PDA

Pogledaj Punu Verziju : Vavilonska kula



kojica
13-10-2010, 11:15
''A bijaše na cijeloj zemlji jedan jezik i jednake reči. A kad otidoše do istoka, nađoše ravnicu u zemlji senarskoj, i naseliše se ondje. Pa rekoše među sobom: hajde da pravimo ploče i u vatri da ih pečemo. I bjehu im opeke mjesto kamena i smola zemljana mjesto kreča. Poslije rekose: hajde da sazidamo grad i kulu, kojoj će vrh biti do neba, da stećemo sebi ime, da se ne bi rasijali po zemlji. A Gospod siđe da vidi grad i kulu, što zidahu sinovi čovečiji. I reče Gospod: gle, narod jedan, i jedan jezik u svijeh, i to počeše raditi, i neće im smetati ništa da ne urade što su naumili. Hajde da siđemo, i da im pometemo jezik da ne razumiju jedan drugoga što govore. Tako ih Gospod rasu odande po svoj zemlji, te ne sazidaše grada. Zato se prozva Vavilon, jer ondje pomete jezik cijele zemlje, i odande ih rasu Gospod po svoj zemlji.''


zašto.. :huh:

причалица
13-10-2010, 11:33
nisam stručnjak, ali kao neko pričao da je to uradio jer Mu je smetalo što ljudi hoće da dosegnu nebo tom kulom....pa rešio da se ljudi ne razumeju ništa i tako...ne razumeju se ni dan danas, pa makar istim jezikom pričali.
to je direktno ''zašto''...a indirektno ''zašto'' - nemam pojma, jer je Bog u kojeg verujem Bog ljubavi, pa ne mogu da shvatim što bi to uradio ljudima....možda u tom činu ima ljubavi, ali ja nisam pametna da je osetim i proniknem....missim, u ovom slučaju, za sad.

Lilu
13-10-2010, 11:37
''A bijaše na cijeloj zemlji jedan jezik i jednake reči. A kad otidoše do istoka, nađoše ravnicu u zemlji senarskoj, i naseliše se ondje. Pa rekoše među sobom: hajde da pravimo ploče i u vatri da ih pečemo. I bjehu im opeke mjesto kamena i smola zemljana mjesto kreča. Poslije rekose: hajde da sazidamo grad i kulu, kojoj će vrh biti do neba, da stećemo sebi ime, da se ne bi rasijali po zemlji. A Gospod siđe da vidi grad i kulu, što zidahu sinovi čovečiji. I reče Gospod: gle, narod jedan, i jedan jezik u svijeh, i to počeše raditi, i neće im smetati ništa da ne urade što su naumili. Hajde da siđemo, i da im pometemo jezik da ne razumiju jedan drugoga što govore. Tako ih Gospod rasu odande po svoj zemlji, te ne sazidaše grada. Zato se prozva Vavilon, jer ondje pomete jezik cijele zemlje, i odande ih rasu Gospod po svoj zemlji.''



zašto.. :huh:

vidis i Bog je ljubomoran...

причалица
13-10-2010, 11:43
čekaj, bre, kako ljubomoran...ljubomora je ljudska i to loša osobina. Bog ne bi trebalo tako da oseća.

Zazijavalo
13-10-2010, 11:49
Kako zašto? Od čega bismo živeli mi prevodioci? :mrgreen:

Bog je patio od hiperkaninofobije, što bi se reklo - strah od većeg psa.
Zapravo, patio je od hiperkaninofobije - complex - straha da bi manji pas mogao da poraste.

Ovde se vraćemo osnovnom pitanju- šta će ljudi bogu. S obzirom da namerava da ih iskoristi kao armiju protiv svojeg neprijatelja kojem ne može da dođe glave, potrebno mu je da se ljudi kolju eda bi usavršili ratničko zanimanje. Zajednički jezik i zajednički cilj smanjuju broj mogućih sukoba.

Zazijavalo
13-10-2010, 11:51
čekaj, bre, kako ljubomoran...ljubomora je ljudska i to loša osobina. Bog ne bi trebalo tako da oseća.
Što?

причалица
13-10-2010, 11:52
Što?

pa zato. rekoh već, Bog je Ljubav...a ne ljubomora....ko ima ljubav, nije ljubomoran.


Kako zašto? Od čega bismo živeli mi prevodioci? :mrgreen:

a ti si prevodilac?:lol:

Lilu
13-10-2010, 11:55
a ti si prevodilac? :heart: a el si lep? :trepp:

Zazijavalo
13-10-2010, 11:57
pa zato. rekoh već, Bog je Ljubav...a ne ljubomora....ko ima ljubav, nije ljubomoran.
Tebe to neko slagao. Bog se samodefiniše kao prilično zlobno i zavidljivo biće.
Di piše da je bog ljubav?


a ti si prevodilac?:lol:
Šta fali? :undecided:

причалица
13-10-2010, 12:01
a zašto negde nešto mora da piše, zazi, da bih ja to osećala?
nisam nigde pročitala da ću da se udam i da rodim decu, pa sam to uradila....kakve veze ima - gde piše da je Bog ljubav? to pitaj monu, ona sve zna napamet.

Zazijavalo
13-10-2010, 12:02
a ti si prevodilac? :heart: a el si lep? :trepp:


Kako da nisam. Vidi noge. :pusi:

http://razbibriga.net/imported/2010/10/171932GrouchoMarxPosters-1.jpg

причалица
13-10-2010, 12:03
:raz_114:

Lilu
13-10-2010, 12:04
Kako da nisam. Vidi noge. :pusi:

http://razbibriga.net/imported/2010/10/171932GrouchoMarxPosters-1.jpg

injao... imam aritmiju...

Zazijavalo
13-10-2010, 12:07
a zašto negde nešto mora da piše, zazi, da bih ja to osećala?
nisam nigde pročitala da ću da se udam i da rodim decu, pa sam to uradila....kakve veze ima - gde piše da je Bog ljubav? to pitaj monu, ona sve zna napamet.

Ako nigde ne piše, a ti tako osećaš, mada piše nešto drugo, treba da se pokaješ jer si jeretik. :lol:

A inače, piše i o tebi. Piše otprilike "kuj se ne pazi, ima da ima decu". :mrgreen:

Zazijavalo
13-10-2010, 12:08
injao... imam aritmiju...
:)

kojica
13-10-2010, 12:13
Kako da nisam. Vidi noge. :pusi:

http://razbibriga.net/imported/2010/10/171932GrouchoMarxPosters-1.jpg

halteri... :vodanausta:

samo.. ovo nije baš prikladno mesto za erocke fotografije...:rumenko:

a šta beše tema?

Zazijavalo
13-10-2010, 12:18
Tema ispade o božjoj ljubomori, a ja lično smatram da je reč o božjoj prpi.
Znači, imamo tabor onih koji smatraju da je bog ljubav, što možemo prihvatiti samo uz ponovno definisanje samog pojma.
Drugi tabor ima ovaj haltere. :mrgreen:

kojica
13-10-2010, 12:18
Kako zašto? Od čega bismo živeli mi prevodioci? :mrgreen:

Bog je patio od hiperkaninofobije, što bi se reklo - strah od većeg psa.
Zapravo, patio je od hiperkaninofobije - complex - straha da bi manji pas mogao da poraste.

Ovde se vraćemo osnovnom pitanju- šta će ljudi bogu. S obzirom da namerava da ih iskoristi kao armiju protiv svojeg neprijatelja kojem ne može da dođe glave, potrebno mu je da se ljudi kolju eda bi usavršili ratničko zanimanje. Zajednički jezik i zajednički cilj smanjuju broj mogućih sukoba.

ukratko.. na taj način je rešio problem prenaseljenosti planete? :lol:

Lilu
13-10-2010, 12:22
halteri... :vodanausta:

samo.. ovo nije baš prikladno mesto za erocke fotografije...:rumenko:

a šta beše tema?


nisam ja nista... to se zazi hvali svojim seksi nogama...

QueenOfClubs
13-10-2010, 12:26
Опет ЉиС.
:facepalm:

Zazijavalo
13-10-2010, 12:27
ukratko.. na taj način je rešio problem prenaseljenosti planete? :lol:

Mislim da mu nije u interesu da reši problem prenaseljenosti. Narotiv, kolko od njega zavisi, radi na prenaseljavanju planete. I ondak ljudi moraju da se dovijaju. Vrlo često to znači i otkrivanje novih oruđa za ubijanje.

Suprotna ovaj strana, koja više radi iz ljubavi prema umetnosti, nema takav podsticaj i može se desiti da joj oruđa budu prevaziđena. Kad bolje razmisliš, jedino čime uistinu raspolažu je umetnost psihološkog rata. :pusi:

kojica
13-10-2010, 12:28
Опет ЉиС.
:facepalm:

Pa ja ti kažem da razlike nema...:lol: a ti vičeš ''numem ja''

Bog je ljubav i sve je ljubav.. :bisa:

tol
13-10-2010, 12:32
mislim da je to neki komplex:niko kao ja....ne moz imati 5(10)....malo egotrip..

moguce da se masa drzi u stalnom strahu...obuzdava nagone za destrukcijom-strahopostovanjem..prema vrhu piramide..i time kontrolise...

Ako je bog ljubav..a mi govorimo kroz njega...onda jesmo JEDNO..i on je u nama..tj mi smo ON..svi mala bozanstva..sto u stvari i jeste poenata
no da se ne bi "oteli kontroli"..i usli u anarhiju to je nametnuta jednina namerno distancirana visinom..nedostižom..da mali robovi na zemlji imaju parce nade za kačiti se...iluzija o slobodi dobija dimenziju same slobode...

Zazijavalo
13-10-2010, 12:34
Problem je da bog premalo poznaje zakone fizike da bi mogao da ostane na vrhu. :mrgreen:

Tibi
13-10-2010, 13:08
Docarali ste mi ko da stvarno bese, pa sad i ja moram verujem. A uvek sam misl`o da sam imun na taj virus QQ:krsti:

причалица
13-10-2010, 13:48
Ako nigde ne piše, a ti tako osećaš, mada piše nešto drugo, treba da se pokaješ jer si jeretik. :lol:

A inače, piše i o tebi. Piše otprilike "kuj se ne pazi, ima da ima decu". :mrgreen:

ma šta me bruga što piše tamo nešto. i, ako sam zbog toga jeretik - neka sam....piše i kuj se ne pazi ima da nema decu, ali u nekim drugim knjigama.


Problem je da bog premalo poznaje zakone fizike da bi mogao da ostane na vrhu. :mrgreen:

a ti misliš da su zakonitosti nastale onako... same od sebe?

kojica
13-10-2010, 15:06
Mislim da mu nije u interesu da reši problem prenaseljenosti. Narotiv, kolko od njega zavisi, radi na prenaseljavanju planete. I ondak ljudi moraju da se dovijaju. Vrlo često to znači i otkrivanje novih oruđa za ubijanje.

Suprotna ovaj strana, koja više radi iz ljubavi prema umetnosti, nema takav podsticaj i može se desiti da joj oruđa budu prevaziđena. Kad bolje razmisliš, jedino čime uistinu raspolažu je umetnost psihološkog rata. :pusi:

Nije da nismo snalažljivi..:lol:

kojica
13-10-2010, 15:07
mislim da je to neki komplex:niko kao ja....ne moz imati 5(10)....malo egotrip..

moguce da se masa drzi u stalnom strahu...obuzdava nagone za destrukcijom-strahopostovanjem..prema vrhu piramide..i time kontrolise...

Ako je bog ljubav..a mi govorimo kroz njega...onda jesmo JEDNO..i on je u nama..tj mi smo ON..svi mala bozanstva..sto u stvari i jeste poenata
no da se ne bi "oteli kontroli"..i usli u anarhiju to je nametnuta jednina namerno distancirana visinom..nedostižom..da mali robovi na zemlji imaju parce nade za kačiti se...iluzija o slobodi dobija dimenziju same slobode...

Lepo Tole...:)

al to da je nametnuto je samo privid.. zapravo svako bira prema svojim mogućnostima...

Zazijavalo
13-10-2010, 15:11
ma šta me bruga što piše tamo nešto. i, ako sam zbog toga jeretik - neka sam....piše i kuj se ne pazi ima da nema decu, ali u nekim drugim knjigama.
Ne ide tako. Celo rišćanstvo zasnvano je na izvesnom dokumentu. Nema dokumenta - nema rišćanstva.


a ti misliš da su zakonitosti nastale onako... same od sebe?
Ja zapravo mislim da ništa nije nastalo. :eek:
A sve što mi vidimo samo je odraz nastojanja celine da ne postoji. :lol:

G
13-10-2010, 15:23
http://www.ljiljan.ba/files/images/2525_38625831_86884fac7f.medium.jpg

http://razbibriga.net/imported/2010/10/VAVILON-1.jpg Meni ovo slično...:srpski:

kojica
13-10-2010, 15:25
Bravo G.. to je veoma aktuelna teorija zavere.. nadam se da će nam dr.ki objasniti o čemu se tačno radi...:lol:

Zazijavalo
13-10-2010, 15:30
Međedi često ovu nesumnjivu sličnost navode kao dokaz da je EU nekakav negativac.

S moje tačke gledišta, nastojanje da se radi na zajedničkom cilju nije negativno.
Jedini negativac iz uvodne priče je bog koji je teo da rasturi složnost ljudi.

A pored toga nije imao pojma da ne možeš da gradiš solitere pečenom ciglom spojenom bitumenom :lol:
No, odavno je dokazano da verski fanatici ne stoje dobro sa fizikom. :mrgreen:

kojica
13-10-2010, 15:30
Ne ide tako. Celo rišćanstvo zasnvano je na izvesnom dokumentu. Nema dokumenta - nema rišćanstva.

Ma piše bre na jednom mestu da je bog ljubav.
Pohađala ja davno dopisnu biblijsku školu, i to je sve što sam naučila...:lol:
a posle saznadoh da je bog i ''oganj koji će da te sprži''.. i tako.. svašta je on..


Ja zapravo mislim da ništa nije nastalo. :eek:
A sve što mi vidimo samo je odraz nastojanja celine da ne postoji. :lol:
mnogo misliš.. čuvaj se de te puževi ne spopadnu...:lol:

G
13-10-2010, 15:32
Ja sam samo rekao da mi je slično. Ništa više i ništa manje.:undecided:

Zazijavalo
13-10-2010, 15:34
Puževi su samo odraz želje sistema da se oslobodi nepuževa...

Zazijavalo
13-10-2010, 15:34
Ja sam samo rekao da mi je slično. Ništa više i ništa manje.:undecided:

A ja sam rekao da je nesumnjivo slično.
Znači li to da sad ne mogu u lov na međede? :mrgreen:

kojica
13-10-2010, 15:37
Ja sam samo rekao da mi je slično. Ništa više i ništa manje.:undecided:

Zbog čega ne kažeš nešto više? :) :lol:

G
13-10-2010, 15:38
A ja sam rekao da je nesumnjivo slično.
Znači li to da sad ne mogu u lov na međede? :mrgreen:

Ma jok samo nastavi...Ja uživam u tvom lovu na međede...Ti dođeš kao Drug Tito a ja kao Nikola Ljubičić:lol:

kojica
13-10-2010, 15:38
Puževi su samo odraz želje sistema da se oslobodi nepuževa...

:misticlady:

gotov si... :raz_067:

G
13-10-2010, 15:40
Zbog čega ne kažeš nešto više? :) :lol:

Nisam neki vernik ... Ja sam komunjara ... Ja samo volim da se šalim i igram sa medama. Posle ih gledam iz lovačke čeke i smejem se kako ih zazi http://razbibriga.net/attachment.php?attachmentid=2087

kojica
13-10-2010, 15:45
a ti misliš da su zakonitosti nastale onako... same od sebe?

ja mislim da jesu...:rumenko:

Zvuči mi realno.
I iz te perspektive je lakše sagledati ovu priču.
Zvuči kao opravdanje neuspelog pokušaja, nekog vladara, da ujedini sav narod.
Tobož, bog mu pomrsio konce...:lol:
a nije ni prvi ni poslednji kome to nije uspelo...