PDA

Pogledaj Punu Verziju : Курс за шмекере



QueenOfClubs
08-09-2010, 12:06
Хајде да сачинимо ризницу фора и фазона које сваки прави шмекер мора да зна.
И наравно, не мислим само на мушкарце.
Имамо и те како добре шмекере међу женама. ;)

slonce
08-09-2010, 12:16
bio skoro u poseti jednoj prijateljici...pricamo malo i pita ona mene lepo...jesi singl? gledam je...pa velim...a sto...ovaj sto pitash...ako missish da me muvash imam ribu...k vragu...imam i decka :lol:

QueenOfClubs
08-09-2010, 12:19
Па то није добар пример Слонче.
Видиш како је прошла. :(

slonce
08-09-2010, 12:22
dobro...odlicno...ucinio sam joj uslugu...sebi osobno :)

QueenOfClubs
08-09-2010, 12:24
Па неје ово тема како да отерате од себе. :(

Falcon
08-09-2010, 13:07
Ja mislim da bi svaka osoba pre svega mlada sa voljom trebala dobro prouciti jednu knjizicu koja se zove "BONTON". Nekad se o tome dosta pricalo u skoli i porodici. Danas vidjam i srecem mlade ljude koji neznaju naciniti blagi naklon dami kao gest kulture i postovanja a o rukoljubu ili slicno je potpuno izlisno govoriti. Poslovna komunikacija je svedena na priglupe osmehe i zelju za zavrsetkom razgovora sto pre, jer mili Boze valja zapoceti drugi, koja se ogleda u ocima sagovornika(ce). Dakle ljudi okrenite se tradicionalnim nacinima ophodjenja. To je u svakom slucaju jedan jako bitan element za ovu temu.

Drugi element je nacin kako nosite svoj sarm i koliko ste spremni i sposobni da sarmom upravljate. To je ono "nesto" sto postane presudan tas na vagi prilikom uspostavljanja kontakta...
Sada vas ostavljam u razmisljanju i planiranju pocetka samoedukacije na ovu temu. Namerno necu da vam dam link ka sajtu ili adresu knjizare gde ovu lepu knjizicu mozete kupiti. Samim gestom trazenja BONTON-a se vec ocituje vasa zelja da postanete gospodin ( smeker zargonski pisano haha).

Finese mozda neki drugi put ako bude bilo interesovanja. :)

Sa postovanjem Falcon

QueenOfClubs
08-09-2010, 13:11
Ијао, опет он ово – с поштовањем :rumenko:

Па има Фалкон, ово и јесте тема баш за те финесе. :)

slonce
08-09-2010, 13:27
jes jes...u pravu je covek...danas se dame retko srecu :(

Lilu
08-09-2010, 21:07
Ja mislim da bi svaka osoba pre svega mlada sa voljom trebala dobro prouciti jednu knjizicu koja se zove "BONTON". Nekad se o tome dosta pricalo u skoli i porodici. Danas vidjam i srecem mlade ljude koji neznaju naciniti blagi naklon dami kao gest kulture i postovanja a o rukoljubu ili slicno je potpuno izlisno govoriti. Poslovna komunikacija je svedena na priglupe osmehe i zelju za zavrsetkom razgovora sto pre, jer mili Boze valja zapoceti drugi, koja se ogleda u ocima sagovornika(ce). Dakle ljudi okrenite se tradicionalnim nacinima ophodjenja. To je u svakom slucaju jedan jako bitan element za ovu temu.

Drugi element je nacin kako nosite svoj sarm i koliko ste spremni i sposobni da sarmom upravljate. To je ono "nesto" sto postane presudan tas na vagi prilikom uspostavljanja kontakta...
Sada vas ostavljam u razmisljanju i planiranju pocetka samoedukacije na ovu temu. Namerno necu da vam dam link ka sajtu ili adresu knjizare gde ovu lepu knjizicu mozete kupiti. Samim gestom trazenja BONTON-a se vec ocituje vasa zelja da postanete gospodin ( smeker zargonski pisano haha).

Finese mozda neki drugi put ako bude bilo interesovanja. :)

Sa postovanjem Falcon

kakav smeker....

G
08-09-2010, 23:50
“STILSKE VEŽBE” IZ NOVIH TEHNOLOGIJA
Virtuelni bonton


http://www.akter.co.rs/images/print/ls/35broj/stil01.jpg

Iako su čari virtuelne integracije dostupne svima, ne zaboravite da ste korišćenjem mobilnog telefona, računara i interneta ušli u specifičan svet u kome takođe postoje jasna i rigorozna pravila ponašanja. Osoba istančanog osećaja za meru i vrhunskog stila nikada neće zaboraviti na tzv. “onlajn bonton”

Osobe koje drže do sebe i svog stila oblačenja nikada ne zaboravljaju i na pravila ponašanja. Razvoj komunikacionih tehnologija omogućio je čoveku da brzo i lako stupi u kontakt sa svima koje u datom momentu želi da čuje ili razmeni poneku poruku. Korišćenje interneta i razmena mejlova postala je svakodnevica i nešto što umeju da rade čak i deca koja ne idu u školu. Iako su čari virtuelne integracije dostupne svima, ne zaboravite da ste korišćenjem mobilnog telefona, računara i interneta ušli u specifičan svet u kome takođe postoje jasna i rigorozna pravila ponašanja. Osoba istančanog osećaja za meru i vrhunskog stila nikada neće zaboraviti na tzv. “onlajn bonton”.

Istraživanja koja dolaze iz Evropske unije kažu da prosečan korisnik interneta godišnje pošalje oko 11.000 elektronskih pisama, a primi čak dva puta više. Od tog broja samo 60 posto primljenih pisama pročita, iako manje od 30 posto ima istinski značaj. Postoje i situacije kada na vašu internet adresu stižu reklame, a veliki broj njih vas uopšte i ne zanima. Vrlo lako ih se možete rešiti tako što ćete kliknuti „delete“ i zaboraviti na njih, ali šta uraditi ako neko iz vašeg mejl adresara počne da šalje nešto slično? Na koji način saopštiti prijatelju, bio on virtuelan ili realan, da vam ne šalje gomilu linkova sa kojekakvim sadržajima i poruke koje donose sreću, nesreću i ispunjavaju skrivene želje ukoliko ih pošaljete na još veći broj adresa, a da to nužno i ne bude prekid komunikacije? Ili možda i vi spadate u grupu onih koji svako obaveštenje i šalu obavezno šalju svima iz svog virtuelnog adresara?

Trudite se da važne događaje, verske praznike, jubileje i godišnjice ne čestitate pomoću SMS poruke. Mnogo lepši i jači utisak ostavićete ukoliko tu osobu pozovete i kažete joj šta joj želite. Jer upravo to rade ljudi od stila kojima je stalo do toga kako će se drugi ophoditi prema njima

"STILSKE VEŽBE" IZ NOVIH TEHNOLOGIJA
Nepisano je pravilo da se opširni dodaci uz elektronsko pismo ne čitaju, naročito ako dolaze uz nepoznatu adresu. One koje dobijamo uz pisma prijatelja čitamo kada imamo vremena, a dešava se i da na njih potpuno zaboravimo. Sve ovo treba imati na umu ako želite da vaša virtuelna poruka bude pročitana. Sasvim jasnih i zvaničnih pravila još nema, ali svako bi mogao na jednostavan način da utvrdi šta je dozvoljeno, a šta treba izbegavati tokom internet komuniciranja. Trudite se da imejl nema više od 5 do 10 rečenica, kraća forma je ujedno i garant da vaše pismo bude pročitano. Kada je u pitanju veći dokument, što nije nemoguće, označite ključne delove tako što ćete ih drugačije obojiti, podebljati ili podvući slova i reči, ili markirati posebnim mogućnostima koje idu uz novije verzije programa za obradu tekstualnih fajlova. Najvažnije je zainteresovati onoga kome šaljete elektronsko pismo. Ukoliko poruku šaljete većem broju ljudi, grupama korisnika ili organizacijama, umesto da kao naslov napišete, napišite samo suštinu vašeg dokumenta, u većini situacija dovoljna je jedna reč ili prostoproširena rečenica bez suvišnog filozofiranja, koja će jasno reći o čemu se radi u tekstu.

Posebno treba obratiti pažnju na dodatke (atačment) koje šaljete i koje primate. Možda najviše računa treba voditi upravo o činjenici kakav dodatak kome šaljete. Svaki dodatak, pored sadržaja, nosi određenu meru rizika. Najčešći i najveći rizik je da se u dodatku vaše elektronske pošte krije virus, a zatim veliki problem može da predstavlja i njegova veličina. Da primalac ne bi čekao na učitavanje vašeg pisma duže od 15 minuta, pre nego što ga pošaljete proverite da li je zainteresovan za sadržaj pisma koji planirate da prosledite i obavezno ga obavestite o njegovoj veličini. Kraće filmove, spotove, muzičke numere i razne animacije bolje je da prenosite pomoću lako prenosivog diska ili popularnog fleša koji u današnje vreme ima i nekoliko GB memorije. Iako ste dobili dozvolu od primaoca, trudite se da poslati dokument ne prelazi veličinu od 100 KB. Od mejlova koji u sebi sadrže dodatke megalomanske veličine možete se zaštiti tako što ćete svoj mejl program podesiti da primi samo poštu određene veličine. Vodite računa kome šaljete fotografije i skenirane podatke, posebno ako primalac to od vas ne očekuje, ili ukoliko to nije nešto toliko zanimljivo da na prvi pogled može da izmami osmeh i opravda takav gest.


http://www.akter.co.rs/images/print/ls/35broj/stil02.jpg

Kada je reč o omiljenom i široko korišćenom mobilnom telefonu, situacija je slična. Izbegavajte da zovete nakon 22 h, a još manje se trudite da nekoga zovete samo da biste ostavili svoj identifikacioni broj kako bi vam se ta osoba javila. Za ovakav gest nije slučajno izabran termin „cimanje“ jer niko od nas u trenutku kada zove ne zna šta radi osoba koju tražite. Možda joj mobilni telefon nije pri ruci, možda je stavrno i “iscimate”. Zaključavajte svoje mobilne telefone, jer je na taj način mogućnost da se on sam aktivira u vašem džepu ili tašni i bez vašeg znanja „pozove“ nekoga iz vašeg imenika minimalna. Kada pišete SMS poruke, trudite se da budu jasne i kratke jer im je to i osnovna namena. Ipak, umesto „pozdrav“ nemojte pisati „pozz“, umesto „Kako si ti?“ nikako nemojte pisati „Si ti?“... Trudite se da pravopisna pravila poštujete i dok pišete kratke poruke, vodite računa o velikim slovima i znacima interpunkcije koji se u ovakvim situacijama mahom zaboravljaju i ne poštuju. Posebno se ne trudite da od latinice koja se kao pismo nalazi u svakom mobilnom telefonu napravite ćirilicu, čak i kada šaljete poruke kojima čestitate velike pravoslavne praznike. Posebno izbegavajte da šaljete dugačke SMS poruke koje više liče na vesti i kratke članke iz novina, takođe ne šaljite poruke u kojima se navodi da su osveštane moćima raznih svetitelja kao što je Vasilije Ostroški, sveti Sava ili sveti Nikola, besmislene su i bogohulničke, a koliko god vama to bilo interesantno, zaboravite na slanje božićnih i uskršnjih poruka u stihu koje su u većini slučajeva lišene izvornog načina čestitanja. Uopšte, trudite se da važne događaje, verske praznike, jubileje i godišnjice ne čestitate pomoću SMS poruke. Mnogo lepši i jači utisak ostavićete ukoliko tu osobu pozovete i kažete joj šta joj želite. Ukoliko želite da sebe zaštitite od kasnih poziva, cimanja i poruka tokom noći, jednostavno isključite svoj mobilni telefon. Današnji zavisnici od mobilnih telefona zaboravili su kako su se pre samo 10 do 15 godina dogovarali i nalazili pomoću fiksnog telefona, a mnogi od njih i bez telefona uopšte, pa su opet stizali na dogovorene sastanke i događaje.


http://www.akter.co.rs/images/print/ls/35broj/stil03.jpg

Pravila bontona su uvek ista i poželjna za sve i na svakom mestu. Nema razloga da ih virtuelna era ne prihvati. Činjenica je da ne moramo voditi računa o vremenu kada šaljemo elektronsko pismo ili SMS, ali o sadržaju, njegovoj veličini i pravopisu moramo razmišljati. Ako vodite računa o svemu ovome, vremenom ćete saznati kakvi sadržaji interesuju vaše elektronske i virtuelne prijatelje, a na taj način zaštitićete i sebe, dajući informacije o sopstvenim internet željama i navikama. Poštujući opšta i dobro znana pravila lepog ponašanja, veoma su male šanse da “kiksnete” kada su u pitanju pravila ponašanja u virtuelnom svetu.

Izvor : http://www.akter.co.rs/index.php/lsprint/2592-virtuelni-bonton.html

G
09-09-2010, 00:06
Samo jedan savet...Važi i za RL I za VL. Budite ljudi a ne zveri. Gospoda a ne klošari. Uvek budite svesni da i tamo negde ispred nekog monitora za tastaturom ili laptop računarom sedi živa osoba. Vidim da su to neki zaboravili. Pitam se da li su spremni da olako upute tešku reč gledajući sagovornika(cu) u oči? Krive li jezik u zbir polušifrovanih nizova slova koje i sam sve teže tumačim i razumem, u direktnom kontaktu? Nadam sam da ne...:)

G
09-09-2010, 00:08
jes jes...u pravu je covek...danas se dame retko srecu :(

Boga mi, ja sve ređe srećem i gospodu. :)

Mile sa klise
09-09-2010, 02:26
http://www.youtube.com/watch?v=l10Hpzz8sNU

kojica
09-09-2010, 07:55
bio skoro u poseti jednoj prijateljici...pricamo malo i pita ona mene lepo...jesi singl? gledam je...pa velim...a sto...ovaj sto pitash...ako missish da me muvash imam ribu...k vragu...imam i decka :lol:

:) kralju...

Zazijavalo
09-09-2010, 18:02
Pa ne moraš biti gospodin. Meni nie uspelo u pola veka. :pusi:
Al je dobro ako si čovek.

A rukoljubi su za... tašte. :angry:

Mr.OneTwo
09-09-2010, 19:30
Danas vidjam i srecem mlade ljude koji neznaju naciniti blagi naklon dami kao gest kulture i postovanja a o rukoljubu ili slicno je potpuno izlisno govoriti.

tako jedino mozes da smuvas devojcicu koja je za vreme drugog svetskog rata bila u najboljim godinama. :mrgreen:

QueenOfClubs
09-09-2010, 19:31
tako jedino mozes da smuvas devojcicu koja je za vreme drugog svetskog rata bila u najboljim godinama. :mrgreen:
Зар не мислиш да је за различите жене/девојке потребан азличит приступ?
Зар не мислиш да прави шмекер то уме да препозна?
И да је то прво што треба да зна?

Mr.OneTwo
09-09-2010, 19:41
Зар не мислиш да је за различите жене/девојке потребан азличит приступ?
Зар не мислиш да прави шмекер то уме да препозна?
И да је то прво што треба да зна?

u cemu je problem, ja sam samo rekao na koji tip zena se odnosi rukoljublje™ :mrgreen:

i ne bih se slozio sa tobom. cim se pominju tipovi zena i sl, to odmah ima veze sa manipulacijom. a da bi devojku/zenu izmanipulisao, ne moras da budes smeker. dovoljno je da imas vise od 2gr mozga. :mrgreen:
smekeri su nesto drugo. vole te zbog toga sto jesi, a ne zbog toga sto si prisao pravom tipu devojke na pravi nacin. odnosno, mozes u sred novog remixa freemasonsa u nekom klubu da joj pricas o dostojevskom, i svideces joj se nenormalno. smeker se ne postaje, nego se radja. : )

QueenOfClubs
09-09-2010, 19:53
Очигледно постоји погрешна представа о рукољубу у данашње време.
Предратна сцена данас заитса изгледа смешно.
Али, постоје варијације на тему. ;)
Потребно је само мало маште.

1. Ponašajte se zaštitnički, ali ipak ne previše. Učinite da se oseća sigurnom i neka bude sigurna da bi ste za nju sve uradili. Ali pazite da ne preterate sa ispitivanjima kao što su gde je bila danas, sa kim se videla ili sličnim posesivno ljubomornim glupostima.

2. Uhvatite je oko struka, a ne oko ramena kao da ste ortaci.

3. Devojke vole muškarce sa osećanjima. Upoznajte njene prijatelje i slobodno pokažite koliko vam je stalo do nje tako što ćete je zagrliti ili poljubiti pred svima.

4. Nikada, ali BAŠ nikada joj nemojte spuštati u društvu. Ako morate da je na nešto upozorite uradite to nasamo.

5. Sve vreme flertujte sa njom. Tako će se osetiti poželjnom i seksi, što je najbolje što možete da uradite.

6. Budite samouvereni i hrabri, pošto devojke ne vole stidljive muškarce koji gledaju u pod i zamuckuju.

7. Pazite na oblačenje. To što ste već 16 godina zajedno i znate da i posle nje smrdi u WC ne znači da treba da se zapustite i tuširate jednom nedeljno. Oblačite se kao da vam je stalo.

slonce
09-09-2010, 20:25
znaci...
1.mogu mirne dushe da odem de ocu i kolko ocu i ne odgovaram na pitanja...samo je uverim...dusho...sreco...pa evo me...tu..ovaj sam
2.znaci ne mozemo se zagrliti dok se,pod dejtsvom alkohola,njisemo u nekom kolcetu
3.moramo li i jezik da joj sisamo ili ne
4.znaci ako je upoznajem sa nekim od svojih prijatelja ne smem reci...ovo je...ovaj...kako se bese zoves
5."daj mi malo,aj daj mi malo..."
6.aha...znaci smem da joj gledam u dekolte i ceshkam testise
7.opste je poznato da muskari dele konfekciju na prljavo i prljavo,ali nosivo

:lol:

Mile sa klise
09-09-2010, 22:39
al kako bi kazo Niki iz iz Mi nismo ađeli ,
presudno je da je tretiraš kao stoku
:)

Aj bre mante se praza divana ,ko zna zna, ko ne zna neće ni naučiti

G
09-09-2010, 23:24
Aj bre mante se praza divana ,ko zna zna, ko ne zna neće ni naučiti


Mislim da je Mile dao dobru definiciju...Vidim da neki znaju i uspevaju a neki ne. Vidim i da dame neke stvari vole i žele a neke ne. Kako god, svako od nas zna koliko je uspešan ili ne...Moje iskustvo je da sirovo i ponašanje koje nije kulturno inače ne prolazi a posebno kod dama...:kojote:

Cruz
05-03-2012, 14:11
Samo jedan savet...Važi i za RL I za VL. Budite ljudi a ne zveri. Gospoda a ne klošari. Uvek budite svesni da i tamo negde ispred nekog monitora za tastaturom ili laptop računarom sedi živa osoba. Vidim da su to neki zaboravili. Pitam se da li su spremni da olako upute tešku reč gledajući sagovornika(cu) u oči? Krive li jezik u zbir polušifrovanih nizova slova koje i sam sve teže tumačim i razumem, u direktnom kontaktu? Nadam sam da ne...:)

bas tako..