PDA

Pogledaj Punu Verziju : pokazatelji nesrecnog braka



misticlady
28-10-2010, 01:57
trpeti ili ne trpeti,zalupiti vratima sa spoljne strane i otici ili sedeti i camiti u sopstvenom rasulu?
Netrpeljivost nije osecaj kratkog daha. Rec netrpeljivost je izvedena iz negacije i reci "trpeti". Trpeti je rec negativne konotacije. Tada smeta i dodir, i prica, i setnja, cak i podsecanje na neke davne lepe trenutke.Tada sve gusi...i on tebe i ti njega...ima li pomoci tome ili ne,odnosno sta je bolje uraditi"ostati ili otici...

mona
28-10-2010, 04:20
nerazumevanje

kojica
28-10-2010, 06:11
Svaki je čovek drugačiji, a svaki brak opet, kao zajednica dvoje sasvim drugačijih ljudi, je nešto posebno.
Tako da, univerzalnih formula nema.
Savako samo za sebe može da kaže zbog čega je u braku srećan/nesrećan i ima li snage da nešto na bolje pokrene.

Ne treba čamiti u rasulu, ali ne treba ni otići kada se prvi problem javi.

QueenOfClubs
28-10-2010, 08:16
trpeti ili ne trpeti,zalupiti vratima sa spoljne strane i otici ili sedeti i camiti u sopstvenom rasulu?
Netrpeljivost nije osecaj kratkog daha. Rec netrpeljivost je izvedena iz negacije i reci "trpeti". Trpeti je rec negativne konotacije. Tada smeta i dodir, i prica, i setnja, cak i podsecanje na neke davne lepe trenutke.Tada sve gusi...i on tebe i ti njega...ima li pomoci tome ili ne,odnosno sta je bolje uraditi"ostati ili otici...

Паааа, изгледа да све зависи од тога шта има "напољу" и колико је човек храбар да се суочи са животом.

G
28-10-2010, 08:22
Brak je ugovorna zajednica. Ugovor se potpisuje u matičnoj knjizi venčanih. Kasnije dođu produkti ugovora i stečena imovina.:lol: Ako je produkta malo a jeste gologoozanerski brak sa malo imovine onda se lako i rastavlja. Ako ima puno imovine i drugih zajedničkih interesa onda se u toj ugovornoj zajednici ostaje uprkos lošim pokazateljima međuljudskih odnosa i poslovanja. :lol: Dakle amortizuju se ti loši pokazatelji. Lično smatram da jedino što se ne sme trpiti u braku jesu bolesti zavisnosti, fizičko i mentalno nasilje. To se odmah prekida po skračenom postupku, otvara stečajna procedura i likvidacija ugovorne zajednice uprkos kolateralnoj šteti. Ostale elemente lošeg braka iako postoje pokazatelji uglavnom svi amortizujemo i supstituišemo na različite načine pa i ovaj...Dakle provodeći vreme na netu... Svesno ignorišemo neke stvari zbog zajedničkih interesa ugovornih strana. Ponekad do odlaska pilića iz gnezda... I to je dobro... Zašto je dobro? O tom po tom i na drugoj temi.Možda.:g:

Tibi
28-10-2010, 08:23
Po meni, sesti i jedan otvoreni dijalog opsirnih razmera povesti. Ako je vec tako duboko "doslo" (kao opisano), jedino resenje je razici se u sto civilizovanijem stilu:neutral:

QueenOfClubs
28-10-2010, 08:35
Мене збуњују наслов теме са анкетом и њен садржај.
Не знам шта је тачно питање...

Zazijavalo
28-10-2010, 08:41
Brak je ugovorna zajednica. Ugovor se potpisuje u matičnoj knjizi venčanih. Kasnije dođu produkti ugovora i stečena imovina.:lol: Ako je produkta malo a jeste gologoozanerski brak sa malo imovine onda se lako i rastavlja. Ako ima puno imovine i drugih zajedničkih interesa onda se u toj ugovornoj zajednici ostaje uprkos lošim pokazateljima međuljudskih odnosa i poslovanja. :lol: Dakle amortizuju se ti loši pokazatelji. Lično smatram da jedino što se ne sme trpiti u braku jesu bolesti zavisnosti, fizičko i mentalno nasilje. To se odmah prekida po skračenom postupku, otvara stečajna procedura i likvidacija ugovorne zajednice uprkos kolateralnoj šteti. Ostale elemente lošeg braka iako postoje pokazatelji uglavnom svi amortizujemo i supstituišemo na različite načine pa i ovaj...Dakle provodeći vreme na netu... Svesno ignorišemo neke stvari zbog zajedničkih interesa ugovornih strana. Ponekad do odlaska pilića iz gnezda... I to je dobro... Zašto je dobro? O tom po tom i na drugoj temi.Možda.:g:
:raz_114::raz_067:
:sad:
:raz_067::raz_067::raz_067:

Baš tako.
Ljudi prečesto zaboravljaju da brak zapravo i nije zbog njih.
A važno je i to što kaže Carca - šta te čeka iza vrata i koliko imaš kapaciteta da za sobom povedeš mladunce i da uspešno ovaj ... probijete obruč bez gubitaka. :)

QueenOfClubs
28-10-2010, 08:42
Brak je ugovorna zajednica. Ugovor se potpisuje u matičnoj knjizi venčanih. Kasnije dođu produkti ugovora i stečena imovina.:lol: Ako je produkta malo a jeste gologoozanerski brak sa malo imovine onda se lako i rastavlja. Ako ima puno imovine i drugih zajedničkih interesa onda se u toj ugovornoj zajednici ostaje uprkos lošim pokazateljima međuljudskih odnosa i poslovanja. :lol: Dakle amortizuju se ti loši pokazatelji. Lično smatram da jedino što se ne sme trpiti u braku jesu bolesti zavisnosti, fizičko i mentalno nasilje. To se odmah prekida po skračenom postupku, otvara stečajna procedura i likvidacija ugovorne zajednice uprkos kolateralnoj šteti. Ostale elemente lošeg braka iako postoje pokazatelji uglavnom svi amortizujemo i supstituišemo na različite načine pa i ovaj...Dakle provodeći vreme na netu... Svesno ignorišemo neke stvari zbog zajedničkih interesa ugovornih strana. Ponekad do odlaska pilića iz gnezda... I to je dobro... Zašto je dobro? O tom po tom i na drugoj temi.Možda.:g:
А шта буде с имовином у случају насиља? :eek:

G
28-10-2010, 08:46
А шта буде с имовином у случају насиља? :eek:

Napisao sam. Stečaj i likvidacija. Znači postoji linija smrti za svaku zajednicu pa i bračnu. Naravno da nije ista kod svih i da ne postoji recept. Na kraju recepte i savete treba zadržati za sebe jer oni koji se previše mešaju u tuđe brakove i veze čak i savetima čine veliki problem i sebi i onima kojima se mešaju. I o tome postoji posebna tema pa je nema potrebe preklapati na ovu...:g:

kojica
28-10-2010, 08:47
Мене збуњују наслов теме са анкетом и њен садржај.
Не знам шта је тачно питање...
Pitanje je, na osnovu čega znaš da si nesrećan.

E sad kad pročitah g-ov post, žao mi što u anketi ne stoji
''tako što provodite vreme na netu'' :lol: bar kao peta opcija...

QueenOfClubs
28-10-2010, 08:53
Pitanje je, na osnovu čega znaš da si nesrećan.
Па дођеш на нет и очас посла сазнаш да ти у ствари и немаш живот, но пакао. :lol:

kojica
28-10-2010, 08:54
Па дођеш на нет и очас посла сазнаш да ти у ствари и немаш живот, но пакао. :lol:

Pa da.. naročito ako čitaš postove forumaša, svesavršenih,
dođe ti da se ubiješ monumentalno...:lol:

QueenOfClubs
28-10-2010, 08:55

Јеси написао стечај и ликвидација, амо мени није јасно...
Мислим, ел се то намерно доведе рецимо фирма до стечаја?
И каква ликвидација?
Мислим, шта је са имањима, некретнинама...
Ај, ауто мож и да слупаш, ал не знам ел се и куће спаљују?

Zazijavalo
28-10-2010, 08:58
... Ај, ауто мож и да слупаш, ал не знам ел се и куће спаљују?
Svojevremeno sam čitao za nekog Amera koji je nakon razvoda uzo motornu testeru i presekao napola svaki komad nameštaja, pa i celu kuću (jednu od onih američkih daščara) :lol:

kojica
28-10-2010, 09:01
:misticlady:

nadam se da decu nesu imali...

G
28-10-2010, 09:02

Јеси написао стечај и ликвидација, амо мени није јасно...
Мислим, ел се то намерно доведе рецимо фирма до стечаја?
И каква ликвидација?
Мислим, шта је са имањима, некретнинама...
Ај, ауто мож и да слупаш, ал не знам ел се и куће спаљују?

Jel se šališ ili ne razumeš termine? Stečaj je deoba imovine poveriocima i onima koji potražuju imovinu iz stečajne mase. To mogu biti i osobe unutar zajednice. Likvidacija ne znaći fizički imovinu uništiti nego zatvoriti pravni subjekt .Imovina se deli nakon likvidacije zainteresovanim stranama odnosno vlasnicima iste. Pisao sam u prenesenom značenju da bi uneo živost u tešku temu a ne da bi zbunjivao. Ako si ostala u nedoumici zaista mi je žao...Evo potrudio sam se da razjasnim alegoriju sa kojom sam se poigrao u postu.:lol:

Zazijavalo
28-10-2010, 09:08
Problem je di Carica radi. Likvidacija tamo znači nešto drugo. :mrgreen:

QueenOfClubs
28-10-2010, 09:08
Могла сам ја да изгуглам правно значење тих речи у случају развода.
Него, колико знам, након развода, имовина стечена у браку се дели.
Мислим, тако причамо ми грађани. :lol:
А чини ми се да и матичар тако нешто каже пре онога да се љубав штеди...

Значи, просто речено, у браку треба трпети до лудила.

Zazijavalo
28-10-2010, 09:09
:misticlady:

nadam se da decu nesu imali...

aaaaaaaa :raz_067:

QueenOfClubs
28-10-2010, 09:10
Problem je di Carica radi. Likvidacija tamo znači nešto drugo. :mrgreen:
Видиш како ти мене разумеш. :lol:

kojica
28-10-2010, 09:10
Problem je di Carica radi. Likvidacija tamo znači nešto drugo. :mrgreen:
:raz_067::raz_067::raz_067:

eto kako me izazivaš da spamujem.. :koja:

G
28-10-2010, 09:14
Problem je di Carica radi. Likvidacija tamo znači nešto drugo. :mrgreen:
:lol:

Могла сам ја да изгуглам правно значење тих речи у случају развода.
Него, колико знам, након развода, имовина стечена у браку се дели.
Мислим, тако причамо ми грађани. :lol:
А чини ми се да и матичар тако нешто каже пре онога да се љубав штеди...

Значи, просто речено, у браку треба трпети до лудила.



Naravno da ne treba trpiti do ludila ali svako sam povlači svoju liniju preko koje neće ići. Linija može biti na različitim nivoima i odnositi se na različite segmente ali namerno se ne upuštam u određivanje i preciziranje gde je ta linija...Različita je u svakom braku.:g:

kojica
28-10-2010, 09:18
Svi mi jako dobro znamo šta nas čini nesrećnima,
ali se retko dešava da smo svesni sreće. Pa tako
imamo običaj da kažemo ''e kako sam onomad srećan
bio'', dok je nesreća skoro uvek u sadašnjem vremenu. :lol:

Imajući ovo u vidu, moguće je da se desi da se
razvedemo, pa nakon nekog vremena kažemo
''O ne.. :facepalm:''

Zazijavalo
28-10-2010, 09:28
Teme što se tiče, nesrećan brak ne izmiče oku pažljivog posmatrača.

Pa tako ima - "prazan pogled". Tako idu okolo zajedno, al se sete da su zajedno samo zato što on vozi, a ona drži ključeve. Da ne zaboravi da je pokupi na odlaksu.

"Oko sokolovo". Neko (obično ona) njuši opasnost da će onaj drugi (obično on) uskoro da nestane. Zato ga stalno drži na oku, ne propušta ni jednu njegovu repliku, a da se ne nadoveže nešto povišenim, nervoznim glasom. Suviše bučno smeje se na njegove dosetke. U kombinaciji "oko sokolovo" onaj drugi u društvu obično ne ispušta čašu iz ruku.

"Zavisnik u šetnji". Jedno od njih je nesposobno da raskine vezu, a drugo nalazi zadovoljstvo da tog prvog stalno bocka. Kada ih vidite zajedno, čini vam se da između njih postoji motka sa lancem i šilkom na kraju koju koriste Cigani za šetnju pripitomljenih medveda.
Razlog zašto uopšte izlaze u društvo jeste da "posednik" želi da pokaže da je uspeo da ovlada situacijom, jer je nekada bilo obrnuto.

Univezalni znak nesrećnog braka je kada na ono idiotsko pitanje "koga više voliš", deca spremno odgovore. :eek:

Tibi
28-10-2010, 09:30
Kako su nekad nase babe bile srecne, danas bre pronasli tu nesrecu pa je i u brak uneli:krsti: nije mi za nji, nego sto i decu zarazise:ljutko:

Vragolanka
28-10-2010, 10:45
trpeti ili ne trpeti,zalupiti vratima sa spoljne strane i otici ili sedeti i camiti u sopstvenom rasulu?
Netrpeljivost nije osecaj kratkog daha. Rec netrpeljivost je izvedena iz negacije i reci "trpeti". Trpeti je rec negativne konotacije. Tada smeta i dodir, i prica, i setnja, cak i podsecanje na neke davne lepe trenutke.Tada sve gusi...i on tebe i ti njega...ima li pomoci tome ili ne,odnosno sta je bolje uraditi"ostati ili otici...


Zašto misliš da otići znači i čamiti u sopstvenom rasulu? Nit čamim, nit sam u rasulu... doduše, bila sam dok nisam otišla. U svakom slučaju, bolje i čamiti, nego trpeti bilo šta. Znam da nikome nije sjajno, ali kada dođeš do tačke "trpljenja", na korak si do tačke pucanja.
Sumnjam da ima pomoći kada već dođe do toga. Možeš na silu da skrpiš parčiće, ali to više nije to. Radije ću opet otići, nego se mučiti da popravim nešto... nakon nekog vremena skontaš da više nisi isti, da si mnogo uložio, da vreme leti, da mnogo gubiš... a efekat nikakav.
Inače, što se tiče ankete, sve su ovo posledice već poljuljanih odnosa... a srećan brak ne postoji, samo oni sa manje, ili više problema.

QueenOfClubs
28-10-2010, 10:53
Zašto misliš da otići znači i čamiti u sopstvenom rasulu? Nit čamim, nit sam u rasulu... doduše, bila sam dok nisam otišla. U svakom slučaju, bolje i čamiti, nego trpeti bilo šta. Znam da nikome nije sjajno, ali kada dođeš do tačke "trpljenja", na korak si do tačke pucanja.
Sumnjam da ima pomoći kada već dođe do toga. Možeš na silu da skrpiš parčiće, ali to više nije to. Radije ću opet otići, nego se mučiti da popravim nešto... nakon nekog vremena skontaš da više nisi isti, da si mnogo uložio, da vreme leti, da mnogo gubiš... a efekat nikakav.
Inače, što se tiče ankete, sve su ovo posledice već poljuljanih odnosa... a srećan brak ne postoji, samo oni sa manje, ili više problema.
Ти си беше све стечено оставила и залупила врата са спољне стране?
Свака част.

Vragolanka
28-10-2010, 10:56
Ти си беше све стечено оставила и залупила врата са спољне стране?
Свака част.

Sve, sem dece. :mrgreen:

QueenOfClubs
28-10-2010, 10:58
Sve, sem dece. :mrgreen:
То ваљда не спада у имовину.
Бар се надам...

Tibi
28-10-2010, 10:59
То ваљда не спада у имовину.
Бар се надам...
:raz_019: To bre najvece bogatstvo, el si ti Carice jos bolesna:krsti:

Zazijavalo
28-10-2010, 11:00
Ako i nije bogatstvo, a ono je bar poreska olakšica. :mrgreen:

QueenOfClubs
28-10-2010, 11:00
:raz_019: To bre najvece bogatstvo, el si ti Carice jos bolesna:krsti:
:lol:
Па не у ту која се нако дели.
Она ваљда потпадају под други члан закона. ;)

QueenOfClubs
28-10-2010, 11:02
Ako i nije bogatstvo, a ono je bar poreska olakšica. :mrgreen:

Ај ми појасни то мало.
Да видим како могу да уштедим. :raz_114:

Vragolanka
28-10-2010, 11:04
То ваљда не спада у имовину.
Бар се надам...

Ne spada, ali je deljiva kategorija.
Što se tiče imovine, nemam nameru da dižem ruke.
Tada, kada sam zalupila vrata, to je bilo poslednje o čemu sam razmišljala... sada, to je priritet, čim se sprovede prinudna naplata zaostalih alimentacija. :mrgreen:

Zazijavalo
28-10-2010, 11:05
Pa ne znam kako tamo ide sistem. U principu, što ima više izdržavanih članova familije, to je veći onaj iznos koji se ne oporezuje.
Mada, verovatno je najefikasnije da dereš za alimentaciju. Pratiš kretanje protivnika... pa kad kupi novi auto, a ti tužbu za povećavanje alimentacije u sud. :mrgreen:

QueenOfClubs
28-10-2010, 11:15
Pa ne znam kako tamo ide sistem. U principu, što ima više izdržavanih članova familije, to je veći onaj iznos koji se ne oporezuje.
Mada, verovatno je najefikasnije da dereš za alimentaciju. Pratiš kretanje protivnika... pa kad kupi novi auto, a ti tužbu za povećavanje alimentacije u sud. :mrgreen:
То је сувише напредно за нас. :lol:

Што се тиче алиментације, од тога је ипак најлакше дићи руке.
Како наши судови раде, човеку је лакше наћи боље плаћен посао но се замајавати тамо.
Издржавање детета је обавеза, али џабе све то ако неко нема жељу и вољу.
Ако суд мора да каже шта му је битно у животу, ондак је за мене такав човек отписан.

Vragolanka
28-10-2010, 11:20
То је сувише напредно за нас. :lol:

Што се тиче алиментације, од тога је ипак најлакше дићи руке.
Како наши судови раде, човеку је лакше наћи боље плаћен посао но се замајавати тамо.
Издржавање детета је обавеза, али џабе све то ако неко нема жељу и вољу.
Ако суд мора да каже шта му је битно у животу, ондак је за мене такав човек отписан.

Tako sam i ja razmišljala, ali ako je napravio tu decu, i treba da snosi svaku odgovornost.
Osim toga, po novom zakonu, ako on "nema" odakle, imaju roditelji platu, penziju, posle plenidbe pokretne imovine se ide na ovu soluciju... I brzo ide ceo postupak. Ako pak niko nema nameru da na sebe preuzme materijalni deo odgovornosti, ide u zatvor, a većina plati kada dođe do toga.
Sve ono ostalo, koliko želje i volje ima da se posveti svom detetu, nematerijalno... a ne možeš nikoga silom da nateraš, je daleko strašnije od zanemarivanja izdržavanja. Jer jedno obično ide sa drugim...
Ja mogu da ga otpišem, ali on svoju decu ne sme, ni na koji način... i tu je kraj svake priče.

misticlady
28-10-2010, 11:26
Zašto misliš da otići znači i čamiti u sopstvenom rasulu? Nit čamim, nit sam u rasulu... doduše, bila sam dok nisam otišla. U svakom slučaju, bolje i čamiti, nego trpeti bilo šta. Znam da nikome nije sjajno, ali kada dođeš do tačke "trpljenja", na korak si do tačke pucanja.
Sumnjam da ima pomoći kada već dođe do toga. Možeš na silu da skrpiš parčiće, ali to više nije to. Radije ću opet otići, nego se mučiti da popravim nešto... nakon nekog vremena skontaš da više nisi isti, da si mnogo uložio, da vreme leti, da mnogo gubiš... a efekat nikakav.
Inače, što se tiče ankete, sve su ovo posledice već poljuljanih odnosa... a srećan brak ne postoji, samo oni sa manje, ili više problema.

mislim da pocetak mog posta nisi dobro procitala...nigde nisam napisala da otici znaci i camiti u sopstvenom rasulu.vec naprotiv otici ili camiti u sopstvenom rasulu..
ne mislis li da si malo kontradiktorna.sticem takav utisak po ovim tvojim recenicama koje sam boldovala...no nismo ovde da namecemo svoja misljenja vec da ih razmenjujemo i cenim svacije misljenje a nisam merodavna da ih okarakterisem kao tacne ili ne tacne...ili mozda bolje reci da li postoji uopste neko ko to moze ?Mozda je to vreme...

QueenOfClubs
28-10-2010, 11:29
Tako sam i ja razmišljala, ali ako je napravio tu decu, i treba da snosi svaku odgovornost.
Osim toga, po novom zakonu, ako on "nema" odakle, imaju roditelji platu, penziju, posle plenidbe pokretne imovine se ide na ovu soluciju... I brzo ide ceo postupak. Ako pak niko nema nameru da na sebe preuzme materijalni deo odgovornosti, ide u zatvor, a većina plati kada dođe do toga.
Sve ono ostalo, koliko želje i volje ima da se posveti svom detetu, nematerijalno... a ne možeš nikoga silom da nateraš, je daleko strašnije od zanemarivanja izdržavanja. Jer jedno obično ide sa drugim...
Ja mogu da ga otpišem, ali on svoju decu ne sme, ni na koji naćčin... i tu je kraj svake priče.
А немам појма...
Ја тако размишљам још увек и не верујем да ћу мењати мишљење.
Јесте неправедно и јесте да се дете ускраћује за неке материјалне ствари, али је мени много горе да дете све то гледа...
А тешко да неће да примети или начује, кад тад...
Како се његов рођени отац тера да да новац за њега.
Ипак је то траума и то велика.
Ја бих да га поштедим тога.

Vragolanka
28-10-2010, 11:44
mislim da pocetak mog posta nisi dobro procitala...nigde nisam napisala da otici znaci i camiti u sopstvenom rasulu.vec naprotiv otici ili camiti u sopstvenom rasulu..
ne mislis li da si malo kontradiktorna.sticem takav utisak po ovim tvojim recenicama koje sam boldovala...no nismo ovde da namecemo svoja misljenja vec da ih razmenjujemo i cenim svacije misljenje a nisam merodavna da ih okarakterisem kao tacne ili ne tacne...ili mozda bolje reci da li postoji uopste neko ko to moze ?Mozda je to vreme...

Ima "ili", ja se izvinjavam.
Baš naprotiv, ako misliš da sam kontradiktorna, što si već rekla, očekujem da mi kažeš i zbog čega... pa ako mogu da razmrsim nedoumice, rado ću to i učiniti.

Vragolanka
28-10-2010, 11:52
А немам појма...
Ја тако размишљам још увек и не верујем да ћу мењати мишљење.
Јесте неправедно и јесте да се дете ускраћује за неке материјалне ствари, али је мени много горе да дете све то гледа...
А тешко да неће да примети или начује, кад тад...
Како се његов рођени отац тера да да новац за њега.
Ипак је то траума и то велика.
Ја бих да га поштедим тога.

Što se mene tiče, nemam šta da izgubim... oni znaju sve, i ne brine me ono što će načuti... Da sam tako razmišljala, nikada ne bih potezala ni mnogo ozbiljnije prijave, alimentacija je ništa, na masu prekršajnih i krivičnih. I teraću do kraja. A kada dođe vrema da se "plati ceh" nemam nameru da deci serviram blage varijate zašto i kako je došlo do toga da je tata u zatvoru. Treba da znaju i da budu svesni... ono što me užasno je plaši je nasleđeni šablon ponašanja. I dokle god ih na neki način štitim neznanjem, podstičem kod njih ovo drugo.
Nijhov interni odnos... jer ovaj zakonski deo je čisto poslovni, između mene i njega... je samo na njima, na koji način i kako će ga graditi je isto tako samo na njima. Ja ne to ne mogu da utičem... neke stvari mogu da im nadoknadim, neke nikada neću... ali ono što su preživeli, kao posedicu mog lošeg izbora, nikada neću moći da oprostim sebi.

misticlady
28-10-2010, 11:54
Ima "ili", ja se izvinjavam.
Baš naprotiv, ako misliš da sam kontradiktorna, što si već rekla, očekujem da mi kažeš i zbog čega... pa ako mogu da razmrsim nedoumice, rado ću to i učiniti.
sada to vise nije tako jer si predvidela reccu ili

Zazijavalo
28-10-2010, 12:07
Samo vi koljite za alimentaciju. Ni jedan još nije stigao u zatvor. :mrgreen:

kojica
28-10-2010, 12:18
Što se mene tiče, nemam šta da izgubim... oni znaju sve, i ne brine me ono što će načuti... Da sam tako razmišljala, nikada ne bih potezala ni mnogo ozbiljnije prijave, alimentacija je ništa, na masu prekršajnih i krivičnih. I teraću do kraja. A kada dođe vrema da se "plati ceh" nemam nameru da deci serviram blage varijate zašto i kako je došlo do toga da je tata u zatvoru. Treba da znaju i da budu svesni... ono što me užasno je plaši je nasleđeni šablon ponašanja. I dokle god ih na neki način štitim neznanjem, podstičem kod njih ovo drugo.
Nijhov interni odnos... jer ovaj zakonski deo je čisto poslovni, između mene i njega... je samo na njima, na koji način i kako će ga graditi je isto tako samo na njima. Ja ne to ne mogu da utičem... neke stvari mogu da im nadoknadim, neke nikada neću... ali ono što su preživeli, kao posedicu mog lošeg izbora, nikada neću moći da oprostim sebi.
Nema nasleđeni šablon ponašanja. :lol:
Ima usvojeni i u njihovim godinama usvajaju samo ono što im se sviđa.
Ne verujem da će im se svideti da završe u zatvoru, ne brini.

Vragolanka
28-10-2010, 12:20
Nema nasleđeni šablon ponašanja. :lol:
Ima usvojeni i u njihovim godinama usvajaju samo ono što im se sviđa.
Ne verujem da će im se svideti da završe u zatvoru, ne brini.

O tome pričam... neću ništa da ulepšavam i maskiram, jer mislim da im time činim medveđu uslugu.
I moraju da buddu svesni da svako snosi odgovornost za sopstvene postupke. Ma ko to bio. :lol:

kojica
28-10-2010, 12:55
Ako i nije bogatstvo, a ono je bar poreska olakšica. :mrgreen:
aha.. sad mi je jasno što u velikoj većini slučajeva žene natovare na vrat poreske olakšice...

lukavo bre to...:lol:

QueenOfClubs
28-10-2010, 13:38
aha.. sad mi je jasno što u velikoj većini slučajeva žene natovare na vrat poreske olakšice...

lukavo bre to...:lol:
Мени бивши тражио пореску олакшицу и ја рекла нема проблема, а он се за 15 минута предомислио.
Како је глуп и не уме да рачуна. :raz_128:

tol
28-10-2010, 13:39
svekolike su gladijatorsko-sportske igre nakon razlaza..
nezrelost...nespremnosti na dijalog..odsustvo emocija..otudjenje..promasaji.. nesigurnost..sa ili bez minulog traga(dece)..ostavljaju ogromne posledice na psihu svih elemenata braka
Nemanje odgovornosti....ucene.. manipulacija sa krivicom..rezultira mrznjom..trovanjem losim emocijama..i gubitka zdravlja licnog a i blizeg okruzenja..sve su to posledice koje deformisu jos vise vec deformisane licnosti.

Ne smatram brak ugovorom koji namece taksativna-zacrtana pravila..i ako bude odstupanja:glava leti!
Brak je ogromno odricanje ,prilagodjavanje strpljenje baždarenje svojih zelja sa clanovima a i obaveza (od koji se lako bezi u laž)
Ako nema prastanja...zelje da se bude prijateljem pre svega...dzaba "avioni-kamioni"..taj pokazatelj je malogradjanski potez da se zamagli istrosenost i zasicenje jedne veze i pretezno se koristi za svesno prikrivanje nezainteresovanost za partnera..iako materijalna strana jeste jedan od stupova braka(no kod normalnih ljudi to nije elemenat za bahatost i omalovazavanje)

KApital je u 70% brakova dimenzija koja odrzava "brak" i prisiljava bracne strane na zivot po ugovoru...na trpnju..maltretiranje..itd..
Strah od samoce..od nesnalazenja..od nemanja sredstava za zivot primorava opet na trpnju..

MAhati decon kao usijanim macem...je kranje bezdusno..
Ako deca sluze da se zadobije, "ulovi" partner...da se uceni..itd..onda ljudska vrsta je izgubila na emociji, za sva vremena..

Zivot za sva vremena sa jednim partnerom...je iluzija koja moze da se odrzava ako se sa promenama kvaliteta ljudi..i sazrevanjem...odredjuju u hodu i nove sfere interesovanja..i ne ostavlja drugima da zbog licne lenjosti budu glavni kreatori nase stvarnosti.

Gubitak interesovanja za partnera ..nedostatak strasti..zasicenje obavezama...pritisci materijalni..preveliki jaz izmedju hteti i moci...nove ljubavne veze koje ne zahtevaju mnogo odricanja...sve su to razlozi za bracni brodolom.

Vragolanka
28-10-2010, 17:20
Zato ja ne verujem u brak... idealna zajednica bi bila ona u kojoj živimo zajedno 2, 3 dana u nedelji, svako da vdi računa o svojim troškovima i pola pola kućnim potrebama i računima... svako da zadrži jedan dan u nedelji za sebe, bez da drugi zna i pita gde si bio i šta si radio. E, sad... zajednička deca bi malo iskomlikovala ovu moju ideju. :lol:

kojica
28-10-2010, 17:24
a ja mislila to ide po inerciji...:lol:

:mrgreen:

Vragolanka
28-10-2010, 17:26
E, pa hebi ga... to ne važi za sve... ovde ipak mora mozgić da radi... :bela:

kojica
28-10-2010, 17:27
:lol:

Ma važi za sve da mozgić mora da radi.
Radi on i kad to ne želiš.

eqrem
03-11-2010, 00:02
izgladneo muz

konan
17-12-2010, 12:46
FORUM:raz_068:

причалица
17-12-2010, 13:09
izgladneo muz

:lol: jadničak

Kovač
17-12-2010, 13:22
FORUM:raz_068:

Ovo je ozbiljno :raz_068:

boti
17-12-2010, 15:28
:lol: jadničak

sad skonto da imam gliste
a jbg nabedio je i otero je
kako sad da je vratim :huh:

kojica
22-12-2010, 18:12
Ovo je ozbiljno :raz_068:

:lol:

причалица
22-12-2010, 18:47
sad skonto da imam gliste
a jbg nabedio je i otero je
kako sad da je vratim :huh:

pa teško :sojka:

Klu
23-12-2010, 12:22
2 i 3 nisu...to sigurno...

причалица
23-12-2010, 21:14
2 i 3 nisu...to sigurno...

:raz_114:

DaDole
21-01-2011, 09:32
prvi pokazatelj je obično tišina..kad prestanu riječi..ili kad izgovorena riječ ne znači ništa.

Sandokan
21-01-2011, 10:13
Pa teško je odlučiti se sve ponuđeno jeste jedan od pokazatelja ..........

причалица
23-01-2011, 07:52
Pa teško je odlučiti se sve ponuđeno jeste jedan od pokazatelja ..........

ne moraš da glasaš....samo daj neko svoje mišljenje za početak.

Ciciban
23-01-2011, 07:55
2 i 3 nisu...to sigurno...

2 i 3 su nuspojave :)

причалица
23-01-2011, 08:01
u nesrećnom braku ima sigurno nekoliko raloga koji se poklope da bi brak bio takav. ...a osnovni je da je ljubav negde odletela. sve drugo su nus pojave - i neverstvo i nasilništvo i netrpeljicost i nemanje seksa...sve.

Bisernica
23-01-2011, 09:16
1.medjusobna netrpeljivost partnera
2.neverstvo
3.ljubomora i nasilno ponasanje partnera
4.problemi vezani za sex
5.nesto drugo

Partneri su dovoljno umereno temperamentni ili sličnog vaspitanja,da se medjusobno
podnose ,nisu neverni ,opet iz nekog od razloga koji prositiče iz odnosa prema sebi ili
okolini ,obzirom da su trpeljivi ,podrazumeva se da nisu nasilni ,a ljubomorni ne mogu ni biti jer imaju prećutni *hladan* sporazum o *nenapadanju*,problemi vezani za seks se javljaju ne samo iz psiholoških,već i fizioloških razloga i ukoliko nisu posledica godina,
dakle ,fizičke nemoći,daju se lečiti .....mislim da ni jedan od ovih pokazatelja ne mora biti prisutan u jednom nesretnom braku,ovo bi mogli biti pokazatelji lošeg braka.
Nesretan je onaj brak u kojem nema razumevanja i medjusobnog poštovanja,
ljubav je već presudna i u jednom i u drugom slučaju ,i pokazatelj nesretnog braka je nezadovoljstvo koje se kompresuje kod jednog ili oba partnera,osećaju se kao ptice u kavezu ,a nemaju snage da se kaveza oslobode iz straha da ne polome krila.....
Za većinu brakova ,za koje su mnogi skloni da kažu da su - idealni ,se može reći da su ispod površine u stvari - nesretni brakovi.

причалица
23-01-2011, 11:45
Za većinu brakova ,za koje su mnogi skloni da kažu da su - idealni ,se može reći da su ispod površine u stvari - nesretni brakovi.

naš brak nije idealan :)

Bisernica
23-01-2011, 13:31
naš brak nije idealan :)

dobar pokazatelj :lol: ;)

причалица
02-02-2011, 13:04
pa...kad je kriza - zbijemo redove....to valjda nešto znači.

zvezdica
15-02-2011, 20:06
Nepoverenje,netrpeljivost i pad tolerancije jedno prema drugom.
Tu se gubi svaka nit ljubavi...

DaDole
16-02-2011, 09:01
Sve pomalo..ali nekako najviše tišina,ona gusta i mučna..kad jedno drugom više nemamo šta da kažemo,kad prestanemo da dijelimo misli,radosti,snove..

misticlady
28-02-2011, 16:46
Sve pomalo..ali nekako najviše tišina,ona gusta i mučna..kad jedno drugom više nemamo šta da kažemo,kad prestanemo da dijelimo misli,radosti,snove..
upravo tako...jezivo je to i ne daj boze da dodje do takve situacije da nemate da kazete jedno drugom nista...ta tisina jako boli i rusi sve zidove koje ste godinama podizali i ljubomorno cuvali...

причалица
28-02-2011, 19:44
upravo tako...jezivo je to i ne daj boze da dodje do takve situacije da nemate da kazete jedno drugom nista...ta tisina jako boli i rusi sve zidove koje ste godinama podizali i ljubomorno cuvali...

meni ovo baš ne ide sa ljubavlju...ljubomora...mislim, ako se ljudi vole nema potrebe ništa da ljubomorno čuvaju....što više ljubomorno čuvaju - pre će da izgube to što, kao, ljubomorno čuvaju.

mikili
20-04-2011, 21:49
nepostovanje,bilo kog oblika,zasigurno ukazuje na nesrecan brak...

причалица
23-04-2011, 07:26
nepostovanje,bilo kog oblika,zasigurno ukazuje na nesrecan brak...

nepoštovanje mora da se izgradi vremenom, ako je uopšte postojalo potovanje....mislim, ne odobravam nepoštovanje, ali - nije ono iskrslo odjednom i samo od jednog partnera....tu mora da je postojala interakcija.

QueenOfClubs
23-04-2011, 07:28
Е што се тиче те љубоморе, матичар исо каже да треба љубоморно чувати брак.
Људи моји, ја не капирам шта то значи уопште.

причалица
23-04-2011, 07:30
ni ja...a mislim da ni oni nemaju pojma šta to znači. ne čuvam ništa ljubomorno.
a propos teme....na žalost, nekada sam u fazi ''ako hoćeš - hoćeš, ako nećeš - nećeš''...u vezi svih stvari koje brak nosi.
ta faza mi se ne sviđa, ali to kao da je jače od mene.

mikili
23-04-2011, 13:00
nepoštovanje mora da se izgradi vremenom, ako je uopšte postojalo potovanje....mislim, ne odobravam nepoštovanje, ali - nije ono iskrslo odjednom i samo od jednog partnera....tu mora da je postojala interakcija.
hmm..mozda ne mislimo na istu stvar..da li si imala prilike da sretnes parove u kojem je zena konstantno predmet poruge svog muza?ona je glupaca,ova moja je nesposobna,ne ume nista,ne pitaj nju ona je duduk za to,ma vidi kakava je,gde su mi bile oci..i slicna verbalna p....vanja?proteze se to i na odnos sa decom,dovodi do toga da te i ona gledaju drugacije,i svaki gest prema njoj pun je prezira...na to sam mislila, a nepostovanje s druge strane je,po meni,nepostovanje same sebe..

mihaela
23-04-2011, 20:40
Е што се тиче те љубоморе, матичар исо каже да треба љубоморно чувати брак.
Људи моји, ја не капирам шта то значи уопште.
Ne budite ljubomorni jedno na drugo,ali budite ljubomorni na svoj brak (ili tako nekako).
Po meni to dodje da taj bracni par "ljubomorno" cuva od drugih ljudi ono sto ima.Ne dozvoli drugima da im se mijesaju,odredjuju bilo sta umijesto njih u tom braku...jednostavno cuvati svoj brak od drugih ljudi.

QueenOfClubs
23-04-2011, 21:37
Свуда говоре исто :lol:
Ал јесу глумпаве реченице, ко их само смисли да ми је знати.

причалица
25-04-2011, 06:34
Ne budite ljubomorni jedno na drugo,ali budite ljubomorni na svoj brak (ili tako nekako).
Po meni to dodje da taj bracni par "ljubomorno" cuva od drugih ljudi ono sto ima.Ne dozvoli drugima da im se mijesaju,odredjuju bilo sta umijesto njih u tom braku...jednostavno cuvati svoj brak od drugih ljudi.

jeste, sve je tako kako kažeš...ali je ipak neprikladan izraz.

DaDole
26-04-2011, 08:01
Свуда говоре исто :lol:
Ал јесу глумпаве реченице, ко их само смисли да ми је знати.
Svugdje se pojavljuju takve i slične,prenosive i opetovane rečenice koje od silne upotrebe jednostavno gube na nekoj polaznoj,vjerovatno dobro zamišljenoj,suštini.
Ni meni nije jasno šta su htjeli reći tim da se brak ljubomorno čuva..pojam čuvati "nekog" ili "nešto" apsurdan je i iluzoran ,ali ljudi se nekako bolje osjećaju kad su u misiji te vrste..

причалица
26-04-2011, 15:22
pokazatelj nesrećnog braka je kad ti je dobro a misliš da ti je loše.

QueenOfClubs
26-04-2011, 18:44
А и обрнуто. :aha:

причалица
26-04-2011, 18:45
А и обрнуто. :aha:

ebote....to baš može dugo da traje :lol:

QueenOfClubs
26-04-2011, 18:46
И доживотно :qq:

причалица
26-04-2011, 18:47
И доживотно :qq:
jedina dobra stvar je što će posle da pričaju kako su se dobro slagali....49 godina ili tako nešto slično.

DaDole
27-04-2011, 08:03
Ili kad ne znaš da ti je (bilo) dobro pa saznaš tek kad započne loše..kraj samo treba prepoznati jer svaki kraj ima negdje u nekim pokazatelju maleni ali znakoviti početak..

причалица
27-04-2011, 16:35
Ili kad ne znaš da ti je (bilo) dobro pa saznaš tek kad započne loše

pa to nije strašno....missim da u velikom broju slučajeva može da se popravi.