгуби снагу. А можда му се и не отвара.
Остави за сутра, па за прекосутра, па за следећи месец...
Док се не убуђа.

pa jes' :(
brak je fenomenalna životna situacija, u kojoj zaista možeš sebe da vidiš kakav si...koliko si istrajan, požrtvovan, koliko imaš ljubavi...i koliko je nemaš. da li to jeste ljubav ili je nešto drugo, da li su deca bitna il ne za sam brak kao takav....
idealna situacija za testiranje osobe na duže staze.

QueenOfClubs
16-09-2010, 18:41
Истина.
Мада, има бракова у којима више не знаш ко си...

причалица
16-09-2010, 19:39
Истина.
Мада, има бракова у којима више не знаш ко си...

to se pitam svaki dan...važno je da nisam idiot. sve drugo je manje važno.

G
17-09-2010, 09:22
Brak je večito nadmudrivanje...makar krajem druge decenije...:raz_088:

QueenOfClubs
17-09-2010, 09:42
Зато сам ја баталила кад сам загазила у другу деценију. :lol:
Не волем да се надмудрујем.

Zazijavalo
17-09-2010, 11:07
ovo kao da je zazi pis'o :raz_114:

Blagodarim za nezasluženo poređenje. :lol:
Zazi nije tako pisao, al se tako nekako oseća. :undecided:

Brak je pošten kompromis u kojem činjenicu da te život košta nekolko puta više, nadoknađuješ time da odlaziš na mesta na koja inače nikada ne bi otišao, niti bi poželeo da odeš (na primer, kod tašte) :pusi:

причалица
17-09-2010, 13:15
pa i neki neki kompromis, onda :(

G
17-09-2010, 13:25
Дакле компромис. Наредни стадијум би био кохабитација. А онда лабава конфедерација...Отприлике то тако и бива у већини, само се ћути о томе...Такве ситуације се скривају и на славама, рођенданима и другим окупљањима споља гледано све је ОК. Зато треба живети сваки дан пуним плућима као индивидуа...Разумете ви мене шта желим рећи. Знам ја, па се нећу упуштати у даље објашњавање. :)

Zazijavalo
17-09-2010, 21:06
Pa tako biva, nego kako. :mrgreen:

- Ćale, a što se sad svađaš sa kevom danima? Pre je bilo da se obavezno pomirite do ujutro. :raz_096:
- Umro onaj što nas mirio. :pusi:

причалица
18-09-2010, 10:59
Дакле компромис. Наредни стадијум би био кохабитација. А онда лабава конфедерација...Отприлике то тако и бива у већини, само се ћути о томе...Такве ситуације се скривају и на славама, рођенданима и другим окупљањима споља гледано све је ОК. Зато треба живети сваки дан пуним плућима као индивидуа...Разумете ви мене шта желим рећи. Знам ја, па се нећу упуштати у даље објашњавање. :)

propustio si asimetričnu federaciju :lol:
pa živim ja kako znam i umem, a li ne sigurno punim pluućima u tvom smislu reči...mislim da ne bih ni umela tako da živim.

kojica
18-09-2010, 11:28
Pa tako biva, nego kako. :mrgreen:

- Ćale, a što se sad svađaš sa kevom danima? Pre je bilo da se obavezno pomirite do ujutro. :raz_096:
- Umro onaj što nas mirio. :pusi:

:raz_067::raz_067::raz_067:

kojica
18-09-2010, 11:31
...što se mene tiče brak je jedna lepa stvar ako se nađu dvoje koji misle i dišu isto...ali takvih je malo.....u mom slučaju
to je bila veeelikaaaa greška...da mogu iz početka ni luda se ne bi udala....ali što bi, bi,...sad živim za svoju decu i sretna
sam što ih imam.....a brak, šta to beše....

zbog čega dvoje moraju da misle i dišu isto da bi se lepo slagali? :sad:

G
18-09-2010, 11:39
zbog čega dvoje moraju da misle i dišu isto da bi se lepo slagali? :sad:

Ma da ... To nije brak to je simbioza 2 osobe. A to je utopija...

причалица
18-09-2010, 11:47
i jeste utopija...samo kad sam čitala taj post, imala sam u vidu baš ditu...i onda nisam komentariala.
činjenica je da, bar ja, ne mogu da budem s nekim ko diše isto kao ja...a ne mogu ni da budem s nekim ko diše mnogo različito od mene. uglavnom, ja sam kriva :rumenko:

G
18-09-2010, 12:25
Ne bih preuzeo potpunu krivicu za disfunkcionalnost braka na sebe. Jedan dinar u džepu nikad ne zvoni sam. Ustvari "disanje kao jedan" je floskula koju upotrebljavaju pesnici i oratori demagozi u političkim govorima. U braku bi različitosti trebale biti poticajne...Mislim da je to prava magija. Nebi da iznosim tako neke intimne delove života ali moja supruga je mnoge stvari doživela prvi put sa mnom jer je iz krajeva gde su banalnosti kao odlazak u pozorište vanserijski in događaj. Također sam ja naučio mnogo stvari od nje. Problemi se pojave kasnije kad ste pozvani u društvo kod supruginih kumova ili prijatelja pa se uz muziku koja vam je strana i teme razgovora koje su vam smešne, jadne i neinteresantne opasno smarate i nervirate...Proslave, slave i krštenja... A svadbe??? Na svakoj svadbi gde smo bili a da se neko njen ženio ili udavao morao sam nekoga fizički odstranjivati sa mojih leđa i nervnog sistema...Dakle bilo bi znatno lakše kad bi mladi bračni par još na početku bio potpuno slobodan od uticaja svojih roditelja i familija i okruženja...Često pomislim da bi moj brak možda bio uspešan da smo nakon venčanja otišli u inostranstvo. Gde niko ne bi merio decilitre čistoće krvi jednog ili drugog. Ili cenio moju sposobnost po tome da li znam da ogrnem krompir i vozim traktor. Ebo ih i krompir i traktor...

причалица
18-09-2010, 16:23
mm i ja nemamo tih problema. ne idemo nigde. zajedno....bar ne više.
pre smo išli. poslednjih godina ne...možda neka sahrana...ali, to se brzo završi.

Zazijavalo
18-09-2010, 21:24
zbog čega dvoje moraju da misle i dišu isto da bi se lepo slagali? :sad:

Da bi se lepo slagali on mora da misli kao ona. I da diše kad mu se dopusti. Inače eto skandala. :mrgreen:

kojica
18-09-2010, 21:25
e taki redosled može...:raz_128:

Tibi
18-09-2010, 21:31
Vidi se da su forumaski brakovi oni...paradni, da su konji...bilo bi...super :mrgreen:

причалица
19-09-2010, 08:51
e taki redosled može...:raz_128:

pa da, za kojice može...ne kapiram to disanje ''zajedno''..kako to uopšte funkcioniše?

kojica
19-09-2010, 16:23
pa da, za kojice može...ne kapiram to disanje ''zajedno''..kako to uopšte funkcioniše?

e da.. još bih dodala i da treba da bude jako zahvalan...:lol:

Mirinda
19-09-2010, 18:08
Vidi se da su forumaski brakovi oni...paradni, da su konji...bilo bi...super :mrgreen:

ma svi forumski brakovi su po defaultu super , valjda jer neretko izostaju kontakti, jedan je najcesce na forumu ( pa samim tim nema ni svadja)

Mirinda
19-09-2010, 18:13
]zbog čega dvoje moraju da misle i dišu isto[/B] da bi se lepo slagali? :sad:

da bi se ugusili :sad:

QueenOfClubs
19-09-2010, 18:14
zbog čega dvoje moraju da misle i dišu isto da bi se lepo slagali? :sad:
Не морају, али је лепше ако могу.

Mirinda
19-09-2010, 18:26
Не морају, али је лепше ако могу.


Lepse je kad ne disu i ne misle isto ali uspesno savladaju eventualne razlike oko odredjenih stavova

QueenOfClubs
19-09-2010, 18:29
Lepse je kad ne disu i ne misle isto ali uspesno savladaju eventualne razlike oko odredjenih stavova
Па ми овако можемо у недоглед :lol:
Да, филмски гледано, баш је романтично.
Ја им се дивим, мајке ми.
Мислим, како фино имају решење за све и иза иде лепа музика и тако...
А у животу не бих да се расправљам и да од сваке препреке место једне имам две. :lol:

Mirinda
19-09-2010, 18:31
pa nije to filmski , pre bih rekla civilizovano ...odraslo

a sto se tice prepreka mozemo svi i to ne samo dve umesto jedne , ja recimo zinat mogu i deset :P

QueenOfClubs
19-09-2010, 18:32
ПА то ти кажем.

И заборавих боје.
Све неке лепе пастелне у позадини. :srce:

причалица
19-09-2010, 20:01
Не морају, али је лепше ако могу.

to lepše ne postoji...postoji na kratko, možda.

QueenOfClubs
20-09-2010, 07:15
Ствар је у томе како видимо срећу...

причалица
20-09-2010, 10:58
i to što kažeš....za svakoga je to nešto drugačije.

причалица
03-10-2010, 08:50
kaže duško radović:

''muž je ime za onog koji vas je nekad voleo. žena je ime za onu koja je volela nekog drugog, a udala se za vas.''

Kovač
13-12-2010, 22:27
Posveta mojoj ženi

Kojoj dugujem što radošću sam ispunjen
I što se moji osjećaji bude kad budimo se mi
I što istog trena počinak dolazi kad vrijeme je sna,
Skladno disanje

Ljubavnika kojih tijela mirišu jedno drugom
Koji misle iste misli bez potrebe da se zbori
I tepaju iste riječi bez potrebe da se neki smisao rodi.
Neće od zlovoljnog vjetra se zalediti

Nit' od sumornog tropskog sunca uvenuti
Cvijeće u cvijetnjaku koji je naš i samo naš
Al' posveta je ova da je drugi čita:
I bliske su ovo riječi u javnost tebi upućene.

Thomas Stearns Eliot

причалица
14-12-2010, 16:34
Posveta mojoj ženi

Kojoj dugujem što radošću sam ispunjen
I što se moji osjećaji bude kad budimo se mi
I što istog trena počinak dolazi kad vrijeme je sna,
Skladno disanje

Ljubavnika kojih tijela mirišu jedno drugom
Koji misle iste misli bez potrebe da se zbori
I tepaju iste riječi bez potrebe da se neki smisao rodi.
Neće od zlovoljnog vjetra se zalediti

Nit' od sumornog tropskog sunca uvenuti
Cvijeće u cvijetnjaku koji je naš i samo naš
Al' posveta je ova da je drugi čita:
I bliske su ovo riječi u javnost tebi upućene.

Thomas Stearns Eliot

šta li mu je radila dok nije napisao ovu pesmu :lol:

G
14-12-2010, 16:43
šta li mu je radila dok nije napisao ovu pesmu :lol:

Krv pila...:azn:

причалица
14-12-2010, 16:43
Krv pila...:azn:

dobro je proš'o :lol:

Kovač
14-12-2010, 19:13
Voleo čovek ženu svoju,šta to vam čudno?:lol:
Ja ga razumem.:)

причалица
14-12-2010, 19:18
Voleo čovek ženu svoju,šta to vam čudno?:lol:
Ja ga razumem.:)

razumem ga i ja, kovač. samo sam ponekad sumnjičava kad se ljubav izražava na ovakav način....missim....eto.

G
14-12-2010, 19:20
Voleo čovek ženu svoju,šta to vam čudno?:lol:
Ja ga razumem.:)

Ja se trudim ali ne uspevam...:zrika:

andromeda
14-01-2011, 14:23
nas dvoje super funkcionisemo da mi cak dosta njih zavidi ali to me ne interesuje bitno mi je kako smo nas dvoje i da li je to to
samo jos da dodju deca a bice i to jednog dana , jedva cekam :)

Kovač
14-01-2011, 14:27
nas dvoje super funkcionisemo da mi cak dosta njih zavidi ali to me ne interesuje bitno mi je kako smo nas dvoje i da li je to to
samo jos da dodju deca a bice i to jednog dana , jedva cekam :)

I mi funkcionišemo.
A koliko dugo ste u braku?Mi smo bez dece bili nekih 5,6 godina.

andromeda
14-01-2011, 14:28
I mi funkcionišemo.
A koliko dugo ste u braku?Mi smo bez dece bili nekih 5,6 godina.

zajedno smo 8 godina, a u braku 2 godine i jos nemamo dece :(

причалица
14-01-2011, 14:30
I mi funkcionišemo.
A koliko dugo ste u braku?Mi smo bez dece bili nekih 5,6 godina.

kovač, ti si se baš mlad oženio.

Kovač
14-01-2011, 14:38
zajedno smo 8 godina, a u braku 2 godine i jos nemamo dece :(
Dobro,nemoj da brigaš,napisao sam mi nismo mogli 6 godina,tako da...polako...

kovač, ti si se baš mlad oženio.

Pa pričo ja imao 20,ona 19 kad smo počeli da živimo zajedno.Sa nepunu 21 sam potpisao bračni ugovor :)

причалица
14-01-2011, 14:40
Pa pričo ja imao 20,ona 19 kad smo počeli da živimo zajedno.Sa nepunu 21 sam potpisao bračni ugovor :)

baš ljubav iz mladih dana. lepo je to...i jako retko.

andromeda
14-01-2011, 14:42
Dobro,nemoj da brigaš,napisao sam mi nismo mogli 6 godina,tako da...polako...


Pa pričo ja imao 20,ona 19 kad smo počeli da živimo zajedno.Sa nepunu 21 sam potpisao bračni ugovor :)

hvala na podrsci :)

bas se se mlad ozenio svaka cast :)

Kovač
14-01-2011, 14:45
hvala na podrsci :)

bas se se mlad ozenio svaka cast :)

Nema na čemu.Ako bude trebalo još nešto od saveta sa medicinske strane slobodno pitaj.
Znaš,zbog takih kao ja možda su naši stari izmislili onu"mladost-ludost":)

andromeda
14-01-2011, 14:51
Nema na čemu.Ako bude trebalo još nešto od saveta sa medicinske strane slobodno pitaj.
Znaš,zbog takih kao ja možda su naši stari izmislili onu"mladost-ludost":)

hvala ti :)

причалица
14-01-2011, 15:19
hvala ti :)

ma, doći će deca...ona su sasvim malešna, malešna....ne vidiš ih uopšte, kad odjdnom - eto ih, kad si najviše spremna za njih :)

Kovač
14-01-2011, 15:21
ma, doći će deca...ona su sasvim malešna, malešna....ne vidiš ih uopšte, kad odjdnom - eto ih, kad si najviše spremna za njih :)

Dobro...ne mora baš uvek da bude tako.
Treba ipak proveriti...ne čekati baš puno...Pa onda polako...ili ko kako voli :lol:

причалица
14-01-2011, 15:23
ne treba čekati puno, slažem se...jer može da se dođe u situaciju da se kaže ''e, aj sad da imamo decu'', a ono - cvrc! neće deca da dođu...a godine prolaze.
mm i ja smo na vr' druge godine braka rodili prvu, pa posle drugu devojčicu.
sad mi žao što nismo još dece rodili :(

mona
14-01-2011, 15:23
malo njih ima normalan brak :raz_088:

andromeda
14-01-2011, 15:27
ne treba čekati puno, slažem se...jer može da se dođe u situaciju da se kaže ''e, aj sad da imamo decu'', a ono - cvrc! neće deca da dođu...a godine prolaze.
mm i ja smo na vr' druge godine braka rodili prvu, pa posle drugu devojčicu.
sad mi žao što nismo još dece rodili :(

kazu nece kad ti oces , mada nije uvek tako

kad vidim ko sve ima decu , jadna deca

Kovač
14-01-2011, 15:27
ne treba čekati puno, slažem se...jer može da se dođe u situaciju da se kaže ''e, aj sad da imamo decu'', a ono - cvrc! neće deca da dođu...a godine prolaze.
mm i ja smo na vr' druge godine braka rodili prvu, pa posle drugu devojčicu.
sad mi žao što nismo još dece rodili :(
Da,na to sam mislio...i ja hoću još jedno dete,ali posle svih onih trauma...strah preovladava.

malo njih ima normalan brak :raz_088:
Ja sam u svemu u manjini :lol:

причалица
14-01-2011, 15:28
kazu nece kad ti oces , mada nije uvek tako

kad vidim ko sve ima decu , jadna deca

samo čuvaj zdravlje, pa će dece biti :) i muža čuvaj, narafski...on je bitan za decu :sojka:

andromeda
14-01-2011, 15:28
Da,na to sam mislio...i ja hoću još jedno dete,ali posle svih onih trauma...strah preovladava.

Ja sam u svemu u manjini :lol:

Kovac samo napred , deca su najvece blago

mona
14-01-2011, 15:29
kazu nece kad ti oces , mada nije uvek tako

kad vidim ko sve ima decu , jadna deca

tacno... vecina brakova je losa a deca odrastaju u takvoj sredini... :neutral:

andromeda
14-01-2011, 15:29
samo čuvaj zdravlje, pa će dece biti :) i muža čuvaj, narafski...on je bitan za decu :sojka:

cuvam prico cuvam , ali opet nece

psiha igra veliku ulogu

andromeda
14-01-2011, 15:30
tacno... vecina brakova je losa a deca odrastaju u takvoj sredini... :neutral:

sve je gore i gore svuda u svetu i teze vaspitavati decu

причалица
14-01-2011, 15:30
Da,na to sam mislio...i ja hoću još jedno dete,ali posle svih onih trauma...strah preovladava.

ma, ja da mogu - rodila bih...svi strahovi su nestali. deca su njaveće blago i ljubav.

Kovač
14-01-2011, 15:34
Kovac samo napred , deca su najvece blago

Još nisam došao u stadijum i da pravim i da radjam.:lol:
Ne vredi,neće druga strana :zrika:

mona
14-01-2011, 15:35
sve je gore i gore svuda u svetu i teze vaspitavati decu

da, tako je...
i kako zastiti decu od losih uticaja kad su svugde...

andromeda
14-01-2011, 15:36
Još nisam došao u stadijum i da pravim i da radjam.:lol:
Ne vredi,neće druga strana :zrika:

e pa to je druga prica vec

andromeda
14-01-2011, 15:37
da, tako je...
i kako zastiti decu od losih uticaja kad su svugde...

stabilna i cvrsta porodica , sloga u kuci i puno price i vremena posveceno deci

to je danas nemoguca misija, mada ima ljudi koji uspevaju ali to je retko

Пркос
14-01-2011, 15:37
Da,na to sam mislio...i ja hoću još jedno dete,ali posle svih onih trauma...strah preovladava.

Ja sam u svemu u manjini :lol:
Posle kise Kovac dolazi sunce i nagrada-sirokog osmeha je docekaj!!!!Kaze ti neko sa iskustvom-i poznato mi tvoje razmisljanje.....

I vecina ne znaci i pravilo!!!

Kovač
14-01-2011, 15:37
da, tako je...
i kako zastiti decu od losih uticaja kad su svugde...

Andromedo,jel sad vidiš uvežban pristup :lol:
Mona,ništa zlonamerno,samo da kad već spamujem pokažem andromedi o čemu sam joj govorio :pusi:

mona
14-01-2011, 15:38
Andromedo,jel sad vidiš uvežban pristup :lol:
Mona,ništa zlonamerno,samo da kad već spamujem pokažem andromedi o čemu sam joj govorio :pusi:

Ne razumem sta ti to znaci uvezban pristup... :mirka:
iznosim svoje misljenje i ono sto je ocigledno...

Kovač
14-01-2011, 15:39
Posle kise Kovac dolazi sunce i nagrada-sirokog osmeha je docekaj!!!!Kaze ti neko sa iskustvom-i poznato mi tvoje razmisljanje.....

Hvala Prkos,deca su naše blago.

причалица
14-01-2011, 15:39
stabilna i cvrsta porodica , sloga u kuci i puno price i vremena posveceno deci

to je danas nemoguca misija, mada ima ljudi koji uspevaju ali to je retko

ma nije nemoguće, ljudi....nije to strašno, kako predstavljate....naročito (ne mislim ništa loše, izvinite) vi koji nemate decu.

Пркос
14-01-2011, 15:39
stabilna i cvrsta porodica , sloga u kuci i puno price i vremena posveceno deci

to je danas nemoguca misija, mada ima ljudi koji uspevaju ali to je retko

Dovoljno je samo silno i jako zeleti!!!!

mona
14-01-2011, 15:41
stabilna i cvrsta porodica , sloga u kuci i puno price i vremena posveceno deci

to je danas nemoguca misija, mada ima ljudi koji uspevaju ali to je retko

Da... podrska porodice i odgajanje u ljubavi...

Kovač
14-01-2011, 15:42
Ne razumem sta ti to znaci uvezban pristup... :mirka:
iznosim svoje misljenje i ono sto je ocigledno...

Dobro be,šala mala :)

mona
14-01-2011, 15:42
ma nije nemoguće, ljudi....nije to strašno, kako predstavljate....naročito (ne mislim ništa loše, izvinite) vi koji nemate decu.

vidim oko sebe kako se ljudi pate...

andromeda
14-01-2011, 15:42
ma nije nemoguće, ljudi....nije to strašno, kako predstavljate....naročito (ne mislim ništa loše, izvinite) vi koji nemate decu.

nisam mislila u bukvalnom smislu prico ali ako ti radis po ceo dan i dodjes kuci mrtav umoran deca ti jesu osvezenje , ali ceo dan si bez njih i oni bez tebe i to nije dovoljno vremena

andromeda
14-01-2011, 15:43
Andromedo,jel sad vidiš uvežban pristup :lol:
Mona,ništa zlonamerno,samo da kad već spamujem pokažem andromedi o čemu sam joj govorio :pusi:

:)

andromeda
14-01-2011, 15:44
Dovoljno je samo silno i jako zeleti!!!!

jeste :)

Sarmica
14-01-2011, 15:46
stabilna i cvrsta porodica , sloga u kuci i puno price i vremena posveceno deci

to je danas nemoguca misija, mada ima ljudi koji uspevaju ali to je retko


Moj otac jeste davno umro,ali eto koliko se ja sećam...nikad ali bukvalno nikad on i mama se nisu ni posvadjali,a kamo li nesto drugo.Veoma skladan brak,harmonija u pravom smislu te reči.
Imala sam veoma lep primer.

причалица
14-01-2011, 15:46
Dovoljno je samo silno i jako zeleti!!!!

slažem se, samo ne baš tim rečima.
na primer, uvek sam (dok sam bila devojka) bila landara-pišore....nism mislila ni o braku ni o deci....ništa.
bilo mi je važno da imam posao, da putujem, da obiđem i krsno i zapadno, da se družim sa što više ljudi....a kad se zaljubih, nekako odmah sam dobila nenormalnu želju da rađam decu.
moj muž nije bio baš tako oduševljen, ali je osetio moju jaku želju i eto....
i stalno je strahovao nad devojčicama, kao neka kewa što strahuje...ja ne strahujem.
mislim, ne strahujem u onom posesivnom smislu....a muž počinje isto da se ponaša.
video je da od straha nema ništa, da od ljubavi ima.
kad ima ljubavi - ima svega.

Пркос
14-01-2011, 15:49
Ljubav PRICO gkavni pokretac i glavna nit zivota-nije jetra,nisu pluca-sve dok ima ljubavi zivis!!!!Strah zivotu kalja obraz cesto-i ne samo cesto-veruj uvek!!!!!

причалица
14-01-2011, 15:50
pa zato i kažem - kad pominju teška vremena - da su vremena uvek teška....i za brak i da ostaneš čovek.

Kovač
14-01-2011, 15:59
Moj otac jeste davno umro,ali eto koliko se ja sećam...nikad ali bukvalno nikad on i mama se nisu ni posvadjali,a kamo li nesto drugo.Veoma skladan brak,harmonija u pravom smislu te reči.
Imala sam veoma lep primer.

E ovakve stvari volim da čujem :lol: Ja nisam bio takve sreće,moji matorci su imali loš brak,zato znam kako sam se ja osećao kao klinac i ne želim da moja deca osete tako nešto,već da odrastu u skladnoj porodici :lol:

andromeda
14-01-2011, 16:01
E ovakve stvari volim da čujem :lol: Ja nisam bio takve sreće,moji matorci su imali loš brak,zato znam kako sam se ja osećao kao klinac i ne želim da moja deca osete tako nešto,već da odrastu u skladnoj porodici :lol:

dobar si ti otac Kovac :)

Пркос
14-01-2011, 16:04
Trazeci" izlaz" u teskim vremenima je beg od od samoga sebe i "junacki " korak svake kukavice-takvi nikada sebe ne pronadju-uvek ce biti izgubljeni i za sebe i za druge.....

Пркос
14-01-2011, 17:29
pre dve godine napisano...

Stari moj.....

Rekla bih ne tako davno...bejasmo mladi,zanosni.... .u svojoj vedrini
poletni... u zeljama istrajni.....u zivotu...stameni.Prisetim se sa
osmehom na licu...i trenutka kada su nam se oci srele.....pogledom
rekle da smo ti i ja...ono sto zelimo za sebe.I krenusmo u
bajke...istine....iskusenja,onako spontano predajuci se tokovima
sutrasnjice...koracasmo nekada setajuci....ponekada brzim korakom
strepnje, hocemo li uspeti u nameri da nas pljusak zivota ne okupa
tugom i bolom. Tiskajuci se jedno u drugo...gurajuci svoje ruke...jedno
drugom...pronalazili smo odgovore u nama samima ...u ljubavi
nasoj.....neznoj i jakoj......u pogledima nasim koji su
verovali...ljubili...i cuvali i nisu dozvolili da ih zamuti suza bola i
ocaja. Osecaj miline me obuzme kada samo pogledom predjem preko ucinka
naseg stozera..onako zadovoljno klimnem glavom i sebi u dusu tiho
prozborim......Boze....bio si milostiv....i hvala ti.....zasluzili smo
je...zasluzili smo....sva proleca i sve zime....sva leta i
jeseni.....ljubavlju okupane.......u odecu neznosti obucene.....u obucu
istrajnosti i iskrenosti obuvene..
I andjeli..sto ih stvorise pogledi nasi ....odlucni....iz ..izatkanih
...zivotnih ...osmeha i strasti......isprepletanih ruku....srca u
srcu.....kruna su koju nosimo...zanosno u sreci na pijedestalu naseg
zivota. Da ....Stari moj.....posle tolikih godina.....nekada....maleni
moj,ma jos uvek si maleni moj.....i posle izgovorenih svih prelepih
reci....posle ispevanih pesama...posle svih neznih pogleda....posle
svih neznih izliva ljubavi...cini mi se da ti nikada nisam uspela da
kazem ,koliko te volim Stari moj.

Sarmica
14-01-2011, 17:35
pre dve godine napisano...

Stari moj.....

Rekla bih ne tako davno...bejasmo mladi,zanosni.... .u svojoj vedrini
poletni... u zeljama istrajni.....u zivotu...stameni.Prisetim se sa
osmehom na licu...i trenutka kada su nam se oci srele.....pogledom
rekle da smo ti i ja...ono sto zelimo za sebe.I krenusmo u
bajke...istine....iskusenja,onako spontano predajuci se tokovima
sutrasnjice...koracasmo nekada setajuci....ponekada brzim korakom
strepnje, hocemo li uspeti u nameri da nas pljusak zivota ne okupa
tugom i bolom. Tiskajuci se jedno u drugo...gurajuci svoje ruke...jedno
drugom...pronalazili smo odgovore u nama samima ...u ljubavi
nasoj.....neznoj i jakoj......u pogledima nasim koji su
verovali...ljubili...i cuvali i nisu dozvolili da ih zamuti suza bola i
ocaja. Osecaj miline me obuzme kada samo pogledom predjem preko ucinka
naseg stozera..onako zadovoljno klimnem glavom i sebi u dusu tiho
prozborim......Boze....bio si milostiv....i hvala ti.....zasluzili smo
je...zasluzili smo....sva proleca i sve zime....sva leta i
jeseni.....ljubavlju okupane.......u odecu neznosti obucene.....u obucu
istrajnosti i iskrenosti obuvene..
I andjeli..sto ih stvorise pogledi nasi ....odlucni....iz ..izatkanih
...zivotnih ...osmeha i strasti......isprepletanih ruku....srca u
srcu.....kruna su koju nosimo...zanosno u sreci na pijedestalu naseg
zivota. Da ....Stari moj.....posle tolikih godina.....nekada....maleni
moj,ma jos uvek si maleni moj.....i posle izgovorenih svih prelepih
reci....posle ispevanih pesama...posle svih neznih pogleda....posle
svih neznih izliva ljubavi...cini mi se da ti nikada nisam uspela da
kazem ,koliko te volim Stari moj.

:krug::krug::krug:kako je ovo lepo:bisa:...divno Prkos:bisa:

Пркос
14-01-2011, 17:41
Hvala duso to je nesto za sta ja smatram da treba ziveti-Ljubav!!!(33g. braka)

причалица
14-01-2011, 19:06
E ovakve stvari volim da čujem :lol: Ja nisam bio takve sreće,moji matorci su imali loš brak,zato znam kako sam se ja osećao kao klinac i ne želim da moja deca osete tako nešto,već da odrastu u skladnoj porodici :lol:

moji nisu imali skladan brak, daleko od toga. tu je bilo svačega, ali su uvek bili jedinstveni kad smo brat i ja u pitanju - nije bilo vrdanja i bili su nam posvećeni.
dakle, na neki naćin sam kroz njihov nesklad naučila da treba da odvojim bračne odnose od roditeljskih....to može da ide zajedno, ali nije strašno ako je odvojeno...sve dok su deca ok i ne trpe zbog toga.

Tibi
14-01-2011, 19:40
Hvala duso to je nesto za sta ja smatram da treba ziveti-Ljubav!!!(33g. braka)

Bravo Prkos (i za pesmicu i za harmonicni brak), tako nesto je danas skoro neverovatno, uskoro ce biti samo u romanticnim filmovima:neutral:
Hteli smo liberalnost (posto sam i ja iz tvoje generacije:D), danas vidimo da je...zloupotrebljena. Mozda ce se u dalekoj buducnosti nesto promeniti, ali ja, kao bolesni optimista, ne vidim ni tracak nade.

QueenOfClubs
14-01-2011, 21:03
nisam mislila u bukvalnom smislu prico ali ako ti radis po ceo dan i dodjes kuci mrtav umoran deca ti jesu osvezenje , ali ceo dan si bez njih i oni bez tebe i to nije dovoljno vremena
Није баш тако.
Ти са дететом можеш да проведеш цео дан а да се ни не погледате, а можеш и сат сваки други дан али да је квалитетно и лепо осмишљено време.
Много је важније ово друго.
Времена има, само је питање организације.
И деца тако брзо порасту па си им потребан све мање.
Топлина и љубав, то је њима најважније.

Мислим, радила сам све време, син је ишао у јаслице, вртић, боравак.
Све се може.

причалица
14-01-2011, 23:21
ih, mi smo ovde savršeni.

Noblica
12-11-2019, 19:45
Imala sam oko pet godina mozda i malo vise, krecili su, ali im je zatrebao 'beli noz' (rosfrajtni noz kog smo zvali beli noz ne znam zasto) jer je imao one recke, tati je trebao. Mama je rekla kao ne znam gde je, tata se zainatio. Onda je ona nastavila eto nema ga mozda je kod komsije :lol:. Ta rasprava je u punom jeku krecenja prerasla u : ja cu da uzmem decu, ne, deca ostaju samnom :lol:, a imali su i imaju skladan brak hvala Bogu. Mozda zato sto se nisu cesto svadjali to mi se urezalo u secanju, zato se nikad pred decom ne svadjam. Umrecu od muke ako treba, izadjem 'do prodabnice', spustim se u rsdionicu.... Etc ali zato kad nisu tu natenane mirno 'objasnim' da zaboli. U zadnje vreme bas i ne objashnjavam, samo usmeravam decu, sve je tu receno :pusi:
Btw samo 6 stranica? Pa nemate i vi sta da kazete :lol:

I da dodam, nije nas niko uzeo odma su se spustili na zemju. :lol: