PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kako se boriti sa zavidnim kolegama?



sani
30-08-2010, 13:45
Svi koji radimo sigurno smo bili u situaciji da nam kolege zavide na uspehu, unapredjenju, pohvalama...pri tome vam "podmecu nogu", cine da se ne osecate prijatno i umanjuju vase radne kapacitete i potencijale..

Sta ciniti u takvim situacijama? Da li se povuci, ostati hladnokrvan ili se upustiti u diskusije i opravdavanje svog polozaja? :huh:

sama sam u situaciji da povlacenje za mene znaci pasivnost, sto izaziva u meni vrlo lose i nagomilane emocije, osecaj frustracije i sl..
da ostanem hladnokrvna..ne mogu.

Za diskusije nemam zivaca..idu u nedogled, ai logicno mi se namece pitanje" sta ja da pravdam svoj uspeh..ako nisu u stanju da ga same sagledaju i podrze me.." ..

G
30-08-2010, 13:48
Takmiči se sa sobom. Takmičenje sa drugima izaziva to što si opisala gore. Kad pobediš svoje limitacije ostali će već uveliko biti iza tebe...Srećno :lol:

причалица
30-08-2010, 13:50
kod nas na poslu nema zavidljivih, jer smo svi usmereni na činjenice...koliko ko ima uspeha u nauci i to je to. kad je neko extremno uspešan, svi smo radosni, jer znamo da će više novca doći na fakultet...imam sreće, izgleda.
a drugo, uglavnom su muškarci kod mene na poslu, a sa ono malo žena super stojim...a muškarci su - pa, eto...ima i ovakvih i onakvih, ali nema zavidljivih.

sani
30-08-2010, 15:06
Mislim da nisi dobro razumeo G..ili ja ne razumem tvoju poruku 'takmici se sa sobom". Ne takmicim se ja sa drugima, jednostavno su isplivali moji kvaliteti na odredjenom polju i jednostavno postoje dve zene koje to ne mogu da podnesu.
..ps ..da pojasnim, rec je o dve koleginice, inace imam sjajnu podrsku i saradnju sa velikim delom kolektiva.

kojica
30-08-2010, 15:11
aaa.. pa uspeh se ne prašta.. nikako...

probaj nekako da se s time pomiriš..

i ne diskutuj.. samo im se izvini što si uspela
kaži lepo ''izvinite, slučajno sam, neću više''

причалица
30-08-2010, 15:12
Mislim da nisi dobro razumeo G..ili ja ne razumem tvoju poruku 'takmici se sa sobom". Ne takmicim se ja sa drugima, jednostavno su isplivali moji kvaliteti na odredjenom polju i jednostavno postoje dve zene koje to ne mogu da podnesu.
..ps ..da pojasnim, rec je o dve koleginice, inace imam sjajnu podrsku i saradnju sa velikim delom kolektiva.

koleginice su čudo :lol: hvala ti, Bože, što ih imam malo.

kojica
30-08-2010, 15:13
A kolege su bolje? :lol:

Rainman
30-08-2010, 15:14
Maaaa...samo se trudiš da budu što zavidnije...i ima da prsnu kad-tad ! Nema ništa lepše od toga i za takve....

причалица
30-08-2010, 15:16
Maaaa...samo se trudiš da budu što zavidnije...i ima da prsnu kad-tad ! Nema ništa lepše od toga i za takve....

ne volim zavist...potpuno nepotrebno i glupo osećanje.

ЖениМиСе
30-08-2010, 15:17
uopšte se ne treba boriti sa zavidnim kolegama jer što mi više zavide to zanči da sam uspešniji.

Rainman
30-08-2010, 15:18
Pa to je OK. Al kad su već takve...samo gasiraj!

причалица
30-08-2010, 15:20
i ja mislim da treba da ih coolira i da bude sa njima što ljubaznija. stoka ne razume uspeh, nego silu, a sani nije takva.

Rainman
30-08-2010, 15:24
... kako da budeš ljubazan s nekim, ko non-stop smišlja kako da ti napakosti ??? Ej bre Ghandi umro, ideja se pokazala kao nepraktična......

причалица
30-08-2010, 15:24
Jbt, kako da budeš ljubazan s nekim, ko non-stop smišlja kako da ti napakosti ??? Ej bre Ghandi umro, ideja se pokazala kao nepraktična......only:raz_032:

ma daj.....gandi forever.

kojica
30-08-2010, 15:25
Jbt, kako da budeš ljubazan s nekim, ko non-stop smišlja kako da ti napakosti ??? Ej bre Ghandi umro, ideja se pokazala kao nepraktična......only:raz_032:
ako ti sve vreme razmišljaš kako da uzvratiš, po čemu se razlikujete?

причалица
30-08-2010, 15:26
ako ti sve vreme razmišljaš kako da uzvratiš, po čemu se razlikujete?

kojica je moj idol...Bože, sačuvaj.

G
30-08-2010, 15:27
Mislim da nisi dobro razumeo G..ili ja ne razumem tvoju poruku 'takmici se sa sobom". Ne takmicim se ja sa drugima, jednostavno su isplivali moji kvaliteti na odredjenom polju i jednostavno postoje dve zene koje to ne mogu da podnesu.
..ps ..da pojasnim, rec je o dve koleginice, inace imam sjajnu podrsku i saradnju sa velikim delom kolektiva.

Jesi li superiorna u odnosu na te dve koleginice?(Isplivali su tvoji kvaliteti na površinu.)
Jesu li rezultati tvog delovanja na poslu to pokazali?(Jesu, a imaš i sjajnu podršku ostatka kolektiva. Znači i rukovodećeg kadra)
Ti si uspela i moraš to da nastaviš nositi dalje u životu i radu .(Limitacija je ako to ne sagledavaš na način koji je primeren. Neću da pišem o banalnim ljudskim osobinama kao zavist,ljubomora isl.)

Moja rečenica iz prošlog posta: Kad pobediš svoje limitacije ostali će već uveliko biti iza tebe.

Uživaj u uspehu i vlastitoj superiornosti. Inferiorni i nesposobni će uvek biti na putu uspešnih. Ili ih pregazi(figurativno) ili zaobiđi, na tebi je odluka.:lol:

причалица
30-08-2010, 15:28
dži je praktičan....i sve je dobro što je rekao.

Rainman
30-08-2010, 15:31
ako ti sve vreme razmišljaš kako da uzvratiš, po čemu se razlikujete?

Ma nemaš šta da razmišljaš...gaziš onako by the way...i ideš svojim putem! Ako ulažeš neke mozgovne napore na ''uzvraćanje'' onda se stvarno izjednačavaš s njima. Nego, onako, superiorno,opušteno i uzgred.....

Zazijavalo
30-08-2010, 16:18
Klin se klinom izbija. :)
Pažljivo posmatraš ovaj neprijatelja i tražiš što sitnije i neznatnije pojedinosti koje možeš iskoristiti.
Na primer, svojevremeno sam se "osvetio" jednoj neljubaznoj sekretarici tako što sam joj skrenuo pažnju:
- Gazite po nekakvom dokumentu" - i to sam propratio grimasom kao da je zagazila u pasje govance. :mrgreen:
I sad, baba se sva zajapuri jer su od dosade svi okrenuli glave prema njoj i sagne se da pokupi taj papir.
- Eh, dokument. Ovo je nekakva skica što je promašila korpu za smeće. Hehe...
I baba gleda bespomoćno okolo. S obzirom da je progovorila, svi gledaju u nju, al niko ništa ne kaže. Ne zato što je osuđuju ili odobravaju. Jednostavno, moderna zbirka formi učtivosti nije predvidela takvu situaciju.
Baba još malkice zvera okolo, pa sa nekakvom ogromnom energijom, sva zajapurena, zgužva artiju i baci je u korpu. :lol:

E sad, to nikakve veze nema sa onim zbog čega me je baba prethodno šikanirala, ne može se reći ni da je oblik brezobrazluka, ne može se reći ni da je osveta... Jednostavno sam je turio u centar pažnje u nepovoljnom svetlu.

Da li je taktika efikasna? Jesje. Garantovano. :pusi:
Vremenom će nakupiti dovoljno negativnih iskustava koja će je kočiti da ti pravi probleme.

Jedino, treba biti oprezan. Komentari o profesionalnom učinku ili celulitu, ili mužu pijanici su kontraproduktivni. To joj daje oreol žrtve i vrlo verovatno tihu ili glasnu podršku još nekoga iz okoline. A to nećemo, jelte... :mrgreen:

E tako. Ako (kad) bude kakvog učinka, očekivam kakvu bocu ovdi za čas'. :pusi:

Bisernica
30-08-2010, 18:12
Psi laju,karavane prolaze.
Svako obraćanje pažnje na zavidne i ispoljavanje frustracije ih dovodi
u stanje ekstaze ...dakle ,ne treba im pružiti ništa što ih uverava da su
i oni u nečem uspeli.
Kuliraj i daj gas.Dok se budeš *zamajala* oko održavanja *brzine*,
nećeš ni primetiti da ti proleću pored retrovizora.
Ko umije njemu dvije....šta da se radi,oduvek je bilo tako.

sani
30-08-2010, 18:13
Hvala ..sad razumela :cmok:

bas sam se lose osecala danas, sad mi je vec bolje.

Mislim G da cu zaobici (mada je tesko jer moramo svakodnevno da saradjujemo).. ne znam da gazim , ne zelim atmosferu nabijenu negativnim emocijama, ne funkcionisem u takvim uslovima.
Svakako da se necu zabiti u misiju rupu i jasno je da su ljudi i ovakvi i onakvi..al jbg, valjda mi je tesko jer ja to drugima nikada ne bih nesto slicno radila i redovno se zaebem jer projektujem sebe . E ovde bih se mogla nadovezati na kojicinu temu "JA".:undecided:

i jos nesto..vi muskarci daleko racionalnije i jednostavnije posmatrate svet..i zao mi je sto ne radim sa muskima , sa njima u saradnji i komunikaciji zaista nikada nisam imala problema :raz_073:

@ Zazi...to je super kad mozes tako da reagujes, za to je potreban poseban talenat ..a ja ga nemam :raz_088:

причалица
30-08-2010, 18:14
ko rano rani, ceo dan zeva?

QueenOfClubs
30-08-2010, 18:14
Никако. Само осмех и као и до сада.
А они нек се сами изборе са собом и својим фрустрацијама.

причалица
30-08-2010, 18:16
Hvala ..sad razumela :cmok:

bas sam se lose osecala danas, sad mi je vec bolje.

Mislim G da cu zaobici (mada je tesko jer moramo svakodnevno da saradjujemo).. ne znam da gazim , ne zelim atmosferu nabijenu negativnim emocijama, ne funkcionisem u takvim uslovima.
Svakako da se necu zabiti u misiju rupu i jasno je da su ljudi i ovakvi i onakvi..al jbg, valjda mi je tesko jer ja to drugima nikada ne bih nesto slicno radila i redovno se zaebem jer projektujem sebe . E ovde bih se mogla nadovezati na kojicinu temu "JA".:undecided:

i jos nesto..vi muskarci daleko racionalnije i jednostavnije posmatrate svet..i zao mi je sto ne radim sa muskima , sa njima u saradnji i komunikaciji zaista nikada nisam imala problema :raz_073:

@ Zazi...to je super kad mozes tako da reagujes, za to je potreban poseban talenat ..a ja ga nemam :raz_088:

sani, gledaj ih kao kolege....problem će biti rešen:)

kojica
30-08-2010, 19:16
Klin se klinom izbija. :)
Pažljivo posmatraš ovaj neprijatelja i tražiš što sitnije i neznatnije pojedinosti koje možeš iskoristiti.
Na primer, svojevremeno sam se "osvetio" jednoj neljubaznoj sekretarici tako što sam joj skrenuo pažnju:
- Gazite po nekakvom dokumentu" - i to sam propratio grimasom kao da je zagazila u pasje govance. :mrgreen:
I sad, baba se sva zajapuri jer su od dosade svi okrenuli glave prema njoj i sagne se da pokupi taj papir.
- Eh, dokument. Ovo je nekakva skica što je promašila korpu za smeće. Hehe...
I baba gleda bespomoćno okolo. S obzirom da je progovorila, svi gledaju u nju, al niko ništa ne kaže. Ne zato što je osuđuju ili odobravaju. Jednostavno, moderna zbirka formi učtivosti nije predvidela takvu situaciju.
Baba još malkice zvera okolo, pa sa nekakvom ogromnom energijom, sva zajapurena, zgužva artiju i baci je u korpu. :lol:

E sad, to nikakve veze nema sa onim zbog čega me je baba prethodno šikanirala, ne može se reći ni da je oblik brezobrazluka, ne može se reći ni da je osveta... Jednostavno sam je turio u centar pažnje u nepovoljnom svetlu.

Da li je taktika efikasna? Jesje. Garantovano. :pusi:
Vremenom će nakupiti dovoljno negativnih iskustava koja će je kočiti da ti pravi probleme.

Jedino, treba biti oprezan. Komentari o profesionalnom učinku ili celulitu, ili mužu pijanici su kontraproduktivni. To joj daje oreol žrtve i vrlo verovatno tihu ili glasnu podršku još nekoga iz okoline. A to nećemo, jelte... :mrgreen:

E tako. Ako (kad) bude kakvog učinka, očekivam kakvu bocu ovdi za čas'. :pusi:
:raz_067: majstore...

Eto.. i onda kažu bolje je imati kolege nego koleginice...:lol:
a tri kolezinice zajedno ne bi ovu zvrčku smislile..:raz_067:

причалица
30-08-2010, 19:24
moje kolege ne bi menjala za 100 kolezinica...pogotovo ako bi bili kao zazi :)

andromeda
01-09-2010, 13:34
sedeti ignorisati i cekati svoju priliku :sad: a onda sruciti ''kantu g....'' na njega ili nju
nikada ne cutati kada javno proziva vec uvek treba na finjaka okrenuti vodenicu na drugu stranu

svuda ima pacijenata

Zaga
01-09-2010, 13:37
ja imam divneeeeeeeeee kolege....:per:

misticlady
01-09-2010, 13:37
sani draga...to jeste problem,ali ako samo gutas budi spremna da ce to i dalje raditi...pokazi zube.naostri jezik i podigni glas...koliko god to ne bilo zenstveno,ponekad je to jedino moguce oruzje

Zaga
01-09-2010, 13:38
sani draga...to jeste problem,ali ako samo gutas budi spremna da ce to i dalje raditi...pokazi zube.naostri jezik i podigni glas...koliko god to ne bilo zenstveno,ponekad je to jedino moguce oruzje

nije ponekad...sa nekim ljudima to je UVEK jedino oružje....pričam iz iskustva....

причалица
01-09-2010, 14:31
jao, ljudi moji...koliko pisah o nemanju zavisti, a šta danas doživeh :raz_114:
ima kod nas neka u računovodstvu, neću da kažem kako se zove i ona žena lepo izgleda, zaista....a meni danas prvi dan na poslu, svi nešto komplementiraju (muškarci su takvi, šta ćeš)...i sad, nešto tamo radim, trčkam, pišem, telefoniram, računam...a ona prođe pored mene kao pored turskog groblja!:mirka:
nazvah joj ''dobar dan'', a ona me odmeri od glave do pete i - ode :misticlady: ebote, koji trip....

sani
01-09-2010, 17:32
jao, ljudi moji...koliko pisah o nemanju zavisti, a šta danas doživeh :raz_114:
ima kod nas neka u računovodstvu, neću da kažem kako se zove i ona žena lepo izgleda, zaista....a meni danas prvi dan na poslu, svi nešto komplementiraju (muškarci su takvi, šta ćeš)...i sad, nešto tamo radim, trčkam, pišem, telefoniram, računam...a ona prođe pored mene kao pored turskog groblja!:mirka:
nazvah joj ''dobar dan'', a ona me odmeri od glave do pete i - ode :misticlady: ebote, koji trip....

:lol: haaha..e na tu vrstu zavisti sam imuna.
Boli me ovo drugo, kad mi cine stetu i ne dozvoljavaju da radim onako kako smatram da je najbolje (a milion puta se pokazalo da jeste)..smeta im moja ambicija, ideje, energija, znanje..dugo mi je trebalo da shvatim da se u stvari one boje da im neko ne nametne takav koncept gde bi bile prinudjene da iskazu sve navedeno..a to ne poseduju...lepse im da tavore (jedna od cuvenih reakcija na svaku ideju je." a zasto, mi ovako radimo vec 20 godina..sta sad ti hoces!?"), bez uvodjenja promena ili novina. Dakle boje se....moguce da nije u pitanju zavist :raz_012:

dr.Kadžija
01-09-2010, 17:45
Dakle boje se....moguce da nije u pitanju zavist :raz_012:

tries trojka :per:
:lol:
recept za zavidne kolege je sledeći - turirati ih što je moguće više upravo onim stvarima koje ih čine da budu zavidni, i to sa osmehom na licu :lol:

причалица
02-09-2010, 06:29
pa ja tako, sve sa osmehom na licu....danas ću da nastavim.

tiramisu
26-12-2011, 15:34
sa takvima samo na ignoooreeee....a oni se jos vise jede:lol: