PDA

Pogledaj Punu Verziju : prevara u dobrom braku-da li je moguća?



misticlady
30-07-2010, 20:09
pitanje se odnosi za obe strane...
kako gledate na to,ako je brak dobar,ako sve štima kako treba,ako ste svesni svih mana i vrlina svog partnera,ako znate da popustite uzde...ako ste tolerantni,ako ste toliko zaljubljeni da svojoj partnerki bez ikakvog razloga donesete cvet ili joj kažete da je volite...ako ste spremni da sve činite za svog partnera,ako znate da on voli ono što vi ne volite i vi to uradite samo zbog njega,ako vodite ljubav sa njim kad god on to poželi...ako mu peglate one dosadne košulje i na 35 stepeni...ako on nije ljubomoran na vaš malo poveći dekolte,jednom rečju ako su oba partnera normalni...postoji li prevara u takvom braku i ako postoji znate li možda zašto i kako se to desilo?da li se prevare dogadjaju zbog zapostavljenosti,ili mislite da je samo manja mogućnost prevare kod ovakvog skladnog braka.sa mnogima sa kojima sam pričala o ovome,svi su uglavnom odgovorili da u takvom braku prevare nema...

причалица
30-07-2010, 20:14
ne postoji.

misticlady
30-07-2010, 20:17
odlučna si kao i uvek...

Kovač
30-07-2010, 20:18
pitanje se odnosi za obe strane...
kako gledate na to,ako je brak dobar,ako sve štima kako treba,ako ste svesni svih mana i vrlina svog partnera,ako znate da popustite uzde...ako ste tolerantni,ako ste toliko zaljubljeni da svojoj partnerki bez ikakvog razloga donesete cvet ili joj kažete da je volite...ako ste spremni da sve činite za svog partnera,ako znate da on voli ono što vi ne volite i vi to uradite samo zbog njega,ako vodite ljubav sa njim kad god on to poželi...ako mu peglate one dosadne košulje i na 35 stepeni...ako on nije ljubomoran na vaš malo poveći dekolte,jednom rečju ako su oba partnera normalni...postoji li prevara u takvom braku i ako postoji znate li možda zašto i kako se to desilo?da li se prevare dogadjaju zbog zapostavljenosti,ili mislite da je samo manja mogućnost prevare kod ovakvog skladnog braka.sa mnogima sa kojima sam pričala o ovome,svi su uglavnom odgovorili da u takvom braku prevare nema...

Dobro su ti rekli.:)

причалица
30-07-2010, 20:19
pa, ako je tako kako si napisala - ne postoji. ne vidim potrebu da čovek ili žena idu negde drugde da traže pažnju, ljubav, ako to imaju u svom domu...jedino, ako samo prestanu da vole, to je onda moguće.
znaš, moguće je da nešto izgleda idealno, pa se onda raspadne....znači da je ipak nešto bilo šuplje ili površno. ljubav mora da se neguje.
mm i ja smo u braku 21 godinu...nije idealno, ali se kapiramo...ako ne odmah, onda malo kasnije. imamo dinamičan odnos i ne bi mi palo na pamet da ga prevarim....kad god me uhvati neko malodušje, pomislim samo na veliku ljubav koja nas je spojila....i na decu i na naš lep i udoban dom. i to mi je dosta.

Vragolanka
30-07-2010, 20:21
Jednom rečju, ovakvi parneri su idealni... ja sam nešto skeptična po tom pitanju. Ok, voliš ga do neba, ali imaš i ti svoje žute minute, trenutke kada poželiš da si sam, kada ti treba mir i tišina, bar na par sati... a u takvim trenutcima, ako ti priđe neko, bar ja sa mnom tako... može da se desi da bespotrebno bude izložemn mom neraspoloženju. Znači, kad god i šta god ona, ili ona požele ne postoji.
Kompromisi i ustupci čine da karakter osobe kao indivudue u toj vezi počinje da gubi formu.

Dalje, o prevari.
Smatram da je treća osoba samo posledica, razloge treba potražiti u odnosu dvoje koji brak čine. Muško ženske prevare se takođe razlikuju, tačnije povodi su totalno različite prirode. Muškarac će bez problema prevariti partnera, mada ima i žena koje funkcionišu na telesnom nivou, bez imalo emocija, nagonski, ne nepromišljeno, svesno, čisto radi promene i izazova... Ta osoba, treća je već posle obavljenog posla krpa za bacanje. Emovcije prema partneru se ne menjaju.
Kod žena je ipak malo drugačije, retko koja može da prevari samo forme radi, poželjno je malo i emocija, ta prevara je samim tim teža, dublja. Muškarci se često vraćaju supruzi, čak i ako nije kres varijanta u pitanju, žena kada učini taj korak dalje, retko se vraća onome od čega , na neki način, beži.

Ne verujem da se stvari dešavaju bez ikakvog razloga, neki problem u braku u kome ima prevare mora da postoji.
Što se tiče tvog primera, prvo ne verujem u idealne odnose, ali ako pretpostavimo da postoji ovako nešto... sumnjem da će do prevare doći. Bar dok je veza sveža... kada pređe u kolotečinu, vrlo je moguće da će jedno potražiti promenu sa strane, bez da poremeti unutrašnju stabilnost bračnog odnosa.

QueenOfClubs
30-07-2010, 20:31
Све ово што си навела, може да буде и привид.
Нешто што је само "споља".
Неки људи имају модел понашања који немају много везе са стварним осећањима.
Неко сматра да су ти мали знаци пажње пожељни и добри те то и чине, а не због саме жеље.
Ово са "вођењем љубави" ми исто звучи као нека обавеза, а посебно јер се на то надовезује пеглање његових кошуља.

И шта је добар брак? За свакога је он нешто друго.
Некоме би сметало одсуство љубоморе, док би неко због ње побегао главом без обзира.
Некоме је довољно да има секс кад му се прохте а неко жели иницијативу оне друге стране.
Некоме је врло битно да одржи спољну форму срећног брака а да у ствари жели нешто сасвим десето.

Оно што хоћу да кажем је да заправо често не знамо шта не штима.
Људи у браку су склонији томе да се у интимним стварима затворе временом.
Да ради мира у кућа прећуте многе ствари.

Преварра је одраз несигурности.
Кад заправо почињемо да се осврћемо око себе?
Кад нам је потребна пажња и кад осетимо мањак самопоуздања.

Тако да одговор на твоје питање је: да, могућа је.
А зашто?
Па у овом конкретном случају, како си ти навела, је баш та пожртвованост једне стране.
Да се нешто ради под морање.
У очима се види да ли је тако или не.
Није битно само да ли чинимо, него и како.
Некад је боље заврљачити те кошуље и рећи – пеглај сам, него изигравати мученика.

misticlady
30-07-2010, 20:31
Što se tiče tvog primera, prvo ne verujem u idealne odnose, ali ako pretpostavimo da postoji ovako nešto... sumnjem da će do prevare doći. Bar dok je veza sveža... kada pređe u kolotečinu, vrlo je moguće da će jedno potražiti promenu sa strane, bez da poremeti unutrašnju stabilnost bračnog odnosa.

ovo nije moj primer:huh: već samo znatiželja da li se to dešava u jednom dobrom i zdravom braku...

Vragolanka
30-07-2010, 20:32
ovo nije moj primer:huh: već samo znatiželja da li se to dešava u jednom dobrom i zdravom braku...

Dobro, nisam ni mislila bukvalno. :lol:
Šta je dobar i zdrav brak?
Da li tako nešto postoji, ili je sve iluzija?

Kovač
30-07-2010, 20:33
ovo nije moj primer:huh: već samo znatiželja da li se to dešava u jednom dobrom i zdravom braku...

Ne razumem..zašto bi se dešavalo ako je sve idealno?
Čemu...prevariti?Kakav poltron trebaš biti da prevariš bez razloga?

QueenOfClubs
30-07-2010, 20:35
Ne razumem..zašto bi se dešavalo ako je sve idealno?
Čemu...prevariti?Kakav poltron trebaš biti da prevariš bez razloga?
А ја сад тебе ништа нисам разумела.

misticlady
30-07-2010, 20:36
nigde nije napisano da je požrtvovanost samo sa jedne strane,već obostrano... a vodjenje ljubavi i peglanje košulja isključuju jedno drugo jer nije pisano po nekom redosledu već je nasumično odabrano...ali mi se dopada tvoje razmišljanje.donekle se podudaramo u mišljenju..

причалица
30-07-2010, 20:37
ako je brak zdrav, što god to značilo...nema prevare. čim neko oseti potrebu da prevari, znači da je bračna veza napukla, da nije baš toliko zdrava i normalna. ne kažem da brakovi ne opstaju i kad postoje prevare...postoje i to baš dugo traju.
lično, ne znam šta bih radila u tom slučaju...ne volim da govorim o stvarima koje ne mogu da zamislim.

misticlady
30-07-2010, 20:42
Prvobitno napisano od Kovač
Ne razumem..zašto bi se dešavalo ako je sve idealno?
Čemu...prevariti?Kakav poltron trebaš biti da prevariš bez razloga?

recimo,neki muški su rekli da bi oni to uradili zbog promene,izazova,dokazivanja i da to nema veze sa stanjem u nihovom braku

Kovač
30-07-2010, 20:44
А ја сад тебе ништа нисам разумела.

Pitam se zašto da dodje do prevare ako je sve idealno?

Kovač
30-07-2010, 20:46
recimo,neki muški su rekli da bi oni to uradili zbog promene,izazova,dokazivanja i da to nema veze sa stanjem u nihovom braku

Ne znam za druge...ja ne bih.
Mislim ne bih i sa problemima a ni bez njih.:)

QueenOfClubs
30-07-2010, 20:49
nigde nije napisano da je požrtvovanost samo sa jedne strane,već obostrano... a vodjenje ljubavi i peglanje košulja isključuju jedno drugo jer nije pisano po nekom redosledu već je nasumično odabrano...ali mi se dopada tvoje razmišljanje.donekle se podudaramo u mišljenju..
Тачно, није.
Али је наведена само њена.
Немам појма о коме или чему се ради, али мени је то баш упало у очи.
Све је сјајно и бајно, он доноси цвеће а она пегла на 35 и после тога има секс на његов захтев.
Није то ништа необично, у многим браковима је тако.
Али ако се повремено ствари не проветре једним заиста искреним разговором, незадовољство које тиња заиста може довести до преваре.
А превара са собом доноси неке друге, много теже последице.

Сами људи умеју да од доброг брака направе лош.
А све почиње ситним прећуткивањем.

Vragolanka
30-07-2010, 20:56
recimo,neki muški su rekli da bi oni to uradili zbog promene,izazova,dokazivanja i da to nema veze sa stanjem u nihovom braku

Itekako ima... ako je radi promene, ženica je postala pomalo dosadna, strasti su se stišale?
Izazovima je teško odoleti, ali nije nemoguće... niti je dovoljan izazov, bez pozadine da te odvuče u strane vode.
Dokazivanje... to su već komplexi.
A sve ovo su određena stanja dvoje koje čine brak. Znači, nije da razlog ne postoji... samo nije jasno definisan.

misticlady
30-07-2010, 20:56
dobila sam jedan veoma interesantan usmeni odgovor:" Naravno da se može dogoditi.

Pogotovo ako on misli da je savršen zbog toga što radi sve navedeno."

QueenOfClubs
30-07-2010, 20:58
Pogotovo ako on misli da je savršen zbog toga što radi sve navedeno."
Увек сам била скептична према поклонима и речима.

Vragolanka
30-07-2010, 21:01
dobila sam jedan veoma interesantan usmeni odgovor:" Naravno da se može dogoditi.

Pogotovo ako on misli da je savršen zbog toga što radi sve navedeno."

To bi značilo da on jedan čini taj brak, on jedan sebi daje prostora prostom trampom obaveza za zadovoljstva?
Misli čovek da ima pravo, ako je forma dovedena do savršenstva?
A šta ćemo sa suštinom... ljubav, emocije, osećanja... ono što se ne vidi i što se oseća je mnogo relevantniji prikaz tog odnosa. A on oseća da mu se može dogoditi, znači ne oseća dovoljno prema partnerki...
Možda je poenta u onome čega ima previše, onome što guši strast i emocije... ne u onome što fali u tom braku.

Kovač
30-07-2010, 21:02
Itekako ima... ako je radi promene, ženica je postala pomalo dosadna, strasti su se stišale?
Izazovima je teško odoleti, ali nije nemoguće... niti je dovoljan izazov, bez pozadine da te odvuče u strane vode.
Dokazivanje... to su već komplexi.
A sve ovo su određena stanja dvoje koje čine brak. Znači, nije da razlog ne postoji... samo nije jasno definisan.

Dokazivanja..čega?I kome?Kompleksi nego šta.:)

misticlady
30-07-2010, 21:06
nemojte se hvatati detalja...to nije bitno.samo sam pisala o jednom imaginarnom braku radi rasprave o ovoj temi...pre neko veče u jednom šarenolikom društvu je bila baš žučna rasprava na ovu temu...zato sam je i postavila da čujem i vaše mišljenje...

Vragolanka
30-07-2010, 21:08
nemojte se hvatati detalja...to nije bitno.samo sam pisala o jednom imaginarnom braku radi rasprave o ovoj temi...pre neko veče u jednom šarenolikom društvu je bila baš žučna rasprava na ovu temu...zato sam je i postavila da čujem i vaše mišljenje...

Detalji su najbitniji.
Cela priča i zvuči pomalo bajkovito...

QueenOfClubs
30-07-2010, 21:10
Detalji su najbitniji.
Cela priča i zvuči pomalo bajkovito...
Мени нимало.
Превише стереотипа које читамо по часописима, са примесама из живота.

Vragolanka
30-07-2010, 21:12
Мени нимало.
Превише стереотипа које читамо по часописима, са примесама из живота.

Sad ja tebe ne razumem... :lol:

G
30-07-2010, 21:14
Nije moguć toliko dobar brak koliko je moguća ljubavna afera van braka.

:)

QueenOfClubs
30-07-2010, 21:16
Sad ja tebe ne razumem... :lol:
Комбинација идеалног брака који проналазимо у женским часописима који су препуни мудрости, ел да,
и оног реалног живота који подразумева и рибање веце шоље.

Ама, неком је идеалан брак – кокице уз ТВ, и ма колико нама било чудно да ту нико не вара, тако је.
Они су срећни.
Док у овим тако фино скоцканим по мерилима савременог друштва буде, па се чудимо.

affrodiita
30-07-2010, 21:23
Nije moguć toliko dobar brak koliko je moguća ljubavna afera van braka.

:)

....ma da, nije, a zašto, zato što je u tuđem dvorištu trava zelenija???
....ajde da predpostavimo da muškarac vara (većinom je tako)..zašto on to radi....kao ima poravdanje, žena mu se navodno zapustila,
nije više nasmejana kao pre, nema uvek frizuru, nije našminkana, nema volje uvek kad se njemu prohte....i svašta tu još nešto može
da se napiše....ali da li se taj neki muž zapitao zašto je to tako...dal' je pokušao da je odmeni, pomogne, razveseli, da li se zbog
nje licka, kao što se licka kad krene iz kuće, da li se kući vraća nasmejan ili se s' vrata mršti kao umoran je.......da vi više poklanjate
pažnje svojim ženama....i one bi bile lepe, vesele, nasmejane kao neke tamo sa kojima se svalerišete...........
...uuuhhhhhhhh....samo se nerviram, bolje da ne pišem više ovde......

Vragolanka
30-07-2010, 21:24
Комбинација идеалног брака који проналазимо у женским часописима који су препуни мудрости, ел да,
и оног реалног живота који подразумева и рибање веце шоље.

Ама, неком је идеалан брак – кокице уз ТВ, и ма колико нама било чудно да ту нико не вара, тако је.
Они су срећни.
Док у овим тако фино скоцканим по мерилима савременог друштва буде, па се чудимо.

Nije valjda da ima onih koji veruju u novinske članke, naročito one krojene "po meri" ženske populacije? Ebo te, pa nije li to omalovažavajuće za ženski rod... tiraži takvih časopisa su visoki, što je još tužnije.
Htela sam reći da tako nešto ne postoji... ako i postoji, obično maske padaju kada ostanu sami, dok u društvu opravdavaju idealizam svog braka.

Nije čudno, kažem, sve dok ne postoji neki razlog... da li gledaju kokice uz tv, ili svako veče prisustvuju kulturnim dešavanjima i večeraju u elitnim restoranima, nebitno je, jer je to samo forma... A sreća ti je relativan pojam, promenljiv, nestabilan, prevrtljiv... i ne drži se toliko za oblike, koliko za suštinu.

Kaja
30-07-2010, 21:25
Ne vjerujem u to da postoji idealan brak Postoji samo iluzija da je brak dobar Kad-tad iluzija postane stvarnost i onda se pitamo sta bi,zasto ovo,kako ono...ne,ne vjerujem u idealne brakove A,sto se tice prevare u braku.... mislim da je individualno i da nema puno veze da li si u braku ili ne Ko je sklon prevarama sklon je uvjek A,ko jednom prevari, prevarice opet....

QueenOfClubs
30-07-2010, 21:30
Nije valjda da ima onih koji veruju u novinske članke, naročito one krojene "po meri" ženske populacije? Ebo te, pa nije li to omalovažavajuće za ženski rod... tiraži takvih časopisa su visoki, što je još tužnije.
Htela sam reći da tako nešto ne postoji... ako i postoji, obično maske padaju kada ostanu sami, dok u društvu opravdavaju idealizam svog braka.

Nije čudno, kažem, sve dok ne postoji neki razlog... da li gledaju kokice uz tv, ili svako veče prisustvuju kulturnim dešavanjima i večeraju u elitnim restoranima, nebitno je, jer je to samo forma... A sreća ti je relativan pojam, promenljiv, nestabilan, prevrtljiv...
Има превише жена које гутају те часописе који им само набијају осећај кривице.
Мене излуђују. Стално ми попују како да будем савршена.
Па сваки нормалан мушкарац би тако нешто бацио у ђубре након наслова.

А што се среће тиче, сами је стварамо.

причалица
30-07-2010, 21:30
Мени нимало.
Превише стереотипа које читамо по часописима, са примесама из живота.

ne čitam časopise....više volim da vidim stvari svojim očima...normalna je stvar da brak ne može da fura na zaljubljenosti ceo svoje vek. ali, ako se ušlo u brak iz organske potrebe za tim ljudskim bićem, onda to osećanje uvek negde postoji svo vreme.

misticlady
30-07-2010, 21:33
ljubav je odluka.
potpuno zanemarujući sve moguće scenarije u kojima nismo zadovoljni vezom, u nekoj imaginarnoj, savršenoj vezi čovek je i dalje jedinka koja samu sebe do kraja ne poznaje i jednostavno ne može biti tako ohol da kaže: meni se to ne može dogoditi.

čovek nema mogućnosti da izabere hoće li i koju emociju osetiti. nismo gospodari
vlastitih osećaja, samo delovanja. uopšte ne možeš pomislitii ko će te i čime dotaknuti, šta će te naterati da s nekim započneš razgovor i gde će vas on odvesti.

prevara u savršenoj vezi je moguća, jer ljudi koji su u njoj nisu savršeni. nikakve veze s prevarom nema to kakav je partner, već kakvi smo mi sami.

jedino merilo jeličnii moralni kriterijum, racio kojim sami upravljamo, odluka da nećemo učiniti nešto što će ugroziti našu vezu, povrediti partnera ili već ono nešto što je nama samima neprihvatljivo.

a i tu postoji začkoljica: je li za obe strane u paru taj prag jednako visok...

Bisernica
30-07-2010, 21:34
Ništa nije idealno,ponajmanje brak,ali ima brakova koji dobro funkcionišu,a partneri se trude da
budu što tolerantniji i skloniji kompromisu.Nema prevare tamo gde je čovek zadovoljan onim
što ima,i daje i dobija.ali,koliko i šta ga maksimalno zadovoljava?!Ali,s druge strane ,postavlja se
pitanje - šta se može smatrati prevarom ?!
Ukoliko se misli samo na fizičku prevaru u vidu paralelne veze,ili jednokratnog upražnjavanja seksa
zarad promene,onda se u dobrim brakovima prevare ipak dešavaju,ali one nemaju onaj značaj koji
imaju kada su u pitanju brakovi gde ništa ili malo šta funkcioniše.
Čovek je kompleksan stvor,muškarac je vizuelno,a žena emotivno biće.Brak može doneti sklad u odnosu
partnera,izražen emocionalni kvalitet,a da ipak dodje do prevare.....jer i ako je sve u braku kako valja,
i ukoliko se trude da ugadjaju jedno drugome,čovekova priroda je da uvek teži nečem drugačijem i novom,
tako da se u jednom trenutku može desiti beg iz dosade koja se zove dobar brak.

Kovač
30-07-2010, 21:34
ne čitam časopise....više volim da vidim stvari svojim očima...normalna je stvar da brak ne može da fura na zaljubljenosti ceo svoje vek. ali, ako se ušlo u brak iz organske potrebe za tim ljudskim bićem, onda to osećanje uvek negde postoji svo vreme.

Svaka ti ko Njegoševa.:kojote:

Kaja
30-07-2010, 21:38
Kad bi u braku zena razmisljala kao muskarac a voljela kao zena,onda bi brak bio savrsen,ali posto je vecina zena i dan danas nesposobna za tako nesto,ne moze postojati ni savrsen brak

причалица
30-07-2010, 21:39
Svaka ti ko Njegoševa.:kojote:

:)

paculjkica
30-07-2010, 21:40
recimo,neki muški su rekli da bi oni to uradili zbog promene,izazova,dokazivanja i da to nema veze sa stanjem u nihovom braku

Da, neki to rade zbog svega toga ali pitanje je kakvi su ti brakovi zaista, koliko njihove zene trpe itd. Znam neke primere i zene obicno to provale, ostaju sa muzevima uglavnom zbog para ili su sa nekim krimosom pa im je na kraj pameti da ga ostave jer ko zna sta bi ih snaslo...
Ljudi koje se vole i trude da brak bude normalan, zdrav nece dozvoliti cak ni kratke izlete sa nekim drugim jer prosto ne bi mogli da se vrate partneru i da ga lazu ceo zivot. To ne moze da bude zdrav odnos ...A ako priznaju prevaru opet je pitanje da li ce druga strana ikad vise imati poverenja i to je opet problem...
Moje je je misljenje da prevara u dobrom braku ne postoji.

Bisernica
30-07-2010, 21:43
Svako trpljenje je produkt sebičnosti,tako da sve žene koje ostaju u braku iz nekog *višeg* razloga,u stvari lažu
prvo same sebe,a potom i sve oko sebe.Obzirom da je stvar čisto ljudske prirode,ovo važi i za muškarce :).

Kaja
30-07-2010, 21:45
Svako trpljenje je produkt sebičnosti,tako da sve žene koje ostaju u braku iz nekog *višeg* razloga,u stvari lažu
prvo same sebe,a potom i sve oko sebe.Obzirom da je stvar čisto ljudske prirode,ovo važi i za muškarce :).

Upravo tako

Vragolanka
30-07-2010, 21:50
Svako trpljenje je produkt sebičnosti,tako da sve žene koje ostaju u braku iz nekog *višeg* razloga,u stvari lažu
prvo same sebe,a potom i sve oko sebe.Obzirom da je stvar čisto ljudske prirode,ovo važi i za muškarce :).

Tačno.
Laž. Kukavičluk.
Traženje izgovora za sebičluk i opravdavanje sopstvenih slabosti.

Ali, objasni ti to nekome ko je socijalni zavisnik, ili pak nekome kome su deca izgovor.
Al ko voli lance, bez da su u sex. konotaciji... neka uživa u izigravanju žrtve.

misticlady
30-07-2010, 21:51
postoje mnogi koji kažu da nikada ne bi prevarili supružnika...hm smatram da samo budala može tvrditi neću nikad.iskustvo me naučilo da kad kažem nikad postoji gotovo 100%-tna mogućnost da ti se sudbina i život nasmeju u lice...

Bisernica
30-07-2010, 21:53
Nikad ne reci nikad :).
Ljudi nisu čaplje,i za očekivati je da se tako i ponašaju.
Ono što je sigurno je samo jedno - da li u dobrom ili lošem braku,svejedno je ,
partner nije prevario partnera samo u jednom slučaju - onda kada nije imao dobru priliku !!
Svi koji tvrde drugačije - lažu.

Vragolanka
30-07-2010, 21:55
Nikad ne reci nikad :).
Ljudi nisu čaplje,i za očekivati je da se tako i ponašaju.
Ono što je sigurno je samo jedno - da li u dobrom ili lošem braku,svejedno je ,
partner nije prevario partnera samo u jednom slučaju - onda kada nije imao dobru priliku !!
Svi koji tvrde drugačije - lažu.

Udaj se za mene... :lol:

причалица
30-07-2010, 21:55
Nikad ne reci nikad :).
Ljudi nisu čaplje,i za očekivati je da se tako i ponašaju.
Ono što je sigurno je samo jedno - da li u dobrom ili lošem braku,svejedno je ,
partner nije prevario partnera samo u jednom slučaju - onda kada nije imao dobru priliku !!
Svi koji tvrde drugačije - lažu.

au, biso...pa nije tako.
ne kogu da govorim u ime mm-a, ali sam imala ih prilika...pa - neću bre. jer, znam ko sam i šta sam....u tim stvarima nema ''desilo se'', jer nismo baš mali da tako razmišljamo.

Lilu
30-07-2010, 21:55
ja se izvinjam sto nisam citala nista sem naslova, htela sam samo da kazem, da je prevara nemoguca kad se dvoje mnogo vole... ja kad nekoga volim, ne vidim nikoga vise. za mene heliocenticini sistem prestaje i postaje voljnaosobasitem...

Bisernica
30-07-2010, 21:55
Udaj se za mene... :lol:

:raz_114: :cmok:

Vragolanka
30-07-2010, 21:57
ja se izvinjam sto nisam citala nista sem naslova, htela sam samo da kazem, da je prevara nemoguca kad se dvoje mnogo vole... ja kad nekoga volim, ne vidim nikoga vise. za mene heliocenticini sistem prestaje i postaje voljnaosobasitem...

Isto.
Samo... ponekad ljubav nije dovoljna...

Bisernica
30-07-2010, 21:58
au, biso...pa nije tako.
ne kogu da govorim u ime mm-a, ali sam imala ih prilika...pa - neću bre. jer, znam ko sam i šta sam....u tim stvarima nema ''desilo se'', jer nismo baš mali da tako razmišljamo.

Odlično si postavila stvar - neću....ali ne i ne mogu ;).
Dakle,figurira ono što sam napisala,a ne znači da se odnosi na baš sve jedinke
ljudskog roda.Bilo bi mnogo 7 i kusur milijardi prevara x 2 :lol:

kojica
30-07-2010, 21:59
Koliko ćemo puta pisati jedno te isto?

samo se razlikuju nazivi tema, a postovi isti...:lol:

причалица
30-07-2010, 21:59
Odlično si postavila stvar - neću....ali ne i ne mogu ;).
Dakle,figurira ono što sam napisala,a ne znači da se odnosi na baš sve jedinke
ljudskog roda.Bilo bi mnogo 7 i kusur milijardi prevara x 2 :lol:

pa ne odnosi se na sve...ali, možda nisi primetila, ne volim da uopštavam, jer nisam sigurna da dobro prosuđujem kad generališem. mogu samo o sebi da govorim. sve drugo bih svela na osudu, a to ne želim.

misticlady
30-07-2010, 22:01
ja nikada neću poverovati da se čovek može zakleti da nikada neće posustati ili pokleknuti pred izazovom...

Bisernica
30-07-2010, 22:03
Ne treba se zaricati,jer ne znaš šta nosi dan ,šta nosi noć....
i kad ti život može servirati *desert*

kojica
30-07-2010, 22:05
Ni ja ne mogu da verujem da neko postavi stvari ovako:
Ja mu peglam dosadne košulje na 40 stepeni i mi smo normalni i nismo ljubomorni i...

i.. di je tu seks?

Mislim.. te prevare ne podrazumevaju da ću ja otići kod komšije da mu peglam košulje...:lol:

Čak i da odem da mu ispeglam košulje, niko mi ne bi zamerio...:raz_067:
to ne bi bila prevara...

O čemu mi pričamo na ovoj temi?

Vragolanka
30-07-2010, 22:08
Ima jedna stvar koja pomalo bode oči... manimo se moralne strane prevare... svakome može da se desi, ako ne da ostvari, ono bar u najavi. Ne vidim svrhu odolevanja izazovu koji ima za zadatak da na neki način donese olakšanje, u braku, životu, uopšte. Nešto što nikoga ne povređuje, ako je ikako moguće, a sa druge strane ne rađa frustriranost i nezadovoljstvo u braku. Ne mogu da opravdam ovakav obrazac ponašanja, ali recimo da bi bilo korisno da svako ima svoje stepenice koje će koristiti samo u slučaju požara.
I život je suviše kratak da bi žmureli i trpeli bilo šta... ja sam oduvek bila za izvlačenje nekog maximuma... jer ako niste zadovoljni sobom, kako ćete biti zadovoljni drugima, ili oni vama?

причалица
30-07-2010, 22:09
ja nikada neću poverovati da se čovek može zakleti da nikada neće posustati ili pokleknuti pred izazovom...

pa ne moraš da veruješ. evo, odmah da ti kažem da meni možeš da veruješ....nikad ja to, nikad.

QueenOfClubs
30-07-2010, 22:10
Ni ja ne mogu da verujem da neko postavi stvari ovako:
Ja mu peglam dosadne košulje na 40 stepeni i mi smo normalni i nismo ljubomorni i...

i.. di je tu seks?

Mislim.. te prevare ne podrazumevaju da ću ja otići kod komšije da mu peglam košulje...:lol:

Čak i da odem da mu ispeglam košulje, niko mi ne bi zamerio...:raz_067:
to ne bi bila prevara...

O čemu mi pričamo na ovoj temi?
Јој и Којици прво упале у очи кошуље. :)
Е, а секса има.
Кад год он пожели.

misticlady
30-07-2010, 22:11
Zašto je Sokrat na samrti rekao -Tek sad znam da ništa ne znam!

причалица
30-07-2010, 22:11
jer ako niste zadovoljni sobom, kako ćete biti zadovoljni drugima, ili oni vama?

a ako smo ipak zadovoljni, kad podvučemo crtu?

причалица
30-07-2010, 22:12
Zašto je Sokrat na samrti rekao -Tek sad znam da ništa ne znam!

zato što je bio oženjen ksantipom :raz_114:

kojica
30-07-2010, 22:13
Јој и Којици прво упале у очи кошуље. :)
Е, а секса има.
Кад год он пожели.

aha.. on kad poželi...:lol:

nemoguća misija..
ko god se nadao da će biti kad god poželi, silno se razočarao...:raz_067:

paculjkica
30-07-2010, 22:13
Ne vidim svrhu odolevanja izazovu koji ima za zadatak da na neki način donese olakšanje, u braku, životu, uopšte. Nešto što nikoga ne povređuje, ako je ikako moguće, a sa druge strane ne rađa frustriranost i nezadovoljstvo u braku. Ne mogu da opravdam ovakav obrazac ponašanja, ali recimo da bi bilo korisno da svako ima svoje stepenice koje će koristiti samo u slučaju požara.


Ne razumem kako to prevara moze da dovede olaksanje i da nikog ne povredi... zar ne postoji neki drugi ventil koji treba da se pronadje, kako bas prevara pomaze braku...

Vragolanka
30-07-2010, 22:13
a ako smo ipak zadovoljni, kad podvučemo crtu?

Individualna stvar... postoje okolnosti, karakter, trenutne potrebe... Nikada ne treba biti potpuno zadovoljan sobom, to koči svaki napredak. ne mislim na prevaru kao napredak... generalno.

affrodiita
30-07-2010, 22:13
Nikad ne reci nikad :).
Ljudi nisu čaplje,i za očekivati je da se tako i ponašaju.
Ono što je sigurno je samo jedno - da li u dobrom ili lošem braku,svejedno je ,
partner nije prevario partnera samo u jednom slučaju - onda kada nije imao dobru priliku !!
Svi koji tvrde drugačije - lažu.

...pa sad Biso ne bi se ja složila sa tobom...imala sam hiljadu i jednu priliku, da sam htela mogla sam, a i situacija mi je takva da
bi mogla da radim šta mi se hoće....al nisam, ne zbog nekog nego zbog sebe....ne želim da varam prvo sebe, jer to što bi se
desilo jednom ili pet puta, ne bi značilo ljubav,već goli sex...a previše cenim sebe da bi to radila samo zarad golog sexa pa taman
kad bi mi se pojavio ne znam kakav tip......a bilo ih je veruj mi, koje sam mogla samo da sam želela tako nešto...znači nije istina
stvar je želje...ili samokontrole kako god to da nazovemo.....

причалица
30-07-2010, 22:14
aha.. on kad poželi...:lol:

nemoguća misija..
ko god se nadao da će biti kad god poželi, silno se razočarao...:raz_067:

i obratno :raz_128:

QueenOfClubs
30-07-2010, 22:14
Мени сад жао што нисам била у том друштву кад се причало о томе :(

причалица
30-07-2010, 22:15
Мени сад жао што нисам била у том друштву кад се причало о томе :(

kom društvu?

misticlady
30-07-2010, 22:15
zato što je bio oženjen ksantipom :raz_114:
:raz_114::raz_114::raz_114:

affrodiita
30-07-2010, 22:16
Мени сад жао што нисам била у том друштву кад се причало о томе :(

...gde se pričalo o tome, kada ...e i ja bi volela da sam bila prisutna....

misticlady
30-07-2010, 22:16
kom društvu?

u mom društvu pre neko veče...nas nekolicina...veoma je bilo interesantno

Vragolanka
30-07-2010, 22:16
Ne razumem kako to prevara moze da dovede olaksanje i da nikog ne povredi... zar ne postoji neki drugi ventil koji treba da se pronadje, kako bas prevara pomaze braku...

Tako što nađeš nešto što u kući nemaš, a povređen nije niko, ako se potrudiš da se ne oseti u braku. Pomaže braku da opstane, makar to bilo i u laži... a onome koji vara da ostane normalan u svemu tome. I to je sebično, ali ne manje od svakodnevnog izdrkavanja sopstvenog nezadovoljstva na druge ljude.
Ovo praktikovati samo u slučaju kada je voda već došla do grla.
... a na promene niste još uvek spremni...

marlon
31-07-2010, 06:20
Tako što nađeš nešto što u kući nemaš, a povređen nije niko, ako se potrudiš da se ne oseti u braku. Pomaže braku da opstane, makar to bilo i u laži... a onome koji vara da ostane normalan u svemu tome. I to je sebično, ali ne manje od svakodnevnog izdrkavanja sopstvenog nezadovoljstva na druge ljude.
Ovo praktikovati samo u slučaju kada je voda već došla do grla.
... a na promene niste još uvek spremni...

tacno yeco... ali ne samo tad kad bas dodje do grla... jer ljudi smatraju prevarom izdaju jedne veze nekom drugom.. neki put je prevara posezanje za necim sto ti nedostaje a to ne mora biti ljubav ili telo nekog drugog vec naprosto izazov u tebi za promenom samog sebe

причалица
31-07-2010, 07:28
tacno yeco... ali ne samo tad kad bas dodje do grla... jer ljudi smatraju prevarom izdaju jedne veze nekom drugom.. neki put je prevara posezanje za necim sto ti nedostaje a to ne mora biti ljubav ili telo nekog drugog vec naprosto izazov u tebi za promenom samog sebe

au, vidi vidi ovog....ovo je tačno. nije fizička prevara jedina...koliko puta se desi da hoću nešto da uradim, pa razmišljam kako će to da se reflektuje na sve, pa onda uradim, jer to želim.....naravno, prođe vreme, pa me svi u okolini gledaju kao malo blesavu, a muž kao nedonošče koje i ne zna šta sam uradila.
e, takve stvari me teraju da osetim inat, a ne volim inat....uf, baš ne volim.

paculjkica
31-07-2010, 08:40
Naravno uvek postoji razlog i covek uvek pokusava da opravda svoje postupke, ne znam, ne mogu suditi nekom za njegove oduke...samo ovako malo caskamo na tu temu...Znaci inat moze da bude pokretac svega ali posle njega moze da ide kajanje,nezadovoljstvo...sve u svemu kontraefekat od onog sto smo mislili da cemo dobiti...Ono sto nazivamo savest nas tera da razmislimo dobro pre nego nesto zabrljamo...da ne bi postojala giza savest:lol: Ipak smo svi razliciti, kao sto su i sve veze razlicite i pitanje je kakav teret mozemo da prenesemo preko ledja i da cak nema posledica, uf...ne znam...mnogo mi je to komplikovano...

Bisernica
31-07-2010, 09:03
au, vidi vidi ovog....ovo je tačno. nije fizička prevara jedina...koliko puta se desi da hoću nešto da uradim, pa razmišljam kako će to da se reflektuje na sve, pa onda uradim, jer to želim.....naravno, prođe vreme, pa me svi u okolini gledaju kao malo blesavu, a muž kao nedonošče koje i ne zna šta sam uradila.
e, takve stvari me teraju da osetim inat, a ne volim inat....uf, baš ne volim.

Sad kad bi se vratila na moj prvi post na temi,videla bi da sam napisala
izmedju ostalog i šta sve smatramo prevarom ...a pojam je preširok.
Dakle,ako se pojam prevare ne vezuje samo za fizičku,onda ona postoji
i u najboljem braku.....male slatke prevare koje samo mi znamo :lol: :cmok:

sani
31-07-2010, 09:04
pa sve je moguce i sve je relativno :kojote:

izuzev nekih konstanti u nauci :lol:

zLozi
31-07-2010, 15:37
I u najboljem braku postoje prevare. Sa moje tacke gledista to ne mora biti posledica nezadovoljstva, vec potrebe da se nesto malo povremeno promeni. Nije mi nikako jasno kako neko moze ceo zivot da se sexa samo sa jednom osobom? Npr. neko se venca u 20-oj godini i sta sada? Ceo zivot ce samo sa tom jednom osobom da ima sex....msm, meni to izgleda prilicno monotono. Meni postane monotono i posle par meseci, jer znam sta od tipa mogu da ocekujem. Jos gora varijanta je kada se dvoje slazu po ostalim pitanjima, ali su sexualno razliciti.

Vragolanka
31-07-2010, 16:20
Ceo zivot ce samo sa tom jednom osobom da ima sex....msm, meni to izgleda prilicno monotono. Meni postane monotono i posle par meseci, jer znam sta od tipa mogu da ocekujem. Jos gora varijanta je kada se dvoje slazu po ostalim pitanjima, ali su sexualno razliciti.

To ni ja ne mogu da shvatim... mada, desilo se da postaje i bolje vremenom... :lol:
Ali ceo život, uh... mlogo je.
I da, ta sexualna kompatibilnost je jako bitna, bar meni... van kreveta neka pršte varnice, velike su šanse da pršte i u krevetu... vredi trampe... Nisam za svađe, ali povremeno razbijanje monotonije, jašta da bi valjalo... pa kad padne pomirenje... :bela:

Only Marko now
31-07-2010, 16:22
Kad vec pricamo o seksualnoj kompatibilnosti....

Kolike su sanse da nadjes sebi partnera za zivot sa kojim ces da imas savrsen sex?

Kovač
31-07-2010, 16:23
I u najboljem braku postoje prevare. Sa moje tacke gledista to ne mora biti posledica nezadovoljstva, vec potrebe da se nesto malo povremeno promeni. Nije mi nikako jasno kako neko moze ceo zivot da se sexa samo sa jednom osobom? Npr. neko se venca u 20-oj godini i sta sada? Ceo zivot ce samo sa tom jednom osobom da ima sex....msm, meni to izgleda prilicno monotono. Meni postane monotono i posle par meseci, jer znam sta od tipa mogu da ocekujem. Jos gora varijanta je kada se dvoje slazu po ostalim pitanjima, ali su sexualno razliciti.

:raz_076:

Vragolanka
31-07-2010, 16:25
Kad vec pricamo o seksualnoj kompatibilnosti....

Kolike su sanse da nadjes sebi partnera za zivot sa kojim ces da imas savrsen sex?

Ne traži za ceo život, traži za savršen sex... pa ako se nadogradi, dobro je.
Znam da je teško u jednom naći sve, ali sex.k. je nešto što je neophodno... da ti prepirke lakše padnu. :lol:

QueenOfClubs
31-07-2010, 16:25
Kad vec pricamo o seksualnoj kompatibilnosti....

Kolike su sanse da nadjes sebi partnera za zivot sa kojim ces da imas savrsen sex?
Прилично велике.
Много веће него да нађеш све у пакету.

Only Marko now
31-07-2010, 16:30
Zanimljivo. Znaci sex je lek?

Vrlo zanimljivo. Dosao sam nedavno do zakljucka, da bez obzira o cemu je rec, bez obzira na situaciju, svaka tema eventualno dosadi...... jedino teme o sexu su UVEK aktuelne, u svakom drustvu, u svakoj situaciji.:bakica:

mona
31-07-2010, 16:35
Ako dodje do prevare, onda brak nije dobar...:raz_012:

QueenOfClubs
31-07-2010, 16:37
Па, хајде да питамо форумаше шта све за њих значи секс...

zLozi
31-07-2010, 22:10
To ni ja ne mogu da shvatim... mada, desilo se da postaje i bolje vremenom... :lol:
Ali ceo život, uh... mlogo je.
I da, ta sexualna kompatibilnost je jako bitna, bar meni... van kreveta neka pršte varnice, velike su šanse da pršte i u krevetu... vredi trampe... Nisam za svađe, ali povremeno razbijanje monotonije, jašta da bi valjalo... pa kad padne pomirenje... :bela:

A ja zelim savrsenstvo, tj. vecnu ljubav, dok nas smrt ne rastavi i te fore i zelim da verujem u to, ali posto sam po prirodi nesavrseno bice sva je prilika da cu posrnuti na prvom cosku. :( I onda zbunim samu sebe.

zLozi
31-07-2010, 22:11
:raz_076:


Neces valjad reci da si ti taj primer? :misticlady: Nemoguce je......sa moje tacke gledista. Kako? :lol:

misticlady
31-07-2010, 22:20
I u najboljem braku postoje prevare. Sa moje tacke gledista to ne mora biti posledica nezadovoljstva, vec potrebe da se nesto malo povremeno promeni. Nije mi nikako jasno kako neko moze ceo zivot da se sexa samo sa jednom osobom? Npr. neko se venca u 20-oj godini i sta sada? Ceo zivot ce samo sa tom jednom osobom da ima sex....msm, meni to izgleda prilicno monotono. Meni postane monotono i posle par meseci, jer znam sta od tipa mogu da ocekujem. Jos gora varijanta je kada se dvoje slazu po ostalim pitanjima, ali su sexualno razliciti.


ovo baš zvuči morbidno i zastrašujuće...verovatno jer je istina...ja bih rekla da postoje žene koje nisu predodredjene da imaju samo jednog čoveka,tako i muškarac koji nije rodjen da bude samo sa jednom ženom...sve je to neko već pre nas odradio:raz_088:

zLozi
31-07-2010, 22:41
ovo baš zvuči morbidno i zastrašujuće...verovatno jer je istina...ja bih rekla da postoje žene koje nisu predodredjene da imaju samo jednog čoveka,tako i muškarac koji nije rodjen da bude samo sa jednom ženom...sve je to neko već pre nas odradio:raz_088:

Ne vidim da je morbidno, ali zastrasujuce jeste, jer vecini nad glavom visi prevara od strane partnera. Nijedno ljudsko bice nije predodredjeno da ima samo jednog partnera. Tako kaze Priroda, a i potvrdjuje se u danasnje vreme, kada u mnogim zemljama postoji slobodan izbor partnera i kada je predbracni sex i vise nego dopustiv. Druga je stvar da li ce covek snagom volje ili ne prevazici iskusenja u toku braka. Pretpostavljam da se radi o snazi volje, koja je posledica svesti i mozda delimicno savesti. Tj. da li ce kontrolisati nagon ili prevazici trenutnu zaljubljenost u drugoga, pustiti zaljubljenost da prodje i ne dati joj da se razvije u nesto vise. Da se odlepi od emocije......sto rece jedan budista. :lol: Tako nekako.

marlon
31-07-2010, 22:50
koliko je ovo iznad istinito :raz_125:

misticlady
31-07-2010, 22:53
Ne vidim da je morbidno, ali zastrasujuce jeste, jer vecini nad glavom visi prevara od strane partnera. Nijedno ljudsko bice nije predodredjeno da ima samo jednog partnera. Tako kaze Priroda, a i potvrdjuje se u danasnje vreme, kada u mnogim zemljama postoji slobodan izbor partnera i kada je predbracni sex i vise nego dopustiv. Druga je stvar da li ce covek snagom volje ili ne prevazici iskusenja u toku braka. Pretpostavljam da se radi o snazi volje, koja je posledica svesti i mozda delimicno savesti. Tj. da li ce kontrolisati nagon ili prevazici trenutnu zaljubljenost u drugoga, pustiti zaljubljenost da prodje i ne dati joj da se razvije u nesto vise. Da se odlepi od emocije......sto rece jedan budista. :lol: Tako nekako.
odlepiti se od emocija je visi stupanj svesti...malo je tih koji to mogu

zLozi
31-07-2010, 22:56
odlepiti se od emocija je visi stupanj svesti...malo je tih koji to mogu


Narocito od emocije zvane zaljubljenost, kada svoje granice sirimo na drugoga.

misticlady
31-07-2010, 23:54
ako emocije ne delimo sa drugima one postaju bezlične,gase se i nestanu...one i postoje da bi se davale i primale

zLozi
01-08-2010, 09:21
pustiti zaljubljenost da prodje i ne dati joj da se razvije u nesto vise.


To i rekoh. Ali, ako je neko prinudjen da osobu u koju je zaljubljen gleda svaki dan, emocija se teze gasi, a moze preci i u frustraciju, ako nema odgovora od druge strane. Onda se stvar komplikuje.
Odosmo od teme.....

Vragolanka
01-08-2010, 19:58
ako emocije ne delimo sa drugima one postaju bezlične,gase se i nestanu...one i postoje da bi se davale i primale

Ili metastaziraju u patologiju.

QueenOfClubs
01-08-2010, 21:19
Ne vidim da je morbidno, ali zastrasujuce jeste, jer vecini nad glavom visi prevara od strane partnera. Nijedno ljudsko bice nije predodredjeno da ima samo jednog partnera. Tako kaze Priroda, a i potvrdjuje se u danasnje vreme, kada u mnogim zemljama postoji slobodan izbor partnera i kada je predbracni sex i vise nego dopustiv. Druga je stvar da li ce covek snagom volje ili ne prevazici iskusenja u toku braka. Pretpostavljam da se radi o snazi volje, koja je posledica svesti i mozda delimicno savesti. Tj. da li ce kontrolisati nagon ili prevazici trenutnu zaljubljenost u drugoga, pustiti zaljubljenost da prodje i ne dati joj da se razvije u nesto vise. Da se odlepi od emocije......sto rece jedan budista. :lol: Tako nekako.
Што би се рекло:
Да, и у добром браку постоје преваре.
Превара изгледа не зависи само од тога колико нам са неким није добро,
већ од самог типа личности.

Ви ми можда нећете веровати, али знам мушкарца који је преварио због оца.
Његов отац је познати швалер и његова жена то одлично зна.
И он је причао сину пар година како није ни за шта, како је папучар, како га је много разочарао. И, успео је да му растури брак, јер, ова жена није била од оних које толеришу...

Kovač
01-08-2010, 21:24
Ви ми можда нећете веровати, али знам мушкарца који је преварио због оца.
Његов отац је познати швалер и његова жена то одлично зна.
И он је причао сину пар година како није ни за шта, како је папучар, како га је много разочарао. И, успео је да му растури брак, јер, ова жена није била од оних које толеришу...

Ja budale ljudi moji :lol:

misticlady
01-08-2010, 21:38
ej kvini ovo ti je baš interesantno...svasta postoji i svašta se dešava...šta li je puklo u njemu kad je prevario zbog oca?opet ta muška sujeta,slabost...neumenje vladati sobom,situacijom...čudne su oni sorte a verovatno i mi njima

Vragolanka
01-08-2010, 21:38
ej kvini ovo ti je baš interesantno...svasta postoji i svašta se dešava...šta li je puklo u njemu kad je prevario zbog oca?opet ta muška sujeta,slabost...neumenje vladati sobom,situacijom...čudne su oni sorte a verovatno i mi njima

Oni su tako jednostavni... :lol:

misticlady
01-08-2010, 21:40
pravo da ti kažem nevesto...zabole me...:igrac:

Vragolanka
01-08-2010, 21:42
pravo da ti kažem nevesto...zabole me...:igrac:

Ok... ženski način razmišljanja je mnogo komlexniji, zakomplikuju i najbanalnije stvari.... to sam htela reći... i neću ništa više da pričam. :trepp:

Tibi
01-08-2010, 21:43
Neke zemske vuku da podcene muskarce a i...muskarci nisu operisani od...toga. Mnogo je tesko i pogresno generalizovati, skoro sedam milijardi istiih a ipak sasvim drugacijih. Zivot te dovede do saznanja puno nepoznanica a sa saznanjem shvatis...neznanje. Toliko mozgova se opterecuje oko istog pitanja a niko nema pravi...odgovor. Ne postoji dobar brak i ne postoji prevara, sve je samo pogled...posmatraca.

Man
01-08-2010, 21:43
šest strana da bi došli do zaključka da su žene kokoške :raz_067:

Vragolanka
01-08-2010, 21:45
šest strana da bi došli do zaključka da su žene kokoške :raz_067:

Ja to nisam rekla... :mrgreen:

misticlady
01-08-2010, 21:51
Ok... ženski način razmišljanja je mnogo komlexniji, zakomplikuju i najbanalnije stvari.... to sam htela reći... i neću ništa više da pričam. :trepp:

ne smeta me to...slobodno komentariši.ja sam samo malo načeta večeras:) ali ništa strašno

Vragolanka
01-08-2010, 21:51
ne smeta me to...slobodno komentariši.ja sam samo malo načeta večeras:) ali ništa strašno

Pa, da nastavim? :lol:

misticlady
01-08-2010, 21:52
certo...čitam sve i gutam sve:)

Vragolanka
01-08-2010, 22:03
Ajmo ondak...

Muškarci malo drugačije razmišljaju od većine žena... nema tu mnogo filozofije, kompikacije su najmanje poželjne... a najviše sexualno raspoloživa ženska osoba, po mogućstvu neko ko ima dovoljno samosvesti i sopstvenog života da se što manje udubljuje u njegov. Emocije na off.
Dubina je nepoželjna, vezivanje takođe... ako se i desi, sa njegove strane, on će to kontrolisati. Ako ona to ne može, on će je naterati da ode... nebitno da li mu je stalo.

Žene misle da se svet vrti oko muškaraca i ljubavi. Na sve je sprema da zadrži to što "misli" da ima... a to od 20 - ak cm se ne zove ljubav.
I uvek je problem u očekivanjimaa... ne kažem da muškarci gaje isključivo površne emocije, ali ne žele obaveze, i bespotrebno vezivanje, ako imaju dobar sex, zašto komplikovati?
Ovo važi uglavnom za zauzete, mada nema pravila.. koga zmija ujede i guštera se plaši.

misticlady
01-08-2010, 22:08
Ajmo ondak...

Muškarci malo drugačije razmišljaju od većine žena... nema tu mnogo filozofije, kompikacije su najmanje poželjne... a najviše sexualno raspoloživa ženska osoba, po mogućstvu neko ko ima dovoljno samosvesti i sopstvenog života da se što manje udubljuje u njegov. Emocije na off.
Dubina je nepoželjna, vezivanje takođe... ako se i desi, sa njegove strane, on će to kontrolisati. Ako ona to ne može, on će je naterati da ode... nebitno da li mu je stalo.

Žene misle da se svet vrti oko muškaraca i ljubavi. Na sve je sprema da zadrži to što "misli" da ima... a to od 20 - ak cm se ne zove ljubav.
I uvek je problem u očekivanjimaa... ne kažem da muškarci gaje isključivo površne emocije, ali ne žele obaveze, i bespotrebno vezivanje, ako imaju dobar sex, zašto komplikovati?
Ovo važi uglavnom za zauzete, mada nema pravila.. koga zmija ujede i guštera se plaši.

veoma slično sam izložila ovo jednoj osobi,naravno muškoj koja mi dobro nije šamar zalepila...da je smela:raz_032:.njegova odbrana je bila toliko smešna i površna da je meni bilo muka od toga... progutala sam to i samo pomislila u sebi"nije valjda da si poverovao da sam ti poverovala":raz_068:

Vragolanka
01-08-2010, 22:11
veoma slično sam izložila ovo jednoj osobi,naravno muškoj koja mi dobro nije šamar zalepila...da je smela:raz_032:.njegova odbrana je bila toliko smešna i površna da je meni bilo muka od toga... progutala sam to i samo pomislila u sebi"nije valjda da si poverovao da sam ti poverovala":raz_068:

Moraš malo konkretnije...
Od čega se branio? :lol:

zLozi
02-08-2010, 08:46
Што би се рекло:
Да, и у добром браку постоје преваре.
Превара изгледа не зависи само од тога колико нам са неким није добро,
већ од самог типа личности.

Ви ми можда нећете веровати, али знам мушкарца који је преварио због оца.
Његов отац је познати швалер и његова жена то одлично зна.
И он је причао сину пар година како није ни за шта, како је папучар, како га је много разочарао. И, успео је да му растури брак, јер, ова жена није била од оних које толеришу...

Mukica :lol:.....ali bolje za zenu, koji ce joj tako slab muskarac. Ajde sto ju je prevario (neka ce da oprosti, neka nece), ali sto ju je prevario po nagovoru.

marlon
03-08-2010, 05:22
Ajmo ondak...

Muškarci malo drugačije razmišljaju od većine žena... nema tu mnogo filozofije, kompikacije su najmanje poželjne... a najviše sexualno raspoloživa ženska osoba, po mogućstvu neko ko ima dovoljno samosvesti i sopstvenog života da se što manje udubljuje u njegov. Emocije na off.
Dubina je nepoželjna, vezivanje takođe... ako se i desi, sa njegove strane, on će to kontrolisati. Ako ona to ne može, on će je naterati da ode... nebitno da li mu je stalo.

Žene misle da se svet vrti oko muškaraca i ljubavi. Na sve je sprema da zadrži to što "misli" da ima... a to od 20 - ak cm se ne zove ljubav.
I uvek je problem u očekivanjimaa... ne kažem da muškarci gaje isključivo površne emocije, ali ne žele obaveze, i bespotrebno vezivanje, ako imaju dobar sex, zašto komplikovati?
Ovo važi uglavnom za zauzete, mada nema pravila.. koga zmija ujede i guštera se plaši.

:huh:

a sto se tice ostalog... kako koji a i kako koje :raz_125:

misticlady
03-08-2010, 06:16
Muškarci malo drugačije razmišljaju od većine žena... nema tu mnogo filozofije, kompikacije su najmanje poželjne... a najviše sexualno raspoloživa ženska osoba, po mogućstvu neko ko ima dovoljno samosvesti i sopstvenog života da se što manje udubljuje u njegov.Emocije na off.
Dubina je nepoželjna, vezivanje takođe... ako se i desi, sa njegove strane, on će to kontrolisati. Ako ona to ne može, on će je naterati da ode... nebitno da li mu je stalo.

Emocije na off
meni je ovaj deo posta baš onako krajnje realan i mislim da se tu nalaze ključne tačke o kojima žene slabo ili nikako ne razmišljaju

QueenOfClubs
03-08-2010, 06:20
Emocije na off
meni je ovaj deo posta baš onako krajnje realan i mislim da se tu nalaze ključne tačke o kojima žene slabo ili nikako ne razmišljaju
Не, већ не разумеју.
И компликују.

lider
03-08-2010, 22:30
Brak je deo života, a u životu je sve moguće.
I šta vi uopšte smatrate prevarom?
Povremena promenna partnera je kao promena kuhinje.
E sad ako ti se restoran dopadne pa ga uzurpiraš....

misticlady
03-08-2010, 22:45
teško je sresti muškarca u koga bi srećno udata žena mogla da se zaljubi...ali.ljubavnik je upravo najpotrebniji srećno udatim ženama da bi one to i dalje bile.laki zanos,još lakši flert ili strasna avantura je ono što je srećno udatim ženama najpotrebnije posle izvesnog vremena.Umorne od bolesti dece,kuvanja,peglanja,sopstvenog rada i izgleda,muževljevog hrkanja ili pak njegove dobrote i mirisa,udate žene se moraju bar jednom za vreme svog srećnog braka zaljubiti...:igrac:

lider
03-08-2010, 23:07
teško je sresti muškarca u koga bi srećno udata žena mogla da se zaljubi...ali.ljubavnik je upravo najpotrebniji srećno udatim ženama da bi one to i dalje bile.laki zanos,još lakši flert ili strasna avantura je ono što je srećno udatim ženama najpotrebnije posle izvesnog vremena.Umorne od bolesti dece,kuvanja,peglanja,sopstvenog rada i izgleda,muževljevog hrkanja ili pak njegove dobrote i mirisa,udate žene se moraju bar jednom za vreme svog srećnog braka zaljubiti...:igrac:

Skidam kapu za odgovor.

misticlady
03-08-2010, 23:09
hvala lideru:raz_114:

kojica
03-08-2010, 23:12
:raz_117:

viking
03-08-2010, 23:16
Sve je moguce, pa i drveni sporet. Makar jednokratno.

Vragolanka
04-08-2010, 00:06
Emocije na off
meni je ovaj deo posta baš onako krajnje realan i mislim da se tu nalaze ključne tačke o kojima žene slabo ili nikako ne razmišljaju

Ja samo na to i mislim... tačnije toga se plašim, nekontrolisanih emocija.
Uvek sam zavidela ljudima koji mogu da se prepuste.

kojica
04-08-2010, 00:16
Svako ima različitu predstavu o tome šta je dobar brak.
Tako je za one kojima je neophodno da imaju gnezdo u
kome će biti sigurni i voljeni i iz koga će moći povremeno
da izleću, dobar brak samo onaj koji im sve to pruža.
Dakle.. u tom braku prevara nije samo moguća već i neophodna
da bi bio dobar...

Ja razumem da ima žena koje su manje ili više svesne sebe.
Razumem i da su im potrebni različiti podsticaji da bi se osećale kao žene.
Razumem prevaru.
Ne opravdavam niti osuđujem... samo razumem...

Ono sa čime se ne slažem je zagovaranje prevare kao nečeg
što je potpuno normalno, poželjno, pa čak i neophodno.
To nije istina.

Istina je da će se svaka udata žena makar jednom zaljubiti,
ali šta će sa tim stanjem uraditi, zavisi od njenog nivoa svesti.
Mogućnost da odlučujemo o svojim postupcima, tako da oni budu
što manje bolni i po nas i po okolinu, nas i razdvaja od životinja.

marlon
04-08-2010, 02:15
sustina cele price je da su zene strasljive
da se plase, da se uvek svega plase, jakog izazova posebno
bas kao lilu i fata sad od ove grmljavine
plase se sebe pre svega, a ne muskarca pored njih
ne mislim na fatu i lilu vec onako uopste
ali opet kazem kad tad se pokaju
ako je kasno za kajanje to skoro po pravilu ode u tezak cinizam i nezadovoljstvo
aj' muskracima to jos moze i da pristaje
al' zenama nikako
verujte vasem dragom marlonu


p.s post pisan zbog poslednjeg reda :lol:

kojica
04-08-2010, 05:20
Iako je ženska priroda uvek i svuda ista,
nije isto biti žena u Londonu, Lazarevcu ili selu pored Leskovca.
Žene se uglavnom više trude da ispoštuju zakone, što pisane
što nepisane... a kako su i jedne i druge zakone smišljali muškarci
ili olbrajt babe, to one imaju više razloga za strah...

marlon
04-08-2010, 05:27
ne bih se slozio
kazu upoznaj jednu zenu upoznao si sve to je pogresno
svaka zena je posebna na svoj nacin kao sto su i strahovi posebni
i ne mozes svakoj razbiti nesto uvrezeno u glavi na isti nacin
sustina je u oslobadjanju njenog duha a ne toliko tela
kad bi znala kakvih ima zatucanih muskaraca po tom pitanju
zene su jos i sjajne

kojica
04-08-2010, 05:38
OK, slažem se da je svaka osoba bilo muška, ženska ili mešano,
priča za sebe, samo... ja nekako uvek gledam da izdvojim neku većinu..
Nekako mi to bolje zvuči nego da pišem u slitu
''ja i moje'' ili ''moja najbolja prijateljica''..
te tako izgleda da neko ko je protiv bilo kakve generalizacije,
vazda generalizuje...:lol:

Duh? Ma hajde...:lol: šta ti je to..
Kada se iz malog grada pored Leskovca žena doseli u Lazarevac
ili iz Lazarevca u London, prvo čega se dovati je ''oslobađanje tela''
more evo vako jednostavno i direktno poruka za takve..
a i ujedno da se vratim na temu..

Ne moraš da budeš nepismena, bez prihoda i da nosiš feredžu,
ali ne moraš ni da uzjašeš svakog komšiju koji ti ''dobar dan''
kaže, samo da bi se osećala kao žensko i dokazala svoju nadmoć
nad muškarcima.

marlon
04-08-2010, 05:44
pa kojce ja pisem o emancipovanim zenama ne zeleci da nipodastavam zene iz okoline lazarevca. znaci o onome sto poznajem. pitas sta je duh...jbg ako ne znas, ja ne mogu da ti odgovorim. :lol: ne moze zena npr sa 50 da pocne sebe da trazi ako je do tad bila u interludu svesti i bila samo pralja dojilja kuvarica majka radnica i sta sve jos ne nemajuci minuta vremena za sebe i svoju intimu.... o tom duhu govorim i tom oslobodjenju

naravno, i sreca da nismo uspostavil taj princip u srbiji koji nam namecu sa zapada kao neku vrstu "emancipacije" . a i sve zavisi pre svega od muskarca....ako je jahajuci tip nek ga bwe jase..i mamuza ako treba :lol:

kojica
04-08-2010, 06:03
trebala sam pored ptitanja šta je duh da stavim ovog smajlija..:mrgreen: možda..:lol:

razumem o čemu pričaš..

žena može izgledati jednako sexy i kada je zakopčana do grla
i kada ima jednu providnu krpicu na sebi..
ali ne svaka žena..
može biti svetica i onda kada je nevina, jednako kao i kada je
imala gomilu partnera..
ali ne svaka žena..

i ok.. nebitan je Lazarevac, on je poslužio kao primer u sasvim
drugoj priči...
bitno je stanje duha...

QueenOfClubs
04-08-2010, 07:12
Сад некако испаде да само кукавице не варају. :eek:

kojica
04-08-2010, 07:14
Сад некако испаде да само кукавице не варају. :eek:

:misticlady:

kako je sad to ispalo?

QueenOfClubs
04-08-2010, 07:16
Па читам шта други пишу, тебе ни не морам.
Знам све шта мислиш.
Али ето, да не цитирам све, али може се извести и такав закључак.
А ја мислим управо супротно.
Да кукавице варају.

kojica
04-08-2010, 07:20
aha... izvini..
a ja uzela da čitam šta sam napisala.. za svaki slučaj...:lol:

QueenOfClubs
04-08-2010, 07:36
Сад испаде да је за добар брак важна управо превара. :krsti:
Да жена може да поврати изглед и самопоуздање преваром.
Да превара освежава брак.
Да је жена самосвесна ако вара.

Ако све ово не могу да "повратим" (имам) са мушкарцем са којим сам, шта ће ми ондак он?

kojica
04-08-2010, 07:39
Pa.. da te gleda kada si bolesna, jer ljubavnik ne sme takvu da te vidi...
da finansira krpice koje će onaj da skida...

i tako.. moglo bi se tu još nabrajati...:lol:

QueenOfClubs
04-08-2010, 07:44
Мени није јасан тај зачаран круг:
Од једног мушкарца правити будалу, док други то исто ради с тобом.
Друго, ако већ неко жели и успе да направи будалу од мушкарца, како може такву особу да поштује.
А кад га не поштује, како онда може да живи с њим.
И како им бре није жао. Де је савест?

kojica
04-08-2010, 07:52
pa ja to vako gledam..

Onaj koji vara pravi budalu od sebe i sasvim je svestan toga.
Svoje dostojanstvo žrtvuje zarad nekakvog zadovoljstva.
U svakom slučaju, to je strana kojoj je život teži.
Teško im je dok smišljaju laži i još im je teže ako se istina sazna.

Meni ovo nije jasno.
Ako svog dragog ne možeš da voliš i onda kada je bolestan,
mrzovoljan, bunovan od spavanja ili mamuran od prethodne noći,
šta ti znače ružičaste naočare kroz koje gledaš nekog drugog muškarca?
I taj je isto nekada bolestan, kad dođe s posla smrde mu noge..
čemu idealizovati ljudsko biče...:lol:
A ako ti je do ružičastih naočara, pogledaj kroz njih tog mučenika koji
sa tobom deli dobro i zlo.. biće jednako lep kao i onaj drugi...

divilac
04-08-2010, 07:56
Kojo, dobro si to rekla,....samo ima tu jedna stvar,.....ti si te činjenice svesna i pre nego što si pomislila na taj čin prevare,....
dok većina o tome razmišlja, i postaje svesna, tek nakon učinjenog,...
E, vidiš tu je razlika,...

marlon
04-08-2010, 07:59
trebala sam pored ptitanja šta je duh da stavim ovog smajlija..:mrgreen: možda..:lol:

razumem o čemu pričaš..

žena može izgledati jednako sexy i kada je zakopčana do grla
i kada ima jednu providnu krpicu na sebi..
ali ne svaka žena..
može biti svetica i onda kada je nevina, jednako kao i kada je
imala gomilu partnera..
ali ne svaka žena..

i ok.. nebitan je Lazarevac, on je poslužio kao primer u sasvim
drugoj priči...
bitno je stanje duha...

hmmm....
uze mi teoriju iz prakse u usta
sve se slazem... sve su manje vise iste samo poneke odskacu... mis ne 'nako da odskacu ...ma znas bwe :lol:

kojica
04-08-2010, 08:00
ok je to divi.. svi učimo na različite načine..
nekome je dovoljno da sabere dva i dva, a neko mora da pravi
silne jednačine da bi došao do broja četiri..

zato i kažem da ne zameram...

Zameram samo kada se neispravno potura kao ispravno.

divilac
04-08-2010, 08:08
...ja i zameram,....može se oprostiti,...i treba praštati,....samo, jednom izgubljeno poverenje, doživotno izgubljeno,....nikad više nije isto, kao što je bilo,....
To ide na savest svakoga,....Ako neko to odobrava, onda se postavlja pitanje njegove savesti i poštovanja prema svom partneru,...

marlon
04-08-2010, 08:11
a pitanje je sta je prevara uopste...
za mene je samo ono kad si mislima sa nekom drugom a sedis pored zakonite i odgovaras ko zombi ono da ma u redu videcu jeste sutra... :lol:
al' kad se s s oprostenjem s tom drugom taslacis, il' drvis, il' pijes kafe, il' mrsis o zivotu, njenom ili tvom... ma jok...
sad zamilsi npr. da ta osoba zna da si u kakom takom braku i npr. nedostaje joj bilo sta od tebe, sitnica il krupnica :lol:...
i zove te nocu u ponoc samo da bi pricala npr., nista vise a tebi ne da je drago no ono... e to je za mene vrh prevare, ona duhovna

QueenOfClubs
04-08-2010, 08:27
То јесте превара ако се не заустави на време.
А може. У почетку.
Не дозволити да се развије.
Баш као и она телесна.

misticlady
04-08-2010, 09:02
a pitanje je sta je prevara uopste...
za mene je samo ono kad si mislima sa nekom drugom a sedis pored zakonite i odgovaras ko zombi ono da ma u redu videcu jeste sutra... :lol:
al' kad se s s oprostenjem s tom drugom taslacis, il' drvis, il' pijes kafe, il' mrsis o zivotu, njenom ili tvom... ma jok...
sad zamilsi npr. da ta osoba zna da si u kakom takom braku i npr. nedostaje joj bilo sta od tebe, sitnica il krupnica :lol:...
i zove te nocu u ponoc samo da bi pricala npr., nista vise a tebi ne da je drago no ono... e to je za mene vrh prevare, ona duhovna

marlone ,marlone...čudan si ti sorta od hiljadu fela:igrac:

konan
04-08-2010, 10:18
Nije ako gledamo fizičku prevaru,jer misli su naše slobodne i njih ne možemo kontrolisati pa to i ne spada u prevaru.:raz_079:

kojica
04-08-2010, 10:19
:(

kojica
04-08-2010, 10:27
a pitanje je sta je prevara uopste...
za mene je samo ono kad si mislima sa nekom drugom a sedis pored zakonite i odgovaras ko zombi ono da ma u redu videcu jeste sutra... :lol:
al' kad se s s oprostenjem s tom drugom taslacis, il' drvis, il' pijes kafe, il' mrsis o zivotu, njenom ili tvom... ma jok...
sad zamilsi npr. da ta osoba zna da si u kakom takom braku i npr. nedostaje joj bilo sta od tebe, sitnica il krupnica :lol:...
i zove te nocu u ponoc samo da bi pricala npr., nista vise a tebi ne da je drago no ono... e to je za mene vrh prevare, ona duhovna
Za mene je prevara samo onda kada gaziš po obećanju, držeći osobu
kojoj si obećanje dao u zabludi.

Pa tako.. ako su se dvoje dogovorili da će samo jedno s drugim igrati društvene
igre, onda je teška prevara redovno igrati pasijans sa prijateljima..

Što se razmene misli i deja tiče, postoje posesivni manijaci koji svojim
partnerima ne dozvoljavaju da komuniciraju sa drugim osobama.
Ili ako su pak prinuđeni da razgovaraju sa drugim ljudima, moraju partneru
da prenesu sve razgovore od reči do reči.
E ti posesivni manijaci su u stanju deset puta za deset minuta da te pitaju ''o čemu sad razmišljaš?''.
Sa takvima retko ko želi da provede život...
ali posesivnost u smislu da je moj muž samo moj i da samo ja imam pravo da ga konzumiram,
je društveno prihvatljiva.. iako zvuči blesavo... :lol:

dobra stvar je što niko nije prinuđen da daje takva obećanja
i da živi u zajednicama koje su mu neprirodne...

paculjkica
04-08-2010, 12:29
Kada se iz malog grada pored Leskovca žena doseli u Lazarevac
ili iz Lazarevca u London, prvo čega se dovati je ''oslobađanje tela''
more evo vako jednostavno i direktno poruka za takve..
a i ujedno da se vratim na temu..


Ne moraš da budeš nepismena, bez prihoda i da nosiš feredžu,
ali ne moraš ni da uzjašeš svakog komšiju koji ti ''dobar dan''
kaže, samo da bi se osećala kao žensko i dokazala svoju nadmoć
nad muškarcima.

E setih se Gospodje ministarke, ne znam zasto :igrac:


http://www.youtube.com/watch?v=uKyWu3ebQAY
:smeh: :raz_097:

misticlady
04-08-2010, 12:34
Marlone od mene imaš podršku u svakom pogledu...glupo mi je da ti kažen da mi je žao kad je to tako...naravno da mi je žao...napred samo,nisi dete znaš i sam...a mislim da će ti knjiga dobro proći i brate moraćeš je i nama reklamirati da bi mogli da je kupimo i pročitamo:)

kojica
04-08-2010, 13:26
E setih se Gospodje ministarke, ne znam zasto :igrac:


http://www.youtube.com/watch?v=uKyWu3ebQAY
:smeh: :raz_097:

Srce moje... :) :raz_082:


Nušić za sva vremena...:raz_067:

divilac
06-08-2010, 09:58
....time što nekog žališ, nisi mu pomogao,....Ja prijatelju uvek dajem podršku onakvu kakva mu je potrebna. U svako doba sam za njega dostupan.Nekad je to čašica razgovora, nekad opet savet.Od ovog poslednjeg je najbolje uzdržati se, nego reći samo svoje mišljenje, ako si za njega pitan.Marlone, tu sam,...i ovo kod mene nije fraza,...možeš se u to uveriti,..
po pitanju prevare,...Fizički nisam prevario,....duhovno,....možemo o tome popričati,...Ja sam iskren, kažem,....u bogatstvu svog duha, živim jako siromašno,....Ovde sam iz raznih razloga, a jedan je i da se duhovno ispunim,...Ne mislim da je prevara duhovno se ispuniti nekim,....Ako čovek zna gde mu je granica, zašto ga optuživati za nešto što učinio nije....Svako od nas ima pomerenu granicu u okviru koje se kreće,....Da bi smo govorili pouzdano o tome da li je prevara u pitanju ili ne, morali bi smo se prvo složiti sa tim šta prevarom smatramo.Osetiti nečiju blizinu, dozvoliti da oseti tvoju,....ne smatram prvarom,...Za istim imam potrebu,...i spreman sam sebe u tom smislu dozvoliti osetiti,....

marlon
07-08-2010, 07:03
Za mene je prevara samo onda kada gaziš po obećanju, držeći osobu
kojoj si obećanje dao u zabludi.

Pa tako.. ako su se dvoje dogovorili da će samo jedno s drugim igrati društvene
igre, onda je teška prevara redovno igrati pasijans sa prijateljima..

Što se razmene misli i deja tiče, postoje posesivni manijaci koji svojim
partnerima ne dozvoljavaju da komuniciraju sa drugim osobama.
Ili ako su pak prinuđeni da razgovaraju sa drugim ljudima, moraju partneru
da prenesu sve razgovore od reči do reči.
E ti posesivni manijaci su u stanju deset puta za deset minuta da te pitaju ''o čemu sad razmišljaš?''.
Sa takvima retko ko želi da provede život...
ali posesivnost u smislu da je moj muž samo moj i da samo ja imam pravo da ga konzumiram,
je društveno prihvatljiva.. iako zvuči blesavo... :lol:

dobra stvar je što niko nije prinuđen da daje takva obećanja
i da živi u zajednicama koje su mu neprirodne...

znam o cemu pricas
znam kaki su ti karakteri
znam sta su obecanja
a znam i kakvim osobama dajem obecanja
i obicno se trudim se da ih ispunim
barem do sad sam relativno uspesno to radio
naravno uvek ima kukolja kome dlaka fali
pa dignem ruke jer nisu vredni mog vremena

supermen*prvi
07-08-2010, 07:17
Ih sto je tema. A gde je definicija prevare? Ako je brak dobar onda je konkluzija jasna. Prevare nema.

marlon
07-08-2010, 07:19
i da dodam kojce
neprirodna je jednostrana obecanost :lol:
batina ima dva kraja, quratz jedan, a praznom divanu nikad kraja
u prevodu ja sam ja a ti si ti... ako si ti ja budi to, a ne da budes neko treci

tol
07-08-2010, 20:37
Sve je moguce kada dosada dobije dimenziju pohote za isprobavanjem svojih umetnickuh dostignuca u zavodjenju i osvajanju"..koliko smo josh pozeljni...i da li mozemo da "poharamo" sve zivo?

Intenet je idealno mesto za tako nesto...em besplatno...em svi to zele..milina!...Razvrata nikada vishe..bahanalije prave...promiskuitet cveta,,,cure emocije sperma i tecnosti kojekakve...svima lepo..I STA?
Niste probali izmet?Mokracu?Bicevanje?Zivotinje? DOKLE ljudi...ako za Boga miloga znate?
Gde je granica ludila?
...........

Prevara? Cega? sebe..zivota...civilizacije...? SAmo nestajemo definitivno, izgustirani...zarazeni ..pregazeni..

Brakovi su kompromisi..ugovori...tu nema foliranja..sem ako zaobicemo "policajce-grizu savesti..krivicu"..ili svedemo zivot na podnoshljivost i glumatanje..bez puno pitanja..i bez javnog paradiranja svojim dopunskim vezama

marlon
07-08-2010, 21:15
e nisam zivotinje probo?
al' sam gledo s magaretom i nako bas je suuuper :bisa:

internet je trash tol. internet je zlo jer izvlaci najbolje i najgore iz nas. ko to ume da kanalise ok al 90 posto njih se bore sami sa sobom. jednom kad net spojis sa rl-om ili jos gore kad spojis sex net i rl... nahebo si...nema povratka dok te nesto jace ne uzdrma.

tol
07-08-2010, 21:28
Internet je samo vezbaona za nesigune...usamljene...i ozlojedjene..samo inekcija za podizanje ega...i ubijanje straha - nista vishe...
Trebalo bi da se izadje iz vyrtu sveta cim se pocne ljubavisanje "na daljinu"...sto bih ja to rekla..penetracija na suvo...zar nije lepse da se to desava uzivo?
Zasto je strasno biti covekom u RL..i na drugima shiljiti spolovilo svojeg promashaja?
Jedino ako je to pomagalo da se devalvirani bracni polni zivot malo podigne i dobije na žaru..zelji..iako sumnjam u taj nacin..
SAmo smo MI krivi za sve nase uspehe i neuspehe..i niko vishe..

Da se vratim na temu..Pogled..osmeh..rec..nisu opasni..ukoliko se ne pozeli taj drugi neko..ukoliko se telesno ne predamo i pozelimo josh..
To "josh" ebe nashe pilice...nashe misli i zamagljuje nam stvarnost...

Imam frenda koji ima nekoliko sex veza po raznim gradovima...no UVEK je dom-tamo gde su supruga i deca...i nisam cula ni jednu rec losheg o toj zeni..Kaze da ni jedna nije zapostavljena..
.Ne znam kako to moze da "fercera"..no nije mu lako...toliko pritisak na "jezik"..da ne pogreshi...u stalnom je strahu...i na oprezu..
Da li je to zivot?

Tibi
07-08-2010, 21:39
Nije to zivot Tol, a i to...internet veze i ostale virtuelne gluposti. Tacno je, samo smo mi odgovorni i krivi ili...pravi :mrgreen: za nase uspehe i promasaje. Sada, ono otrcano...dok nas smrt ne...rastavi, mislim da je...proslost, danas se zivi u...etapama, u razvoju (valjda se uvek...razvijalo). Ne mora biti samo jedna osoba u zivotu sto ne znaci da je neko dobar ili los, zivot je cudo a mi smo samo deo njega. Moral i predrasude su i danas nesto sto je pogresno....definisano. Svi se mi radjamo sa znanjem sta je u redu a sta ne, za sta se odlucimo...mozemo sebi isto oznaciti kao dobro ili lose. Ko je taj koji moze drugog osuditi, ja...nikada, a i sta drugi misle je nevazno. Svi mi odgovaramo i zivimo sami sa sobom, e sada...kako zivimo i kako se osecamo, to se cesto moze (uvek) cuti ili procitati izmedju redova...ko zna da cita.

tol
07-08-2010, 22:03
Tako je Tiberiuse...slazem se..

Drugi frend je ziveo 30 god u braku osmishljenom..punom..i jednostavno je ljubav presushila...
Dozvolio je sebi josh jednu priliku za definisan zivot..po drugi put...kaze mi da je mogao da ostane sam..i da menja onoliko..razna godista...no odlucio se za jednu osobu sebi bliskih godina..pronasao ljubav u pogledu..i sada su sretni oboje u svojem drugom braku..i zivotu po zelji i meri...
Veoma lepa story dvoje intelektualaca..koji ne zele da isprazno zive..niti trose na trivijalu svoj dragoceni zivot...

marlon
07-08-2010, 23:14
ja sam to lipo preseka

marlon
08-08-2010, 08:45
batina ima dva kraja, quratz jedan, a praznom divanu nikad kraja
u prevodu ja sam ja a ti si ti... ako si ti ja budi to, a ne da budes neko treci

moram da uradim nesto sto nikad nisam radio na forumima da citiram sam sebe jer ponovo kad procitam ovo shvatam da je to sustina...

lider
08-08-2010, 09:00
Ma šta je uopšte dobar brak?
Mislimo li svi d je naše mišljenje jedino relevantno i da je naša definicija braka i prevare jedina prava?

Klu
08-08-2010, 15:55
prevara u dobrom braku je moguća...
...mrzi me sad da obrazlažem zašto i kako...

marlon
08-08-2010, 20:55
Ma šta je uopšte dobar brak?
Mislimo li svi d je naše mišljenje jedino relevantno i da je naša definicija braka i prevare jedina prava?

definicija braka :lol:

'ebes nesto sto moras da definises a nije od srca... :lol:

tol
08-08-2010, 23:06
Ma šta je uopšte dobar brak?
Mislimo li svi d je naše mišljenje jedino relevantno i da je naša definicija braka i prevare jedina prava?

ne mislim...no reci nam ti kako to vidis, osecas..dozivljavas..

misticlady
09-08-2010, 09:54
oš da ti ja nešto kažem tol?brak ti je jedno veliko sranje...čemu.zašto i zbog čega postoji...koja je njegova svrha...kažu institucija...ebote kao škola,šta...pa radjaju se deca i van braka i budu ok ljudi,uspešni.pošteni.poštovani itd...ništa meni nije jasno u toj postavci:misticlady:

misticlady
09-08-2010, 10:52
oš da ti ja nešto kažem tol?brak ti je jedno veliko sranje...čemu.zašto i zbog čega postoji...koja je njegova svrha...kažu institucija...ebote kao škola,šta...pa radjaju se deca i van braka i budu ok ljudi,uspešni.pošteni.poštovani itd...ništa meni nije jasno u toj postavci:misticlady:

ima li ko da mi odgovori ili ste svi dobro zaglavili:raz_068:

Kovač
09-08-2010, 11:15
ima li ko da mi odgovori ili ste svi dobro zaglavili:raz_068:

Gotovo je..počela si samu sebe da citiraš :)
Ja sam odgovorio.:kafa:

misticlady
09-08-2010, 11:16
:raz_114::raz_114::raz_114:

kojote
09-08-2010, 13:06
Topic je postavljen tako da nije teško zaključiti da ga je, takvog kakav je, inicirala cvećem opčinjena, romantična peglačica košulja sa bujnim poprsjem, koja se i pored sveg svog pregalaštva i odricanja od filmskih sapunica u vreme bavljenja dosadnim kućnim poslovima, oseća izneverena i prevarena.

Neki dalekoistočni mudraci tvrde da je muški polni organ stub na kome brak počiva. Stari Grci se slažu sa tim, dodajući da je svakom stubu potreban čvrst oslonac, i da se on nalazi upravo u ženskom polnom organu. Uvažavajući i jedne i druge, skromno dodajem da skladan brak ne podrazumeva i skladan seks, bez obzira što postavljačica topica tvrdi da je jedna žena vodila ljubav sa jednim muškarcem "kad god je on to hteo". Možda upravo u tome treba tražiti uzroke prevare, u nedostatku njene želje, ili u nepodudaranju iste sa seksualnim i ostalim željama i apetitima njenog partnera?

kojica
09-08-2010, 20:39
oš da ti ja nešto kažem tol?brak ti je jedno veliko sranje...čemu.zašto i zbog čega postoji...koja je njegova svrha...kažu institucija...ebote kao škola,šta...pa radjaju se deca i van braka i budu ok ljudi,uspešni.pošteni.poštovani itd...ništa meni nije jasno u toj postavci:misticlady:
El smem ja da ti odgovorim? :raz_128:

Ne vidim razlog da ti iko odgovara na ovaj post, ali kad već insistiraš..

Brak ne postoji samo zbog dece. Rađaju se deca i izvan braka
i ima skladnih brakova bez dece.
Dobro?

Brak kao institucija, nije ni dobar ni loš.
Problem dolazi otuda što u takvu zajednicu srljaju svi redom.
Tako se valja...:lol: završi se škola, zaposli se, udaje se/ženi se,
rađaju se i vaspitavaju deca..
I u toj masi ljudi koja je pohrlila da se venča, redovno ima onih
koji pojma nemaju u šta su se upustili niti zašto.
Eto.. da ih pitaš što su se venčali gledali bi ko telići...:lol:
silno nezadovoljni što brak nije ono što oni hoće da bude..

Dozvoljavam da nekome takva zajednica nije potrebna,
ali da mi kaže da je to s*anje, ne dozvoljavam.
Život nikada i nikome nije lak, ali sa partnerom može da bude lakši.
Kada imaš pored sebe nekoga ko će ti biti oslonac
u teškim periodima i ko će deliti tvoju radost kada postigneš uspeh,
to nije s*ranje.
Pametnije se odluke donose kada ih smisle dve glave.

sani
09-08-2010, 21:16
oš da ti ja nešto kažem tol?brak ti je jedno veliko sranje...čemu.zašto i zbog čega postoji...koja je njegova svrha...kažu institucija...ebote kao škola,šta...pa radjaju se deca i van braka i budu ok ljudi,uspešni.pošteni.poštovani itd...ništa meni nije jasno u toj postavci:misticlady:

Brak je institucija.
Posmatrano socioloski- "osnovna celija drustva".
Treba da postoji..vako il nako..al treba.

Al razebava se i to ko sve..al to je vec za politiku :lol:...To cemo elaborirati kod G na pdf-u :)

Vragolanka
09-08-2010, 21:22
oš da ti ja nešto kažem tol?brak ti je jedno veliko sranje...čemu.zašto i zbog čega postoji...koja je njegova svrha...kažu institucija...ebote kao škola,šta...pa radjaju se deca i van braka i budu ok ljudi,uspešni.pošteni.poštovani itd...ništa meni nije jasno u toj postavci:misticlady:

Bravo!
Ljubav nije potpis, deca se ne prave iz potpisanog ugovora, brak ne opstaje samo zato što smo potpisali ebeni papir.
Svrhu potraži u društveno socijalno mentalnom okruženju.

QueenOfClubs
09-08-2010, 22:00
Мене занима да ли ви сматрате да је превара нешто најгоре што се може десити у једном браку?
Знам пар где јој је он заиста био веран, али ју је млатио кад год се напије.
И она ће рећи како је он диван, он јој је веран.
Такође, знам пар где је он вара на сваком кораку.
Ми више не знамо у којој је комбинацији човек.
Али, она каже да је он идеалан муж јер је не туче, доноси паре у кућу, иду заједно овде и онде и тако...
Ово јесу два драстична примера, али су ипак примери из живота.
И не знам зашто толика опседнутост преваром.
Не знам, ја о томе никад ни не размишљам, дал ми верујете.
Уопште себе не оптерећујем таквим стварима.
Постоје много битније ствари од тога.
Бар мени.
И кад све функционише како треба, кад је брак за нас добар, чему толика брига око преваре?
Да се нешто дешава? Не разумем, мајке ми.

Vragolanka
09-08-2010, 22:01
Ne, nije najgore.

Tibi
09-08-2010, 22:06
Koje gubljenje vremena, zaposljavati se sa time govori samo o nesigurnosti licnosti. Prevara (sta je to?) je tako nevazna stvar a tako nekima vazna, najvaznija. Uvek sam fasciniran cime se ljudi opterecuju u svom inace kratkom...zivotu:sad:

Vragolanka
10-08-2010, 16:05
Patološka ljubomora ili ljubomora bez realnih osnova je proizvod nesigurnosti.
Prevara, ako se desi... nije nešto što je ničim izazvano. Znači, sam čin ne potresa toliko koliko uzrok.
Ljudi se opterećuju mnogo banalnijim stvarima od toga da li ih je partner prevario... i gutaju i trpe mnogo veće strahote, što je tužno.

Ne boli prevara, koliko boli izdaja.

marlon
11-08-2010, 07:20
Мене занима да ли ви сматрате да је превара нешто најгоре што се може десити у једном браку?
Знам пар где јој је он заиста био веран, али ју је млатио кад год се напије.
И она ће рећи како је он диван, он јој је веран.
Такође, знам пар где је он вара на сваком кораку.
Ми више не знамо у којој је комбинацији човек.
Али, она каже да је он идеалан муж јер је не туче, доноси паре у кућу, иду заједно овде и онде и тако...
Ово јесу два драстична примера, али су ипак примери из живота.
И не знам зашто толика опседнутост преваром.
Не знам, ја о томе никад ни не размишљам, дал ми верујете.
Уопште себе не оптерећујем таквим стварима.
Постоје много битније ствари од тога.
Бар мени.
И кад све функционише како треба, кад је брак за нас добар, чему толика брига око преваре?
Да се нешто дешава? Не разумем, мајке ми.

najlepsa je kombinacija da joj donosi pare a i kad je mlati
kud ces vece njene srece
postoje mnogo bolje stvari naravno...kad nisi u braku :lol:

QueenOfClubs
15-08-2010, 14:45
Mene zaista cudi prica na ovu temu.
Mislim uopsteno.
Prevari je dat preveliki znacaj a ne znam zasto.
I kad je sve kako treba, kad nema razloga za sumnju, tu je brckanje po dzepovima, mobilnom, prisluskivanje, osluskivanje.
Da li je to posledica patoloske ljubomore ili neceg drugog, ne razumem.
Milion je tema: da li ce, kada ce, s kim ce, zasto ce, dokle ce, sta znaci, kako postupiti, ko je kriv, zasto je kriv,
dokle je kriv, sta ima onaj drugi... Mislim, istice mi vreme ovde na netu, mogla bih do sutra.
Ali sve to nije dovoljno, nego i kad je sve u redu – da li je moguce.
Moguce je. Ko trazi djavola, taj ga i nadje, zar ne.
Jer, nije sve u redu ako se opterecujemo ovakvim pitanjima.
A to nema bas nikakve veze s prevarom.

mica
16-08-2010, 06:26
Pitam se zašto da dodje do prevare ako je sve idealno?
idealno ne postoji..postoji privid,idealnog.. prevara je mac sa dve ostrice..moze sjajno osveziti brak,uneti promenu i pokazati osobi koja je prevarila da,zapravo ono sto ima kod kuce,nece naci nigde.itd..ili moze unistiti brak..mislim da su generalno prevare,najmanji uzrok raskida brakova..ne smatram da je prevara stashna stvar,naravno,ne pricam o bracnim partnerima koji stalno varaju,vec na one kojima se to desi jednom,eventualno dva put..

Kovač
16-08-2010, 06:45
idealno ne postoji..postoji privid,idealnog.. prevara je mac sa dve ostrice..moze sjajno osveziti brak,uneti promenu i pokazati osobi koja je prevarila da,zapravo ono sto ima kod kuce,nece naci nigde.itd..ili moze unistiti brak..mislim da su generalno prevare,najmanji uzrok raskida brakova..ne smatram da je prevara stashna stvar,naravno,ne pricam o bracnim partnerima koji stalno varaju,vec na one kojima se to desi jednom,eventualno dva put..

A jel mož da se dogovorimo?
Triput.Pa kud puklo :)

mica
16-08-2010, 06:46
A jel mož da se dogovorimo?
Triput.Pa kud puklo :)
ja sma uvek za dogovore i kompromise :D:D

Tibi
16-08-2010, 07:31
Zar ima i toga :andjeo:

mica
16-08-2010, 07:35
Zar ima i toga :andjeo:
aham :)) vrlo :))

Kovač
22-08-2010, 17:57
Hm..nešto se pitam,da li je brak skup stvari koje se ne smeju raditi?

QueenOfClubs
22-08-2010, 18:06
Отуд ти та идеја? :eek:

Kovač
22-08-2010, 18:09
Отуд ти та идеја? :eek:

Ništa...nako...
Neću da spamujem :)

QueenOfClubs
22-08-2010, 18:12
Брак је све оно што се договорите да буде.
Мислим, ту је и закон, али је он против вашег интимног договора немоћан.

misticlady
22-08-2010, 18:14
Hm..nešto se pitam,da li je brak skup stvari koje se ne smeju raditi?
:raz_114: kakav si ti kume lik....

Maca
22-08-2010, 18:16
pitanje se odnosi za obe strane...
kako gledate na to,ako je brak dobar,ako sve štima kako treba,ako ste svesni svih mana i vrlina svog partnera,ako znate da popustite uzde...ako ste tolerantni,ako ste toliko zaljubljeni da svojoj partnerki bez ikakvog razloga donesete cvet ili joj kažete da je volite...ako ste spremni da sve činite za svog partnera,ako znate da on voli ono što vi ne volite i vi to uradite samo zbog njega,ako vodite ljubav sa njim kad god on to poželi...ako mu peglate one dosadne košulje i na 35 stepeni...ako on nije ljubomoran na vaš malo poveći dekolte,jednom rečju ako su oba partnera normalni...postoji li prevara u takvom braku i ako postoji znate li možda zašto i kako se to desilo?da li se prevare dogadjaju zbog zapostavljenosti,ili mislite da je samo manja mogućnost prevare kod ovakvog skladnog braka.sa mnogima sa kojima sam pričala o ovome,svi su uglavnom odgovorili da u takvom braku prevare nema...


postioji samo sex van braka ali to vec ne spada u domen prevare

salel
11-02-2014, 17:40
Jeste ali samo laka prevara a nikako teža ili teška :raz_088:

Vidana
25-02-2014, 10:50
Prevara nema veze sa kvalitetom braka.