PDA

Pogledaj Punu Verziju : ...ljubav je kad ti srce drnda....



Romantikus
19-06-2009, 18:27
Da vas vidim...odnosno cujem...sta je po vama ljubav? :raz_099:

misticlady
19-06-2009, 21:17
...kad pljusti kisa a on te pusti da sama stojis pod kisobranom

Mirka
19-06-2009, 21:32
Kad reci postanu sekundarna stvar a mi se razumemo i bez da išta kazemo.

poverljiva
25-06-2009, 11:39
ljubav je najbarsunastiji spoj dveju dusa

Ciciban
26-06-2009, 09:28
Kad dozvolis jednoj maci sa ulice da sedi na patosu do tebe dok ti pises po forumu ...i mu jos sipas mleka da pije ...kao ja sada.... kad znas da oboje osecate isto u istom trenutku mada ste daleko( ne ja i maca :raz_089: ) , kad volite iste stvari, kad pozelite nekog pored sebe onoliko koliko ja sada zelim , kada znas da zeli i on tebe isto kao i ti njega , kada znate da mu mozete reci sve ida ce vas razumeti.................

sani
29-06-2009, 19:51
Kada tako jako volim...kada mi je moje sve..kada mi je u krvi ,u mom ludilu i u mojim snovima :srce:

blueangel
29-06-2009, 23:40
kada se probudimo jedno pored drugog... :srce: :raz_083:

Dusala
30-06-2009, 10:16
ljubav sad ljubav kasnije ljubav uvek i zauvek... :raz_012:

Hexy De OZ
30-06-2009, 21:26
Ljubav je pocetak i kraj svega...
Kada volis i kada si voljen/a...
Toplo ti je i kada je hladno...
Kada dajes i vraca ti se...

:raz_125:

marlon
04-07-2009, 04:57
pitanje ljubavi je esencijalno za svakoga ko se bavi ljudima ili blazhim oblicima filozofije koja ne pretenduje da nam urushi animalni sexualni nagon naushtrp nashe razvijene emocionalne neuracunljivosti.... ljudi su sretni ako imaju samo jednu pravu ljubav u zivotu. mnogi to pravo i jedinstveno iskustvo nikada nisu ni imali i time su ostali oskaceni za jedan mozda najvazniji deo covekovog postojanja. vecina je to prozhivela a neka i jedva prezivela u buqvalnom smislu u ranoj mladosti i celog zivota vuku posledice tog iskustva ko dastin hofman onu nogu u ponocnom kauboju.... ljubav je emocionalni kazino stavljana na sve ili nishta nashe dushe, nasheg zhivota, nasheg tela i svega shto imamo u jedan jedini okretaj ruleta sudbine. niko od nas nije posle nje isti kao pre.... ali u toj igri niko ne dobija iako privremena situacija mozhe da govori drugacije... to je jednostavno recheno dobitak na duge staze sa gubitqom nechega nedefinisanog chega ili koga se uveq secamo... neki put sa setom, neki put sa tugom, neki put sa gorchinom.... ludilo prave iskrene ljubavi je nesto totalno iracionalno za shta nema prave dojave kako ce da se zavrsi i koja je prava kvota za to nenadano bogatstvo gde se stavlja hipoteka na sebe samog. moze se voleti vise osoba u isto vreme ili paq samo jedna te ista osoba u vishe vremenskih perioda.... kako god uzeli, ljubav je jedan lepa bolest zvana loodilo koja je obichno fatalna po uchesniqe bez obzira na njen ishod...




poz i :raz_055: svima......

logout.

arlekino
10-07-2009, 21:45
"ako ljubav zavisi od nase slobodne volje, zasto ne prestanu da vole oni koji bi hteli da prestanu? Naprotiv , placu od bola i robuju ljubavi, cak i oni ponosni ljudi koji inace smatraju ropstvo za najvece zlo i rado se lisavaju zbog neceg ceaga se inace nikad nisu hteli odreci. Nose svoju ljubav kao bolest ili okov i zive u strahu da ne izgube samo onog kog vole."

blueangel
11-07-2009, 08:10
boli... :raz_049:

marlon
11-07-2009, 12:41
josh malqice... :lol:
ljubav. zaljubljenost. naklonost. fluid među ljudima. sve to naki nachin kontrolishe mozak. imamo hipotetichku situaciju da se osobi A svidja osoba B. osoba B zna da se osoba A lozhi na nju ali ona ipak vishe preferira ruralnog tipa C jer zna da sofisticirana osoba A ima sposobnost da u nju unese emocije necheg nepoznatog kao i nemir dushe koji izaziva iskonski strah, isti onaj kao shto je nash predak primat imao od dolaska noći gde su harale divlje zveri. osoba B gaji nadu da je u pravu i ima veru u svoju odluku da je u pravu. svi znamo da je osoba B pod stresom i u strahu od sebe same i od svojih odluka. zbog toga veliki manipulator zvani mozak koji kontrolishe mnogim rezonskim i nerezonskim procesima u nashim greshnim telima luchi otrov koji se zove nada i serum koji se zove vera. malo jednog pa malo drugog sve dok ne izbalansira pravo stanje. mozda pacijent i umre pre zavrshetka merne operacije u ovom slucaju suicidne i pogreshno usmerene strasti gde njen vlasnik ili vlasnica zavrshava na f odeljenju gubeci se u virtuelnim zabludama zvanim vera ili nada. u ratnim uslovima je ista situacija. suochen sa bezizlazom choveku samo ostaju otrov i protivotrov. obichno kad pochne da pravi tu meshavinu i ne pochne da razmishlja brzo i racionalno zavrshava sa mozgom koji mu izlazi na ushi...

sani
11-07-2009, 13:37
josh malqice... :lol:
ljubav. zaljubljenost. naklonost. fluid među ljudima. sve to naki nachin kontrolishe mozak. imamo hipotetichku situaciju da se osobi A svidja osoba B. osoba B zna da se osoba A lozhi na nju ali ona ipak vishe preferira ruralnog tipa C jer zna da sofisticirana osoba A ima sposobnost da u nju unese emocije necheg nepoznatog kao i nemir dushe koji izaziva iskonski strah, isti onaj kao shto je nash predak primat imao od dolaska noći gde su harale divlje zveri. osoba B gaji nadu da je u pravu i ima veru u svoju odluku da je u pravu. svi znamo da je osoba B pod stresom i u strahu od sebe same i od svojih odluka. zbog toga veliki manipulator zvani mozak koji kontrolishe mnogim rezonskim i nerezonskim procesima u nashim greshnim telima luchi otrov koji se zove nada i serum koji se zove vera. malo jednog pa malo drugog sve dok ne izbalansira pravo stanje. mozda pacijent i umre pre zavrshetka merne operacije u ovom slucaju suicidne i pogreshno usmerene strasti gde njen vlasnik ili vlasnica zavrshava na f odeljenju gubeci se u virtuelnim zabludama zvanim vera ili nada. u ratnim uslovima je ista situacija. suochen sa bezizlazom choveku samo ostaju otrov i protivotrov. obichno kad pochne da pravi tu meshavinu i ne pochne da razmishlja brzo i racionalno zavrshava sa mozgom koji mu izlazi na ushi...


Fascinirana sam tvojim postovima na ovu temu..nacinom pisanja i razmisljanja .Zaista, Boziji dar je to sto ti imas Marlon

Jedino bih dodala da je sve ipak biohemija, jer kako kazes mozak sve kontrolise..jeste, ali i ta kontrola su neki biohemijski procesi..
samo je pitanje sta ce to sve da se uzburka i izdesava i pokrene te procese da se tako odvijaju..a to je taj fluid.zapravo, sad kad napisah sve ovo ...to je jedan zacarani krug.. :raz_056:

marlon
11-07-2009, 21:17
jel si... fascinirana... fala lepo al ja nisam nesh posebno fasciniran, sve je to teorija al' sa dosta istine, praksa je nesh drugo ko sho ti reche.... a o krugu zacharanom cu malko kasnije....

marlon
11-07-2009, 21:56
svako od nas se u zivotu suocava sa fenomenom kruga i nikad ne moze barem ako je iskren prema sebi, da razdvoji intuitivno od racija, iracionalno od svesnog, nesvesno od bola, ljubav od razuma i tako to.... zivot je krug a ne zamishljene dve prave sa pocetkom i krajem gde se nase misli sudaraju na njihovim paralelnostima.... kao i senzacije... kao i taj fluid o kom prica sani.nazalost, dok neko barata sa celim krugom kao jedinicom razmishljanja, rachunanja, osecanja.... drugome je samo u glavi jedna polovina..... a nekima ni kvartal... zato su nam cesto medjuljudski odnosi neuskladjeni i disharmonichni....

sani
12-07-2009, 10:52
jel si... fascinirana... fala lepo al ja nisam nesh posebno fasciniran, sve je to teorija al' sa dosta istine, praksa je nesh drugo ko sho ti reche.... a o krugu zacharanom cu malko kasnije....


jesam...stvarno.
negde je neko definisao Ljubav kao trenutak večnosti, uhvaćen u teglu bez poklopca..
i to mi se najvise svidja.

ljubičica
12-07-2009, 12:02
lakse je pricati o sexu, o vremenu, o prijateljima, o poslu, o deci, o hobijima, o zivotu..
o svemu je lakse pricati nego o ljubavi..
nepredvidiva, neuhvatljiva, nezna kao paucina, jaka kao celik.
izvor neopisive srece, i neshvatljive tuge.

marlon
12-07-2009, 12:06
ma nema toga vishe... imas samo onu prvu koja je prava sve ostale su sviranje q... da izvinesh na izrazu....:lol:

ljubičica
12-07-2009, 12:09
ne slazem se.
u onoj prvoj nisam bila sigurna gde je granica izmedju moje nezrelosti i raznih tripova, i stvarne ljubavi.
mada sam mislila da je nemoguce voleti opet..
zivot me je demantovao.

marlon
12-07-2009, 13:45
mene ne mozhe jer sam vec mrtav.... :oci:

Пркос
05-08-2009, 10:37
Mrtav a poprilicno ZIV :prcko

Ciciban
09-08-2009, 14:39
Kad cekas, a znas da mozda nece uskoro doci .....

JABUCHILO
10-08-2009, 23:42
ljubav je kad se boris da za nekog budes sve da bi ga zastitio od sebe.

Пркос
11-08-2009, 09:31
Etericno ulje duse,u bolesnim stanjima sirimo nozdrve ne bi li ga udahnuli i inhalirali i mozak i srce,kod zdravih stanja,prilicno nas gusi i sklanjamo ga u prirucnu apoteku do sledcih bolesnih stanja.Kada je imamo ,uvek joj nadjemo manu,kada je u deficitu,onda uzdisemo i kazemo"eh da mi je". :)

bleja
21-08-2009, 16:51
"Cesto kada govorimo - "ja te volim", mi ono "Ja" napisemo velikim slovom, a "ti" malim. Ono "volim" upotrebljavamo samo kao puku svezu umesto da to bude glagol koji podrazumeva delanje....
Svako koga sretamo ima pravo da postoji stoga sto je vredan sam po sebi, a mi nismo navikli da tako gledamo ljude. Prihvatanje samosvojnosti drugog coveka, opasnost je za nas, to nas ugrozava. Priznanje tudjega prava da bude sopstven moze znaciti i priznanje njegovoga prava da nas ubije. No, niposto ne smemo postavljati granicu njegovome pravu da postoji sam za sebe. Tesko je voleti"


A. Blum

Vragolanka
21-08-2009, 17:18
Ne govorim ništa...tako nešto se ne govori olako...pokažem...ako hoću... :lol:

Prihvatanje samosvojnosti drugog coveka, opasnost je za nas, to nas ugrozava.
Ovde se ne slažem...ne mogu da prihvatim ili da volim ličnost koja nije prvenstveno "svoja"...ako pak pokušavaš da ga promeniš, pa još uspeš u tome...zaslužio je samo prezir...

marlon
21-08-2009, 21:36
ljubav je kompleksna stavr i nastaje kad se dvoje poznaju duze.... znaci da covek zna sa cime ima posla ako krene u to nistavilo duse. moz da ode u krajnost i jednu i drugu, vrh i dno ali bez obzira na sve negativne konotacije mislim sa ovim sto znam da ako se uqenjas od tog osecanja i stisnes ko cvaraq pa je skrivas nije dobro, prvenstveno za vlasniqa tog osecanja.... naravno zavisi i od vaspitanja i od karaktera i od mali milion drugih stvari.... iskustvo je najbitnije da je prepoznas u pravom svetlu a ne da je pogresno procenis i umislis....

bleja
22-08-2009, 07:02
Ne govorim ništa...tako nešto se ne govori olako...pokažem...ako hoću... :lol:

Prihvatanje samosvojnosti drugog coveka, opasnost je za nas, to nas ugrozava.
Ovde se ne slažem...ne mogu da prihvatim ili da volim ličnost koja nije prvenstveno "svoja"...ako pak pokušavaš da ga promeniš, pa još uspeš u tome...zaslužio je samo prezir...



Akcenat nije bio na “govorim” (moze biti isto I sa “mislim” ili “delam”)
niti je u gore navedenom tekstu pomenuta “tezina”, tj, vrednost “govorenja”. Smisao navedenog je da covek bilo da “govori” bilo da “cini” cesto u ljubavi (ili onome sto tvrdi da je ljubav) sebe stavlja na prvo mesto I iznad, I da je ljubav “delanje” a ne nesto sto padne s neba ili se desi, odrzava se I raste samo od sebe. Delanje je rad, stvaranje, gradnja a ona ima svoje lepe I manje lepe trenutke. Ako je ljubav zaista ljubav, tudje mane nam nece prvo skakati u oci.

Koliko su ljudi zapravo spremni da vole drugog I da razlikuju ljubav od samoljublja u kome covek ne ljubi drugog kao licnost vec kao predmet, on ljubi svoju opijenost njime, svoj odraz u njegovom oku a ne tog stvarnog drugog. Otud, tj, iz samoljublja dolazi I potreba da se drugi menja, preoblikuje prema nama a ne da se voli, postuje, tj. prihvata onakvim kakav jeste.

majcheki
24-08-2009, 09:41
Da vas vidim...odnosno cujem...sta je po vama ljubav? :raz_099:


Ljubav može biti samo u naručiju.
Kad je gledam sigurno znam - nikoga na ovom svetu nisam volela
I ništa drugo mi nije potrebno da bih opstajala.
Ona je ta.

Ambasador
24-08-2009, 12:38
Govoriti o ljubavi,moze se samo sa jednom osobom.Sve ostalo je pokusaj plagijata propustenog,neponovljivog,nedozivljenog ili propustenog !!!!

Bisernica
05-09-2009, 19:55
Kompleksno pitanje,uglavnom zahteva sto jednostavniji odgovor da bi bilo jasno,ali bojim se da ovaj odgovor nije lako pojednostavniti.Da li je ljubav stvar *srca*?! Rekla bih da je pre stvar mozga,Amorove strele se u njemu zaustavljaju.Kakva je to cudna hemija koju nazivamo ljubavlju?Kazu da je ljubav mesavina dusevne bolesti,bolesti zavisnosti i cirkulatornih tegoba.Klecaju kolena,znoje se dlanovi,srce brze lupa....zaista,moglo bi se reci da je u pitanju neki organski poremecaj.Oprostit ce mi Romanticus,koji je pokrenuo ovu temu sto necu bas na najromanticniji moguci nacin pokusati izneti svoj stav.S medicinske tacke gledista,nekako mi je ta u ovom trenutku najbliza.Mozda neki drugi put napisem nesto *filozofski* pametno ;) .Neurolozi ce ustvrditi da ljubav nije nista drugo do posebnog stanja mozdane aktivnosti.Kao sto osecamo neke mirise preko nosa,a za njih postoji centar u mozgu,tako i za ljubav postoje ,ne jedan ,vec cetiri.Teza koju su dokazala dva svajcarca,neurolozi naravno.Testovima su pokazali da se pri pogledu na voljenu osobu aktiviraju 4 tacke u mozgu.Svaka od njih je velicine nokta i zaduzena za jedan deo emocija,medjutim ono sto jos sa sigurnoscu nije utvrdjeno,to je odakle idu impulsi.Medjutim,to jos uvek ne umanjuje magiju koju sama pomisao na ljubav stvara.Da ne budem bas do kraja suvoparna,dodat cu par recenica samo,koje bi trebale bar malo razbiti *sivilo*ovog posta.Ljubav je lepota duse.Ljubav je neobicna igra.Ljubav je samo rec......ruka u ruci je vec nesto drugo ;) .Koliko god ljubav bila nepoznanica,dobro je imati srecu i upoznati je.

Sibi
08-11-2009, 23:59
Plavi Orkestar - ljubav nije laka stvar (http://www.youtube.com/watch?v=2yMFYwnSCHM#)

marlon
10-11-2009, 23:05
a moze i vaqo, ko r.l. stivenson sho obajsni... :roll:

Love, What Is Love By Robert Louis Stevenson (http://www.youtube.com/watch?v=zh9cgRs3oo0#)

affrodiita
10-11-2009, 23:41
..to je kad samo ćutiš i držiš se za ruke..kad staviš glavu na grudi...i slušaš
šta priča srce onog drugog..kad podeli voćku na dva dela, pa ti da ono
lepše...kad ti u sred zime, kad škripi sneg pod nogama donese vruće kifle...jer
zna da to voliš....ne zove da pita hoćeš li nešto slatko, već zna koju
čokoladu najviše voliš.......kad ga nije sramota da donese cvet iako ga
gleda sav komšiluk.....to je ljubav....

..reči mi nikad nisu značile ništa.....to može svako...dela su ljubav,
i pogledi....i ono ćutanje sa početka.....

Bisernica
20-12-2009, 14:17
Ljubav je samo reč.....sve ostalo se ne govori !!

Sibi
25-01-2010, 19:07
Oliver Dragojevic ~ Sta to bjese Ljubav (http://www.youtube.com/watch?v=5SRf3B2Az9k#)

Bisernica
25-01-2010, 19:47
http://www.youtube.com/watch?v=99KC5gdknhg.

Izabela
28-05-2010, 19:59
Ljudi se danas plase da vole... nikada necu shvatiti zasto???
Zar je to toliko tesko,toliko porazavajuce ako nekoga volis...

Zar je zelja,potreba i sjaj u ocima sramota....

Sta se desilo sa onom neznom,iskrenom lepotom ''voleti i biti voljen'' .... sta se to desilo da je lakse reci zbogom nego pogledati istinu u oci...
''da tvoje srce kuca za nekim''

ps.ne obracajte paznju na mene :raz_088:

причалица
28-05-2010, 20:23
nije sramota...ko kaže da je sramota? nema ničeg lepšeg od ljubavi. to najuzvišenije osećanje....osećanje pripadanja nekome. što bi trebalo da me bude sramota od toga?

G
28-05-2010, 20:24
To boli a za to nemožeš da odeš u dom zdravlja...

Ciciban
28-05-2010, 20:30
Kad dozvolis jednoj maci sa ulice da sedi na patosu do tebe dok ti pises po forumu ...i mu jos sipas mleka da pije ...kao ja sada.... kad znas da oboje osecate isto u istom trenutku mada ste daleko( ne ja i maca :raz_089: ) , kad volite iste stvari, kad pozelite nekog pored sebe onoliko koliko ja sada zelim , kada znas da zeli i on tebe isto kao i ti njega , kada znate da mu mozete reci sve ida ce vas razumeti.................

kako sam ja bila u zabludi :lol:

neznam sta je ljubav ....jedino cu podrzati bellu u prici o strahu ...

VIKTOR
28-05-2010, 22:23
kako sam ja bila u zabludi :lol:

neznam sta je ljubav ....jedino cu podrzati bellu u prici o strahu ...
Jedina istinska i prava sreća je živeti za drugog!(To je obično,dete-mislim)-emotivac
Ništa na svetu ne smatram tako sumnjivim kao ljubav,jer ona više nego išta prožima dušu.Ne postoji ništa što bi toliko zaokupilo i sputalo srce kao ljubav.Od nje se duša može neizmerno upropastiti.Najpre se njome razneži,a onda iznemogla posrne !
UMBERTO EKO :srce:

Ciciban
28-05-2010, 22:28
Jedina istinska i prava sreća je živeti za drugog!(To je obično,dete-mislim)-emotivac
Ništa na svetu ne smatram tako sumnjivim kao ljubav,jer ona više nego išta prožima dušu.Ne postoji ništa što bi toliko zaokupilo i sputalo srce kao ljubav.Od nje se duša može neizmerno upropastiti.Najpre se njome razneži,a onda iznemogla posrne !
UMBERTO EKO :srce:

aha...isuvise ....cak se naviknes pa previdis

VIKTOR
28-05-2010, 22:34
aha...isuvise ....cak se naviknes pa previdis

Mislim da srce ima razloge koje razum ne poznaje,ili ne želi !?:cry:

Ciciban
28-05-2010, 22:44
Mislim da srce ima razloge koje razum ne poznaje,ili ne želi !?:cry:

ma ajde ....to samo u pesmama , ne veruje srce pameti .... :)


ps misle da se muvamo , kazi nema veze ...

Izabela
31-05-2010, 22:25
nije sramota...ko kaže da je sramota? nema ničeg lepšeg od ljubavi. to najuzvišenije osećanje....osećanje pripadanja nekome. što bi trebalo da me bude sramota od toga?

Ne kazem da je sve ljude sramota ili strah da vole.... Svaka cast onima koji jos znaju prave vrednosti tog magicnog osecaja.... :srce:

Sunce
17-06-2010, 11:53
Ljubav je zabluda..

sjaj
17-06-2010, 22:17
Ljubav je bezgranično davanje i uzimanje, doslednost, istrajnost, poštovanje, osećanje sreće i strast.

me?Struggle...
23-06-2010, 15:38
Ljubav je slatki fluid pomesan s`krvlju.

lider
06-08-2010, 17:56
Ljubav je ludilo.
I u ljubavi i u ludilu vidiš stvari koje zapravo ne postoje.

Alexanna
06-08-2010, 22:44
kacenje samoce na vrat dva puta gore od naprostog budjenja u kome nikog ne ocekujes kraj sebe:sad:

Vragolanka
08-08-2010, 22:20
Kad te boli...

marlon
11-08-2010, 17:02
ljubav bre ne postoji koji vam je svima
svako voli sebe najvise na svetu a to se zove samoljublje
a samoljublje nije ljubav

Zaga
17-09-2010, 18:24
šta zaista pokreće tu magiju....:bisa:
šta je to što osećamo...:bisa:


koje izreke vam pokrenu leptiriće.....:cmok:

Zaga
17-09-2010, 18:25
Ljubav je kad ne zelis da zaspis jer je stvarnost napokon lepsa od tvojih snova. . . :bisa:

G
17-09-2010, 19:39
Ljubav je kad se ponovo osećaš kao da imaš 18 a lična karta kaže drugačije...:)

Ljubav je kad ti ništa nije teško...:)

Ljubav je kad više misliš na osobu koju voliš nego na sebe...:)

Ljubav je ...

:)

sani
17-09-2010, 20:14
ma..ljubav je kada to srce iscupam iz grudi i dam ga Tebi.

ma ljubav je kada ti to isto Srce muljas po rukama..a ja mislim da je to zato sto ga Volis.

Ma ljubav je kada ja ne znam da to Srce moje ne treba da se mulja po rukama, vec da se zameni umesto Tvog Srca.

ma ljubav je kada si tako Lud kao ja.
ma Ljubav, je ljubav..kada sam samo ja Luda..a mislim da ti nisi dovoljno Lud.

Zaga
17-09-2010, 20:55
samo je jedno teže od ljubavi....ne voleti...

Zaga
17-09-2010, 21:00
..tako obično biva.Oni koje želimo da vidimo,ne dolaze u časovima kad na njih mislimo i kad ih najviše očekujemo,a pojavljuju se u nekom trenutku kad smo mislima najdalje od njih....i našoj radostizbog ponovnog viđenja treba tada malo vremena da se digne sa dna,gde je potisnuta i pojavi se na površini....

Mirinda
17-09-2010, 21:02
http://www.youtube.com/watch?v=9npgs69FIiY&feature=player_embedded

Zaga
17-09-2010, 21:06
...postoje neki pogledi žene koje zaljubljeni muškarac ne bi zamenio ni za potpuno posedovanje njenog tela..ko nije video kako se u jasnom oku pali vatra prave ljubavi,taj ne poznaje najveću ljudsku sreću...nijedan kasniji trenutak radosti ne može biti ravan ovome trenutku....

Mirinda
17-09-2010, 21:09
privremeno stanje ludila

Zaga
17-09-2010, 21:12
ljubav je čista poezija...retki su sposobni za poetiku...

Mirinda
17-09-2010, 21:17
Ljubav je sav život žene, ali epizoda u životu muškarca

Mirinda
17-09-2010, 21:18
Kad bih sve jezike ljudske i andjeoske govorio , a ljubavi ne bih imao, bio bih mjed što ječiili cimbal što zveči.Kad bih imao dar proricanjai znao sva otajstvai sve spoznaje i kad bih imao svu vjeru da bih i gore premještaoa ljubavi ne bih imao - ništa sam!...Ljubav je velikodušna,dobrostiva je ljubav,ne zavidi,ljubav se ne hvasta,ne nadima se;nije nepristojna,ne traži svoje,nije razdražljiva,ne pamti zlo;ne raduje se nepravdi,a raduje se istini;sve pokriva, sve vjeruje,svemu se nada, sve podnosi.Ljubav nikad ne prestaje

Zaga
17-09-2010, 21:22
sinoc sam poslala andjela cuvara da te cuva,ali se brzo vratio.Pitala sam ga zasto?A on se slatko nasmejao i rekao: "ANDJEO NE CUVA ANDJELA"

MALENCIKA :)
17-09-2010, 22:23
Ljubav je kao kad se upiskis , svi vide , a samo je tebi lepo !!! :rumenko:

naki
17-09-2010, 22:25
Kradem noć za tebe.. Uzimam delic života da ga pruzim tvojim dlanovima.. Moje usne na tvom licu.. Niska poljubaca krasi obrise tvog lika.. Osmeh.. I linija na obrazu koja me vodi do tvojih usana.. Svet je igraonica naših tela.. Duše su se vinule do nebesa.. Mozda je to ljubav.. :raz_088:

Zaga
18-09-2010, 12:35
"Poslacu ti vetrom poljubac blag, da ti kaze da ima netko u mom srcu drag,a ti ga udahni da zauvjek ostane tu,jer ja sam s tobom u dobru i u zlu."

Zaga
18-09-2010, 19:07
‎"Kad volis nekog moras i da patis,kad izgubis ljubav zelis da je vratis,zato cuvaj ono sto svim srcem volis i da ode nemoj da dozvolis!"

Zaga
18-09-2010, 21:12
Ako jednom odlucis da odes negde, na neko drugo mesto, nekoj drugoj osobi, ja cu ti prva pozeleti srecan put. Molicu nebo da te cuva, mesec da ti nocu osvetljava put, sunce da ti snagu da, da nikad ne posustanes tragajuci za ispunjenjem...

Tibi
18-09-2010, 22:25
Nesto o cemu se puno pise i prica a samo je u kratkom periodu negde u...glavi, i kao sto sunce nestane i izgubi se, tako je i sa ljubavlju. Sutra je...novi dan.

Zaga
20-09-2010, 21:27
Lepota jedne žene nije u odeći
koju nosi, figuri koju ima, niti u načinu na koji češlja kosu. Lepota
jedne žene može se videti u njenim očima, zato što su one put do njenog
srca – mesto gde njena ljubav počiva.

Zaga
20-09-2010, 21:28
ISKRENOST nije kada kažeš sve što misliš, već kada misliš sve što kažeš…

Zaga
20-09-2010, 21:36
ako
se pitaš koliko te volim reći ću: Kao golub svoju suzu…pitaćeš se zašto
toliko malo? Verovatno neznajući da golub ne plače… samo ću ti reći
ovo, kada mu krene suza on tada umire !!!

Zaga
20-09-2010, 21:37
Postoji trenutak u životu kada čovek shvati ko je važan, ko više nije važan, ko nikad nije bio važan i ko će uvek biti važan.

Zaga
27-09-2010, 21:00
Samo osmeh tvoj mi treba,kad si srecan ja sam srecna...Ne budi tuzan dajem ti ljubav i gde god da si od bola te cuvam... ♥

Zaga
27-09-2010, 22:28
Savršen muškarac? Pa…

Za sponzoruše to je tip koji je pun para.


Za romantične dušice je to je tip koji skida zvezde s’ neba.


Za realne devojke, to je onaj frajer koji im pruža sigurnost.

Ali,u suštini, savršen muškarac je onaj koji te voli takvu kakva jesi..... ! :)

Zaga
27-09-2010, 22:31
Nikad nemoj pomisliti da cu te zaboraviti jer se ne zaboravlja lako ono shto srce zavoli jako, netreba mi ono shto imaju svi, zelim samo jedno a to si ti. Volecu te i kad mladost prodje i kad mi starost dodje i kad ceo svet nestane. Zauvek ce na mom srcu ostati urezana najlepsha i najsladja na svetu. Za tebe u senci u dobrom i loshem bicu tu dok nas zivot ne rastavi.

G
16-10-2010, 02:33
Ljubav je kad više želiš voljenu osobu videti nego sebi ugoditi. Kad si spreman više dati nego očekivati od osobe koju voliš. Ljubav je ono što doživljavaš a ne možeš definisati jer je toliko intenzivno da ti tekst i misao pretvara u "drndanje srca" i stvara pogled u voljenu osobu takav da govori više od reči koje bi izrekao. Tek tad je ljubav i lepa i prava (zrela)...

G
16-10-2010, 02:39
Ali,u suštini, savršen muškarac je onaj koji te voli takvu kakva jesi..... ! :)

Da :)

причалица
16-10-2010, 20:30
ljubav je kada ti srce treperi dok juriš u susret njemu, dok ti duša drhti što vreme sporo teče kad on nije tu, kad pušiš iste cigarete kao on (samo da bi mu bila bliža i kad niste zajedno), kad mu pišeš dugačka pisma kad ste razdvojeni, kad čitaš iste knjige kao on, kad slušaš istu muziku, kad mu ugađaš i srećna si zbog toga, kad brišeš pod u kuhinji i misliš kako svoj dom ušuškavaš za vašu zajedničku sreću, kad mu rađaš decu jer želiš da zaista se pomešaš sa svojim čovekom...da budete jedno zauvek.
to je ljubav.
za mene.

Ciciban
17-10-2010, 11:53
ljubav je... neznam sta je ljubav , valjda ova tuga koja me muci

G
23-10-2010, 02:29
Ljubav je kad strepiš nad njom i neguješ je kao malo dete...neguješ je i boriš se za nju svakim atomom...trudiš se iz petnih žila da je sačuvaš od događaja i drugih osoba pa nekad i sebe...pružaš sebe do poslednjeg atoma voljenoj osobi i razumeš je u svakom momentu...Imaš strpljenja i kad ti se srce uzlupa i ljubiš putanju kojom voljena prolazi...uživaš u sećanju na susrete i planiranju novih susreta...I srce zaista drnda kad voliš...

Waterfall
23-10-2010, 13:10
Ne volim kad mi srce drnda..ne znam zasto, ali ne volEm

G
24-10-2010, 17:46
Čudna je to kombinacija kad boli da grudi pucaju a opet prija da uši gore...Ipak pristajem i na drndanje srca za onu vrelinu na licu i lepotu koju možeš videti samo u očima žene koja voli...Reči ko reči mogu biti ili ne biti prijatne i izrečene ili ne, ali pogled ne laže on govori i o snazi i o lepoti ljubavi...Oči su ogledalo ne samo duše, nego i srca... Kad takvu osobu koju vredi voleti pronađete osvojili ste najveću premiju i sreću koja se može osvojiti...Takva ljubav je vanvremenska i vanprostorna i za nju ništa nije teško a "žrtva"prestaje imati značaj jer i ne postoji ... to je jednostavno LJUBAV.:g:

Vragolanka
24-10-2010, 20:29
šta zaista pokreće tu magiju....:bisa:
šta je to što osećamo...:bisa:


koje izreke vam pokrenu leptiriće.....:cmok:


Ljubav, ili zaljubljenost?
Lepo je kad si zaljubljen... i kad nemam u koga, ja sam zaljubljena u sebe.
A ljubav boli.

Natali_Uvil
24-10-2010, 20:42
To kad ti srce drnda ili tome slicno je zaljubljenst, koja nema puno veze sa zdravim razumom, vise su u pitanju feromoni, hormoni i iluzija koju neko ima u trenutku prema osobi koju slabo poznaje . Tada kada srce drna , to je kao u onoj Desankinoj pesmi Ne , nemoj mi prici, tad se masta, umislja, zivi u oblacima.
Ljubav je vec nesto drugo. To sto neki nazivaju ljubavlju, to zapravo ne postoji, to je jedna velika iluzija.

G
25-10-2010, 19:59
Ljubav je iluzija samo za one koji je nisu doživeli...Oni koji jesu znaju za šta su živeli i čemu se nadaju...:)

Zaga
11-11-2010, 21:05
Dok vičes na svoju devojku, postoji muškarac koji bi joj šaputao na uho..Dok ponižavaš i vređas svoju devojku, postoji muškarac koji bi je svaki dan podsećao na to koliko je divna.Dok tučeš svoju devojku, postoji muškarac koji bi vodio ljubav sa njom..Dok teraš svoju devojku ...na suze, postoji muškarac ……koji bi krao njen osmeh!

Ciciban
11-11-2010, 23:02
kolko to boli ljubav ?

Valkira
20-11-2010, 21:16
http://www.youtube.com/watch?v=SEbCGoCRLu8

malavelika
29-11-2010, 14:37
nemoguce je definisati ljubav
meni je to onaj osecaj kad sam vise njegova, no svoja, al da sam ipak svoja
ma, zahebana stvar ta ljubav

malavelika
29-11-2010, 14:43
ma, u stvari..ljubav bre i ne postoji, samo ti polude hormoni i neurotransmiterski sistem u mozgu dozivi zesci disbalans :(

kojica
29-11-2010, 15:48
ili je to samo materijalni dokaz da postoji?

причалица
29-11-2010, 17:07
kad se smejem iz srca :raz_114:

G
17-12-2010, 09:16
Ljubav je kad postoji pozitivna tenzija i dinamika a nestane apatija :g:


http://www.youtube.com/watch?v=-ZY0xk0VeDs&feature=player_embedded#!

naki
14-07-2011, 19:06
hmmm definisati bozanko osecanje povezanosti sa drugim srcem, koje nas cini ispunjenim i budi nasu zelju za usavrsavanjem sebe , radi boljitka drugih... kako definisati davanje bez uslova... zeleti samo da postojis da bi voleo i rastao u osecaju kojim bojis svet oko sebe... blah, ne znam... mozda ovako :raz_088:

QueenOfClubs
14-07-2011, 19:06
Шта каже Википедија? :hm:



:lol:

Lujka
14-07-2011, 19:23
Шта каже Википедија? :hm:

Evo sta kaze :lol:


Ljubav može opisivati snažan osjećaj privrženosti. U govoru obično označava međuljudsku ljubav, međutim ona može označavati ljubav prema državi, cilju, sportu itd. Međuljudska ljubav je odnos između dvije osobe veći od same naklonosti jedne prema drugoj, te je usko vezana sa međuljudskim odnosima (ljubav između članova porodice, prijatelja i sl.). Neuzvraćena ljubav se odnosi na one osjećaje ljubavi koji nisu recipročni. Također, postoje mnogi psihološki poremećaji kao što je erotomanija.
Neki elementi koji su često prisutni u međuljudskoj ljubavi su:


naklonost – međusobno uvažavanje;
privrženost – zadovoljavanje osnovnih emocionalnih potreba;
altruizam – međusobna nesebičnost;
uzvraćanje – obostrana ljubav;
vezanje – želja za očuvanjem ljubavi;
emocionalna intimnost – dijeljenje emocija i osjećaja;
prijateljstvo – prijateljski duh; porodična povezanost;
strast – seksualna želja;
psihička intimnost – dijeljenje intimnog osobnog prostora;
lični interes – želja za nekom nagradom;
uslužnost – želja za međusobnim pomaganjem.

:slamka:

QueenOfClubs
14-07-2011, 19:31
Виш ти то...
А нигде није наведено прихватање некога таквим какав јесте... :hm:
А то би био основ. :aha:

причалица
14-07-2011, 20:19
ljubaaaaaviiiiiiiiiiiii :plesu:

ribizla
14-07-2011, 20:26
ljubav je volja da sebe prosirimo da bismo potmogli sopstveni i tudji duhovni razvoj i sazrevanje. :aha:

причалица
14-07-2011, 20:26
ljubav je volja da sebe prosirimo da bismo potmogli sopstveni i tudji duhovni razvoj i sazrevanje. :aha:

mhm :dosada:

причалица
14-07-2011, 20:31
ljubav je samo reč

naki
14-07-2011, 20:32
i jos ponesto... :raz_088:

kojica
14-07-2011, 20:41
http://www.youtube.com/watch?v=ycrVJDa0s7k&feature=related

evo šta je ljubav.. :bisa:

od četvrtog minuta pa na dalje...

kojica
15-07-2011, 13:01
Ta je ljubav malko precenjena. Iskočila iz filmova i ljubavnih romana.

Zbog nerealnih očekivanja i postoji toliko nesrećnih ljudi. :raz_088: