PDA

Pogledaj Punu Verziju : zanimljiv tekst



boti
11-10-2010, 00:36
http://www.magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=216&cl=10

G
11-10-2010, 08:54
Ko bi rekao ovo za Krstu... boti jel još uvek postuješ tamo? Veruješ li ovom članku? :srpski:

kojica
11-10-2010, 09:03
:huh:

Ivan je Adem...:misticlady:

El se ovo neko šali?

Sale
11-10-2010, 09:31
jooooooj istraživačko novinarstvo i
specijalni rat političkih internet zgubidana

QueenOfClubs
11-10-2010, 09:45
http://www.magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=216&cl=10

Tabloid na tragu
Da li je prvi srpski internet-pretraživač mnogo, mnogo više od toga

Nije ********* nego razarač

Načini na koji naši vlastodršci peru i iz zemlje iznose pare gotovo da su bezbrojni. U poslednje vreme im je omiljeni put preko elektronskih medija, pa tako i interneta, jer tu nema tragova da li je i koja usluga zaista izvršena, ili je novac otišao za "reket". Svoje mesto u tome ima i navodni pretraživač *********

Milan Malenović
Zoran Živkov

Po zakonu svako u Srbiji ima pravo da iznosi sopstveno mišljenje. Slobodno i bez straha od represalija. To svoje pravo je iskoristio i član internet-foruma Krstarice pod nazivom Adem_ks kada je 11. septembra u trenucima dok se Euleks policija borila da zaustavi albanske huligane na ulazu u severni deo Kosovske Mitrovice napisao kako se radi o običnom, beznačajnom "bacanju kamena sa ramena". Kada se pročulo da se u Mitrovici puca, isti Adem_ks je napisao kako, navodno, i sam živi u Mitrovici, da je situacija pod kontrolom i za nerede optužio Srbe zato što su, po njegovim rečima, kamenicama napali kolonu mirnih Albanaca koji su u srpskom delu grada hteli da proslave poraz srpske košarkaške reprezentacije.

Križarica

Iza navodnog Albanca iz Kosovske Mitrovice Adema_ks krije se u stvari Ivan Petrović (rođen 28. aprila 1975, studirao na FON-u u Beogradu), osnivač i generalni direktor preduzeća ********* DOO, Bulevar Despota Stefana 95 (nekadašnja 29. novembra), Beograd. ********* DOO je vlasnik istoimenog internet foruma. Ovo naše otkriće nisu demantovali ni nadležni iz Krstarice, kojima se potpisnik teksta obratio. Inače, i samu informaciju o pravom identitetu smo dobili od jednog od nezadovoljnih i neisplaćenih saradnika Krstarice.
Po sopstvenoj zvaničnoj biografiji Ivan je još marta 1999. stvorio "prvi srpski pretraživač". Pri tome je prećutao sitnicu da je taj "srpski pretraživač" u stvari radio tako što je inkorporirao globalni pretraživač Altavistu, na koji je samo bilo nalepljeno Krstaricino zaglavlje. O tome koliko je ovaj forum "srpski", najbolje govori podatak da ga većina forumaša naziva Križarica. Ono što je važno i što je Ivana i njegov projekat do sada održavalo bile su dominantne boje na sajtu: žuta sa pomalo plavog.
Veza sa Demokratskom strankom ni ovde nikako nije zanemarljiva. Po podacima Agencije za privredne registre (APR) ********* DOO je prošle, 2009. godine ostvarila poslovni prihod od 26.999.000 dinara (oko četvrt miliona evra). Impozantno za jedan domaći vebsajt! Pri tome su jedini prihodi oni od reklame, bar je tako zvanično navedeno. Nezvanično: značajni prihodi su ostvareni i od "donacija", kao npr. one za elektronsko izdanje srpsko-turskog rečnika, koje je samo prepis ranijeg izdanja drugog izdavača. "Rečnik" se nekako zgodno pojavio u vreme slavljeničkog dočeka turskog predsednika od strane srpske žute vrhuške.
Ono što posebno izaziva pažnju je svota APR-u prijavljena kao čist dobitak: samo 258.000 dinara, znači manje od 10 odsto ukupnog prihoda. Da se radi o nekoj proizvodnoj delatnosti, gde se puno troši na repromaterijal, ili o firmi sa velikim brojem zaposlenih i visokim izdvajanjem za njihove plate, sve bi ovo bilo razumljivo. Ovde je, međutim, u pitanju preduzeće sa "cela" tri prijavljena zaposlena, od kojih je čak njih četvoro na funkciji direktora. Očigledno se ne slažu podaci prijavljeni zvaničnim institucijama sa onima iznetim u javnosti. Ili jedan direktor volontira.

Sve bez veze

Najpre će biti da se radi o klasičnom pranju para. Tri od četiri direktora imaju strane adrese boravka, tako da porez ne plaćaju u Srbiji. Preko fiktivnih ugovora na ime navodnih savetodavnih i sličnih usluga njima se transferišu pare sa računa Krstarice, a sve preko firme registrovane na - Maršalskim ostrvima.
Novac se obezbeđuje tako što neko preduzeće, da bi ostvarilo bilo koje svoje pravo, od funkcionera DS-a dobije "preporuku" da investira u svoju internet prezentaciju i to preko "stručnjaka" iz Krstarice DOO. Veći deo tako ostvarene zarade se odmah uplaćuje kompaniji u poreskom raju, kao što su Maršalska ostrva, dok samo mali procenat prođe kroz račune u Srbiji.
Finansijski izveštaji za prethodne godine pokazuju da odavno nešto nije u redu sa poslovanjem ovog "pretraživača". Za 2008. ********* je prijavila prihod od 31.442.000 dinara, a dobit od 408.000, sa samo dva zaposlena. Koliko se da zaključiti, jedini koliko-toliko realan finansijski izveštaj bio je onaj iz 2006. kada je prihodovano 18.338.000 dinara uz dobit od 7.473.000 (tada preko 100.000 evra) sa, takođe, samo dva zvanično zaposlena saradnika.
Što se "stručnjaka" tiče, na koje se poziva ********* DOO: ni jedan od navedenih direktora osim, delimično, samog Ivana Petrovića, nema blage veze ni sa marketingom, još manje sa informatikom.
Jelena Petrović, direktor internacionalnog marketinga u Krstarici po navodima ovog preduzeća, stručnjak je za ljudske resurse i živi u Kingstonu (tamošnji broj telefona: 020 8417 9000). Michael Ruddock (Majkl Rudok), Krstaricin direktor finansija, ovlašćeni je računovođa i osnovne studije iz oblasti računovodstva i finansija završio je na Univerzitetu u Londonu, Velika Britanija. Član je Association of Chartered Certified Accountants i živi u Velikoj Britaniji. Jedino Barry Bobin-Martin (Bari Bobin-Martin), direktor internacionalnog poslovanja, ima neke veze sa informacijama, iako ne i sa informatikom.

Misterija i egzotika

Osobu ovog dosta retkog imena i prezimena nalazimo u britanskoj ambasadi u Kazahstanu, tačnije u Almatiju (tamošnja adresa Samal Towers, 97 Zholdasbekova street 97, Block A2, 9 Floor/sprat, Almaty 050051, Kazakhstan, telefon: +7 7272 506191), gde je zadužena, navodno, za kulturno-obrazovnu saradnju Velike Britanije i srednjeistočnih zemalja bivšeg SSSR-a. Po ruskim podacima, međutim, ambasade SAD i Britanije u Almatiju su najvažniji centri špijunaže zaduženi za logističku podršku švercu heroina iz Avganistana.
Da li je onda baš sve slučajno: da se Ivan Petrović predstavlja kao lobista kosovskih Albanaca, najznačajnijih trgovaca heroinom u Evropi, a da je jedan od njegovih direktora aktivan u segmentu čiji je primarni zadatak neometani transport heroina iz Avganistana u Rusiju i dalje?
Uz sve to idu i nekontrolisane uplate na račune skrivene na dalekim, egzotičnim ostrvima, van domašaja civilizovanih poreskih istražilaca.

Tako je pisao Adem Petrović

Ovako čistim srpskim nije pisao ni Titov omiljeni omladinac, Azem Vlasi. Navodni Adem_ks, alias Ivan Petrović, poslednje nemire u Kosovskoj Mitrovici je ovako prokomentarisao:

"adem_ks
Re: Šiptari napali noćas Mitrovicu odmah posle utakmice.
Ja, kada sam procitao naslov, i nik postavljaca, pomislio sam da ponovo po obicaju sanja, ali ovoga puta se izgleda dogadjaj zbio. Nije niko presao na severnu stranu doduse, ali je bilo gadjanja kamena s ramena."

Pošto ga je drugi forumaš, srpski žitelj K. Mitrovice, upozorio da Albanci u tom trenutku pucaju na Srbe i pripadnike Euleksa (bila je to noć pobede turskih košarkaša nad srpskim) Adem-Ivan mu odgovara:

"11.09.2010. 11:24
Ako mi kaze da Albanci maltretiraju Srbe u unutrasnjosti Kosova, mogu da poverujem, doduse opsta politika nije za tako nesto, ali budala ima i bice ih. Ali ako kazes da neki Albanac maltretira Srbe na severu Mitrovice, onda cu reci da si naivan, da ne poznajes situaciju."
U međuvremenu su sramni komentari Ivana-Adema izbrisani, kao što je trajno banovan i profil onoga koji se usudio da prvi objavi da su Ivan Petrović i Adem_ks jedna te ista ličnost, i to uz obrazloženje da je uvredio drugog korisnika (Adema_ks, prim. aut.). Izgleda da je za Ivana Petrovića i njegove saradnike uvreda ako za nekog Albanca posumnjate da je Srbin.

Veštice i zombiji

Na Krstarici važi osnovno pravilo: "Žute ne dirati". Jedan učesnik je isključen jer je na profilu koristio sliku na kojoj na pranje nosi žuti tepih. Moderator pod nazivom Enchanted ga je odmah kaznila sa sledećim obrazloženjem:
"Poštovani, napravili ste prekršaj na forumu!
Razlog: Nedoličan avatar/slika u profilu"
Pošto se korisnik žalio na ovakav postupak, supermoderator Esh mu odgovara: "Napravili ste prekršaj na forumu! neosnovana zalba mod. enchanted.
Ovaj prekršaj, vredan 1 poen(a), može rezultovati ograničenjem pristupa sve dok ne istekne. Ozbiljni prekršaji nikada ne ističu."
O psihičkoj zrelosti onih koje Ivan Petrović postavlja za kontrolore svog foruma govori i lik moderatora sa nadimkom Valerija (predstavlja se i kao Zelena Gospa), koja pod imenom Ana Kladarin na svom privatnom sajtu nudi lekove protiv svih vidova magije.
Мене је овај чланак оставио без текста.
Да ли се или не сам Иван крије под ником адем_кс не може се са сигурношћу знати, али је чињеница да је овај корисник тамо заштићен.
Тако да и да није, није много важно јер су постови дотичног прећутно аминовани.
Сви знате да нисам писала на политици, али јесам читала...
Што се тиче препродаје дроге, прања новца и избегавања пореза, то је ствар полиције и то не бих да коментаришем.
И ко је бре та госпа валерија?

Sale
11-10-2010, 09:59
iskreno da ti kaem kvinče
ne bik se na tvom mestu mlogo zapitkivo

ovijem novinarima ako se zameriš moš lako da osvaneš u sledećoj epizodi
ima ti ocrne nik i delo
neće te nikakav veniš oprati

u sledećem broju ćemo da doznamo ko ik je sve banovo i ko im je sve reko da su glupi

QueenOfClubs
11-10-2010, 10:01
Искрено да ти кажем Сале, знаш ли колико ме брига...
Не могу да ме оцрне, немају за шта.

Sale
11-10-2010, 10:07
kako nemaju za šta
a avganistan
a putevi droge
a putevi svile
a crveni kmeri
a ono što voliš ćevape i to ne niške il banjalučke
neg sarajevske

QueenOfClubs
11-10-2010, 10:09
Samo za ćevape mogu.
Al njih ću da branim do poslednjeh daha. :mirka:
I više volim jagnje no prase... :rumenko:

Sale
11-10-2010, 10:13
jeeeeeeee pa jel ti znadeš kolko je kratak put od obožavanja ćevapa i janjetine do izdaje otadžbine.
ima bre samo proju da ješ! i prase dakako.

dobro je da si međ prijateljima. mi ćemo te čuvamo u podrumu ako naiđe gastronomska policija.

QueenOfClubs
11-10-2010, 10:15
И четири пута сам посећивала Египат а Турску двапут. :lol:

причалица
11-10-2010, 10:15
a ja tek sad pažljivo pročitala navedeni tekst...i mislim da sam budala.

QueenOfClubs
11-10-2010, 10:17
Ај образложи па да те разуверавамо.

Sale
11-10-2010, 10:18
И четири пута сам посећивала Египат а Турску двапут. :lol:

i ondak tvrdiš da nema za šta da se ufate

причалица
11-10-2010, 10:27
Ај образложи па да те разуверавамо.

pa teško da moš da me razuveriš...jer, ja mislila da je to sa tim webovima poso ko i svaki drugi...a ono - muljaža na n-ti stepen. pogotovo što kojekakvi mogu da serendaju šta hoće za pare, ebote...
da citiram štulića: ''do kakvog neprepoznavanja je dovedena suština prevare''.

G
11-10-2010, 11:07
Ja mislo vi ćete dati neku analizu teksta i osoba koje se pominju a vi udarili po ćevapima i jagnjetini. :(

tol
11-10-2010, 11:14
pa teško da moš da me razuveriš...jer, ja mislila da je to sa tim webovima poso ko i svaki drugi...a ono - muljaža na n-ti stepen. pogotovo što kojekakvi mogu da serendaju šta hoće za pare, ebote...
da citiram štulića: ''do kakvog neprepoznavanja je dovedena suština prevare''.

Sto te to čudi..pa net je prepun psiho faca koje se leče na razne načine...pa onda sestrići..strine..snaje i "drugarice"..kolege koje bi da "maznu" nesto na brzaka itd....bivaju produzene ruke i "vlast"...-dele pravdu..po svom intelektu(?)..

A novac se pere na razne nacine...eno tamo na nekom Zokiju se placa za ulazak na igrice...ljudi zaradjuju na razne načine..a najlepse je na muftake..i šišanjem ovaca...

Sale
11-10-2010, 11:18
pa ne mogu dži da dajem analizu kad ne poznam dovoljno osobe.
doduše siguran sam da ik poznam bolje neg ovi novinari al opet ne bik čak ni ovden iznosijo ono što mi se čini i što mislem za nji.
nije to lepo. neću budem neozbiljan.

i jošte neću se spušćam na nive ovog ne znam kako bi nazvo te persone što su se dokopale interneta da vode kobajagi spacijalni rat ko što rekoh.
to jes znam kako bi ih nazvo al neću.

причалица
11-10-2010, 11:19
Ja mislo vi ćete dati neku analizu teksta i osoba koje se pominju a vi udarili po ćevapima i jagnjetini. :(
ne mogu da dam analizu osoba koje ne poznajem...a koje poznajem, ne bih javno da ih analiziram.

Sale
11-10-2010, 11:30
bajdvej pošto su finansijski izveštaji svima dostupni tako sam i ja pre izvesnog vremena bačio pogled na finansijske izveštaje tog privrednog subjekta

možete ik pronaći ovden isto ko i ti novinari

http://fi.apr.gov.rs/prijemFI/Cir/Podaci1.asp?search=17406850&code=68e0986aada4cf6356d9532f86c35ffc4ccdc069

tolko o istraživačkom novinarstvu i pomenutim mileonima

QueenOfClubs
11-10-2010, 11:46
Износи у 000 динара

...

Sale
11-10-2010, 11:53
aaaaaaaaaaa to su mileoni
e ondak ok. moja greška. priznajem
lopovi su šverceri heroinom i finansijeri albanske iredente

Slowpoke Rodriguez
11-10-2010, 12:16
I sta je ovde novo, pa i corav bi video sta i kako se na zutom radi, da se vrti velika kolicina novca, da ne pominjem da je to takozvani beli izvestaj za APR, pitaj boga koliko se novca vrti ispod ruke. Jedino sto je nekome puko film vise i nagazili su ga, a nisu imali predstavu sta moze da ucini...... eeeee, a lepo sam ih krstio pre neku godinu da se ne hebe sve sto leti.

:raz_068:

причалица
11-10-2010, 12:18
šta je apr?

Slowpoke Rodriguez
11-10-2010, 12:21
Agencija za privredne registre

причалица
11-10-2010, 12:23
hvala. ja sam duduk.

G
11-10-2010, 12:28
hvala. ja sam duduk.

Nisi ti duduk samo se ne snalaziš u ovoj tematici. A i muljanje ti je strano pa ne razumeš terminologiju. Nisi sklona cinizmu pa ti izgledaju nejasni neki komentari...Uz sve to si inteligentna pa sve posmatraš sa strane i smeškaš se. Ako ... I ja to radim ... A i šta bi mi sad? Drugi napisali i objavili mi čitamo i čudimo se...:)

kojica
11-10-2010, 12:31
dva zaposlena...:lol:

ne znam koliko se tek glupavo osećaju oni silni ljudi koji za njih volontiraju, kada vide ove cifre...

QueenOfClubs
11-10-2010, 12:34
dva zaposlena...:lol:

ne znam koliko se tek glupavo osećaju oni silni ljudi koji za njih volontiraju, kada vide ove cifre...
Ja poslala neke mejlove... :jede:

причалица
11-10-2010, 12:37
Ja poslala neke mejlove... :jede:

ova kvin opasna, bre :lol:


Nisi ti duduk samo se ne snalaziš u ovoj tematici. A i muljanje ti je strano pa ne razumeš terminologiju. Nisi sklona cinizmu pa ti izgledaju nejasni neki komentari...Uz sve to si inteligentna pa sve posmatraš sa strane i smeškaš se. Ako ... I ja to radim ... A i šta bi mi sad? Drugi napisali i objavili mi čitamo i čudimo se...:)

kažem da sam duduk, jer te skraćenice apr i tome slično pamtin oko 4 sata...i onda opet zaboravim. jedino sam zapamtila šta znači pdv i znam da je 18%.

QueenOfClubs
11-10-2010, 12:40
kažem da sam duduk, jer te skraćenice apr i tome slično pamtin oko 4 sata...i onda opet zaboravim. jedino sam zapamtila šta znači pdv i znam da je 18%.
Није увек.
Некад је и 8 одсто...

Slowpoke Rodriguez
11-10-2010, 12:41
dva zaposlena...:lol:

ne znam koliko se tek glupavo osećaju oni silni ljudi koji za njih volontiraju, kada vide ove cifre...

Obicno ih ne vide i ne zele da ih vide jer vecina koji volontiraju, makar ti znas, nisu tu zbog volontiranja no zbog afirmacije samih sebe... da ne upotrebim neke teze reci.

причалица
11-10-2010, 12:43
Obicno ih ne vide i ne zele da ih vide jer vecina koji volontiraju, makar ti znas, nisu tu zbog volontiranja no zbog afirmacije samih sebe... da ne upotrebim neke teze reci.

ko je blesav da volontira igde, osim ako je krajnje humanitarna varijanta u pitanju?


Није увек.
Некад је и 8 одсто...

kod nas je uvek 18%, pa zato.....

Sale
11-10-2010, 12:50
samo da kaem da bih isto vako reagovo kabi osvano tekst o tome kako man šuruje sas tamilskim tigrovima i valja drogu iz avganistana i kako je dži izgradijo bazen od šverca ruskih raketnih sistema i kako kovač od mutnih poslova ima velelepni ugostiteljski objekat gde vrhuška razbibrige uz bahanalije smišlja nove prevare i kako je lilu renovirala vilu baš u vreme dok srbija grca i to sve stilskim nameštajem i kako kvinče svako malo putuje u islamske zemlje da bi pravila dogovore o prodaji republike srpske mudžahedinima

ebote ovo baš grozno zvuči.

ne želim da pristanem na to da mi se plasiraju takve ničim potkrepljene nebuloze ni o kome.
pa makar to bio neko ko mi se ne sviđa nikako

ne bih o sebi voleo da čujem nešto što nema utemeljenje u dokazima pa ne želim ni o drugima.

Lilu
11-10-2010, 12:58
http://www.magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=216&cl=10

aaaaaaaaaaaaa hahahahaa ja sad tek ovo procitala :)

kojica
11-10-2010, 12:59
''Iza navodnog Albanca iz Kosovske Mitrovice Adema_ks krije se u stvari Ivan Petrović (rođen 28. aprila 1975, studirao na FON-u u Beogradu), osnivač i generalni direktor preduzeća ********* DOO, Bulevar Despota Stefana 95 (nekadašnja 29. novembra), Beograd. ********* DOO je vlasnik istoimenog internet foruma. Ovo naše otkriće nisu demantovali ni nadležni iz Krstarice, kojima se potpisnik teksta obratio. Inače, i samu informaciju o pravom identitetu smo dobili od jednog od nezadovoljnih i neisplaćenih saradnika Krstarice.''

Izvor jeste traljav, ali su ljudi informaciju proverili.

Imali su dakle priliku da demantuju, a nisu.

Da li i šta švercuje, nije me briga.
Samo smatram da osoba koja gradi lažni identitet kako bi godinama provocirala
i zamajavala narod, nije neko ko bi trebao da ima uvid u naše lične podatke,
a kamo li da mi još on takav garantuje bezbednost.

Lilu
11-10-2010, 13:02
ma ovo pisao bre neki ogorceni forumas :) nego el stvarno ta valerija skida magije? hahahahaa aj je zovemo da nam okadi forum :)

Sale
11-10-2010, 13:03
ma ovo pisao bre neki ogorceni forumas :) nego el stvarno ta valerija skida magije? hahahahaa aj je zovemo da nam okadi forum :)
ma nije bre. to su novinari.

Lilu
11-10-2010, 13:04
pda, novinar forumas :)

Lilu
11-10-2010, 13:06
hahhahaha ulepsa mi dan ovaj "zanimljiv tekst"

boti, odlicno si ovo sastavio :)

Lilu
11-10-2010, 13:27
samo da kaem da bih isto vako reagovo kabi osvano tekst o tome kako man šuruje sas tamilskim tigrovima i valja drogu iz avganistana i kako je dži izgradijo bazen od šverca ruskih raketnih sistema i kako kovač od mutnih poslova ima velelepni ugostiteljski objekat gde vrhuška razbibrige uz bahanalije smišlja nove prevare i kako je lilu renovirala vilu baš u vreme dok srbija grca i to sve stilskim nameštajem i kako kvinče svako malo putuje u islamske zemlje da bi pravila dogovore o prodaji republike srpske mudžahedinima

ebote ovo baš grozno zvuči.

ne želim da pristanem na to da mi se plasiraju takve ničim potkrepljene nebuloze ni o kome.
pa makar to bio neko ko mi se ne sviđa nikako

ne bih o sebi voleo da čujem nešto što nema utemeljenje u dokazima pa ne želim ni o drugima.

:raz_114::raz_114::raz_114::raz_114: pa ovo je sve istinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lilu
11-10-2010, 13:29
i dodaj jos da man nema sar planince u svom dvoristu nego bengalske tigrove...

to ti je info iz prve ruke :)

G
11-10-2010, 13:31
i dodaj jos da man nema sar planince u svom dvoristu nego bengalske tigrove...

to ti je info iz prve ruke :)

A ja pored raketnih sistema prodajem i MIG-ove i Suhoje ... Naravno iz zemalja bivšeg SSSR:)

Sale
11-10-2010, 13:32
A ja pored raketnih sistema prodajem i MIG.ove i Suhoje ... Naravno iz zemalja bivšeg SSSR:)
kazahstan naravno

kojica
11-10-2010, 13:32
:krsti: qq

причалица
11-10-2010, 13:34
samo da kaem da bih isto vako reagovo kabi osvano tekst o tome kako man šuruje sas tamilskim tigrovima i valja drogu iz avganistana i kako je dži izgradijo bazen od šverca ruskih raketnih sistema i kako kovač od mutnih poslova ima velelepni ugostiteljski objekat gde vrhuška razbibrige uz bahanalije smišlja nove prevare i kako je lilu renovirala vilu baš u vreme dok srbija grca i to sve stilskim nameštajem i kako kvinče svako malo putuje u islamske zemlje da bi pravila dogovore o prodaji republike srpske mudžahedinima

ebote ovo baš grozno zvuči.

al si ga sročio :lol:

Lilu
11-10-2010, 13:34
a od poslednje transakcije dzi kupuje plavi voz i idemo svi za Azerbejdzan! u Baku!

причалица
11-10-2010, 13:35
u azerbejdžan se ne može vozom....tamo sve neke grozne planinčuge.

misticlady
11-10-2010, 13:35
samo da kaem da bih isto vako reagovo kabi osvano tekst o tome kako man šuruje sas tamilskim tigrovima i valja drogu iz avganistana i kako je dži izgradijo bazen od šverca ruskih raketnih sistema i kako kovač od mutnih poslova ima velelepni ugostiteljski objekat gde vrhuška razbibrige uz bahanalije smišlja nove prevare i kako je lilu renovirala vilu baš u vreme dok srbija grca i to sve stilskim nameštajem i kako kvinče svako malo putuje u islamske zemlje da bi pravila dogovore o prodaji republike srpske mudžahedinima

ebote ovo baš grozno zvuči.

ne želim da pristanem na to da mi se plasiraju takve ničim potkrepljene nebuloze ni o kome.
pa makar to bio neko ko mi se ne sviđa nikako

ne bih o sebi voleo da čujem nešto što nema utemeljenje u dokazima pa ne želim ni o drugima.

:raz_114::raz_114::raz_114:... ovako duhovito a krajnje tacno mozes samo ti napisati

Lilu
11-10-2010, 13:36
u azerbejdžan se ne može vozom....tamo sve neke grozne planinčuge.

ima bre pruga do Bakua!

G
11-10-2010, 13:37
a od poslednje transakcije dzi kupuje plavi voz i idemo svi za Azerbejdzan! u Baku!

Tu nas čekaju Kovačevi jarani i produžavamo za Meku i Medinu na koncert Šemse Suljaković :raz_067:

Naravno jahtom Mahmuta Abu al Zakeralija ;)

причалица
11-10-2010, 13:39
ne idem ja tamo, izvin'te :raz_012:

Lilu
11-10-2010, 13:40
Tu nas čekaju Kovačevi jarani i produžavamo za Meku i Medinu na koncert Šemse Suljaković :raz_067:

Naravno jahtom Mahmuta Abu al Zakeralija ;)

el to neki cuk cukov?

Sale
11-10-2010, 13:40
ja sam planiro jedared da otidem tamo motorem. pa ondak brodom dalje preko jezera
ebiga teo sam didem do pakisitana da obiđem pleme kalaši. ozbiljno

ko zna dal bi me apsilo kase vrnem:(

Zaga
11-10-2010, 13:40
e jesam svašta čula i videla,al vi ste najblesaviji dosad,života mi.....:raz_114:

G
11-10-2010, 13:41
el to neki cuk cukov?

Jes jaran sa islamskih studija iz Teherana :lol:

G
11-10-2010, 13:42
e jesam svašta čula i videla,al vi ste najblesaviji dosad,života mi.....:raz_114:

Ti imaš počasno mesto u plavom vozu...:raz_067:

G
11-10-2010, 13:43
ja sam planiro jedared da otidem tamo motorem. pa ondak brodom dalje preko jezera
ebiga teo sam didem do pakisitana da obiđem pleme kalaši. ozbiljno

ko zna dal bi me apsilo kase vrnem:(

Mjok :raz_076:

Zaga
11-10-2010, 13:43
Ti imaš počasno mesto u plavom vozu...:raz_067:

decooooooo...el volite brzu vožnju.....:raz_114:

QueenOfClubs
11-10-2010, 13:44
samo da kaem da bih isto vako reagovo kabi osvano tekst o tome kako man šuruje sas tamilskim tigrovima i valja drogu iz avganistana i kako je dži izgradijo bazen od šverca ruskih raketnih sistema i kako kovač od mutnih poslova ima velelepni ugostiteljski objekat gde vrhuška razbibrige uz bahanalije smišlja nove prevare i kako je lilu renovirala vilu baš u vreme dok srbija grca i to sve stilskim nameštajem i kako kvinče svako malo putuje u islamske zemlje da bi pravila dogovore o prodaji republike srpske mudžahedinima

ebote ovo baš grozno zvuči.

ne želim da pristanem na to da mi se plasiraju takve ničim potkrepljene nebuloze ni o kome.
pa makar to bio neko ko mi se ne sviđa nikako

ne bih o sebi voleo da čujem nešto što nema utemeljenje u dokazima pa ne želim ni o drugima.
Овако можеш да реагујеш на апсолутно сваки новински чланак.

Sale
11-10-2010, 13:56
Овако можеш да реагујеш на апсолутно сваки новински чланак.
mogu. nije sve što se piše baš ovako nebulozno, al recimo da mogu.
mism šta je poenta? da nije trebalo da reagujem na ovaj pošto već ne vrištim na svaki ili šta?

G
11-10-2010, 14:34
''Iza navodnog Albanca iz Kosovske Mitrovice Adema_ks krije se u stvari Ivan Petrović (rođen 28. aprila 1975, studirao na FON-u u Beogradu), osnivač i generalni direktor preduzeća ********* DOO, Bulevar Despota Stefana 95 (nekadašnja 29. novembra), Beograd. ********* DOO je vlasnik istoimenog internet foruma. Ovo naše otkriće nisu demantovali ni nadležni iz Krstarice, kojima se potpisnik teksta obratio. Inače, i samu informaciju o pravom identitetu smo dobili od jednog od nezadovoljnih i neisplaćenih saradnika Krstarice.''

Izvor jeste traljav, ali su ljudi informaciju proverili.

Imali su dakle priliku da demantuju, a nisu.

Da li i šta švercuje, nije me briga.
Samo smatram da osoba koja gradi lažni identitet kako bi godinama provocirala
i zamajavala narod, nije neko ko bi trebao da ima uvid u naše lične podatke,
a kamo li da mi još on takav garantuje bezbednost.

Ovo jeste ozbiljna opservacija kojice...Posebno ako ne usledi kontraargumentacija i demanti druge strane. Biće zanimljivo u narednom periodu pratiti ceo slučaj...

Zaga
11-10-2010, 14:35
Ovo jeste ozbiljna opservacija kojice...Posebno ako ne usledi kontraargumentacija i demanti druge strane. Biće zanimljivo u narednom periodu pratiti ceo slučaj...

njuškalo...:sojka:

Slowpoke Rodriguez
11-10-2010, 14:52
Ovo jeste ozbiljna opservacija kojice...Posebno ako ne usledi kontraargumentacija i demanti druge strane. Biće zanimljivo u narednom periodu pratiti ceo slučaj...

Grrrrrr... ni ovi iz apr-a ne daju vise potpune podatke ko nekad centar za bonitet..... inace ne b' imalo sta da se demantuje, a i dosta je ono 3 zaposlena, vrednost kapitala 1.000.000, od toga 260.000 osnovni, da ne kazem da za ove pare ne moz' ni zaposlene da pokrije sa mal' boljim laptopovima i jednim polovnim jugom... a, prihod preko tekuceg racuna za proslu godinu 27.000.000... naravno dobitak je 260.000 sto znaci da su troskovi 26.740.000... uf bre al trosi onaj polovan jugo ne moz' da ga navasuju s gorivom...

Sale
11-10-2010, 15:00
Ovo jeste ozbiljna opservacija kojice...Posebno ako ne usledi kontraargumentacija i demanti druge strane. Biće zanimljivo u narednom periodu pratiti ceo slučaj...
dakle možda sam ja naivan možda sam na platnom spisku a možda sam i lično ivan/adem al moram da rečem kako ja gleam na ovo i kako bik ja postupijo

znači da sam ja vlasnik foruma za koji se uglavnom ne interesujem pošto radim druge poslove
znači da sam ja vlasnik tog foruma na koji mi stiže na iljade prifatnih poruka kojekakih koji se osećaju ugroženim i kojakakih sa kojekakim zahtevima
i da mi stigne pepe u kojem me pitaju tojes pitaju mene ko vlasnika velikog foruma dal sam ja nekakav adem ks i oštro od mene zahtevaju da ja to potvrdim il demantujem i još potkrepim nečim al ne znam čim
ja bih to skroz iskuliro pod uslovom da nisam adem ks
a da jesam adem ks takođe bi iskuliro da se razumemo.

znači to što ivan nije demantovo nekome na pepe da nije nekakav adem ne znači ništa.
aman ljudi jel vi odgovarate na svaku glupost?

ebote mogli su da ga pitaju dal je istina da mu je žena prostitutka i ako im ništa ne odgovori da im to bude dokaz da jeste

mislim sigurno je pepe. ne verujem da je zvanični dopis na adresu despota stefana
a i da jeste poslat takav dopis to bi bilo još smešnije

''poštovani, sumljamo da ste vi izvesni adem ks. molimo da nam to potvrdite ili demantujete. u potpisu
novinari ''

eo odgovorno tvrdim da ne bih odgovaro na tako nešto bez obzira šta bila istina

e aj neću više. izvinjavam se.
drukčije razmišljam. to je sve.
nemam lošu nameru. ne želim da dokažem da je ivan dobar i to.

Man
11-10-2010, 15:02
šta sve napisaste :eek:
prvo sve da pročitam, mada moram da kažem da mi je to neverovatno, niti verujem da je adem ivanov klon...

Lilu
11-10-2010, 15:15
dakle možda sam ja naivan možda sam na platnom spisku a možda sam i lično ivan/adem al moram da rečem kako ja gleam na ovo i kako bik ja postupijo

znači da sam ja vlasnik foruma za koji se uglavnom ne interesujem pošto radim druge poslove
znači da sam ja vlasnik tog foruma na koji mi stiže na iljade prifatnih poruka kojekakih koji se osećaju ugroženim i kojakakih sa kojekakim zahtevima
i da mi stigne pepe u kojem me pitaju tojes pitaju mene ko vlasnika velikog foruma dal sam ja nekakav adem ks i oštro od mene zahtevaju da ja to potvrdim il demantujem i još potkrepim nečim al ne znam čim
ja bih to skroz iskuliro pod uslovom da nisam adem ks
a da jesam adem ks takođe bi iskuliro da se razumemo.

znači to što ivan nije demantovo nekome na pepe da nije nekakav adem ne znači ništa.
aman ljudi jel vi odgovarate na svaku glupost?

ebote mogli su da ga pitaju dal je istina da mu je žena prostitutka i ako im ništa ne odgovori da im to bude dokaz da jeste

mislim sigurno je pepe. ne verujem da je zvanični dopis na adresu despota stefana
a i da jeste poslat takav dopis to bi bilo još smešnije

''poštovani, sumljamo da ste vi izvesni adem ks. molimo da nam to potvrdite ili demantujete. u potpisu
novinari ''

eo odgovorno tvrdim da ne bih odgovaro na tako nešto bez obzira šta bila istina

e aj neću više. izvinjavam se.
drukčije razmišljam. to je sve.
nemam lošu nameru. ne želim da dokažem da je ivan dobar i to.

Ja ne znam zasto bi ti drugacije razmisljao, zar ne vidis da se svi sprdamo sa tim tekstom i da nema nikoga ko je poverovao u istinitost istog... a narocito dzi koji cak i nije na krsti. :tease:

Sale
11-10-2010, 15:25
meni se učinilo da neki ozbiljno misle.
soriška ako sam ispo glup

Zazijavalo
11-10-2010, 15:34
Ja vidim da Razbibriga rastura po posećenosti, pa ovi što ji pišemo sa zvezdicama udarili u očajničku reklamu tipa "nek se o meni govori, pa makar i loše". :mrgreen:

G
11-10-2010, 15:38
Ja vidim da Razbibriga rastura po posećenosti, pa ovi što ji pišemo sa zvezdicama udarili u očajničku reklamu tipa "nek se o meni govori, pa makar i loše". :mrgreen:

Vala baš tako Zazi ... Sad me samo nervira što se ja toga nisam setio...Mislim da je i negativna reklama reklama a da smo im mi konkurencija...:raz_067:

boti
11-10-2010, 16:25
ivan je adem to znaju mnogi jos pre 2 godine.... zato i na tom pdf.u nisam pisao tacno tolqo..juce sam postavio istu temu i saznao da su nekoliko slichih tema vec obrisali a link ka tabloidu ne mozes vise ni javno da postavis..znaci cim ne demantuju mora da ima ima vatre...a poznavajuci brkicevu ekipu skoro sam siguran da je ovo samo pocetaq opsevacije o onome sta se tamo radi....

pisem a sto da ne pisem..tamo sam zbog ljudi a ne zbog moderatora bolesniqa...al' aqo se ispostavi zaista veza sa sipstraskim lobijem nece me videti... jedno je zaebancija a drugo je obraz...iz istog razloga vise ne pisem na hrvatskim forumima a pisao sam pre par godina aktivno...

boti
11-10-2010, 16:31
I sta je ovde novo, pa i corav bi video sta i kako se na zutom radi, da se vrti velika kolicina novca, da ne pominjem da je to takozvani beli izvestaj za APR, pitaj boga koliko se novca vrti ispod ruke. Jedino sto je nekome puko film vise i nagazili su ga, a nisu imali predstavu sta moze da ucini...... eeeee, a lepo sam ih krstio pre neku godinu da se ne hebe sve sto leti.

:raz_068:

kad je bilo ono sa seqtama aqo sesecas i satanistichqim klubom...ja lepo rekoh borqi da ce biti epizoda u jednom zutom dnevniqu o tome a ona se smeje... posle kad je aca vucic koji posecuje bas kao mnogi politicari pomenuti forum okrenuo par telefona a tatko mu ima uticaj veliki u kuriru ne treba da pricam kako su ekspres skinuli sve o sektama i posto je neko morao da nahebe bio sam to ja jer sam bio pevac koji je kukurikao pre vremena... tvrdim da ce svasta izaci na videlo... a ako misle da su dizajnom foruma gde nema zute ds boje da se priklone drugom krilu odnosno drugoj politickoj opciji mislim da su se tesko zahebali...

steta za forum ..za sajt mi se hebe jer takih ima na tone...

boti
11-10-2010, 16:35
aaaaaaaaaaaaa hahahahaa ja sad tek ovo procitala :)

a popizdela si kad sam ti rekao da je smod na bureku pristojno placen za svoj posao a qao na qrsti volontiraju... a meni si drndala da dinar nikad tamo nis' uzela... :lol: ako si radila za dzaba onda si zaista... :lol: sta mislis da borka i ostali dzaba sede tamo sa 20 nikova i drkaju... daj... jos i za svakog sponzora koga dovedu dobiju procenat....

boti
11-10-2010, 16:38
:raz_114::raz_114::raz_114:... ovako duhovito a krajnje tacno mozes samo ti napisati

al' vise da mu stislo doope jer nije smeo mene da spomene jer zna da sam iz sluzbe :sojka:

boti
11-10-2010, 16:39
Ovo jeste ozbiljna opservacija kojice...Posebno ako ne usledi kontraargumentacija i demanti druge strane. Biće zanimljivo u narednom periodu pratiti ceo slučaj...

nema sta da se prati..ko god otvori temu obrise se... ni link ne mozes da stavis.... ja morao sa hxxp i dodatim tackicama :lol:

boti
11-10-2010, 16:45
dakle možda sam ja naivan možda sam na platnom spisku a možda sam i lično ivan/adem al moram da rečem kako ja gleam na ovo i kako bik ja postupijo

znači da sam ja vlasnik foruma za koji se uglavnom ne interesujem pošto radim druge poslove
znači da sam ja vlasnik tog foruma na koji mi stiže na iljade prifatnih poruka kojekakih koji se osećaju ugroženim i kojakakih sa kojekakim zahtevima
i da mi stigne pepe u kojem me pitaju tojes pitaju mene ko vlasnika velikog foruma dal sam ja nekakav adem ks i oštro od mene zahtevaju da ja to potvrdim il demantujem i još potkrepim nečim al ne znam čim
ja bih to skroz iskuliro pod uslovom da nisam adem ks
a da jesam adem ks takođe bi iskuliro da se razumemo.

znači to što ivan nije demantovo nekome na pepe da nije nekakav adem ne znači ništa.
aman ljudi jel vi odgovarate na svaku glupost?

ebote mogli su da ga pitaju dal je istina da mu je žena prostitutka i ako im ništa ne odgovori da im to bude dokaz da jeste

mislim sigurno je pepe. ne verujem da je zvanični dopis na adresu despota stefana
a i da jeste poslat takav dopis to bi bilo još smešnije

''poštovani, sumljamo da ste vi izvesni adem ks. molimo da nam to potvrdite ili demantujete. u potpisu
novinari ''

eo odgovorno tvrdim da ne bih odgovaro na tako nešto bez obzira šta bila istina

e aj neću više. izvinjavam se.
drukčije razmišljam. to je sve.
nemam lošu nameru. ne želim da dokažem da je ivan dobar i to.


aha... sve naivci a ti posebno :lol:

kad sam napisao primedbe na izivljavanje modova na filozofiji i religiji na 5 strana sa sve linkovima jer sam bio analitican kao retko ko i taba bolelo dupe... zamolio mitu da to prosledi ivanu... samo je ovo odgovorio....



данас, 14:01
*
Ivan prati šta radiš ;)
Administrator



Учлањен: 18.04.2003.
Пол: muški
Локација: Beograd
Поруке: 1.427


Re: ЖАЛБА КОРИСНИКА МАРЛОН

Eremita, kako se zove Marlon?



Цитат:
Оригинал поставио eremita
Цитат:
Оригинал поставио Ivan

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++
*
*
moj odgovor koji sam mu poslao je>
*
Не знам.
Ми смо виртуелни пријатељи.
Не зна ни он како се ја зовем.
*

*

.... sta njega boli q kako se ja zovem i ko sam ako se ne boji pizdarija od nekoga ko moze da provali sta tamo radi i da ga stavi na tapet..... mnogi misle da su forumi zaebancija a mene su prijavili provaderu da terorisem najveci srpski forum :lol: i pretili na priv telefon sta ce mi se desiti ako nastavim da pisem....

boti
11-10-2010, 16:49
i da dodam mogu da me povuqu za quratz.... pisacu qaqo ocu i doqle ocu kad ocu i sa kim ocu i na nacin kako ja ocu... kao sto sm pisao na svim ostalim forumima i gde nisam nikada imao nikakvih problema.

Sale
11-10-2010, 17:13
al' vise da mu stislo doope jer nije smeo mene da spomene jer zna da sam iz sluzbe :sojka:
pa koji si ti faktor u hijerarhiji razbibrige da te mećem u članak
viš da su samo glavešine kod kovača na vrućoj janjetini.:)

je kaki ste narod. a boja nije ni bila žuta neg nešto žućkasta više oker. i nateraste čoveka da je promeni. i opet ne valja
a mirki se crvena boja atačmenta nije slagala sas ljubičastom bojom aljine i cipelica pak je opet naterala da njojzi u čast promenu i tu boju. i opet ne valja:(

a ja reko da im ne radi višestruko citiranje kao treba i dobijo kujac:(
al ne zamerim šta ću:raz_073:


aha... sve naivci a ti posebno :lol:

nači i ja član kriminalne grupe:rumenko::)




kad sam napisao primedbe na izivljavanje modova na filozofiji i religiji na 5 strana sa sve linkovima jer sam bio analitican kao retko ko i taba bolelo dupe... zamolio mitu da to prosledi ivanu... samo je ovo odgovorio....



данас, 14:01
*
Ivan prati šta radiš ;)
Administrator



Учлањен: 18.04.2003.
Пол: muški
Локација: Beograd
Поруке: 1.427


Re: ЖАЛБА КОРИСНИКА МАРЛОН

Eremita, kako se zove Marlon?



Цитат:
Оригинал поставио eremita
Цитат:
Оригинал поставио Ivan

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++
*
*
moj odgovor koji sam mu poslao je>
*
Не знам.
Ми смо виртуелни пријатељи.
Не зна ни он како се ја зовем.
*

*

.... sta njega boli q kako se ja zovem i ko sam ako se ne boji pizdarija od nekoga ko moze da provali sta tamo radi i da ga stavi na tapet..... mnogi misle da su forumi zaebancija a mene su prijavili provaderu da terorisem najveci srpski forum :lol: i pretili na priv telefon sta ce mi se desiti ako nastavim da pisem....
bouže pa valjda brando
kako to premudri izaslanik i telal eremita nije umeo da kaže?:raz_073:

Zazijavalo
11-10-2010, 17:21
bala vas ***** :mirka:

Ciciban
11-10-2010, 17:25
Mnogo vise od zanimljivog teksta ....

причалица
11-10-2010, 17:30
:huh: e, sad je već dosadno.

Man
11-10-2010, 17:31
ebala vas krsta :mirka:

Slowpoke Rodriguez
11-10-2010, 18:12
ebala vas krsta :mirka:

Brisi sve... :koja:

boti
11-10-2010, 20:02
pa koji si ti faktor u hijerarhiji razbibrige da te mećem u članak
viš da su samo glavešine kod kovača na vrućoj janjetini.:)

je kaki ste narod. a boja nije ni bila žuta neg nešto žućkasta više oker. i nateraste čoveka da je promeni. i opet ne valja
a mirki se crvena boja atačmenta nije slagala sas ljubičastom bojom aljine i cipelica pak je opet naterala da njojzi u čast promenu i tu boju. i opet ne valja:(

a ja reko da im ne radi višestruko citiranje kao treba i dobijo kujac:(
al ne zamerim šta ću:raz_073:


nači i ja član kriminalne grupe:rumenko::)


bouže pa valjda brando
kako to premudri izaslanik i telal eremita nije umeo da kaže?:raz_073:

sam ja bio mod pa otiso zbog neslaganja sa uredjivachqom zasluzhnom politiqom il' ti ?

sve sam oceheqivao sale al' da ovde branish qrstu i squpljash politichqe poJene.. stidi se :lol:

boti
11-10-2010, 20:03
otvorim temu jednom u godinu dana i oce oma da je brishu :lol:

ma brishi... zabole me :lol:

Zazijavalo
11-10-2010, 20:05
Brisi sve... :koja:

Saćem pustim babu na tebe. :mrgreen:

Sale
11-10-2010, 20:08
sve sam oceheqivao sale al' da ovde branish qrstu i squpljash politichqe poJene.. stidi se :lol:

pa ti valjda znaš da sam ja uvek bio politički ostrašćen. sad je red da materijalizujem:)

e eo isti ste taj ebeni forum... eo i ovde mi baguje višestruki citat. nači kad ih upotrebim i pošiljem poruku oni ostanu štrihirani umesto da se resetuju. tako mi se ponavljaju u svakom postu ako se ne vratim da ih tražim i otkačim.
ae gleajte da i od vas dobim isto.:)

G
11-10-2010, 20:17
Drage kolege i koleginice molim vas vratite se na temu . U suprotnom ću biti prinuđen da je privremeno ili trajno zaključam .



Hvala na razumevanju. :)

boti
11-10-2010, 21:27
tebi do zaebancije :lol: pa svaqi veci politichki forum je leglo de se infiltriraju svakaki... imas pubova, aktivnih db-ovaca, doushniqa svih vrsta, politichara, provoqatora, extremista... i svi sve vole da saznaju o svaqom ma qaqo on stitio svoj identitet mislim prevashodno kad kazhem svi na vlasniqa foruma i njegove posilne.. evo najbolji je primer sluchaj kolege veksle koji nikom zhivom nije dao ama bash nijedan podataq o sebi a opet su pronashli da radi u sluzbi i choveq morao da se preniquje josh pre 2-3 godine jer su bili dosadni sa pitanjima na pp.... ima svakake ljudske gownarije po politichkim forumima... zato samo tamo udjem izadjem i shluss

dr.Kadžija
12-10-2010, 13:52
http://www.magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=216&cl=10

haha, čitao samo ovo za krstaricu....tabloid je odlična novina, i tamo se može naći sve i svašta :lol: