PDA

Pogledaj Punu Verziju : Čega ste se igrali? :)



kojica
17-08-2010, 09:25
kada ste bili mali.. ili se možda još uvek igrate... :) :lol:

ja sam igrala lastiš..:raz_067:
lažu dušmani.. em sam bila u pantalonama, em potpuno sama..
vežem lastiš od drveta do drveta i igram se...

a najvolela sam da se igram u šljaci..
kad naspu svežu šljaku na put, prvo prođu ciganci da pokupe
neki zalutali veći metalni predmet, a onda nastupam ja sa šerpicama...:lol:

paculjkica
17-08-2010, 10:40
Nemam pojma sta ti je ta sljaka , gde si se ti to igrala crna kojice... cuti ti si se igrala sama , nisu te tukle mladje devojcice :lupko: Mora da sam negde cula ono sto je valjda Isus reko ko tebi samar ti podmetni i drugi obraz :raz_117:
Ince igrala sam se izmedju dve vatre, zmurke i naravno lastis

kojica
17-08-2010, 10:58
ti si se tetovirala flomasterima po čitav dan.. papir ti nije trebao...:lol:

eee.. ja sam tukla starije dečake.. al nešto ne vidim da mi je to pomoglo u životu...:raz_067:

konan
17-08-2010, 11:05
futbal,žmurke,zakopanog blaga,oduzimanja zemlje,a i lastiž kad sam morao i preskakanje konopca što je bilo lepo zbog onog rozle...:rumenko::raz_014::ljubimruke:............ ......a i sad uživam da se igram ionako mi svi kažu da sam veliko dete:)

lider
17-08-2010, 11:56
Paaaa krali smo automobileeeeeee..... i takooooo

misticlady
17-08-2010, 11:59
Paaaa krali smo automobileeeeeee..... i takooooo

:raz_114: da niste vi iz bgd?

Zazijavalo
17-08-2010, 12:09
Igrali smo se Srba i Turaka. I trule kobile. :pusi:

tol
17-08-2010, 23:06
Klikere..lastish...piljke...fuzbal..
lopova i žace..žmurke...
zuce..( to dečki obicno)...e da...masne fote ;):sojka:

http://razbibriga.net/imported/2010/08/klikeri_zabava-1.gif

причалица
18-08-2010, 07:30
jeste, klikeri...imala sam pun kofer ispod kreveta...troperci, rezanci, mermerci...bila sam strah i trepet kad stanem pred crtu...onda smo se igrali loptom, uglavnom odbojka i badminton...ali, to je išlo uvek kao turnir.
posle pobednik dobija žvake (one u obliku cigarete) i strip ''tom i džeri''.

mona
18-08-2010, 16:11
Svega...
Na primer lastis, klikerima... loptom razne igre... skolice ...
Igrackama... raznih igara oko zgrade i u kraju oko skole ... podelimo se u dve grupe jedna drugu trazi...
itd...

Kovač
20-08-2010, 13:35
Svega...
Na primer lastis, klikerima... loptom razne igre... skolice ...
Igrackama... raznih igara oko zgrade i u kraju oko skole ... podelimo se u dve grupe jedna drugu trazi...
itd...

Pa ti si imala pripreme od malih nogu :lol:
Grupe po dvoje?:lol:

Vragolanka
20-08-2010, 20:09
kada ste bili mali.. ili se možda još uvek igrate... :) :lol:

ja sam igrala lastiš..:raz_067:
lažu dušmani.. em sam bila u pantalonama, em potpuno sama..
vežem lastiš od drveta do drveta i igram se...

a najvolela sam da se igram u šljaci..
kad naspu svežu šljaku na put, prvo prođu ciganci da pokupe
neki zalutali veći metalni predmet, a onda nastupam ja sa šerpicama...:lol:

Kauboja i indijanaca, rata; partizana i nemaca, fudbal, klikeri... i tako... :lol:

QueenOfClubs
22-08-2010, 08:32
Из неког мени непознатог разлога нисам имала много лутака.
Али знам да се прва звала Слађана и да је свака имала име.
Имала сам пуно аутомобила, коцкица, кликера.
Био је ту и неки сет за докторе и воз и некакве шерпице.
Папир, бојанке и све врсте бојица, али се с тим више играла моја мама.
И пуно сликовница.
Волела сам те аутомобиле и коцкице.
А у парку смо имали некакву ракету, љуљашке и клацкалице.
Када смо се преселили у други крај града, видела сам да постоје лутке са сисама, игрице и најке.
Ништа од тога нисам добила, и није ми жао.

kojica
28-12-2010, 19:42
e igrala sam se i skrivalice..

kad god vidim da neko nailazi ulcom, ja pobegnem u kuću i sakrijem se

:huh:

mona
28-12-2010, 19:47
Pa ti si imala pripreme od malih nogu :lol:
Grupe po dvoje?:lol:

a ti nisi :huh:

Kovač
28-12-2010, 19:52
a ti nisi :huh:

Jesam,jesam.

Lilu
28-12-2010, 19:58
Igrali smo se Srba i Turaka. I trule kobile. :pusi:


:raz_114: ajduka...


e missim, igrala sam se uglavnom sto i ostala deca, lutkice, lastis, serpice, kuvanje rucka od blata i travki, rata, pantomime, pevaca, pozorista i tako to... ali nas je jedno vreme uhvatila manija da se igramo stranaca. i onda tako kao mi pricamo na stranom jeziku a svi nesto bzvz mrndzamo i pokazujemo rukama, e sad kad bas nesto bitno hocemo da kazemo, mi lepo kazemo: aj sad ti kao meni kazes to i to, i ovaj drugi to lepo kaze na tom izmisljenom jeziku i mi ga kao sve razumemo...

missim, odatle mi ostalo valjda da pisem na mandarinskom :bela:

kojica
28-12-2010, 19:59
aha.. tako si dakle ti naučila mandarinski... :raz_067:

причалица
29-12-2010, 07:21
e igrala sam se i skrivalice..

kad god vidim da neko nailazi ulcom, ja pobegnem u kuću i sakrijem se

:huh:

je l to kao ''žmurke''? e, to sam volela da se igram :)

kojica
29-12-2010, 13:36
Jok.. to je kao asocijalno dete iz predgrađa... :raz_067:

G
29-12-2010, 13:39
Jok.. to je kao asocijalno dete iz predgrađa... :raz_067:

Vrh ! :lol:

G
29-12-2010, 13:42
Ja sam se igrao "Rata" i "Doktora" I "Blejkove sedmorke"...Kasnije sam voleo da se igram "inspektora":lol: Onda sam se igrao sa ženom i dobio troje dece:lol:

Пркос
29-12-2010, 13:44
Lastisa,piljaka,Starog cike,masne fote,razmenjivali salvete...i jos mnogo toga...

kojica
29-12-2010, 13:46
Interesantno da nije bilo nikakve skupe zabave.. ili to nije bilo dostupno kao ni sada?

Zapravo ne znam šta ovim klincima nije dostupno..:lol:
Baš taj model lutke ili auta, koji koštaju sto put više nego obični?
:palac:

G
29-12-2010, 13:56
Interesantno da nije bilo nikakve skupe zabave.. ili to nije bilo dostupno kao ni sada?

Zapravo ne znam šta ovim klincima nije dostupno..:lol:
Baš taj model lutke ili auta, koji koštaju sto put više nego obični?
:palac:

Zato smo kreativni a oni nisu...Ako nije složeno između dve kriške hleba gledati će u suvo meso i majonez satima i ostati gladni...Karikiram ali mislim da su daleko manje maštoviti i inovativni od nas...:lol:

Kovač
29-12-2010, 17:40
Doktora sam se igrao,pregledao sam stariju sestru od tetke,al su nam posle branili da se igramo...tako.

kojica
29-12-2010, 17:55
Zato smo kreativni a oni nisu...Ako nije složeno između dve kriške hleba gledati će u suvo meso i majonez satima i ostati gladni...Karikiram ali mislim da su daleko manje maštoviti i inovativni od nas...:lol:

Hoćeš da kažeš da samo upropastili rođenu decu?

Kako to da popravimo sad?

kojica
29-12-2010, 17:56
Doktora sam se igrao,pregledao sam stariju sestru od tetke,al su nam posle branili da se igramo...tako.
Kovač legendo... :raz_067::raz_067::raz_067:

Kovač
29-12-2010, 17:56
Hoćeš da kažeš da samo upropastili rođenu decu?

Kako to da popravimo sad?

Pravićemo novu.

Tibi
29-12-2010, 17:56
Hoćeš da kažeš da samo upropastili rođenu decu?

Kako to da popravimo sad?
Rodis novu decu i ondak ih...pravilno vaspitas:pusi:, bar to je lako:)

kojica
29-12-2010, 17:58
Ahahahah.. ne verujem.. isti odgovori... :raz_067:

I onda novoj deci ne kupuješ gomilu igračaka i zabraniš i rođacima i prijateljima da im kupuju?
Milim da ni to ne valja. Ne valja ih toliko izdvajati od vršnjaka zar ne?

причалица
02-01-2011, 09:43
Pravićemo novu.

:mirka:....:raz_114:
jadna naša deca.

PRCKO
02-01-2011, 09:44
partizana i nemaca....mame i tate....

причалица
02-01-2011, 18:47
volela sam da se igram u pesku.
sećam se da su, kad su menjali kaldrmu u asfalt u zemunu, bile ogromne gomile peska u kraju kod bake. danima smo pravili svašta od peska...a onda se poređamo ispred garaže i prskamo se crevom, dok se dobro ne oepremo, na kraju dana.

Bisernica
03-01-2011, 10:15
Viktorije :lol:
fudbal na male goliće
care ,koliko je sati
onda jedno vreme bila manija lastiša,
u kojoj sam samo povremeno učestvovala,
nešto se ne sećam da sam se igrala nekih
igara za devojčice :lol:

marabu
04-01-2011, 16:10
Biću u opisu malo opširnija ... :raz_068:

Pošto imadoh (hvala dragom Bogu i danas) straijeg brata, mrzeo je da me svuda vuca
k'o mačka mačiće... a ja njega... kad' to nije :cry:!Atribut toga beše...da nisu svi znali da je
frizura > bubikopf< samo modni krik a da naši roditelji nisu imali dva sina:lol:!Drugim rečima,
lutkice,krpice, mašnice,šerpice i ostale rekvizite svih onih maminih cmizdri...
notorno sam mrzela a te vlasnice ...redovno tabala.Sa svim' dečacima u ulici bila sam
najbolji pajtos i rame - uz- rame u svim formama igre …

Kikerima
fuljanju sličica (iz čokoladica“šivotinjsko carstvo“ ili sličica fudbalera sa šibica
koje smo skidali na pari)
„fuci“ … na male goliće
gađanju vrabaca iz praćke ili rašljama sa žičanom ,,municijom,, (qq…..nesmem
ni da kažem koga u noge :stidljiva:) ...
između dve vatre (Bože, koje je to bilo „odvaljivanje“ bubrega)
letnje „krađe“ kukuruza (preko iz Crvenke) i ringlova ili kada se predveče... uz
ulicu7 Jula vuče kamion prepun lubenica ...najstariji se popne među njih i baca
dole svakom po jednu koje posle ,,tresnemo,, o klupu u parkiću i ortodoksno se
osladimo a kući ... voća na tone ...samo...ipak ono nije bilo tako slatko ..?! :namigusa:
spuštanjem istom ulicom „trokolicom sa pravim kuglagerima“ (ručni rad našeg oca)
uz obaveznu dreku : „ Čuvaj dole ide odozgore „ … :lol:
- itd. …..

A ondaK, jednog doglednog dana....da neveruješ !!! Prestalo je da se bude „čudo ulice“-
šta više...iako je bilo daleko …zbog tamo >nekog< se moralo otići baš u IX Beogradsku
...samo tako...!!....ili je to ipak bilo zbog onog > čuda < ….. kome svi znamo ime … !! :raz_068:

G
04-01-2011, 16:13
Kakav hajduk? A ja sam mislio da sam bio zločest...:huh:

marabu
04-01-2011, 16:33
:raz_076: ma, bila sam ja dobro dete :raz_076: samo se to nije uvek videlo na prvi pogled :lol:

Ванда
05-01-2011, 15:26
Имала много лутака, шишала их, шминкала и шила им хаљине. Имала сам и дивну сестру (још је имам, и још је дивна), па смо се много играле заједно. Играле смо се ,,Позоришта у кући'', с тим што сам ја увек бирала улогу Тине, а она је била Олга, иако сад пакосно твдри да сам је терала да буде ташта! :)

marlon
05-01-2011, 15:40
jupice boce....

Ванда
05-01-2011, 15:51
Са друштвом се играла жмуре и ,,лопова и жандара'', играла ластиш и школице, између две ватре, али и фудбал, и то прилично... Чак сам била председник локалног фК из насеља, једино женско.

marlon
05-01-2011, 15:52
vanda iz fk banat...

oce li blekburn da drkne liverpul veceras?

причалица
05-01-2011, 18:42
vanda iz fk banat...

oce li blekburn da drkne liverpul veceras?

naravno da neće.:lol:

marlon
05-01-2011, 19:05
si sigurna.. ne bi ja bas bio tolko ubedjen...

mica
09-01-2011, 09:31
klikera..partizana i nemaca :) arackinje barackinje..zmurke naravno :)) a najvise smo voleli da iznesemo velike krpare napolju i da pravimo satore :)) pa kao neke proodavnice,itd..ma mi smo znali da se igramo..ova nasa deca,jok..nista

причалица
09-01-2011, 09:35
volela sam ''između 2 vatre'' :)....a trule kobile su mi bile grozne.
p.s. današnja deca se uopšte ne igraju :(

Nežnicah
23-10-2011, 08:11
Volela sam da igram skolice, da preskacem lastis, zmurke, drugarice i ja smo cesto umele da se igramo mame i dece, pa bi jedna bila mama druga dete, i onda sve sto ide uz to napravimo u dvoristu, decija masta moze svasta :) organizovale smo turnire u badmingtonu, i tako... bilo je lepo i bezbrizno.

причалица
23-10-2011, 08:32
setila sam se jedne igre ''deset devet'' se zove...kada se sistematski smanjuje broj udaraca lopte u zid na različite načine....baš sam volela tu igru, jer je takmičarska a i neka vrste arkadne igrice je u realu :lol:

rile_nezni_oblak
23-10-2011, 08:52
mi smo isto igrali 10-9... al' smo to zvali kad igramo fudbal na jedan gol, partizanski.. pa ko prvi stigne do 0, onaj drugi mora da se istavi, tj. natrti, a pobednik ga gadja lotom u zadnjicu sa jedno 10 metara... znaci, vrlo bitno - snaga + preciznost... :) a isto smo igrali i igru sa sutiranjem lopte u zid... i lopta se sutira istim redosledom, ali je fazon da mora da se sutne dok se jos uvek krece... ako stane, a ti ne stignes da je sutnes i tako tri puta - opet istavljanje... :eek: igrali smo zmurke, kile na visoko (jedan juri, 10 nas bezi na malom prostoru, i samo jedna klupa na koju moze da se popne samo jedan, ko prvi u'vati, i tu ovaj ne moze da mu da 'kile'. al' ne moze tamo ni da bude sve vreme.. nego par sekundi... :))... kad je zima, nas cetvorica iz zgrade smo 'ratovali' protiv ostatka ulice (rivalstvo je bilo veliko) :) i sankanje i skijanje na 'slicugama' koje smo pravili od plasticnih gajbi koje smo krali iz samoposluge... protiv tih ostalih iz ulice smo igrali i fudbal stalno... i koje god prvenstvo sportstko da je bilo u pitanju, taj je sport bio aktuelan u tom trenutku... nema veze i da je hokej na travi... :) isli smo stalno u sumu tad... zezali se tamo.... i isto nas tad jedna komsinica, jedina sto je bila nasa generacija u zgradi, stalno terala da igramo lastis... znaci, keve mi, jos uvek se secam onoga kad se broji i kako se postavljaju noge... :)))

kojica
12-04-2012, 16:26
i volela sam da se igram preturanja po fijokama i ćoškovima.. :namcor:
Moji su uvek imali bar dve krš fijoke u koje su odlagali sve i svašta. I onda
bi ja tu rondala satima.
A kad odem u garažu ili na tavan, bog me zaboravi.

Sarmica
12-04-2012, 16:40
a što sam volela kolače od blata da pravim:pada:pa blata svuda ima, i po kosi, i po gaćama:shocked::hm:
i kad dođe sneg, sam celu zimu pravila kolače od tog "šlaga":lol:
u prvom razredu me tata naučio da igram šah, pošto je bio bolestan, ne može ništa da radi, dokon čovek a ko će drugi sedeti s njim po ceo dan i ajd jasenka će, naravno...svaki dan smo, godinama, igrali šah:aha: nisam još zaboravila:deka:
a od tih dečijih igara sam samo volela žmurke da sigram, a nisam volela između dve vatre:srbpla:kad dečaci nako jako bace loptu:srbpla:

ljubičica
12-04-2012, 18:08
jee, kakva lepa tema:)
do seste godine sam imala najboljeg druga, i sa njim sam pravila samo pizdarije..:sojka:
brali voce na groblju, isli u mrtvacnicu da gledamo mrtvace, igrali se mame i tate:stidljiva:
posle smo se preseili, i tu su bile dve zgrade sa ogromnim dvoristem i buljukom dece raznih uzrasta..
kad mos e igrale samo mi smizle, to su bile kuhinje, cebenca, lastis, obruc..o boze koliko smo to vrtele do besvesti:)
kad smo bili u gomili, leti je bila zmurke, nas 20 se skupi, ili izmedju dve vatre, ili se podelimo u dve ekipe, pa kapiten, pa plan, pa trazenje..joj zaboravila sm kako zvala ta igra..
bajs naravno, kupanje leti, sankanje zimi, dok nam se kosti ne smrznu:)
lepo bilo..bas lepo.
igracaka je bilo, ali..ne secam se kojih..znam da sam imala najbolje sanke, jer se tata bojao da se ne ubijem:igrac:
a drugo..pojam nemam.
moja deca vole grupne igre..povremno podlegnu nekoj maniji za nesto, pa to mora da se kupi..al te skupe igracke uglavnom stoje

Vidana
12-04-2012, 18:08
kad sam sama--lastiš sam igrala tako što sam razapela između 2 stolice ili 3 drveta

ma sama sam se igrala kako ja oću i niko mi nije smetao

u društvu---lastiš, između 2 vatre...i još štošta

waterpolista
12-10-2012, 22:38
када сам би мали играо сам се саоб.полицајаца,специјалца

naki
13-10-2012, 08:47
a joooj bilo je tu mnogo toga :jasenka:... najpre svega i svaceg sa loptom, lastisa, okretali onaj obruc... pilcicke :hm: to vam je lokalna igra (ogranicena iskljucivo na moju ulicu :kreza:) sa velikim stapom i malenim koji je bio zasiljen sa oba kraja ... paaaa npr. kada bi nasli neki stari cement, e onda smo bili moleri i zidari...danima smo zapusavali sve rupe po komsiluku sa tim :kapa:
badminton, odbojka, bejzbol, izmedju dve vatre, sankanje na dooopetu i nekim gumama :eek: u veeeeelikoj rupi koja je ostala posle ciglane...
i naravno rata :puca: ako je napolju hladno, a mi poredjamo sve stolice po kuci, prekrijemo ih sa cebadi i onda se razvijaju strategije (vucemo po tepihu :kreza:), osvaja deo po deo teritorije i tako :aha:

Vidana
17-12-2012, 16:28
lastiš, između dve vatre, školice, klikeri, vijače