PDA

Pogledaj Punu Verziju : Tući decu ili ne?



Strane : [1] 2

kojica
03-08-2010, 10:06
Da nas nisu tukli, ne bi ispali ovako savršeni.

Da li je nekome palo na pamet da bi bio savršeniji?
Ili to jednostavno nije moguće...:lol:

marlon
03-08-2010, 10:08
ima granica kad ne mozes da vise istrpis da ti skacu po ya.... pa se mora

Eva
03-08-2010, 10:10
Ponekad jeste.
Zavisi i od deteta.
Mrzi me da pisem.

marlon
03-08-2010, 10:11
ovu mrzi da pise
znaci da ih lema :lol:

kojica
03-08-2010, 10:14
Pa dešava se da ih izlemamo zato što nas mrzi da preduzmemo nešto drugo.

Onako ruka sama poleti...

zLozi
03-08-2010, 10:15
Mislim da ne treba, jer batina ne deluje isto na svako dete.
Batinom se postize da dete bude poslusno i bez toga da zna zasto mora ovako, kako roditelji kazu, a ne onako kako je ono zamislilo.
Mada, ja sam po prirodi zivcana, pa me ne bi cudilo da mi se nekada omakne. :(

marlon
03-08-2010, 10:17
ako u afektu zveknes nije strasno...najgore je ono sto rekoh na cetu... smiris se pa kad se zaboravi onda ga odeljes od batina...to su slucajevi za psihijatriju

kojica
03-08-2010, 10:26
ako u afektu zveknes nije strasno...najgore je ono sto rekoh na cetu... smiris se pa kad se zaboravi onda ga odeljes od batina...to su slucajevi za psihijatriju

jasno...

Mada se i žuta minuta može izbeći.
Samo kažeš sebi da ćeš kada te obuzme bes izaći iz kuće
ili makar porazmisliti o osećanjima koja du te obuzela.
Zvuči blesavo, ali ne bi bilo loše naterati sebe da zapišeš
iz kog razloga želiš da udariš dete.
Pa sve te papire čuvati u jednoj kutiji, ponekad pročitati
i sit se ismejati samom sebi...:lol:

marlon
03-08-2010, 10:30
jasno...

Mada se i žuta minuta može izbeći.
Samo kažeš sebi da ćeš kada te obuzme bes izaći iz kuće
ili makar porazmisliti o osećanjima koja du te obuzela.
Zvuči blesavo, ali ne bi bilo loše naterati sebe da zapišeš
iz kog razloga želiš da udariš dete.
Pa sve te papire čuvati u jednoj kutiji, ponekad pročitati
i sit se ismejati samom sebi...:lol:

ne znas ti sta je bik pa zenski pa uporan da istera svoje
evo ti jedan primer... godinu dana il koliko u dupku sedi i ja je ranim... ona zine ja pocnem da je zaebavam odmaknem kasiku i tako tri put...
cetvrti put primaknem ona me api rukom onom malom stegne ko kljestima i izede sadrzaj iz kasike..znaci ne mozes je zaebati nikako
napravi sranje kazes nema kompa nedelju dana ili izlaska dva dana ili nema slatkisa... odgovor bas me briga ne treba mi... i karakter, ne zanima je.. ti se sazalis aj kazes posle dan dva evo ti ma jok.. nece iz principa...
al kad je bezobrazna krene ruka pa zavalim sebi samrcinu da ne bi njoj.. samo jednom je u zivotu tresnuo... bilo teze meni no njoj jbg...

kojica
03-08-2010, 10:33
Mislim da manje boli kada u afektu udariš nekoga nego kada ga uvrediš.

Skoro sam razgovarala sa jednom rođakicom koja je u pubertetu i ima silne
probleme sa samom sobom i roditeljima.
Pa sam je pitala..
Pokušaj da se setiš kada te je mama udarila.
Setila si se?
Jel te sada boli?
kaže ne.. seća se, ali je ne boli...
E sad pokušaj da se setiš situacije u kojoj te je mama u besu uvredila.
Setila si se?
Jel te sada boli.
Boli...
boli kad god se seti...:(

I možeš hiljadu put reći ''izvini, ja ne mislim zaista tako.. ne znam šta mi bi
da kažem tako nešto''
ne vredi...

marlon
03-08-2010, 10:37
e pa treba meriti reci kad sta i kome kazes... ima neke bozanske pravde da kad nekome nes odvalis da ga rebne obicno je zasluzio... tesko da se kajem ili izvinjavam zbog onoga sta kazem ali kod dece je to zaebano jer semioticki afekat ume da bude jako zaeban pogotovo kod adolscenata .. znam situacije da su deca bezala od kuce zbog stava roditelja i reci a ne zbog batina ili nekog terora takve vrste.
svaka skola se placa, moraju da ocvrsnu kad tad, bolje da to bude pod tvojim okriljem no da ih maltretira neka dileja

QueenOfClubs
03-08-2010, 12:32
Da nas nisu tukli, ne bi ispali ovako savršeni.

Da li je nekome palo na pamet da bi bio savršeniji?
Ili to jednostavno nije moguće...:lol:
Не знам, мене нису тукли и ја не бијем свог сина.
Мислим, сад је велики за батине, али нисам никад.
Неки кажу да не може са сваким дететом исто.
Не знам, мене деца слушају. Чак ни бебе не плачу.
Можда зато што их не третирам као бебе.

Мени је најважније да ме син поштује, да разговарамо и да ме се не плаши.
Инсистирам на отворености. И тако и јесте, за сада.
Осим неуредног стана нисам имала проблема с њим.
Све се договоримо. А кад претера зна и сам.
И мени и њему дође жута минута, али умемо да се зауставимо.
Он мене слуша у битним, животним стварима, а да ли је тањир овде или онде,
да ли је бачено смеће, да ли је закаснио пет минута, око тога се не замарамо много.
Што се школе тиче, задовољна сам.
Успела сам да га убедим да учи за себе и зашто је то важно.
Да није толико битна оцена (има нека два загуљена наставника) колико је важно да да све од себе и да заиста научи.
И тако, лепо нам је. Прођосмо обоје без батина.

Мени је било теже да његовог оца убедим да нема потребе да га бијемо, јер, њега су тукли ни за шта.
Ни дан данас не умеју да кажу зашто су га тукли.
И тако и јесте. Родитељи се ни не сећају а деца да...

Bisernica
03-08-2010, 17:25
Glasala sam za NE,jer mislim da se fizičkim nasiljem ne postiže mnogo,ali...uvek ali.
Kad sam bila dete,majka me je muštrala svaki čas i nije bilo predaha.Kad sam dobila brata,
a imala sm tad 7 godina sledovalo mi je duplo sledovanje,jer "ako je on mali,nisi ti mala "....tako da ja
nikad nisam bila mala :lol:
Moja ćera je dobila batine 2 puta u životu.Prvi put kad je imala 4 godine,a drugi put kad je imala 16.
E ,ove druge su bile takve da je bilo "milicija,upomoć" :lol:.Dakle,nikad nije dobila šamar,jer je za
mene šamar uvek bio poniženje,uvek sam se tako osećala kad me majka razvali odlanicom.
Sve zavisi od deteta,nekom detetu je lakše da popije batine nego da sluša tiradu rečima,ubijaš ga
u pojam,a za neko dete su batine smak sveta,na koji ne znaš kako može da odreaguje.
Danas,kada moja ćerka ima 26 i kad je udata,mogu da kažem da decu ne treba tući,ali se mora znati
ko je stariji.Mislim da princip kazne i nagrade mnogo bolje funkcioniše,ali ni to nije uvek rešenje.
Nisam je tukla ,ali me i danas zove Madlenka (misli se na Olbrajtovu :lol:)

lider
03-08-2010, 22:25
Naravno i to ko volove u kupusu.
Ništa im neće faliti.
Naravno ako zasluže.

marlon
03-08-2010, 22:51
kazi mi tvoje iskustvo sa bikicom..jel vredelo posto vim kolko je ispala super?
da znam za pravac delovanja :lol:

mona
03-08-2010, 22:53
ne... mene nisu tukli i nista mi ne fali :lol:

kojica
03-08-2010, 22:56
Naravno i to ko volove u kupusu.
Ništa im neće faliti.
Naravno ako zasluže.

Zbog čega?

mona
03-08-2010, 22:56
Naravno i to ko volove u kupusu.
Ništa im neće faliti.
Naravno ako zasluže.

auuu pa tebe su sigurno tukli :raz_012:

lider
03-08-2010, 22:59
Naravno da su me tukli i to sve u glavu.
Vidiš da nisam normalan.

misticlady
03-08-2010, 23:14
ne,decu ne treba tući...možda ponekad neka roditeljska onako u prolazi...inače nisam za batine kao sredstvo vaspitanja

konan
04-08-2010, 10:15
Žalosno je što su nas tukli kao male pa mnogi ne mogu da shvate da to ne treba da rade, već samo da im pruže bezgraničnu ljubav.U stvari problem je u strpljenju i nadam se da će ovaj novi zakon pomoći ljudima da nauče šta je strpljenje.:raz_068:

misticlady
04-08-2010, 11:41
evo ovako,postoje neka nazovimo ih pravila koja su se pokazala jako tačna
1.ŠTO GLASNIJE GOVORITE SVE VAS MANJE ČUJU
2. NE TRAŽITE DA VAS BEZUSLOVNO SLUŠAJU
... detetu treba jasno reći šta očekujemo od njega
upozorimo ih smirenim tonom da to ne bi ličilo na pretnju
treba im reći šta treba da urade a ne šta ne treba da čine
jasno im predočimo posledice koje ih čekaju ako krše pravila i dogovore,budimo dosledni u njihovoj primeni
sukobe rešavajmo razgovorom i koristimo argumente-"zato što ja tako kažen" nije nikakav argument
ne zahtevajmo od dece bezuslovnu poslušnost jer oni grade svoju ličnost i tako što se suprotstavljaju roditeljima
nagradimo i pohvalimo date kada se dobro ponaša i kada uradi nešto dobro

andromeda
06-08-2010, 16:00
ne treba ih tuci naravno
ali bas kad zasluze treba malo
novije generacije su sve gore i gore, sad ne smes ni da ih pipnes , za razliku od starijih generacija koje su dobijale ponekad batine kao mali i nista im danas ne fali

Zazijavalo
08-08-2010, 12:39
Dete treba tući jedino kad ode u krađu pa ga ufate. I ondak ga tučeš što su ga ufatili, a ne što je krao. :pusi:

kojote
08-08-2010, 14:26
Isti taj genijalac porucuje roditeljima, da tuku decu
cim primete da pocinju da lice na njih. :mrgreen::lol:

Zazijavalo
08-08-2010, 17:57
To je bio Duško Radović. Il Staljin. Svakako neki od njih. :mrgreen:

misticlady
08-08-2010, 17:59
da to je rekao Duško Radović

QueenOfClubs
08-08-2010, 20:13
Онда отац нек га бије :mrgreen:

mare
08-08-2010, 20:28
sram vas bilo
deca su ukras sveta

Vragolanka
15-08-2010, 21:05
Pa dešava se da ih izlemamo zato što nas mrzi da preduzmemo nešto drugo.

Onako ruka sama poleti...

Ne izlemaš u afektu, može samo jedan udarac da bude... za lemanje treba malo više predumišljaja.
Meni je dolazilo da ih bacim kroz terasu, pa nisam to uradila.

Inače, ne mislim da je potrebno tući ih, kazna više boli i duže se pamti.

G
15-08-2010, 21:08
ne !

mica
16-08-2010, 06:04
uvek ima polemike oko ovog pitanja.. naravno da nisam za batinjanje ijednog ljudskog bica,no ponekad,na zalost,kad preteraju,ume ruka da mi poleti.. srecom,to je bas retko,jer su moji klinci zaista (za sad :)),jako poslusni.. uvek pokusavam prvo razumnim razgovorom i dogovorom da smirim situaciju i mahom to uspeva,no,kad ih drpi nervoza,tad ne pomaze zaista nista,sem da ih cusnem par puta po guzici i tad se smire...tako da,ipak bih glasala ne,jer mrzim batine...

Tibi
16-08-2010, 07:35
To je jos sedamdesetih proslog veka prevazidjeno, ovde se kasni sa vremenom (zato voLem Srbiju), najnovije, deca biju roditelje, to je bas...cool :sad:

причалица
02-09-2010, 15:50
nisamo ih nikad...možda batina jeste šortkat do nekih stvari, ali mislim da je bolje da deca znaju kad sam ozbiljna i bez batinanja...jer, dođe vreme kad ne možeš da ih batinaš i onda im ne možeš baš ništa.
što reče bajaga, na ono ''batina je iz raja izašla'' - da je nešto valjala ne bi iz raja izlazila :raz_114:

crnoruzica
02-09-2010, 18:15
mislim da ne treba ,ali ponekada znaju bas da te izbace iz koloseka tako da ........

Zaga
02-09-2010, 18:16
samo malko...

G
02-09-2010, 18:17
mislim da ne treba ,ali ponekada znaju bas da te izbace iz koloseka tako da ........


samo malko...

Ne treba ! :)

Only Marko now
02-09-2010, 20:05
Ja mislim da treba. Ocito vi niste videli mnogo razmazene dece. Mala deca su ko psi. Svasta ce rade ako ih ne mlatnes po dupetu neki put. Ako psa koji nikad tucen nije bio, mlatnes po dupetu kad poraste, samo mozes da dobijes otisak zuba na ruci...... ako je budes imao tj.
Prvi put dete iskusi stid kad ga roditelj sljapi da mu oblete sline oko glave. A stid je dobar za odrastanje.

QueenOfClubs
02-09-2010, 20:07
Не мора Марко.
Нису деца размажена зато што не добијају батине него зато што им се све пушта на вољу, зато што родитељ не изгради ауторитет.

причалица
02-09-2010, 20:16
kad god sam videla razmaženo dete, dete koje se grozno ponaša, uvek sam pored takvog deteta videla roditelja koji ne voli svoje dete i kome dete smeta...koji se non stop dernja na njega i udara ga i štipa za gluposti....takva deca su dezorijentisana, bre. nisu deca kriva za svoje ponašanje, bar ne u tolišnom uzrastu.
mi nismo ni našu mačku šljepnuli, pa je super maca....a kamoli dete.

Only Marko now
02-09-2010, 20:20
Ali kako se gradi autoritet? Kerusa gricka svoje psice za usi, macka svoje mlatne isto. Kako ti detetu od 5 godina da objasnis da ne moze da dobije plasticni mac iz prodavnice, a da on ne zaplace ili izhisterise na neki drugi nacin?

причалица
02-09-2010, 20:25
pa lepo. kažeš mu ''ne može'' i izađeš iz prodavnice. odlučno kažeš, a ne cile-mile. dete mora da oseti da zaista tako misliš, a deca sve osećaju...nema potrebe mlatiti ih zbog takvih stvari.
koliko su puta moje, dok su bile male, u prodavnici tražile lizalice, žvake, tako neke gluposti koje kvare zube...kažem ''ne može'', skrenem pažnju na nešto drugo i - gotovo.

Only Marko now
02-09-2010, 20:29
Moze i tako predpostavljam. Sumnjam da tokom 18 godina dete nijednom ne mlatnes, ali mozemo predpostaviti da ako roditelj nema potrebu da mlatne dete nijednom za zivota, onda je verovatno odradio dobar posao. Mada, meni keva i cale stalno govorili.... ako te ne mlatne roditelj mlatnuce te neko drugi kad tad. Zestoko!

QueenOfClubs
02-09-2010, 20:41
Имаш потребу. Нико не може да те изнервира као рођено дете.
Али се контролишеш. Батинама се ништа не постиже.
Управо се ради о томе да се буде одлучан, да се не попушта и да се малом детету скрене пажња.

Zazijavalo
03-09-2010, 04:48
pa lepo. kažeš mu ''ne može'' i izađeš iz prodavnice. odlučno kažeš, a ne cile-mile. dete mora da oseti da zaista tako misliš, a deca sve osećaju...nema potrebe mlatiti ih zbog takvih stvari.
koliko su puta moje, dok su bile male, u prodavnici tražile lizalice, žvake, tako neke gluposti koje kvare zube...kažem ''ne može'', skrenem pažnju na nešto drugo i - gotovo.

E, to! Skreneš pažnju na nešto drugo. :igrac:

причалица
03-09-2010, 06:50
E, to! Skreneš pažnju na nešto drugo. :igrac:

pa jeste, a ne da ih mlatim što su ih ufatili da kradu....:raz_128:

Zazijavalo
03-09-2010, 07:18
:lol:

причалица
03-09-2010, 07:20
:lol:

dobro jutro. smrt fašizmu!

Zazijavalo
03-09-2010, 07:21
Sloboda(n) narodu! :lol:
Vidim da smo svi ispod kože ovaj crveni. :pusi:

причалица
03-09-2010, 07:22
pa jesmo....i isus je bio.

Zazijavalo
03-09-2010, 07:23
Nije ni čudo. Isus je izmislio komunizam, samo nije znao kako se to zove. :mrgreen:

причалица
03-09-2010, 07:29
Nije ni čudo. Isus je izmislio komunizam, samo nije znao kako se to zove. :mrgreen:

dok se nije čika marks gručo nije pojavio :raz_114:

G
03-09-2010, 08:16
Ja mislim da treba. Ocito vi niste videli mnogo razmazene dece. Mala deca su ko psi. Svasta ce rade ako ih ne mlatnes po dupetu neki put. Ako psa koji nikad tucen nije bio, mlatnes po dupetu kad poraste, samo mozes da dobijes otisak zuba na ruci...... ako je budes imao tj.
Prvi put dete iskusi stid kad ga roditelj sljapi da mu oblete sline oko glave. A stid je dobar za odrastanje.

Marko ja imam troje dece. 16,5, 14,5 i 5,5 i to me sigurno kvalifikuje da mogu da tvrdim da nije u redu tući decu.Nikada i ni pod kojim uslovima. Batine su inače kao i svako fizičko nasilje nad slabijim izraz intelektualne i mentalne nemoći...

причалица
03-09-2010, 08:37
Batine su inače kao i svako fizičko nasilje nad slabijim izraz intelektualne i mentalne nemoći...

e, tako. neka si rekao.

kojica
17-11-2010, 10:44
Roditeljski sastanak.
Otnu se roditelji u nekom trenutrku kontroli i krenu da pljuju po Jevropi
i novim zakonima. Najviše ih boli to što više neće smeti da biju svoju
decu. Tačnije, plaše se da će deca njih tući, ako ne budu smeli oni decu
da mlate. I tek će učiteljica...
Naravno. Batina je iz Raja izašla. I u Svetom pismu piše kako se sotona
isteruje. Ne fali ništa deci ako dobiju neku vaspitnu po goozi.

:krsti:

причалица
20-11-2010, 14:26
pa ne znam....mi našu decu nismo tukli.
svako ko bije decu pokazuje nemoć da se s decom izbori....to su za mene izrazito lenji roditelji, potpuno nezainteresovani šta se dešava u glavama dečice.

Zazijavalo
20-11-2010, 14:52
Al umeju da postignu "da im sline oblete oko glave". Tako se, kažu "razvija stid".

причалица
20-11-2010, 14:56
Al umeju da postignu "da im sline oblete oko glave". Tako se, kažu "razvija stid".

kakve sad sline? naša deca nisu slinava....i kako neko može da bije bolesnu decu? missim, ako imaju sline - onda su bolesna.

Zazijavalo
20-11-2010, 14:57
kakve sad sline? naša deca nisu slinava.

Šta znam ja? I to se može pročitati na temi. :undecided:

причалица
20-11-2010, 14:58
Šta znam ja? I to se može pročitati na temi. :undecided:

gde? ovde?

Zazijavalo
20-11-2010, 15:03
http://razbibriga.net/showthread.php/1707-Tući-decu-ili-ne?p=61746&viewfull=1#post61746

причалица
20-11-2010, 15:05
http://razbibriga.net/showthread.php/1707-Tući-decu-ili-ne?p=61746&viewfull=1#post61746

a to marko....ništa čudno za njega, missim, da takvo šta kaže.

Zazijavalo
20-11-2010, 15:10
Marko kaže, a ima ko ne kaže, a isto tako misli.
Uglavnom vernici dele ovo mišljenje.

причалица
20-11-2010, 15:12
Marko kaže, a ima ko ne kaže, a isto tako misli.
Uglavnom vernici dele ovo mišljenje.

ima li teme na ovom forumu gde nećeš pominjati veru i vernike? moj brat je nevernik i lema decu kako stigne....mislim da previše uopštavaš stvari, a sve na štetu onih koji veruju.

Zazijavalo
20-11-2010, 15:24
ima li teme na ovom forumu gde nećeš pominjati veru i vernike? moj brat je nevernik i lema decu kako stigne....mislim da previše uopštavaš stvari, a sve na štetu onih koji veruju.

Rekao sam "uglavnom".
S neke tačke gledišta i ti se nevernica. Nemaš pojma šta praktično preporučuje tvoja vera. :pusi:
A tvoja vera itekako preporučuje lemanje dece. Onako, odokativno.
Islam detaljno propisuje i način na koji treba tući žene i decu.
U stara vremena jevrejskog boga, dok se još nije bio oženio, lemanje se podrazumevalo, a propisivani su i slučajevi u kojima ih treba zatući do kraja.
Tako da - jeste. Vernik je obrazovan na svetim knjigama koje preporučuju i zahtevaju ... lemanje.

Inače, ovo je tema o roditeljima i deci. A vera (avramska, ako slučajno svrati Caliburn :mrgreen:) je upravo osnovana da bi se prestareli članovi zajednice odbranili od agresivnih potomaka.

Kovač
20-11-2010, 15:26
Nije tema o religiji,al replika Zazi.
Nemaš u Kur'anu ništa o lemanju dece.

причалица
20-11-2010, 15:27
hoćeš da kažeš da sam nevernik zato što ne bijem onoga ko me ne sluša?

Пркос
20-11-2010, 15:28
@Zazijavalo

A tvoja vera itekako preporučuje lemanje dece. Onako, odokativno.
Islam detaljno propisuje i način na koji treba tući žene i decu.


Sta reci na ovakav kometar??????

причалица
20-11-2010, 15:29
@Zazijavalo

A tvoja vera itekako preporučuje lemanje dece. Onako, odokativno.
Islam detaljno propisuje i način na koji treba tući žene i decu.


Sta reci na ovakav kometar??????

pa ništa, prkos...pokušaj da diskutuješ s njim ili ga ignoriši.

Пркос
20-11-2010, 15:33
Samo sam glasala na temi i kroz moj komentar takav kakav je dala i odgovor da sam protiv batinanja dece i protiv batinanja zena...Hvala prico..ja toliko duso...

причалица
20-11-2010, 15:36
Samo sam glasala na temi i kroz moj komentar takav kakav je dala i odgovor da sam protiv batinanja dece i protiv batinanja zena...Hvala prico..ja toliko duso...

mislim da sam glasala i ja protiv....uvek sam protiv nasilja i mentalnog i fizičkog. to zaista ne podnosim....i ne volim ada mi neko potura da sam nevernik zato što ne bijem decu.

Zazijavalo
20-11-2010, 15:41
@Zazijavalo

A tvoja vera itekako preporučuje lemanje dece. Onako, odokativno.
Islam detaljno propisuje i način na koji treba tući žene i decu.


Sta reci na ovakav kometar??????

Možeš reći "Dokaži"
Možeš reći "Nisi u pravu" pa objasniti kako to da nisam u pravu
Možeš reći "Ebo ti pas mater" ako već nemaš argumenata
Možeš, naravno, pisati i pp-jeve iz potaje, kao što si navikla. Al to već nije diskusija.

Kao što vidiš, diskusija se mož voditi na mnogo načina i na temi. Ne moraš obavezno kukati iza hrbata.
Potrebno je samo malo dobre volje. Pod uslovom da imaš šta da kažeš.

Zazijavalo
20-11-2010, 15:45
Nije tema o religiji,al replika Zazi.
Nemaš u Kur'anu ništa o lemanju dece.

Ima pravilo kada učitelj može da nalupa učenika. A gde se nalazi, to ćeš ti bolje znati. :pusi:

Zazijavalo
20-11-2010, 15:46
hoćeš da kažeš da sam nevernik zato što ne bijem onoga ko me ne sluša?

Oću da kažem da ne poznaješ svoju veru. :)

Kovač
20-11-2010, 16:03
Ima pravilo kada učitelj može da nalupa učenika. A gde se nalazi, to ćeš ti bolje znati. :pusi:

U suštini kod muslimanskih medjeda može da bije ko koga oće,al opet...nije tema :)

Zazijavalo
20-11-2010, 16:15
Oladiće ti se gvožđe :)

причалица
20-11-2010, 18:05
Oću da kažem da ne poznaješ svoju veru. :)

moja vera je vera ljubavi a ne slepog držanja slova na papiru....da su se ljudi uvek držali slepog držanja slova na papiru, nikad se žene, na primer, ne bi porađale carskim rezom.
rekoh već jednom ovde, na komnetar da je ''batina iz raja izašla'' - da je nešto valjala u raju bi i ostala.
i mislim da sam napisala da su batine šortkat za smirivanje dece....samo me mrzi sad da čitam prehodne strane.

Only Marko now
20-11-2010, 18:17
E, bas sam pre neki dan sedeo u busu za Bg. Delio sam sarage sa nekom zenom i njenom decom. Mladji sin od rekao bih 7 godina i kcerkica od 10. otprilike. Kuliram ja i citam neku knjigu i povremeno cujem sta pricaju oni. Klinac nemiran ko djavo. Sestra mu kaze da se smiri on je ugrize a ona zavristi. Majka pocne da umiruje klinca, a on nista. Ko gluv. Poceo da ustaje da pipka okolo sve sto stigne. Cak i poceo da cacka neku devojku ispred njega sto je spavala. I njegova majka uporno pokusava da ga smiri. " Pa smiri se (dete), sta ti je. Sedi mirno! nemoj da zovem tatu. Reci cu kondukteru da te izbaci na sledecoj stanici. . . . itd. Dala mu sok da pije. Ma jok. Nista.
Svasta je zena pokusala s klincem. Posle 45 min ( put traje 1h 30 min), ona mu lupi blagi samar.
Klinac popizdi i skoci i udari majku sto je ona njega udarila.
I sta dalje raditi?
:Batine:

Kovač
20-11-2010, 18:18
Oladiće ti se gvožđe :)

Dobro me podseti :cukcuk:

причалица
20-11-2010, 18:20
E, bas sam pre neki dan sedeo u busu za Bg. Delio sam sarage sa nekom zenom i njenom decom. Mladji sin od rekao bih 7 godina i kcerkica od 10. otprilike. Kuliram ja i citam neku knjigu i povremeno cujem sta pricaju oni. Klinac nemiran ko djavo. Sestra mu kaze da se smiri on je ugrize a ona zavristi. Majka pocne da umiruje klinca, a on nista. Ko gluv. Poceo da ustaje da pipka okolo sve sto stigne. Cak i poceo da cacka neku devojku ispred njega sto je spavala. I njegova majka uporno pokusava da ga smiri. " Pa smiri se (dete), sta ti je. Sedi mirno! nemoj da zovem tatu. Reci cu kondukteru da te izbaci na sledecoj stanici. . . . itd. Dala mu sok da pije. Ma jok. Nista.
Svasta je zena pokusala s klincem. Posle 45 min ( put traje 1h 30 min), ona mu lupi blagi samar.
Klinac popizdi i skoci i udari majku sto je ona njega udarila.
I sta dalje raditi?
:Batine:
pa ne misliš valjda da treba da ga mlati u autobusu :eek:

Only Marko now
20-11-2010, 18:22
pa ne misliš valjda da treba da ga mlati u autobusu :eek:

AHA!!! Znaci ipak mislis da treba da ga mlati? (negde) :azn:

причалица
20-11-2010, 18:30
AHA!!! Znaci ipak mislis da treba da ga mlati? (negde) :azn:

znala sam da ćeš to da kažeš, ali ne mislim. mislim da je taj dečak verovatno pojeo dosta batina kad niko ne vidi i sad u autobusu divlja, jer zna da je na sigurnom.

Only Marko now
20-11-2010, 18:32
Inače, ovo je tema o roditeljima i deci. A vera (avramska, ako slučajno svrati Caliburn :mrgreen:) je upravo osnovana da bi se prestareli članovi zajednice odbranili od agresivnih potomaka.

Taj moron dolazi na Razbibrigu? Zezate me?

причалица
20-11-2010, 18:37
Taj moron dolazi na Razbibrigu? Zezate me?

ne zezamo. dolazi, ali retko, doduše.

Only Marko now
20-11-2010, 18:39
znala sam da ćeš to da kažeš, ali ne mislim. mislim da je taj dečak verovatno pojeo dosta batina kad niko ne vidi i sad u autobusu divlja, jer zna da je na sigurnom.

Hehehehe! Kako me ti znas . . . :mrgreen:
Peh. Treba znati decju psihologiju pa to ukapirati. Steta sto je nas obrazovni sistem na nuli pa nasi matorci nisu ucili iz sociologije da ne treba tuci decu. Nisu imali ni psihologiju, vec marksizam. " Svi su jednaki. Ako neces da budes jednak, dobices batine." :raz_076:
U svakom slucaju . . . mozda si ti u pravu. A mozda je i dete jednostavno debil.

Only Marko now
20-11-2010, 18:40
ne zezamo. dolazi, ali retko, doduše.

Ko je njega pozvao ?

причалица
20-11-2010, 18:43
Hehehehe! Kako me ti znas . . . :mrgreen:
Peh. Treba znati decju psihologiju pa to ukapirati. Steta sto je nas obrazovni sistem na nuli pa nasi matorci nisu ucili iz sociologije da ne treba tuci decu. Nisu imali ni psihologiju, vec marksizam. " Svi su jednaki. Ako neces da budes jednak, dobices batine." :raz_076:
U svakom slucaju . . . mozda si ti u pravu. A mozda je i dete jednostavno debil.
pa, na žalost, moram da kažem....dosta imam kontakata s mladim ljudima i geni su, po mom mišljenju, presudni za ponašanje jedinke.
decu svakako ne treba tući.
ipak, bez obzira da li ih tučemo ili ne - to nije apsolutno nikakva garancija da će dete biti socijalno prihvatljiva jedinka. ako postoji nekakva patologija kod deteta, ona će batinama biti samo još više potencirana.

Only Marko now
20-11-2010, 18:46
pa, na žalost, moram da kažem....dosta imam kontakata s mladim ljudima i geni su, po mom mišljenju, presudni za ponašanje jedinke.
decu svakako ne treba tući.
ipak, bez obzira da li ih tučemo ili ne - to nije apsolutno nikakva garancija da će dete biti socijalno prihvatljiva jedinka. ako postoji nekakva patologija kod deteta, ona će batinama biti samo još više potencirana.


Sto bi rekli: Nasilje iz nekih izvuce ono najbolje, a iz nekih ono najgore!"

причалица
20-11-2010, 18:48
Sto bi rekli: Nasilje iz nekih izvuce ono najbolje, a iz nekih ono najgore!"

ko to kaže?

Only Marko now
20-11-2010, 18:51
Ne znam ko je to rekao. Ali je prilicno uobicajena izreka.

причалица
20-11-2010, 18:52
Ne znam ko je to rekao. Ali je prilicno uobicajena izreka.

ebi ga, čujem je prvi put.

Only Marko now
20-11-2010, 18:54
ebi ga, čujem je prvi put.

Gledaj neke ratne filmove ... cuces je cesto.
A i moj ujak mi to rekao jednom, a on je bio u Bosni 90ih.

причалица
20-11-2010, 18:57
Gledaj neke ratne filmove ... cuces je cesto.
A i moj ujak mi to rekao jednom, a on je bio u Bosni 90ih.

pa dobro....ne volim filmove gde ima nasilja. dovoljno je ovo što si rekao, mada ne znam...nemam osećaj da to jeste istinita rečenica.

Only Marko now
20-11-2010, 19:01
Ja bas mislim da ima veze. Neki ljudi u nasilju prestanu da mare za bilo sta osim svog dupeta pa postanu i sami monstrumi.
Drugi medjutim pocnu da mare i za ono za sta pre nisu pa postanu bolji ljudi.

Mislim da slicno moze da se primeni i na deci.
Ako klinac kao mali vidi oca da mu bije sestru, on kad poraste moze da krene u 2 smera. Pocece sam da bije devojke, jer je video od oca da moze. Ili ce poceti da se ponasa zastitnicki prema zenama.
Ako ima jos neki smer, slobodno dodaj.

QueenOfClubs
20-11-2010, 19:04
E, bas sam pre neki dan sedeo u busu za Bg. Delio sam sarage sa nekom zenom i njenom decom. Mladji sin od rekao bih 7 godina i kcerkica od 10. otprilike. Kuliram ja i citam neku knjigu i povremeno cujem sta pricaju oni. Klinac nemiran ko djavo. Sestra mu kaze da se smiri on je ugrize a ona zavristi. Majka pocne da umiruje klinca, a on nista. Ko gluv. Poceo da ustaje da pipka okolo sve sto stigne. Cak i poceo da cacka neku devojku ispred njega sto je spavala. I njegova majka uporno pokusava da ga smiri. " Pa smiri se (dete), sta ti je. Sedi mirno! nemoj da zovem tatu. Reci cu kondukteru da te izbaci na sledecoj stanici. . . . itd. Dala mu sok da pije. Ma jok. Nista.
Svasta je zena pokusala s klincem. Posle 45 min ( put traje 1h 30 min), ona mu lupi blagi samar.
Klinac popizdi i skoci i udari majku sto je ona njega udarila.
I sta dalje raditi?
:Batine:
Pa vidi Mare, ne dobiješ ti dete na poklon sa sedam godina pa da se odjednom zapitaš šta da radiš.
Sve ono što si već uradio do sedme lepo ti se vrati kasnije...

Only Marko now
20-11-2010, 19:07
Pa vidi Mare, ne dobiješ ti dete na poklon sa sedam godina pa da se odjednom zapitaš šta da radiš.
Sve ono što si već uradio do sedme lepo ti se vrati kasnije...

Slicno je prokomentarisala i Prica... :)

Zazijavalo
20-11-2010, 19:16
... rekoh već jednom ovde, na komnetar da je ''batina iz raja izašla'' - da je nešto valjala u raju bi i ostala.
i mislim da sam napisala da su batine šortkat za smirivanje dece....samo me mrzi sad da čitam prehodne strane.

"batina je iz raja izašla" predstavlja primitivnu pouku primitivnih popova za primitivne ljude koja nema veze sa biblijom.

Dok:
"Ко жали прут, мрзи на сина свог; а ко га љуби, кара га за времена."
(Solomonove priče 13.24)

predstavlja autentičnu biblijsku poruku. :pusi:

Zazijavalo
20-11-2010, 19:19
Hehehehe! Kako me ti znas . . . :mrgreen:
Peh. Treba znati decju psihologiju pa to ukapirati. Steta sto je nas obrazovni sistem na nuli pa nasi matorci nisu ucili iz sociologije da ne treba tuci decu. Nisu imali ni psihologiju, vec marksizam. " Svi su jednaki. Ako neces da budes jednak, dobices batine." :raz_076:
U svakom slucaju . . . mozda si ti u pravu. A mozda je i dete jednostavno debil.

Dete vrlo verovatno nije debil. Ali vrlo verovatno jeste žrtva zlostavljanja.
Na svom primeru vidiš kako zlostavljana deca odrastu u osobe koje odobravaju zlostavljanje, pa ga i same upražnjavaju kada im se pruži prilika.

причалица
20-11-2010, 20:23
"batina je iz raja izašla" predstavlja primitivnu pouku primitivnih popova za primitivne ljude koja nema veze sa biblijom.

Dok:
"Ко жали прут, мрзи на сина свог; а ко га љуби, кара га за времена."
(Solomonove priče 13.24)

predstavlja autentičnu biblijsku poruku. :pusi:

e, meni se to s biblijom smučilo, znaš....šta sad, ne smem da se šišam i moram da nosim isključivo sandale...ma daj.

Only Marko now
21-11-2010, 03:59
Dete vrlo verovatno nije debil. Ali vrlo verovatno jeste žrtva zlostavljanja.
Na svom primeru vidiš kako zlostavljana deca odrastu u osobe koje odobravaju zlostavljanje, pa ga i same upražnjavaju kada im se pruži prilika.

Eh, sad ti mene predstavi kao Zemunca. Ne volem nasilje i moga malog ( kad ga napravim) cu izbegavati da vaspitavam "nasilno". Al kad pretera brale, bolje da ga tresnem no da on tresne o asfalt u 20oj godini.

причалица
21-11-2010, 07:53
Eh, sad ti mene predstavi kao Zemunca. Ne volem nasilje i moga malog ( kad ga napravim) cu izbegavati da vaspitavam "nasilno". Al kad pretera brale, bolje da ga tresnem no da on tresne o asfalt u 20oj godini.

slušaj, nemoj sad zemunce da mešaš u priču...moj deda je iz zemuna i zamene nema lepšeg mesta na svetu.

Zazijavalo
21-11-2010, 08:40
e, meni se to s biblijom smučilo, znaš....šta sad, ne smem da se šišam i moram da nosim isključivo sandale...ma daj.

Pa to ti kažem. Nikakav vernik nisi. :pusi:

причалица
21-11-2010, 08:41
Pa to ti kažem. Nikakav vernik nisi. :pusi:

:huh: ko mi kaže....

Zazijavalo
21-11-2010, 08:42
Eh, sad ti mene predstavi kao Zemunca. Ne volem nasilje i moga malog ( kad ga napravim) cu izbegavati da vaspitavam "nasilno". Al kad pretera brale, bolje da ga tresnem no da on tresne o asfalt u 20oj godini.

Decu ne treba vaspitavati. Decu jednostavno treba voleti.
Uostalom, videćeš... :)

Zazijavalo
21-11-2010, 08:43
:huh: ko mi kaže....

Pa, ja ti kažem! :)
Misim, ja nikada nisam ni tvrdio da sam vernik. :pusi:

причалица
21-11-2010, 08:44
Pa, ja ti kažem! :)
Misim, ja nikada nisam ni tvrdio da sam vernik. :pusi:

pa, onda nisi ni merodavan da trvdiš da li je neko vernik :raz_116:

Zazijavalo
21-11-2010, 08:50
Što bi reko Skerlić "numem da snesem jaje, al opet znam šta je mućak". :mrgreen:

причалица
21-11-2010, 08:54
Što bi reko Skerlić "numem da snesem jaje, al opet znam šta je mućak". :mrgreen:

e pa, zazi, jesi tuk'o svoju decu? da vidim kakav si skerlić.

Zazijavalo
21-11-2010, 08:55
e pa, zazi, jesi tuk'o svoju decu? da vidim kakav si skerlić.

Baš nikad. :)
Al sam tu i tamo pravio larmu dok ne promuknem. :eek:

причалица
21-11-2010, 08:58
Baš nikad. :)
Al sam tu i tamo pravio larmu dok ne promuknem. :eek:

znači, skerlić si...pa lepo.
ti skerlić, a ja nevernik...baš lepo.

Zazijavalo
21-11-2010, 09:02
Nemoj da to shvataš tako tragično. Evo, ti si plavuša, a ja sam na putu da budem tjelav.
Pa šta? Važno da ne tučemo decu. :)

причалица
21-11-2010, 09:08
Nemoj da to shvataš tako tragično. Evo, ti si plavuša, a ja sam na putu da budem tjelav.
Pa šta? Važno da ne tučemo decu. :)

pa, i to je dobro...važno je da nisam na putu da postanem ćelava plavuša.

Only Marko now
22-11-2010, 18:56
slušaj, nemoj sad zemunce da mešaš u priču...moj deda je iz zemuna i zamene nema lepšeg mesta na svetu.

Ma dobro sad, ajde, nemoj se nadjes uvredjena. Ne nosite ti i tvoj deda utoke i sirite se ko zaraza. Nemoj da branis one koji su krivi. ili tako nesto....

Only Marko now
22-11-2010, 18:59
Decu ne treba vaspitavati. Decu jednostavno treba voleti.
Uostalom, videćeš... :)

DAce Bog! ;)

причалица
26-11-2010, 18:13
Ma dobro sad, ajde, nemoj se nadjes uvredjena. Ne nosite ti i tvoj deda utoke i sirite se ko zaraza. Nemoj da branis one koji su krivi. ili tako nesto....

pa ne nose utoke samo pridošli zemunci...svašta.
na primer, moj deda ( a ni baka) nije nikad tukao svoju decu....eto. a ovi ''zemunci'', koje pominješ - ti su jeli batine 3 puta dnevno, garant.

kojica
12-01-2011, 18:25
A kad se prestaje sa batinanjem dece?

Jel onda kada postanu jači pa počnu oni nas da biju? :palac:

Klu
12-01-2011, 18:27
ubijati dušu...

...šalim se...kao što svi jelda znamo, kazne i grdnja rečima imaju mnogo jači efekat...

Bandit
12-01-2011, 18:27
možda tuđu..moji su za sada dobri...

kojica
12-01-2011, 18:29
ubijati dušu...

...šalim se...kao što svi jelda znamo, kazne i grdnja rečima imaju mnogo jači efekat...
A lepa reč?

Klu
12-01-2011, 18:29
pa nije sad tema o tome...
...kad zasluži, naravno da ima lepe reči...misim...

kojica
12-01-2011, 18:30
Kako nije tema o tome. Eto recimo, možemo lepe reči da koristimo kao prevenciju?
:palac:

Klu
12-01-2011, 18:31
čekaj...jel koristimo batine ko prevenciju...? ne...
...znači pričamo o situaciji kad dete već zabrlja...a ne pre nego što zabrlja...normalno da svi klepamo šta treba a šta ne teba...al normalno da dete za**** stvari...al ovde nije reč o prevenciji, već o reagovanju kad dete već pogreši...

kojica
12-01-2011, 18:34
čekaj...jel koristimo batine ko prevenciju...? ne...
...znači pričamo o situaciji kad dete već zabrlja...a ne pre nego što zabrlja...normalno da svi klepamo šta treba a šta ne teba...al normalno da dete za**** stvari...al ovde nije reč o prevenciji, već o reagovanju kad dete već pogreši...

Moja teorija je da su mnogo manje šanse da će dete namerno da zabrlja
ako mu posvetimo dovoljno vremena.
I eto manje iskušenja za nas da ih izudaramo. :lol:

Klu
12-01-2011, 18:35
eh...sad ispada da ako dobro vaspitavaš i posvećuješ dovoljno vremena da nema šanse da kao dete nešto zabrlja, ili učini nešto što rezultuje batinama...

...

kojica
12-01-2011, 18:36
Pa ako razlikujemo namrno zabrljavanje i ono zabrljavanje kada detetu jednosavno
niko nije rekao šta je pogrešno, onda da.

Klu
12-01-2011, 18:37
sad ulazimo u lavirint situacija, a to ne želim...

...kako god...istukao sam ga par puta...sad je veliki i nemam potrebe to da radim...

kojica
12-01-2011, 18:37
E sad sam se setila jedne tipične rečenice koju batinaši upotrebljavaju
''Ko ti je rekao da to radiš?'' :sizika:

A to što niko nije objasnio šta da radiš a šta ne, nije važno. Nema se vremena.

QueenOfClubs
12-01-2011, 18:38
Кад смо код батина...
Ја стварно нисам имала потребу да тучем дете...
Мислим, никад није ни као мали урадио нешто такво да изгубим живце...
Ми смо некако све решавали без батина.
И кад то причам, мени обично кажу да сам имала среће с њим, мислим, дете је такво.
Као, не знам ја шта је темпераментно дете и кад не знаш шта ћеш с њим.
И никога нисам успела да убедим у супротно.
Тако да ето, ја сам имала среће, а нимало заслуге. :neutral:

kojica
12-01-2011, 18:39
sad ulazimo u lavirint situacija, a to ne želim...

...kako god...istukao sam ga par puta...sad je veliki i nemam potrebe to da radim...

Pokaj se grešniče. :kadi:

Klu
12-01-2011, 18:40
ne kajem se...misim...kako da ga ne tučem kad me istera iz mozak...ma pojeo bi ga ponekad...

...misim...to dok bio mali...sad se kao što rekoh ne bijemo...

kojica
12-01-2011, 18:48
:kadi: oprošteno ti je..

Pa jeste. Njima je to posao. Oni i nemaju šta drugo da rade nego da nas izluđuju
i ispituju granice. Samo mislim da je veoma bitno čemu ih mi u najranijem detinjstvu
naučimo. Ako ih naučimo da su batine izraz velike brige i ljubavi i oni će kasnije tako
voleti druge. Pa čak i nas. :srbpla:

QueenOfClubs
12-01-2011, 18:50
:kadi: oprošteno ti je..

Pa jeste. Njima je to posao. Oni i nemaju šta drugo da rade nego da nas izluđuju
i ispituju granice. Samo mislim da je veoma bitno čemu ih mi u najranijem detinjstvu
naučimo. Ako ih naučimo da su batine izraz velike brige i ljubavi i oni će kasnije tako
voleti druge. Pa čak i nas. :srbpla:
Па добро бре, не мора да буде тако страшно.
Мислим, знам многе које су тукли, па нису насилни ни мало.
Чешћи је случај да се девојка уда за насилника, рецимо.
А за мушке не знам...

kojica
12-01-2011, 18:52
Pa ne moraju da budu načisto nasilni, ali će svakako tući svoju decu,
a veoma je ćest slučaj i da roditelji bivaju tučeni kada ostare i postanu
nemoćni. Samo se o tome retko čuje. Neće roditelji da prijavljuju tako
nešto.

G
12-01-2011, 18:54
Kad god neko pomisli da bi udario dete bilo bi dobro da se seti šta sve ljudi koji ih nemaju čine da ih dobiju... Ranije na temi sam već pisao o samoj temi a zakone bi pooštrio do nivoa stupidnosti da bi sprečio debilno i nasilničko ponašanje prema deci. U zadnjih 15 godina sam porive da nekoga mlatim dobijao jedino kad vidim kako stoka razvlači i maltretira decu. Jednom sam pozvao patrolu policije na intervenciju u Mercatoru jednoj "mamici" koja je urlala na dete i tukla u onim specijalnim kolicima za kupovinu u obliku kamiončića dok je sedela i pila piće sa drugaricom a dete htelo napolje... Obavezno se obratim onima koji urlaju na decu u šetnji ili bilo gde na javnom mestu. Zakoni u EU su strožiji i nadam se da će doći vreme kada će i ovde zakonodavci usvojiti takve. Oni koji nisu sposobni da svoju decu vaspitavaju ne treba ni da ih imaju...Batinanjem se pravi novi batinaš koji će tući svoje dete...Ja sam taj ciklus nasilja u mojoj porodici prekinuo. Zadnji šamar sam primio ja od pokojnog oca...

QueenOfClubs
12-01-2011, 18:58
Pa ne moraju da budu načisto nasilni, ali će svakako tući svoju decu,
a veoma je ćest slučaj i da roditelji bivaju tučeni kada ostare i postanu
nemoćni. Samo se o tome retko čuje. Neće roditelji da prijavljuju tako
nešto.
Ја свакако не оправдавам батине, па чак ни оно шљепкање по гузи.
Ал опет мислим да све зависи какво дете добијеш :lol:
Шалим се, мислим да ту има још много фактора који утичу...
Знам рецимо причу – мене је мој отац тукао па шта ми фали.
Али и ону – мене је отац тукао, па зато је своју децу нећу.
Има ту још нешто, само, ја не знам шта.

kojica
12-01-2011, 18:59
Bravo G. :)
Upravo je u tome poenta, da se prekine lanac. I znam da je to veoma teško.
Meni se u prvim godinama roditeljstva redovno dešavalo da izgovorim nešto
što nikakvog smilsla nema i kad se zapitam odakle mi to, setim se da je mama
imala običaj to da mi kaže. To su stari i utabani načini ponašanja i veoma je
teško otarasiti ih se. Ali vredi. Prosto se osećaš dobro.

kojica
12-01-2011, 19:01
Ја свакако не оправдавам батине, па чак ни оно шљепкање по гузи.
Ал опет мислим да све зависи какво дете добијеш :lol:
Шалим се, мислим да ту има још много фактора који утичу...
Знам рецимо причу – мене је мој отац тукао па шта ми фали.
Али и ону – мене је отац тукао, па зато је своју децу нећу.
Има ту још нешто, само, ја не знам шта.
Kakvo god da je, ni jedno nije otporno na maženje i paženje. Pa čak i oni
baksuščići koji se opiru, kad tad popuste. :lol:

A ovo kako smo mi slino dobri ispali zahvaljujući batinama je nešto što se
zaista često čuje. Niko se ne pita da li bi mogao bolji da bude. To je valjda
nemoguće. :lol:

G
12-01-2011, 19:09
Napisao sam dobiju zato što ih zaista smatram darom. Nije ni lapsus niti neškolovanost razlog pisanju te reči. Ja mislim da bi ja bio bolji da nisam imao strahove od oca. Ako ne bolji ono sigurno srećniji i zadovoljniji pa samim tim valjda i bolji. Na kraju opštepoznata činjenica jeste da ja prilikom postovanja mešam nekoliko različitih jezika i dijalekata sa prostora bivše SFRJ. To me ne isključuje iz prava na raspravu a posebno ne iz prava na analizu jer imam dovoljno iskustva u odgoju dece.

kojica
12-01-2011, 19:19
Dobro, pa niko ti niša nije ni rekao. :huh:

причалица
12-01-2011, 19:41
Kako nije tema o tome. Eto recimo, možemo lepe reči da koristimo kao prevenciju?
:palac:

ne mora samo kao prevencija. nekad su lepe reči najbolje u baš teškim situacijama.

malavelika
21-01-2011, 10:24
Da nas nisu tukli, ne bi ispali ovako savršeni.

Da li je nekome palo na pamet da bi bio savršeniji?
Ili to jednostavno nije moguće...:lol:

trudim se da ga ne tucem..ponekad iz petnih zila :lol:
prvo-zato sto nisam pobornik fizickog razracunavcanja bilo koje vrste
drugo-sto mi je ogavna, ogavna ideja da neko na bilo koji nacin, fizicki prevnstveno, kada je o deci rec, maltretira SLABIJEG od sebe
znaci-dete nam nije fizicki ravnopravno, ne moze da uzvrati, ne kapira zasto ti njega mozes, a on tebe ne moze da udari, zasto ti to sto si otac/majka daje za pravo da ga udaras i slicno
desilo mi se par puta da sam ga lupila, kad me dovede do nepojmljive granice besa, ili dva puta iz cistog straha, sta je sebi mogao da uradi, pa sam mahinalno pocela da vicem i sljepila ga, i taj njegov pogled, zbunjen, uplasen, neverujuci, povredjen nisam mogla danima da izvucem iz glave posle...kao da sma ga u tom trenutku otrgla od sebe, ne onda kad je presecena pupcana vrpca medju nama, vec upravo tada, kad je shvatio sta njegova mama moze da uradi...sao zato sto je veca i sto joj se moze..
kapiram da je uzasno tesko malom detetu ciji su spoznajni kapaciteti i moc razumevanja ograniceni, objasniti sta treba/ne treba, sme, moze, narocito kad su u periodu ispitivanja svoje sopstvene moci (po pravilu nad roditeljima), ali zaista nisam pobornik batina..
ni mene moji roditelji nisu bas nikada tukli (lazem-pamtim dva udarca-jedna kad sma pala i razbila glavu i kad sam bila udarena bas kao prva reakcija na strah koji su osetili, i druga-kad sam nasla svog prvog decka i dosla kuci u pola noci, a oni se u medjuvrmeenu izbezumili od straha, jer sam imala 14), ni mene , ni brata, i smatram da smo oboje ispali prilicno dobri..

Maca
21-01-2011, 12:22
Udariti bilo koga a posebno dete je..nemoc

причалица
21-01-2011, 15:31
Udariti bilo koga a posebno dete je..nemoc

slažem se.
par puta mi se desilo da mačku drmnem po zadnjem delu leđa...i osetim se kao boodala :rumenko:
ebote, mačka, a ja numem s njom...

nevidljiv
21-01-2011, 23:29
Nikada nisam bio pristalica da se deca biju...postoje i lepsi nacini da se detetu objasne neke stvari,a ne batinama!

причалица
22-01-2011, 01:03
Nikada nisam bio pristalica da se deca biju...postoje i lepsi nacini da se detetu objasne neke stvari,a ne batinama!

sve vreme govorim da je to jedini put....a ovi drugu kažu kako je ''batina iz raja izašla''.
da je nešto valjlala ne bi iz raja ni izlazila :lol:

nevidljiv
22-01-2011, 09:46
sve vreme govorim da je to jedini put....a ovi drugu kažu kako je ''batina iz raja izašla''.
da je nešto valjlala ne bi iz raja ni izlazila :lol:
Mnogo opcija postoji da se dete na neki nacin kazni,osim batine...samo treba strpljenja i otkriti koje su mu slabe strane... i to je to!!bar sam ja tako radio,nije bilo lako ali...isplatilo se!!

причалица
22-01-2011, 09:55
Mnogo opcija postoji da se dete na neki nacin kazni,osim batine...samo treba strpljenja i otkriti koje su mu slabe strane... i to je to!!bar sam ja tako radio,nije bilo lako ali...isplatilo se!!

nije lako, slažem se.
mnogim roditeljima je batina šortkat da dete uradi onako kako oni žele da bude.....ne pitajući se uopšte da li dete to želi da uradi, da li može to da uradi i da li, na kraju, uopšte ima potrebe za takvim načinom insistiranja?

Tibi
22-01-2011, 09:59
nije lako, slažem se.
mnogim roditeljima je batina šortkat da dete uradi onako kako oni žele da bude.....ne pitajući se uopšte da li dete to želi da uradi, da li može to da uradi i da li, na kraju, uopšte ima potrebe za takvim načinom insistiranja?
Batine su uvek znak nemoci, netakticnosti i...najglosija opcija tzv. nacina vaspitavanja. Uvek sam za svaku drugu opciju, posebno razgovora. Nazalost, vecina ne odvaja vreme i ima "bitnije" stvari u zivotu i resava ovim skracenim putem "problem" kojim ga samo...povecava:neutral:

nevidljiv
22-01-2011, 09:59
nije lako, slažem se.
mnogim roditeljima je batina šortkat da dete uradi onako kako oni žele da bude.....ne pitajući se uopšte da li dete to želi da uradi, da li može to da uradi i da li, na kraju, uopšte ima potrebe za takvim načinom insistiranja?
E,pa vidis ovde je drzava i to regulisala zakonom!!Udari "svoje"dete i da te neko vidi,moze da te prijavi i da imas Velikih problema!!Pa cak da ti i oduzmu dete/cu,jer on i ti placaju za njih dok su mali...i sebi su uzeli za pravo da to urade.Bilo je takvih stvar..pre,medjutim sada je drugacije...i ljudi malo vise zaziru da negde javno udare dete...ali desi se...

причалица
22-01-2011, 10:02
E,pa vidis ovde je drzava i to regulisala zakonom!!Udari "svoje"dete i da te neko vidi,moze da te prijavi i da imas Velikih problema!!Pa cak da ti i oduzmu dete/cu,jer on i ti placaju za njih dok su mali...i sebi su uzeli za pravo da to urade.Bilo je takvih stvar..pre,medjutim sada je drugacije...i ljudi malo vise zaziru da negde javno udare dete...ali desi se...

juče, dok sam prolazila busom pored ''kineza'', jedna sasvim mlada majka je toliko drmusala svoje jednogodišnje dete, da mi je bilo strašno da pogledam. pošto se to dešavalo na stanici, prišla neka bakuta sa štapom, jer se teško kreće, i drmnula je tu majku po leđima. cela stanica joj je aplaudirala....
a ova majka počela da se dere na babu, a baba opet diže štap i ova se ućuta :)

mica
22-01-2011, 10:05
ja moram da budem sad krajnje iskrena...od kad sam ostavila oca moje dece i dosla kod majke,gde mije sve poprilicno olaksano,manje sam naervozna,vise iam zivaca z anjih i ne pmatim kad sam poslednji put digla ruku na njih..kad dodjemo do neke situacije,mirno i stalozeno ih pozovem na razgovor i lepo objansim u cemiu je problem i to uvek upali..

Tibi
22-01-2011, 10:08
ja moram da budem sad krajnje iskrena...od kad sam ostavila oca moje dece i dosla kod majke,gde mije sve poprilicno olaksano,manje sam naervozna,vise iam zivaca z anjih i ne pmatim kad sam poslednji put digla ruku na njih..kad dodjemo do neke situacije,mirno i stalozeno ih pozovem na razgovor i lepo objansim u cemiu je problem i to uvek upali..
Deca trebaju vreme i paznju:) nije lako biti roditelj ali pedagoski pristup (kao i sa odraslima) donosi mnogo vise, posebno se vide tragovi kada postanu i sami roditelji:)

причалица
22-01-2011, 10:08
pa da, deca razumeju srpski...dok ne uđu u pubertet :lol:

mica
22-01-2011, 10:10
pa da, deca razumeju srpski...dok ne uđu u pubertet :lol:

pa mi smo jos daleko od toga :) za sad su prilicno razumni:) da tibi,definitvno od kad sam promenila pristup,sve je mnogo bolje..

причалица
22-01-2011, 10:12
pa mi smo jos daleko od toga :) za sad su prilicno razumni:)

a mi polako prolazimo period kada nam je intezivno bio potreban prevodilac....samo još ova mlađa da se malo pribere, pa da nas bog vidi :)

Raisa
12-03-2011, 14:14
Ne. Moja mama nikad ruku na mene nije podigla,u stvari..jeste samo jednom,ap je onda plakala :lol: :) i imam sa njom jako lep odnos,dok me tata mlatio kad god je stigao,i za banalne sitnice ( ja slusam muziku u mojoj sobi nocu na slusalicama on uleti i krene da me udara '' ne slusaj ****nu muziku nocu!! '' ) pa sam onda imala dve godine frasove kad god bih staila slusalice na ushi,i posledica toga je,da se ja njega stalno bojim,tj bojala sam se, nista ne mogu da mu kazem,tj nisam mogla,sakrivala stvari,lagal is straha itd,dok sa mamom uopste nemam tos,ve joj otvoreno kazem.

Raisa
12-03-2011, 14:22
Ili da,kad me povredjivao,dok sam bila manja i kad bih pocela da placem onda mi se unosio u facu i smejao,i tako.

Vragolanka
12-03-2011, 14:38
bolesnik...

mene je keva satirala od batina, al im uvališ prc kad oguglaš, ne plačeš zinat.
ćale nije... al je zato satirao kevu.
vozić, ebo te...

Moonster
12-03-2011, 14:46
bolesnik...

mene je keva satirala od batina, al im uvališ prc kad oguglaš, ne plačeš zinat.
ćale nije... al je zato satirao kevu.
vozić, ebo te...

Odvedeš ćaleta na splavarenje ili pecanje i vratiše se.............bez ćaleta :mrgreen:

@ Tema
Zavisi od samoga deteta, ako je kooperativno i u granicama razumno, nema potrebe sigurno za batinama.
Ako je baš nedokazano i to teško nedokazano, a to su jako, jako retki slučajevi, onda sa umerenim batinama.
A ovi što premlaćuju, znaš kako se kaže, sve se vraća, sve se plaća pre ili kasnije, ne bih im bio na mestu uopšte....

Vragolanka
12-03-2011, 14:47
boža je bio brži... :mrgreen:

Moonster
12-03-2011, 14:50
boža je bio brži... :mrgreen:
Ebi ga....:mrgreen:

причалица
12-03-2011, 14:59
bolesnik...

mene je keva satirala od batina, al im uvališ prc kad oguglaš, ne plačeš zinat.
ćale nije... al je zato satirao kevu.
vozić, ebo te...

:(

Raisa
12-03-2011, 15:01
@ Vragolanka

znam..al ja nikad nisam,bar dok sam mala bila,mogla da se suzdrzim od plakanja...recimo mog brata je tukao od malena,moj brat dodje kuci iz skole sa loshom ocenom odmah ide vredjanje,ponizavanje,batine,pa je doslo do toga d aje moj brat,onako mali i preplasen poceo da ga se boji i sakriva stvari,na shat je ovaj josh vise pizdeo pa ga je josh vishe tukao smao eto,moj brat,....je ogluglao. Ili kao sto je sam rekao '' odrastao sma spartanski''

a da ne pominjem vredjanja,podsmevanja,ponizavanje...i neizostavne '' tvoja majka je propali covek''.

ja sam mnogo jacha od njega,samo,osetljiva dosta,pa mi je to najslabija tacka bila.
slicno i mom bratu dok je mali bio,pa ond apravila..

''ako budes kurva letis iz kuce,ako se drogiras letis iz kuce,ako nadjes nekog propalicu za decka letis iz kuce...'' itd.

e da,mog brata je prestao da tuche,jer I quote '' postaje sve veci,moze mi vratiti''

Kukavica ****na.

Moonster
12-03-2011, 15:06
@ Vragolanka

znam..al ja nikad nisam,bar dok sam mala bila,mogla da se suzdrzim od plakanja...recimo mog brata je tukao od malena,moj brat dodje kuci iz skole sa loshom ocenom odmah ide vredjanje,ponizavanje,batine,pa je doslo do toga d aje moj brat,onako mali i preplasen poceo da ga se boji i sakriva stvari,na shat je ovaj josh vise pizdeo pa ga je josh vishe tukao smao eto,moj brat,....je ogluglao. Ili kao sto je sam rekao '' odrastao sma spartanski''

a da ne pominjem vredjanja,podsmevanja,ponizavanje...i neizostavne '' tvoja majka je propali covek''.

ja sam mnogo jacha od njega,samo,osetljiva dosta,pa mi je to najslabija tacka bila.
slicno i mom bratu dok je mali bio,pa ond apravila..

''ako budes kurva letis iz kuce,ako se drogiras letis iz kuce,ako nadjes nekog propalicu za decka letis iz kuce...'' itd.

e da,mog brata je prestao da tuche,jer I quote '' postaje sve veci,moze mi vratiti''

Kukavica ****na.

Oko bolda se sve i vrti, nego je li mu vratio barem ?

причалица
12-03-2011, 15:07
:(
ebote....gde ja živim? na marsu.

Vragolanka
12-03-2011, 15:12
ja mojoj deci nikada ne bih dozvolila (ako mogu da utičem) da vrate ocu bilo šta, u tom slučaju ne bi bili ništa bolji od njega.

to omalovažavanje i vređannje je mnogo gore od batina, i to je ono na šta ne možeš da budeš imun. meni je to majka radila, recimo... a svima je to najslabija tačka. to što neko može da se isključi, a neko ne može, možda nije stvar jačine, koliko karaktera... to je ona tačka kada strah i mržnja prerastu u ravnodušnost. shvatiš koliko je neko jadan i promašen i počneš da ga žališ, na neki način.
sve dok mrziš i reaguješ, slaba si.

причалица
12-03-2011, 15:14
ja mojoj deci nikada ne bih dozvolila (ako mogu da utičem) da vrate ocu bilo šta, u tom slučaju ne bi bili ništa bolji od njega.

to omalovažavanje i vređannje je mnogo gore od batina, i to je ono na šta ne možeš da budeš imun. meni je to majka radila, recimo... a svima je to najslabija tačka. to što neko može da se isključi, a neko ne može, možda nije stvar jačine, koliko karaktera... to je ona tačka kada strah i mržnja prerastu u ravnodušnost. shvatiš koliko je neko jadan i promašen i počneš da ga žališ, na neki način.
sve dok mrziš i reaguješ, slaba si.

ali, ravnodušnost je gora od svakog osećanja, pa makar i mučnog...bar tako mislim.
jer, kad god sam bila ravnodušna prema nečemu ili nekom - bilo me je strah od toga - nisam se osećala kao čovek.

Vragolanka
12-03-2011, 15:16
ali, ravnodušnost je gora od svakog osećanja, pa makar i mučnog...bar tako mislim.
jer, kad god sam bila ravnodušna prema nečemu ili nekom - bilo me je strah od toga - nisam se osećala kao čovek.

ravnodušnost je nedostatak osećanja.
ne osećam se ni ja uvek kao čovek... ali, moraš tako, ili će te direktno uništiti, ili će te naterati da sam sebe uništiš.

Vragolanka
12-03-2011, 15:17
kada su mi javili da mi je ćale umro, pomislila sam: odlično.
ništa od osećanja.

Moonster
12-03-2011, 15:17
ja mojoj deci nikada ne bih dozvolila (ako mogu da utičem) da vrate ocu bilo šta, u tom slučaju ne bi bili ništa bolji od njega.

to omalovažavanje i vređannje je mnogo gore od batina, i to je ono na šta ne možeš da budeš imun. meni je to majka radila, recimo... a svima je to najslabija tačka. to što neko može da se isključi, a neko ne može, možda nije stvar jačine, koliko karaktera... to je ona tačka kada strah i mržnja prerastu u ravnodušnost. shvatiš koliko je neko jadan i promašen i počneš da ga žališ, na neki način.
sve dok mrziš i reaguješ, slaba si.

Pusti priču, voliš oca više od dece ili decu više od oca ?
Nema tu sredine ili si za decu ili protiv n jih, to nisu crno/bele stvari, tu nema nijansi.

Svaka žena koja brani oca siledžiju ( ovo se ne odnosi na tebe, pričam uopšteno ), brani oca jer ga voli više od dece, kraj priče.

Sve dok mrziš i reaguješ živa si, ako ne mrziš i ne reaguješ nisi više to ti, to je nešto drugo, a po tuđem projektu stvoreno...

Raisa
12-03-2011, 15:17
Nije. on se ponosi time sto nije takva nekontrolisana zivotinja :) iako,slazem se,trebao je da mu vrati,mada mislim da ga je brat jednom jako gurnuo. ja sam htela doduse da kupim pistolj i da mu kazem ako me josh jednom takne da cu mu prosvirati mozak. al sve cu reci,ne treniram ja dzabe toliko ( teretana itd. )

mada ja se divim svom bratu,njemu na jedno uvo udje na drugo izadje bilo sta d amu kaze,dok mene i dalje pogodi..pokvari mi dan. a da ne pominjem macehu koja obozava da potpaljuje vatru,cale me cak jednom prebio jer je onda bila provokator,pa kad je shvatila sta je isprovocirala,danima je cutala dok prolazim pored nje. nikad mi nece biti jasno...ti si zensko,i slusas u sobi do tebe kako drugo zensko dete plache,moli da prekine,da je ne udara,da je boli,cujes kako lete stvari po sobi ( posto moj data ume tako da baca i da lupa stvari ) i slusas kako vrishti...i samo sedis ko ***** neka u sobi pored.

причалица
12-03-2011, 15:19
ravnodušnost je nedostatak osećanja.
ne osećam se ni ja uvek kao čovek... ali, moraš tako, ili će te direktno uništiti, ili će te naterati da sam sebe uništiš.

pa dobro, nekad je bolje naučiti se težim putem nego biti nečovek....mislim na roditelje.
na primer, koliko god da me je majka muštrala i koliko god da prepoznajem manipulaciju kod nje čak i u najavi, ne mogu da budem ravnodušna....trudim se da budem spremna, ali ne ravnodušna.
kad god sam ravnodušna, onda sam odvratna sama sebi. ne mogu to...sopstvena ravnodušnost uništava brže nego tuđe muštranje.

Sarmica
12-03-2011, 15:21
:(
ebote....gde ja živim? na marsu.

S iste smo planete:(

Vragolanka
12-03-2011, 15:21
Pusti priču, voliš oca više od dece ili decu više od oca ?
Nema tu sredine ili si za decu ili protiv n jih, to nisu crno/bele stvari, tu nema nijansi.

Svaka žena koja brani oca siledžiju ( ovo se ne odnosi na tebe, pričam uopšteno ), brani oca jer ga voli više od dece, kraj priče.

Sve dok mrziš i reaguješ živa si, ako ne mrziš i ne reaguješ nisi više to ti, to je nešto drugo, a po tuđem projektu stvoreno...

volim decu više i ne dam da ih jedan kreten upropasti. direktno, ili indirektno.
ako neko treba, to ću biti ja. a treba...

svaka žena koja brani oca siledžiju brani sebe... takve su debili koji u duetu sa siledžijom uništavaju decu, indirektno.

a, ne... i mržnju valja zaslužiti. to ne znači da sam zaboravila, ili oprostila.

причалица
12-03-2011, 15:22
S iste smo planete:(

je l imaš zelenu kožu?


volim decu više i ne dam da ih jedan kreten upropasti. direktno, ili indirektno.
ako neko treba, to ću biti ja. a treba...

svaka žena koja brani oca siledžiju brani sebe... takve su debili koji u duetu sa siledžijom uništavaju decu, indirektno.

a, ne... i mržnju valja zaslužiti. to ne znači da sam zaboravila, ili oprostila.

tačno.
mada,mržnja kalja...ko mrzi ne može valjano da vaspitava decu.

Moonster
12-03-2011, 15:23
Nije. on se ponosi time sto nije takva nekontrolisana zivotinja :) iako,slazem se,trebao je da mu vrati,mada mislim da ga je brat jednom jako gurnuo. ja sam htela doduse da kupim pistolj i da mu kazem ako me josh jednom takne da cu mu prosvirati mozak. al sve cu reci,ne treniram ja dzabe toliko ( teretana itd. )

mada ja se divim svom bratu,njemu na jedno uvo udje na drugo izadje bilo sta d amu kaze,dok mene i dalje pogodi..pokvari mi dan. a da ne pominjem macehu koja obozava da potpaljuje vatru,cale me cak jednom prebio jer je onda bila provokator,pa kad je shvatila sta je isprovocirala,danima je cutala dok prolazim pored nje. nikad mi nece biti jasno...ti si zensko,i slusas u sobi do tebe kako drugo zensko dete plache,moli da prekine,da je ne udara,da je boli,cujes kako lete stvari po sobi ( posto moj data ume tako da baca i da lupa stvari ) i slusas kako vrishti...i samo sedis ko ***** neka u sobi pored.

Lepo od njega, onda i ne treba da se žali ikada na batine, to je njemu vrsta dokazivanja samodiscipline i uzvišenosti :)
Neka nastavi i dalje da ga bije, ne kaže se tek tako, navikao na batine kao magarac...

Mani se pištolja i vatrenog oružja, to obično ide u afektu, a onda ide robija, a to tako ne ide....:aha:
Teretana lepo, treniraj.samo treniraj :mrgreen:

Vragolanka
12-03-2011, 15:23
pa dobro, nekad je bolje naučiti se težim putem nego biti nečovek....mislim na roditelje.
na primer, koliko god da me je majka muštrala i koliko god da prepoznajem manipulaciju kod nje čak i u najavi, ne mogu da budem ravnodušna....trudim se da budem spremna, ali ne ravnodušna.
kad god sam ravnodušna, onda sam odvratna sama sebi. ne mogu to...sopstvena ravnodušnost uništava brže nego tuđe muštranje.

svakom prema zasluzi, to što je neko po vokaciji "moj neko"... meni apsolutno ništa ne znači.
kada si ravnodušna i odvratna samoj sebi, znači da osećaš grižu svaesti... i to je možda dobro.
ja ne osećam ništa.

Rosa
12-03-2011, 15:24
Neki ljudi jednostavno ne zaslužuju da imaju decu i kraj priče. To govorim stalno.
A oni koji me poznaju znaju koliki sam protivnik da se deca biju...
I koliki sam protivnik retardirane srpske poslovice" Batine iz raja izašle"...

Sarmica
12-03-2011, 15:24
je l imaš zelenu kožu?


:qq:

Sarmica
12-03-2011, 15:25
Ja bre,ne znam nikoga ko tako mlati decu:huh:

Vragolanka
12-03-2011, 15:25
Nije. on se ponosi time sto nije takva nekontrolisana zivotinja :) iako,slazem se,trebao je da mu vrati,mada mislim da ga je brat jednom jako gurnuo. ja sam htela doduse da kupim pistolj i da mu kazem ako me josh jednom takne da cu mu prosvirati mozak. al sve cu reci,ne treniram ja dzabe toliko ( teretana itd. )

tako bi i trebalo, ne treba da mu vrati...
htela si? zašto nisi?

причалица
12-03-2011, 15:25
svakom prema zasluzi, to što je neko po vokaciji "moj neko"... meni apsolutno ništa ne znači.
kada si ravnodušna i odvratna samoj sebi, znači da osećaš grižu svaesti... i to je možda dobro.
ja ne osećam ništa.

e pa...ravnodušnost valjda i jeste to - da ne osećaš ništa.
to nije dobro, bre...ne valja. nikako ne valja.


Ja bre,ne znam nikoga ko tako mlati decu:huh:

ni ja. bar ne više.

Sarmica
12-03-2011, 15:26
Od mame sam dobijala batine,onako...normalno,valjda...kao i sva deca.
A tata me jednom samo udario...i to uopšte ne može da se zove udarcem,plakala sam 5 sati:aha:

Vragolanka
12-03-2011, 15:27
Lepo od njega, onda i ne treba da se žali ikada na batine, to je njemu vrsta dokazivanja samodiscipline i uzvišenosti :)
Neka nastavi i dalje da ga bije, ne kaže se tek tako, navikao na batine kao magarac...

izvrćeš nešto što ne razumeš.
da li treba da odraste u kopiju svog oca i da tradiciju prenosi i na svoju decu?

Vragolanka
12-03-2011, 15:28
e pa...ravnodušnost valjda i jeste to - da ne osećaš ništa.
to nije dobro, bre...ne valja. nikako ne valja.

bilo bi konstruktivnije da mrzim?

причалица
12-03-2011, 15:28
Od mame sam dobijala batine,onako...normalno,valjda...kao i sva deca.
A tata me jednom samo udario...i to uopšte ne može da se zove udarcem,plakala sam 5 sati:aha:

joj, od tate boli više nego od mame...znam to, iako je moj ćale bio protiv batina i nikada mene i brata nije udario....ali, znam da bih se užasno osećala da je upotrebio batine kao sredstvo, umesto priče.

Sarmica
12-03-2011, 15:28
izvrćeš nešto što ne razumeš.
da li treba da odraste u kopiju svog oca i da tradiciju prenosi i na svoju decu?

I kad se onda to završava?...nikad

Moonster
12-03-2011, 15:29
svakom prema zasluzi, to što je neko po vokaciji "moj neko"... meni apsolutno ništa ne znači.
kada si ravnodušna i odvratna samoj sebi, znači da osećaš grižu svaesti... i to je možda dobro.
ja ne osećam ništa.

Welcome to the club ;)

причалица
12-03-2011, 15:30
bilo bi konstruktivnije da mrzim?

ma ne bre...što tako postavljaš stvari? volim - ne volim...mrzim ne mrzim... distanciraš se emotivno, ali to ne mora da bude ni mržnja ni ravnodušnost.

Rosa
12-03-2011, 15:33
Ja dan danas kad ispričam mami uz kafu neke batine koje pamtim ona ne može da veruje...
I to sve joj ispričam u detalje,cime me je tukla kako i t.d,a ona zabezeknuta,je je smatrala da sam bila dete od nekih 10 godina,pa kao nema veze deca ne znaju ništa.,:aha:

Deca sve znaju i sve pamte! :aha:

Moonster
12-03-2011, 15:33
izvrćeš nešto što ne razumeš.
da li treba da odraste u kopiju svog oca i da tradiciju prenosi i na svoju decu?

Ne razumem ta foliranja, pusti priče, on je on, njegov otac je njegov otac, a njegova deca su njegova deca.
Treba samo da radi sebe samoga poravna račune sa ocem i tačka, ako ima imalo karaktera uradie to, ako ga nema, foliraće se i pronalaziti izgovore.
Foliranata mi nikada nije žao.

A na decu neće preneti svoga oca, jer će se svaki put njega i setiti kada mu deca budu u pitanju i sigurno neće istu grešku napraviti.

Vragolanka
12-03-2011, 15:33
ma ne bre...što tako postavljaš stvari? volim - ne volim...mrzim ne mrzim... distanciraš se emotivno, ali to ne mora da bude ni mržnja ni ravnodušnost.

u tom slučaju se nisi distancirao, samo potiskuješ osećanja, dobra, loša, nebitno...
u extremnim slučajevima, kada je nasilnik neko jako blizak, nema sredine. voliš, mrziš, i na kraju ubiju sve u tebi. i to nije moj izbor... ostala sam i ja na neki način sakata posle svega toga. nisam mogla da se distanciram sa 5 godina, jelte?

Sarmica
12-03-2011, 15:34
Ja dan danas kad ispričam mami uz kafu neke batine koje pamtim ona ne može da veruje...
I to sve joj ispričam u detalje,cime me je tukla kako i t.d,a ona zabezeknuta,je je smatrala da sam bila dete od nekih 10 godina,pa kao nema veze deca ne znaju ništa.,:aha:

Deca sve znaju i sve pamte! :aha:

Isto vala...jos ispadne da izmisljam:aha:

Moonster
12-03-2011, 15:34
..............

Vragolanka
12-03-2011, 15:35
Ne razumem ta foliranja, pusti priče, on je on, njegov otac je njegov otac, a njegova deca su njegova deca.
Treba samo da radi sebe samoga poravna račune sa ocem i tačka, ako ima imalo karaktera uradie to, ako ga nema, foliraće se i pronalaziti izgovore.
Foliranata mi nikada nije žao.

A na decu neće preneti svoga oca, jer će se svaki put njega i setiti kada mu deca budu u pitanju i sigurno neće istu grešku napraviti.

ne zato što je on njen otac, ko god da je, ne zaslužuje da ga robijaš.
račune možeš da poravnaš i na druge načine, samo ako si dovoljno strpljiv.

deca prate model ponašanja roditelja, uglavnom... i taj krug treba prekinuti.

причалица
12-03-2011, 15:38
u tom slučaju se nisi distancirao, samo potiskuješ osećanja, dobra, loša, nebitno...
u extremnim slučajevima, kada je nasilnik neko jako blizak, nema sredine. voliš, mrziš, i na kraju ubiju sve u tebi. i to nije moj izbor... ostala sam i ja na neki način sakata posle svega toga. nisam mogla da se distanciram sa 5 godina, jelte?

nisi, tačno...niko ko je bio kao dete fizički zlostavljan nije moga da se distancira.....
zato služi odrastanje - za distanciranje od onoga što nas čini lošim ljudima.
ako budeš ravnodušna prema zlu, onda to ne isključuje mogućnost da ćeš i ti biti loša, jer si ravnodušna....o tome pričam.
prema zlu ne treba nikad da budeš ravnodušna....i da ne bih sad ovde popovala, skratiću - treba da mrziš greh, a ne čoveka.
prema čoveku ne treba da budeš ravnodušna, a greh treba da prepoznaš, da ga spakuješ negde i da ga držiš podalje...a ne da budeš ravnodušna.

Moonster
12-03-2011, 15:39
ne zato što je on njen otac, ko god da je, ne zaslužuje da ga robijaš.
račune možeš da poravnaš i na druge načine, samo ako si dovoljno strpljiv.

deca prate model ponašanja roditelja, uglavnom... i taj krug treba prekinuti.

Ne moraš da ga robijaš uopšte,ali to je već druga tema....kao što rekoh ne volim izgovore, posebno ne te vrste, a pojedini i zaslužuju da se pošteno odrobijaju ako drugačije ne može.

Da, strpljen spašen, pa ko ima strpljenja, blago njemu....

Uglavnom prate, ali takve stvari nikada se ne rešavaju pred decom, odrasli sami trebaju da rasčiste svoje probleme, bez upliva dece, ako su imalo...odrasli.

причалица
12-03-2011, 15:41
odrasli sami trebaju da rasčiste svoje probleme, bez upliva dece, ako su imalo...odrasli.

tako je, slažem se.

Rosa
12-03-2011, 15:41
Ja sam rekla mami i stojim iza toga,da nikad u životu svoju decu neću tući :aha:

Jednostavno neću da moje dete zna za taj strah,za tu vrstu nelagode i očaja i nemoći,kad ga roditelj tuče.

Niti bih ikom "drugom" to dozvolila...

причалица
12-03-2011, 15:43
Ja sam rekla mami i stojim iza toga,da nikad u životu svoju decu neću tući :aha:

Jednostavno neću da moje dete zna za taj strah,za tu vrstu nelagode i očaja i nemoći,kad ga roditelj tuče.

Niti bih ikom "drugom" to dozvolila...
eh, kad bi svi ovako razmišljali .... :aha:

Vragolanka
12-03-2011, 15:43
nisi, tačno...niko ko je bio kao dete fizički zlostavljan nije moga da se distancira.....
zato služi odrastanje - za distanciranje od onoga što nas čini lošim ljudima.
ako budeš ravnodušna prema zlu, onda to ne isključuje mogućnost da ćeš i ti biti loša, jer si ravnodušna....o tome pričam.
prema zlu ne treba nikad da budeš ravnodušna....i da ne bih sad ovde popovala, skratiću - treba da mrziš greh, a ne čoveka.
prema čoveku ne treba da budeš ravnodušna, a greh treba da prepoznaš, da ga spakuješ negde i da ga držiš podalje...a ne da budeš ravnodušna.

ja jesam loša. ali ja moje zlo gajim i zalivam, usmeravam i kanališem... :lol:
nije mi jasno ovo o čemu pričaš... to zlo o kom pričaš je u tom nekom čoveku, van njega ne bi imalo priliku da se prikaže, jel tako? opet, nije u svim ljudima... znači, nije u zlu problem, već u nosiocu.
osetiću olakšanje kada nekih ljudi ne bude bilo više... pretpostavljam da ovo nije ravnodušnost. ali, opet nije dobro, samo praktično.

причалица
12-03-2011, 15:45
ja jesam loša. ali ja moje zlo gajim i zalivam, usmeravam i kanališem... :lol:
nije mi jasno ovo o čemu pričaš... to zlo o kom pričaš je u tom nekom čoveku, van njega ne bi imalo priliku da se prikaže, jel tako? opet, nije u svim ljudima... znači, nije u zlu problem, već u nosiocu.
osetiću olakšanje kada nekih ljudi ne bude bilo više... pretpostavljam da ovo nije ravnodušnost. ali, opet nije dobro, samo praktično.

ok...razumem da ne razumeš.
biti namenski loš prema nekome je vrsta vaspitavanja.
ok...možda to i nije loše. treba to umeti. ja ne umem, moram da priznam.

Vragolanka
12-03-2011, 15:46
Ne moraš da ga robijaš uopšte,ali to je već druga tema....kao što rekoh ne volim izgovore, posebno ne te vrste, a pojedini i zaslužuju da se pošteno odrobijaju ako drugačije ne može.

Da, strpljen spašen, pa ko ima strpljenja, blago njemu....

Uglavnom prate, ali takve stvari nikada se ne rešavaju pred decom, odrasli sami trebaju da rasčiste svoje probleme, bez upliva dece, ako su imalo...odrasli.

radije ću da odem, nego da me celog života grize savest. i radije ću da ga upropastim i lagano uništavam, nego da ga ubijem.

teško da se išta može sakriti od dece...

Moonster
12-03-2011, 15:49
radije ću da odem, nego da me celog života grize savest. i radije ću da ga upropastim i lagano uništavam, nego da ga ubijem.

teško da se išta može sakriti od dece...

Ipak nisi ravnodušna koliko misliš da jesi, sada se već radi o uživanju....

Može dosta toga, mada ponovo zavisi od situacije, to je tačno...

Vragolanka
12-03-2011, 15:51
Ipak nisi ravnodušna koliko misliš da jesi, sada se već radi o uživanju....

Može dosta toga, mada ponovo zavisi od situacije, to je tačno...

a ja to kao ne znam... :lol:

Moonster
12-03-2011, 15:56
a ja to kao ne znam... :lol:

Poenta je: Nisi ravnodušna :raz_076:

Raisa
12-03-2011, 16:17
tako bi i trebalo, ne treba da mu vrati...
htela si? zašto nisi?

zasto sto,bez obzira na to sto treniram osam puta nedeljno i sto se godinama bavim..raznim stvarima, ipak sma manja,on je puno veci,a i nashta da lichi dom gde ukucani trebaju medjusobno da se mlate,povredjuju,vrishte jedni na druge...mada i moja maceha je vocka cudnovata,'' vichi malo na mene '' :eek:
a i mog brata se dosta boji,brat podvikne jednom na njega ili kaze ''umukni'' i on zacuti. A i brat ne voli kad kod sebe primeti da se ponasha kao tata,to mi je i rekao,da mrzi kako u nekim situacijama ume da reaguje kao on. ironije li,jedina osoba sa kojom moj cale nije uspeo da izadje na kraj je njegova majka,moja baka ga je mlatila mentalno,gushil ga stalno itd.a da ne pominjem omiljnu recenicu moga caleta ''vasha majka je propali covek''

Raisa
12-03-2011, 16:39
da ne pominjem da su tu razlike u karakteru. moj brat kad je bio manji,ode u zabaviste i napadne ga neki drugi decak, pa ga tata pita pa sto nisi uzvratio a on kaze '' pa tata kako da ga udarim nazad kad je manji i slabiji od mene.''

Moonster
12-03-2011, 16:58
zasto sto,bez obzira na to sto treniram osam puta nedeljno i sto se godinama bavim..raznim stvarima, ipak sma manja,on je puno veci,a i nashta da lichi dom gde ukucani trebaju medjusobno da se mlate,povredjuju,vrishte jedni na druge...mada i moja maceha je vocka cudnovata,'' vichi malo na mene '' :eek:
a i mog brata se dosta boji,brat podvikne jednom na njega ili kaze ''umukni'' i on zacuti. A i brat ne voli kad kod sebe primeti da se ponasha kao tata,to mi je i rekao,da mrzi kako u nekim situacijama ume da reaguje kao on. ironije li,jedina osoba sa kojom moj cale nije uspeo da izadje na kraj je njegova majka,moja baka ga je mlatila mentalno,gushil ga stalno itd.a da ne pominjem omiljnu recenicu moga caleta ''vasha majka je propali covek''

Koja greška u pristupu stvarima :eek:
Nije bitno kolika si, već gde i kako udaraš, a baš manje ljude obično potcene "gromade" pa se neugodno iznenade :lol:

Vragolanka
12-03-2011, 18:13
zasto sto,bez obzira na to sto treniram osam puta nedeljno i sto se godinama bavim..raznim stvarima, ipak sma manja,on je puno veci,a i nashta da lichi dom gde ukucani trebaju medjusobno da se mlate,povredjuju,vrishte jedni na druge...mada i moja maceha je vocka cudnovata,'' vichi malo na mene '' :eek:
a i mog brata se dosta boji,brat podvikne jednom na njega ili kaze ''umukni'' i on zacuti. A i brat ne voli kad kod sebe primeti da se ponasha kao tata,to mi je i rekao,da mrzi kako u nekim situacijama ume da reaguje kao on. ironije li,jedina osoba sa kojom moj cale nije uspeo da izadje na kraj je njegova majka,moja baka ga je mlatila mentalno,gushil ga stalno itd.a da ne pominjem omiljnu recenicu moga caleta ''vasha majka je propali covek''

bold 1... ovo znači da i u tebi čuči jedan tata. i sport koji si izabrala, zašto ne manje agresivan, ili timski?
bold 2... ti vidiš da je ono što on/i rade pogrešno, ali sebe bi opravdala.

evo zašto je neophodno postati koliko je god moguće ravnodušan, da ne bi bili kao oni... i to što brat viče je jedna od posledica... moralo je da ih bude. onaj koji misli da je ispao normalan iz nenormalne porodice laže samog sebe.

bold 3... nije ironija, već logika. ona ga je napravila takvim, on je to preneo na decu... ti ćeš najverovatnije ne nekoga slabijeg od sebe... bilo bi lepo da grešim, ali sumnjam.

i to što te neko vređa, ili majku... a majku mu, valjda znaš k si i koliko vrediš, i kako može jedan retard da ti sruši bilo šta, sem samopouzdanja? ali, to se još i može ispraviti...

u ovakvim porodičnim yebarnicima krivim uvek majku. ona je ta koja bi trebala na svaki mogući način da zaštiti decu, ne da dozvoli da dođe do ovakvih zamena teza. nasilje obično rađa nasilje...

Vragolanka
12-03-2011, 18:15
zasto sto,bez obzira na to sto treniram osam puta nedeljno i sto se godinama bavim..raznim stvarima, ipak sma manja,on je puno veci,a i nashta da lichi dom gde ukucani trebaju medjusobno da se mlate,povredjuju,vrishte jedni na druge...mada i moja maceha je vocka cudnovata,'' vichi malo na mene '' :eek:
a i mog brata se dosta boji,brat podvikne jednom na njega ili kaze ''umukni'' i on zacuti. A i brat ne voli kad kod sebe primeti da se ponasha kao tata,to mi je i rekao,da mrzi kako u nekim situacijama ume da reaguje kao on. ironije li,jedina osoba sa kojom moj cale nije uspeo da izadje na kraj je njegova majka,moja baka ga je mlatila mentalno,gushil ga stalno itd.a da ne pominjem omiljnu recenicu moga caleta ''vasha majka je propali covek''

i nisi ga roknula zato što nemaš hrabrosti... inače bi.

Moonster
12-03-2011, 18:17
evo zašto je neophodno postati koliko je god moguće ravnodušan, da ne bi bili kao oni... i to što brat više je jedna od posledica... moralo je da ih bude. onaj koji misli da je ispao normalan iz nenormalne porodice laže samog sebe.



I koje je rešenje, mislim za te nenormalne :aha:

Moonster
12-03-2011, 18:18
i nisi ga roknula zato što nemaš hrabrosti... inače bi.

Ne kaže se roknuti, majku mu, već...... :lol:
A što bi ga rokala, zar ne može to malo finije, malo suptilnije, malo "čistije" :aha:

Vragolanka
12-03-2011, 18:19
I koje je rešenje, mislim za te nenormalne :aha:

ne biti kao oni, ne razmišljati kao oni koji su ih takvima napravili... ostale propratne pojave se daju ublažiti... neke i sanirati.
ja nemam rešenje ni za sebe, kamoli za drugog... ono što znam je da nikada sebi neću dozvoliti da "objašnjavam" bili kome, bilo šta, batinama.

Vragolanka
12-03-2011, 18:20
Ne kaže se roknuti, majku mu, već...... :lol:
A što bi ga rokala, zar ne može to malo finije, malo suptilnije, malo "čistije" :aha:

može i u rukavicama, ali suština ostaje, a sa njom treba živeti... malo li su traume?

Vragolanka
12-03-2011, 18:23
i da se razumemo, dođe i meni da zadavim nekoga, u afektu, ali promišljeno, nema šanse, rekoh već.. postoje mnogi drugi "slađi" načini, valja samo iskoristiti priliku kada se ukaže i ne uraditi, već NE uraditi ništa da mu bilo kako pomogneš. drugačije neće osetiti da boli, a shvatiti neće nikad...

Raisa
12-03-2011, 18:26
Vidi ovako.

ne znas ama bas nista,nista,nista,nista o mom zivotu,nitj sta sam ja prosla,niti koliko hrabrosti ja imam. keve ti suzdrzi se,a ne ovako po internetu napamet da seres o meni. ako ja ne serem o tebi i ne glumim jeftinog pishologa,nemoj ni ti meni.

Vragolanka
12-03-2011, 18:28
Vidi ovako.

ne znas ama bas nista,nista,nista,nista o mom zivotu,nitj sta sam ja prosla,niti koliko hrabrosti ja imam. keve ti suzdrzi se,a ne ovako po internetu napamet da seres o meni. ako ja ne serem o tebi i ne glumim jeftinog pishologa,nemoj ni ti meni.

čitam šta pišeš... i mani me filmskih citata... :lol:
istina obično boli, ja sam svoje bar svesna... a tebi na silu ne mogu i neću da je uterujem...

Moonster
12-03-2011, 18:29
čitam šta pišeš... i mani me filmskih citata... :lol:
istina obično boli, ja sam svoje bar svesna... a tebi na silu ne mogu i neću da je uterujem...

Uterivanje, postala si perverzna :per: :lol:

Vragolanka
12-03-2011, 18:30
Uterivanje, postala si perverzna :per: :lol:

zar nisam uvek bila? :namigusa:

kojica
12-03-2011, 18:31
Lele.. potepaše se.. :qq:

:place:

Raisa
12-03-2011, 18:31
Kojh filmskih citata? pa ne znas nishta o meni,ama bas nishta,sem sto sam napisala da me tukao otac. samo sto ti pucas jako nisko,to je vec druga stvar.


a ti lele zakljucila da sam kukavica jer sam rekla da necu da udaram mog caleta.

I baj di vej, arogantna si,i previse.

kazes agresivan sport,teretana nije agresivna,body forming nije agresivan,a godinama treniram ples,i isla sam na to da budem igracica,pa cak sam trener plesa htela da budem,izmedju ostalog. ali lele,bitno je da si ti napamet odmah rekla da ja treniram agresivne sporotive,napamet da ne treniram timske,sve znas o meni,eto.

причалица
12-03-2011, 19:11
radije ću da odem, nego da me celog života grize savest. i radije ću da ga upropastim i lagano uništavam, nego da ga ubijem.

tipičan škorpionski stav :qq:

Moonster
12-03-2011, 19:12
zar nisam uvek bila? :namigusa:

Pa jesi, zato te i volem :raz_079:

Raisa
12-03-2011, 19:12
radije ću da odem, nego da me celog života grize savest

nije :mrgreen:

pricalice,bolje da nas skorpije ne upoznas :mrgreen:

причалица
12-03-2011, 19:13
pricalice,bolje da nas skorpije ne upoznas :mrgreen:

ma hajde :lol: živim s jednom 21 godinu.

ЖениМиСе
12-03-2011, 19:13
zašto tući decu kad su roditelji krivi?

Moonster
12-03-2011, 19:13
Lele.. potepaše se.. :qq:

:place:

Ko se potepa i gde Kojice :eek:

причалица
12-03-2011, 19:14
zašto tući decu kad su roditelji krivi?

joj, kreš....pa ti roditelji koji su krivi najviše i lemaju decu.

Raisa
12-03-2011, 19:16
to sto je neko skorpija ama bas,ama bas nista ne znaci. ****s ti skorpiju koja je amo u znaku skorpija,a od skorpije ni kurca u natalu.
a ja znam jednu zenu koja je rak,sa pet planeta u skorpiji. neka neuka bi je potcenila,pa bi se zajebala. znak,ako nije ojacan u natalu,nista pod milim Bogom ne znaci.

ili npr riba koja ima sve planete u Ovnu,ko Rihanna,to nije riba vec ovan.

QueenOfClubs
12-03-2011, 19:16
zašto tući decu kad su roditelji krivi?
Е баш тако.

причалица
12-03-2011, 19:16
to sto je neko skorpija ma bas,ama bas nista ne znaci. ****s ti skorpiju koja je amo u znaku skorpija,a od skorpije ni kurca u natalu.
a ja znam jednu zenu koja je rak,sa pet planeta u skorpiji. neka neuka bi je potcenila,pa bi se zajebala. znak,ako nije ojacan u natalu,nista pod milim Bogom ne znaci.

ili npr riba koja ima sve planete u Ovnu,ko Rihanna,to nije riba vec ovan.

:qq: pa ja se zezam sa astrologijom u ovom kontekstu :lol:

QueenOfClubs
12-03-2011, 19:17
to sto je neko skorpija ama bas,ama bas nista ne znaci. ****s ti skorpiju koja je amo u znaku skorpija,a od skorpije ni kurca u natalu.
a ja znam jednu zenu koja je rak,sa pet planeta u skorpiji. neka neuka bi je potcenila,pa bi se zajebala. znak,ako nije ojacan u natalu,nista pod milim Bogom ne znaci.

ili npr riba koja ima sve planete u Ovnu,ko Rihanna,to nije riba vec ovan.
:eek:
Чек да видим де су ми планете :qq:

Moonster
12-03-2011, 19:18
:eek:
Чек да видим де су ми планете :qq:

Ajde i meni pogledaj, gde su mi planete, ja se ne razumem u astrologiju :rumenko:

QueenOfClubs
12-03-2011, 19:19
Ajde i meni pogledaj, gde su mi planete, ja se ne razumem u astrologiju :rumenko:
Дај ми личне податке. :rumenko:

причалица
12-03-2011, 19:19
i moja natalna ne valja ništa...zato nemam stav.

ЖениМиСе
12-03-2011, 19:20
ja moje zaturi u neki zapećak da ih ne gledim onako naširoko

Raisa
12-03-2011, 19:21
:qq: pa ja se zezam sa astrologijom u ovom kontekstu :lol:

znam ,samo kazem:raz_083:

a i znas da ima tri tipa skorpije, skorpija,zmija i orao.

причалица
12-03-2011, 19:22
ja moje zaturi u neki zapećak da ih ne gledim onako naširoko

ma, kod mene ima negde elektronska verzija, ali me sramota da je metnem na temu.....tu će sve da se vidi kakva sam nikakva :lol:

Moonster
12-03-2011, 19:26
Дај ми личне податке. :rumenko:

Koje podatke :eek:

Lične....paaaa.ovaj.....:stidljiva:

QueenOfClubs
12-03-2011, 19:27
Koje podatke :eek:

Lične....paaaa.ovaj.....:stidljiva:
Па како друкче да ти кажем де су ти и ел бијеш децу ел не...

причалица
12-03-2011, 19:28
Koje podatke :eek:

Lične....paaaa.ovaj.....:stidljiva:
:raz_114:

Vragolanka
12-03-2011, 20:16
tipičan škorpionski stav :qq:

ali, ne praštam i ne zaboravljam... :lol:


Pa jesi, zato te i volem :raz_079:

perverzija ne postoji... :lol:
:heart:


radije ću da odem, nego da me celog života grize savest

nije :mrgreen:

pricalice,bolje da nas skorpije ne upoznas :mrgreen:

prava škorpija bi rekla: ma ubiću kretena, on će meni ovo, ono... :mrgreen:
vidiš, tako i ja srljam, i ako ne izbrojim do 10 često i uradim. ali, čemu?
toliko sam sebi problema u životu napravila zbog te impulsivnosti, ega, sujete, bem li ga ako znam zbog čega...


to sto je neko skorpija ama bas,ama bas nista ne znaci. ****s ti skorpiju koja je amo u znaku skorpija,a od skorpije ni kurca u natalu.
a ja znam jednu zenu koja je rak,sa pet planeta u skorpiji. neka neuka bi je potcenila,pa bi se zajebala. znak,ako nije ojacan u natalu,nista pod milim Bogom ne znaci.

ili npr riba koja ima sve planete u Ovnu,ko Rihanna,to nije riba vec ovan.

sunce u škorpionu
asc u škorpionu
uran u škorpionu
merkur u škorpionu
mars u 8 kući... :mrgreen:
mesec (skoro) u ovnu = mars
jupiter u ovnu = mars
koliko ima od škorpije?... :lol:
ali i dalje ne bih nikoga tukla, iako možda zaslužuje... ne dozvoljam sebi da se sroljam toliko. :trepp:

Raisa
12-03-2011, 20:49
Lele.. potepaše se.. :qq:

:place:


ali, ne praštam i ne zaboravljam... :lol:



perverzija ne postoji... :lol:
:heart:



prava škorpija bi rekla: ma ubiću kretena, on će meni ovo, ono... :mrgreen:
vidiš, tako i ja srljam, i ako ne izbrojim do 10 često i uradim. ali, čemu?
toliko sam sebi problema u životu napravila zbog te impulsivnosti, ega, sujete, bem li ga ako znam zbog čega...



sunce u škorpionu
asc u škorpionu
uran u škorpionu
merkur u škorpionu
mars u 8 kući... :mrgreen:
mesec (skoro) u ovnu = mars
jupiter u ovnu = mars
koliko ima od škorpije?... :lol:
ali i dalje ne bih nikoga tukla, iako možda zaslužuje... ne dozvoljam sebi da se sroljam toliko. :trepp:

1. generacijski,ne racuna se :mrgreen:
2. u kom znaku? :mrgreen:
3. nemoj skoro,u kom znaku ? :mrgreen:

verujem ti..znas sta kazu za skorpije..pogotvo za zene koje imaju puno u natalu..niko je ne moze srushiti...al moze ona sebe samu.
evo ti britany murphy. samo skorpija moze samu sebe srushiti,niko drugi. inace mashala jake,ali znas li da su oni najslabiji i najjaci znak istovremeno :) skorpije u sushtini napadaju iz straha i dobrambenosti. ali najodnaiji,najvishe lojalni, eto Juda Iskariotski je bio skorpija,i shat se deslo,izdao Isusa,izdao Isusa i sta je na kraju ispalo...ostao je odna i najverniji.

skorpije su i najosetljiviji znak. al verovatno ne poshtujes kmezavost ribe ili raka...iako si puno,puno,osetljivija i intenzivnija nego oni,ne mozes da razumes kako neko svoje emocije ( slabosti ) moze tako na videlo da ispoljava. al u stvari vi ste deset puta gori,samo to ne pokazujete.

jesi ljubomorna? :mrgreen:

Raisa
12-03-2011, 20:50
btw,znas sta su naucnici za skorpiju primetili,kada je opkoli neka veca zivotinja,i kad nema sanse da je pobedi, ubode samu sebe svojom zaokom i umre.

причалица
12-03-2011, 20:51
jesi ljubomorna? :mrgreen:

ne verujem da je jeca ljubomorna :lol:

Moonster
12-03-2011, 20:54
:raz_114:

Šta je smešno Pričalice :mirka:

Raisa
12-03-2011, 20:54
nesreco,ljubomorna inace,pitala sam.

причалица
12-03-2011, 20:55
Šta je smešno Pričalice :mirka:

:raz_114:

Moonster
12-03-2011, 20:57
:raz_114:

:zorka:

Dakle :mirka: