PDA

Pogledaj Punu Verziju : Koliko smo "pošteni" ?



Пркос
27-10-2010, 10:04
Idete ulicom , nema nikoga , a nadjete podebeo novčanik pun love .Šta ćete uraditi-odneti ga u prvu policijsku stanicu da nadju vlasnika , ili uzeti lovu , i zahvaliti Bogu ? Da li ste imali nekada takvu situaciju ?

kojica
27-10-2010, 10:08
Ja sam mnogo poštena. :sojka:

I zato uvek nađem ono što izgubim.

G
27-10-2010, 10:10
Jako je teško i nezahvalno odgovarati na pitanja o nečemu što čovek nije prošao do sada... Zaista nisam siguran za odgovor...:g:

Tibi
27-10-2010, 10:10
Nikada, al kad bi imo, ondak bi prvo pito forumase sta da radim:)

kojica
27-10-2010, 10:11
Hahahahahaaaaaa...

Bravo Tibi. :raz_067: Već si sve shvatio...

причалица
28-10-2010, 20:14
pa, verovatno bih odnela u policiju...ili bih kontaktirala osobu, ako su joj dokumenta u novčaniku...ne bih zadržala pa re za sebe....tuđe nećemo - svoje ne damo :)

QueenOfClubs
28-10-2010, 20:23
Idete ulicom , nema nikoga , a nadjete podebeo novčanik pun love .Šta ćete uraditi-odneti ga u prvu policijsku stanicu da nadju vlasnika , ili uzeti lovu , i zahvaliti Bogu ? Da li ste imali nekada takvu situaciju ?

Јесам. Нашла сам новчаник и у њему личну карту. Звала 988 и сазнала број телефона.
Људи су одмах дошли, захваљивали се до неба и донели гомилу кафе.
Била је несташица тад...

Bisernica
28-10-2010, 20:29
Idete ulicom , nema nikoga , a nadjete podebeo novčanik pun love .Šta ćete uraditi-odneti ga u prvu policijsku stanicu da nadju vlasnika , ili uzeti lovu , i zahvaliti Bogu ? Da li ste imali nekada takvu situaciju ?


Nisam imala ovakvih situacija.....kod mene su uglavnom bile obrnute ,
da pronalaze moj novčanik i onda kada ga ne izgubim :lol:

Zazijavalo
28-10-2010, 20:31
Idete ulicom , nema nikoga , a nadjete podebeo novčanik pun love .Šta ćete uraditi-odneti ga u prvu policijsku stanicu da nadju vlasnika , ili uzeti lovu , i zahvaliti Bogu ? Da li ste imali nekada takvu situaciju ?


Ne verujem u boga.
Valjda zato i nisam imao takvu situaciju. :raz_114:

Vragolanka
28-10-2010, 20:34
Јесам. Нашла сам новчаник и у њему личну карту. Звала 988 и сазнала број телефона.
Људи су одмах дошли, захваљивали се до неба и донели гомилу кафе.
Била је несташица тад...

Isto, saznala broj preko informacija... doneli kilo kafe, neke čokolade, došli iz Pančeva u ovu vujkojebinu isti dan... :lol:
Mada, da nije bilo ličnih dokumenata, teško da bih otišla u policiju, šta su oni kao pošteniji od mene? Bolje ja da zadržim nego oni. :mrgreen:

andromeda
29-10-2010, 10:14
nikada nisam bila u takvoj situaciji ali vratila bi naravno

Sarmica
19-09-2011, 10:06
Tri puta sam našla novčanik:krsti:...sa finim svotama novca .Uvek je unutra bila lična karta,988 itd...zanimljivo,niko od njih se nije ni ni ni ni ponudio da časti nešto,samo hvala :)...msm,ne bih ni uzela da sam htela da uzmem ne bih ni vraćala,ali majku mu:lol:

Sandokan
19-09-2011, 10:14
Ja kakva sam budala te novčanike i sl bih vratio, mada tu postoji opasnost da vratiš novčanik koji je neko drugi već ispraznio od "nepotrebnih sitnica" ... pa još ti da budeš kriv ... :aha:
Kad bih našao neku lovu, bez imena i prezimena i sl ne znam šta bih uradio :aha:

mare
19-09-2011, 10:25
Pokupio novac, dokumenta ostavio na stolu nekog kafića ili tako nešto pa nek se sledeći nalazač bakće ako 'oće..

mikili
19-09-2011, 10:41
e ja sam nadrljala.od tada ne diram nista,ne saginjem se i obilazim u sirokom krugu.u krugu bolnice ,na klupi,dok smo jele dorucak,koleginica i ja primetimo kesu,onako kao iz butika..pitali cija je,cekale a onda je pokupimo i odnesemo obezbedjenju...ooni pronadju vlasnike,unutra je bio i novcanik sa dokumentima,jedna gospodja koja je lezala u bolnici,zaboravila prilikom odlaska.e ali fale papuce,papuce nisu pronadjene ali smo se nas dve pravdale u nedogled..nikad vise..

причалица
19-09-2011, 10:45
Kad bih našao neku lovu, bez imena i prezimena i sl ne znam šta bih uradio :aha:

:raz_114:

Sarmica
19-09-2011, 10:56
e ja sam nadrljala.od tada ne diram nista,ne saginjem se i obilazim u sirokom krugu.u krugu bolnice ,na klupi,dok smo jele dorucak,koleginica i ja primetimo kesu,onako kao iz butika..pitali cija je,cekale a onda je pokupimo i odnesemo obezbedjenju...ooni pronadju vlasnike,unutra je bio i novcanik sa dokumentima,jedna gospodja koja je lezala u bolnici,zaboravila prilikom odlaska.e ali fale papuce,papuce nisu pronadjene ali smo se nas dve pravdale u nedogled..nikad vise..


eeeee ali papuče su papuče:raz_114:

mona
19-09-2011, 11:02
Idete ulicom , nema nikoga , a nadjete podebeo novčanik pun love .Šta ćete uraditi-odneti ga u prvu policijsku stanicu da nadju vlasnika , ili uzeti lovu , i zahvaliti Bogu ? Da li ste imali nekada takvu situaciju ?

Nasla bi vlasnika i vratila mu... naravno da ne bi nista uzela...
ne bi odnela u policiju ovako je sigurnije...
Jedino da ne postoje dokumenta, onda bi odnela u policiju...

mica
19-09-2011, 11:06
To je teska odluka. Zavisi od situacije, verovatno. Sad bih napisala, da, vratila bih. Nalazila sam ja silene neke mobilne telefone, i uvek sam vracala. Kad bih nsala novac bez podataka o vlasniku, naravno da bih zadrzala. U drugoj situciji, sa dokumentima, uvek gleda, da se stavim u tu situacijiu, sta ako je samohrana majka, ili otac, sta ako je novac za neki lek...Mislim da bih vratila bez razmisljalanja, ali opet kazem, lako je teoretisati, aj da vidimo u praksi....

mare
19-09-2011, 11:13
E da, ako su velike pare, uzeo bih, i čista savest, jer ko pošten ima velike pare :mrgreen: ukrasti od lopova nije greh..

Sarmica
19-09-2011, 11:17
To je teska odluka. Zavisi od situacije, verovatno. Sad bih napisala, da, vratila bih. Nalazila sam ja silene neke mobilne telefone, i uvek sam vracala. Kad bih nsala novac bez podataka o vlasniku, naravno da bih zadrzala. U drugoj situciji, sa dokumentima, uvek gleda, da se stavim u tu situacijiu, sta ako je samohrana majka, ili otac, sta ako je novac za neki lek...Mislim da bih vratila bez razmisljalanja, ali opet kazem, lako je teoretisati, aj da vidimo u praksi....

Poslednji put sam našla pre par meseci,baš ispred moje kuće,čim zakoračim na ulicu.Bila je unutra lična karta i neki papirić sa brojem telefona,pozovem taj broj,otkud znam javiće se neko ko poznaje vlasnika,kad ono sam vlasnik...(msm,ko još u novčaniku nosi papirić sa sopstvenim brojem,ali eto kako zatreba:))...jaooo:facepalm:..a ono neki jadan čovek,žena mu u bolnici dete mu u bolnici,on pošao u posetu i trebao je da kupi neke lekove,i da plati ratu za kredit i štatijaznam i izgubi novčanik:neutral:...ljubio mi ruke sto puta bre:rumenko::(...ne daj Bože da sam zadržala:krsti:

mica
19-09-2011, 11:19
Poslednji put sam našla pre par meseci,baš ispred moje kuće,čim zakoračim na ulicu.Bila je unutra lična karta i neki papirić sa brojem telefona,pozovem taj broj,otkud znam javiće se neko ko poznaje vlasnika,kad ono sam vlasnik...(msm,ko još u novčaniku nosi papirić sa sopstvenim brojem,ali eto kako zatreba:))...jaooo:facepalm:..a ono neki jadan čovek,žena mu u bolnici dete mu u bolnici,on pošao u posetu i trebao je da kupi neke lekove,i da plati ratu za kredit i štatijaznam i izgubi novčanik:neutral:...ljubio mi ruke sto puta bre:rumenko::(...ne daj Bože da sam zadržala:krsti:

Da, o tome pricam upravo...Presele bi mi takve pare...

mona
19-09-2011, 11:24
E da, ako su velike pare, uzeo bih, i čista savest, jer ko pošten ima velike pare :mrgreen: ukrasti od lopova nije greh..
Izvini ali ovo ti je neispravno razmisljanje...
i neposteno je uzimatu tudj novac...
I sta je veliki novac...
Mozda je to necija ustedjevina za lecenje...

mare
19-09-2011, 11:26
Da, neko nosi ušteđevinu za lečenje u novčaniku.. Ako mi se sreća osmehnula i nađem novac, treba ga potrošiti što pre, u nešto korisno, garderobu npr. :)

mona
19-09-2011, 11:26
ma slobodno :krsti:

Sarmica
19-09-2011, 11:31
Da, neko nosi ušteđevinu za lečenje u novčaniku.. Ako mi se sreća osmehnula i nađem novac, treba ga potrošiti što pre, u nešto korisno, garderobu npr. :)

Joj Marko dete:neutral:...ti bi potrošio te pare na garderobu?I šta da posle saznaš da je taj novac bio nekome od životnog značaja?

mare
19-09-2011, 11:33
Joj Marko dete:neutral:...ti bi potrošio te pare na garderobu?I šta da posle saznaš da je taj novac bio nekome od životnog značaja?

Šta da mu ja radim.. Mnogo puta sam izgubio novac, ne novčanik, ali novac i mob, i niko mi ništa nije vratio, pa se čovek uči na svojim greškama..

mona
19-09-2011, 11:34
Šta da mu ja radim.. Mnogo puta sam izgubio novac, ne novčanik, ali novac i mob, i niko mi ništa nije vratio, pa se čovek uči na svojim greškama..
Kojim crnim greskama:( Jer zato ti treba da postanes lopov jel :krsti:

mare
19-09-2011, 11:35
Kojim crnim greskama:( Jer zato ti treba da postanes lopov jel :krsti:

Nađeno nije isto što i ukradeno.

mona
19-09-2011, 11:40
Nađeno nije isto što i ukradeno.
neposteno je u svakom slucaju...

Sarmica
19-09-2011, 11:41
Šta da mu ja radim.. Mnogo puta sam izgubio novac, ne novčanik, ali novac i mob, i niko mi ništa nije vratio, pa se čovek uči na svojim greškama..

Hmmm...prvi put kada sam našla novčanik unutra su bile dve novčanice od po petsto evra,drugi put sam našla 60 hiljada,poslednji put 90 hiljada dinara.To je za naš standard ogroman novac.Prva dva vlasnika su bila,po slobodnoj proceni,dobrostojeća i jedva sam "hvala" dobila od njih.Ali ovo poslednje...ma,nema šanse da bih ikada zadržala novac.Nikada veću sreću nisam videla nego u očima tog čoveka...sreća i tuga u isto vreme....ma,nikad nikad nikad...:nene:

Nežnicah
19-09-2011, 12:44
Sećate se tamo neke 2002-2003.godine kada su se marke menjale u evre... Idem ja tada malom uličicom u Zemunu, koja vodi od Glavne ka Opštini, i vidim kako je čoveku 50ak metara ispred mene nešto ispalo iz mantila. Ubrzam korak, pogledam, a ono 2 svežnja nemačkih maraka, jedan po 50 drugi po 100. Potrčim ja dozivajući ga sa gospodine, stignem ga, a on kao klošar najgori, sav prljav, iscepan, orah iz ruke da mu čovek ne uzme. Kažem ispalo vam je ovo gore, on otvori mantil, pogleda, a tamo nekako na postavi stoji gomila ovakvih svežnjeva, i uzme ovo od mene. Ni HVALA nije rekao, samo mhm, ispalo... i produži ostavivši me u šoku. Lagala bih kada bih rekla da nisam imala grešne misli kasnije... Da sam bila pametna pa da potrčim za njim zbog publike na ulici, usput turim pare u kesu a njega samo pitam koliko je sati, čisto da vide da sam uspostavila kontakt... Pa lepe bih pare uzela...:lol: Ali ni hvala da kaže... c c c Nije bilo osobe kojoj sam to pričala a da mi nije rekla da sam kreten najveći, što sam takvoj osobi vratila pare. Ali ko bi očekivao takvu nezahvalnost i reakciju.
Pričam ja sve ovo, ali opet nisam sigurna da bih mirno spavala da sam ih uzela, proradio bi onaj dosadni crvić...