PDA

Pogledaj Punu Verziju : Prizivanje Duhova ( Dusa )



duhovni
02-10-2010, 02:34
Ovo je tema za sve one koji se vec bavili jos uvek bave i za one koji ovo zele tek da probaju...

Prizivanje Duhova (dusa ) je istina koja pocinje tada kad to ucinite, zasto vam ja ovo govorim a znam da medju citaocima postoje ne vernici. Pisem jer sam vec prosao kroz sve to, potrebno je imati na kockaste isecene papirice azbuku i brojeve od 0 do 9 i svako slovo na posebnom isecenom papiricu kao i brojevi zatim se azbukom, brojevima napravi krug i ka zapadu sa spoljne strane kruga stavi sveca zatim ka istoku takodje sveca i jedna lagana casa koja je slicna tezini jogurtske case nju stavljate u sredini i potrebno je ako prvi put pozivate neku pokojnu dusu pozvati sa jos jedno 3 ili 4 osoba nikako pet samo moze preko pet na primer 6 ili 7 . Ugasite sva svetla zapalite svece sednite i bez smeha morate biti ozbiljni, osoba koja sedi ka jugu uzima casu iz sredine obrise je dobro iznutra i spolja zatim dune u nju 3 puta zatvara dlanom kao da nebi vazduh izasao iz case i brzo je vraca na sredini tako sto ce skloniti ruku kojom je zatvoren vazduh tek kad poklopi naopacke na stolu. Svi ostali koji sede stavlaju lagano kazi prst na casi bez pritiskivanja case i osoba koja je dunula u casi izgovara "Molimo dobrog duha ako zeli da nam se javi nek odgovori sa da ili ne" zatim par puta tako dok se casa ne pomera na slova, a ako zelite da pozovete osobu sa imenom onda izgovarate " Molimo duha (ime) da nam se javi, nek ogovori sa da ili ne". pa zatim ponite sa pitanjima.

Meni se desilo da se javljali neki ljudi osobe koje su me cak i upozorile "znas da ovo sto radis opasno, mogao je doci zli" to sam jednom dobio kao odgovor, ali drustvo nije se zezalo pa pomeralo casu vec su i oni hteli to. bio je 6 oktobar javio nam se neko i zatrazio casu vode mi smo namenili za njegovo ime ovako " nek ova casa sa vodom bude (ime osobe) za dusu, amen" kad vam neko nesto trazi vi mu tako dajete.
i nije bilo problema dok nismo naleteli na nekog ko je trazio pomorandze i banane a nismo imali pa je saksija sa cvecem koja je bila u sobi pukla. svi smo se razbezali napolje pa je ostala samo jedna osoba koja je zamolila dusu da zatrazi nesto drugo a to je bilo kafa.

Znaci postoji opasnost od toga, PAZLJIVO razmislite ...

secam se kao klinac da je drustvo starije to radilo i ja sa njima ali sam jednom hteo ja pozvati tad jedno ime koje mi izletelo slucajno. Rekao sam branko . javio se neki decak branko rodjen bas 6 oktobra bio je dobar trazio je samo ono sto je znao da mozemo nabaviti za njegovu dusu ja sam tada poceo sam da ga prizivam kasnije davajuci mu neka odela i sve ostalo. Rekao mi je hoces li da znas sta ce biti za jedno par godina? ja sam rekao da ukratko mi je rekao imena devojaka i koja je ta prava....

Ako iko od vas bude hteo da priziva dusu nek zatrazi da se dusa zove branko i koja je rodjena 6 oktobra . da bi je prepoznali upitate dali je bio hipik u skoli i dali je voleo Katarinu i veki . a ujedno pitajte kad je umro ako kaze 27 godina i da je plav i da mu je slava Stefan onda je to on njega bez problema zovite, recice vam stvari koje nebi verovali a desice se, upozorice vas mnogo cega...

Toliko od mene za vernike a za one koji ne veruju probajte pa cete videti....

baba Tijana
02-10-2010, 08:23
ovo treba da se bije. :mrgreen:

Lilu
02-10-2010, 08:29
injaaaoooo a koji je ovo film?

Sale
02-10-2010, 08:32
e ja ćem kabudem imo vremena da vam opričam kasam prizivo duhove.
joj kakoe to bilo strašno.
samo me pocetite da ne zaboravim

ona priča o kapetanu je dečja bajka za ovo prizivanje duhova.
otad mi se promenili pogledi na što bi reknuli umni ljudi onostrano

Zak
02-10-2010, 08:40
Nego, el taj Branko zna nesto o berzi i kako ce se kretati indeksi ovih dana?
Treba mi i stanje valuta u narednih nekoliko dana.

kojica
02-10-2010, 08:43
ahahahaha... da li je voleo katarinu i šta? :raz_067:

a ja mislila da je ovo neka ozbiljna nema o duhovima...

Zak
02-10-2010, 08:49
ahahahaha... da li je voleo katarinu i šta? :raz_067:

a ja mislila da je ovo neka ozbiljna nema o duhovima...
Daj uozbilji se... gori mi pod nogama u vezi ovih indeksa.

kojica
02-10-2010, 08:57
dobro uozbiljiću se..

evo i mene zanima šta će duhu odelo i što mu smeh smeta i...
još koješta...:raz_088:

G
02-10-2010, 11:07
A ja sam mislio da sam ja prso...:mrgreen:

duhovni
02-10-2010, 12:43
Kako god hocete ja otvorio temu ne kroz salu vec istinsku koja se meni desila, kad vam kazem ali obicno tinejdz doba to proba...
Zar vi neverujete u dusu posle smrti? Zaista vam kazem kada bi neko mene pozvao sa one strane ja bih se javio dosao ali samo ak su devojke pozvale...

planinarka davati odela je jedan od obicaja kao i namenjivanje pokojniku jelo i pice. Jesi li uopste vernik u zivot posle smrti? bez ljutnje i nemoras odgovoriti... zo mi je ljudi a ja mislio da ima takvih ovde posto sam video teme misterije i sta vec jos pisalo ali ipak ima onih koji ce doci da citaju :kafa:
e ubi me ovaj :grip:

baba Tijana
02-10-2010, 14:12
Daj uozbilji se... gori mi pod nogama u vezi ovih indeksa.

Meni se ukazalo da će bar do srede da đipa euro prema dolaru. Al sam videla u šolji od kafe.
Kake bre čaše od jogurta, budibogsnama! :krsti:

misticlady
02-10-2010, 14:36
lepo sam ja rekla nocas kad se duh duhovni registrovao...da on nije nikakav duhovni vec duh...osetila sam takav vetar kroz monitor i sve je pobelelo na trenutak...zaskripalo,malo se zatresla tastatura i sve se smirilo...tad se on oglasio i evo ga sad je nas forumaski duh... za svaki slucaj:kadi:

PRCKO
02-10-2010, 14:40
ahahahaha... da li je voleo katarinu i šta? :raz_067:

a ja mislila da je ovo neka ozbiljna nema o duhovima...

Mislim da je pismeni gospodin zeleo da kaze Ekatarina Velika.

tol
02-10-2010, 14:47
lepo sam ja rekla nocas kad se duh duhovni registrovao...da on nije nikakav duhovni vec duh...osetila sam takav vetar kroz monitor i sve je pobelelo na trenutak...zaskripalo,malo se zatresla tastatura i sve se smirilo...tad se on oglasio i evo ga sad je nas forumaski duh... za svaki slucaj:kadi:

Ma ja mislim da je on KAserishka..domatji duk..onaj sto je dobar...cakani belkasti ;)

Sale
02-10-2010, 15:11
Kako god hocete ja otvorio temu ne kroz salu vec istinsku koja se meni desila, kad vam kazem ali obicno tinejdz doba to proba...

ja ti verujem
meni se isto takođe to desilo. baš tako ko tebi tojes slično pošto nam nisi ispričo sve detalje
al ja ćem jedared ko što reko da opričam drugarima kakoe komene prošo susret sas duhom.

kojica
02-10-2010, 15:17
Kako god hocete ja otvorio temu ne kroz salu vec istinsku koja se meni desila, kad vam kazem ali obicno tinejdz doba to proba...
Zar vi neverujete u dusu posle smrti? Zaista vam kazem kada bi neko mene pozvao sa one strane ja bih se javio dosao ali samo ak su devojke pozvale...

planinarka davati odela je jedan od obicaja kao i namenjivanje pokojniku jelo i pice. Jesi li uopste vernik u zivot posle smrti? bez ljutnje i nemoras odgovoriti... zo mi je ljudi a ja mislio da ima takvih ovde posto sam video teme misterije i sta vec jos pisalo ali ipak ima onih koji ce doci da citaju :kafa:
e ubi me ovaj :grip:
Uf.. kakav sad grip?

Ne brini, nisi zalutao. Ovo jeste podforum za priče o duhovima.
Nisam vernik, al ne mari. Mogu ja i da poverujem.

Da, znam da se prema našim običajima pokojnik oblači u novo odelo i da se na groblje iznosi jelo i piće.
Onda će biti da se tom Branetu odelo pohabalo?

I sad mi nije jasno. Ti bi se javio devojkama duhovima?
Pa oklen ćeš znati da su stvarno devojke kada su nevidljive? :huh:
I šta ako su zle?
Moj ti je predlog da potražiš vile. Ima ih morskih, rečnih, gorskih.. pa biraj..

QueenOfClubs
02-10-2010, 15:21
Да ли има живота после смрти (како мени ово парадоксално звучи) знаћу, а можда и нећу, кад умрем.
О томе уопште не размишљам и искрено, уопште ме не занима има ли духова негде.
Не дирам их, не дирају ме. Енде.
И ако и постоје, мислим да их не треба узнемиравати.
Да је Бог хтео да знамо све унапред, он би нам сам дао те моћи, зар не? ;)

baba Tijana
02-10-2010, 18:21
Kasu uveli računare u avijone, mene izbacili iz eskadrile. Taka bila vremena. Crvena. Pitali me kaka je razlika između softvera i hardvera. A ja rekla kao između duše i tela. A oni - bež baba napolje. Idi okopavaj kukuruz. :raz_067:

Posle mi onaj bubuljičavi Slavko reko da me nisu izbacili zbog pominjanja duše, neg što nisam znala da program mora da bide u računaru da bi radijo. Onaj izlistani ne radi. Ki duša van tela. :huh:

kojica
02-10-2010, 18:24
Pa viš da radi softver kad ga neko prizove. :raz_088:

PRCKO
02-10-2010, 18:25
samo malo baguje

baba Tijana
02-10-2010, 18:26
Ćut, pile moje. :undecided:
Ako te neki čuje, ima te izbaču iz vodovoda. :eek:

kojica
02-10-2010, 18:30
Nemojte da me zasmejavate. Sedim sama kod kuće i smejem se ko blesava.
Mogao bi neki duh da se naljuti...:cry:

baba Tijana
02-10-2010, 18:36
Pa duhovi su vazda ljuti.
Na priliku, Kojotov duh će jedva da dočeka dide tamo di se presvlaču goozate gospoje, pa da se nalakti, prebaci nogu preko noge i seiri. A kad tamo, nema noge da prebaci nogu preko noge. Nema ni sas šta da ji gricne i tako to... Nema ništa. I ondak su duovi ljuti. :pusi:

kojica
02-10-2010, 18:41
Znači ne ljuti ih smeh, nego su vazda ljuti?

A ima li nekih koje baš smeh naljuti?

baba Tijana
02-10-2010, 18:50
Ja misim da su duhovi onakvi kakvi su ljudi bili. Ondak na priliku ti što ji ljuti smeh, ti su valjda pre bili političari. Il pokojna tetka Živana. Zdravo se jedila kad su joj se smejali zbog brkova. Al on nije opasna jer se povampirila. Kad je pun mesec obilazi po selu i onima što spavadu po jendecima izbrije brkove. Znači, ona je vampir, pa nije duh.

A političari ne mrdaju nigdi brez limuzina i telohranitelja. Teško ćeš ih smehom prizvati.
Tako da si dosta bezbedna, pile moje riđoglavo. :raz_083: :raz_128:

misticlady
02-10-2010, 18:53
mozes ih prizvati zveckanjem dukata...mislim da i na onom svetu politicari primaju mito...navika je navika,ovozemaljska i onozemaljska..

duhovni
02-10-2010, 23:50
planinarka (http://razbibriga.net/member.php/94-planinarka) ovako postoje zli duhovi a nesme se smejati jer nece se nista izdesavati, pogotovu kad je tok govora naljuti se dusa odgovor ne znam zasto ali ja sam to doziveo, eto primer nas 3 smo otisli na jedno groblje napili se i spavali iznad grobova pokojnika kad smo se otreznili otisli kucama i sutra vece sam urlikao kao pas kroz san cak se moj bili uplasili a ja sam za to vreme sanjao da me jure neki ljudi bleda lica kroz neki pod zemaljski tunel koji je bio crvene boje i sa malo tamne ali vise crvenila poput krvi....

O.k ne treba vam popadija i citanje molitve xaxaxa

ne ne ja da zovem devojke vec kada ja umrem da one mene zovu jer koj cu ja i sto bih se bas morao javiti nekom muskom drustvu kad su zene sladje bas po mom ukusu ko zna mozda se tad desi cudo pa da uletim u neku xaxa sorry za salu ....

PRCKO
03-10-2010, 00:28
:eek:

kojica
03-10-2010, 06:04
Pa mož se desi da uletiš i ponovo se rodiš, a ta žemska postane ti mama. :lol:

G
04-10-2010, 10:37
Kako god hocete ja otvorio temu ne kroz salu vec istinsku koja se meni desila, kad vam kazem ali obicno tinejdz doba to proba...
Zar vi neverujete u dusu posle smrti? Zaista vam kazem kada bi neko mene pozvao sa one strane ja bih se javio dosao ali samo ak su devojke pozvale...

planinarka davati odela je jedan od obicaja kao i namenjivanje pokojniku jelo i pice. Jesi li uopste vernik u zivot posle smrti? bez ljutnje i nemoras odgovoriti... zo mi je ljudi a ja mislio da ima takvih ovde posto sam video teme misterije i sta vec jos pisalo ali ipak ima onih koji ce doci da citaju :kafa:
e ubi me ovaj :grip:

Ma jbg ti čitam ja svašta i 3 oko i 6.čulo i 8.bubreg i 7.slezina...:)

Zazijavalo
06-10-2010, 16:43
Meni se ukazalo da će bar do srede da đipa euro prema dolaru. Al sam videla u šolji od kafe.
Kake bre čaše od jogurta, budibogsnama! :krsti:

Vidi babu, utrefila skok od 160 pipsa na forexu. :eek:
Ko ju je poslušo, dobar je za 80% od uloga. :pusi:

kojica
06-10-2010, 16:46
paaa.. ako je tako dobra...
da otvorimo ona negde temu ''pitajte baba tinku''
i da poštenim urmašima/urmašicama proriče sudbinu?

Zazijavalo
06-10-2010, 16:48
Nisam baš siguran da bi bilo dobro.... :undecided:
Misim da ona malo i utiče na tuđe sudbine.
Bašta joj puna travki kojekakvih. :eek:

kojica
06-10-2010, 16:49
a pošto ona misli uvek suprotno od tebe.. ondakk...

otvaram temu...:lol:

Zazijavalo
06-10-2010, 16:50
Jas ti kazo. Da ne bude da ti nisam kazo... :undecided:

kojica
11-10-2010, 19:19
a jel mogu žive duše da se prizivlju?

mona
11-10-2010, 19:25
Duh i dusa nije jedno te isto..
Mogu se prizivati samo duhovi i to su pali andjeli ili demoni...

A Dusha je ceo covek...
Kako njega prizivati ??
jedino telefonom :raz_114:

kojica
11-10-2010, 19:27
Pa telepaski...:huh:

Vragolanka
13-11-2010, 15:16
Ja probala i ništa... :ljutko:

Zazijavalo
13-11-2010, 20:04
Duh i dusa nije jedno te isto..
Mogu se prizivati samo duhovi i to su pali andjeli ili demoni...

A Dusha je ceo covek...
Kako njega prizivati ??
jedino telefonom :raz_114:

Onda se kaže boli me Dooša u predelu goozne kosti.
Ili imam frakturu femoralne koske na Dooši. :)

G
13-11-2010, 20:06
Duša se priziva valjda ovako : "Dušooooooo" molim te javi se tvojoj mami na telefon ... Mada koliko viče, imenovanoj pomenuti nije ni potreban...:g:

kojica
13-11-2010, 22:39
:raz_067:

alex
23-02-2011, 23:02
ja imam oduvek zelju da zovem duhove.....dogovarao sam se sa drustvom,ali nikada nismo znali mesto gde bi smo mogli to da uradimo.....medju njima ima i nekoliko osoba koji su vec to radili.....ali mislim da ipak nije dobro zvati duhove zbog toga sto vam uvek nece doci dobar duh mozda dodje i los nikad se nezna......otac moje drugarice je sa svojim drustvom zvao duhove desilo mu se nesto strasno.....sedeli su u sobi gde je spavala jedna beba...ali kada su zvali duhove duh nije hteo da ode nego je razbio prozor i pritom je uznemirio bebu udjevsi u nju....posle su morali da svete kucu i duh je otisao.....ima jos puno prica koje sam cuo o tome ali ja ima zelju da zovem..... :)

zvezdica
23-02-2011, 23:50
:misticlady:...ne mogu da verujem..

mare
23-02-2011, 23:52
ja imam oduvek zelju da zovem duhove.....dogovarao sam se sa drustvom,ali nikada nismo znali mesto gde bi smo mogli to da uradimo.....medju njima ima i nekoliko osoba koji su vec to radili.....ali mislim da ipak nije dobro zvati duhove zbog toga sto vam uvek nece doci dobar duh mozda dodje i los nikad se nezna......otac moje drugarice je sa svojim drustvom zvao duhove desilo mu se nesto strasno.....sedeli su u sobi gde je spavala jedna beba...ali kada su zvali duhove duh nije hteo da ode nego je razbio prozor i pritom je uznemirio bebu udjevsi u nju....posle su morali da svete kucu i duh je otisao.....ima jos puno prica koje sam cuo o tome ali ja ima zelju da zovem..... :)

i onda je mrmot zavio čokoladu.

:lol:

Bandit
23-02-2011, 23:53
to je dobro ...bilo bi loše da možeš da veruješ...

zvezdica
24-02-2011, 00:01
ma ne mogu da verujem da se ljudi bave ovakvim....:raz_114:

Bandit
24-02-2011, 00:19
A to....ne mogu da verujem..........

Moonster
24-02-2011, 01:05
lepo sam ja rekla nocas kad se duh duhovni registrovao...da on nije nikakav duhovni vec duh...osetila sam takav vetar kroz monitor i sve je pobelelo na trenutak...zaskripalo,malo se zatresla tastatura i sve se smirilo...tad se on oglasio i evo ga sad je nas forumaski duh... za svaki slucaj:kadi:

Veruješ u duhove, zato za svaki slučaj :kadi: :mrgreen:

Moonster
24-02-2011, 01:17
ja imam oduvek zelju da zovem duhove.....dogovarao sam se sa drustvom,ali nikada nismo znali mesto gde bi smo mogli to da uradimo.....medju njima ima i nekoliko osoba koji su vec to radili.....ali mislim da ipak nije dobro zvati duhove zbog toga sto vam uvek nece doci dobar duh mozda dodje i los nikad se nezna......otac moje drugarice je sa svojim drustvom zvao duhove desilo mu se nesto strasno.....sedeli su u sobi gde je spavala jedna beba...ali kada su zvali duhove duh nije hteo da ode nego je razbio prozor i pritom je uznemirio bebu udjevsi u nju....posle su morali da svete kucu i duh je otisao.....ima jos puno prica koje sam cuo o tome ali ja ima zelju da zovem..... :)

Vidim ja u čemu je problem, oma ću ti pomognem, ssmo da nađem kako to ide, ček sekundu...

Aha, evo ga, dakle

Muškarcu nije dovoljno da ga žena voli samo jedanput ili u prolazu. Treba, naprotiv, da ta ljubav bude beskrajna. Zato su neophodne tajne kojima bi se žena naterala da voli muškarca bezgranično. Muškarac će stoga, uzeti srž iz leve šape vuka i od te srži napraviti neku vrstu pomade. S vremena na vreme, daće je ženi da je pomiriše, i ta žena će voleti tog muškarca iz dana u dan sve više i više.

Eto, rešen problem :)
Jel' da da je pomoglo ?

nevidljiv
24-02-2011, 07:35
Vidim ja u čemu je problem, oma ću ti pomognem, ssmo da nađem kako to ide, ček sekundu...

Aha, evo ga, dakle

Muškarcu nije dovoljno da ga žena voli samo jedanput ili u prolazu. Treba, naprotiv, da ta ljubav bude beskrajna. Zato su neophodne tajne kojima bi se žena naterala da voli muškarca bezgranično. Muškarac će stoga, uzeti srž iz leve šape vuka i od te srži napraviti neku vrstu pomade. S vremena na vreme, daće je ženi da je pomiriše, i ta žena će voleti tog muškarca iz dana u dan sve više i više.

Eto, rešen problem :)
Jel' da da je pomoglo ?
Bog te mazo...:eek:....el si ti pisao Harry Potter...:misticlady::misticlady:...Moon....sad sam iznenadjen,ste tvoje vracke...

Moonster
24-02-2011, 08:28
Bog te mazo...:eek:....el si ti pisao Harry Potter...:misticlady::misticlady:...Moon....sad sam iznenadjen,ste tvoje vracke...

Kakav Harry Potter, to je za decu bre, ovo je ozbiljna stvar :lol:....nego šta se žališ, probaj pa javi kako ide :lol:
Imam i boljih vraćki u arhivi negde, samo dok ih iskopam ;)

alex
24-02-2011, 13:50
pa gde bas sad da trazimo vukove......:) ali nema veze,pa ako imaj jos neku vracku podeli je s'nama :igrac:mozda ce nam neka pomoci......

Moonster
24-02-2011, 14:16
pa gde bas sad da trazimo vukove......:) ali nema veze,pa ako imaj jos neku vracku podeli je s'nama :igrac:mozda ce nam neka pomoci......

Važi skuckaću nešto kasnije, a ako te to toliko interesira onda uzmi knjige Abrahama Jevrejina na engleskom se može naći na netu negde, tamo imaš talismane iz Kabale i slične stvari, samo reč je o tzv. beloj magiji anđelima čuvarim i sličnim stvarima i periodu pripreme od 6 meseci pre rada, tako nešto.
Pa ako te interesira ta oblast, to ti je početak ;)

alex
24-02-2011, 14:19
Važi skuckaću nešto kasnije, a ako te to toliko interesira onda uzmi knjige Abrahama Jevrejina na engleskom se može naći na netu negde, tamo imaš talismane iz Kabale i slične stvari, samo reč je o tzv. beloj magiji anđelima čuvarim i sličnim stvarima i periodu pripreme od 6 meseci pre rada, tako nešto.
Pa ako te interesira ta oblast, to ti je početak ;)
:) hvala............ti se sve razumes u to ???????????????????????????:sale:

Moonster
24-02-2011, 14:28
:) hvala............ti se sve razumes u to ???????????????????????????:sale:

Ne, nisam expert po tim pitanjima, ali sam imao dodirnih tačaka sa tim i koliko god glupo zvučalo, a znam da će zvučati, posebno što sam neko ko traži realne a ne imaginarne stvari, ja se sa tim nikada ne bih igrao nakon nekih stvari koje sam imao priliku, recimo to tako, videti.
Ali svako ima pravo izbora ;)

alex
24-02-2011, 14:36
Ne, nisam expert po tim pitanjima, ali sam imao dodirnih tačaka sa tim i koliko god glupo zvučalo, a znam da će zvučati, posebno što sam neko ko traži realne a ne imaginarne stvari, ja se sa tim nikada ne bih igrao nakon nekih stvari koje sam imao priliku, recimo to tako, videti.
Ali svako ima pravo izbora ;)

nisam te dobro razumeo,hoces da kazes da se sa takvim stvarima netreba igrati,ako sam ja tako shvatio

Moonster
24-02-2011, 14:44
nisam te dobro razumeo,hoces da kazes da se sa takvim stvarima netreba igrati,ako sam ja tako shvatio
Upravo tako.

alex
24-02-2011, 14:46
Upravo tako.

upravu si,ja sam toliko mnogo cuo o tome i ma bilo koga sam pitao svi su mi rekli upravo sto si i ti.....

VolimRbd
02-03-2011, 15:07
brrrrrrrrrrrrrrrr...:lupko:

Moonster
06-03-2011, 00:49
pa gde bas sad da trazimo vukove......:) ali nema veze,pa ako imaj jos neku vracku podeli je s'nama :igrac:mozda ce nam neka pomoci......

Evo da ispunim obećanje, iako su recepture stare i u najmanju ruku čudne, ali sve to treba gledati sa zabavne strane, kao verovanja koja su nekada ljudima značila i davala odgovore na neka njihova životna pitanja koja su ih mučila.

" Kako da devojke ili udovice vide u toku noći muškarca za kojeg će se venčati

Treba da imaju uza sebe jednu grančicu drveta koje se zove topola. Neka tu grančicu vežu trakom od belog konca za svoje donje gaćice. Neka tu grančicu stave pod uzglavlje kreveta u kojem treba da spavaju noću, i neka se po slepoočnicama nekoliko puta protrljaju krvlju od ptice po imenu pupavac.
Za to vreme, spremajući se da legnu, neka govore sledeću molitvu, misleći na to što žele da vide.

Molitva:

Kyrios clementissime qui Abraham servo tuo dedisti uxorem Saram, et filio ejus obedientissiomo per admirabile signum indicasti Rebeccam uxorem; indica mihi ancillae tuae quem sim nuptura virum per ministerium tuorum spirituum Balideth, Abumalith. Amen.

Sledećeg jutra, dok se bude, da se sete onoga što se desilo u snu tokom noći a ako se u snu nije pojavila nijedna muška osoba, treba nastaviti sa istim eksperimentom svakog petka u sledeće tri nedelje, i ako se i za to vreme devojci ne ukaže ni jedan muškarac, može biti sigurna da se nikada neće udati.
Udovice mogu praviti eksperimente isto kao devojke, s tom razlikom što udovice treba uzglavlje da sa vrha kreveta premeste na dno kreveta. "

kojica
06-03-2011, 08:41
A jel možeš ovu molitvu da prevedeš na srpski?

za nas nepismene... :rumenko:

PRCKO
06-03-2011, 09:20
Oce neko da kupi pupavca?

QueenOfClubs
06-03-2011, 10:35
Ел то неки дух, ел шта?

Moonster
06-03-2011, 13:16
A jel možeš ovu molitvu da prevedeš na srpski?

za nas nepismene... :rumenko:

Nema potrebe da se prevodi, lepo to sričemo na latinskom, pa kako bude :raz_067:
Evo šta je pupavac (http://sh.wikipedia.org/wiki/Pupavac), zaista lepa ptičica :)

QueenOfClubs
06-03-2011, 13:26
Сладак је пупавац, али ипак не бих Прле.
Хвала Монстер.

Него, шта ради тај пупавац с духовима?

причалица
06-03-2011, 16:46
Oce neko da kupi pupavca?

ja nećem :lol:

kojica
06-03-2011, 21:27
Nema potrebe da se prevodi, lepo to sričemo na latinskom, pa kako bude :raz_067:
Evo šta je pupavac (http://sh.wikipedia.org/wiki/Pupavac), zaista lepa ptičica :)

odbijam da izgovaram bilo šta, ako ne znam kome se obraćam i šta govorim.. :lol:

Moonster
06-03-2011, 21:29
odbijam da izgovaram bilo šta, ako ne znam kome se obraćam i šta govorim.. :lol:

Kada probaš saznat ćeš, u tome je lepota neznanja :raz_067:

kojica
06-03-2011, 21:31
ja ću u neznanje dumrem... :jede:

al neću da vam kažem kako sam ja sanjala mog konana...:g:

Moonster
06-03-2011, 21:36
ja ću u neznanje dumrem... :jede:

al neću da vam kažem kako sam ja sanjala mog konana...:g:

Znači koristila si recepturu i pupavca si ubila :misticlady:

Kojo,Kojo, ne mogu da neverujem :lol:

kojica
06-03-2011, 21:38
Nisam bre. Al neću da odam tajnu..

Samo ću reći da je potpuno nenasilan metod. :lol:

Moonster
06-03-2011, 21:41
Nisam bre. Al neću da odam tajnu..

Samo ću reći da je potpuno nenasilan metod. :lol:

Napila ga :lol:

kojica
06-03-2011, 21:43
Ma kako ću ga napiti kad ga nisam ni poznavala tada.

A posle se sam napijao... :raz_088:

Moonster
06-03-2011, 21:45
Ma kako ću ga napiti kad ga nisam ni poznavala tada.

A posle se sam napijao... :raz_088:

Gukni onda kako :pusi:

kojica
06-03-2011, 21:48
dobro ajde reći ću..

Rekla sam sebi 'hoću da sanjam konana' i sanjala ga..
Ništa lakše. :lol:

QueenOfClubs
06-03-2011, 21:57
Evo da ispunim obećanje, iako su recepture stare i u najmanju ruku čudne, ali sve to treba gledati sa zabavne strane, kao verovanja koja su nekada ljudima značila i davala odgovore na neka njihova životna pitanja koja su ih mučila.

" Kako da devojke ili udovice vide u toku noći muškarca za kojeg će se venčati

Treba da imaju uza sebe jednu grančicu drveta koje se zove topola. Neka tu grančicu vežu trakom od belog konca za svoje donje gaćice. Neka tu grančicu stave pod uzglavlje kreveta u kojem treba da spavaju noću, i neka se po slepoočnicama nekoliko puta protrljaju krvlju od ptice po imenu pupavac.
Za to vreme, spremajući se da legnu, neka govore sledeću molitvu, misleći na to što žele da vide.

Molitva:

Kyrios clementissime qui Abraham servo tuo dedisti uxorem Saram, et filio ejus obedientissiomo per admirabile signum indicasti Rebeccam uxorem; indica mihi ancillae tuae quem sim nuptura virum per ministerium tuorum spirituum Balideth, Abumalith. Amen.

Sledećeg jutra, dok se bude, da se sete onoga što se desilo u snu tokom noći a ako se u snu nije pojavila nijedna muška osoba, treba nastaviti sa istim eksperimentom svakog petka u sledeće tri nedelje, i ako se i za to vreme devojci ne ukaže ni jedan muškarac, može biti sigurna da se nikada neće udati.
Udovice mogu praviti eksperimente isto kao devojke, s tom razlikom što udovice treba uzglavlje da sa vrha kreveta premeste na dno kreveta. "
Да убију наку птичицу? :eek:

О распуштеницама ништа не пише :place:

Moonster
06-03-2011, 22:06
Да убију наку птичицу? :eek:

О распуштеницама ништа не пише :place:

Pa sve se radi za ljubav, ratovi se vodili, ljudi se ubijali, pa šta je jedna ptičica, ako je ljubav u pitanju :huh:

Raspuštenice se sigurno računaju kao slobodne devojke i rešen problem ;)

QueenOfClubs
06-03-2011, 22:16
Pa sve se radi za ljubav, ratovi se vodili, ljudi se ubijali, pa šta je jedna ptičica, ako je ljubav u pitanju :huh:
Raspuštenice se sigurno računaju kao slobodne devojke i rešen problem ;)
Ту птичицу би ми било жао и у кавез да турим. :(

Не, не, ми нисмо девојке, ми смо ... обележене. :place:
Ни у молитвама (и каква је бре ово молитва) нас нема.

Moonster
06-03-2011, 22:18
Ту птичицу би ми било жао и у кавез да турим. :(

Не, не, ми нисмо девојке, ми смо ... обележене. :place:
Ни у молитвама (и каква је бре ово молитва) нас нема.

Ma ok, umesto ptičičine krvi, ide sok od cvekle, bitna je simbolika :lol:

Ma kakvo obeležavanje, slobodne devojke i završena stvar :)
Latinska molitva, ima tu svega :lol:

QueenOfClubs
06-03-2011, 22:28
Ma ok, umesto ptičičine krvi, ide sok od cvekle, bitna je simbolika :lol:

Ma kakvo obeležavanje, slobodne devojke i završena stvar :)
Latinska molitva, ima tu svega :lol:
Чек, чек, а како да скинем после флеке од цвекле, а?
Ел може венишом, ел шта...

Е па не знам како су стари Латини гледали на распуштенице.
Мислим да код њих та категорија није ни постојала.
Само удовице, тј распуштенице које су се снашле... :lol:

Moonster
09-03-2011, 14:34
Чек, чек, а како да скинем после флеке од цвекле, а?
Ел може венишом, ел шта...

Е па не знам како су стари Латини гледали на распуштенице.
Мислим да код њих та категорија није ни постојала.
Само удовице, тј распуштенице које су се снашле... :lol:

Evo kako se skidaju flekice, valjda i od cvekle :huh:
http://www.gorenje.rs/support/saveti-i-trikovi/oops/vodic-za-fleke/kako-odstraniti-fleke

Ček samo da nađem neku formulu za sreću :lol:

QueenOfClubs
09-03-2011, 14:43
Evo kako se skidaju flekice, valjda i od cvekle :huh:
http://www.gorenje.rs/support/saveti-i-trikovi/oops/vodic-za-fleke/kako-odstraniti-fleke

Ček samo da nađem neku formulu za sreću :lol:
Нема среће док се не скине флека.
Даклем, за све даме које не би да убијају птичицу:

Istljajte fleku bezbojnom tečnošću za pranje sudova i stavite odeću u plastičniu kesu 5 do 6 sati.
Ako je odevni predmet beo, fleku namažite natrijum-hipohloridom ili mešavinom jedne velike kašike ditionita (sredstvo za beljenje) u velikoj čaši tople vode i isperite.
Ne upotrebljavajte na osetljivim tkaninama kao što su svila i vuna.

И никако на свилену постељину :lol:

Moonster
09-03-2011, 14:56
Evo, evo formula za sreću....

Dakle:

" Da imate sreće kada nešto molite

Uzmite mrtvu jegulju koja je uginula zbog nestašice vode,
zatim žuč bika kojeg moraju ubiti besni psi; u kožu te jegulje
stavite 1,77 grama krvi lešinara a onda povežite kožu jegulje
konopcem na kojem je neko bio obešen i stavite to u toplu pećnicu
i tamo neka stoji negde oko petnaest dana. Posle toga vremena,
to osušite u pećnici koja je potpaljena paprati sakupljenom u zoru
Svetog Jovana, a od toga napravite narukvicu na kojo ćete perom
gavrana i sopstvenom krvi napisati ova četiri slova: H V L Y . Noseći
tu narukvicu oko svoje ruke, u svemu ćete imati sreće."

Eto, ništa lakše, čas posla :raz_067:

QueenOfClubs
09-03-2011, 14:59
Ко да чека 15 дана па до Св. Јована :facepalm:

Moonster
09-03-2011, 15:08
Ко да чека 15 дана па до Св. Јована :facepalm:

Pa nema ništa na brzaka :zrika:

kojica
09-03-2011, 15:14
Evo, evo formula za sreću....

Dakle:

" Da imate sreće kada nešto molite

Uzmite mrtvu jegulju koja je uginula zbog nestašice vode,
zatim žuč bika kojeg moraju ubiti besni psi; u kožu te jegulje
stavite 1,77 grama krvi lešinara a onda povežite kožu jegulje
konopcem na kojem je neko bio obešen i stavite to u toplu pećnicu
i tamo neka stoji negde oko petnaest dana. Posle toga vremena,
to osušite u pećnici koja je potpaljena paprati sakupljenom u zoru
Svetog Jovana, a od toga napravite narukvicu na kojo ćete perom
gavrana i sopstvenom krvi napisati ova četiri slova: H V L Y . Noseći
tu narukvicu oko svoje ruke, u svemu ćete imati sreće."

Eto, ništa lakše, čas posla :raz_067:
e vala ko se ovoliko namuči, i treba da ima sreće... :raz_067:

Moonster
09-03-2011, 15:16
e vala ko se ovoliko namuči, i treba da ima sreće... :raz_067:

A možda naleti na one besne pse pa nastrada :eek:
Nije se zezati sa njima nikako :lol:

Sarmica
09-03-2011, 15:20
Evo, evo formula za sreću....

Dakle:

" Da imate sreće kada nešto molite

Uzmite mrtvu jegulju koja je uginula zbog nestašice vode,
zatim žuč bika kojeg moraju ubiti besni psi; u kožu te jegulje
stavite 1,77 grama krvi lešinara a onda povežite kožu jegulje
konopcem na kojem je neko bio obešen i stavite to u toplu pećnicu
i tamo neka stoji negde oko petnaest dana. Posle toga vremena,
to osušite u pećnici koja je potpaljena paprati sakupljenom u zoru
Svetog Jovana, a od toga napravite narukvicu na kojo ćete perom
gavrana i sopstvenom krvi napisati ova četiri slova: H V L Y . Noseći
tu narukvicu oko svoje ruke, u svemu ćete imati sreće."

Eto, ništa lakše, čas posla :raz_067:

Valjda ovo ne izlazi iz tvoje glave:krsti:
Di je ona kadijonica

Moonster
09-03-2011, 15:23
Valjda ovo ne izlazi iz tvoje glave:krsti:
Di je ona kadijonica

Nemo me vređaš, ne izmišljam ja ovakve stvari :huh:

Raisa
09-03-2011, 15:31
Mislim da ljudi nisu ni svesni koliko su blagoslaoveni svojim neznanjem.I ljutim se cak na ljude koji tako naivno,pogotovo sa onim,ne daj Boze Ojuha tablicom ( to je zlo ) nesto rade..pre svega mislim da ne moze ni svako da prizove neshto,mozes ti da zasednes i da dozivas....i nista ti nece doci,srecom. Ako je neko osecajniji,osetljiviji, senzibilan,ima to u sebi,na njega se moze svashta....privezati.
Pre svega,nikad ne znas shta ti dolazi..i koliko njih. Moze to biti dobrocudno,ali isto tako je moguce da se zlo prerushi u dobro,pa tebi recimo dodje tvoja pokojna baka,a u stvari to je neko sasvim deseti ko je samo zauzeo oblik...ocu reci stara dusha koja se prerushila i glumi ''mladju''. Ili da ne znas da ''zatvoris'' ....i moze se desiti da oni nece da odu.

jedna devojka mi je rekla jednom kako je njena rodjaka izvrsila samoubistvo zbog scryinga ( to je kad stavis ogledalo ispred sebe,gledas u njega ,i,nije sad da meditiras ali trudis se da vidis stvari,mozes raditi s abilo cime sto ima odraz,idealno je posebno crno ogledalo... ) jer je svaki dan po nekoliko puta duge sate provodila pred ugasenim TV-omradeci upravo to....dok nije pocela da ima halucinacije,da cuje glasove itd....

ne treba da meshati sa onim sto ne znas,...sem ako te oni ne nadju prvi:per:

kojica
09-03-2011, 15:37
A kako izgleda stara a kako mlada duša?

Moonster
09-03-2011, 15:49
Mislim da ljudi nisu ni svesni koliko su blagoslaoveni svojim neznanjem.I ljutim se cak na ljude koji tako naivno,pogotovo sa onim,ne daj Boze Ojuha tablicom ( to je zlo ) nesto rade..pre svega mislim da ne moze ni svako da prizove neshto,mozes ti da zasednes i da dozivas....i nista ti nece doci,srecom. Ako je neko osecajniji,osetljiviji, senzibilan,ima to u sebi,na njega se moze svashta....privezati.
Pre svega,nikad ne znas shta ti dolazi..i koliko njih. Moze to biti dobrocudno,ali isto tako je moguce da se zlo prerushi u dobro,pa tebi recimo dodje tvoja pokojna baka,a u stvari to je neko sasvim deseti ko je samo zauzeo oblik...ocu reci stara dusha koja se prerushila i glumi ''mladju''. Ili da ne znas da ''zatvoris'' ....i moze se desiti da oni nece da odu.

jedna devojka mi je rekla jednom kako je njena rodjaka izvrsila samoubistvo zbog scryinga ( to je kad stavis ogledalo ispred sebe,gledas u njega ,i,nije sad da meditiras ali trudis se da vidis stvari,mozes raditi s abilo cime sto ima odraz,idealno je posebno crno ogledalo... ) jer je svaki dan po nekoliko puta duge sate provodila pred ugasenim TV-omradeci upravo to....dok nije pocela da ima halucinacije,da cuje glasove itd....

ne treba da meshati sa onim sto ne znas,...sem ako te oni ne nadju prvi:per:

Mnogo toga što navede ima elemente islama i njihovog učenja o tome, sa toga aspekta ako misliš na pojavu Džina znaš i sama da postoji samo nekoliko vrsta istih...itd, da ne idem dalje u priču.
Uostalom navedeni su elementi koje niko od onih koji čitaju ne može čak i da hoće tako lako da uradi i sklopi u jednu celinu ( besni psi, žuč,....itd ), a što se tablica tiče to su elementi Hebrejske magije, a u Islamu je to poznatije kao zapis koji se radi određenoj osobi, mada je poznato da se to ne treba raditi, ljudi kao ljudi, uvek rade po svome.

A može se desiti da onaj koji zove ima zaštitu od onoga gore, pa mu niko ništa ne može, mada su to jako, jako retki slučajevi, ali ne znači da ne postoje :per:

kojica
09-03-2011, 15:51
Ja imam zaštitu od gore.. :juhu: al ništa ne zovem.. mislim.. samo žive duše prizivam... :lol:

Moonster
09-03-2011, 15:53
Ja imam zaštitu od gore.. :juhu: al ništa ne zovem.. mislim.. samo žive duše prizivam... :lol:

Eto vidiš, znam ja što pričam :lol:

Moonster
09-03-2011, 17:58
Ко да чека 15 дана па до Св. Јована :facepalm:

Evo samo za tebe, nađoh nešto kao "brže" ;)

"Talisman za sreću

Pronađite koren mahovine koja raste na drvetu.
U satu Saturna, jedne subote, malo posle
pošto je Sunce ušlo u znak Ovna , isčupajte taj koren.
Iseckajte ga.
Zakopajte ga noću u jednu raku.
Zalivajte tokom 30 dana sa kravljim mlekom u kojem je
udavljen slepi miš.
Uzmite ga 31-og dana, takođe noću, osušite u pećnici,
zajedno sa vervenom.
Uvijte ga potom u parče tkanine."

Možda nije brže, ali je zato lakše :lol:

QueenOfClubs
09-03-2011, 18:23
Само ми слепи миш фали, остало може. :lol:
Додуше и волем да спавам ноћом, ал ајд, некако бих се ваљда дигла из кревета.

Е сад једно озбиљно питање.
Зашто неко уопште призива духове?
Људи моји, ја у то уопште не верујем, мислим у те душе, седме димензије са три де ефектом, и уопште спири(:qq: како се пише)туализам.
Али онај ко верује, шта му то треба? Који је циљ? Шта добија?

kojica
09-03-2011, 18:26
brojeve za loto možda...

Moonster
09-03-2011, 18:44
Само ми слепи миш фали, остало може. :lol:
Додуше и волем да спавам ноћом, ал ајд, некако бих се ваљда дигла из кревета.

Е сад једно озбиљно питање.
Зашто неко уопште призива духове?
Људи моји, ја у то уопште не верујем, мислим у те душе, седме димензије са три де ефектом, и уопште спири(:qq: како се пише)туализам.
Али онај ко верује, шта му то треба? Који је циљ? Шта добија?

Ma kada su slepi miševi u pitanju, kako da ne ustaneš radi toga :lol:

Iz istih razloga iz kojih neko veruje u magiju, religiju i mnoge druge stvari, koje se ne mogu uvek i svagde na isti način dokazati.
Što se magije tiče i prizivanja, koliko znam iz priče sa tim ljudima, radi zaštite sebe od nekoga ili nečega ( naime veruju da im je neko učinio nešto, pa da se zaštite ), radi "pomoći" drugim ljudima, e ta se pomoć ogleda u davanju određene svote novca da bi ti "pomoć" profunkcionisala :lol:
Radi ljubavi izuzetno često, češće nego što ljudi mogu i da pretpostave, i naravno, kao i uvek, radi novca.
Ima i ređih slučajeva gde veruju da će ako nešto urade izazvati nečiju bolest ili smrt, u pitanju je mržnja ili osveta i slične stvari.

Postoji još jedna kategorija ljudi, koji to ne rade radi novca niti za novac ili bilo kakvu korist, oni duboko veruju da takve stvari postoje ( duhovi, džini...itd ), pa su duboko uvereni da ono sa čim se bave nije element neke iluzije već da je to izuzetno stvarno i relano. Jedna grupa radi to da stekne odgovarajuću moć i da eventualno pomogne nekome, druga grupa smatra da se moć stiče preko saveza sa onostranim bićima koja već pomenuh i po njima ti savezi funkcionišu na principu trgovine, dakle prizvani duh njima to i to, ali oni njemu zauzvrat to i to.
Neki čak veruju u prinošenje ljudskih žrtava kao deo ugovora :eek:
To već prelazi u ozbiljnu krajnost koja graniči, ako čak i ne ulazi u domen kliničke psihijatrije po mnogim pitanjima, manifestacija toga su mnogobrojne sekte koje imaju i neke druge aspekte kao što je dobijanje financijskh sredstava preko ljudi koje uspeju da uključe u svoje male "organizacije".

To bi bilo to, ukratko.

Što se verovanja tiče, da si me pitala pre godinu dana, slatko bih se nasmejao tim stvarima, ali sada bih ipak zadržao veliku rezervu po tim pitanjima, za svaki slučaj.

PRCKO
09-03-2011, 18:46
brojeve za loto možda...

pare...:lol:

QueenOfClubs
09-03-2011, 18:53
Хвала на одговору. :)
Ма мени нит је смешно нит жалосно.
Равнодушна сам.
А требало би мало више да се информишем, син ми улази у осетљиве године, па да не буде да последња приметим... :facepalm:

Moonster
10-03-2011, 13:04
Još za magični štapić da napišem i da ovo sa moje strane privedem kraju

" Kako napraviti čarobni štapić i učiniti da se sam pomera

U trenutku kada se sunce pojavi na horizontu vi uzmite
u levu ruku grančicu divljeg lešnika i prelomite je desnom
na tri dela govoreći:
" Uzimam te u ime Elohima, Mutratona, Adoneja i Semiforasa
kako bi imao vrlinu Mojsijevog i Jakovljevog štapa i mogao
da otkriješ ono što ja želim da znam i da se sam pomeraš."
Zatim, držeći čvrsto u rukama granu sa oba kraja,
treba dodati:
" Naređujem ti u ime Elohima, Mutratona, Adoneja i Semiforasa,
da se pomeriš "."

Moonster
10-03-2011, 13:07
A za magiju kao i za mnoge druge stvari važi jedno nepisano pravilo:

Treba ZNATI da bi se USUDILO
Treba se USUDITI da bi se HTELO
Treba HTETI da bi se imalo carstvo
I da bi se vladalo, treba ĆUTATI