PDA

Pogledaj Punu Verziju : Žal za mladost



kojica
14-10-2010, 08:53
Ima li je? :lol:

Da li žalite za nečim i zašto?

G
14-10-2010, 08:56
Žalim za 20 godina što mi ukradoše zli ljudi sa kravatama u skupim odelima ... A to su mi bile najlepše što sam imao... 18 do 38... Sad ga ebi neću više da pišem na ovoj temi da ne upadnem u bedak...:sad:

kojica
14-10-2010, 09:01
de, de g.. razumemo te..

Ko zna u kakav ću bedak ja da upadnem na 38. rođendan...:raz_067:

Jel lakše tako, kad nekog tamo okriviš za svoje nezadovoljstvo?
Ja sam sklona tome da u svemu svoju grešku nađem.

G
14-10-2010, 09:15
de, de g.. razumemo te..

Ko zna u kakav ću bedak ja da upadnem na 38. rođendan...:raz_067:

Jel lakše tako, kad nekog tamo okriviš za svoje nezadovoljstvo?
Ja sam sklona tome da u svemu svoju grešku nađem.

Ih kojice pa ja imam 1000 000 grešaka i nije u tome problem, ali na ove stvari koje su se desile u ovih 20 godina za kojima žalim nisam mogao bitno uticati...Takvo vreme bilo.Tako se dešavala istorija baš u doba kad je meni trebalo biti najlepše...:undecided:

G
14-10-2010, 09:18
Zato ću da se potrudim da sad nadoknadim bar mali deo onoga što sam propustio zbog "istorijski važnih događanja našem narodu":raz_095:

kojica
14-10-2010, 09:23
''istorijski važna događanja našem narodu'' se nastavljaju... ja ne znam kud si ti pošo..:lol:

Šalim se ja malo.
Imaš divnu decu, iskustvo(nadam se i mudrost) koje nikakvo knjiško znanje
ne može da zameni.
Zar bi menjao to za bilo šta drugo?

G
14-10-2010, 09:26
''istorijski važna događanja našem narodu'' se nastavljaju... ja ne znam kud si ti pošo..:lol:

Šalim se ja malo.
Imaš divnu decu, iskustvo(nadam se i mudrost) koje nikakvo knjiško znanje
ne može da zameni.
Zar bi menjao to za bilo šta drugo?

Ne porodicu kojo...Uslove u kojima sam stvarao porodicu i odgajao decu...Ja za prvo dvoje ne znam ni kad su prohodali ni kad su progovorili ...ni vakcinavije ni dečije bolesti ...ništa...Izvini što bacam temu u bedak...Bilo-prošlo idemo dalje aj u zdravlje !:raz_128:

QueenOfClubs
14-10-2010, 10:25
Не жалим ни за чим.
Све те године које су прошле су ме учиниле оваквом.
Никад се не бих вратила и да могу...
А не бих ништа ни мењала.

Zaga
14-10-2010, 12:00
žalim samo zbog pojedinih situacija kada zbog rata i položaja svoje domovine nisam mogla da odem i reprezentujem svoje znanje u sportu...
i ne samo ja....mnogi od nas...
a toliko smo imali poziva...pa čak i na druge kontinente...
e jedino mi zbog toga žao...

sve ostale nedaće su me učilinile još snažnijom osobom...i nije mi žao zbog toga..čak šta više...

причалица
14-10-2010, 17:59
uf.
žalim, ako se to može tako nazvati, za zdravljem koje sam imala u mladosti....tada nije moglo ništa da me zaustavi...a sad, bogami, može....žalim za izgubljenim zdravljem, eto.

malavelika
14-10-2010, 22:45
Ima li je? :lol:

Da li žalite za nečim i zašto?

zalim samo zato sto je prosla, nista drugo..mislim, htela bih da zauvek stojim na nekih 30tak godina, ili bar da idem ka njima, ne od njih...

Tibi
14-10-2010, 23:52
Ja nista ne zalim al sam jos mlad, mozda kad ostaarim i drugacije razmisljam, ali to je daleko...jako daleko:) a mozda i ne ostarim nikada, ako sam besmrtan ondaK nema...starenja ;)

boraf
15-10-2010, 14:33
Ja stvarno zalim za onim nekadasnjim bezbriznim danima . Nikada se necu pomiriti sa ovima koji mnogima dadose sarene laze . Sad se i oni bune , ali kasno se j.....m kajati .

причалица
15-10-2010, 15:48
razmišljala sam danas kako je već sredina oktobra ove godine, 2010....i kako će očas posla da se okrene list na 2011. jedva sam stigla da se naviknem da pišem 2010, a moraću da se navikavam da pišem 2011...ali, sve tako brzo ide, sve se odvija. brzo...ne znam, vreme leti kao pesak kroz šake da ispuštam...
zato volim peščane satove.
ali, mladost ima neku svoju naivu. meni se čini da to još uvek nisam ''uspela'' da izgubim. sve drugo možda jesam....ali mislim da to nisam.

причалица
16-10-2010, 19:11
opet ja.
počinjem polako da mislim da se bavim pogrešnom profesijom...što vreme više odmiče, shvatam da sav trud koji sam uložila u posao koji radim nije ni deo isplativ kao neki poslovi, koji zahtevaju mnogo manje znanja...dovoljno je samo umeti dobro ''sebe prodati'' i to je to.
možda bih, da sam sada u godinama kad se odulučujem za posao, ipak se odlučila za neki posao gde ne bih trošila toliko energije, a koji bi bio mnogo bolje plaćen...

QueenOfClubs
16-10-2010, 19:19
Знам да би све било исто...
Зато што сам у младости то била ја, то сам желела и тако сам радила.
И зато се не кајем и не жалим ни за чим.

причалица
16-10-2010, 19:22
ja se kajem...i žalim...ispade da je tako.
iako moram da kažem da je moj posao sasvim ok, što bi rekao moj brat ''gospodski'', ali mislim da sam mogla više da sam se bavila nečim drugim.
to kažem zato što kapiram da neko, za koga skoro pouzdano znam da je istih sposobnosti kao ja, a ko ne i manje sposoban, mnogo više uspešan samo zato što mu je profesija u sasvim drugom domenu.

Vragolanka
17-10-2010, 17:36
Ima li je? :lol:

Da li žalite za nečim i zašto?

Ni za čim, ne bih se vratila u dvadesete, ili bilo koje ni po koju cenu... svako vreme ima nešto svoje.
Ne žalim, jer sam u/radila sve što sam htela, ne kajem se, jer da nisam, žalila bi...
Niko mi ništa nije uzeo, a da sama nisam dala, niko me nije povredio, a da nisam dozvolila...

причалица
17-10-2010, 18:31
ovde sve neke jake osobe....koje znaju što hoće od sebe i života.

Lilu
20-10-2010, 13:43
ovde sve neke jake osobe....koje znaju što hoće od sebe i života.

ja mori :)

Пркос
20-10-2010, 13:58
zalim za jugom i na nju se uvek setim s tugom- ko mi zameri nek sam za sebe teferi i ko pljuje po njoj nije istomisljenik moj...Nikada se taj zivot vratiti nece i za tim jedino zalim sto nema tog zivota ali mogu reci da sam imala lepu mladost i zivot TADA.

Zazijavalo
20-10-2010, 19:32
ovde sve neke jake osobe....koje znaju što hoće od sebe i života.

Ovde su tako neke ... umorne osobe koje ne bi sve iz početka. Jer su primetile da ne vredi.

Zazijavalo
20-10-2010, 19:33
zalim za jugom i na nju se uvek setim s tugom- ko mi zameri nek sam za sebe teferi i ko pljuje po njoj nije istomisljenik moj...Nikada se taj zivot vratiti nece i za tim jedino zalim sto nema tog zivota ali mogu reci da sam imala lepu mladost i zivot TADA.

:bisa:

Zazijavalo
20-10-2010, 19:42
opet ja.
počinjem polako da mislim da se bavim pogrešnom profesijom...što vreme više odmiče, shvatam da sav trud koji sam uložila u posao koji radim nije ni deo isplativ kao neki poslovi, koji zahtevaju mnogo manje znanja...dovoljno je samo umeti dobro ''sebe prodati'' i to je to.
Da, al ti poslovi mogu da se obavljaju samo neko vreme.
A nisu baš ni legalni. :mrgreen:

причалица
20-10-2010, 19:43
Da, al ti poslovi mogu da se obavljaju samo neko vreme.
A nisu baš ni legalni. :mrgreen:

ma nemoj....a kako bokica lekić svako malo bude direktor neke televizije...ne verujem da je pametnija i rečitija i blesavija od mene...a da ne pričam o lepoti :raz_114:

Zazijavalo
20-10-2010, 19:45
ma nemoj....a kako bokica lekić svako malo bude direktor neke televizije...ne verujem da je pametnija i rečitija i blesavija od mene...a da ne pričam o lepoti :raz_114:

Pa sam ti kazo. Bavi se tim poslom koji se može raditi samo neko vreme, a nije baš ni legalan. :neutral:

причалица
20-10-2010, 19:48
Pa sam ti kazo. Bavi se tim poslom koji se može raditi samo neko vreme, a nije baš ni legalan. :neutral:

kako moš da znaš da nije legalno biti direktor neke televizije?
missim, posle današnjeg dana sam sigurna da se bavim pravim poslom za mene :) tako da me baš brige za ostale plavuše.
jedino mi malo žao što, iako se mozak dosta napunio znanjem, mi treba više vremena da nešto novo uradim....starost, šta li...

G
20-10-2010, 19:48
Nije pao ! :angry:

причалица
20-10-2010, 19:52
Nije pao ! :angry:

:huh::raz_114:
nije, dži, nije...no passaran :)

Vragolanka
22-10-2010, 20:52
ovde sve neke jake osobe....koje znaju što hoće od sebe i života.

Jes, i ja sam isto primetila... inače, ja sam samo luda... :lol:

Vragolanka
22-10-2010, 21:05
Ovde su tako neke ... umorne osobe koje ne bi sve iz početka. Jer su primetile da ne vredi.

To su kukaFice... uvek vredi... :sladoled:

Zazijavalo
22-10-2010, 21:07
Tako sam i ja govorio prvih dvajest-tries puta. :neutral:

I nisu kukafice neg detlići. :mrgreen:

kojica
22-10-2010, 21:08
i ja sam se umorila...:raz_088:

Vragolanka
22-10-2010, 21:08
Tako sam i ja govorio prvih dvajest-tries puta. :neutral:

Nije ti palo na pamet da u nekom trenutku ponoviš istu grešku? :huh:

Zazijavalo
22-10-2010, 21:09
Nije ti palo na pamet da u nekom trenutku ponoviš istu grešku? :huh:

ista greška dovodi do istih posledica. Ili do drugačijih posledica. Al uvek dovodi do posledica. :lol:

Tibi
22-10-2010, 21:10
Uvek se nadju nove greske, bar toga ima koliko oces:mrgreen:
Ja sam valjda jos mlad kad ne zalim za onim sto nije...proslo;)

Vragolanka
22-10-2010, 21:11
ista greška dovodi do istih posledica. Ili do drugačijih posledica. Al uvek dovodi do posledica. :lol:

Promena nije uvek greška, bitno je smeti rizikovati... pa iako se zayebeš, zayebo si se... :mrgreen:
Najgore kad ništa ne radiš da promeniš stanje...

Zazijavalo
22-10-2010, 21:13
Mislim da sam o tome negdi pisao. Vrlo udoban način da ti se stvari dešavaju jeste da ne radiš ništa. samo sediš, a planeta se okreće oko tebe i ako čekaš dovoljno dugo, dođeš u položaj za kojim si žudeo. :lol:

kojica
22-10-2010, 21:14
jesi piso o tome na odlaganju zadovoljstva...:lol:

Vragolanka
22-10-2010, 21:15
Mislim da sam o tome negdi pisao. Vrlo udoban način da ti se stvari dešavaju jeste da ne radiš ništa. samo sediš, a planeta se okreće oko tebe i ako čekaš dovoljno dugo, dođeš u položaj za kojim si žudeo. :lol:

Možda, ali meni taj princip ič ne odgovara... :lol:
Nekako je lepši osećaj kada sam zavrtiš planetu, pa gde završiš... jer ako čekaš dovoljno dugo, žaljenje ti ne gine.

Zazijavalo
22-10-2010, 21:15
Šta vredi što pišem kad niki ne vata beleške. :neutral:

Vragolanka
22-10-2010, 21:16
Šta vredi što pišem kad niki ne vata beleške. :neutral:

Fata gi Kojica sve... :raz_128:

kojica
22-10-2010, 21:16
Šta vredi što pišem kad niki ne vata beleške. :neutral:

el sam ja niko? :koja:

Zazijavalo
22-10-2010, 21:17
Možda, ali meni taj princip ič ne odgovara... :lol:
Nekako je lepši osećaj kada sam zavrtiš planetu, pa gde završiš... jer ako čekaš dovoljno dugo, žaljenje ti ne gine.

Ovde imaš problem da se grdno namučiš da yaošijaš planetu. I dok ti isplažene jezičine dolaziš do daha, neko se već zakačio za trolu i uživa umesto tebe. :eek:

QueenOfClubs
22-10-2010, 21:17
Колико знам која, јеца и ја смо у најбољим годинама сад :kojote:

Vragolanka
22-10-2010, 21:18
Ovde imaš problem da se grdno namučiš da yaošijaš planetu. I dok ti isplažene jezičine dolaziš do daha, neko se već zakačio za trolu i uživa umesto tebe. :eek:

Vredi, Zazi... :lol:

Vragolanka
22-10-2010, 21:19
Колико знам која, јеца и ја смо у најбољим годинама сад :kojote:

Jašta... :stidljiva:

Zazijavalo
22-10-2010, 21:19
el sam ja niko? :koja:

Ti si to znala i brez mene. Jerbo si ko Baš-Čelik. Dva reda rebara, a ispod dva srceta. :)

Zazijavalo
22-10-2010, 21:21
Vredi, Zazi... :lol:

Nije to za svakog. Ti si recimo mlogo opasna. Golim rukama kidaš gibanicu.
A ja sam više pesnička duša. :g:

Vragolanka
22-10-2010, 21:22
Nije to za svakog. Ti si recimo mlogo opasna. Golim rukama kidaš gibanicu.
A ja sam više pesnička duša. :g:

To te i syebalo u životu... :lol:

Zazijavalo
22-10-2010, 21:24
Pa nisam syeban u životu. Sad sam u najboljim godinama. Već decenijama. :mrgreen:

Vragolanka
22-10-2010, 21:25
Pa nisam syeban u životu. Sad sam u najboljim godinama. Već decenijama. :mrgreen:

E, viš, ja jesam... :lol:
Ali me to ne sprečava da kidam i dalje... :lol:

Zazijavalo
22-10-2010, 21:29
To je zato što si ... u najboljim godinama. :)

kojica
22-10-2010, 21:30
Ti si to znala i brez mene. Jerbo si ko Baš-Čelik. Dva reda rebara, a ispod dva srceta. :)
:stidljiva:


Pa nisam syeban u životu. Sad sam u najboljim godinama. Već decenijama. :mrgreen:
:raz_067:

Nešto si se ti zabrojao...:lol:

tol
22-10-2010, 21:30
ne zalim...uzivam punim plucima ;)

Zazijavalo
22-10-2010, 21:31
:raz_067:

Nešto si se ti zabrojao...:lol:

Mož biti... Vidim ja da mi decenijama nešto ne štima količina vazduha i broj stepenica. :neutral:

Zazijavalo
22-10-2010, 21:32
ne zalim...uzivam punim plucima ;)

E, lako je tako. Vic je da možeš da uživaš i sa pola pluća. :lol:

eqrem
24-10-2010, 05:50
Mislim da sam o tome negdi pisao. Vrlo udoban način da ti se stvari dešavaju jeste da ne radiš ništa. samo sediš, a planeta se okreće oko tebe i ako čekaš dovoljno dugo, dođeš u položaj za kojim si žudeo. :lol:

jaqo mudro ybt... :raz_067: to mozda vazi za nekog filozofa, za 99,99 posto ljudi ne pije vodu...ako ne grizes i ne stvoris sam situaciju nema sanse da ti ista samo padne sa neba.. ali to se opet kosi sa onom filozofijom da je sve u zivotu predodredjeno i da je sudbina neumoljiva ali ...ali ...ali.... :jede: da bi cachnuo sudbinu moras da budes prijatelj sa njom jer ako se neceg plasis moras da budes prijatelj sa strahom jer ako nisi postace ti najgori neprijatelj... jedino tako se mozes osloboditi onog svog unutarnjeg ja koji te cesto yebe pa rastura...

zal za mladoscu je debilna... da mi neko dodje i kaze aj sad zamisli da imas 25 godina i svu ovu pamet i iskustvo...idi bega i uzivaj.... nikad ne bi prihvatio... jer sve u zivotu ima svoj prirodan tok i gde u svakom trenutku svaka stvar ima svoj razlog zasto je na tom mestu bila prisutna i bas u to vreme i nikad vise ... u tome je i sustina zadovoljstva zivljenja upkos milionima pizdarija koje pravimo sami sebi prevashodno a onda i drugima...

boraf
01-11-2010, 09:57
Mozda bih vise trebao zaliti za nekadasnjim bezbriznim zivotom , nego za proteklim godinama . Njih nanizah podosta , i ponosan sam na sve .

konan
21-11-2010, 19:23
Žalim što sam trećinu života proveo u ratovima i sankcijama,ko zna da nije toga bilo gde bih sada bio.........:lol:.Ali sva sreća da sam još mlad ima vremena za sve snove.

Zazijavalo
21-11-2010, 19:26
Bio bi ko Milorad...
Milorad u svoje vreme teo da bude pandur u Palanci. Al ga nisu primili jer je bio nepismen. I on ondak ode u Amerike. I tamo se kao malo obogati, pa objave i intervju u lokalnim "Farmerskim novinama":
- Mr Milorad, vi držite mlin, skladišta pamuka i prodavnice semena u polak stata. šta li biste vi tek postigli u životu da ste bili pismeni :eek:
- Postigao bi da budem pandur u Palanku. :neutral:

причалица
24-11-2010, 20:06
e, žal...
sad se setih ujaka.
bilo je to....negde 1984. otišli smo na gardoš, pa smo se spustili na zemunski kej i išli smo pešaka do ušća....i pričali smo o svemu i svačemu....bila sam mlada, a on je bio super tip.
i sećam se da je bio april...dakle, student sam bila i obišli smo taj dan ne znam koliko kilometara pešaka....
na kraju, dođemo kući i on me pita:

- šta ćeš da ti kuvam za ručak?
- pa, ja bih punjene paprike.
- koja si ti seljanka....ja doneo 25 vrsta sireva i šampanjac, a ti bi punjene paprike.
:pusi:

Zazijavalo
24-11-2010, 20:17
:raz_067:

причалица
24-11-2010, 20:24
:raz_067:

:) to je moj ujka.

moja mila majka mu je stalno govorila kako je, dok je kuvala neku svoju varijantu nečega što je mislila da bi se njemu možda dopalo, znanje hemije jako važno u kuvanju....
a on joj je govorio:
- šta pričaš, slavka? pa ti si imala uvek dvojku iz hemije!
:raz_114:
a u njihovo vreme vojka je bila neprelazna ocena :raz_114:

boraf
03-12-2010, 11:23
Ma kakva hemija ? Moja baka nije uopste imala pojma o hemiji , a bila je vrsna kuvarica . Sva sela uokolo su je zvala za bilo koje prilike da bude glavna kuvarica . A tek kakve je kolace pravila , sve bez vagice i recepta , onako "od oka" , a bili su prste da polizes .

причалица
03-12-2010, 12:00
Ma kakva hemija ? Moja baka nije uopste imala pojma o hemiji , a bila je vrsna kuvarica . Sva sela uokolo su je zvala za bilo koje prilike da bude glavna kuvarica . A tek kakve je kolace pravila , sve bez vagice i recepta , onako "od oka" , a bili su prste da polizes .
ma znam bwe...i meni smešno.

boraf
13-12-2010, 15:40
Mitke: I ja gu ne znajem. Samo gu u noc cujem i u s'n s'nujem. A
pesma je moja golema: Kako majka sina imala, cuvala,
ranila. Dan i noc samo njega gledala. Sto na sina dusa
zaiskala, sve majka davala, a sin - bolan! Porasnaja sin.
Dosla snaga, mladost... Dosle basce, cvece, mesecina.
- Zamirisale devojke!... Sin poleteja. Sve sto iskaja,
sve imaja. Hatovi, puske, sablje, zene... Koju devojku
nije pogledaja, samo njojne kose neje zamrsija i usta
celivaja. Nijedna mu ne odrece, nijedna ga ne prevari,
a on sve gi celivaja, sve varaja i - bolan, bolan bija.
Bolan ot kako se rodija. - Toj sam ja!... Pa od t'j bol,
jad - dert li je, prokletija li neka - eve na nogu
ginem. Idem, pijem, lutam po mejane, dert da zaboravim,
s'n da me uvati. A s'n me ne vaca. Zemlja me pije... Noc
me pije... Mesecina me pije... NISTA MI NIJE, ZDRAV SAM,
A - BOLAN. Bolan od samog sebe. Bolan sto sam ziv. Otkako
sam na svet progledaja, od t'g sam jos bolan... Zalno,
teslo da mi pojete!...

I Kostan, tuj pesmu, toj vreme da mi pojes... A toj vreme
vise ne dodje. Ete za toj cu vreme ja zalan da umrem, s's
otvoreni oci u grob cu da legnem. POJ "ZAL ZA MLADOST"...
Za moju slatku mladost, sto mi tako u nista otide, i brgo
ostavi. POJ I VIKAJ GU. MOLI GU, NEKA MI SE SAMO JOS
JEDANPUT VRNE, DODJE, DA GU SAMO JOS JEDANPUT, POMIRISEM...

Da li znaes, mome, more, da znajes,
Kakva je zalba za mladost...

Zazijavalo
13-12-2010, 17:41
Da je vijagra pre izmišljena, ni Koštana ne bi bila napisana. :)

причалица
13-12-2010, 19:02
eh...danas obukoh neku belu jaknu koju moje devojke neće da nose...nova novcijata čuči u ormanu već 2 godine. super jakna. topla i baš je za ovu zimu. ima i lepu kapuljaču s krznom i baš mi je taman.
i tako, jutros obučem jaknu, srećna što mi neće biti hladno i što je nešto što nosim toplo, a nije teško....čekam lift, uđem, zatvorim vrata, pritisnem dugme za prizemlje i - pogledam se u ogledalo lifta.
iz ogledala me gleda žena koja liči na mene, nije da ne liči....sve isto kao na meni...ali, baš je umorna i ozbiljna....
ne vredi mi ni nova jakna, ni dobra šminka i super frizura....starim.

DaDole
28-09-2011, 12:12
Niko mi nikada neće vratiti 4 godine u jednom besmislenom ratu na ovim prostorima..godine u kojima je trebalo da imam neke sasvim jednostavne životne okolnosti..e,to boli.Baš.

причалица
28-09-2011, 18:20
Niko mi nikada neće vratiti 4 godine u jednom besmislenom ratu na ovim prostorima..godine u kojima je trebalo da imam neke sasvim jednostavne životne okolnosti..e,to boli.Baš.

eh da je samo 4 :dosada:

mica
29-09-2011, 07:49
Zalim sto sam u mladosti svojoj, onoj ranijoj :) bila tutmrak i cutala, trpala pod tepih i potiskivala sve sto me muci. Zalim sto nisam umela da se suprotstavim idiotizmu oko mene nego sam ga pustala da raste i raste... Zalim sto nisam umela da kazem ne. Jednim delom zalim sto sam rekla da, onom koji to ne zasluzuje. Ipak, mislim da je se to, sto sam uradila dovelo dotle da budem ono sto jesam sad. A, to mi se uglavnom dopada.... E, da zalim sto nisam zavrsila neki fax, nego sam ostala na sss... ma, ima tu jos stvari, seticu se...

DaDole
29-09-2011, 07:51
eh da je samo 4 :dosada:

e,četiri godine je veoma mnogo pričo:aha: i za cijelo stoljeće,kamoli za običan ljudski vijek