PDA

Pogledaj Punu Verziju : ekskurzije



причалица
05-10-2010, 18:17
:huh: šta da vam kažem?
otplaćujem, poslednjim trzajima, matursku exurziju starije ćerke.
sve mi ide na nerve - nepoštovanje unapred dogovorenog ritma otplaćivanja rata, ucenjivanje da se tempo ubrza, visok džeparac...destinacija...ama baš sve mi smeta.
vama?

Zazijavalo
05-10-2010, 18:50
Nama baš ništa ne smeta destinacija maturske ekskurzije tvoje ćere. :lol:

причалица
05-10-2010, 18:52
Nama baš ništa ne smeta destinacija maturske ekskurzije tvoje ćere. :lol:

meni smeta. smeta mi što će, šatro, da obiđu italiju, francusku i malo španije za 8 dana i da se vrate brodom (2 dana). jedino mi ne smeta što je srećna !

Tibi
05-10-2010, 18:52
A meni te zao, jel pomaze :cmok: ne vredi puno al je...iskren:stid:

QueenOfClubs
05-10-2010, 18:54
Мени је засметао данашњи "излет".
Мислим... излет.
Шетња по Београду – упознај свој град.
Класика, Трг, Калемегдан, неке зграде...
И као сналажење на мапи града.
То задовољство од пар сати је 850 динара плус џепарац.

причалица
05-10-2010, 18:57
Мени је засметао данашњи "излет".
Мислим... излет.
Шетња по Београду – упознај свој град.
Класика, Трг, Калемегдан, неке зграде...
И као сналажење на мапи града.
То задовољство од пар сати је 850 динара плус џепарац.

o tome pričam....otimanje para.
znaš, kad je moj drug jova poslao ćerku na exurziju ćerku gimnazijlku matematičke gimnazije u trstu i kad je rekao da to košta 500 evra da obiđu azurnu obalu, meni je to bilo super...iz trsta i to 12 dana.
a mi? 8 dana iz ove prćije do barselone, 3 noćenja u busu...ljudi, recite mi da sam normalna.

Tibi
05-10-2010, 18:58
Ovako nesto sam vec prezvakao na nekom drugom mestu. Mora da je...trend, hvaljenje nase Prosvete:andjeo:

причалица
05-10-2010, 19:00
Ovako nesto sam vec prezvakao na nekom drugom mestu. Mora da je...trend, hvaljenje nase Prosvete:andjeo:

kao i svaki trend - skup u pi*ku materinu....a ne vredi.

Zazijavalo
05-10-2010, 19:00
Sve su to problemi koji nastaju jer su obzirni ljudi suviše obzirni, pa oklevaju da se pobune.
Kome treba receptura... lepo ode na roditeljski sastanak i kaže da je u pitanju bezobrazluk. Lepota je u tome da mnogi drugi misle to isto, ali ne bi da se istrčavaju. Ali, kada je već neko pokrenuo temu, neće ostati mutavi.

I ondak će razredni da pokupi artije sa katedre i da kaže uvređeno:
- Ja sam mislio da bude lepo i tako, al kako oćete...

A njima će biti lepo zato što su mladi i lepi i zdravi i sve im je potaman i sve im je novo, a ne zato što će krenuti putevima izanđalih evropskih penzionerki na turbo šetnji po jugu Jevrope. :mrgreen:

QueenOfClubs
05-10-2010, 19:03
o tome pričam....otimanje para.
znaš, kad je moj drug jova poslao ćerku na exurziju ćerku gimnazijlku matematičke gimnazije u trstu i kad je rekao da to košta 500 evra da obiđu azurnu obalu, meni je to bilo super...iz trsta i to 12 dana.
a mi? 8 dana iz ove prćije do barselone, 3 noćenja u busu...ljudi, recite mi da sam normalna.
Јеси Причо.
Мислим нормална.
Тачно се зна ко колико узима и не може свака агенција да ради то.
Наша школа има агенцију која живи само од наше школе.
Ничим другим се не бави, а поуздано знам да су друге агенције нудиле боље услове за мање пара и биле одбијене.
Погађаш да сам ја томе кумовала...

Али нај... нај је од свега кад се врате.
Ијао било је све супер осим хране и смештаја. :lol:

Ипак, треба да иду. Та дружења се памте цео живот.
Зажмури и плати.
И не мисли више о томе.

причалица
05-10-2010, 19:04
Sve su to problemi koji nastaju jer su obzirni ljudi suviše obzirni, pa oklevaju da se pobune.
Kome treba receptura... lepo ode na roditeljski sastanak i kaže da je u pitanju bezobrazluk. Lepota je u tome da mnogi drugi misle to isto, ali ne bi da se istrčavaju. Ali, kada je već neko pokrenuo temu, neće ostati mutavi.

I ondak će razredni da pokupi artije sa katedre i da kaže uvređeno:
- Ja sam mislio da bude lepo i tako, al kako oćete...

A njima će biti lepo zato što su mladi i lepi i zdravi i sve im je potaman i sve im je novo, a ne zato što će krenuti putevima izanđalih evropskih penzionerki na turbo šetnji po jugu Jevrope. :mrgreen:

pa ja rekla, zazi, da je to bezobrazluk...a ona kaže ''tako je odlučio savet škole''.
a ja kažem ''baš me briga ko je odlučio, to je bezveze i bezobrazno da to košta toliko'', a onda se razredna naljuti, tresne dnevnikom o katedru i kaže ''znate šta, gospoja, ja za starešinstvo primam samo 1500 dinara više, a imam mnogo više obaveza od profesora koji nemaju starešinstvo. ako vam se ne sviđa da budem razredni starešina, vrlo rado to neću biti''.
i ja se tu složim, ali ostali umukoše.
i, sad ova moja ima trojku iz nemačkog, iako špreha nemački kao maternji.

QueenOfClubs
05-10-2010, 19:05
Sve su to problemi koji nastaju jer su obzirni ljudi suviše obzirni, pa oklevaju da se pobune.
Kome treba receptura... lepo ode na roditeljski sastanak i kaže da je u pitanju bezobrazluk. Lepota je u tome da mnogi drugi misle to isto, ali ne bi da se istrčavaju. Ali, kada je već neko pokrenuo temu, neće ostati mutavi.

I ondak će razredni da pokupi artije sa katedre i da kaže uvređeno:
- Ja sam mislio da bude lepo i tako, al kako oćete...

A njima će biti lepo zato što su mladi i lepi i zdravi i sve im je potaman i sve im je novo, a ne zato što će krenuti putevima izanđalih evropskih penzionerki na turbo šetnji po jugu Jevrope. :mrgreen:
Ја се бунила на родитељском својевремено.
Сви сагли главе ко да ће да их стрељају.
Као да нису њихова деца и њихов новац у питању.

А то за разредног... Има сад нова фора.
Тако је школа одлучила, ја се ништа не мешам, ви како хоћете.
Или тако или никако.

причалица
05-10-2010, 19:05
to iradim...ali, moram da se izjadam.
jer, mlađa nije u tom fazonu...ona neće da ide tamo gde oni kažu. ona hoće da ide tamo gde je srce vuče :rumenko:

QueenOfClubs
05-10-2010, 19:06
i, sad ova moja ima trojku iz nemačkog, iako špreha nemački kao maternji.
Ја имам среће, разредни ништа не предаје мом сину. :lol:

причалица
05-10-2010, 19:08
Ја имам среће, разредни ништа не предаје мом сину. :lol:

e, ova baš iz nemačkog. :huh: a simonida baš voli nemački, uči ga privatno i - ne vredi....mada, radim na poltronizmu prema njoj...mislim, dosta sam se zanela na tom roditeljskom, što dete da je gomna zbog mene...

QueenOfClubs
05-10-2010, 19:14
Има Стефан тројку из српског, само, ја се нисам занела.
Њој сам сасула мало, било ми жао што су и други имали свашта да кажу па сам морала да прекинем. :mirka:
Ал само двоје имају четворку, па се мислим опет да одем. :lol:

причалица
05-10-2010, 19:17
e, kvin...'vako.
mislim da barselona avionom košta cca 300 evra. i da joj dam još toliko, opet je jeftinije (i udobnije) nego ovo.
ali, kao - ja sam truba roditelj ako ne mogu da platim matursku exurziju. jesam li? jesam? nisam? ne znam.

QueenOfClubs
05-10-2010, 19:25
e, kvin...'vako.
mislim da barselona avionom košta cca 300 evra. i da joj dam još toliko, opet je jeftinije (i udobnije) nego ovo.
ali, kao - ja sam truba roditelj ako ne mogu da platim matursku exurziju. jesam li? jesam? nisam? ne znam.
Па ниси труба.
И јесте то све тако.
Ал шта ће она сама у Барселони?
И није битна Барселона бре.

причалица
05-10-2010, 19:27
Па ниси труба.
И јесте то све тако.
Ал шта ће она сама у Барселони?
И није битна Барселона бре.

onda ključ na temu.

QueenOfClubs
05-10-2010, 19:30
onda ključ na temu.
Зашто кључ?
ПА није битна.
Могли су да иду било где, Праг, Лондон, Париз, Атина...
Небитно је то кад је екскурзија у питању.

А то сам рекла јер си мислила да јој платиш да иде у Барселону.
Није то поента.
Поента је завршна година, последња екскурзија у животу, добро зезање и тако то.
Доживљаји који се памте целог живота...

причалица
05-10-2010, 19:32
Зашто кључ?
ПА није битна.
Могли су да иду било где, Праг, Лондон, Париз, Атина...
Небитно је то кад је екскурзија у питању.

А то сам рекла јер си мислила да јој платиш да иде у Барселону.
Није то поента.
Поента је завршна година, последња екскурзија у животу, добро зезање и тако то.
Доживљаји који се памте целог живота...

ma, i ja sam mislila da je maturska exurzija poslednja u životu...ali - nije, to je zaeb.
stalno postoje neke exurzije, stručne....na faxu...ili apsolventske...ili primatijade (za fakultete prirodnih nauka)....nema kraja, bre.
i, onda, shvatiš da plaćaš buduća sećanja.
e, to plaćaš.

G
05-10-2010, 19:34
ma, i ja sam mislila da je maturska exurzija poslednja u životu...ali - nije, to je zaeb.
stalno postoje neke exurzije, stručne....na faxu...ili apsolventske...ili primatijade (za fakultete prirodnih nauka)....nema kraja, bre.

Pusti dete ... Posle dođe neki Šmrki i za čas umesto u Barcelonu ode u Bečiće...:raz_088:

причалица
05-10-2010, 19:35
Pusti dete ... Posle dođe neki Šmrki i za čas umesto Barcelonu ode u Bečiće...:raz_088:

koji crni bečići ...prolom banja u najboljem slučaju http://www.dodaj.rs/f/3o/mC/3qeXTZic/822831.gif

Zazijavalo
05-10-2010, 19:38
Taktička greška vam je da napadate razrednog. Pre toga treba da privučete ostale roditelje na svoju stranu.
Pitanje je zašto drugi ćute ko goveda. Zato što se pitaju nisu li truba-roditelji. Dobro je naći načina da im se nagovesti da je sasvim normalno da nemaju para za bacanje i da se pruži alternativa koja je objektivno prihvatljiva.

Pih... Šta da radim s vama tako smotanima. :pusi:

Tibi
05-10-2010, 19:41
Taktička greška vam je da napadate razrednog. Pre toga treba da privučete ostale roditelje na svoju stranu.
Pitanje je zašto drugi ćute ko goveda. Zato što se pitaju nisu li truba-roditelji. Dobro je naći načina da im se nagovesti da je sasvim normalno da nemaju para za bacanje i da se pruži alternativa koja je objektivno prihvatljiva.

Pih... Šta da radim s vama tako smotanima. :pusi:
Kad se druzis s zeMske, ko da neznas da su...smotane :mrgreen:
:pusi:

QueenOfClubs
05-10-2010, 19:43
Taktička greška vam je da napadate razrednog. Pre toga treba da privučete ostale roditelje na svoju stranu.
Pitanje je zašto drugi ćute ko goveda. Zato što se pitaju nisu li truba-roditelji. Dobro je naći načina da im se nagovesti da je sasvim normalno da nemaju para za bacanje i da se pruži alternativa koja je objektivno prihvatljiva.

Pih... Šta da radim s vama tako smotanima. :pusi:
A ja ne znam šta da radim s ovim smotanim roditeljima.
Uđosmo u sedmu godinu školovanja i samo ja dižem revoluciju.
Ponekad neki tata klimne glavom, ostali samo obaraju pogled.
A družila sam se s majkama, nije da nisam uložila trud.
Samo, ne ide brate. Nikako. Nisam ja za te kafe i priče.
A ni oni za moje.
Sad sam doživela da mi samo razredni odobrava i sav se ozari kad ja ustanem.
Al on se čovek ne meša. :lupko:

причалица
05-10-2010, 19:45
Taktička greška vam je da napadate razrednog. Pre toga treba da privučete ostale roditelje na svoju stranu.
Pitanje je zašto drugi ćute ko goveda. Zato što se pitaju nisu li truba-roditelji. Dobro je naći načina da im se nagovesti da je sasvim normalno da nemaju para za bacanje i da se pruži alternativa koja je objektivno prihvatljiva.

Pih... Šta da radim s vama tako smotanima. :pusi:

zazi, bog i batina je školski savet, koji je, u ovom slučaju, sastavljen od advokata, stomatologa i ostalih iz visokog društva....njima je ništa to što se troše pare za glupu varijantu.
mislim, volim da dete vidi barselonu, ali valjano....ili firencu, ali valjano.....a ne ovako.
poenta je da se troši preveliki novac za sentiment, a ako se neko pobuni - deca naebu preko ocena, jer je profesorima uskraćena dnevnica od 100 evra.

Zazijavalo
05-10-2010, 19:46
Kad se druzis s zeMske, ko da neznas da su...smotane :mrgreen:
:pusi:

Šta ću kad mi se kliza radno vreme, pa redovno zaglavljujem na roditeljske. :lol:

G
05-10-2010, 19:47
zazi, bog i batina je školski savet, koji je, u ovom slučaju, sastavljen od advokata, stomatologa i ostalih iz visokog društva....njima je ništa to što se troše pare za glupu varijantu.
mislim, volim da dete vidi barselonu, ali valjano....ili firencu, ali valjano.....a ne ovako.
poenta je da se troši preveliki novac za sentiment, a ako se neko pobuni - deca naebu preko ocena, jer je profesorima uskraćena dnevnica od 100 evra.

Ja sam član školskog saveta i saveta roditelja u gimnaziji ... Ko ti je kriv pričalice što nisi kiomunjara pa bi i ti bila u strukturama koje odlučuju...:pusi:

причалица
05-10-2010, 19:47
Šta ću kad mi se kliza radno vreme, pa redovno zaglavljujem na roditeljske. :lol:

ma nemoj. ne verujem da ti negde zaglaviš.

причалица
05-10-2010, 19:48
Ja sam član školskog saveta i saveta roditelja u gimnaziji ... Ko ti je kriv pričalice što nisi kiomunjara pa bi i ti bila u strukturama koji odlučuju...:pusi:

slušaj, dži....imam samo još ovu bednu exurziju na leđima...a ti ćeš, koliko shvatam, da ih imaš dosta. pazi šta odlučuješ na tim sastancima.

G
05-10-2010, 19:50
slušaj, dži....imam samo još ovu bednu exurziju na leđima...a ti ćeš, koliko shvatam, da ih imaš dosta. pazi šta odlučuješ na tim sastancima.

Savet roditelja donosi odluku na osnovu 3 ponude koje se otvaraju pred savetom u prisustvu davaoca ponada...:)

причалица
05-10-2010, 19:54
Savet roditelja donosi odluku na osnovu 3 ponude koje se otvaraju pred savetom u prisustvu davaoca ponada...:)

khm, otprilike znam kako to izgleda....ako je ugovor na 7 rata od 5.600,00 din, s tim da se uplate 3 rate odmah a ostale po pola na 8 meseci...pa se to ne ispoštuje - kome da se žalim?

G
05-10-2010, 19:59
khm, otprilike znam kako to izgleda....ako je ugovor na 7 rata od 5.600,00 din, s tim da se uplate 3 rate odmah a ostale po pola na 8 meseci...pa se to ne ispoštuje - kome da se žalim?

Članu saveta koji zastupa razred tvoje kojice...On saziva savet na osnovu egzaktnih dokaza da ugovor u nekom svom delu nije ispoštovan(nije dobro sačinjen, nije ispoštovana procedura, nije izvršena aktivnost ugovorena od strane potpisnika, isl.) Savet razmatra i donosi odluku... Škola je pravno lice i može pokrenuti postupak kod nadležnog suda koji mora biti upisan u tekstu ugovora...

Zazijavalo
05-10-2010, 20:07
More, platiš kako predviđa ugovor i mirna Bačka. A oni nek te tuže što ne plaćaš kako bi oni teli. Ako smeju... :lol:

QueenOfClubs
05-10-2010, 20:08
Članu saveta koji zastupa razred tvoje kojice...On saziva savet na osnovu egzaktnih dokaza da ugovor u nekom svom delu nije ispoštovan(nije dobro sačinjen, nije ispoštovana procedura, nije izvršena aktivnost ugovorena od strane potpisnika, isl.) Savet razmatra i donosi odluku... Škola je pravno lice i može pokrenuti postupak kod nadležnog suda koji mora biti upisan u tekstu ugovora...
Ел ми живимо у истој држави? :eek:

причалица
05-10-2010, 20:09
Članu saveta koji zastupa razred tvoje kojice...On saziva savet na osnovu egzaktnih dokaza da ugovor u nekom svom delu nije ispoštovan(nije dobro sačinjen, nije ispoštovana procedura, nije izvršena aktivnost ugovorena od strane potpisnika, isl.) Savet razmatra i donosi odluku... Škola je pravno lice i može pokrenuti postupak kod nadležnog suda koji mora biti upisan u tekstu ugovora...

hahahahhaaaa...a sve to pada u vreme raspusta i petka pred uplatu u ponedeljak :raz_114:

G
05-10-2010, 20:09
Ел ми живимо у истој држави? :eek:

Da Kvin tako izgleda rad saveta gde roditelji ne sakrivaju glave pod klupu kad se bira ko će ih zastupati...:)

G
05-10-2010, 20:11
hahahahhaaaa...a sve to pada u vreme raspusta i petka pred uplatu u ponedeljak :raz_114:

Ti se šališ a mi ovde nemamo takvih problema jer se procedura ispoštuje u celosti a odluke o ekskurzijama donose do 10.09. za proleće...:)

QueenOfClubs
05-10-2010, 20:12
Da Kvin tako izgleda rad saveta gde roditelji ne sakrivaju glave pod klupu kad se bira ko će ih zastupati...:)
Па неће нико.
Ја прва нећу да идем на те састанке.
Кад чујем извештај, само осетим олакшање што нисам морала да будем тамо.
Ионако ЈЕ све како каже директорка.
Бар код нас.

причалица
05-10-2010, 20:14
Ti se šališ a mi ovde nemamo takvih problema jer se procedura ispoštuje u celosti a odluke o ekskurzijama donose do 10.09. za proleće...:)

hoću samo da ti kažem koliko je to proizvoljno.
nemam nameru da se smejem....nego samo od muke.

G
05-10-2010, 20:17
Па неће нико.
Ја прва нећу да идем на те састанке.
Кад чујем извештај, само осетим олакшање што нисам морала да будем тамо.
Ионако ЈЕ све како каже директорка.
Бар код нас.

Ovde nije tako... Direktor je izuzetno korektan i vaspitan čovek i u svemu se savetuje sa nama... Nikad ne donosi odluke bez konsultacija sa savetom roditelja. Skoro smo donosili odluku na štetu profesora i ispoštovana je ... Tiče se dnevne ažurnosti elektronskog dnevnika...:) Mislim da smo mi u provinciji zainteresovaniji za društveno korisne (neprofitabilne aktivnosti).:lol:

причалица
05-10-2010, 20:29
Ovde nije tako... Direktor je izuzetno korektan i vaspitan čovek i u svemu se savetuje sa nama... Nikad ne donosi odluke bez konsultacija sa savetom roditelja. Skoro smo donosili odluku na štetu profesora i ispoštovana je ... Tiče se dnevne ažurnosti elektronskog dnevnika...:) Mislim da smo mi u provinciji zainteresovaniji za društveno korisne (neprofitabilne aktivnosti).:lol:

to je tačno. imam koleginicu u n. banovcima u o.š., a njen muž je moj kolega sa kojim baš sarađujem dobro i u toku sam šta se dešava kod nje na poslu...mnogo se više vodi računa o deci u školi tamo, nego u beogradu.
ne znam zašto je tako.

Zazijavalo
05-10-2010, 20:53
To je tako zbog manje koncentracije stomatologa u školskom savetu. :mrgreen:

причалица
05-10-2010, 20:55
To je tako zbog manje koncentracije stomatologa u školskom savetu. :mrgreen:

e, zazi, svaka ti se dala zbog ovog komentara:lol:

Zazijavalo
05-10-2010, 20:56
valjda zbog mentalnog profila... :mrgreen:

причалица
05-10-2010, 20:58
valjda zbog mentalnog profila... :mrgreen:

:igrac: ti si moj idol :rumenko: sram me bilo

причалица
08-10-2011, 07:21
PUTOVANJE SREDNJOŠKOLACA U INOSTRANSTVO POSTALO POGUBNO ZA KUĆNI BUDŽET, A TEK KAD SE NEŠTO DOGODI TRAŽE SE ODGOVORNI

''Novosti'' 08.10.2011.

ŠTA ulazi u cene ekskurzija, koje su za većinu srpskih porodica paprene, niko tačno ne zna. Roditelji ne dobijaju troškovnik, niti fiskalni račun za putovanje. Istina je da odluku o putovanju donose saveti roditelja, ali je pitanje da li oni mogu da odlučuju u ime svih ili je to samo da bi se ispoštovala zakonska procedura.

Od cena ekskurzija prosečnom građaninu Srbije se zavrti u glavi. Tako za sedmodnevno putovanje u severnu Italiju treba izdvojiti blizu 500 evra, što su nečije dve mesečne plate. Tome treba dodati i džeparac za decu, koji nije manji od 200-300 evra. U cenu su uračunati prevoz, smeštaj, ulaznice za posetu kulturno-istorijskim spomenicama, dnevnice nastavnika koje se kreću od 25 do 30 evra po učeniku.

- Cena aranžmana zavisi od toga da li će deca biti smeštena u hotelu u centru grada, da li će imati polupansion, šta žele da posete - objašnjava Mirko Milovanović iz agencije "Viva travel". - Probleme imaju oni koji angažuju agencije koje nemaju iskustva. Jer, nemaju svi hoteli grejanje, neki imaju posebne sobe za ekskurzije i đacima "podvaljuju" sa skromnijom ishranom.

Prema rečima Dragane Soćanin, predsednika Udruženja roditelja, ne mogu predstavnici koji se nalaze u savetu odlučivati u ime svih roditelja. Kako ističe, oni se uglavnom dovode pred svršen čin, kako bi se ispoštovala procedura.

- Cene ekskurzija su vrlo visoke i mnogi roditelji ulaze u kredite kako bi priuštili putovanje svojoj deci, jer se u školi nalaze pod svojevrsnim vršnjačkim pritiskom da se ne izdvajaju - navodi Soćaninova. - Zbog tih stvari u drugi plan se stavlja bezbednost dece. Svake godine se nešto loše desi. Postavlja se pitanje šta smo mi naučili iz tih grešaka i tragičnih događaja. Tek kada se nešto desi traži se odgovornost, a takve događaje treba sprečiti.

Soćaninova ističe da bi, možda, trebalo promeniti proceduru odlučivanja, pa makar ona trajala i duže. Ceo postupak treba da bude transparentan i akcenat stavljen na bezbednost dece.

- Ako školski sistem nije sposoban da decu vrati živu i zdravu sa ekskurzija, neka ih ukine, pa kada to budu mogli, neka ih ponovo uvedu - poručuje Dragana Soćanin.

причалица
08-10-2011, 07:24
postovala sam ovo iznad, jer mi ne izalzi iz glave tragedija u budimpešti.
sva sreća, naše ćerke si završile sa tim ekskurzijama bez nekih problema (osim što su stariju totalno pokrali u barseloni), ali nekako je to pregurala.
ali, ovo - to je strašno. uopšte mi nije jasno kako ne mogu da premere da nikakav novac koji zarade za tih par dana nije vredan ovog užasa?

mikili
12-10-2011, 12:01
kad je moj sin trebao da ide na ekskurziju jedva smo prikupili profesore i privoleli ih,nisu hteli ni pod tackom razno..i ti koji su pristali trazili su da ide iz svakog odeljenja po jedan roditelj,jedino tako..deca su se malo bunila,ali je bilo ili to ili nema ekskurzije,pa su prihvatili.sve se dobro zavrsilo,samo su posle roditelji koji su isli pevali drugu pesmu nego pre odlaska...shvatili su da neko sa 17 god.nije bas samo -dete-...

Nežnicah
12-10-2011, 13:31
Moja starija je isla u Italiju, vratili su se bolesni i izgladneli. Sav dzeparac su davali na hranu, jer su im servirali neke bajate splacine, spavali u losim hotelima, katastrofa, a kostalo je toliko da smo ladno nas cetvoro mogli kolima otici na par dana tamo.
Kod mladje je problem resen elegantno, tj. razredna ga je resila tako. Zacepili su cenu, narod nema pare, i od 26 ucenika, samo su 3 ucenice otisle sa razrednom u Spaniju. 3 ucenika na maturskoj ekskurziji !!! To su inace bile 3 ljubimice od razredne, tako da su se njih 4 bas lepo provele. I dalje ne razumem kako je to razredna izvela, zar ne treba neki procenat dece u svakom odeljenju da se izjasni da putuje, da bi se ekskurzija odrzala? :hm: Ili su uspeli da nakupe neki minimum na nivou cele skole?

причалица
12-10-2011, 17:33
e, ne znam...znam samo da naša mlađa nije ni htela da ide na matursku exurziju - bili su prošle nedelje ne znam ni ja gde...nisam pitala.
kad je trebalo da se počne sa uplaćivanjem pre par meseci, ona je rekla ''nemoj, mama, to je bacanje para. ako mi se bude negde išlo, ići ću s nekim, a ne sa celom školom!''
mene je začudilo, ali mi je gloopo da insistiram na nečemu o čemu je već donela odluku.

причалица
21-10-2011, 14:53
ima li kraja exurzijama? :hm:
evo, sad starija kaže da organizuju na faxu exurziju u rumuniju - da obiđu drakulin dvorac za 160 evra :( valjda će sutra ovo drvo ispred zgrade da osvane sa malo para, pa da naberem....da se nađe :(

причалица
12-05-2012, 17:23
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/323292/Na-ekskurziju-ode-cela-plata

dakle, đaci turističke škole ne mogu da putuju zbog besparice roditelja :( užas.

Vidana
03-06-2012, 19:05
Мрзим екскурзије, нарочито за ниже разреде
што су деца млађа, то ме екскурзије више нервирају
прескупе су и деца се неретко враћају болесна

причалица
04-06-2012, 04:51
ma, ekskurzije su postale besmislene. one se svode na dotiranje profesora, a deca nemaju uglavnom pojma ni gde su bila ni šta su radila.

Vidana
17-12-2012, 16:36
:huh: šta da vam kažem?
otplaćujem, poslednjim trzajima, matursku exurziju starije ćerke.
sve mi ide na nerve - nepoštovanje unapred dogovorenog ritma otplaćivanja rata, ucenjivanje da se tempo ubrza, visok džeparac...destinacija...ama baš sve mi smeta.
vama?

mene najviše nerviraju, kad su rekeativne nastave u pitanju----visoka cena
smatram da su cene nerealne, visoke suplaćamo dnevnice učiteljima, ko da oni ne primaju platu

Vidana
17-12-2012, 16:38
ja sam za ukidanje ekskurzija

Vidana
17-12-2012, 16:41
PUTOVANJE SREDNJOŠKOLACA U INOSTRANSTVO POSTALO POGUBNO ZA KUĆNI BUDŽET, A TEK KAD SE NEŠTO DOGODI TRAŽE SE ODGOVORNI

''Novosti'' 08.10.2011.

ŠTA ulazi u cene ekskurzija, koje su za većinu srpskih porodica paprene, niko tačno ne zna. Roditelji ne dobijaju troškovnik, niti fiskalni račun za putovanje. Istina je da odluku o putovanju donose saveti roditelja, ali je pitanje da li oni mogu da odlučuju u ime svih ili je to samo da bi se ispoštovala zakonska procedura.

Od cena ekskurzija prosečnom građaninu Srbije se zavrti u glavi. Tako za sedmodnevno putovanje u severnu Italiju treba izdvojiti blizu 500 evra, što su nečije dve mesečne plate. Tome treba dodati i džeparac za decu, koji nije manji od 200-300 evra. U cenu su uračunati prevoz, smeštaj, ulaznice za posetu kulturno-istorijskim spomenicama, dnevnice nastavnika koje se kreću od 25 do 30 evra po učeniku.

- Cena aranžmana zavisi od toga da li će deca biti smeštena u hotelu u centru grada, da li će imati polupansion, šta žele da posete - objašnjava Mirko Milovanović iz agencije "Viva travel". - Probleme imaju oni koji angažuju agencije koje nemaju iskustva. Jer, nemaju svi hoteli grejanje, neki imaju posebne sobe za ekskurzije i đacima "podvaljuju" sa skromnijom ishranom.

Prema rečima Dragane Soćanin, predsednika Udruženja roditelja, ne mogu predstavnici koji se nalaze u savetu odlučivati u ime svih roditelja. Kako ističe, oni se uglavnom dovode pred svršen čin, kako bi se ispoštovala procedura.

- Cene ekskurzija su vrlo visoke i mnogi roditelji ulaze u kredite kako bi priuštili putovanje svojoj deci, jer se u školi nalaze pod svojevrsnim vršnjačkim pritiskom da se ne izdvajaju - navodi Soćaninova. - Zbog tih stvari u drugi plan se stavlja bezbednost dece. Svake godine se nešto loše desi. Postavlja se pitanje šta smo mi naučili iz tih grešaka i tragičnih događaja. Tek kada se nešto desi traži se odgovornost, a takve događaje treba sprečiti.

Soćaninova ističe da bi, možda, trebalo promeniti proceduru odlučivanja, pa makar ona trajala i duže. Ceo postupak treba da bude transparentan i akcenat stavljen na bezbednost dece.

- Ako školski sistem nije sposoban da decu vrati živu i zdravu sa ekskurzija, neka ih ukine, pa kada to budu mogli, neka ih ponovo uvedu - poručuje Dragana Soćanin.

to svi znaju a ipak šalju decu :eek:

причалица
09-01-2013, 13:00
to svi znaju a ipak šalju decu :eek:

pa jeste, zato što je sistem ucena da se dete pusti na exurziju neviđeno razrađen :lol: