PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ухапсите Србију! Ухапсите другачије мишљење!



Man
17-10-2010, 22:35
Ухапсите Србију! Ухапсите другачије мишљење! Ухапсите све нас!

Пошто је актуелни режим најавио језива хапшења и забране, предлажемо да нас похапсите све који другачије мислимо од вас:

http://www.dverisrpske.com/media/2010-10/1873319-slika0233.jpg

-раднике које сте отпустили и оставили без хлеба и наде у транзицији, а њихове фабрике упропастили или продали странцима;

-труднице којима смањујете примања у најосетљивијем психофизичком тренутку;

-сељаке које уништавате увозом и одсуством субвенција државе;

-избеглице на које сте заборавили и за чији окупирани завичај не хајете;

-ратне војне инвалиде чију борбу и жртву вређате и понижавате;

-студенте, од чијег стандарда одвајате за организацију геј журки;

-омладину која неће да скандира издаји Србије;

-православне и остале вернике традиционалних верских заједница који јавно промовисање хомосексулизма сматрају вређањем јавног морала;

-политичке противнике свих врста који не подржавају ваш погибељан пут у Европску Унију по сваку цену.

Ви, којима је посао да промовишете хомосексуализам,

Ви, који сте жртвовали српске полицајце због уцена комесара Европске уније,

Ви, који сте устали против већинске Србије и прекршили вољу народа,

Ви, који сте поново понизили српски народ,

Ухапсите све нас који имамо другачије мишљење од вас!

А потом у билатералним југоносталгичарским договорима са својим пријатељима, са којима сте опуштено прешли преко Јасеновца и Олује, отворите поново Голи Оток и тако по узору на вашег духовног оца Јосипа Броза крените у нови обрачун са непослушним Србима.

Да то можда није све време била поента организације геј параде? Да бисте ухапсили Србију пред долазак Хилари Клинтон са којом се спремате да договорите даље поразе српског народа и државе?

У Београду, 11. октобра 2010.

Информативна служба Српског сабора Двери

http://www.dverisrpske.com/tekst/1873321 (http://www.dverisrpske.com/tekst/1873321)

http://www.dverisrpske.com/media/2010-10/1873322-09102010550.jpg

http://www.dverisrpske.com/media/2010-10/1873312-09102010303.jpg

http://www.dverisrpske.com/media/2010-10/1873313-09102010304.jpg

Zazijavalo
18-10-2010, 13:06
Ne dirajte Tita. Umro je pre više od 30 godina. Ej, trideset godina!

Kao neko ko se seća slobode života u slobodnoj Jugoslaviji, mogu da vas obavestim da mi je sasvim svejedno da li danas Beogradom paradiraju pederi ili pravoslavni zaluđenici sa gaćama uflekanim polucijama i rukobluđem.

Tibi
18-10-2010, 13:23
I uvek ponovo se setim Rajsa:krsti: kako je taj covek poznavao nas narod...a bio nas, bas smo zarazni, al nas lepo vakcinisase, da nas i to...prodje. Ja se na vreme...sklonio, al stici ce i mene..kako vidim :raz_088:

Vragolanka
18-10-2010, 20:12
Umro Tito? :raz_051:

причалица
18-10-2010, 20:20
I uvek ponovo se setim Rajsa:krsti: kako je taj covek poznavao nas narod...a bio nas, bas smo zarazni, al nas lepo vakcinisase, da nas i to...prodje. Ja se na vreme...sklonio, al stici ce i mene..kako vidim :raz_088:

eeeee....in medias res!
mislim, meni se sve to đuture gadi...
ali, kažu da po ustavu imaju pravo da šetaju i kvirovi...dakle, ako ustav važi za mene, važi i za pedera i cigane i sve koji se osećaju ugroženim. meni je sve to grozno, ali ustav je iznad mene kad su opšte stvari u pitanju.
kad sam konkretna i lična, onda kažem - ne dao Bog! ne dao Bog da nam narod bude gladan...mada, slušam da je već 700.000 ljudi ispod donje granice siromaštva (koja li je gornja?!)..a samo 1000 dinara deli skoro milion ljudi od te granice....
strašno.
i ne znam šta da radim.
pre (10 godina) sam imala nadu. sada je više nemam. nema spasa za našu decu, biće robovi. jer:
1. prvo sam glasala za miloševića 1990.
2. glasala sam za koštunicu 2000.
šta je trebalo da radim, šta?

G
18-10-2010, 20:23
Umro Tito? :raz_051:

Zaebavaš ??? Pa on ne može umreti !!!:huh:

affrodiita
18-10-2010, 20:24
...pa jes' sad su zaštićeniji pederi, lezbejke, cigani i kučići od običnog čoveka....:(((((

Vragolanka
18-10-2010, 20:26
...pa jes' sad su zaštićeniji pederi, lezbejke, cigani i kučići od običnog čoveka....:(((((

Niko ti ne brani da se i ti istakneš... nečim...

Vragolanka
18-10-2010, 20:27
Zaebavaš ??? Pa on ne može umreti !!!:huh:

Uh, dobro je... :huh:

Kovač
18-10-2010, 20:28
...pa jes' sad su zaštićeniji pederi, lezbejke, cigani i kučići od običnog čoveka....:(((((

Auuu pederi,lezbijke,cigani,kučići...Zaboravila si Jevreje.

причалица
18-10-2010, 20:29
a šta to znači ''jeziva hapšenja''? :rumenko:

Vragolanka
18-10-2010, 20:30
a šta to znači ''jeziva hapšenja''? :rumenko:

Znači da će da te uapse i na osnovu nedostatka dokaza...

Sale
18-10-2010, 20:33
a šta to znači ''jeziva hapšenja''? :rumenko:
to ti je ono ko kad jezivo apse šešelja.
žrtva se ukoči a panduri je unose u maricu ko lutku iz izloga

jezivo.

Kovač
18-10-2010, 20:46
Ovi što se plaše da će biti uapšeni su kao oni s druge strane.
Ne ciljaju metu,al će da im metnu na cilj :)

affrodiita
18-10-2010, 20:55
Niko ti ne brani da se i ti istakneš... nečim...

...aaa...jeeelll....kako???
...šta treba da uradim da bi država reagovala..da se skinem gola pa da me uhapse kao ludu????
...da li je tebi jasno da u ovoj državi ako imaš više od 40-45 godina, možeš da crkneš gladna,
jer posao nećeš dobiti ako nemaš deeeebeeeluuuuu vezu...i nikog nije briga za to, račune moraš
da platiš, nema veze ako nemaš...jedino što imam trenutno od ove države sa 22 godine radnog
staža je besplatno socijalno osiguranje......
...od plate su mi odbijali za nezaposlenost..i kome idu te pare koje odbijaju dan danas, svima
koji su prijavljeni tamo gde rade....
...moja majka je radila 30 godina, ubijala se od posla i ima penziju tačno 13.343 dinara....i kome
da se žali boguocu ne pomaže.....
....šta treba da napravim da bi bilo bolje ja ne znam...ali znam da je sramota mnogo toga što se
radi...al' nije to od sad i nije to nešto što ne može da se promeni samo nema volje....ok???

Vragolanka
18-10-2010, 21:39
...aaa...jeeelll....kako???
...šta treba da uradim da bi država reagovala..da se skinem gola pa da me uhapse kao ludu????
...da li je tebi jasno da u ovoj državi ako imaš više od 40-45 godina, možeš da crkneš gladna,
jer posao nećeš dobiti ako nemaš deeeebeeeluuuuu vezu...i nikog nije briga za to, račune moraš
da platiš, nema veze ako nemaš...jedino što imam trenutno od ove države sa 22 godine radnog
staža je besplatno socijalno osiguranje......
...od plate su mi odbijali za nezaposlenost..i kome idu te pare koje odbijaju dan danas, svima
koji su prijavljeni tamo gde rade....
...moja majka je radila 30 godina, ubijala se od posla i ima penziju tačno 13.343 dinara....i kome
da se žali boguocu ne pomaže.....
....šta treba da napravim da bi bilo bolje ja ne znam...ali znam da je sramota mnogo toga što se
radi...al' nije to od sad i nije to nešto što ne može da se promeni samo nema volje....ok???

Šta ti, ili bilo imate od toga što je meni sve jasno... ko mene uopšte pita?
Inače, ono je bila šala... doduše, pomalo morbidna, ali takva sam ovijeh dana.

G
19-10-2010, 00:10
...pa jes' sad su zaštićeniji pederi, lezbejke, cigani i kučići od običnog čoveka....:(((((

Ja te potpuno razumem i saosećam i sa tobom i sa ostatkom našeg napaćenog naroda. Jako mi je žao zbog svih nedaća i nevolja koje imaš i kroz koje si prošla i prolaziš. Ali ogorčenošću nećeš ništa postići osim samodestrukcije koja će te odvesti u bolest ili u fašizam...Zaboravila si da pomeneš i izbeglice i strance...:( Mada i ovi gore pomenuti sem kučića su obični ljudi također samo druge boje kože ili seksualnog opredelenja. Ja ga smatram devijantnim također ali ne mislim da imaju veća prava...Ruku na srce u našoj zemlji su svi sjebani sem male grupe ljudi oko političke vrhuške...Nemam recept kako ti pomoći, samo svakako se čuvaj da ne počneš mrziti one koji su također u govnima do guše iz pogrešnih razloga ili bez razloga...

G
19-10-2010, 00:16
a šta to znači ''jeziva hapšenja''? :rumenko:

Znači da dolazi odvratno vreme u kome se neće morati sudski dokazivati krivica i vinost pred pravosuđem nego nevinost a tetovaža može postati dokaz par ekselans da si huligan npr...Obrnut sistem i zao u svetu poznat pod nazivom "Policijska država":huh:

Žuti su to već jednom napravili a taj akt državnog terora se zvao simbolično "Sablja".

affrodiita
20-10-2010, 00:01
Ja te potpuno razumem i saosećam i sa tobom i sa ostatkom našeg napaćenog naroda. Jako mi je žao zbog svih nedaća i nevolja koje imaš i kroz koje si prošla i prolaziš. Ali ogorčenošću nećeš ništa postići osim samodestrukcije koja će te odvesti u bolest ili u fašizam...Zaboravila si da pomeneš i izbeglice i strance...:( Mada i ovi gore pomenuti sem kučića su obični ljudi također samo druge boje kože ili seksualnog opredelenja. Ja ga smatram devijantnim također ali ne mislim da imaju veća prava...Ruku na srce u našoj zemlji su svi sjebani sem male grupe ljudi oko političke vrhuške...Nemam recept kako ti pomoći, samo svakako se čuvaj da ne počneš mrziti one koji su također u govnima do guše iz pogrešnih razloga ili bez razloga...

...moram da ti odgovorim na ovo....
...pored svega u životu ne mrzim nikog, nemam to u sebi, samo sam realna, i kad sam napisala to što jesam,
tako sam i mislila, i mislim i dalje...mogla sam da pomenem i te koje si naveo, a ja nisam, mnogi se i dalje
šlepaju na raznorazne načine, grebu od ove jadne države, a odavno su u poziciji da im ništa ne treba..znam
mnoge,ne pričam napamet..nikada....
...još uvek ne mislim da je onak ko ima posao, kuću, dobar auto, lopov...nije mi krivo što ima, i nadam se
da ako bude takvih više biće celom narodu bolje..ali da li je baš tako..ili sam ja samo jedna naivna duša
koja očekuje pravdu, za svakog istu....eeeee..toga nema i neće toga biti bar ne u ovom životu...
...nemam snage više, a mogla bi na ovu temu da napišem roman...srećno bilo svakom ko ima i ne oseća
tegobe ovog vremena....kaže se u CG..ne snalazilo vas...eto ja ne želim nikom da ga snađe, jer bi onda
možda bolje razumeo...a onda bi samo bilo više u situaciji u kojoj sam ja ili još goroj...uvek ima i gore....

tol
20-10-2010, 01:01
KAda mi neko pomene izbeglice i Kineze...povraca mi se...
poznato je sta su sve radili i kako su dobili poslove...domaci su morali da trpe brutalnost..
a "vlast" je uvek na strani izbeglica...makar oni imali i po nekoliko stanova ovde..."ugrozeni"..
****************!

G
20-10-2010, 01:46
KAda mi neko pomene izbeglice i Kineze...povraca mi se...
poznato je sta su sve radili i kako su dobili poslove...domaci su morali da trpe brutalnost..
a "vlast" je uvek na strani izbeglica...makar oni imali i po nekoliko stanova ovde..."ugrozeni"..
j..bo im p.s ma..er!

Ovo je čista i esencijalna ksenofobija !

Zak
20-10-2010, 02:40
Auuu pederi,lezbijke,cigani,kučići...Zaboravila si Jevreje.
Kakve veze sad imaju jevreji sa ovom filozofijom?

Zazijavalo
20-10-2010, 06:58
Ovo je... vreme za podsećanje.
Da se podsetimo zašto je narodni gnev doveo svojevremeno do proleterske revolucije.
Bez obzira koliko verovali u slobodno tržište, nekako smatrate da nije normalno da stotinu ljudi poseduje 95% Srbije.
Bar ja smatram. :neutral:

G
20-10-2010, 08:49
Ovo jeste vreme za podsećanje !
Proleterske revolucije i narodni bunt su izuzetno dobri i poželjni s vremena na vreme.
Odvratno je što 5% ljudi poseduje sva dobra u jednoj državi ali je isto tako odvratno kad se za svoje nevolje počnu optuživati oni koji su također nemoćni ili im se psuje majka zato što su došli sa druge strane reke iako su došli u svoju maticu! Da li je tokom ratova 90.-ih došlo i bogatih ljudi? Jeste ! Ali to i dalje nije razlog za mržnju prema celoj grupaciji ljudi koji potpadaju pod termin "izbeglice"
Odvratno je u sred ekonomske krize prebrojavati nekome krvna zrnca i kriviti ga za svoje siromaštvo. Krivci se nalaze na sasvim drugim meridijanima.
Također podsećam da je ekonomska kriza i prebrojavanje krvnih zrnaca u Nemačkoj i Italiji dovela do nacizma i fašizma, a šta je posle bilo i to znamo...

G
20-10-2010, 08:53
Moderatorski komentar:


Temu nisam zaključao jer želim da vidim vaše mišljenje i osudu ili podršku pojedinim stavovima. A i te kako je trebalo zaključati zbog uvreda na nacionalnoj i rasnoj osnovi što je protivustavan čin.

dr.Kadžija
20-10-2010, 09:07
Moderatorski komentar:


Temu nisam zaključao jer želim da vidim vaše mišljenje i osudu ili podršku pojedinim stavovima. A i te kako je trebalo zaključati zbog uvreda na nacionalnoj i rasnoj osnovi što je protivustavan čin.

G, ovo mi deluje kao da si napisao po moranju, kao da će neko ozgo gledati i kuditi te ako kao moderator ne ''osudiš'' ''protivustavne'' radnje. Da imaš veću moć od ove moderatorske, ti bi verovatno hapsio Srbiju, kao što naslov kaže :lol:. Ja ovde na temi nisam zatekao uvrede i mržnju na nacionalnoj osnovi, već ssam samo video konstatovanje činjeničnog stanja, a to je da su izbelgice i kinezi dobijali mnogo poslova, dok su naši radni ljudi ostajali po strani samo da gledaju. Sumnjam da je tol opsovala izbeglice i kineze, mislim da je opsovala vladu...a ako je psovala kineze i izbeglice, to svakako nije radila zbog neke patološke mržnje prema strancima, već zbog frustriranosti činjenicom da posla, samim tim, i para nema...
e, a ako nije ni to, onda je tol proizvod neonacističko-klerofašističko-huligansko-vandalskog sistema vrednosti koji želi da nas odvuče daleko od eu i da nas vrati u doba mraka, sankcija, haosa i bezumlja :lol:

dr.Kadžija
20-10-2010, 09:13
Umro Tito? :raz_051:

A koji? :lol:

Josip Broz rođen u Kumrovcu 21.5.1892 ili Joshua Ambroz Mayer rođen u Beču 7.5.1891? :lol:

Zazijavalo
20-10-2010, 10:00
Moderatorski komentar:


Temu nisam zaključao jer želim da vidim vaše mišljenje i osudu ili podršku pojedinim stavovima. A i te kako je trebalo zaključati zbog uvreda na nacionalnoj i rasnoj osnovi što je protivustavan čin.

Meni bi bilo interesantno da diskutujemo o izvoru ovih uvreda. Jer donedavno su pljuvani crveni, komunjare, ateisti, sada pederi, izbeglice i Kinezi. Sutra će na red doći neko treći.
Niko normalan ne bi sam u svojoj glavi odgajio misao da su izbeglice, na primer, nekakvi miljenici sudbine. (da jesu, sedeli bi u svojim kućama. Ne bi bili izbeglice.) Neko je to morao da implantira. I to planski.

A zašto se to radi? Zato da bismo se klali oko toga ko je izvukao veću kosku iz pubele kasapina, umesto da se zapitamo kako to da nam pripadnu samo kosti. :angry:

Ukratko, aj da vidimo di je meso. :mrgreen:
Sumnjam da je kod Kineza i izbeglica. :neutral:

tol
20-10-2010, 12:08
kako je lako razapeti na krstaču...očas se napravi hajka..kada se necije licno iskustvo generalizuje i postavi kao drzavni problem
( no to vec spada u poznate algoritme za potkusurivanje sa onima koji nisu za jednoumlje)

OVDE bi da se hapsi...drugacije misljenje...kada licno iskustvo poprimi osudu i boju šovinizma jednom komparacijom sa ksenofobijom
eto nama zataskavanja..i bega od istine koja to nije napisana rukom pobednika

ako ne smes da psujes vlast..OVDE( u drzavi gde vlada zargon prostakluka)
..pa mislim da se radi o zameni identiteta i teza
i pretenzija na vece mesto vlasti no sto se ima....da nije malo licemerno?

obrisati komentare je najlakse...i ostaviti svoje (ispravne?)stavove kao putokaze
to spada u ispiranje mozga..
sta cemo sa iskustvima miliona?svako ima teska i losa iskustva
i ako treba da ubedjujemo svakoga da to tako ne misli..i da nije doziveo odmazdu od grupa..grupacija..nasilnika
svih rasa i boje i vere koje koriste SVE pa i gaze svakoga da bi dosli do svog cilja..

pevati ode lopovima???malo morgen!( to se mora u drzavama gde si dozivotno nov...gde zakoni imaju težinu i dominaciju
i gde ne smes da pomislis a kamoli osudis nekoga domacina ili bilo koga za losu misao...no..Srbija dozvoljava SVE...po cenu izumiranja)
a pri tom gužvati vlastiti ponos i identitet jer ti oduzamaju osnovno -elementarno pravo na zivot...
oduzimaju ti slobodu..i vlastito bitisanje na prostoru u kojem si svoje gene zapatio...O CEMO TO DA PRICAMO ONDA?

da zagovaram tezu:bravo! nije mi nista!KAKO su me namagarcili izigrali mandrili ove drzave koji stite nemoral ,
licemerje..i beskrupuloznost u najsirem poimanju???

demokratija... oruzje za vladanje..ispiranje mozga i mesetarenje sa sudbinama ljudi

Lilu
20-10-2010, 12:15
ja sam obrisala, jer sam mislila da se psovka odnosi na izbeglice, a vlast smes da psujes koliko hoces! evo i ja cu da ti pomognem :)

tol
20-10-2010, 12:17
joj Lilava...ako nesto nije jasno..onda se pita...a ne izvodi vlastiti zakljucak...po nahodjenju:danas me nadima jer
sam pod dejstvom agregatnog stanja suljpa :raz_128:

dr.Kadžija
20-10-2010, 12:18
...

Lilu
20-10-2010, 12:21
joj Lilava...ako nesto nije jasno..onda se pita...a ne izvodi vlastiti zakljucak...po nahodjenju:danas me nadima jer
sam pod dejstvom agregatnog stanja suljpa :raz_128:

pa ti pisi jasnije postove, prvo si napljuvala izbeglice, posle si opsovala... tako da iz celog posta se izvlaci zakljucas da psujes po izbeglicama, a tek u sledecem postu objasnjavs da psujes vlast i ne znam o kojoj hajci pricas. Ako mislis na drzavu ok, ako mislis na forum, hajke nema.

dr.Kadžija
20-10-2010, 12:28
ja sam obrisala, jer sam mislila da se psovka odnosi na izbeglice, a vlast smes da psujes koliko hoces! evo i ja cu da ti pomognem :)

Lilu, ovde mi nisi bila baš najjasnija, pa bih da pitam pre nego što nešto kažem :lol:...da li si mislila na vlast uopšteno, ili na vlast ove države? Nigde nije naznačeno...da li smem da psujem npr forumsku vlast? :lol: ...i da li sme neko da mi se pridruži u toj akcji? :lol:

Lilu
20-10-2010, 12:29
oces da te banujem ja a? heheheheeh aj ne zaebavaj, vracaj se na temu :)

Man
20-10-2010, 12:30
Iz mog dosadašnjeg iskustva nemam neko pohvalno mišljenje o izbeglicama ( pri tom ne mislim na one jadnike po kolektivnim centrima), i ovo je vrlo blago rečeno... njihovo mišljenje o nama kao domaćinima je mnogo gore...

dr.Kadžija
20-10-2010, 12:31
...eto šta biva kad čovek nešto priupita vlast :lol:

G
20-10-2010, 12:34
...

Sjajna replika.:lol: Možda i najpametnija na ovoj temi. :lol:

Zazijavalo
20-10-2010, 12:37
...eto šta biva kad čovek nešto priupita vlast :lol:

:lol:

Lilu
20-10-2010, 12:39
Ja nemam snage vise ni da pljujem vlast. Toliko su nas upropastili, da se plasim da nam je jedino jos ostao gradjanski rat... da se pokoljemo izmedju sebe... jer ovakvih diskusija ima sve vise i vise, gde jedni druge pljujemo i ako se krckamo u istom loncu...

Zazijavalo
20-10-2010, 12:42
Iz mog dosadašnjeg iskustva nemam neko pohvalno mišljenje o izbeglicama ( pri tom ne mislim na one jadnike po kolektivnim centrima), i ovo je vrlo blago rečeno... njihovo mišljenje o nama kao domaćinima je mnogo gore...

Znaš kako... Nisu oni birali Slobu. Mi smo. :mrgreen:

misticlady
20-10-2010, 12:42
Iz mog dosadašnjeg iskustva nemam neko pohvalno mišljenje o izbeglicama ( pri tom ne mislim na one jadnike po kolektivnim centrima), i ovo je vrlo blago rečeno... njihovo mišljenje o nama kao domaćinima je mnogo gore...
ne uvlacim se jer nisam dupelizac...ali ovo sto je admin rekao je vise nego istina..svaki dan se susrecem sa takvim olosima koji pljuju po nama a oni su nas uzurpirali i ne postuju sto smo im pruzili parce hleba pa makar bilo i bajato...

G
20-10-2010, 12:44
Kome ?

Lilu
20-10-2010, 12:45
ja mislim da smo se mi mnoooogo udaljili od teme...

QueenOfClubs
20-10-2010, 13:44
Ja nemam snage vise ni da pljujem vlast. Toliko su nas upropastili, da se plasim da nam je jedino jos ostao gradjanski rat... da se pokoljemo izmedju sebe... jer ovakvih diskusija ima sve vise i vise, gde jedni druge pljujemo i ako se krckamo u istom loncu...
Данас сам с дивљењем читала о штрајковима у Француској.
Њихова власт је решила да радни век продужи до 62 године старости, а да се пуна пензија добија са навршених 67 година. :eek:
И цела држава је стала.
И треба тако.
Свака им част.

Man
20-10-2010, 14:04
Onda sam ja ološ koji je krvario po sloveniji, hrvatskoj, bosni i kosovu... a pomalo i po srbiji...
Sve svoje dažbine plaćam, mnogima sam pomogao, i pružio ponekad i više od korice hleba... Pritom me je većina ispljuvala, kao i sve ostale ovde... većina ih uzela duple pasoše i razvila posao...
U srbiji je jedino ugrožen lokalni narod i niko više. Ali definitivno se od nas traži i da se posipamo pepelom... mada ni onda nećemo valjati.
Šta očekivati, ni predsednik, kao ni većina rukovodstva nisu iz srbije...

Ovo nije generalizacija nego neosporna činjenica, pritom svaka čast izuzecima... a oni to i jesu...izuzeci...

affrodiita
20-10-2010, 14:06
....ako se očekuje da budem sažaljiva na cigane koji svoju sopstvenu decu sakate, da bi na njima zarađivali, rađaju po jedno godišnje
jer nemaju para za abortuse, al' im ne pada na pamet da se malo uzdrže, navodno imaju previše jak libido...(bljak)...ne želim jer mi
je muka da ih viđam stalno sa pojednim detetom u rukama (duša me boli za decom)..kako guraju ruku da isprose neku paru, a onda
te iste pare troše na svašta nešto sem na ono za šta smo mi dali, ako smo dali, ili smo mislili da dajemo za to..(hrana, odeća itd.)...
....ako treba da žalim izbeglice koje pozidaše onolike kućerine po Klauđerici, Novim i Starim Banovcima, Batajnici, a bogami nakupovaše
i stanova po centru grada..jadni oni i dalje staju u red da na onu izbegličku legitimaciju uzmu koju paricu ili koji litar ulja, sve je slatko
kad je džabe..opet ne mogu...iz ovih izuzimam one mučenike koji su i dalje po kolektivnim centrima (i za njima me duša boli)...ne želim,
da lažem...neću da se foliram ni jednih ni drugih u mi nije žao...
....navešću i zašto...
....igrom slučaja živela sam u blizini i jednih i drugih...
....romska porodica funcioniše kao i naša, kad su ljudi normalni, radi se, pere si, čisti, deca idu u školu..znaju da budu divan komšiluk,
i drago mi je što i takve pozajem..ne mora baš da se živi u katronu i pod mostom, samo što ti pod mostom neće da žive tamo gde su
rođeni već im je slađe da prose po Beogradu, nego da beru kukuruz u selima gde im je ustvari kuća....(o ovome bi mogla roman da
napišem)...
....izbeglička porodica se one godine kad je bila Oluja, doselila u kuću do nas, nasledili od preminulih rođaka, kod kojih inače nisu nikad
dolazili dok su bili živi...falilo im svega..i svega smo im dali, pomagali svi iz komšiluka koliko smo mogli, od odeće do struje..kad stadoše
na noge, a stadoše bogami brzo, jer dobiše svi posao brzinom svetlosti naravno oni su ugroženi mora im se pomoći..prestadoše da
govore i ono osnovno dobar dan...bljak..zgadili su mi se....
...Kineze nisam dirala, mada tek mogu da bljujem kad su oni u pitanju, kote se ko žuti mravi, to tamo ne smeju da rade, pa će ih još
malo samo u Bg biti više nego nas..al' eto dovlače svoju robu ovde raznoraznim kanalima, pa se mi "slepci" oblačimo kod njih, traje
kolko traje, šta da se radi moramo, mi smo ne zaposleni....oni koji rade kod njih znaju kako im je..bem ti državu gde domaći radi kao
potlačeni kod stranca..pa dal je Kinez il' Amerikanac meni isto....bljak...
...Jevreje nisam ni pomenula....

...možete slobodno da me mrzite, da mi kažete šta god hoćete, moj stav o situaciji nećete promeniti....
...jeste napisala sam da su zaštićeniji pederi, lezbejke, psi i cigani...prosto zato što jesu...ajd' štunite psa na ulici, možete zagleviti
robiju, u najboljem slučaju novčanu kaznu i uslovni zatvor...a ako vas neko na ulici štune, možete da ga tužite u najboljem slučaju
pa da se vučete po sudovima sto godina da dokazujete da ga niste ničim izazvali, nego je on neki razgojnik, siledžija ili šta već....
...toliko od mene, ne stidim se svog mišljenja...ne mrzim nikog i to sam napisala...ali smatram da nam nisu ista prava, da nemamo
iste šanse, da smo mi koji smo igrom slučaja ovde rođeni uvek na zadnjem mestu, i imamo hiljadu problema koje nećemi skoro nikad
moći da rešimo...al' će zato oni gore navedeni odma početi da kukaju da su ugroženi i da to ne bi išlo dalje iz naše avlije daće im se....

affrodiita
20-10-2010, 14:07
Onda sam ja ološ koji je krvario po sloveniji, hrvatskoj, bosni i kosovu... a pomalo i po srbiji...
Sve svoje dažbine plaćam, mnogima sam pomogao, i pružio ponekad i više od korice hleba... Pritom me je većina ispljuvala, kao i sve ostale ovde... većina ih uzela duple pasoše i razvila posao...
U srbiji je jedino ugrožen lokalni narod i niko više. Ali definitivno se od nas traži i da se posipamo pepelom... mada ni onda nećemo valjati.
Šta očekivati, ni predsednik, kao ni većina rukovodstva nisu iz srbije...

Ovo nije generalizacija nego neosporna činjenica, pritom svaka čast izuzecima... a oni to i jesu...izuzeci...


....hvala ti što si ovo rekao....

Lilu
20-10-2010, 14:09
:lupko::lupko::lupko::lupko::lupko::lupko:

Lilu
20-10-2010, 14:14
jbt, tacno ovo vlasti i hoce... da krivimo jedni druge... Nisu meni krive izbeglice, nikada mi nisu ni bile krive, samo oni koji vode ovu zemlju, ja vas jos jednom molim da se vratimo na temu, ili da je zakljucavamo...

affrodiita
20-10-2010, 14:17
..zaključaj slobodno što se mene tiče...ja rekoh što sam imala, prosto sam se osetila prozvanom....
..ionako ne znam kad ću opet doći, pošto sam okarakterisana kao neko ko mrzi sve oko sebe, fašista šta li....
..e hvala lepo, dobro je kad čovek čuje drugačije mišljene, bar zna šta ko i kako gleda na život...ovo mu dođe kao
ono...ako nisa sa nama onda si protiv nas....užas....

Man
20-10-2010, 14:21
Odbijam da nemam mogućnost da kažem svoje mišljenje.

misticlady
20-10-2010, 14:21
Onda sam ja ološ koji je krvario po sloveniji, hrvatskoj, bosni i kosovu... a pomalo i po srbiji...
Sve svoje dažbine plaćam, mnogima sam pomogao, i pružio ponekad i više od korice hleba... Pritom me je većina ispljuvala, kao i sve ostale ovde... većina ih uzela duple pasoše i razvila posao...
U srbiji je jedino ugrožen lokalni narod i niko više. Ali definitivno se od nas traži i da se posipamo pepelom... mada ni onda nećemo valjati.
Šta očekivati, ni predsednik, kao ni većina rukovodstva nisu iz srbije...

Ovo nije generalizacija nego neosporna činjenica, pritom svaka čast izuzecima... a oni to i jesu...izuzeci...


hvala sto prava misao nailazi na odjek...i sto je neko razumeo sta sam htela da kazem

affrodiita
20-10-2010, 14:23
...džaba što ću da odbijam, oni koji misle drugačije su izgleda u veeelikooooj većini....

Lilu
20-10-2010, 14:26
ova tema je posvecena vlasti i nasem nezadovoljstvu a ne o izbeglicama, ciganima, zidovima i td...

kojica
20-10-2010, 14:38
Pa ja ništa protiv nemam da svi imaju svoje mišljenje, al eto imam protiv da to mišljenje
iznose javno, u slučajevima kada na taj način šire i zagovaraju mržnju. :raz_088:

tol
20-10-2010, 14:42
ako ne mozes da pobedis a ti se pridruzi..i to je put ka licnoj satisfakciji..makar biti u trulom okruzenju kostalo žuci...kada zatvorite vrata dnevnog moranja..imate sebe i svet svoj 100%
betonska dzungla ima svoje zakone..i guta sve zečeve..i sitne zivuljke..no ako postoji lukavstvo kao sredstvo za prezivljavanje opstanak je moguc

sto se tiče teme:
poziv na lunč se NIJE pokazao dobrim...postoje čuvari reda- policija i zakoni koji MORAJU da imaju iste arshine za SVE cinioce ovog drustva,
to ne znaci da je u pitanju policijska drzava..no ako se nered ( bilo koja samovolja-bilo koje ciljne grupe iz uvodnog posta)forsira...treba tome zatrti sve tragove.Svako treba da obavlja posao za koji prima nadoknadu..(ne korupciju)!

misticlady
20-10-2010, 14:51
to ne znaci da je u pitanju policijska drzava..no ako se nered ( bilo koja samovolja-bilo koje ciljne grupe iz uvodnog posta)forsira...treba tome zatrti sve tragove.Svako treba da obavlja posao za koji prima nadoknadu..(ne korupciju)!
:raz_114: citavo drustvo nam korumpirano,te je malo onih koji ne primaju korupciju

dr.Kadžija
20-10-2010, 15:03
ova tema je posvecena vlasti i nasem nezadovoljstvu a ne o izbeglicama, ciganima, zidovima i td...

meni je ovo od malih nogu uvek delovao kao pogrdan naziv za jevreje :lol:

affrodiita
20-10-2010, 15:03
...a zašto se ne bi mišljenje iznelo javno???
...zar treba da živimo kao licemeri, da se pravimo da volimo i kad ne volimo...da nam je lepo i kad nije???
...koga boli toliko istina????
...i zašto????

Lilu
20-10-2010, 15:04
...a zašto se ne bi mišljenje iznelo javno???
...zar treba da živimo kao licemeri, da se pravimo da volimo i kad ne volimo...da nam je lepo i kad nije???
...koga boli toliko istina????
...i zašto????

Ama iznesi svoje misljenje slobodno, al jel ti znas uopste o cemu je tema?

kojica
20-10-2010, 15:06
Mene evo ne boli ništa. Pogotovu ne tvoja istina.

Zagovaranje i širenje mržnje nije zdravo pre svega, pa onda
tek može da dođe u sukob sa moralnim ili zakonskim normama.

Man
20-10-2010, 15:07
Sad bi mogli da se vratimo na temu.
Ako želite da nastavite raspravu otvorite novu temu... I molim vas bez vredjanja na nacionalnoj osnovi...

affrodiita
20-10-2010, 15:12
Ama iznesi svoje misljenje slobodno, al jel ti znas uopste o cemu je tema?

...neeee...vidiš da sam odlepila....


Mene evo ne boli ništa. Pogotovu ne tvoja istina.

Zagovaranje i širenje mržnje nije zdravo pre svega, pa onda
tek može da dođe u sukob sa moralnim ili zakonskim normama.

...a zašto mene treba da boli uvo dal si ti to što sam ja rekla shvatila kao mržnju ili ne,
što bih uopšte razmišljala o tome...i ko si ti da bi me tako okarakterisala...ko ti daje pravo
na to...šta ti zamišljaš uopšte...ne razumem....vidiš eto ja sam malo glupa, pa sve treba
da mi se objasni....

Zazijavalo
20-10-2010, 19:01
aman! :huh:

G
20-10-2010, 19:06
No coment ! :huh:

Idemo dalje...

Ministar unutrašnjih poslova na skupu u Sloveniji
Dačić: Protiv lažnih azilanata
Tanjug | 20. 10. 2010. - 18:26h |Izvor : BLIC

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je da je konferenciji na Brdu kod Kranja razgovarano i o sprečavanju problema lažnih azilanata među kojima je najviše Roma iz Vojvodine, Albanaca sa juga Srbije i osoba iz Sandžaka.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/212926/Dacic-Protiv-laznih-azilanata

Zazijavalo
20-10-2010, 19:08
To je cena koja se plaća za ukidanje viza. :neutral:

affrodiita
20-10-2010, 22:03
...aha, ček sad jel' bitnije šta misli Dačić i šta priča okolo..ili šta mislimo mi, kako je nama, i šta želimo da promenimo....
...dal' je tema otvorena da bi se prenosile vesti koje svako može da pročita na netu..ili ako kupi novine u najbližoj trafici,
ili kako se oseća obični svet, koji živi ovaj život ovde i sada, tako kako ga živi....

Vragolanka
22-10-2010, 20:56
Ухапсите другачије мишљење!


:lol:

eqrem
23-10-2010, 22:38
ako postoji zavera a zavere uvek postoje scenariJo za unstenje srbije je prost ko pasulj... posto pokojni sloba nije nikako teo da potpise da postanemo protektorat i da ovde vrsljaju strane voske de cemo se pretvoriti u prleta i tihog a zemlja u vojni bordel nimalo nalik romanticnoj kazablanci...postoji samo jedan plan a to je izazivanje gradjanskog rata na bilo koji poznat logisticki nacin koji se praktikovao bezbroj puta do sad sirom sveta... posle toga policija nece moci a i zeleti da se svrstava na jednu ili drugi stranu vojske kao sto znate nemamo i nas vrli predsednik ili neko od njegovih ce trkom u un-u zapomagati za plave slemove kao pomoc... ovi ce pusitii da bude malo vise krljaze da svet vidi kaki su srbi varvari i kako se kolju medju sobom i onda ce u belom odelu i na belom konj da usetaju sto im je oduvek bio cilj da spoje transverzalu od subotice prema bliskom istoku...i ne samo oni vec placenici i propalice i najgori sljam sto hoda ovom palnetom.... onda im niko nish ne moze i onda tek pocinju svetske opasne pizdarije jer ruje nece to da gledaju i bleje ko ovce ... kazem ako su resili...molimo boga da nisu...

eqrem
23-10-2010, 22:46
a pocinje se uvek vaqo..sa svim medijima u vlasnistvu vlasti... sa restriktivnim zakonima koji ce da nateraju i one koji nikad nisu vilenili da povilene, sa nemastinom. sa demagogijom i licemerjem, sa gladju... onda samo treba prava iskra na pravom mestu... nememo mi jos iskustva kao narod sa tim pa nas vodaju ko ovce svakaki liqovi... gledajte kako to rade grci francuzi italijani zbog samo kore hleba koje oce da im gricne drzava........ nas yebu pa rasturaju a mi se smejemo ko debili ili cutimo i jedemo njihova gowna.. problem je samo kad srbinu puqne.. a puqne mu... i kad mu puqne onda je idi begaj od njega... 300 apacha fantoma steltova i ostalih quratza im nece pomoci...prosli rat je bio primer...niko od njih nije smeo da sleti na zemlju no ko zadnji olos ubijao dalekometno... danas je izaslo na http://warlogs.wikileaks.org/ 300.000 dokumenata sa terena sta se radi u iraku... i to se ciljno pusta... kao da neko zeli da svet uvede u kataklizmu novog pogroma po svaku cenu.

eqrem
23-10-2010, 22:50
zato sam i hteo da se selim odavde jer mi ih je vise svih pun q.... ali nema mesta vise u svetu koje je realtivno sigurno od ovoga sto mozda nailazi....

QueenOfClubs
23-10-2010, 22:50
Аустралија

eqrem
23-10-2010, 22:51
joq

imao sansu pre 25 godina... nisam hteo...i nije mi zao

zLozi
24-10-2010, 18:29
moje keva je imala priliku da ode u australiju, kada sam ja imala nekih 5 godina, jedino je mene mogla da povede, jer je vec bila ravedena. bilo je sigurno, nista na slepo, ali fora je bila da potpise da se nece vracati u srbiju 5 godina. i ona odustane, kao zbog porodice trt vrt, a i to su bile 80-e. i tako....to joj je najveca greska u zivotu, ta bliska familija je poumirala....ej bre nije otisla:lupko: :lupko: :lupko:, i mnogo mi je zao zbog toga, i njoj je zao, al' ebi ga sada je kasno. zivela bih normalno i mirno, bez svih ovih sranja. ljubav prema zemlji je jedno, ali ako ta zemlja ne nudi nista zasto ne otici? ovde nikada nece biti bolje, niti ce biti mira i stabilnosti. nekada pomislim da smo mi koji zivimo ovde, vecina, osudjenici.

Zazijavalo
24-10-2010, 18:34
zloziiii! :)
pokupila mi reči iz usta, sa police, iz podruma... :(

eqrem
24-10-2010, 18:35
ne lupaj zlozi i slusaj ovo... :lol:

moj matori je bio na filmu neki qurchevi faqtor i radio sve glavne produqcije sa strancima... ja imo 17 god il 18... i zovnu oni njega u cinecitu da radi kucu dobio u centru rima malo iza fontane di trevi... ja klinac vec poco da ucim zabraski i merqam koji cu lambordzini il ferari da Bazarim klad upisem studije... drugari mi zavideli... i q od ovce... nije cale 'teo da se selimo zbog tashte ono kako ce ona da se snadje u italiji dok svi sljakamo i to .... eto ti prica pa da se obesis o prvo drvo....

mada sa distance kad pogledam nije mi zao nimalo...dosta sam imao od zivota u onoj jugi a bome i sad tako da mi se s oprostenjem yebe za zapad.... medjutim danas je jako zaebano, novca je sve manje i bice jos gore tako da je jedini izlaz mozda bas to ako te neko primi u vreme recesije koja tamo vlada ali ne dugo jer ce i tamo biti nevidjenih pizdarija....

Zazijavalo
24-10-2010, 18:38
Ti si od onih mudrih momaka koje je kiša uhvatila u šumi. I ništa se ne potresaš, jer kad ono drvo pod kojim si prokisne, naći će se neko drugo, suvo drvo. :mrgreen:

eqrem
24-10-2010, 18:39
Ti si od onih mudrih momaka koje je kiša uhvatila u šumi. I ništa se ne potresaš, jer kad ono drvo pod kojim prokisne, naći će se neko drugo, suvo drvo. :mrgreen:

pametni moj zazi ...donekle je tako ali ti kao pametan coek znas da u zivotu nema samo sunca i de god da odes uvek ces da nayebes od neqe kise pa imo i najmoderniju kabanicu :lol:

Kovač
24-10-2010, 18:40
moje keva je imala priliku da ode u australiju, kada sam ja imala nekih 5 godina, jedino je mene mogla da povede, jer je vec bila ravedena. bilo je sigurno, nista na slepo, ali fora je bila da potpise da se nece vracati u srbiju 5 godina. i ona odustane, kao zbog porodice trt vrt, a i to su bile 80-e. i tako....to joj je najveca greska u zivotu, ta bliska familija je poumirala....ej bre nije otisla:lupko: :lupko: :lupko:, i mnogo mi je zao zbog toga, i njoj je zao, al' ebi ga sada je kasno. zivela bih normalno i mirno, bez svih ovih sranja. ljubav prema zemlji je jedno, ali ako ta zemlja ne nudi nista zasto ne otici? ovde nikada nece biti bolje, niti ce biti mira i stabilnosti. nekada pomislim da smo mi koji zivimo ovde, vecina, osudjenici.
A meni najdalja tetka u Somboru :undecided:

Zazijavalo
24-10-2010, 18:40
Vic je na da vreme kupiš tu kabanicu. :lol:

eqrem
24-10-2010, 18:43
A meni najdalja tetka u Somboru :undecided:

za utehu ako odes u australiju ne mozes nidje ljudski da se okupas jer na potezu izmedju nje i n. zelanda ima koncentrisamo najvise ajkula no bilo de u svetu... a inace australijanci su sve genetski deportovani bivsi krimosi tako da mozda jedino odes kod aboridzina i ladis yaya, bavis se njihovom mitologijom i crnom odnosno belom magijom... e zbog toga mozda bi i vredelo :lol:

eqrem
24-10-2010, 18:44
Vic je na da vreme kupiš tu kabanicu. :lol:

joq.. ja bas volim da pokisnem

****s zivot kad si uvek suv... postanes ko da nemas ornela u sebi.... sav neqaqo istanjen i josh vishe uqrut :lol:

Kovač
24-10-2010, 18:47
za utehu ako odes u australiju ne mozes nidje ljudski da se okupas jer na potezu izmedju nje i n. zelanda ima koncentrisamo najvise ajkula no bilo de u svetu... a inace australijanci su sve genetski deportovani bivsi krimosi tako da mozda jedino odes kod aboridzina i ladis yaya, bavis se njihovom mitologijom i crnom odnosno belom magijom... e zbog toga mozda bi i vredelo :lol:

Hvala na rečima utehe dragi prijatelju!:lol:
Ostajem ovde.Sunce tudjeg neba neće mene grejati.

G
24-10-2010, 18:50
Hvala na rečima utehe dragi prijatelju!:lol:
Ostajem ovde.Sunce tudjeg neba neće mene grejati.

A i nešto nemamo izbor pa smo tu gde smo a za bolje valjda i nismo...:lol:

eqrem
24-10-2010, 19:21
uveq se ima izbor....

G
24-10-2010, 19:24
Prilično je sužen ... Na žalost jeste.

Kovač
24-10-2010, 19:26
A i nešto nemamo izbor pa smo tu gde smo a za bolje valjda i nismo...:lol:

Kader,komšija,kader.

Zazijavalo
24-10-2010, 19:27
uveq se ima izbor....

Jes. Ko u supermarketu. Ima se izbor, al se nema para... :)

eqrem
25-10-2010, 03:26
Jes. Ko u supermarketu. Ima se izbor, al se nema para... :)

i tad se ima aqo su ti brze noge :lol:

G
25-10-2010, 12:17
Kader,komšija,kader.

Kader komšija...ibadet u noći Kadera je vredniji od ibadeta u hiljadu meseci u kojima nema te noći.

Kazao je Uzvišeni Allah: 'Mi smo ga objavili u noći Kadr – a šta ti misliš šta je noć Kadr? Noć Kadr je boja od hiljadu mjeseci.’ (El-Kader 1-3 ajet) Na ovo si mislio poštovani komšija? A kako prepoznati to? :) Eto malo tolerancije verske ...

Nema ti nama moj komšija do živeti dodeljene nam živote na baš ovim meridijanima i truditi se da taj život olakšamo sebi i svojoj okolini koliko je to moguće ... Uskoro će izbori pa ćemo videti kako dalje. Da li prodavati imovinu pa put sveta ili ostajati ovde i "životinjariti" ili životariti? A kad će naša generacija živeti? Mi smo generacije koje su 90-ih služile vojni rok i završavali tih godina 90-95 škole i fakultete policijske, vojne i civilne a neki i u inostranstvu gde su valjda bolje prošli od nas ovde... Ima li života, pravde i prosperiteta za našu generaciju u ovoj zemlji?:srpski:

zLozi
25-10-2010, 20:44
zloziiii! :)
pokupila mi reči iz usta, sa police, iz podruma... :(

zazi :raz_082:
ta moja misoa je bila u podrumu, ali se sada baskari po dnevnoj sobi. :(



ne lupaj zlozi i slusaj ovo... :lol:

moj matori je bio na filmu neki qurchevi faqtor i radio sve glavne produqcije sa strancima... ja imo 17 god il 18... i zovnu oni njega u cinecitu da radi kucu dobio u centru rima malo iza fontane di trevi... ja klinac vec poco da ucim zabraski i merqam koji cu lambordzini il ferari da Bazarim klad upisem studije... drugari mi zavideli... i q od ovce... nije cale 'teo da se selimo zbog tashte ono kako ce ona da se snadje u italiji dok svi sljakamo i to .... eto ti prica pa da se obesis o prvo drvo....

mada sa distance kad pogledam nije mi zao nimalo...dosta sam imao od zivota u onoj jugi a bome i sad tako da mi se s oprostenjem yebe za zapad.... medjutim danas je jako zaebano, novca je sve manje i bice jos gore tako da je jedini izlaz mozda bas to ako te neko primi u vreme recesije koja tamo vlada ali ne dugo jer ce i tamo biti nevidjenih pizdarija....


nije meni do tih kola, ja kola nesto i ne volim, nego samo da nekog zivot u kome ce sve da ide po redu, mirno i stabilno, sigurnost je prava rec.
meni ovo ovde sve vise lici na privid zivota, a ne zivot. najgore je sto ne vidim da ce se ikada nesto promeniti. kako god okrenem i obrnem, osudjenik.

eqrem
25-10-2010, 23:32
nije meni do tih kola, ja kola nesto i ne volim, nego samo da nekog zivot u kome ce sve da ide po redu, mirno i stabilno, sigurnost je prava rec.
meni ovo ovde sve vise lici na privid zivota, a ne zivot. najgore je sto ne vidim da ce se ikada nesto promeniti. kako god okrenem i obrnem, osudjenik.

ja pokusah da te utesim na moj nacin al vim da ne ide... bolje ne razmisljaj jer ako pocnes analiticki da sagledavas mesto i vreme gde zivis i ako si jos matora ko ja pa da poznajes neponovljivi tok istorije koji neumitno namece isti sled desavanja i danas veruj bice ti jos gore... razmisljaj pozitivno ma kako da je lose.... to je prvi preduslov ka izbegavanju onog duhovnog nistavila koje je svuda oko nas i koje preti da nas sve proguta...a bez duha smo svi pogubljeni jer bez leba se neko vreme i moze al bez duha si propo nacisto...

G
25-10-2010, 23:55
zazi :raz_082:
ta moja misoa je bila u podrumu, ali se sada baskari po dnevnoj sobi. :(




nije meni do tih kola, ja kola nesto i ne volim, nego samo da nekog zivot u kome ce sve da ide po redu, mirno i stabilno, sigurnost je prava rec.
meni ovo ovde sve vise lici na privid zivota, a ne zivot. najgore je sto ne vidim da ce se ikada nesto promeniti. kako god okrenem i obrnem, osudjenik.


ja pokusah da te utesim na moj nacin al vim da ne ide... bolje ne razmisljaj jer ako pocnes analiticki da sagledavas mesto i vreme gde zivis i ako si jos matora ko ja pa da poznajes neponovljivi tok istorije koji neumitno namece isti sled desavanja i danas veruj bice ti jos gore... razmisljaj pozitivno ma kako da je lose.... to je prvi preduslov ka izbegavanju onog duhovnog nistavila koje je svuda oko nas i koje preti da nas sve proguta...a bez duha smo svi pogubljeni jer bez leba se neko vreme i moze al bez duha si propo nacisto...

Upppppfffffffff oboje ste u pravu i zato i jesam besan i osećam nemoć a opet se batrgam ... Niti valja niti ima neke nade za prosperitet ali ni o predaji i apatiji ne sme biti reči...Gubitak duha jeste poguban i mora se očuvati, ali kome pokloniti poverenje? Bagra se uvukla u sve partije i NVO ... Sve je jad i beda i svugde je jad i beda... Imam puno prijatelja koji su u startnoj poziciji da rasprodaju imovinu i upute se u pečalbu...Masu ih je iako srpske nacionalnosti odavno po osnovu mešanih brakova zapalilo napolje. Najveći broj tu iza grane u Hungariju...:huh:Dokle bre?

eqrem
25-10-2010, 23:58
pa brate ako sam ja spreman ko feniks da krenem negde sve ispocetka sto ne bi bili oni sa 25 god... problem je recesije i sto je svuda sraje neopevano, u evropi pogotovo... drugar mi je u dubaiju vozi onaj airbus peti pilot po rangu za emirates i kaze da razmislja da dodje ovde...o cemu mi onda pricamo?

G
26-10-2010, 00:03
pa brate ako sam ja spreman ko feniks da krenem negde sve ispocetka sto ne bi bili oni sa 25 god... problem je recesije i sto je svuda sraje neopevano, u evropi pogotovo... drugar mi je u dubaiju vozi onaj airbus peti pilot po rangu za emirates i kaze da razmislja da dodje ovde...o cemu mi onda pricamo?

O glibu u kojem se koprcamo i nemamo pojma kako napolje...Nemamo viziju...Samo pojedinačne procene bazirane na tankim nogicama poznate teorije i do sada preživljenog...Neko to zove praksa a ja kažem da ovo nije bilo(SEK-a ovih razmera) i da se procene na osnovu našeg iskustva ne mogu doneti a da se bude siguran u dobar ishod...Čekamo već 20 godina bolje a dočekašmo "0"...

zLozi
26-10-2010, 14:15
ja pokusah da te utesim na moj nacin al vim da ne ide... bolje ne razmisljaj jer ako pocnes analiticki da sagledavas mesto i vreme gde zivis i ako si jos matora ko ja pa da poznajes neponovljivi tok istorije koji neumitno namece isti sled desavanja i danas veruj bice ti jos gore... razmisljaj pozitivno ma kako da je lose.... to je prvi preduslov ka izbegavanju onog duhovnog nistavila koje je svuda oko nas i koje preti da nas sve proguta...a bez duha smo svi pogubljeni jer bez leba se neko vreme i moze al bez duha si propo nacisto...

nisma ko ti, ali razmisljam na sta trosim zivot u svojoj zemlji. i ne samo ja, nego i moji prijatelji. u svakom slucaju hvala na pokusaju utehe. za duh si u pravu, to sam ja u nekoj depresivnoj fazi najverovatnije. valjda mi se sve smucilo.


Upppppfffffffff oboje ste u pravu i zato i jesam besan i osećam nemoć a opet se batrgam ... Niti valja niti ima neke nade za prosperitet ali ni o predaji i apatiji ne sme biti reči...Gubitak duha jeste poguban i mora se očuvati, ali kome pokloniti poverenje? Bagra se uvukla u sve partije i NVO ... Sve je jad i beda i svugde je jad i beda... Imam puno prijatelja koji su u startnoj poziciji da rasprodaju imovinu i upute se u pečalbu...Masu ih je iako srpske nacionalnosti odavno po osnovu mešanih brakova zapalilo napolje. Najveći broj tu iza grane u Hungariju...:huh:Dokle bre?

i meni nekada dodje da se spakujem i odem.......u nepoznatom pravcu. :huh: