PDA

Pogledaj Punu Verziju : Да ли мушкарци изумиру?



Strane : [1] 2

QueenOfClubs
04-08-2010, 10:29
Не бих да неко помисли да генерализујем, вређам или омаловажавам.
Ја сам само очајна.
Е, сад, кад сам се оградила :raz_076: да почнем.

Да ли ја то немам среће, па срећем мушкарце који неће ни да се потруде да буду
мушкарци, џентлмени, глава породице, мајстори...
Просто речено, да буду оно што треба да буду – јачи пол.

А да неко не помисли нешто брезобразно, ево и примера из живота:
(који ни случајно није усамљен)
Прегорео ми је осигурач на колима, и ја, као немоћно женско, замолим своје колеге да ми помогну.
Први је рекао да нема појма ни где су осигурачи. Ја му одговорим да је неспособан, а он мени да ће да ми покаже како је способан. Е онда се стварно није провео добро и сад не причамо. Е тако.
Други ме је питао где сам се паркирала. Е, може жена да га види с прозора па ће да буде љубоморна :eek: (а није била љубоморна кад сам јој радила дипломски, а)
Трећи ме упутио на своју жену, каже, она се боље разуме. (јбт, како га не би срамота)
Четврти, пети и шести ми дадоше број неког сервиса и при том се посвађаше који је бољи.
Ја им рекох – кад сте ми доносили своје компјутере на поправку ја вам нисам давала визит карте сервиса :mirka:
И тако, на крају баладе, замених сама. Ништа једноставније.
Али остаде питање које ме мучи...
Јер, навикла сам да мушко буде мушко у свакој ситуацији.
Не кажем да треба да буде свезналица, али зар нису мушкарци ти који воле да се играју техником, да отворе, погледају, чачну. Па и ако забрљају, нема везе. Тако се најбоље учи.

Све ређе и ређе срећем мушкарце који су то што треба да буду и за шта их је природа створила – јачи пол. И питам се, где ово води?
С друге стране, видим да су жене преузеле много на себе.
Сад је само питање, шта је старије – кокошка ил јаје.
Да ли се мушкарци повлаче због доминације жена или су жене приморане да преузму све улоге због мушкараца.

А ја... ја сам била принуђена. И никако ми се то не свиђа. :(

zLozi
04-08-2010, 11:57
I ja trazim jaci polu u svakom muskarcu. Ako se vec busaju u grudi da su jaci pol, neka onda budu to. Neka idu napolje i kada je kisa i sneg i vetar, ja ako sam slabiji pol, ostacu unutra. :raz_095:

Vragolanka
04-08-2010, 12:01
Treba izigravati debila, biti nesposoban za život, pa će se već naći neko ko će te držati za ručicu. Tako rade mnoge žene.
Što je po meni ravno infantilnosti.

Ionako sve mogu sama. Skoro sve.

zLozi
04-08-2010, 12:10
A zasto ne moze i jedno i drugo samostalna zena, koja ne izigrava debila, ali koju ce neko drzati za rucicu?

G
04-08-2010, 12:10
Ako uspete motivisati muškarce...Biće vam urađeno sve šta želite. A ako vežete maramu oko glave i bez šminke pokušate subotom ujutro da poljubite vašeg mužjaka ... Mislićete da muškarci odumiru. Tu izuzimam Kvin i njen odnos prema kolegama na poslu i obratno...Pre svega mislim na odnos unutar veze (braka). Radite malo na sebi...

Vragolanka
04-08-2010, 12:16
A zasto ne moze i jedno i drugo samostalna zena, koja ne izigrava debila, ali koju ce neko drzati za rucicu?

Neko je uvek jači.
A pogrešno je razmišljati da ako je žena ta koja je jača da joj povremeno ne treba podrška. Problem je u muškarcima.

zLozi
04-08-2010, 12:16
Ovo je odgovor Kolcaku.

Nije problem u tome, problem je sto muskarci prirodno teze dominaciji i zele da imaju moc (barem ih ja tako dozivljavam), ali realno vecina niti su dominantni, niti imaju moc, a za dz se busaju u grudi. Kada krene prica tipa mi muskarci, super, ali ako ste to sve onda budite to sto pricate da jeste.

G
04-08-2010, 12:18
Neko je uvek jači.
A pogrešno je razmišljati da ako je žena ta koja je jača da joj povremeno ne treba podrška. Problem je u muškarcima.


Ovo je odgovor Kolcaku.

Nije problem u tome, problem je sto muskarci prirodno teze dominaciji i zele da imaju moc (barem ih ja tako dozivljavam), ali realno vecina niti su dominantni, niti imaju moc, a za dz se busaju u grudi. Kada krene prica tipa mi muskarci, super, ali ako ste to sve onda budite to sto pricate da jeste.

Pogledajte u sopstveno dvorište...:)

Vragolanka
04-08-2010, 12:21
Pogledajte u sopstveno dvorište...:)

Prsla sam od toga, preuzimaš jednu po jednu obavezu na sebe... dok ne explodiraš. Možda si u pravu, moja krivica... njegova je što nije umeo da bude muškarac.

zLozi
04-08-2010, 12:21
Pogledajte u sopstveno dvorište...:)

Dobro, necemo da se raspravljamo, ali prvo vidi balvan u oku svome, pa onda trn u oku brata svoga, pardon zene svoje (mislim zene bilo koje). :lol: :lol:

G
04-08-2010, 12:24
Da li žene izumiru? Da li pokušavaju da se pretvore u muškarce? Po gradu vidim da se tako i oblače...Gde nestade igra zavođenja? Bum tras žurim na posao...Suđe,mašina ,veš...Meni je teško! Što te mama nije naučila? Idi mami pa se žali...itd.:huh:

QueenOfClubs
04-08-2010, 12:25
Treba izigravati debila, biti nesposoban za život, pa će se već naći neko ko će te držati za ručicu. Tako rade mnoge žene.
Što je po meni ravno infantilnosti.

Ionako sve mogu sama. Skoro sve.


Prsla sam od toga, preuzimaš jednu po jednu obavezu na sebe... dok ne explodiraš. Možda si u pravu, moja krivica... njegova je što nije umeo da bude muškarac.

Ипак је принуда, а не жеља...

Vragolanka
04-08-2010, 12:27
Da li žene izumiru? Da li pokušavaju da se pretvore u muškarce? Po gradu vidim da se tako i oblače...Gde nestade igra zavođenja? Bum tras žurim na posao...Suđe,mašina ,veš...Meni je teško! Što te mama nije naučila? Idi mami pa se žali...itd.

Previše je teška svakodnevica da bi se igrali pravih žena i muškaraca... A ja da čekam da mi neko zameni sijalicu, ili promeni šteker, ne mogu... u stvari za to ti nije potrebam muškarac. Razumeš... stvar je u načinu ophođenja, u osloncu... ne toliko fizičkom.

Vragolanka
04-08-2010, 12:28
Ипак је принуда, а не жеља...

Da. A želje i mogućnosti... i nje i njega, dva različita pojma.

zLozi
04-08-2010, 12:29
Da li žene izumiru? Da li pokušavaju da se pretvore u muškarce? Po gradu vidim da se tako i oblače...Gde nestade igra zavođenja? Bum tras žurim na posao...Suđe,mašina ,veš...Meni je teško! Što te mama nije naučila? Idi mami pa se žali...itd.


Izgubilo se u procepu stvarnosti, jer su zene prinudjene da se same bore. Dobra strana je sto zena ne ceka da joj muzjak donese ulov, ali losa strana je sto rece Jelena, to sto muskarci ne shvataju da i zeni ponekada treba oslonac. Sada me optuzi da je krivica iskljucivo moja.

QueenOfClubs
04-08-2010, 12:30
Previše je teška svakodnevica da bi se igrali pravih žena i muškaraca... A ja da čekam da mi neko zameni sijalicu, ili promeni šteker, ne mogu... u stvari za to ti nije potrebam muškarac. Razumeš... stvar je u načinu ophođenja, u osloncu... ne toliko fizičkom.
А чега се ми то играмо?
Првенствено жене.
Могу све сама.
Па који ће нам?
За расплод?
Ствар је у обостраном ослонцу.
Али, некако ми се чини да се мушкарци све више ослањају на жене а питам се зашто.

Vragolanka
04-08-2010, 12:34
А чега се ми то играмо?
Првенствено жене.
Могу све сама.
Па који ће нам?
За расплод?
Ствар је у обостраном ослонцу.
Али, некако ми се чини да се мушкарци све више ослањају на жене а питам се зашто.

Iskreno, ponekad poželim da me neko zagrli, ali onako, zaštitnički, bez zadnje namere, bez uslovvljavanja, da bude tu kad treba... iako to ne pokazujem, što je moja greška. I strah da je nesposoban za tako nešto je uvek prisutan... to je moj problem sa njima... plašim se kada sam jača.
I nekako ni sama ne dam više nego što sdobijam... a mislim da ne tražim puno. jednostavno, ne dam više nikom ništa.
Sad sam se iznervirala.

G
04-08-2010, 12:36
Izgubilo se u procepu stvarnosti, jer su zene prinudjene da se same bore. Dobra strana je sto zena ne ceka da joj muzjak donese ulov, ali losa strana je sto rece Jelena, to sto muskarci ne shvataju da i zeni ponekada treba oslonac. Sada me optuzi da je krivica iskljucivo moja.

Ja sam pisao u svoje ime. Vezano za svoje iskustvo. Ti se trudiš da nađeš opravdanje za ono što ti se dešava, a ja ti pokušavam ukazati na moguće uzroke. Također sam aludirao i na popravljanje posledica koje su nastale ili mogu nastati. I muškarci su iako grublji i jači pol osećajna bića. Ponovo skrećem pažnju na čulnost i vaše postavljanje u odnosu prema partneru.:)

G
04-08-2010, 12:38
Iskreno, ponekad poželim da me neko zagrli, ali onako, zaštitnički, bez zadnje namere, bez uslovvljavanja, da bude tu kad treba... iako to ne pokazujem, što je moja greška. I strah da je nesposoban za tako nešto je uvek prisutan... to je moj problem sa njima... plašim se kada sam jača.
I nekako ni sama ne dam više nego što sdobijam... a mislim da ne tražim puno. jednostavno, ne dam više nikom ništa.
Sad sam se iznervirala.


А чега се ми то играмо?
Првенствено жене.
Могу све сама.
Па који ће нам?
За расплод?
Ствар је у обостраном ослонцу.
Али, некако ми се чини да се мушкарци све више ослањају на жене а питам се зашто.

O ovome sam pisao...

Vragolanka
04-08-2010, 12:38
Ja sam pisao u svoje ime. Vezano za svoje iskustvo. Ti se trudiš da nađeš opravdanje za ono što ti se dešava, a ja ti pokušavam ukazati na moguće uzroke. Također sam aludirao i na popravljanje posledica koje su nastale ili mogu nastati. I muškarci su iako grublji i jači pol osećajna bića. Ponovo skrećem pažnju na čulnost i vaše postavljanje u odnosu prema partneru.:)

Ali, G... ako ne oseća, koji će mi... da izvineš.
Ja znam da su emotivni i tako se i ophodim prema njima, što se tiče čulnosti, nikada sebi nisam dozvolila da se zapustim ili upadnem u kolotečinu.
Pa u čemu je onda problem, majku mu yebem? :(

misticlady
04-08-2010, 12:38
Iskreno, ponekad poželim da me neko zagrli, ali onako, zaštitnički, bez zadnje namere, bez uslovvljavanja, da bude tu kad treba... iako to ne pokazujem, što je moja greška. I strah da je nesposoban za tako nešto je uvek prisutan... to je moj problem sa njima... plašim se kada sam jača.
I nekako ni sama ne dam više nego što sdobijam... a mislim da ne tražim puno. jednostavno, ne dam više nikom ništa.
Sad sam se iznervirala.

i jaka žena bi da je malo žena...treba nam zaštita,osećaj da nekome pripadamo...da se na nekoga oslonimo a da to nije drvo

QueenOfClubs
04-08-2010, 12:44
Iskreno, ponekad poželim da me neko zagrli, ali onako, zaštitnički, bez zadnje namere, bez uslovvljavanja, da bude tu kad treba... iako to ne pokazujem, što je moja greška. I strah da je nesposoban za tako nešto je uvek prisutan... to je moj problem sa njima... plašim se kada sam jača.
I nekako ni sama ne dam više nego što sdobijam... a mislim da ne tražim puno. jednostavno, ne dam više nikom ništa.
Sad sam se iznervirala.
Ајде, ајде... Имала сам такав напад и ја.
Трајао је додуше неких сат два, ал беше гадно.
Ствар је у томе што се не може мерити на кантар ко колико даје.
Онда се просто губи сваки смисао.
Претвара се у робну размену, а то никоме не треба.

Vragolanka
04-08-2010, 12:44
i jaka žena bi da je malo žena...treba nam zaštita,osećaj da nekome pripadamo...da se na nekoga oslonimo a da to nije drvo

Da, treba mi osećaj... ne reči, nego dela... ma ne mora nikad da mi kaže da me voli, samo da je tu kad treba. Bilo bi mnogo lakše... ovako se plašim da ću se pretvoriti u santu leda.
Da te razume, bez da mu kažeš, da oseti šta treba da uradi, bez da mu sugerišeš... znam da ih ima, ali nikada nisam srela takav primerak... bez uslovljavanja, ne.

G
04-08-2010, 12:44
Ali, G... ako ne oseća, koji će mi... da izvineš.
Ja znam da su emotivni i tako se i ophodim prema njima, što se tiče čulnosti, nikada sebi nisam dozvolila da se zapustim ili upadnem u kolotečinu.
Pa u čemu je onda problem, majku mu yebem? :(

E,onda si naišla na baš problematičnu osobu...Opet izuzetak ne potvrđuje pravilo. Možda samo nisi imala sreće ili si previše stavljala do znanja da si superiornija od partnera(intelektualno ili fizički ili čak oboje). Iznosim pretpostavke...

Vragolanka
04-08-2010, 12:45
Ајде, ајде... Имала сам такав напад и ја.
Трајао је додуше неких сат два, ал беше гадно.
Ствар је у томе што се не може мерити на кантар ко колико даје.
Онда се просто губи сваки смисао.
Претвара се у робну размену, а то никоме не треба.

Ne razumeš, daću sve, bez prebacivanja, bez merenja... ako vredi. Ako ne, ne dam, ma neću ni da gubim vreme. I kažem opet, bolje sama, nego nekome uteha, ili mama...

Vragolanka
04-08-2010, 12:46
E,onda si naišla na baš problematičnu osobu...Opet izuzetak ne potvrđuje pravilo. Možda samo nisi imala sreće ili si previše stavljala do znanja da si superiornija od partnera(intelektualno ili fizički ili čak oboje). Iznosim pretpostavke...

Moguće... ali ako se toga uplašio... onda i nije pravi muškarac, pa jel tako?

zLozi
04-08-2010, 12:50
Ja sam pisao u svoje ime. Vezano za svoje iskustvo. Ti se trudiš da nađeš opravdanje za ono što ti se dešava, a ja ti pokušavam ukazati na moguće uzroke. Također sam aludirao i na popravljanje posledica koje su nastale ili mogu nastati. I muškarci su iako grublji i jači pol osećajna bića. Ponovo skrećem pažnju na čulnost i vaše postavljanje u odnosu prema partneru.:)


Ti si pricao o zapustanju i marami na glavi. :lol: Ja pricam o muskarcu koji nije sposoban, kao muskarci iz Kvinine price, a najgori slucaj je kada taj i takv nesposoban muskarac udje u kucu i tu pokusava da izigrava boga. Tu da kompenzuje ono sto nema napolju, a to su moc i dominacija. Njacesce na sasvim pogresan nacin. Ne volim nesposobne muskarce, ne mislim samo na zamenu osiguraca, nego u svakom pogledu.

zLozi
04-08-2010, 12:52
i jaka žena bi da je malo žena...treba nam zaštita,osećaj da nekome pripadamo...da se na nekoga oslonimo a da to nije drvo

Sve znas, ali si zensko. :lol:

misticlady
04-08-2010, 12:54
zlozi...treba li da budem muško...biću:)

zLozi
04-08-2010, 12:54
Ne mogu da postujem nesposobnog muskarca, a jos manje da ga volim. I tada iskoci moja sadisticka crta. :(

Vragolanka
04-08-2010, 12:55
Ne mogu da postujem nesposobnog muskarca, a jos manje da ga volim. I tada iskoci moja sadisticka crta. :(

Tačno... i imaš želju da ga cediš do smrti, da ga gaziš i drobiš lagano.
I onda odbaciš kao krpu.

zLozi
04-08-2010, 12:57
zlozi...treba li da budem muško...biću:)


Qq, muskarci su krivi za sve. :lol:

G
04-08-2010, 12:58
@Vragolanka & Zlozi

Vas dve očigledo niste bile blagoslovene pravim muškarcima. Žao mi je zbog toga. Nadam se da će vam budućnost doneti ono što želite i što vam očigledno nedostaje. Vi učinite sve što je do vas a rezultat neće izostati sigurno. Ne mogu se pozivati na tuđa iskustva ali imao sam prilike videti da stvari baš tako funkcionišu. Svaki trud biva nagrađen a ogorčenje ostavite sa tim kilavcima sa kojima ste imale posla...:)

zLozi
04-08-2010, 12:58
Tačno... i imaš želju da ga cediš do smrti, da ga gaziš i drobiš lagano.
I onda odbaciš kao krpu.

Eto ko mene razume....jos jedno zensko bice. :lol:

misticlady
04-08-2010, 12:58
e pa baš:raz_114:

G
04-08-2010, 12:59
Tačno... i imaš želju da ga cediš do smrti, da ga gaziš i drobiš lagano.
I onda odbaciš kao krpu.


Qq, muskarci su krivi za sve. :lol:

Eto i potvrde ! Ogorčene ste ! To će vas ... Razmislite malo.:)

zLozi
04-08-2010, 13:00
:raz_114:

Vragolanka
04-08-2010, 13:00
Vas dve očigledo niste bile blagoslovene pravim muškarcima. Žao mi je zbog toga. Nadam se da će vam budućnost doneti ono što želite i što vam očigledno nedostaje. Vi učinite sve što je do vas a rezultat neće izostati sigurno. Ne mogu se pozivati na tuđa iskustva ali imao sam prilike videti da stvari baš tako funkcionišu. Svaki trud biva nagrađen a ogorčenje ostavite sa tim kilavcima sa kojima ste imale posla...:)

Možda je problem u očekivanjima... a ne u trudu.
Ja nisam ogorčena, samo sam malo umorna.

Vragolanka
04-08-2010, 13:01
Eto i potvrde ! Ogorčene ste ! To će vas ... Razmislite malo.:)

Ne bre, to važi samo za primer koji je Zlozi navela. Za nesposobne.
Ima i žena koje su takve...

zLozi
04-08-2010, 13:02
Eto i potvrde ! Ogorčene ste ! To će vas ... Razmislite malo.:)


Nisam ogorcena, nego ne razumem. Moguce je da imam previsoke kriterijum.

G
04-08-2010, 13:03
Kad se odmorite ... Natrag na svoje radne zadatke..."Operacija mužjak":)

misticlady
04-08-2010, 13:04
Kao što žene važe za loše vozače, ostrašćene kupoholičarke i kolekcionarke cipela, tako i muškarce prate određeni stereotipi koji se prenose s kolena na koleno ...a koji naravno ne moraju da budu tačni

Vragolanka
04-08-2010, 13:05
Kad se odmorite ... Natrag na svoje radne zadatke..."Operacija mužjak":)

Takav je plan i program za ovu godinu. :lol:

Vragolanka
04-08-2010, 13:05
Kao što žene važe za loše vozače, ostrašćene kupoholičarke i kolekcionarke cipela, tako i muškarce prate određeni stereotipi koji se prenose s kolena na koleno ...a koji naravno ne moraju da budu tačni

Predrasude...

G
04-08-2010, 13:06
Takav je plan i program za ovu godinu. :lol:

Onda sam uspeo u polemici. Samo napred !:)

misticlady
04-08-2010, 13:14
Predrasude...

nazovimo to i tako...nisam ovde da ih branim ili napadam...ali postoje oni vredni našeg zalaganja:)

zLozi
04-08-2010, 13:18
Kad se odmorite ... Natrag na svoje radne zadatke..."Operacija mužjak":)


Neko ce da bude operisan, sad i odmah. :raz_032: :lol: :lol:

QueenOfClubs
04-08-2010, 13:18
nazovimo to i tako...nisam ovde da ih branim ili napadam...ali postoje oni vredni našeg zalaganja:)
О, и те како постоје.
Ја бих пресвисла да их нема.

kojica
04-08-2010, 13:22
Ako uspete motivisati muškarce...Biće vam urađeno sve šta želite. A ako vežete maramu oko glave i bez šminke pokušate subotom ujutro da poljubite vašeg mužjaka ... Mislićete da muškarci odumiru. Tu izuzimam Kvin i njen odnos prema kolegama na poslu i obratno...Pre svega mislim na odnos unutar veze (braka). Radite malo na sebi...

aaa.. motivacija.. prava reč...:)

Svi mogu skoro sve, pitanje je samo šta smo u stanju da izazovemo kod nekoga.

Ne izumiru ni muškarci ni žene.
Izumire strpljenje i pozitivna motivacija.
Divan je osećaj biti pored osobe koja u nama budi ono najbolje. :)

Sale
04-08-2010, 13:26
О, и те како постоје.
Ја бих пресвисла да их нема.
ma čini ti se
posle nekog vremena se pokaže da nisu vredni zalaganja.
ispliva na površinu neka loša osobina.
dlake na sapunu smrad nogu nesposonost da se otpuši slivnik pogana majka ili već nešto slično što normalan čovek ne mož da trpi

misticlady
04-08-2010, 13:48
ma čini ti se
posle nekog vremena se pokaže da nisu vredni zalaganja.
ispliva na površinu neka loša osobina.
dlake na sapunu smrad nogu nesposonost da se otpuši slivnik pogana majka ili već nešto slično što normalan čovek ne mož da trpi

muškarci žele da žive sa ženom koja im se zaista sviđa. I njima je jasno da posle strastvene noći moraju da se probude pored osobe s kojom mogu normalno da razgovaraju i s kojom bi mogli da ostvare stabilnu i kvalitetnu vezu. muškarci pored sebe žele ženu s kojom će moći da dele i dobro i zlo. Iako obično sazrevaju nešto kasnije od žena, to ne znači da ne žele ozbiljnu vezu. Zbog viška testosterona muškarci važe za ofanzivce od kojih žene moraju da se brane. Međutim, ponekad i dama i te kako ume da bude ljuta, agresivna i posesivna. I njeno psihološko zlostavljanje može da ostavi „modrice“, ali one koje se ne kamufliraju tečnim puderom. Dakle, pravila nema. Nasilje nije privilegija snažnijeg pola.
Izreka da u kući mora da se zna ko kosi, a ko vodu nosi odavno je izašla iz mode. Većini muškaraca neće smetati ako ih žena pozove da izađu ili im čak plati piće. Neki će se čak osetiti i polaskano.

šta sad kažeš lepi...postoje veruj mi...

divilac
04-08-2010, 14:22
...kako ima ,,pravih,, žena, tako ima i pravih muškaraca.I jedni i drugi postoje.Pošto je tema izumiranje muškaraca, pričaćemo o njima.
Muškarca treba prepoznati, i prema njemu se odnositi onako kako se odnosiš prvog dana.
Trebaš ga voleti i kad je umoran i kad ima problema, i onda kad misliš da on tebe ne voli,...u tome je tajna uspešnih i voljenih žena!
Koje umeju i tako da se postave,....da prljave čarape uzmu i bace u mašinu za pranje, a ne čantraju pola sata gde je tim čarapama mesto,....
Muškarac jeste prilično nemarniji od žene,....ima mnogo manje osećaja za red i vrema šta je za kad,...ali se pravim pristupom prema njemu, sve može ,,ispeglati,,.....
Tajna uspešne žene je u tome da nije poklekla na prvom koraku i da nije odustala od te svoje voljene osobe, i da i u ovakvoj, još uvek vidi onu istu,...od prvog dana,....
Žena koja tako gleda na te stvari, zna, da ni ona više nije isto lepa, nije isto draga, nije onakva kakva je bila prvog dana. Brak je uzajamno poštovanje oboje.
Uvek polaziš od sebe, prvo menjaš sebe pa onda ideš na onog drugog. I uvek je to tako, po pravilu. Nedostatak osećaja, nedostatak strpljenja i tolerancije, može biti
i nestajanje ljubavi jednog prema drugom. Ljubav se nova se ne stvara nego samo izumire, ako je ne osvežavamo i u osobi koju smo nekad voleli ponovo je ne budimo,....
Muškarci vremenom postaju strožiji i prohtevniji.Žena postaje realnija, opuštenija, manje se bori da privuče i veže svoju ljubav za sebe, misli da ga ima za večnost.
Žene, ni jednog momenta ne smete pomisliti da je onaj drugi bolji od vašeg,.....vaš je naj lepši, naj bolji, i sve naj,.......samo to morate uzgajati i prepoznati u njemu,....
i staviti mu do znanja da to i cenite,....Onog momenta, kada on primeti da nije više vaš idol, gubite više vi, nego on,...ljubav polako počinje izumirati,.......
a mrtvog je teško miz groba podići,.....
Kako ima izuzetaka od pravila na jednoj strani, tako ih ima i na drugoj,....ja rekao!

Sale
04-08-2010, 14:29
muškarci žele da žive sa ženom koja im se zaista sviđa. I njima je jasno da posle strastvene noći moraju da se probude pored osobe s kojom mogu normalno da razgovaraju i s kojom bi mogli da ostvare stabilnu i kvalitetnu vezu. muškarci pored sebe žele ženu s kojom će moći da dele i dobro i zlo. Iako obično sazrevaju nešto kasnije od žena, to ne znači da ne žele ozbiljnu vezu. Zbog viška testosterona muškarci važe za ofanzivce od kojih žene moraju da se brane. Međutim, ponekad i dama i te kako ume da bude ljuta, agresivna i posesivna. I njeno psihološko zlostavljanje može da ostavi „modrice“, ali one koje se ne kamufliraju tečnim puderom. Dakle, pravila nema. Nasilje nije privilegija snažnijeg pola.
Izreka da u kući mora da se zna ko kosi, a ko vodu nosi odavno je izašla iz mode. Većini muškaraca neće smetati ako ih žena pozove da izađu ili im čak plati piće. Neki će se čak osetiti i polaskano.

šta sad kažeš lepi...postoje veruj mi...

ali ovo što si napisala nije nikaki dokaz da postoje muškarci koji bi zadovoljili žemske potrebe za vijeki vjekov.
ti si ovde pisala šta muškinje želi a to nema nikake veze sa ostvarenjem žemskih očekivanja.

kojica
04-08-2010, 14:36
lepo si rekao Divi. :)

nego..
gledam ja sad ovo moje čudo za ručkom i nešto se mislim..
ništa od toga što ume da opravlja i organizuje ne bi mi značilo
da se pretvorio u odrtavelog cinika..
nema šta ga nije u životu gazilo, počev od ratišta i raznih bolesti,
pa do problema sa poslom...
jednako je vedar kao i kada sam ga upoznala...:)
sposoban da se i u najtežoj situaciji našali..
da se nasmeje šali na svoj račun...
da ga neko posmatra i sluša, pomislio bi da su mu u životu
samo ruže cvetale...
to je nešto što i meni pomaže da opstanem..

sve te sitne i manje opravke, mogu se naučiti..
i najveća budala će naučiti da pritisne dugme na veš mašini
i da zameni ulje u motoru..
ono što se teško uči je kako zadržati mladelački duh..

Vragolanka
04-08-2010, 14:36
Da, priča o fizičkoj jačini, ženama koje preduzimaju prvi korak... o nasilju???
Muškarcima neće smetati, ali žena je ta koja očekuje poziv od njega... I o čemu pričamo, mistična?

Inače, gurbet, ne treba nikome zadovoljavanje potreba, niti se od vas očekuje ne znam ni ja šta.. samo razumevanje, pažnja, da se oseti ženom... i ne 24h na dan, naravno.
To se očekuje... i nije toliko strašno koliko zvuči. Kada ti je stalo do nekog, nije.

mona
04-08-2010, 14:36
izumrli su :raz_012:

Bisernica
04-08-2010, 14:37
Ako uspete motivisati muškarce...Biće vam urađeno sve šta želite. A ako vežete maramu oko glave i bez šminke pokušate subotom ujutro da poljubite vašeg mužjaka ... Mislićete da muškarci odumiru. Tu izuzimam Kvin i njen odnos prema kolegama na poslu i obratno...Pre svega mislim na odnos unutar veze (braka). Radite malo na sebi...

Samo jedno ću da pitam,pa posle ne moram da diskutujem na ovu temu,jer mi je tog položaja da budem i muško i žensko
kufer davno prepunjen:mirka:....sad bar znam zašto,ali bivalo je i kad nije moralo!
Ako uspemo motivisati muškarce ?!!! Ma nije valjda !
A čime to muškarci uspevaju da motivišu žene ?!
Mi smo vezale maramu oko glave....dobro,a šta i za šta ste se vi muškarci vezali ?!
Subotom bez šminke da poljubi svog mužjaka....ha, a bez čega će on nju da poljubi?!
Mi smo nenašminkane i treba da radimo na sebi....a vi ste sve odradili činjenicom da nosite visak ?!
E ,pa neće da može !

G
04-08-2010, 14:41
Samo jedno ću da pitam,pa posle ne moram da diskutujem na ovu temu,jer mi je tog položaja da budem i muško i žensko
kufer davno prepunjen:mirka:....sad bar znam zašto,ali bivalo je i kad nije moralo!
Ako uspemo motivisati muškarce ?!!! Ma nije valjda !
A čime to muškarci uspevaju da motivišu žene ?!
Mi smo vezale maramu oko glave....dobro,a šta i za šta ste se vi muškarci vezali ?!
Subotom bez šminke da poljubi svog mužjaka....ha, a bez čega će on nju da poljubi?!
Mi smo nenašminkane i treba da radimo na sebi....a vi ste sve odradili činjenicom da nosite visak ?!
E ,pa neće da može !

Dobar dan Biso.:)

mona
04-08-2010, 14:41
Ako uspete motivisati muškarce...Biće vam urađeno sve šta želite.

Pazi molimte :mirka: Pa muskarac je taj koji treba da motivise zenu... :mirka:
Pre mislim da muskarci ne rade na sebi... zene i te kako rade na sebi, tako su vaspitavane...

G
04-08-2010, 14:41
izumrli su :raz_012:

Nisu !:)

G
04-08-2010, 14:42
Pazi molimte :mirka: Pa muskarac je taj koji treba da motivise zenu... :mirka:
Pre mislim da muskarci ne rade na sebi... zene i te kako rade na sebi, tako su vaspitavane...

I ti si loše spavala? Kako si Mona?:)

Vragolanka
04-08-2010, 14:42
nema šta ga nije u životu gazilo, počev od ratišta i raznih bolesti,
pa do problema sa poslom...
jednako je vedar kao i kada sam ga upoznala...:)
sposoban da se i u najtežoj situaciji našali..
da se nasmeje šali na svoj račun...
da ga neko posmatra i sluša, pomislio bi da su mu u životu
samo ruže cvetale...
to je nešto što i meni pomaže da opstanem..

Negde sam pročitala da je mentalno zdrav čovek onaj koji ume da se našali na račun sopstvene nesreće... i to je jedini način da ne klone duhom. :lol:

Inače, oni koji traže sažaljenje od celog sveta i večito izigravaju žrtvu, nisu dovoljno jaki ni sebe da "nose", kamoli drugoga.

G
04-08-2010, 14:44
aaa.. motivacija.. prava reč...:)

Svi mogu skoro sve, pitanje je samo šta smo u stanju da izazovemo kod nekoga.

Ne izumiru ni muškarci ni žene.
Izumire strpljenje i pozitivna motivacija.
Divan je osećaj biti pored osobe koja u nama budi ono najbolje. :)

Uz sve pohvale za post koji je napisao Divilac ovaj potpisujem !:)

mona
04-08-2010, 14:45
I ti si loše spavala? Kako si Mona?:)

Ja super :) nego smisljam i ne pada mi na pamet ni jedan pametan razlog zasto bi mi trebao muskarac...:raz_012:
Osim da me motivise, a toga nema...:raz_012:

Bisernica
04-08-2010, 14:45
Dobar dan Biso.:)

Dobar dan Dži :cmok: :)

mona
04-08-2010, 14:57
aaa.. motivacija.. prava reč...:)

Svi mogu skoro sve, pitanje je samo šta smo u stanju da izazovemo kod nekoga.

Ne izumiru ni muškarci ni žene.
Izumire strpljenje i pozitivna motivacija.
Divan je osećaj biti pored osobe koja u nama budi ono najbolje. :)

Tako je Kobrice

Prava osoba je ona koja ume da u nama izazove ono najbolje... :srce:
Muskarac je taj koji se treba triditi da kod zene to izazove...
Da je motivise ...

QueenOfClubs
04-08-2010, 15:11
ma čini ti se
posle nekog vremena se pokaže da nisu vredni zalaganja.
ispliva na površinu neka loša osobina.
dlake na sapunu smrad nogu nesposonost da se otpuši slivnik pogana majka ili već nešto slično što normalan čovek ne mož da trpi
Постоје и жене и мушкарци који овако размишљају.
Једни траже мане одмах и много су срећни кад их нађу,
док се они други ни не труде, мислећи да ионако није вредно труда.
Постоји једна тема на ЉиС-у о томе.

divilac
04-08-2010, 15:13
...pitaću te za 2 godine, kad se udaš!!!
...pozvaćeš me u svatove?

QueenOfClubs
04-08-2010, 15:14
...pitaću te za 2 godine, kad se udaš!!!
...pozvaćeš me u svatove?
Мене питаш? :eek:

divilac
04-08-2010, 15:51
...pravog muškarca zaslužuje prava žena,...
apsolutno je pogrešan pristup muškarcu sa gardom da on to nije,....
ako si sigurna da ti to jesi, da ga zaslužuješ,...pokaži mu to,....nećeš zažaliti,..
Najvažniji je prvi korak,.....ali i dalje nastaviš da hodaš,....nema klecanja ni kad je teško,...
Dokazuje se kroz postupke a ne samo kroz reči,....Pravi muškarac se otkriva kroz vlastite postupke a ne samo kroz njegove,...
Moj postupak povlači njegov,....Često mojim trudom budim u njemu neprobuđeno,...Žene, .....
brak je velika promena kako za ženu, tako za muškarca,...ne očekujte da se on menja ako to ne činite prve vi,...
Brak nije eksperiment.Neuspešnim brakom možete sebi uništiti i život!
Nemojte sebi uzimati tuđi za uzor.Nema dve iste žene, pa ni dva ista muškarca. Nečiji idealan muškarac vama možda apsolutno ne bi odgovarao.
Nečiji najlošiji muškarac bi vama možda bio idealan. Tajna leži u prepoznavanju srodnih duša.Ta nit se mora pronaći i prepoznati,...
slediti je i ne ispuštati,....samo uporni uspevaju,...i, da znate,...vredi biti uporan,...
Tajna uspešnog muškarca leži u njegovoj ženi,...koliko ona ume da tom uspehu doprineti samo jednim osmehom, ne možete ni pretpostaviti,...
Isto tako, duplo više negativno utiče na njegov uspeh svojim mrzovoljnim pogledom,....
Učite na tuđim muževima,....koliko njih radije ode u kafanu nego svojoj ženi, kad ima slobodnog vremena,...
Zapitajte ga, ili sebe zašto,.....dobićete odgovor koji rešava i vaš problem,....
Možemo se mi postaviti na glavu i pričati kakve god hoćemo nebuloze,....odgovor je u nedostatku ljubavi,...
Za ljubav se bori istim žarom u braku, kao pre braka,.....samo što to mi vremenom prestajemo pa se čudimo zašto ljubav slabi,...
Smejemo se kad vidimo dvoje starih sa štapovima u rukama da se drže za ruke,...retko se vidi, ali ima,...
Verujte kad to vidite,...to je ljubav,....oni uspevaju da je očuvaju do groba,...i ne mislite da su imali idealan život u blagostanju,...
E, sad, zašto je nema, kod nekih od nas.....možemo i o tome,.....ali bi u nazivu teme možda trebalo dodati......sa ženama,...

QueenOfClubs
04-08-2010, 15:55
Све си лепо рекао.

mona
04-08-2010, 16:16
...pravog muškarca zaslužuje prava žena,...
apsolutno je pogrešan pristup muškarcu sa gardom da on to nije,....
ako si sigurna da ti to jesi, da ga zaslužuješ,...pokaži mu to,....nećeš zažaliti,..
Najvažniji je prvi korak,.....ali i dalje nastaviš da hodaš,....nema klecanja ni kad je teško,...
Dokazuje se kroz postupke a ne samo kroz reči,....Pravi muškarac se otkriva kroz vlastite postupke a ne samo kroz njegove,...
Moj postupak povlači njegov,....Često mojim trudom budim u njemu neprobuđeno,...Žene, .....
brak je velika promena kako za ženu, tako za muškarca,...ne očekujte da se on menja ako to ne činite prve vi,...
Brak nije eksperiment.Neuspešnim brakom možete sebi uništiti i život!
Nemojte sebi uzimati tuđi za uzor.Nema dve iste žene, pa ni dva ista muškarca. Nečiji idealan muškarac vama možda apsolutno ne bi odgovarao.
Nečiji najlošiji muškarac bi vama možda bio idealan. Tajna leži u prepoznavanju srodnih duša.Ta nit se mora pronaći i prepoznati,...
slediti je i ne ispuštati,....samo uporni uspevaju,...i, da znate,...vredi biti uporan,...
Tajna uspešnog muškarca leži u njegovoj ženi,...koliko ona ume da tom uspehu doprineti samo jednim osmehom, ne možete ni pretpostaviti,...
Isto tako, duplo više negativno utiče na njegov uspeh svojim mrzovoljnim pogledom,....
Učite na tuđim muževima,....koliko njih radije ode u kafanu nego svojoj ženi, kad ima slobodnog vremena,...
Zapitajte ga, ili sebe zašto,.....dobićete odgovor koji rešava i vaš problem,....
Možemo se mi postaviti na glavu i pričati kakve god hoćemo nebuloze,....odgovor je u nedostatku ljubavi,...
Za ljubav se bori istim žarom u braku, kao pre braka,.....samo što to mi vremenom prestajemo pa se čudimo zašto ljubav slabi,...
Smejemo se kad vidimo dvoje starih sa štapovima u rukama da se drže za ruke,...retko se vidi, ali ima,...
Verujte kad to vidite,...to je ljubav,....oni uspevaju da je očuvaju do groba,...i ne mislite da su imali idealan život u blagostanju,...
E, sad, zašto je nema, kod nekih od nas.....možemo i o tome,.....ali bi u nazivu teme možda trebalo dodati......sa ženama,...

Ispadne da su muskarci invalidi i da zavise od naseg osmeha pogleda,
Neka hvala ne treba mi duhovni invalid...:raz_012:
Pravi muskarac se ne plasi zena...

zLozi
04-08-2010, 16:39
Samo jedno ću da pitam,pa posle ne moram da diskutujem na ovu temu,jer mi je tog položaja da budem i muško i žensko
kufer davno prepunjen:mirka:....sad bar znam zašto,ali bivalo je i kad nije moralo!
Ako uspemo motivisati muškarce ?!!! Ma nije valjda !
A čime to muškarci uspevaju da motivišu žene ?!
Mi smo vezale maramu oko glave....dobro,a šta i za šta ste se vi muškarci vezali ?!
Subotom bez šminke da poljubi svog mužjaka....ha, a bez čega će on nju da poljubi?!
Mi smo nenašminkane i treba da radimo na sebi....a vi ste sve odradili činjenicom da nosite visak ?!
E ,pa neće da može !


Tako je Biso. Esi im rekla? I ako si im rekla! :lol: :raz_082:

zLozi
04-08-2010, 16:40
Ispadne da su muskarci invalidi i da zavise od naseg osmeha pogleda,
Neka hvala ne treba mi duhovni invalid...:raz_012:
Pravi muskarac se ne plasi zena...


Danas ce se nebo i zemlja sastaviti, slazem se se Besmrtnom. :misticlady::lol:

zLozi
04-08-2010, 18:33
Nisam ogorcena, nego ne razumem. Moguce je da imam previsoke kriterijum.

I da citiram samu sebe, da zavrsim misao.
Preispitivanje i analiza kriterijuma je neophodna, ali ako se pokaze da spustanje odvodi u nesrecnost, znaci da ne fali nista kriterijumima, vec uzorku. Nije reprezentativan.

mona
04-08-2010, 18:36
Danas ce se nebo i zemlja sastaviti, slazem se se Besmrtnom. :misticlady::lol:
desava se :lol: :raz_012: e da skoro da zaboravih :raz_082:

divilac
05-08-2010, 00:28
...prava žena ovako ne razmišlja,...ovakvim načinom razmišljanja nikad nećeš osvojiti pravog muškarca,....
Pravi muškarci ne padaju na ovakav psihološki profil,...
i uopšte ne ispada to što si ti sad rekla,...ispada ono što gore piše,...ne iskrivljuj moje reči,...
ovde uopšte nije reč o tome da se plaši, nego da je veoma voli i da i jedan njen osmeh vraća ga u život,......
Ako nekad budeš imala uspešan brak, razumećeš ovo,....Rekoh ja tebi,...muškarca žena treba da voli a ne da mrzi!!!
Ti kad čuješ za muškarca, ti generalizuješ stvari,...kao da se od tebe očekuje da voliš desetoricu odjednom, a ne iskreno jednog, onog koji tebe voli,...
Ovakva diskusija nema smisla,...Iznesi svoje mišljenje a ne karikiraj tuđe,...

mona
05-08-2010, 00:29
Pravi muskarac se ne osvaja, nego on osvaja... :raz_012:
Ne generalizujem nego iznosim svoje misljenje...

divilac
05-08-2010, 00:52
...ovo je bilo Đokondi upućeno,.....ali pitanje može i tebi!

mona
05-08-2010, 00:54
Izvini ti mene ne poznajes da bi mi sudio... a ja znam kakve muskarce privlacim i zasto :raz_012:
a i znam sta je pravi muskarac... i kakav mi treba...
ne treba mi neko drugi da mi kaze, ja sam velika cura :raz_012:

divilac
05-08-2010, 01:14
.....evo,...ja lično mislim da sam za neku ženu pravi muškarac!!!
.....i posmatram vas, koju bih smatrao pravom ženom za sebe,....
Dolazim do zaključka,...ni jednu!.......jer, prava žena se ovde ne traži, i ne na ovaj način,.....
......a u sebi ostavljam rezervu,...kada bih vas upoznao u RL, da ste za 50 % drugačije nego što se ovde pokušavate predstaviti,...
Ako bi bilo tako,...onda ima šanse da bih je i u vama prepoznao,...
Jednostavno,....prava žena za mene ne treba da je puna revolta i mržnje prema muškarcu koji greši, nego da želi videti ono što on dobro radi,...
Ovde to nisam primetio,....sem u kojicinom istupu,.....i mislim za tu ženu da je sretna, jer je realna u svom očekivanju,
kao, uostalom i njen muž što je,....iskreno se nadam,....
E, sad, imajte u vidu da ovo pišem u pola tri ujutro, i da nisam baš najbistrijeg uma, da se najbolje ne sećam svih postova sa ove teme,...
Pa je moguće ujutro da vas vidim u drugom svetlu,...kao idealnu priliku za mene,....
Nema me do popodne dok paljba ne splasne,...

mona
05-08-2010, 01:17
prava žena za mene ne treba da je puna revolta i mržnje prema muškarcu koji greši

to je tvoje vidjenje samo...
tema je o muskarcima a ne zenama...

Vragolanka
05-08-2010, 23:26
Žene su te koje biraju osvajača.

mona
06-08-2010, 01:15
naravno da zene biraju :raz_012:

G
06-08-2010, 01:22
A ne ... Muškarci biraju koga će osvajati a dame dozvoljavaju ili ne da budu osvojene. (Ako muškarci nisu izumrli) Međutim dame ipak mogu i dati pozitivan signal pravom muškarcu da može krenuti u osvajanje...Ali to sada već izlazi iz okvira teme i zahteva teoretsku raspravu uz navođenje pozitivnih i negativnih primera. Moj konačni zaključak je :

Muškarci ne izumiru !:)

mona
06-08-2010, 01:26
dobro G da ti verujemo :raz_012:

divilac
06-08-2010, 09:30
...evo novog dokaza,....ja sam još živ,....:raz_125:

kojote
06-08-2010, 10:31
Najbolje je ako mozete, da udesite da budete kraljica, tako da on cuva vas, a ne vi njega! To je najbolji nacin da ga sacuvate. Ne najbolji, to je verovatno - jedini nacin.

Samo, to se resava jos pre ulaska u dugu vezu ili udaje. Tad se resavaju ta pitanja - ko je jaci i ko ce kome da menja osigurace. A sad, recept je vrlo jednostavan:
Prvo, ne ludujte, ne ispoljavajte svoja osecanja! Uzdrzani ste do krajnje granice i veoma rezervisani prema svim ponudama! Imate utisak da gajite odredjene simpatije prema njemu, ali ni u to jos niste sigurni! Pisete ljubavna pisma samo u svom dnevniku, a na njegove poruke odgovrate sa velikim zakasnjenjem i hladno!

Drugo, on je taj koji ce prvi spomenuti brak! Vi ste, najpre, iznenadjeni tom slobodom i drskoscu! Postavljate pitanje povoda: da li ste mu bilo cime dali povoda za takvu ponudu? On je zbunjen i pometen... Vi mu posle odredjenog kolebanja oprastate. Upozoravate ga, istovremeno, da je brak za vas ozbiljna stvar i da vam se cini da je prilicno nezrelo end nestrucno prisao tom problemu! Dakle, ipak mu pruzate sansu da ponovi svoju ponudu! On ce je ponoviti. Na ponovljenu ponudu vi mu ukazujete na neke njegove slabosti i nedostatke: nedostatak umeca jednog hauzmajstora kakvi su ziveli u eri vaseg dede (eh, to je bio muskarac!), fizicke i one druge. Medjutim razmislicete... Dobice odgovor od vas kroz tri meseca. To je dobra cifra - sedam plus pet nedelja - jer lici na nesto, mada, u stvari, ne znaci nista.

Trece... Recimo da ste se udali... teska srca, preko "one stvari", na njegovo veliko navaljivanje! Od prvog dana, pazite - od prvog dana imate primedbe na njegovo umece, na njegov zapusten izgled u kuci i njegovo ponasanje! Drzite ga od pocetka u podredjenom polozaju! Ne zaboravite da ste vi kraljica - nikad potpuno zadovoljni, uvek sa dozom rezerve; sa malim, odmerenim komplimentima, tu i tamo.
Sve sto primate od njega tretirate kao minimum. To je najmanje sto je mogao za vas da ucini!
Pravite ceste aluzije na izgled i otmene gestove drugih muzeva. Tako ga lomite... Od prvog dana i svakog dana po malo. I on citav svoj zivot posvecuje iskljucivo vama, pokusavajuci da vam dokaze da vas je dostojan.
I vi ste ostvarili svoj kraljevski cilj - imate muskarca o kome ne morate brinuti!

QueenOfClubs
06-08-2010, 10:34
:(
Мени се ово никако не свиђа.
Ел то једини начин да неко буде мушко?

Man
06-08-2010, 10:35
:kojote svaka čast na iscrpnom objašnjenju :kojote:

:vaistinu:

Vragolanka
06-08-2010, 10:51
Znači, treba ih omalovažavati? :huh:

mona
06-08-2010, 11:01
Najbolje je ako mozete, da udesite da budete kraljica, tako da on cuva vas, a ne vi njega! To je najbolji nacin da ga sacuvate. Ne najbolji, to je verovatno - jedini nacin.

Samo, to se resava jos pre ulaska u dugu vezu ili udaje. Tad se resavaju ta pitanja - ko je jaci i ko ce kome da menja osigurace. A sad, recept je vrlo jednostavan:
Prvo, ne ludujte, ne ispoljavajte svoja osecanja! Uzdrzani ste do krajnje granice i veoma rezervisani prema svim ponudama! Imate utisak da gajite odredjene simpatije prema njemu, ali ni u to jos niste sigurni! Pisete ljubavna pisma samo u svom dnevniku, a na njegove poruke odgovrate sa velikim zakasnjenjem i hladno!

Drugo, on je taj koji ce prvi spomenuti brak! Vi ste, najpre, iznenadjeni tom slobodom i drskoscu! Postavljate pitanje povoda: da li ste mu bilo cime dali povoda za takvu ponudu? On je zbunjen i pometen... Vi mu posle odredjenog kolebanja oprastate. Upozoravate ga, istovremeno, da je brak za vas ozbiljna stvar i da vam se cini da je prilicno nezrelo end nestrucno prisao tom problemu! Dakle, ipak mu pruzate sansu da ponovi svoju ponudu! On ce je ponoviti. Na ponovljenu ponudu vi mu ukazujete na neke njegove slabosti i nedostatke: nedostatak umeca jednog hauzmajstora kakvi su ziveli u eri vaseg dede (eh, to je bio muskarac!), fizicke i one druge. Medjutim razmislicete... Dobice odgovor od vas kroz tri meseca. To je dobra cifra - sedam plus pet nedelja - jer lici na nesto, mada, u stvari, ne znaci nista.

Trece... Recimo da ste se udali... teska srca, preko "one stvari", na njegovo veliko navaljivanje! Od prvog dana, pazite - od prvog dana imate primedbe na njegovo umece, na njegov zapusten izgled u kuci i njegovo ponasanje! Drzite ga od pocetka u podredjenom polozaju! Ne zaboravite da ste vi kraljica - nikad potpuno zadovoljni, uvek sa dozom rezerve; sa malim, odmerenim komplimentima, tu i tamo.
Sve sto primate od njega tretirate kao minimum. To je najmanje sto je mogao za vas da ucini!
Pravite ceste aluzije na izgled i otmene gestove drugih muzeva. Tako ga lomite... Od prvog dana i svakog dana po malo. I on citav svoj zivot posvecuje iskljucivo vama, pokusavajuci da vam dokaze da vas je dostojan.
I vi ste ostvarili svoj kraljevski cilj - imate muskarca o kome ne morate brinuti!
Znaci predlazes glumatanje...
Jel ceo tvoj zivot uloga?
Koga glumis :raz_012:
Dobro nije tesko biti kraljica, nego nema kraljeva :huh:

kojote
06-08-2010, 11:48
Znaci predlazes glumatanje...
Jel ceo tvoj zivot uloga?
Koga glumis :raz_012:
Dobro nije tesko biti kraljica, nego nema kraljeva :huh:
Mozda moj prethodni post nisi bas sasvim razumela, ali ovaj ce ti sigurno nekako "leci", Djok(ond)ice. :kojote:

Mozda ne bi bilo lose da se otvori neki servis za muskarce - neka radionica gde bi mogao da se popravi svaki muskarac koji je u kvaru.
Mozda bi to moglo... pa lepo, kad zena primeti da kod muskarca nesto skripi, da je negde zaribao ili da ne prima gas, da ga slepuje - u servis, pa tamo onda strucno neka ga doteraju.
Ako mu je karoserija cuknuta ili izguzvana - da ga farbaju. Da mu zamene neki deo, da prociste dizne. Ako treba, neka mu ubace neki novi amortizer. Sve sto nadju da nije ispravno da poprave! Ako treba generalna - generalna!
To bi se isplatilo i njima i zenama. Znate kako je... Sve je vise muskaraca i sve je veca guzva u saobracaju. Malo, malo pa dodje do nekog sudara. To ne moze da se izbegne u ovolikoj guzvi.

A onda, ima i nekih tinejdzerki koje pozajmljuju tudje muskarce. Iskoriste ih pa ih ostave u nekom jarku. To je cinjenica. Zena prijavi da joj je nestao muz; policija se razleti da ga nadje... I nadje ga, slupanog, ko zna gde. Nestao je u Nisu, a oni ga nadju u Zrenjaninu! A uvek vam je jeftinije da popravljate starog muza nego da trazite novog. Zato i mislim da ne bi bilo lose da se otvori neki servis, bar za manje kvarove. Jer, remontovan muz nije nikakav luksuz. Muz "po njenom ukusu" je potreba savremene zene.

mona
06-08-2010, 11:54
razumela sam ko(jo)te prethodni post :huh:

kojote
06-08-2010, 11:56
Aha, znaci ne razumes ovaj drugi!

QueenOfClubs
06-08-2010, 12:04
Тема уопште није о мужевима.
Али, свако пише оно што му је најближе.

Тема је о томе да ли су се мушкарци променили у последњих неколико година,
и ако јесу, шта је на утицало.

Vragolanka
06-08-2010, 18:30
Nijedan neće priznati ako se i promenio. Odmah dižu gard, misleći da se od ovakvih pitanja treba braniti.
I kako da ne izumru... kad na jednog ide 7 žena...

john preston
06-08-2010, 18:45
ovo sam vec negde pisao...:kafa:

vracam se iz grada posle posla radio drugu.....i na stanici prilazimi devojcica,fina lepa skockana mini suknjica..:P..

pita me da li mogu da joj zamenim gumu.....busna..:kojote:

naravno ...treba pomoci..odemo mi do auta kad ono jos tri cice...:shocked::raz_083:

i zamenim ja ..sve to kako treba...posle me pozvale na pice.....:raz_068:

ali nisam otisao....:cry:

:tease:

Vragolanka
06-08-2010, 19:14
Sad plači, tako ti i treba kad si biJo glup... :raz_088:

john preston
06-08-2010, 19:15
placem, a suzu ne pustam..:raz_067:

john preston
06-08-2010, 19:28
zar nisam ispao muskarac,zamenuo gumu i rekao dovidjenja :raz_067::raz_067:

Vragolanka
06-08-2010, 19:29
zar nisam ispao muskarac,zamenuo gumu i rekao dovidjenja :raz_067::raz_067:

Ispao si samo džentlmen... :raz_088:

kojote
06-08-2010, 19:30
Тема уопште није о мужевима.
Али, свако пише оно што му је најближе.

Тема је о томе да ли су се мушкарци променили у последњих неколико година,
и ако јесу, шта је на утицало.
Ja sam sa "ženo moja" oslovljavao većinu svojih partnerki sa kojima bih proveo duže od deset dana,
moje dobre prijateljice takođe često govore "moj muž" kada govore o svojim partnerima, iako
njihovu vezu nije zvanično priznala ni država ni crkva...
Priča je o muško-ženskim odnosima, a to što si ti alergična i što te na samo pominjanje imenice
"muž" izbijaju ospice veličine zrele kajsije, e, to već nije priča za ovu temu.

Ako budem morao još jednom da ti objašnjavam značenje pojedinih reči u svojim pričama,
njihovu distinkciju i "šta je pisac hteo da kaže", pobacaću sav tovar sa tvoje pretovarene palube,
možda tvoj brod konačno uspe da nekako zaplovi.

john preston
06-08-2010, 19:32
malo li je to ...;)

samo nisam spomenuo broj telefona ;)

Vragolanka
06-08-2010, 19:34
malo li je to ...;)

samo nisam spomenuo broj telefona ;)

Zvaće te opet kad bude trebala da se menja guma... :lol:
šala mala... nije malo... :lol:

Zaga
06-08-2010, 19:35
ma ne daj boze daizumiru....gde ce vam dusa zene....

john preston
06-08-2010, 19:36
malo li je to ...;)

samo nisam spomenuo broj telefona ;)


Zvaće te opet kad bude trebala da se menja guma... :lol:
šala mala... nije malo... :lol:


takvoj cici bi menjao svaki dan gumu..:igrac:

nije malo..naravno..:kojote:

QueenOfClubs
06-08-2010, 19:37
Pa ja i kukam zagubljena. Ne radujem se uopšte. :(

john preston
06-08-2010, 19:38
vidim treba cesce da svracam na ovaj forum..:raz_068:

Zaga
06-08-2010, 19:39
vidim treba cesce da svracam na ovaj forum..:raz_068:
hihihihihihiihihihihi....:sojka:

lider
06-08-2010, 20:33
Vidim ja nešto mi nije dobro..hmm, znači odumirem.

QueenOfClubs
06-08-2010, 20:34
Саћеш. Само да се ожениш. :raz_128:

Alexanna
06-08-2010, 22:20
sve bi ja njih naftom polila:huh:

misticlady
06-08-2010, 22:21
a ja kresnula...mislim šibicon

mona
06-08-2010, 22:22
jel smem da pruzim podrsku :raz_088:

Alexanna
06-08-2010, 22:22
ako imas zipo more:sojka:

misticlady
06-08-2010, 22:22
dobrodosla bes

Vragolanka
06-08-2010, 22:23
Ne može sve... ne dam ja... :raz_088:

G
06-08-2010, 22:23
Vi ste nestašne i pomalo zle.:ona:

Alexanna
06-08-2010, 22:23
izumrli su kad i dinosaurusi:mrgreen:

QueenOfClubs
06-08-2010, 22:24
:eek:

Аман жене, па живот је много лепши с мушкарцима него без.
Ја реко сад ћете да се удружите да их повратимо у живот а ви би ломачу.
:huh:

Vragolanka
06-08-2010, 22:25
:eek:

Аман жене, па живот је много лепши с мушкарцима него без.
Ја реко сад ћете да се удружите да их повратимо у живот а ви би ломачу.
:huh:

Si vidla? :undecided:
Strašno...

misticlady
06-08-2010, 22:25
neka vide kako je to goreti na lomači

mona
06-08-2010, 22:26
da :raz_088:

Alexanna
06-08-2010, 22:27
neka osete:raz_076:

Vragolanka
06-08-2010, 22:27
Ja ne mogu brez njih... a vi pravac manastir.

misticlady
06-08-2010, 22:29
kad spalimo i poslednji primerak...

QueenOfClubs
06-08-2010, 22:29
Ја нећу без њих.

Alexanna
06-08-2010, 22:30
tog poslednjeg cemo ostaviti za tihu vatricu:igrac:

QueenOfClubs
06-08-2010, 22:30
kad spalimo i poslednji primerak...
Па шта ће ти манастир ондак :(

divilac
06-08-2010, 22:30
Не бих да неко помисли да генерализујем, вређам или омаловажавам.
Ја сам само очајна.
Е, сад, кад сам се оградила :raz_076: да почнем.

Да ли ја то немам среће, па срећем мушкарце који неће ни да се потруде да буду
мушкарци, џентлмени, глава породице, мајстори...
Просто речено, да буду оно што треба да буду – јачи пол.

А да неко не помисли нешто брезобразно, ево и примера из живота:
(који ни случајно није усамљен)
Прегорео ми је осигурач на колима, и ја, као немоћно женско, замолим своје колеге да ми помогну.
Први је рекао да нема појма ни где су осигурачи. Ја му одговорим да је неспособан, а он мени да ће да ми покаже како је способан. Е онда се стварно није провео добро и сад не причамо. Е тако.
Други ме је питао где сам се паркирала. Е, може жена да га види с прозора па ће да буде љубоморна :eek: (а није била љубоморна кад сам јој радила дипломски, а)
Трећи ме упутио на своју жену, каже, она се боље разуме. (јбт, како га не би срамота)
Четврти, пети и шести ми дадоше број неког сервиса и при том се посвађаше који је бољи.
Ја им рекох – кад сте ми доносили своје компјутере на поправку ја вам нисам давала визит карте сервиса :mirka:
И тако, на крају баладе, замених сама. Ништа једноставније.
Али остаде питање које ме мучи...
Јер, навикла сам да мушко буде мушко у свакој ситуацији.
Не кажем да треба да буде свезналица, али зар нису мушкарци ти који воле да се играју техником, да отворе, погледају, чачну. Па и ако забрљају, нема везе. Тако се најбоље учи.

Све ређе и ређе срећем мушкарце који су то што треба да буду и за шта их је природа створила – јачи пол. И питам се, где ово води?
С друге стране, видим да су жене преузеле много на себе.
Сад је само питање, шта је старије – кокошка ил јаје.
Да ли се мушкарци повлаче због доминације жена или су жене приморане да преузму све улоге због мушкараца.

А ја... ја сам била принуђена. И никако ми се то не свиђа. :(


....stvari ipak drugačije stoje,....ti se samo nalaziš u tavoj sredini, gde vsu žene zavele teror nad svojim muškarcima pa se oni onda plaše i devojčica,....

Vragolanka
06-08-2010, 22:31
Nema ništa gore od ogorčene, ili nedoyebane žene... ništa lično, naravno. :stidljiva:

Man
06-08-2010, 22:32
tema će biti zatvorena dok se ne očisti od spama :eek:

QueenOfClubs
06-08-2010, 22:33
....stvari ipak drugačije stoje,....ti se samo nalaziš u tavoj sredini, gde vsu žene zavele teror nad svojim muškarcima pa se oni onda plaše i devojčica,....
Али како су завеле терор?
Какви су бре то мушкарци.
Јој, није ми добро. :(

Man
06-08-2010, 22:33
šalim se :igrac:

slobodno lelemudajte :kafa:

Alexanna
06-08-2010, 22:34
tema će biti zatvorena dok se ne očisti od spama :eek:

ma jest:raz_019:

mona
06-08-2010, 22:36
tog poslednjeg cemo ostaviti za tihu vatricu:igrac:

treba uzivati :raz_088:

misticlady
06-08-2010, 22:36
šalim se :igrac:

slobodno lelemudajte :kafa:

cccc...kakav admin:igrac:

mona
06-08-2010, 22:36
šalim se :igrac:

slobodno lelemudajte :kafa:

Mane ne spamuj :mirka:

Man
06-08-2010, 22:37
pa jeste, morate malo i da se ispraznite i izjadate :)
slobodno ako vam je tako lakše :jede:

kojica
06-08-2010, 22:39
šalim se :igrac:

slobodno lelemudajte :kafa:

:raz_067::raz_067::raz_067:

mona
06-08-2010, 22:39
Mane ne zanovetaj dok te przimo :mirka:

Kobrice dalje od vatrice :sad:

Vragolanka
06-08-2010, 22:40
Baš ste žeMstvene... :cry:

G
06-08-2010, 22:40
Ič vas se ne bojim Imam pp aparat i hidrant ! Možete samo da se igrate mokrih majica ako hoćete.:raz_067:

Alexanna
06-08-2010, 22:40
cenim da ce Man biti poslednji:raz_068:

mona
06-08-2010, 22:42
G a cemo na tenane da uzivamo :raz_088:

Ciciban
03-10-2010, 22:11
prvi put vidim ovu temu i uvodni post mi mnogo lici na "emancipaciju" .

mona
04-10-2010, 03:43
Izumrli su http://razbibriga.net/imported/2010/10/sadness-1.gif

Ciciban
04-10-2010, 06:17
epa Mona mogla si da se me jos malo ostavis da zivim u nadi :)

Zazijavalo
04-10-2010, 06:21
Izumrli su http://razbibriga.net/imported/2010/10/sadness-1.gif

Nismo. Samo se baš ne osećamo dobro. :lol:

G
04-10-2010, 08:51
Izumrli su http://razbibriga.net/imported/2010/10/sadness-1.gif

Jok, samo si ti suzila sebi teren na kome posmatraš i analiziraš muškarce.:lol:

mona
04-10-2010, 18:06
Nismo. Samo se baš ne osećamo dobro. :lol:

to je to :raz_012:

G
04-10-2010, 18:08
to je to :raz_012:

:facepalm:

причалица
04-10-2010, 18:23
:facepalm:

:raz_114:

boti
04-10-2010, 20:36
izumreli qvinche..... tu i tamo ako navatas nesto sto ima upotrebnu pravu ljudsku vrednost... ono ostalo je za trash can :cry:

QueenOfClubs
04-10-2010, 20:59
Јој, па немој тако, ја нисам изгубила наду :(

doc holliday
04-10-2010, 21:00
otkad su kinezi počeli da štancuju tehniku sve je otišlo dovraga

причалица
04-10-2010, 21:07
otkad su kinezi počeli da štancuju tehniku sve je otišlo dovraga

ovo je verovatno potpuno tačno.

mona
04-10-2010, 21:16
izumreli qvinche..... tu i tamo ako navatas nesto sto ima upotrebnu pravu ljudsku vrednost... ono ostalo je za trash can :cry:

Ove je jedan izumro primerak :shocked:

doc holliday
04-10-2010, 21:18
ovo je verovatno potpuno tačno.

diplomatski odgovor nema šta


da tačno je da pravi muškarci umiru
ali medalja uvek ima i onu tamnu stranu drage moje

boti
04-10-2010, 21:59
Ove je jedan izumro primerak :shocked:

da je samo jedan :lol:

Ciciban
04-10-2010, 22:00
diplomatski odgovor nema šta


da tačno je da pravi muškarci umiru
ali medalja uvek ima i onu tamnu stranu drage moje

ima li i tamnije strane ? jbte ...:facepalm:

G
04-10-2010, 22:05
ima li i tamnije strane ? jbte ...:facepalm: jesam li ja ovo potrefila?

Ima tamnija strana i nalazi se u ženskom srcu :facepalm:

Ciciban
04-10-2010, 22:08
kroz tamne kuloare zenskog srca koraca se bakljom u ruci

причалица
05-10-2010, 18:09
da je samo jedan :lol:

da nije tužno - bilo bi smešno.

mona
09-10-2010, 06:17
i dalje izumiru :sad:

malavelika
20-10-2010, 21:48
ne izumiru Kvini, samo evoluiraju...kao i zene..zakoni prirode su i dalje najjaci

boti
20-10-2010, 22:32
evoluiraju u teske dzibere... vecina njih.. veruj mi na rech.... da sm zensko bio bi na paradi ponosa al' posto nisam moram se zrtvujem :sojka:

tol
20-10-2010, 22:35
jos uvek su dominanta...i nece skoro izumreti..

malavelika
20-10-2010, 22:37
joj, ti ces da mi kazes u sta oni evoluiraju :lol:
pa sta mislis sto sam ja i jos stotine zena veceras na netu, umesto na nekome od tih muskaraca?
zato sto je net od svog postanka do danas evoluirao u nesto sa vecim tukijem od vecine muskaraca u nasem okruzenju
plus sto je stalno u erekciji :mv:

boti
20-10-2010, 22:38
jos uvek su dominanta...i nece skoro izumreti..

znam ih dosta iz svih drustvenih krugova i da sam zensko nijedan mi ne bi valjo... a posto nisam gadljiv i veliki perfekcionista kad su medjuljudski odnosi u pitanju znaci da sam itekako u pravu....

zene se mentalno nisu nista promenile od postanka sveta i to je dobro... muskarci jesu i tu uopste nije i ne sluti na dobro....

p.s. ju 200-post :mirka: ide ban znaci...papa

misticlady
22-10-2010, 12:11
znam ih dosta iz svih drustvenih krugova i da sam zensko nijedan mi ne bi valjo... a posto nisam gadljiv i veliki perfekcionista kad su medjuljudski odnosi u pitanju znaci da sam itekako u pravu....

zene se mentalno nisu nista promenile od postanka sveta i to je dobro... muskarci jesu i tu uopste nije i ne sluti na dobro....

p.s. ju 200-post :mirka: ide ban znaci...papa

potpisujem...misim to za ban...voles ti svoju zemlju banovinu pa to ti je:raz_114:

eqrem
24-10-2010, 06:35
potpisujem...misim to za ban...voles ti svoju zemlju banovinu pa to ti je:raz_114:

cim sam vido tvoje baletanqe sfatio sam da moram jer mi je chuqa vaznija od tvog sqribmanskog zanosa :lol:

Moonster
11-12-2010, 08:36
Muškarci kao vrsta ne izumiru, barem ne još......
Osnovni problemi u relacijama muškarac-žena su počeli sa emancipacijom tadašnjih žena, nemam ništa protiv toga, naprotiv, ali ta emancipacija se nije zaustavila, nastavila je da se pojačava na svim frontovima, čak i na onim tradicionalnim muškim poslovima. Muškarci su kao i svaka druga vrsta počeli da se povlače, žene da preuzimaju sve više i više dok na kraju nisu preuzele primat u svim oblastima i na taj način potisnuli muškarce u drugi plan. Danas nema žene koja ne može sve isto, čak i bolje od većine muškaraca, postavlja se logično pitanje:"Šta će mi muškarac, ako sve mogu sama u svakom smislu ( izuzimajući još uvek reprodukciju, mada današnje klinike su se za to pobrinule ) ?".
Ogovor je da muškarci više nikome ne trebaju jer nema žena kojima treba popraviti nešto ili promeniti gumu na autu i slično.
Nove generacije muškaraca odrasle su uz taj stereotip, da žena može sve sama i da joj muškarac nije potreban kao ispomoć u bilo kom obliku.
Tako da imamo interesnantnu situaciju, a to je da određenom broju žena još uvek na neki način treba muškarac, ali njih u novijim generacijama jednostavno nema, vrednosti koje su nekada bile prenošene u vezi muškaraca nisu se prenele na nove generacije, na taj način je klasični muškarac kojeg pojedine žene danas traže u mlađoj muškoj populaciji definitivno stvar prošlosti.
Još jedna posledica feminizma je novac, žene su počele da zarađuju isto ili više od muškaraca, muškarac je izgubio funkciju "hranitelja" porodice i oslonca porodice u tom smislu, ali postoji i gora posledica, a to je da su žene počele da mere "vrednost" zajednice i braka sa muškarcem sa kojim su u toj zajednici. Tako sadašnja žena kalkuliše sa tim da oko muškarca ima samo posla, jer treba skuvati nešto za ručak ( da li ijedna žena više kuva i da li zna šta je to šporet ? ), treba prati njegovu odeću, neuredni su, treba ga razumeti iako je njoj PMS.......itd. Žena koja dovoljno zarađuje postavlja sasvim očekivano pitanje:"Šta će mi muškarac, kada oko njega imam samo posla i sve sama radim?". Odgovor je jednostavan, muškarac joj ne treba. Jedino što je ostalo još kao potreba za muškarcem je razmnožavanje, ali i tu su muškarci svedeni na statistiku na papiru, odeš u kliniku želiš veštačku oplodnju, biraš genetske karakteristike oca i za 9 meseci dobijaš svoje dete. Inače se u zadnje vreme baš u medijima potencira ta veza deteta i majke, ali otac se nigde ni u jednom kontekstu ne spominje, pretpostavljam jer ne postoji više ni u tom smislu.
Muškarci se prilagođavaju na drugi način, žene svode samo na sexualnu potrebu u većini slučajeva, jer šta će ti žena koja samo zvoca, koja nikada nije zadovoljna, koja je nervozna...itd. Muškarci su počeli da se poistovećuju u mnogim stvarima sa ženama, ali ne iz razloga da pomognu ženama ( ne zaboravimo to ženama više nije potrebno ), već iz razloga da postanu samodovoljni, da sami sebi kuvaju, sami sebi peru odeću, sami peglaju, sami rade sve ono što su nekada radile žene. Sexualne potrebe se zadovoljavaju na dva načina, jedan je vikend sex, a drugi je escort agencija, zavisi šta ko sebi može da priušti. Suština je da ni sa jedne ni sa druge strane nema neke želje za stvaranjem neke emotivne veze, već želje samo za zadovoljavanjem trenutnih potreba.
Kao što neko reče, živimo za trenutak i ništa više od toga.
Kada se sve sagleda, ako se ovako nastavi, a bojim se da hoće, muškarci će postati vremenom suvišni,a njihova će sudbina po tom pitanju biti trajno zapečaćena, moći će se naći samo u muzeju i nigde više.

kojica
11-12-2010, 09:14
De je u svom ovom trebanju i ne-trebanju ljubav? :lol:

Moonster
11-12-2010, 09:16
De je u svom ovom trebanju i ne-trebanju ljubav? :lol:

Baš tako Kojice, nema je, izumrla izgleda....

kojica
11-12-2010, 09:17
Pa da. To je zapravo problem.

Lubav izumire, a ne muškarci ili žene.

Tibi
11-12-2010, 09:19
Pa da. To je zapravo problem.

Lubav izumire, a ne muškarci ili žene.
A el ima neka definicija za tu...ljubav:raz_088:

Moonster
11-12-2010, 09:20
Da, ali i promenili su međusobne odnose drastično, sveli su sve samo na trenutne potrebe, nema više romantike ( šta li to beše....), samo brzina, žurba, novac, potrebe i ništa više...

Na neki način izumrli su i muškarci i žene kada ih sada pogledaš u odnosu na nekada.

kojica
11-12-2010, 09:22
A el ima neka definicija za tu...ljubav:raz_088:


da vidiš i da nema...:lol:

Otvorila sam jednom negde davno takvu temu i bilo je citata i citata,
al ni jedan nije odgovarajući.

Jedna od definicija bi bila Bog. :lol:

G
11-12-2010, 09:22
A el ima neka definicija za tu...ljubav:raz_088:

Nema definicija...Konzumacija ili apstinencija kao sa najboljim pićima i hranom prijatelju...:)

G
11-12-2010, 09:23
da vidiš i da nema...:lol:

Otvorila sam jednom negde davno takvu temu i bilo je citata i citata,
al ni jedan nije odgovarajući.

Jedna od definicija bi bila Bog. :lol:

Onda je ljubav nešto imaginarno ... mislim ako sledimo tu definiciju...:g:

kojica
11-12-2010, 09:24
Da, ali i promenili su međusobne odnose drastično, sveli su sve samo na trenutne potrebe, nema više romantike ( šta li to beše....), samo brzina, žurba, novac, potrebe i ništa više...

Na neki način izumrli su i muškarci i žene kada ih sada pogledaš u odnosu na nekada.
A i romantika se u ovo doba šarenila i izobilja pretvorila u katastrofalni kič.
Za pravu romantiku potrebna je teška beda. :)

G
11-12-2010, 09:25
A i romantika se u ovo doba šarenila i izobilja pretvorila u katastrofalni kič.
Za pravu romantiku potrebna je teška beda. :)

Za pravu romantiku potrebno je imati partnera ostalo se lepi uz ljubav...:)

Moonster
11-12-2010, 09:29
A i romantika se u ovo doba šarenila i izobilja pretvorila u katastrofalni kič.
Za pravu romantiku potrebna je teška beda. :)

U kom smislu beda, materijalnom ili emotivnom ili oboje ?

Kič, nažalost tačno je a najveći su kopije parfema...uhhhhhh........

kojica
11-12-2010, 09:34
Materijalnom naravno...:lol:

Moonster
11-12-2010, 09:36
Materijalnom naravno...:lol:

Znaš, sada kada to spomenu, u pravu si 1000000% ako ne i više :)

QueenOfClubs
11-12-2010, 18:13
Muškarci kao vrsta ne izumiru, barem ne još......
Osnovni problemi u relacijama muškarac-žena su počeli sa emancipacijom tadašnjih žena, nemam ništa protiv toga, naprotiv, ali ta emancipacija se nije zaustavila, nastavila je da se pojačava na svim frontovima, čak i na onim tradicionalnim muškim poslovima. Muškarci su kao i svaka druga vrsta počeli da se povlače, žene da preuzimaju sve više i više dok na kraju nisu preuzele primat u svim oblastima i na taj način potisnuli muškarce u drugi plan. Danas nema žene koja ne može sve isto, čak i bolje od većine muškaraca, postavlja se logično pitanje:"Šta će mi muškarac, ako sve mogu sama u svakom smislu ( izuzimajući još uvek reprodukciju, mada današnje klinike su se za to pobrinule ) ?".
Ogovor je da muškarci više nikome ne trebaju jer nema žena kojima treba popraviti nešto ili promeniti gumu na autu i slično.
Nove generacije muškaraca odrasle su uz taj stereotip, da žena može sve sama i da joj muškarac nije potreban kao ispomoć u bilo kom obliku.
Tako da imamo interesnantnu situaciju, a to je da određenom broju žena još uvek na neki način treba muškarac, ali njih u novijim generacijama jednostavno nema, vrednosti koje su nekada bile prenošene u vezi muškaraca nisu se prenele na nove generacije, na taj način je klasični muškarac kojeg pojedine žene danas traže u mlađoj muškoj populaciji definitivno stvar prošlosti.
Još jedna posledica feminizma je novac, žene su počele da zarađuju isto ili više od muškaraca, muškarac je izgubio funkciju "hranitelja" porodice i oslonca porodice u tom smislu, ali postoji i gora posledica, a to je da su žene počele da mere "vrednost" zajednice i braka sa muškarcem sa kojim su u toj zajednici. Tako sadašnja žena kalkuliše sa tim da oko muškarca ima samo posla, jer treba skuvati nešto za ručak ( da li ijedna žena više kuva i da li zna šta je to šporet ? ), treba prati njegovu odeću, neuredni su, treba ga razumeti iako je njoj PMS.......itd. Žena koja dovoljno zarađuje postavlja sasvim očekivano pitanje:"Šta će mi muškarac, kada oko njega imam samo posla i sve sama radim?". Odgovor je jednostavan, muškarac joj ne treba. Jedino što je ostalo još kao potreba za muškarcem je razmnožavanje, ali i tu su muškarci svedeni na statistiku na papiru, odeš u kliniku želiš veštačku oplodnju, biraš genetske karakteristike oca i za 9 meseci dobijaš svoje dete. Inače se u zadnje vreme baš u medijima potencira ta veza deteta i majke, ali otac se nigde ni u jednom kontekstu ne spominje, pretpostavljam jer ne postoji više ni u tom smislu.
Muškarci se prilagođavaju na drugi način, žene svode samo na sexualnu potrebu u većini slučajeva, jer šta će ti žena koja samo zvoca, koja nikada nije zadovoljna, koja je nervozna...itd. Muškarci su počeli da se poistovećuju u mnogim stvarima sa ženama, ali ne iz razloga da pomognu ženama ( ne zaboravimo to ženama više nije potrebno ), već iz razloga da postanu samodovoljni, da sami sebi kuvaju, sami sebi peru odeću, sami peglaju, sami rade sve ono što su nekada radile žene. Sexualne potrebe se zadovoljavaju na dva načina, jedan je vikend sex, a drugi je escort agencija, zavisi šta ko sebi može da priušti. Suština je da ni sa jedne ni sa druge strane nema neke želje za stvaranjem neke emotivne veze, već želje samo za zadovoljavanjem trenutnih potreba.
Kao što neko reče, živimo za trenutak i ništa više od toga.
Kada se sve sagleda, ako se ovako nastavi, a bojim se da hoće, muškarci će postati vremenom suvišni,a njihova će sudbina po tom pitanju biti trajno zapečaćena, moći će se naći samo u muzeju i nigde više.
Потпуно се слажем са свим овим. Нешто слично сам и ја писала.
Оно што мене чуди је како су се мушкарци "предали без борбе"...
Жене су се избориле за независност у сваком смислу, питање је зашто...
Да им је било лепо онако, сигурно не би себи натовариле на врат сијасет обавеза које могу лепо да се поделе.
Нешто ту ипак није било како треба... Мислим у старом поретку ствари...
А ни ово не ваља...

Zazijavalo
12-12-2010, 10:42
"Stari poredak" funkcionisao je do II sv. rata. Ponuda radnih mesta bila je u relativnoj ravnoteži sa brojem muškaraca koji su se zapošljavali.
A onda su žene napravile invaziju na tržištu rada. Rezultat je da su nadnice prepolovljene zbog velike ponude nove radne snage, pa je jedna porodica živela od isto toliko ili manje novca nego ranije, ali je udvostručen broj osoba u porodici koje su bile zaposlene.

Može izgledati da "pravih muškaraca" više nema. Ali nije tako. "Pravi muškarac" je prilično neugledna društvena kategorija. Gleda svoja si posla, brine za porodicu. Zato često ostane neugledan i neprimećen. :)

причалица
12-12-2010, 12:35
Жене су се избориле за независност у сваком смислу, питање је зашто...

gde su se to izborile za nezavisnost? u svojoj kući nisu....i dalje rmbaju iako idu i na posao. samo su natovarile sebi više obaveza....ne vidim ja tu nikakvu nezavisnost.
a muškarci ne izumiru...nema šanse.

Moonster
14-12-2010, 05:01
Потпуно се слажем са свим овим. Нешто слично сам и ја писала.
Оно што мене чуди је како су се мушкарци "предали без борбе"...
Жене су се избориле за независност у сваком смислу, питање је зашто...
Да им је било лепо онако, сигурно не би себи натовариле на врат сијасет обавеза које могу лепо да се поделе.
Нешто ту ипак није било како треба... Мислим у старом поретку ствари...
А ни ово не ваља...

Pritisak medija i posebno pritisak tržišta kao što je i naveo Zazijavalo, odradio je svoje po pitanju "borbe" muškaraca za svoje mesto u društvu. Kod sistema pre emancipacije nije odgovarala nikako potpuna marginalizacija žena u svim društveno bitnim sferama.
Sa druge strane moje je mišljenje da ženama ni danas ne bi trebalo omogućiti pristup u neke kategorije posla, zbog toga što te kategorije uništavaju ženu i fizički i psihički i najčešće na oba navedena polja. Tako recimo imamo zanimanje gde žena koja ima porodicu ide recimo kao profesionalni vojnik tamo gde je pošalju, recimo Irak ili Afganistan. Ja ne dovodim uopšte u sumnju sposobnost određenog broja žena da psihofizički pariraju muškarcima na tom polju ili da u unutrašnjim vojnim strukturama budu i višestruko bolje od većine muškaraca ( posebno na polju strategije, kontarobaveštajnog i obaveštajnog rada, ABH poslova, razvoja vojne namenske industrije i slično ) ali ono što po meni nije u redu je da se žene izlažu namerno svojevoljno takvim stresovima gde rezultati nikako nisu pogodni za bilo koga ko učestvuje u takvim stvarima. Žena koja je profesionalni vojnik psihički će kao osoba izaći iz takvog posla potpuno promenjena kao ličnost ( što se naravno dešava i muškarcima ), te kao takva posebno ako ima porodicu gde su u pitanju deca, nema šanse da će moći biti ista ona majka sa istom količinom pažnje i strpljenja i tolerancije prema detetu koje je imala pre prihvaćenog posla. Na taj način ta porodica ostaje trajno uskraćena po pitanju dece i njihovog najboljeg razvoja u jednom zdravom okruženju. Ja ne dovodim u pitanje ljubav te žene prema svome detetu, to bi bio totalni apsurd, ali definitivno tvrdim da to niije više u psihičkom smislu ta ista osoba koja je bila pre prihvatanja takve vrste posla. Po mom mišljenju žene bi trebalo izuzeti iz svih vrsta profesija koje su stalno stresne zbog izloženosti posrednoj ili neposrednoj opasnosti po život ili zdravlje žene koja taj posao obavlja. Naravno, na njeno izričito insistiranje mora joj se dozvoliti takav posao, ali to definitivno nije preporučljivo.
Smatram da je u tom smislu emancipacija učinila dobar iskorak kada su ženama dozvoljena sva zanimanja i gde je na primerima određenih žena dokazano da su i više nego sposobne da obavljaju sve vrste poslova. Međutim emancipacija je tada trebala stati, tu se zaustaviti, redefinisati pozicije žene u radnoj sredini, zaštititi je na taj način da joj dozvoli pristup svim oblastima gde za nju nema posrednog ili neposrednog rizika po život i/ili zdravlje i na taj način zaštititi ženu i kao radnika i kao vrlo bitan oslonac jedne zdrave porodice. Međutim, nažalost to se nije desilo i ne dešava se iako bi trebalo, emancipacija je umesto toga "poslužila" žene na tacni tržištu rada i neumoljivim poslodavcima kojima je interes samo što jeftinija proizvodnja,a ne nikada zaštita žene koja radi u bilo kom smislu. Emancipacija umesto da zaštiti žene na opisani način, ona ih je samo gurnula van kuće da se bore ravnopravno sa muškarcima, tako da sada više nemamo jednog roditelja koji je bio u kući, posebno kada je dete bilo malo i kada je trebalo najveću pažnju, sada imamo dva roditelja koji rade i ženu koja kao majka nema nikakve posebne povlastice u većini zemalja na svetu, već se tretira samo kao prepreka u pojedinim firmama. Tako imamo određene firme koje namerno nikada ne zapošljavaju žene, posebno mlađih godina, jer poslodavac ne želi da ima ženu koja će biti na porodiljskom bolovanju i za koju će morati da izdvaja određen novac i da traži zamenu na određeno vreme, a dotična neće raditi efektivno ništa u firmi. Takav pogrešan odnos poslodavaca direktna je posledica pogrešnog odnosa države, koja bi mogla, samo kada bi htela, da poslodavcima koji imaju žene koje su i majke do određenog godišta dece daju određene poreske olakšice, tako bi ih poslodavci videli kao jako poželjnu radnu snagu,a ne kao problem u poslu, ali država ne želi da se odrekne novca od poreza i ne vidi činjenicu da tek svaki bračni par koji ima troje ili više dece doprinosi porastu priraštaja zemlje, dok dvoje dece održava priraštaj na nuli, a manje od 2 dece stvara negativan priraštaj stanovništva zemlje. Ponovo kao mehanizam koji je tu najviše kriv su upravo "moderne" feministice koje imaju neka feministička udruženja i bore se za pravo da žena bude član podmorničke posade, ali su zaboravile da se bore za sve one žene koje imaju decu ili koje su samohrane majke sa decom, pa ih više ima na poslu nego kod kuće i slično. Jednostavnije rečeno stari sistem vrednosti žene u društvu, gde žena nije imala pravo glasa i novi "feministički" sistem gde se žena ne uvažava kao vrlo bitan element jake i zdrave porodice, već se tretira samo kao jeftina i često nepoželjna radna snaga predstavljaju dva sistema potpunih krajnosti i od kojih niti jedan od ta dva sistema ne valja za ženu. Feminizam nije uspeo kao pokret da zaštiti prava žene kao radnika, kao majke, kao nosioca porodice i njenog razvoja u smislu razvoja i nege dece, već je kao pokret otišao u totalno drugu krajnost i nije uspeo da se zadrži na sredini između ove dve navedene krajnosti, gde bi definitivno najmanje 90% žena bilo zadovoljno sa takvim postignutim pravima, ali istovremeno i sa postignutom zaštitom žena po navedenim pitanjima.
Iz navedenog proizilazi zaključak da je nekada bolje nemati zastupnika po pitanju feminizma i njegove primene u sadašnjem društvu ( tu mislim izričito samo na današnje feministice, a ne na prvobitni feministički pokret ) nego biti zastupljen ali na totalno neadekvatan i krivi način kao što su žene danas društveno zastupljene.

G
14-12-2010, 19:46
jah...:zrika:

Don Kihot
16-12-2010, 21:10
ako odgovorim sa da onda moram to pitanje postaviti i za zene i opet odgovoriti sa da. Za mnoge vrste znamo zasto su izumrle i to nije zavisilo od njih vec je bio spoljni uticaj jedino mi sami sebi stvaramo okruzenje za izumiranje

slonce
02-02-2011, 00:37
...vec se osecam kao dinosaurus :undecided:

Flertusa Cipelic
06-03-2011, 21:48
Ne vozim , spas li moj:)
Mislim da smo same krive. Htele emancipaciju, imamo je :)

Vragolanka
06-03-2011, 23:56
nema to veze sa emancipacijom i kontraefektima... ili jesi, ili nisi... :lol:
možda ih i ima, ali ne mogu da dođu do izražaja...

QueenOfClubs
10-03-2011, 19:42
Ко им брани?

Moonster
10-03-2011, 19:58
Ко им брани?

Žene brane, ostave muškarce gole u šumi, eto ko nam brani :eek:

QueenOfClubs
10-03-2011, 20:02
Žene brane, ostave muškarce gole u šumi, eto ko nam brani :eek:
:raz_114:

Ај сад озбиљно, да ли је неко прави мушкарац ако не успева да дође до изражаја од жена?

tripp
10-03-2011, 20:05
bice da su zene postale malo dominantnije od muskaraca.. recimo situacija kad zena tuce svako poslepodne svog muza, pa izem ti muza :)

pitanje je, da li zene kao nezniji pol imaju to pravo da brane muskarcima ovo ili ono, da naredjuju i da manipulinu nad njima? ravnopravni ili ne jedni bez drugih ne mogu..

Moonster
10-03-2011, 20:06
:raz_114:

Ај сад озбиљно, да ли је неко прави мушкарац ако не успева да дође до изражаја од жена?

Naravno da jeste, ja ne želim da ikada dođem do izražaja u kuhinji ili kućanskim poslovima u odnosu na žeMske :zrika:

Eto vidiš da sam u pravu Kvin, kao i uvek :raz_067:

QueenOfClubs
10-03-2011, 20:07
bice da su zene postale malo dominantnije od muskaraca.. recimo situacija kad zena tuce svako poslepodne svog muza, pa izem ti muza :)

pitanje je, da li zene kao nezniji pol imaju to pravo da brane muskarcima ovo ili ono, da naredjuju i da manipulinu nad njima? ravnopravni ili ne jedni bez drugih ne mogu..
Биће да јесу. Ал опет, питам, како је до тога дошло, како су мушкарци то допустили?

QueenOfClubs
10-03-2011, 20:08
Naravno da jeste, ja ne želim da ikada dođem do izražaja u kuhinji ili kućanskim poslovima u odnosu na žeMske :zrika:

Eto vidiš da sam u pravu Kvin, kao i uvek :raz_067:
Па ондак постајеш завистан од ње. :mrgreen:

tripp
10-03-2011, 20:23
interesantno je, ali nije dobro da toliko pristrasno branimo muskarce, privatno aj ok ali javno ne valja, ali hajde da krenemo od toga kada neki muskarac ima vise devojaka - on pokazuje koliko je musko i smeker a zena ako prevari odmah je promiskuitetna. zeznuta je ovo tema :)

Moonster
10-03-2011, 20:23
Па ондак постајеш завистан од ње. :mrgreen:

Jok, ja sam nezavisan kao Texas :zrika:

Što bih bio zavisan, ona meni, ja njoj i sve je ok ;)

QueenOfClubs
10-03-2011, 20:29
Па јесте ово зајебана тема, зато је и отворих :mv:
Можда је нисте пратили од почетка, али мени се овакво стање ствари никако не свиђа.
У ствари, мени се више ништа не свиђа. :(

tripp
10-03-2011, 20:34
Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако. :(

objasnila :P

Moonster
10-03-2011, 20:34
Па јесте ово зајебана тема, зато је и отворих :mv:
Можда је нисте пратили од почетка, али мени се овакво стање ствари никако не свиђа.
У ствари, мени се више ништа не свиђа. :(

Pa dobro, ozbiljno sada, šta je tebi po volji ?

Mislim, kakav je po tvom mišljenju muškarac koji je to u pravom smislu reči ? :g:

QueenOfClubs
10-03-2011, 20:35
Та ми је омиљена.
Што убаци тог тужњикавог?

tripp
10-03-2011, 20:37
ugurao se siroma, slucajnost.. i mene zanima sta se misli pod tim pravim "muskarcem"?

QueenOfClubs
10-03-2011, 20:47
Pa dobro, ozbiljno sada, šta je tebi po volji ?

Milsim, kakav je po tvom mišljenju muškarav koji je to u pravom smislu reči ? :g:
Аух, знаш ли ти колики је то списак? :lol:
Негде сам га и (за)турила на форуму.

Одважан, без предрасуда, без потребе да омаловажава друге да би себе истакао.
Заинтересован, упоран, пун амбиција, са жељом да заштити своју породицу.
Зрео. Да прихвата одговорност. Вредан. Стабилан и јак. Са циљем.
Ведрог духа. Да не поклекне пред првом препреком (а ни другом, ни трећом...).

Ел нема тога? :facepalm:

tripp
10-03-2011, 20:49
ma slusajte... muskarci su postali nezniji pol jer sad oni hoce da budu ravnopravni sa zenama :) hahahaha

Moonster
10-03-2011, 20:50
Аух, знаш ли ти колики је то списак? :lol:
Негде сам га и (за)турила на форуму.

Одважан, без предрасуда, без потребе да омаловажава друге да би себе истакао.
Заинтересован, упоран, пун амбиција, са жељом да заштити своју породицу.
Зрео. Да прихвата одговорност. Вредан. Стабилан и јак. Са циљем.
Ведрог духа. Да не поклекне пред првом препреком (а ни другом, ни трећом...).

Ел нема тога? :facepalm:

Odmah ću ti odgovoriti...

Boldovano ćeš jako teško naći, a ostalo više-manje lako.

Baš si zahtevna :facepalm:

tripp
10-03-2011, 20:53
retko da ces naci takovog muskarca, 95% su trenutno "mamine maze" :)

QueenOfClubs
10-03-2011, 20:57
Ето :facepalm:

tripp
10-03-2011, 21:00
queen nemo' ocajavas :) ima nas ovde :P

QueenOfClubs
10-03-2011, 21:08
Кога, чега? :kafa1:

tripp
10-03-2011, 21:10
sto bi rekli "dobrih muskaraca" :)
salim se naravno

QueenOfClubs
10-03-2011, 21:14
Ма знам. :)
Него бре, не могу више да се снађем и питам се да ли сам ја нормална.
Не ради се овде о томе каквог бих ја мушкарца.
Ради се о томе какви мислим да би требало да буду у већини...

tripp
10-03-2011, 21:17
za sve je kriv ovaj moderan svet :) ja ne vidim drugog krivca

QueenOfClubs
10-03-2011, 21:21
Ај да га мењамо :dosada:

tripp
10-03-2011, 21:23
:huh: to ce biti velik pos'o :) napravimo svet u C++ codu pa nek se svi slikaju :)

QueenOfClubs
10-03-2011, 21:26
Па кад им лупимо по три петље у процедуру...
Е
:lol:
Има само у кверије да упадају, ал џаба, форма је главна.

причалица
11-03-2011, 12:05
Па кад им лупимо по три петље у процедуру...
Е
:lol:
Има само у кверије да упадају, ал џаба, форма је главна.
:krsti: strašno, niš ne razumem

Moonster
11-03-2011, 15:23
Ма знам. :)
Него бре, не могу више да се снађем и питам се да ли сам ја нормална.
Не ради се овде о томе каквог бих ја мушкарца.
Ради се о томе какви мислим да би требало да буду у већини...

Ne znam Kvin, ni sam više nisam pametan :facepalm:
Nekada se znalo koje uloge kome pripadaju, a danas, ne zna se više 'ko pije 'ko plaća :aha:
Danas je sve otišlo iz jedne krajnosti u sasvim drugukrajnost, ne tako davno žene nisu imale pravo glasa, pravo na određene poslove...itd.
To je bila jedna krajnost, danas imaju većinu prava, posebno kada se radi o tržištu rada, može žena da bude i rudar i da lopatom ugalj ubacuje u kotao, ma koga briga više, to je druga krajnost.
Sve mi se čini da su se ljudi u tim krajnostima pogubili, muškarci su pošli linijom da ih žene izdržavaju u većini slučajeva i to je postalo "normalno" :facepalm:
Žene sa linijom razmišljanja:"Šta ćeš mi ako sve moram sama da radim i još tebe da držim..." :facepalm:
Tako da se osećam pomalo kao dinosaurus u poslednjim momentima ledenog doba koje očigledno završava, a dinosaurusi definitivno izumiru :aha:

причалица
11-03-2011, 16:27
Žene sa linijom razmišljanja:"Šta ćeš mi ako sve moram sama da radim i još tebe da držim..." :facepalm:


:( na žalost, ima dosta takvih slučajeva....

QueenOfClubs
11-03-2011, 17:29
Ne znam Kvin, ni sam više nisam pametan :facepalm:
Nekada se znalo koje uloge kome pripadaju, a danas, ne zna se više 'ko pije 'ko plaća :aha:
Danas je sve otišlo iz jedne krajnosti u sasvim drugukrajnost, ne tako davno žene nisu imale pravo glasa, pravo na određene poslove...itd.
To je bila jedna krajnost, danas imaju većinu prava, posebno kada se radi o tržištu rada, može žena da bude i rudar i da lopatom ugalj ubacuje u kotao, ma koga briga više, to je druga krajnost.
Sve mi se čini da su se ljudi u tim krajnostima pogubili, muškarci su pošli linijom da ih žene izdržavaju u većini slučajeva i to je postalo "normalno" :facepalm:
Žene sa linijom razmišljanja:"Šta ćeš mi ako sve moram sama da radim i još tebe da držim..." :facepalm:
Tako da se osećam pomalo kao dinosaurus u poslednjim momentima ledenog doba koje očigledno završava, a dinosaurusi definitivno izumiru :aha:
Дизвинеш, убо си у сред среде.
Мене занима зашто су мушкарци "поклекли"?

Moonster
11-03-2011, 23:40
Дизвинеш, убо си у сред среде.
Мене занима зашто су мушкарци "поклекли"?

Ukratko, prilagođavanje je u pitanju.
Došlo je do "konflikta" između tradicionalnih vrednosti sa jedne strane i realnosti okruženja sadašnjih i budućih muškaraca sa druge strane.
Naime porodične vrednosti su im prenosile jednu poruku kao osnovu sistema vrednosti, dok je njihovo društvo i društvo kao celina dozvolilo da se ta vrednost promeni.
Tako je sada sasvim društveno prihvatljivo da muškarca izdržava žena i to je ok, a muškarci su se samo prilagodili novonastaloj situaciji i to preuzeli kao šablon ponašanja i kao "vrednost" u njihovom sistemu vrednosti. Tako da je tradicija izgubila pred naletom tržišta rada, kapitalizma i drugih sistema koji su se pojavili u zadnjih 20-ak godina, društvo se nije uspelo prilagoditi i stabilizirati, već je potonulo u drugu krajnost, a to je totalitarni kapitalizam, gde ništa i niko nije bitan, osim novca.
Tu je cela suština "predaje" sadašnjih a i budućih muškaraca, jer:"Zašto bih ja bio budala koja će imati stari sistem vrednosti, kada se moj prijatelj sasvim lepo uklopio sa novim sistemom, gde on ne radi ništa, a žena ga izdržava. I baš me briga šta će neko da kaže za mene, meni je bitno da dobro živim, a ko plaća račune, pa neka ih plaća samo žena, ja sam tu ionako kao filadendron." :facepalm:

QueenOfClubs
11-03-2011, 23:43
А не знам да ли су мушкарци свесни шта њихове жене причају о њима, како их доживљавају...
Туга.

Moonster
11-03-2011, 23:46
А не знам да ли су мушкарци свесни шта њихове жене причају о њима, како их доживљавају...
Туга.

Većinom sigurno ne znaju, a i nije ih briga, dok je god pivo jevtino i dok postoje kladionice, sve je ok u svetu muškaraca, nažalost.

QueenOfClubs
11-03-2011, 23:48
Значи изумиру.
Полако али сигурно...

Moonster
11-03-2011, 23:50
Значи изумиру.
Полако али сигурно...

Da, "vrsta" sa starim vrednostima koje su bile stabilne, definitivno izumiru, za jedno 20-ak godina nećeš ih više nigde moći naći u opticaju, žalosno.

QueenOfClubs
11-03-2011, 23:51
И како ја да васпитам сина?
Да се ома прилагођава или шта?

Man
11-03-2011, 23:53
Prave žene su odavno izumrle, sasvim je bilo očekivano da će i muškarci krenuti tim putem :aha:

QueenOfClubs
11-03-2011, 23:54
Prave žene su odavno izumrle, sasvim je bilo očekivano da će i muškarci krenuti tim putem :aha:
То сам питала више пута.
Да ли су жене криве за то и како мушки тако лако попустише. :dosada:

Moonster
12-03-2011, 00:02
И како ја да васпитам сина?
Да се ома прилагођава или шта?

E to je baš teško pitanje koje sada postavi.
Naravno ti ćeš mu kao roditelj prenositi sve one vrednosti koje ti smatraš kvalitetnima i koje ceniš, društvo i njegovi vršnjaci će mu slati drugačiju poruku, te dve poruke koje će dobijati, definitivno će se pre ili kasnije sukobiti u njemu, pobedu će odneti ona poruka koja ima jači signal kod njega, drugim rečima, ako je uticaj kuće jači od uticaja društva, tvoje će vrednosti preovladati ( kao što bi i trebalo da bude ), ali postoji jako velika mogućnost da će se zato teže uklapati u životnu sredinu koja ga okružuje i koja će imati drugačiji sistem vrednosti od njegovog. On će naravno sam tražiti svoj put i sam će se vremenom prilagođavati,bitno je samo da u tom prilagođavanju ne eliminiše potpuno sve vrednosti koje nosi od kuće.
Neka zlatna sredina bi bila najverovatnije najbolje rešenje.

причалица
12-03-2011, 07:51
Prave žene su odavno izumrle, sasvim je bilo očekivano da će i muškarci krenuti tim putem :aha:

i ovo je tačno.
a žene su uglavnom te koje vaspitavaju decu, pa i muškarce...tako da nije čudno što postoje žene sa prostatom i muškarci bez mooda.


И како ја да васпитам сина?
Да се ома прилагођава или шта?
vaspitavaj ga da bude čovek, to je sasvim dovoljno.
mislim, teško možeš da ga vaspitaš da bude nešto u šta ne veruješ...mada, mislim da je skoro gotovo sa vaspitavanjem, jer je on veliki.
mislim da možeš samo da ga savetuješ, pa šta prihvati od saveta - prihvati.
elem, misliš da ja znam kako da savetujem ćerke što se tiče ove teme?
diže mi se kosa na glavi kad pomislim da će da žive sa nekim ko ima za pivo i kladionicu :mirka:

mikili
25-04-2011, 16:36
Prave žene su odavno izumrle, sasvim je bilo očekivano da će i muškarci krenuti tim putem :aha:
a sta su to -prave zene-..i kako su to izumrle?

rile_nezni_oblak
12-07-2011, 11:48
a, jeste... a kad se pojavi tako neki muskarac, onda je on 'drvoseca, dos'o iz ne znam koje sume', nije moderan, uopste ne lici na nekog lika iz sex and the city i slicne gluposti... zena prvo treba da zna sta hoce, treba da zna kakvog muskarca hoce... kao da se muskarac odredjuje po tome da li zna ili ne zna da promeni osigurac... onda, stvarno... nego, prodaju vam neke price po filmovima i novinama, ubedjuju vas da tako treba, pa se primite, pa se guzite kako ste nezavisne, samostalne, jake... kako sve mozete same, bla, bla bla... a onda trazite nekoga ko je pravi muskarac... ne ide to tako... ili 'oces ili neces... glupost i najveca je laz da muskarac trazi sve u jednoj zeni i da ona treba da bude sve... domacica, gospodja, i ne znam sta vec.. a-ha, vazi... ozenicu nekog madjionicara, kad bude promenio pol... isto to vazi i za muskarce... a vi morate prvo same sa sobom da resite neke stvari... da li hocete da budete zene, ili kiborzi neki koji sve znaju i sve umeju...

Sandokan
12-07-2011, 12:06
Ja ne znam ni šta su to "prave" žene ni "pravi" muškarci :nene: ..... Naravno da žena ne može da bude ono što je bila pre 100 godina (domaćica/majka), jer od nje se danas očekuje da rame uz rame sas muškim doprinosi i time što ide na posao ..... samim tim i muškarac mora da preuzme deo obaveza koje porodica nosi sa sobom, a to što će skuvati, otići u prodavnicu/pijacu, okupati dete ...... ni na koji način ga ne čini nepravim muškarcem.

Adio
12-07-2011, 12:35
Ja ne znam ni šta su to "prave" žene ni "pravi" muškarci :nene: ..... Naravno da žena ne može da bude ono što je bila pre 100 godina (domaćica/majka), jer od nje se danas očekuje da rame uz rame sas muškim doprinosi i time što ide na posao ..... samim tim i muškarac mora da preuzme deo obaveza koje porodica nosi sa sobom, a to što će skuvati, otići u prodavnicu/pijacu, okupati dete ...... ni na koji način ga ne čini nepravim muškarcem.

Slazem se. Moj prijatelj ima pretstavu kako bi zena trebala da usisava i pere i kuva i cisti i jos cuva decu, da bude mila i draga, ima vremena za sve kucne radinosti, jer on jel....isto tako moze da zameni sijalicu, popravlja rupe po krovu itd...a sta ce ona sa svojim poslom i karijerom? Nadji si brate domacicu ali zaradjuj i za sebe i za nju pa ce svima biti lepo :aha:

Zazijavalo
12-07-2011, 12:40
http://razbibriga.net/imported/2011/07/i_have_the_pussy_so_i_make_the_food_tshi-1.jpg

mona
12-07-2011, 16:54
Prave žene su odavno izumrle, sasvim je bilo očekivano da će i muškarci krenuti tim putem :aha:
A kakve su to prave zene :ceka:

Man
12-07-2011, 16:56
džabe da pričam kad ih nema :(

mona
12-07-2011, 16:57
džabe da pričam kad ih nema :(
kako nema, a ovde na forumu puno pravih zena :)

причалица
12-07-2011, 17:44
kako nema, a ovde na forumu puno pravih zena :)

ma, mi se samo pravimo da smo prave žene a oni da su pravi muškarci.
prave žene ne vise na 4umima....one su negde drugde....sa pravim muškarcima.

mona
12-07-2011, 17:46
pa nema pravih muskaraca :aha: to je mit...

Man
12-07-2011, 17:47
otkud znaš mona :) možda tražiš na pogrešnom mestu...

kojica
12-07-2011, 17:48
ma, mi se samo pravimo da smo prave žene a oni da su pravi muškarci.
prave žene ne vise na 4umima....one su negde drugde....sa pravim muškarcima.

ma isto je i bez foruma, samo manje transparentno.. :lol:

причалица
12-07-2011, 17:48
pa nema pravih muskaraca :aha: to je mit...

ima ih, mona. znam da ih ima....i nisu daleko, znaš.