PDA

Pogledaj Punu Verziju : koliko znate? :)



Strane : [1] 2

причалица
29-10-2010, 20:30
evo ovako....ne znam mnogo, ali ne bi bilo loše da postavljamo pitanja u vezi novog zaveta ili starog zaveta (svejedno)i da neko odgovara na njih. spam je moguć, naravno...ali, sve u granicama normale.
dajte prvo pitanje!

misticlady
29-10-2010, 20:32
samo da se zapljunem da sam prva ...pu pu pu :igrac:
htedoh da pitam,ko je to imao tastu ...isus?

причалица
29-10-2010, 20:33
ne, nego petar. tako kaže zazi, a i mona.
oni su pouzdane reference. ipak ću da prelistam ponovo novi zavet ili da sačekam sutra drugaricu koja sve to zna na pamaet.

Zazijavalo
29-10-2010, 20:34
И дошавши Исус у дом Петров виде ташту његову где лежи и грозница је тресе.(Mat. 8.14)

Pitanje je zašto je Petar držao taštu u kući. Ne mogu da smislim ni jedan odgovor, a kamoli tri, pa da vi zaokružujete. :eek:

причалица
29-10-2010, 20:35
И дошавши Исус у дом Петров виде ташту његову где лежи и грозница је тресе.(Mat. 8.14)

Pitanje je zašto je Petar držao taštu u kući. Ne mogu da smislim ni jedan odgovor, a kamoli tri, pa da vi zaokružujete. :eek:
nije on nju držao. ona je živela sa njima, jer se petar ''udao''. nemam drugog objašnjenja...ili je bio toliko dobar čovek da nije mogao da ostavi majku svoje žene da trune po nekim ćoškovima.
p.s. a ovo ''gde leži i groznica je trese'' je baš ok s tvoje strane, da ne moram sutra da se petljam sa novim zavetom. hvala.

Tibi
29-10-2010, 20:37
A reko sam da necu vise da se duhovno spustam, neka mi oprosti:krsti: Samo da znate, Zazi je u pravu(ne sto je Zazi;)) a dokaze cemo studiozno, ko sto su je i smisljali:mrgreen:

Zazijavalo
29-10-2010, 20:38
Pitanje je što je nije držao negdi u dvorištu?
Jedino objašnjenje do kojeg sam ja došao nakon višegodišnjeg izučavanja biblije jeste da je po profesiji bio ribar, pa je često izbivao iz kuće.

причалица
29-10-2010, 20:40
ma, sasvim je ovo u redu. sviđa mi se interpretacija da se petar odrekao isusa zato što je spasao petrovu taštu. to je najbolji fazon koji sam čula u poslednjih nekoliko godina.
ako uzmemo u obzir odricanje od Gospoda i to 3 puta, onda je ova interpretacija toliko ljudska da imam samo reči pohvale :bisa:

причалица
29-10-2010, 20:40
Pitanje je što je nije držao negdi u dvorištu?
Jedino objašnjenje do kojeg sam ja došao nakon višegodišnjeg izučavanja biblije jeste da je po profesiji bio ribar, pa je često izbivao iz kuće.

a i nije možda imao pravo dvorište......ribari nisu baš imali dvorišta, naročito u galileji ili....evo ga pitanje!

причалица
29-10-2010, 20:41
odakle je simon (petar)?

Bisernica
29-10-2010, 20:43
Iz Betsaide u Galileji

причалица
29-10-2010, 20:44
dakle, galileja...a zašto je dobio ime petar?

Bisernica
29-10-2010, 20:46
Petar - stena na kojoj će počivati Isusova vera (crkva)

Zazijavalo
29-10-2010, 20:47
Iz Kapernauma.
I danas stanovnici ovog mesta deru turiste pokazjući im rečeni turistički objekat. Interesantno je da je u istom mestu bila jevrejska zbornica u kojoj je Isus prvi put javno nastupio, ali ovaj objekat se ni ne pominje u ponudama turističkih agencija. Svi oće da vide gde je bila tašta. :lol:

mona
29-10-2010, 20:48
samo da se zapljunem da sam prva ...pu pu pu :igrac:
htedoh da pitam,ko je to imao tastu ...isus?

Petar :)

# I došavši Isus u dom Petrov vide taštu njegovu gde leži i groznica je trese. (Matej 8:14)

причалица
29-10-2010, 20:49
1. je l iz kapernauma ili iz betsaide?
2. znam šta je značenje imena petar, ali zašto je baš njemu Gospod dao to ime?


Petar :)

# I došavši Isus u dom Petrov vide taštu njegovu gde leži i groznica je trese. (Matej 8:14)

dobro jutro, mona.

mona
29-10-2010, 20:50
E Sada, koji je lek protiv tastine... :undecided:

Tibi
29-10-2010, 20:51
Zato sto se tri puta odreko...taste:mrgreen:
posto...kamen;) temeljac (a sta mu to znaci...)

Zazijavalo
29-10-2010, 20:51
Iz Betsaide u Galileji

Jok!
И оставивши Назарет дође и намести се у Капернауму приморском на међи Завулоновој и Нефталимовој.
(Mat. 4.13 pa dalje, dok se ne stigne do tašte)

причалица
29-10-2010, 20:54
E Sada, koji je lek protiv tastine... :undecided:

priča je jedini lek protiv taštine....priča puna ljubavi :cmok:

Zazijavalo
29-10-2010, 20:55
Petar - stena na kojoj će počivati Isusova vera (crkva)

To je uobičajeno tumačenje. No, treba se setiti:

А које је на камену то су они који кад чују с радости примају реч; и ови корена немају који за неко време верују, а кад дође време кушања отпадну.
(Luka 8.13) :mrgreen:

причалица
29-10-2010, 20:56
To je uobičajeno tumačenje. No, treba se setiti:

А које је на камену то су они који кад чују с радости примају реч; и ови корена немају који за неко време верују, а кад дође време кушања отпадну.
(Luka 8.13) :mrgreen:
čekaj, ako su na kamenu, kako imaju koren?

Zazijavalo
29-10-2010, 20:58
Pa imaju koren, al nije zaboden, da prostiš. Žive od vode sa površine kamena. Tako nekako kao popovi. :mrgreen:

причалица
29-10-2010, 21:02
Pa imaju koren, al nije zaboden, da prostiš. Žive od vode sa površine kamena. Tako nekako kao popovi. :mrgreen:

i sad, to je kao čvrsto kao kamen? missim, nekako mi to nije jasno.
da li je metafora to da je nešto što je nilko iz kamena čvrto kao kamen?
p.s. zaebi sad popove...nisu mi tema sad.

QueenOfClubs
29-10-2010, 21:13
To je uobičajeno tumačenje. No, treba se setiti:

А које је на камену то су они који кад чују с радости примају реч; и ови корена немају који за неко време верују, а кад дође време кушања отпадну.
(Luka 8.13) :mrgreen:
Нема шансе да ја ово разумем.

Zazijavalo
29-10-2010, 21:17
Žive stvari teško rastu na kamenu. No, zgrade su dobre kada se oslanjaju na kamen, a ne na pesak.
E, ovo ipak Petru Simonu i Garfanklu nije pomoglo da izbegnu osvetu zbog nemilih događaja u vezi sa taštom i nakon toga.
Misim, na kraju su ga ipak okačili i to naopačke u Rimu. (Ovo je inače omiljeni lokalni običaj. Tako je nastradao i Musolini :mrgreen:)

причалица
29-10-2010, 21:18
Žive stvari teško rastu na kamenu. No, zgrade su dobre kada se oslanjaju na kamen, a ne na pesak.
E, ovo ipak Petru Simonu i Garfanklu nije pomoglo da izbegnu osvetu zbog nemilih događaja u vezi sa taštom i nakon toga.
Misim, na kraju su ga ipak okačili i to naopačke u Rimu. (Ovo je inače omiljeni lokalni običaj. Tako je nastradao i Musolini :mrgreen:)

da nisu sajmona okačili naopačke? mislim onog iz garfankla?

Zazijavalo
29-10-2010, 21:18
Нема шансе да ја ово разумем.

Upravo tako. Da bi razumeo moraš da pustiš korenje. A da bi pustio korenje, treba da postaneš... biljka. :mrgreen:

Zazijavalo
29-10-2010, 21:19
da nisu sajmona okačili naopačke? mislim onog iz garfankla?

Kolko su postera prodavali, ne bi me čudilo daje neki i tako završio. :mrgreen:

Bisernica
29-10-2010, 21:19
Нема шансе да ја ово разумем.

Vernici koji s radošću primaju reč,ali im je vera slaba,u trenutku nestaje
kada dodju vremena iskušenja - dok je lepo sve je ok,čim zagusti,napuštaju
veru kao brod pacovi.

причалица
29-10-2010, 21:21
Upravo tako. Da bi razumeo moraš da pustiš korenje. A da bi pustio korenje, treba da postaneš... biljka. :mrgreen:
ja sam biljka.
missim, nisam biljana.
e, aj sad ovo - zašto se ništa ne zna o Isusovim godinama između 12e i 30e, na primer...ili koje već...znam da nije više od 33.:rumenko:


Vernici koji s radošću primaju reč,ali im je vera slaba,u trenutku nestaje
kada dodju vremena iskušenja - dok je lepo sve je ok,čim zagusti,napuštaju
veru kao brod pacovi.

biso, mnogo te volim.
ali mislim da se veri baš u nevolji približavaju ''nevernici''.

QueenOfClubs
29-10-2010, 21:21
Чек, ко је на камену и све с радошћу прихвата он брзо и одустане од вере јербо му камен не да да пусти корен.

Мисим, немојте да ме зезате сад. :rumenko:

QueenOfClubs
29-10-2010, 21:23
Vernici koji s radošću primaju reč,ali im je vera slaba,u trenutku nestaje
kada dodju vremena iskušenja - dok je lepo sve je ok,čim zagusti,napuštaju
veru kao brod pacovi.
Код Срба је обрнуто.
Они се само у невољи сете Бога. :huh:

причалица
29-10-2010, 21:24
Код Срба је обрнуто.
Они се само у невољи сете Бога. :huh:
:) tačno....ako se sete, onda ga psuju :krsti:

Bisernica
29-10-2010, 21:24
Код Срба је обрнуто.
Они се само у невољи сете Бога. :huh:

naravno,samo što to nema neke velike razlike,
u nevolji se sete da su božiji ljudi ,kad je njima gusto pa
ne verujući u sopstvenu snagu i sposobnost oni traže
podršku u okretanju Bogu....a dok nije nevolje ,ne misle o njemu
ni u reči ni u postupku ni u čemu :mirka:

Zazijavalo
29-10-2010, 21:26
... e, aj sad ovo - zašto se ništa ne zna o Isusovim godinama između 12e i 30e, na primer...ili koje već...znam da nije više od 33.:rumenko:


Za mene, ovo je prilično dobar dokaz da Josif nije nikada progutao priču da je onaj mali božji sin.
Zato ga je najurio od kuće čim je bilo zakonski moguće. Od tada se o njemu ne zna ništa sve dok se kao tridesetogodišnjak nije vratio. Sa 30 godina mogao je da govori u hramu.

Bisernica
29-10-2010, 21:28
ja sam biljka.
missim, nisam biljana.
e, aj sad ovo - zašto se ništa ne zna o Isusovim godinama između 12e i 30e, na primer...ili koje već...znam da nije više od 33.:rumenko:



biso, mnogo te volim.
ali mislim da se veri baš u nevolji približavaju ''nevernici''.

:lol: volim i ja tebe čalice,
ali ljudi u nevolji samo ako imaju čvrstu veru (u sebe prvenstveno) ostaju ljudi,
a oni koji vere nemaju vrlo lako postaju neljudi !!
retki su oni koje nevolja preobrati ....to su oni koji nisu bili baš do kraja nevernici.

Zazijavalo
29-10-2010, 21:28
Ima taj problem... Što je Isusu bilo potrebno telo da bi večno živeo sa desne strane oca?
Zašto ga je maznuo iz grobnice? :lol:

Bisernica
29-10-2010, 21:31
Pa ako se sve posmatra bukvalno....

причалица
29-10-2010, 21:32
Za mene, ovo je prilično dobar dokaz da Josif nije nikada progutao priču da je onaj mali božji sin.
Zato ga je najurio od kuće čim je bilo zakonski moguće. Od tada se o njemu ne zna ništa sve dok se kao tridesetogodišnjak nije vratio. Sa 30 godina mogao je da govori u hramu.

čitala sam jednu groznu knjigu od nina ričija ''zavet''. missim, knjiga nije grozna zbog stila, nego zbog ideje (kao hrišćaniki mi je sve to skroz bogohulno)...ali, objašnjava neke godine u kojima se Gospod ne pominje (život u egiptu)...i te godine za mene su grozne po toj knjizi, u smislu da on spoznaje da jeste bastard....uteha je da on jeste specifičan, po toj knjizi, ali sam se zapitala - šta se sve dešavalo sa Isusuom u tim godinama?
mada, sve manje me jeste briga za sve te Njegove godine...


:lol: volim i ja tebe čalice,
ali ljudi u nevolji samo ako imaju čvrstu veru (u sebe prvenstveno) ostaju ljudi,
a oni koji vere nemaju vrlo lako postaju neljudi !!
retki su oni koje nevolja preobrati ....to su oni koji nisu bili baš do kraja nevernici.

pa, mene jeste nevolja preobratila....a opet imam pitanja....nemam sumnju. samo neka pitanja....čista faktografija, za sada...osim ako neko ne postavi neko pitanje koje nije faktografsko.

Zazijavalo
29-10-2010, 21:37
Pa ako se sve posmatra bukvalno....

To su stvari koje se posmatraju samo bukvalno. Postoje priče o navodnom otvaranju groba, zabeleženo je koliko je bilo potrošeno materijala za uvijanje tela, postoje priče "očevidaca"... Postoji plaštanica kod katolika i popovi koji ne vide plaštanicu ne mogu da vrše neke obrede.

I Petar je živeo u Kapernaumu. :mrgreen:

Zazijavalo
29-10-2010, 21:40
čitala sam jednu groznu knjigu od nina ričija ''zavet''. missim, knjiga nije grozna zbog stila, nego zbog ideje (kao hrišćaniki mi je sve to skroz bogohulno)...ali, objašnjava neke godine u kojima se Gospod ne pominje (život u egiptu)...i te godine za mene su grozne po toj knjizi, u smislu da on spoznaje da jeste bastard....uteha je da on jeste specifičan, po toj knjizi, ali sam se zapitala - šta se sve dešavalo sa Isusuom u tim godinama?
mada, sve manje me jeste briga za sve te Njegove godine...


Po mojem mišljenju, Isus nije nikada saznao da je kopile. Uvek je verovao da je božji sin. Jedina koja je uistinu znala istinu bila je, naravno, Marija.
I Josif, no on je bio spreman da proguta jeno kopile jerbo je bio poprilično mator, u zamenu za mladu ženu. :)

Bisernica
29-10-2010, 21:40
To su stvari koje se posmatraju samo bukvalno. Postoje priče o navodnom otvaranju groba, zabeleženo je koliko je bilo potrošeno materijala za uvijanje tela, postoje priče "očevidaca"... Postoji plaštanica kod katolika i popovi koji ne vide plaštanicu ne mogu da vrše neke obrede.

I Petar je živeo u Kapernaumu. :mrgreen:

Jeste ,u kući pored jezera Kapernaum

plaštanica ne postoji kod katolika ,već kod hrišćana
ja ne razmišljam o tim stvarima bukvalno :mrgreen:

причалица
29-10-2010, 21:41
Po mojem mišljenju, Isus nije nikada saznao da je kopile. Uvek je verovao da je božji sin. Jedina koja je uistinu znala istinu bila je, naravno, Marija.
I Josif, no on je bio spreman da proguta jeno kopile jerbo je bio poprilično mator, u zamenu za mladu ženu. :)

pa, da li su oni uopšte imali zajedničke potomke? (Bože oprosti)

Bisernica
29-10-2010, 21:41
Po mojem mišljenju, Isus nije nikada saznao da je kopile. Uvek je verovao da je božji sin. Jedina koja je uistinu znala istinu bila je, naravno, Marija.
I Josif, no on je bio spreman da proguta jeno kopile jerbo je bio poprilično mator, u zamenu za mladu ženu. :)

A ko je trebalo da mu kaže da je kopile ?

Zazijavalo
29-10-2010, 21:50
A ko je trebalo da mu kaže da je kopile ?

Pitanje je ko mu je rekao da je božji sin. Rekla mu je Marija. Na taj način je uspela da izbegne kamenovanje.

Sad, da li mu je trebalo reći da je kopile - to je već pitanje iz oblasti dečje psihologije :)

причалица
29-10-2010, 21:52
Pitanje je ko mu je rekao da je božji sin. Rekla mu je Marija. Na taj način je uspela da izbegne kamenovanje.

Sad, da li mu je trebalo reći da je kopile - to je već pitanje iz oblasti dečje psihologije :)
koja tada nije postojala...dakle sve je pitanje vere ili nevere.

Zazijavalo
29-10-2010, 21:56
pa, da li su oni uopšte imali zajedničke potomke? (Bože oprosti)

Verovatno nisu. Jer se insistira na virgo intacta statusu pre i posle porođaja. Verovatno bi Isusov mlađi brat prilično poljuljao ovu tvrdnju.
Što se mene tiče, ovaj argument sa "zauvek devicom" bio je vrlo moguć. Verovatno čiča Josif je bio u godinama kad nije mogao da obavi posao sa devicom, a sam Isus rođen je carskim rezom. Ovo je jedini način da istovremeno majka tehnički ostane devica nakon porođaja i da nema porođajne bolove.

E, da, Isus je u tom smislu rezultat neodgovornog petinga. :mrgreen:

причалица
29-10-2010, 21:59
Verovatno nisu. Jer se insistira na virgo intacta statusu pre i posle porođaja. Verovatno bi Isusov mlađi brat prilično poljuljao ovu tvrdnju.
Što se mene tiče, ovaj argument sa "zauvek devicom" bio je vrlo moguć. Verovatno čiča Josif je bio u godinama kad nije mogao da obavi posao sa devicom, a sam Isus rođen je carskim rezom. Ovo je jedini način da istovremeno majka tehnički ostane devica nakon porođaja i da nema porođajne bolove.

E, da, Isus je u tom smislu rezultat neodgovornog petinga. :mrgreen:
a braća koja se pominju??????
da me ne shvatiš pogrešno, verujem kako je napisano....ali pitam zato što sam od krvi i mesa.
p.s. kako možeš da pominjše bre peting ovde :eek:

Zazijavalo
29-10-2010, 22:01
Jeste ,u kući pored jezera Kapernaum

plaštanica ne postoji kod katolika ,već kod hrišćana

Postoji kod katolika. U Torinu. To je onaj čuveni falsifikat. :mrgreen:


ja ne razmišljam o tim stvarima bukvalno :mrgreen:

Jel? Nego kako razmišljaš o Torinskoj plaštanici? :)

Zazijavalo
29-10-2010, 22:06
a braća koja se pominju??????
da me ne shvatiš pogrešno, verujem kako je napisano....ali pitam zato što sam od krvi i mesa.
Josif je bio udovac i imao je decu iz ranijeg braka. To su ti Isusovi rodovi.


p.s. kako možeš da pominjše bre peting ovde :eek:
To je jedina teorija koja objašnjava to začeće.
Piše ovako:

А рођење Исуса Христа било је овако: кад је Марија, мати Његова, била испрошена за Јосифа, а још док се нису били састали, нађе се да је она трудна од Духа Светог.
(Mat. 1.16)

Kako se to nađe? Kakva je bila dijagnostika onog vremena? Zavirila neka baba i videla. Baba nije mogla da konstatuje Svetog Duha, ali je mogla da konstatuje status virgo intacta. :)

причалица
29-10-2010, 22:10
Piše ovako:А рођење Исуса Христа било је овако: кад је Марија, мати Његова, била испрошена за Јосифа, а још док се нису били састали, нађе се да је она трудна од Духа Светог.
(Mat. 1.16)

Kako se to nađe? Kakva je bila dijagnostika onog vremena? Zavirila neka baba i videla. Baba nije mogla da konstatuje Svetog Duha, ali je mogla da konstatuje status virgo intacta. :)

dakle, ti ne veruješ da je moguće začeće do Duha Svetog....baba ovde nije bitna, niti to što je možda zavirila.
dakle, ne veruješ u svemoguće stvaranje.
ok.
missim, i to je činjenica.

Zazijavalo
29-10-2010, 22:19
Pa sad, bitno je svašta. I to da je baba zavirila je bitno. Jer previše stvari u Bibliji dešavaju se ... po mraku. Ključne događaje niko nije video. Imamo samo neke nesigurne svedoke posledica.

Inače, ne verujem u Bibliju. Nikada nisam tvrdio da iza svega ne stoji možda nekakav bog. No, taj bog svakako nije rišćanski, odnosno jevrejski.

Što se mene tiče, moglo je da dođe i do partenogeneze, veštačke oplodnje, kako god oćeš. No, zašto bi se čitava stvar tako... ljudski sakrivala?

Пркос
29-10-2010, 22:19
Verovatno nisu. Jer se insistira na virgo intacta statusu pre i posle porođaja. Verovatno bi Isusov mlađi brat prilično poljuljao ovu tvrdnju.
Što se mene tiče, ovaj argument sa "zauvek devicom" bio je vrlo moguć. Verovatno čiča Josif je bio u godinama kad nije mogao da obavi posao sa devicom, a sam Isus rođen je carskim rezom. Ovo je jedini način da istovremeno majka tehnički ostane devica nakon porođaja i da nema porođajne bolove.

Pa covece ti si genije-ti si moj idol-sta radis ti ovde dole -penji se na tron i uzmi sam krunu ovog i onog sveta i napisi nam citap da ga naucimo na pamet kao Oce nas i stvar je u redu.
Veruj u ono sto verujes -u sebe. jer uzimas sebi za pravo da budes sam sebi Bog...i da prosipas tvoje teorije o kopiladima...
strasno...Po jebi je sve hriscansko falsifikat,zabluda...laz...koju ti to istinu prosipas kao iz rukava...svoju zabludelu????


E, da, Isus je u tom smislu rezultat neodgovornog petinga. :mrgreen:

Pa covece ti si genije-sta radis ti ovde dole -penji se na tron i uzmi sam krunu ovog i onog sveta i napisi nam citap da ga naucimo na pamet kao Oce nas i stvar je u redu...
Sve se meni cini da si ti ipak ginekolog i da ti znas ko je gde izasao i na koju stranu...i ko je kopile i ko nije....Po tebi je ISus kopile...pa nazdravlje...a to kazes ti ili oni tvoji.???

Zazijavalo
29-10-2010, 22:25
Pa covece ti si genije-sta radis ti ovde dole -penji se na tron i uzmi sam krunu ovog i onog sveta i napisi nam citap da ga naucimo na pamet kao Oce nas i stvar je u redu...
Sve se meni cini da si ti ipak ginekolog i da ti znas ko je gde izasao i na koju stranu...i ko je kopile i ko nije....Po tebi je ISus kopile...pa nazdravlje...a to kazes ti ili oni tvoji.???

Učinilo mi se za trenutak da vidim kod tebe izvesnu netrpeljivost. :mrgreen:

Ajmo polako. Voleo bih da čujem šta ti misliš. Kude je izašo Isus?
Ondak bi teo da znam, ako može, koja bi bila definicija kopileta.
I još bi teo da znam koji su to moji? :)

Пркос
29-10-2010, 22:34
Netrpeljivost prema takvim kvalifikacijama(ISUS KOPILE) si odlicno primetio..Verovatno i sam znas da je Marija bila devica po zacecu a ne po rodjenju Isusa samo sto ti imas svoje teorije iz svog "sabirnog centra" informacija ,a koje su apsolutno me ne zanimaju...

Zazijavalo
29-10-2010, 22:39
Netrpeljivost prema takvim kvalifikacijama(ISUS KOPILE) si odlicno primetio..Verovatno i sam znas da je Marija bila devica po zacecu a ne po rodjenju Isusa samo sto ti imas svoje teorije iz svog "sabirnog centra" informacija ,a koje su apsolutno me ne zanimaju...
Pa sad... tehnički je bila devica. Oće to kod petinga.
Inače, nije obavezno da te interesuje ono što pišem. Možeš da preskočiš. A ne moraš. Kako oćeš. :)

kojica
29-10-2010, 22:41
Molim da se ne napada ličnost sagovornika u nedostatku argumenata.
Svako je slobodan da iznese svoje mišljenje o temi, a o sagovorniku na pp.

Пркос
29-10-2010, 22:44
Izgleda da se u peting naj bolje razumes a to je na temi sex ...Ti si probao pa si video da nije devica...To mi govori apsolutna tvrdnja koju iznosis i naravno ,stobom sam upravo zavrsila diskusiju....

Zazijavalo
29-10-2010, 22:47
... Verovatno i sam znas da je Marija bila devica po zacecu a ne po rodjenju Isusa
Zapravo, ne znam. Znam da postoji crkvena dogma koja govori upravo obrnuto. Biće da si ti neki moderni jeretik. :)

Пркос
29-10-2010, 22:47
Molim da se ne napada ličnost sagovornika u nedostatku argumenata.
Svako je slobodan da iznese svoje mišljenje o temi, a o sagovorniku na pp.

Sagovornik vredja hriscanstvo i nas hriscane -to je dozvoljeno???

Zazijavalo
29-10-2010, 22:50
Izgleda da se u peting naj bolje razumes a to je na temi sex ...Ti si probao pa si video da nije devica...To mi govori apsolutna tvrdnja koju iznosis i naravno ,stobom sam upravo zavrsila diskusiju....

Iz seksa se đeca rađaju. Ovde raspravljamo da li se rađaju i bez seksa.
Svakako nisam probao. Čim sam naišao na devicu, ja sam se oženio i prilično sam siguran da nije u pitanju osoba na koju si ti mislila. :)

Zazijavalo
29-10-2010, 22:51
Sagovornik vredja hriscanstvo i nas hriscane -to je dozvoljeno???

Može se uvrediti osoba ili društvena grupa. Ne može se uvrediti ideja.
A kako sam to uvredio hrišćane - pojma nemam. :neutral:

Bisernica
29-10-2010, 22:56
Može se uvrediti osoba ili društvena grupa. Ne može se uvrediti ideja.
A kako sam to uvredio hrišćane - pojma nemam. :neutral:

Kolega,može se uvrediti osoba ili društvena grupa - hrišćani su društvena grupa kojoj i sama pripadam ,
i recimo da si ih uvredio tvrdnjama koje iznosiš kao da su naučno dokazane.
Da si ih izneo na način da navedeš kako postoje dileme i rasprave na tu temu,tada bi već drugačije izgledalo.
Ukoliko sam imaš takve stavove i veruješ u njih,onda je elementarna tolerantnost zadržati ih za sebe u
prisustvu onih koje bi takvi stavovi vredjali.
Ja mnogo što šta mislim o Jehovinim svedocima,i pripadnicima drugih veroispovesti,ali u skladu sa sopstvenim
verovanjima,ne iznosim ih na način da pobijam njihovo verovanje kao neispravno i ističem sopstveno,
bilo verovanje ili negiranje vere.

dr.Kadžija
29-10-2010, 22:58
kolko vidim, temu je preciznije trebalo nazvati - koliko znate o izmišljenim likovima i njihovim dogodovštinama iz starog i novog zaveta :lol:

kojica
29-10-2010, 23:03
Kolega,može se uvrediti osoba ili društvena grupa - hrišćani su društvena grupa kojoj i sama pripadam ,
i recimo da si ih uvredio tvrdnjama koje iznosiš kao da su naučno dokazane.
Da si ih izneo na način da navedeš kako postoje dileme i rasprave na tu temu,tada bi već drugačije izgledalo.
Ukoliko sam imaš takve stavove i veruješ u njih,onda je elementarna tolerantnost zadržati ih za sebe u
prisustvu onih koje bi takvi stavovi vredjali.
Ja mnogo što šta mislim o Jehovinim svedocima,i pripadnicima drugih veroispovesti,ali u skladu sa sopstvenim
verovanjima,ne iznosim ih na način da pobijam njihovo verovanje kao neispravno i ističem sopstveno,
bilo verovanje ili negiranje vere.

U prisustvu kažeš?
Pa oklen da znamo ko je ovde sve prisutan?
Zamisli da muslimani čitaju šta pišeš i nađu se smrtno uvređeni onime što pišeš,
jer je u suprotnosti sa onim u šta oni veruju.
Iznošenjem stava o sopstvenoj veri, vređaš sve ostale grupe, bili oni muslimani ili ateisti.
Dakle Biso, ovo ti je taktički skroz pogrešno.

Zazijavalo
29-10-2010, 23:07
Kolega,može se uvrediti osoba ili društvena grupa - hrišćani su društvena grupa kojoj i sama pripadam ,
Pa sad... Jevreji veruju da je ideja o Isusu kao božjem sinu krajnje bogohulna. Muslimani veruju da nije bio više od proroka. Stvar se dodatno komplikuje time da je bog zajednički. No, ne vidim da hrišćani iz obzira prema drugim verama ograničavaju na vršenje obreda u svojim crkvama, već vrlo glasno popularizuju svoju veru gde god stignu, bez obzira koliko to moglo smetati vernicima drugih vera.


i recimo da si ih uvredio tvrdnjama koje iznosiš kao da su naučno dokazane.
Da si ih izneo na način da navedeš kako postoje dileme i rasprave na tu temu,tada bi već drugačije izgledalo.
Ovde diskutujemo. Možeš slobodno da pokušaš da dokažeš da se radi o dilemama, a ne o solidnim stavovima.


Ukoliko sam imaš takve stavove i veruješ u njih,onda je elementarna tolerantnost zadržati ih za sebe u
prisustvu onih koje bi takvi stavovi vredjali.
Ja nemam obavezu da budem "elementarno tolerantan", ma šta to značilo. A pogotovo ne mogu birati društvo na internetu. Bilo bi malo preterano da se uključim u forum, a onda ćutim zato što bi se tu mogao nači neki hrišćanin, Ciganin, peder, policajac, Slovenac, plavuša, obućar, fudbaler, ili pripadnik neke druge grupe koja bi se možda mogla osećati pogođenom.


Ja mnogo što šta mislim o Jehovinim svedocima,i pripadnicima drugih veroispovesti,ali u skladu sa sopstvenim
verovanjima,ne iznosim ih na način da pobijam njihovo verovanje kao neispravno i ističem sopstveno,
bilo verovanje ili negiranje vere.
To bi zaista bilo krajnje nesmotreno s tvoje strane. Jer sa Jehovinim svedocima i pripadnicima drugih vera deliš mnogo više nego što ti prija da priznaš. :)

dr.Kadžija
29-10-2010, 23:07
Kolega,može se uvrediti osoba ili društvena grupa - hrišćani su društvena grupa kojoj i sama pripadam ,
i recimo da si ih uvredio tvrdnjama koje iznosiš kao da su naučno dokazane.
Da si ih izneo na način da navedeš kako postoje dileme i rasprave na tu temu,tada bi već drugačije izgledalo.
Ukoliko sam imaš takve stavove i veruješ u njih,onda je elementarna tolerantnost zadržati ih za sebe u
prisustvu onih koje bi takvi stavovi vredjali.
Ja mnogo što šta mislim o Jehovinim svedocima,i pripadnicima drugih veroispovesti,ali u skladu sa sopstvenim
verovanjima,ne iznosim ih na način da pobijam njihovo verovanje kao neispravno i ističem sopstveno,
bilo verovanje ili negiranje vere.

Hrišćani su sekta po svakoj do sada poznatoj definiciji. Činjenica da su najmasovnija sekta ih ne čini društvenom grupom.

Bisernica
29-10-2010, 23:07
U prisustvu kažeš?
Pa oklen da znamo ko je ovde sve prisutan?
Zamisli da muslimani čitaju šta pišeš i nađu se smrtno uvređeni onime što pišeš,
jer je u suprotnosti sa onim u šta oni veruju.
Iznošenjem stava o sopstvenoj veri, vređaš sve ostale grupe, bili oni muslimani ili ateisti.
Dakle Biso, ovo ti je taktički skroz pogrešno.

Ovde nema taktike kojice .
Ne znam da li si nekad pročitala da sam ja na religiji pisala bilo šta što zalazi u domen negiranja bilo čije vere ?? Zašto ? Baš zato što ne znam ko je koje veroispovesti i ne pitam ,jer iskreno,dozvoljavam da svak bira u šta će verovati.
Ako pišem o nečem onda predpostavljam da nas ima sa *raznih strana* i vodim računa da nekome ne nagazim na žulj.
Ukoliko se nadje ijedan takav post koji sam ja napisala onda ću prihvatiti da je ovo taktika .
Napisano je uopšteno,ja se nisam našla uvredjenom,jer iskreno verujem u Isusovo učenje,i kada ti neko raspali jedan ti mu poturi i drugi !

Zazijavalo
29-10-2010, 23:08
kolko vidim, temu je preciznije trebalo nazvati - koliko znate o izmišljenim likovima i njihovim dogodovštinama iz starog i novog zaveta :lol:

temu je postavila plavuša... :neutral:

Bisernica
29-10-2010, 23:10
Hrišćani su sekta po svakoj do sada poznatoj definiciji. Činjenica da su najmasovnija sekta ih ne čini društvenom grupom.

Doktore,a zar i sekte nisu društvene grupe - zatvorene doduše,ali ipak grupe ?!
Ili ja ne pravim dobru pojmovnu razliku ?!

dr.Kadžija
29-10-2010, 23:10
temu je postavila plavuša... :neutral:

...opet izvrćeš kontekst izrečenog :lol:

kojica
29-10-2010, 23:12
Ovde nema taktike kojice .
Ne znam da li si nekad pročitala da sam ja na religiji pisala bilo šta što zalazi u domen negiranja bilo čije vere ?? Zašto ? Baš zato što ne znam ko je koje veroispovesti i ne pitam ,jer iskreno,dozvoljavam da svak bira u šta će verovati.
Ako pišem o nečem onda predpostavljam da nas ima sa *raznih strana* i vodim računa da nekome ne nagazim na žulj.
Ukoliko se nadje ijedan takav post koji sam ja napisala onda ću prihvatiti da je ovo taktika .
Napisano je uopšteno,ja se nisam našla uvredjenom,jer iskreno verujem u isusovo učenje,i kada ti neko raspali jedan ti mu poturi i drugi !
Ma što se za nesrećnu taktiku uvati. To mi jedina neozbiljna rečenica u postu,
a stvarno sam se trudila da ceo bude ozbiljan. :raz_067:
Ispravno bi bilo mesto taktički staviti logički.
Ostalo ostaje isto. I ja sam sigurna da se uz malo dobre volje svi ovde na temi možemo razumeti i dogovoriti.

Ajmo dalje..

Pitanja.. :palac:

dr.Kadžija
29-10-2010, 23:12
Doktore,a zar i sekte nisu društvene grupe - zatvorene doduše,ali ipak grupe ?!
Ili ja ne pravim dobru pojmovnu razliku ?!

Terminološki jesu, to je nesporno, no često se u diskusiji previđa činjenica da je sekta, u tom sam kontekstu dao komentar.

kojica
29-10-2010, 23:14
...opet izvrćeš kontekst izrečenog :lol:

Dotore, este li ovde u svojstvu postavljača pitanja ili odgovarača na pitanja.
Treće ne postoji.

Ili ću ja učiniti da ne postoji. :lol:

Zazijavalo
29-10-2010, 23:15
Pa, evo, ja sam pitao što je poneo telo za sobom. Misim, jel mu trebalo za stalno? A ako nije di ga je ostavio. Jer, beše se uputio na nebo. A još od Gagarina znamo da je nebo prilično negostoljubiva sredina za telo.

Bisernica
29-10-2010, 23:16
Pa sad... Jevreji veruju da je ideja o Isusu kao božjem sinu krajnje bogohulna. Muslimani veruju da nije bio više od proroka. Stvar se dodatno komplikuje time da je bog zajednički. No, ne vidim da hrišćani iz obzira prema drugim verama ograničavaju na vršenje obreda u svojim crkvama, već vrlo glasno popularizuju svoju veru gde god stignu, bez obzira koliko to moglo smetati vernicima drugih vera.


Ovde diskutujemo. Možeš slobodno da pokušaš da dokažeš da se radi o dilemama, a ne o solidnim stavovima.


Ja nemam obavezu da budem "elementarno tolerantan", ma šta to značilo. A pogotovo ne mogu birati društvo na internetu. Bilo bi malo preterano da se uključim u forum, a onda ćutim zato što bi se tu mogao nači neki hrišćanin, Ciganin, peder, policajac, Slovenac, plavuša, obućar, fudbaler, ili pripadnik neke druge grupe koja bi se možda mogla osećati pogođenom.


To bi zaista bilo krajnje nesmotreno s tvoje strane. Jer sa Jehovinim svedocima i pripadnicima drugih vera deliš mnogo više nego što ti prija da priznaš. :)

Od svega ti mogu reći da je najlakše banalizovati.
Forum nije društvena grupa,ali je društvena mreža koja okuplja neke ljude sa sličnim ili istim interesovanjima,i ne vidim zašto se ne bi vodilo računa o tome kakve utiske ostavljamo kod ljudi sa kojima provodimo neko odredjeno vreme,posebno ako je ta grupa ljudi mala i uglavnom odredjena,ne fluktuira.

Sa svim pripadnicima ljudske vrste delim sve ono što nas karakteriše kao vrstu i uopšte nemam problem da delim bilo šta sa pripadnicima bilo koje veroispovesti.
Trudim se da ispoljavanjem tolerancije ispoljavam i poštovanje tudjih kako uverenja tako i osećanja ....e sad,možda sam ja na pogrešnom mestu i sa pogrešnim ljudima u smislu identičnih vrednosti i njihovog delenja,ali ne odustajem od toga da se sve može i drugačije.

причалица
29-10-2010, 23:16
temu je postavila plavuša... :neutral:

:sojka: mada :mirka:

причалица
29-10-2010, 23:17
Pa, evo, ja sam pitao što je poneo telo za sobom. Misim, jel mu trebalo za stalno? A ako nije di ga je ostavio. Jer, beše se uputio na nebo. A još od Gagarina znamo da je nebo prilično negostoljubiva sredina za telo.

pa to nije isto nebo, zazi :)

Bisernica
29-10-2010, 23:18
Ma što se za nesrećnu taktiku uvati. To mi jedina neozbiljna rečenica u postu,
a stvarno sam se trudila da ceo bude ozbiljan. :raz_067:
Ispravno bi bilo mesto taktički staviti logički.
Ostalo ostaje isto. I ja sam sigurna da se uz malo dobre volje svi ovde na temi možemo razumeti i dogovoriti.

Ajmo dalje..

Pitanja.. :palac:

Uvek je i jedino potrebna samo dobra volja,i upravo o tome pisah u predhodnom postu.
Ali ona je *dvosmerna ulica* ,zar ne ?!

dr.Kadžija
29-10-2010, 23:18
Dotore, este li ovde u svojstvu postavljača pitanja ili odgovarača na pitanja.
Treće ne postoji.

Ili ću ja učiniti da ne postoji. :lol:

znaš da uvek mora postojati treće...ako ni zbog čeg drugog, a ono zbog zakona broja 3 :lol:
recimo da samo ovde u svojstvu posmatrača :lol:

причалица
29-10-2010, 23:20
znaš da uvek mora postojati treće...ako ni zbog čeg drugog, a ono zbog zakona broja 3 :lol:
recimo da samo ovde u svojstvu posmatrača :lol:

kakav sad broj 3? na ovoj temi je to samo važeće za Sveto Trojstvo.

kojica
29-10-2010, 23:21
Uvek je i jedino potrebna samo dobra volja,i upravo o tome pisah u predhodnom postu.
Ali ona je *dvosmerna ulica* ,zar ne ?!

Naravno. Evo ja vas sa puno dobre volje puštam da nastavite sa temom.

:g:

:)


znaš da uvek mora postojati treće...ako ni zbog čeg drugog, a ono zbog zakona broja 3 :lol:
recimo da samo ovde u svojstvu posmatrača :lol:
Znala sam da ćeš ovo reći čim sam kliknula na pošalji odgovor.
Al kasno...:raz_067:

Pomozi malo oko odgovora.

kojica
29-10-2010, 23:22
kakav sad broj 3? na ovoj temi je to samo važeće za Sveto Trojstvo.

E ovo nije loše pitanje.

Da li je trojstvo hrišćanska doktrina? :)

dr.Kadžija
29-10-2010, 23:23
kakav sad broj 3? na ovoj temi je to samo važeće za Sveto Trojstvo.

jeste pričalice, sveto trojstvo je simboličan, za vernike skrojen, prikaz tog kosmičkog zakona :)

причалица
29-10-2010, 23:23
Ili ću ja učiniti da ne postoji. :lol:

:ljutko:


jeste pričalice, sveto trojstvo je simboličan, za vernike skrojen, prikaz tog kosmičkog zakona :)

ne verujem u te tvoj pričaljke oko brojeva, tako da...:cao:

Zazijavalo
29-10-2010, 23:24
[QUOTE=Bisernica;75085]
Forum nije društvena grupa,ali je društvena mreža koja okuplja neke ljude sa sličnim ili istim interesovanjima,i ne vidim zašto se ne bi vodilo računa o tome kakve utiske iostavljamo kod ljudi sa kojima provodimo neko odredjeno vreme,pposebno ako je ta grupa ljudi mala i uglavnom odredjena,ne fluktuira.
Zato što utisak nije sve. Važna je suština o kojoj se diksutuje.
A to kakav utisak ćemo ostaviti... Trenutno mi pada na um jedino izreka konjičkih oficira "ko se suviše boji da će izgubiti čast, obično je nikada ni ne stekne".


Sa svim pripadnicima ljudske vrste delim sve ono što nas karakteriše kao vrstu i uopšte nemam problem da delim bilo šta sa pripadnicima bilo koje veroispovesti.
Jeste. Spremna si svašta da podeliš sa pripadnicima bilo koje veroispovesti. No, nisi spremna na toleranciju kada je u pitanju ateistički pogled. :)

Nego, imaš li ti kakvo tumačenje oko ovog nestanka Tela, ili nam samo trošiš prostor objašnjavanjem svoje tolerancije? :)

причалица
29-10-2010, 23:26
:sojka: dakle, prepiranje oko začeća.

Bisernica
29-10-2010, 23:30
[QUOTE]
Zato što utisak nije sve. Važna je suština o kojoj se diksutuje.
A to kakav utisak ćemo ostaviti... Trenutno mi pada na um jedino izreka konjičkih oficira "ko se suviše boji da će izgubiti čast, obično je nikada ni ne stekne".


Jeste. Spremna si svašta da podeliš sa pripadnicima bilo koje veroispovesti. No, nisi spremna na toleranciju kada je u pitanju ateistički pogled. :)

Nego, imaš li ti kakvo tumačenje oko ovog nestanka Tela, ili nam samo trošiš prostor objašnjavanjem svoje tolerancije? :)

Tolerišem sve i svakoga,pa i ateiste.
I način iznošenja stavova je tolerancija.
Tebi je na niskom nivou.
Ne želiš da razumeš,i to je tvoje pravo.
Sa onima sa kojima se ne razumem ,ili ne žele da rezumeju zaista nema svrhe zauzimati prostor.

dr.Kadžija
29-10-2010, 23:31
:ljutko:



ne verujem u te tvoj pričaljke oko brojeva, tako da...:cao:

znam :lol:, to je zato što operišeš u dualističkom svetu, pa nešto i nisi često u prilici da pojmiš da svaka tebi poznata i nepoznata pojava i događaj nastaju kao rezultat dejstva tri sile, tri energije, tri principa - aktivne, pasivne i neutralne. To je zakon broja 3, i gde god da se okreneš, on je svuda ispoljen :)

причалица
29-10-2010, 23:32
:sojka: dakle, prepiranje oko začeća.

ah, pogrešno sam pročitala...nija zaćeće u pitanju nego smrt.
i lepo je od zazija što Telo piše velikim slovom, u ovom slučaju.


znam :lol:, to je zato što operišeš u dualističkom svetu, pa nešto i nisi često u prilici da pojmiš da svaka tebi poznata i nepoznata pojava i događaj nastaju kao rezultat dejstva tri sile, tri energije, tri principa - aktivne, pasivne i neutralne. To je zakon broja 3, i gde god da se okreneš, on je svuda ispoljen :)

omašio si temu.
p.s moj prostor je n-ti prostor, tako da nemoj da mi podmećeš prost broj, majke ti.

Zazijavalo
29-10-2010, 23:33
:sojka: mada :mirka:
:raz_067: :radenska:


pa to nije isto nebo, zazi :)
O, jeste. Isto je.
Definisano je ovde:
Он седи над кругом земаљским, и њени су Му становници као скакавци; Он је разастро небеса као платно и разапео их као шатор за стан.
(Isaija 40.22)

dr.Kadžija
29-10-2010, 23:38
omašio si temu.
p.s moj prostor je n-ti prostor, tako da nemoj da mi podmećeš prost broj, majke ti.

ok :)...u n-tom prostoru furaš dualizam :lol:
p.s. nisam omašio temu, to se zove proširivanje uvida :lol:

причалица
29-10-2010, 23:39
ok :)...u n-tom prostoru furaš dualizam :lol:
p.s. nisam omašio temu, to se zove proširivanje uvida :lol:

aj postavi pitanje iz novog ili starog zaveta, umesto što palamudiš o brojevima.

Zazijavalo
29-10-2010, 23:41
A da neko odgovori na već postavljena pitanja bez grickanja Zazijavala?

причалица
29-10-2010, 23:42
a koje beše poslednje? pitanje, missim.

Zazijavalo
29-10-2010, 23:44
Što je Isus uzo telo sa sobom kad je odlazio u nebesa?
Da li ga i danas koristi?
Ako ne, di ga je ostavio?

dr.Kadžija
29-10-2010, 23:47
aj postavi pitanje iz novog ili starog zaveta, umesto što palamudiš o brojevima.

:lol:
...a da postavim jedno teško ili dva malo lakša? :lol:

причалица
29-10-2010, 23:49
:lol:
...a da postavim jedno teško ili dva malo lakša? :lol:

ne, nego tri srednja.

dr.Kadžija
29-10-2010, 23:58
ne, nego tri srednja.

aha...misliš nešto ovako kao što je zazi učinio u postu #97 :lol:
pa ajd :lol:

1. ko je i kada napisao novi zavet?
2. kada je iz biblije izbačeno poglavlje o reinkarnaciji?
3. koja ili kakva muka je naterala grupu odraslih osoba da život i doživljaje izmišljenih likova posmatra, shvata i komentariše kao stvarnost prošlosti? :lol:

mona
30-10-2010, 00:07
Što je Isus uzo telo sa sobom kad je odlazio u nebesa?
Da li ga i danas koristi?
Ako ne, di ga je ostavio?

Isus je Bozji SIn, duhovno bice kao i njegov Otac Bog Jehova. :)
Bio je eonima godina na nebu kod Oca pre nego sto je poslat na zemlju...
Umro je nazemlji sa svoje 33 godine a prilikom smrti telo propada...
Kad je umro posle 3 dana je vaskrsnut na nebo kod Oca, Otac ga je vaskrsao na nebo...
Od tada je na nebu kod Oca Jehove i tamo ce biti vecno... Kada je vaskrsao na nebo, dobio je od Oca besmrtnost...
:stidljiva:

Zazijavalo
30-10-2010, 00:09
Isus je Bozji SIn, duhovno bice kao i njegov Otac Bog Jehova. :)
Bio je eonima godina na nebu kod Oca pre nego sto je poslat na zemlju...
Umro je nazemlji sa svoje 33 godine a prilikom smrti telo propada...
Kad je umro posle 3 dana je vaskrsnut na nebo kod Oca, Otac ga je vaskrsao na nebo...
Od tada je na nebu kod Oca Jehove i tamo ce biti vecno... Kada je vaskrsao na nebo, dobio je od Oca besmrtnost...
:stidljiva:
Ne propada telo prilikom smrti, nego se rapsada godinama kasnije. Šest-sedam godina kod običnih ljdi, a kod kožara više jer im je koža uštavljena njihovim zanatom, ako je verovati Šekspiru.

A zašto tela nije bilo odma sabajle, rad bih bio znati.

dr.Kadžija
30-10-2010, 00:12
A zašto tela nije bilo odma sabajle, rad bih bio znati.

http://razbibriga.net/imported/2010/10/csimiami-1.jpg
:lol:

mona
30-10-2010, 00:18
Ne propada telo prilikom smrti, nego se rapsada godinama kasnije. Šest-sedam godina kod običnih ljdi, a kod kožara više jer im je koža uštavljena njihovim zanatom, ako je verovati Šekspiru.

A zašto tela nije bilo odma sabajle, rad bih bio znati.
Rekla sam propada, i to je tacno :)
Nisam ni rekla odjednom...
nebitno koliko, jer nema zivota vise u telu... ono odlazi u prah...

a drugi deo pitanja ne znam dal sam shvatila :huh:
Isus Hrist kao Bozji sin je stvoren kao duhovno bice i zivi kao duhovno bice kod Oca.... vecno...
I to je njegovo prirodno stanje...
Samo je jedno kratko vreme bio prenet na zemlju da bi ispunio Bozju nameru...
Da da zivot za otkup greha covecanstva. :)

:heart:

Zazijavalo
30-10-2010, 00:22
Pa je bitno.
Jer piše

Није овде: јер устаде као што је казао. Ходите да видите место где је лежао Господ.
(Mat. 28.6)
Anđeo ne kaže "Ходите да видите Господа у праху". :)

Da ne pričam da je telo koje ustaje sad i ide dosta živhano za jeno telo bez života.

Zazijavalo
30-10-2010, 20:53
I sad... Znate onu scenu kad Isus narani pet iljada ljudi sa pet hlebova i dve girice.
Znači, bili su u pustinji, a na mestu gde su ručkali bilo je mnogo trave.

Pa to, sad, se mislim i oćem da pitam... Šta je radilo mnogo trave u pustinji? :undecided:

mona
30-10-2010, 21:05
ko je rekao da je to bilo u pustinji :undecided:

Zazijavalo
30-10-2010, 22:01
А дан стаде нагињати. Тада приступише дванаесторица и рекоше Му: Отпусти народ, нека иду на конак у околна села и паланке, и нек нађу јела, јер смо овде у пустињи.
(Luka 9.12)

mona
30-10-2010, 22:08
Zazi samo je los prevod... Isusovi ucenicii su se osamili a nisu bili u pustinji...

tacan prevod je da su "na usamljenom mestu" a ne pustinji... Luka 9 :12

Bibli su samo van grada...

Zazijavalo
30-10-2010, 22:13
A, loš prevod. Vrlo verovatno. To mnogo objašnjava.

Jer, nisu sa sobom imali ribe, no kitove, no prevod je bio loš. I onda je sasvim logično kako je pet iljada ljudi naranjeno sa dva kita i pet lebova. Sad je jasno i kako je ostalo dvanaest kotarica hrane. Nije lako pojesti dva kita i pet lebova.

Fala, Mona. :radenska:

mona
30-10-2010, 22:13
nema na cemu Zazi :radenska:

evo jedan prevod ovako kaze Novi zavet (DS)
Prev. dr Dimitrije Stefanović (1934)
Luka 9:12
12 A dan poče naginjati. Tada pristupiše dvanaestorica i rekoše mu: Otpusti narod, neka ide u okolna sela i majure da nađu krova i hrane, jer smo ovde u pustom kraju.

evo ovde ima razlicitih prevoda uvek treba uporediti prevode....

12 A dan poče naginjati. Tada pristupiše dvanaestorica i rekoše mu: Otpusti narod, neka ide u okolna sela i majure da nađu krova i hrane, jer smo ovde u pustom kraju...

naravno nas prevod je najtacniji :)

kojica
30-10-2010, 23:10
Pa je bitno.
Jer piše

Није овде: јер устаде као што је казао. Ходите да видите место где је лежао Господ.
(Mat. 28.6)
Anđeo ne kaže "Ходите да видите Господа у праху". :)

Da ne pričam da je telo koje ustaje sad i ide dosta živhano za jeno telo bez života.

Ne brini. U seldećem izdanju i ovo će biti greška u prevodu. :raz_067:

Zazijavalo
30-10-2010, 23:14
Jel? Ondak mi je znatno lakše. Drago mi je da sam doprineo. :mrgreen:

причалица
31-10-2010, 07:31
nema na cemu Zazi :radenska:

evo jedan prevod ovako kaze Novi zavet (DS)
Prev. dr Dimitrije Stefanović (1934)
Luka 9:12
12 A dan poče naginjati. Tada pristupiše dvanaestorica i rekoše mu: Otpusti narod, neka ide u okolna sela i majure da nađu krova i hrane, jer smo ovde u pustom kraju.

evo ovde ima razlicitih prevoda uvek treba uporediti prevode....

12 A dan poče naginjati. Tada pristupiše dvanaestorica i rekoše mu: Otpusti narod, neka ide u okolna sela i majure da nađu krova i hrane, jer smo ovde u pustom kraju...

naravno nas prevod je najtacniji :)

ne kapiram u čemu je razlika? u 3 tačke?

Zazijavalo
31-10-2010, 16:25
Ovde postoji jedna stvar koja bi da se sakrije. Naime, u sva četer Jevanđelja jako se insistira na toj travi. Ni jedan jevanđelista nie omako da pomene tu travu, mada za osnovno značenje priče nema nikakvog značaja. Mnogo značajnije stvari prikazivane su u Jevanđeljima znatno površnije.

Dobroo...

Da se vratimo na ribe. Kakve su to ribe koje mož da prođu kroz pet iljada ruku i da se svi zasite i opet da ostane? I za čiju konzumaciju, ovaj... je poželjno da bude trave.
Pa, lako je... To su ribe koje se ne troše. :)
Kolko je ostalo? Dvanaest kotarica iliti 100-120 kg. Odnosno, 50-60 kg komad. Koliko je bilo i na početku.

Interesantan je inače bio i način... konzumacije. Ribe. Rulja je izdeljena u grupe od po 50 (mada beše Marko reče po sto i po pedeset). I ova indikacija ne omanjuje ni u jenom Jevanđelju. Zašto je to važno?
Zato što pokazuje da je riba konzumirana grupno.

причалица
31-10-2010, 17:54
kako to misliš - grupno?

Zazijavalo
31-10-2010, 17:56
U grupama od pedeset.

Јер беше људи око пет хиљада. Али Он рече ученицима својим: Посадите их на гомиле по педесет.
(Luka 9.14)

причалица
31-10-2010, 17:57
pa normalno...i odeljenja imaju po trijes đaka, a to je sad - u urbana vremena. šta je tu čudno?

Zazijavalo
31-10-2010, 17:59
Da, al ovo je bilo pošto je čas završen. Kad je trebalo da ovaj... konzumiraju. Ribe. :)

причалица
31-10-2010, 18:19
Da, al ovo je bilo pošto je čas završen. Kad je trebalo da ovaj... konzumiraju. Ribe. :)

pa ti se samo zevzečiš.

Zazijavalo
31-10-2010, 20:24
Ja se zevzečim?! :eek:
Ti ne vataš beleške, literaturu nisi pipnula, a meni prebacuješ. :huh:

Daklem, nakon dugotrajnog dana ispunjenog predavanjima (koje su držali džumle, a oni koji su bili bliže prenosili su onima koji su bili dalje i sve tako), dvanaestorica ukapiraju da je narod gladan (ne kažu čega). I onda su organizovali konzumaciju, tako da su posedali po pedeset i onda su dve ribe išle od ruke do ruke i od grupe do grupe, dok svi nisu bili zadovoljeni.

Literatura:
Matej glava 14
Marko, glava 6
Luka, glava 9
Jovan, glava 6

причалица
31-10-2010, 20:25
ma daj, zazi...dve ribe...:raz_128: nije valjda da veruješ u to?

Kovač
31-10-2010, 20:26
Mirko 3,1
Slavko 4,5
:)

причалица
31-10-2010, 20:26
i kapetan dragan 4.1.

Zazijavalo
31-10-2010, 20:27
Irelevantno je da li ja verujem. Tako je napisano.
A ako to nije tačno, onda možemo razmotriti šta još nije tačno.

причалица
31-10-2010, 20:28
Irelevantno je da li ja verujem. Tako je napisano.
A ako to nije tačno, onda možemo razmotriti šta još nije tačno.

čekaj, ako ne veruješ da su se ljudi nahranili, onda je potpuno bezveze da razmišljam o 2 ribe koje je štrpkalo 50 ljudi...

Sale
31-10-2010, 20:29
totenhem - inter 1 2,55

Kovač
31-10-2010, 20:30
Irelevantno je da li ja verujem. Tako je napisano.
A ako to nije tačno, onda možemo razmotriti šta još nije tačno.

Zazi,Biblija sadrži neke istine,ali je prenatrpana što no kažu zaštićenim svedocima irelevantnim podacima.
Kao ono kad su deca zezala ćelavog proroka a on napujdao medveda na njih.

причалица
31-10-2010, 20:30
totenhem - inter 1 2,55

missim da si pogrešno informisan. bilo je 4:3.

Zazijavalo
31-10-2010, 20:31
Moja toerija je da ljudi nisu štrpkali, već su ovaj štipkali. Ribe.
A dve ribe mogu da narane 5000 ljudi i bukvalno. Ako su u pitanju kitovi. Jer onda nije bilo jehovinih svedoka da štancuju precizne prevode, pa je umesto kitpisalo riba. :)

Sale
31-10-2010, 20:33
missim da si pogrešno informisan. bilo je 4:3.
ne. kvota na keca je bila je 2,55

причалица
31-10-2010, 20:34
ne. kvota na keca je bila je 2,55

ne pričam o kvotama, sale, bwe :g:


Moja toerija je da ljudi nisu štrpkali, već su ovaj štipkali. Ribe.
A dve ribe mogu da narane 5000 ljudi i bukvalno. Ako su u pitanju kitovi. Jer onda nije bilo jehovinih svedoka da štancuju precizne prevode, pa je umesto kitpisalo riba. :)

kitovi? odakle kitovi tamo, majke ti mile?

Zazijavalo
31-10-2010, 20:35
Zazi,Biblija sadrži neke istine,ali je prenatrpana što no kažu zaštićenim svedocima irelevantnim podacima.
Kao ono kad su deca zezala ćelavog proroka a on napujdao medveda na njih.

Upravo o tome govorim.
Čak ni o vremenu smrti glavnog lika ne postoji konsnzus, mada je u pitanju navodno bila javna stvar koju su videle hiljade.
No, jedan beznačajan podatak, kao što je travnatost terena na kojem je konzumirana sporna riba doslovno je prenet u svako jevanđelje. :)

Kovač
31-10-2010, 20:36
Moja toerija je da ljudi nisu štrpkali, već su ovaj štipkali. Ribe.
A dve ribe mogu da narane 5000 ljudi i bukvalno. Ako su u pitanju kitovi. Jer onda nije bilo jehovinih svedoka da štancuju precizne prevode, pa je umesto kitpisalo riba. :)

Eto,misterija rešena,prevod je pogrešan.
Mislim,zamisli da je napisano"I zadovoljio je 5000 ljudi zahvaljujući dva kita"

причалица
31-10-2010, 20:37
Eto,misterija rešena,prevod je pogrešan.
Mislim,zamisli da je napisano"I zadovoljio je 5000 ljudi zahvaljujući dva kita"

mislim da ste pereterali ovaj put.:rumenko:

Zazijavalo
31-10-2010, 20:38
:raz_067:
To bi bilo pravo čudo. 2 kita na 5000 ljudi. :mrgreen:
:eek:
Ljudi? :huh:

A kako objašnjavaš da je ostalo 12 kotarica? :pusi:

Kovač
31-10-2010, 20:38
mislim da ste pereterali ovaj put.:rumenko:

Ček,greška sad ne mogu ispraviti kad si me citirala,hteo sam napisati dva kita. :rumenko:

причалица
31-10-2010, 20:40
A kako objašnjavaš da je ostalo 12 kotarica? :pusi:

e, a što baš 12 kotarica bre?

Zazijavalo
31-10-2010, 20:40
U "Bibliji za decu" piše "a trava je bila visoka na onom mestu". :)

причалица
31-10-2010, 20:41
U "Bibliji za decu" piše "a trava je bila visoka na onom mestu". :)

ti čitaš sve biblije koje izađu ispod prese?
ih.

Kovač
31-10-2010, 20:43
U "Bibliji za decu" piše "a trava je bila visoka na onom mestu". :)

:raz_067:
Gde je Mona da obrazloži?

Zazijavalo
31-10-2010, 20:44
e, a što baš 12 kotarica bre?

Tako piše u ovaj... izveštaju.
И једоше сви, и наситише се, и накупише комада што претече дванаест котарица пуних.
(Matej 14.20)
Gore sam izneo teoriju - to je nekih 100-120 kg, što bi odgovarali težini dve ribe od po 50-60 kg.

причалица
31-10-2010, 20:44
:facepalm:

a što baš 12?

Zazijavalo
31-10-2010, 20:45
ti čitaš sve biblije koje izađu ispod prese?
ih.

Bibliju za decu poturili su mojoj deci u školi. Državnoj. :angry:

Zazijavalo
31-10-2010, 20:46
:facepalm:

a što baš 12?

Zato što je to jedno tuce. :pusi:

A na kolko ti procenjuješ težinu jene ribe kadre da zadovolji 2500 ljudi, a da joj ništa ne fali? :pusi:

Tibi
31-10-2010, 20:46
Tako piše u ovaj... izveštaju.
И једоше сви, и наситише се, и накупише комада што претече дванаест котарица пуних.
(Matej 14.20)
Gore sam izneo teoriju - to je nekih 100-120 kg, što bi odgovarali težini dve ribe od po 50-60 kg.
Tebi to slabo ide danas Zazi, sve do Rubensa se riba nije smatrala ribom ispod osamdeset kile:raz_088:

причалица
31-10-2010, 20:49
Tebi to slabo ide danas Zazi, sve do Rubensa se riba nije smatrala ribom ispod osamdeset kile:raz_088:

e, ovo ti ne verujem.


Zato što je to jedno tuce. :pusi:

A na kolko ti procenjuješ težinu jene ribe kadre da zadovolji 2500 ljudi, a da joj ništa ne fali? :pusi:

pa ne procenjujem težinu (masu :sojka:) jedne ribe, u tome je stvar.

Zazijavalo
31-10-2010, 20:49
Pa mora da bude kalo nakon 2500 konzumacija. :neutral:

Sale
31-10-2010, 20:51
možda su dve vrste ribe, a ne dve ribe. bela i plava recimo. rečna i morska
mism omaška u prevodu.

i pet vrste leba
beli, polubeli, ražani, crni i bakin

причалица
31-10-2010, 20:52
možda su dve vrste ribe, a ne dve ribe. bela i plava recimo. rečna i morska
mism omaška u prevodu.

i pet vrste leba
beli, polubeli, ražani, crni i bakin

sale, ti si genije interpretacije.:) fali ti samo još onaj ''beogradski'' 'leba.

Sale
31-10-2010, 20:54
ne volim beogracki. nervira me što je isti ko bakin a skuplji
i kad god malo okasnim nema bakinog a iz principa neću duznem beogracki

kojica
01-11-2010, 08:30
Ko je Lilit?

Zazijavalo
01-11-2010, 08:38
Adamova ljubavnica.

dr.Kadžija
01-11-2010, 12:03
a evo je tema... :lol:

setih se sada zazi da ti nisam odgovorio ono veče na pitanja tvoja koja se tiču tela isusovog, a koja te očigledno okupiraju ili proganjaju :lol:
Naravno, direktan odgovor na tacni nećeš dobiti ni od koga, pa ni od mene :lol:....ali u traženju odgovora na tvoje pitanje imaš tri mogućnosti:

1. da prihvatiš doslovce fantazmagoričnu bajku ispričanu u bibliji, i da, na osnovu doslovnog shvatanja biblije, postavljaš isto tako fantazmagorična pitanja o telu isusovom, i šta se desilo sa njim
2. da kreneš putem teorije da je isus zaista postojao, ali da nije razapet kao što biblija kaže...tu ćeš traženjem stići do odgovora da je isus umro u 117. godini života i sahranjen je na granici nepala i kašmira
3. da kreneš putem teorije da je biblija izmišljeno bajkovito štivo, kao što su i većina glavnih likova izmišljeni, pa će ti samim time postati besmisleno tražiti odgovor šta se zbilo sa telom nekog lika iz bajke :lol:

Po meni je najprihvatljivija teorija da je izmišljeno, jer osim par šturih posrednih dokaza, ne postoji niti jedan koji bi makar nagovestio postojanje bilo kojeg od glavnih biblijskih likova bitnih za priču i današnje shvatanje hrišćanstva.

dr.Kadžija
01-11-2010, 12:07
Ko je Lilit?

Lilit je sumersko da kažem božanstvo, a posle je uvođeno, kao i svi ostali bogovi, u ostale religije ili priče koje okružuju te religije, pa je tako lilit postala poznata i kao adamova ljubavnica :lol:

Zazijavalo
01-11-2010, 13:09
O, pa ja imam prilično jasnu ideju o ovim stvarima.
Recimo, za mene je vrlo verovatno da je Isus bio postojeći lik (što ne znači da je bio nešto više od Dejvida Koperfilda onog vremena :mrgreen:), a imam i razloge zašto to mislim.

No, ovde nisam ja važan. Jerbo ja se bavim nekom vrstom... frakcione destilacije. Samo ložim vatru i podešavam ventile na koloni, a šta će ispasti - videćemo. :)

Kad si već tu... u Josifovom rodoslovu pominje se samo pet žena, pored gomile muškaraca. I na ovaj ili onaj način, sve te žene su bile qurve. Imaš li kakvo objašnjenje zašto je baš na njih ukazano? :)

dr.Kadžija
01-11-2010, 13:14
pa dobro zazi, za tebe je vrlo verovatna i teorija evolucije, tako da to nije ništa novo :lol:
ne znam odgovor na pitanje o ženama iz josifovog rodoslova :)...mada me sad zainteresova kako to žena može biti kurva na ovaj ili onaj način?

Zazijavalo
01-11-2010, 13:29
Kako može?
Evo, ovako:
Prva je Tamara. Maskirala se i onda navukla svekra na sex u prirodi.

Rahav je bila qurva ordinarna čija javna kuća se naslanjala na zidine Jerihona (postoji teorija da je ona podmetnula eksploziv u zidove Jerihona na znak truba :mrgreen:).

Ruta se gazila za žito.

Urijina žena (Urijinica, pravo ime joj nije poznato. Verovatno zbog programa o zaštiti svedoka :mrgreen:) se udala za Davida, ubicu Urija, muža joj, čim je službeno zaključena žalos.

dr.Kadžija
01-11-2010, 13:31
bre zazi, to je sve jedan način sa nekoliko podvarijanti :lol:
a peta? :)

Zazijavalo
01-11-2010, 13:33
Peta je Marija. :pusi:

dr.Kadžija
01-11-2010, 13:36
:raz_095:...mislio sam nešto pobliže o njoj :lol:

Zazijavalo
01-11-2010, 13:38
Tu je, sa Josifove točke motrišta (ne smem da kažem tačke gledišta - ubiće me Kojca :eek:), ona klasična definicija: "Ona koja daje svakom sem meni". :pusi:

dr.Kadžija
01-11-2010, 13:42
(a šta kojica ima protiv tačke gledišta? :lol: )

ne znam, sve što mi pada na pamet jeste da te priče (bile istinite ili ne) samo idu u prilog crkvenoj priči koja od starta potiskuje i ponižava žensku energiju i ženski princip na sve moguće i nemoguće načine.

Zazijavalo
01-11-2010, 13:56
To se slaže sa mojim mišljenjem. :eek: (nije mi dobro. baš mi nije dobro)
Naime, izgleda da rišćanin sam po sebi ne mož da navata žemsku. I onda se meću hendikepi. :pusi:

(U smislu hendikepa kao dodatnog tereta koji se meće na konje favorite u trkama sa učesnicima neujednačene snage)

Zazijavalo
03-11-2010, 16:33
I sad... ovaj...

Piše ovako:
Не дајте светиње псима; нити мећите бисера свог пред свиње, да га не погазе ногама својим, и вративши се не растргну вас.
(Mat. 7.6)

Zašto bi se svinje toliko uvredile ako im date biser? :)

причалица
03-11-2010, 16:34
I sad... ovaj...

Piše ovako:
Не дајте светиње псима; нити мећите бисера свог пред свиње, да га не погазе ногама својим, и вративши се не растргну вас.
(Mat. 7.6)

Zašto bi se svinje toliko uvredile ako im date biser? :)

ne bi se uvredile, bwe...nego ''ne zna svinja šta je dinja'' što reče bane bumbar...a kamoli biser.
šteta što tad brokoli nije postojao...pa da se to mete pred svinje.

kojica
03-11-2010, 16:43
Ja sam čula da za dobru svinju nema loše pomije. :sad:
I baš mi nije jasno što bi vas svinja rastrgla da joj tako nešto uradite.

kojica
03-11-2010, 16:44
ne bi se uvredile, bwe...nego ''ne zna svinja šta je dinja'' što reče bane bumbar...a kamoli biser.
šteta što tad brokoli nije postojao...pa da se to mete pred svinje.
Pa ako ne zna što bi rastrgla onoga ko je hrani?

Zazijavalo
03-11-2010, 16:52
ne bi se uvredile, bwe...nego ''ne zna svinja šta je dinja'' što reče bane bumbar...a kamoli biser.
šteta što tad brokoli nije postojao...pa da se to mete pred svinje.

Da, ovo je uobičajen pristup. No, ne objašnjava zašto bi se svinje vratile i rastrgle vas.

Inače i Bane Bumbar je na kraju uvbideo da svinja zna šta je dinja, ali je za to dobio batine. :)

причалица
03-11-2010, 16:59
Da, ovo je uobičajen pristup. No, ne objašnjava zašto bi se svinje vratile i rastrgle vas.

Inače i Bane Bumbar je na kraju uvbideo da svinja zna šta je dinja, ali je za to dobio batine. :)
e, tek sad videh ono o rastrzanju...ebem li ga...
možda su to one svinje u koje su ušli đavoli? računam da ni jedno živinče neće da te rastrgne tek tako.
mada jevreji ne vole svinje, pa to ti je.

Sale
03-11-2010, 17:06
pa mogu ja vako laički da probam

ako uznemo za činjenicu da su svinje prestavljale nečistu živinu tojes u vakom kontekstu pogane ljude
ondak moramo da povezemo računa o opštepoznatoj stvari da se čoek plaši nepoznatog i da je spreman da uništi sve ono što ne razume i što nije po njegovim merilima.
mislem da primerke za to ne bi trebalo da pobrajam

al to ja samo nako velim.
to mi najprvo palo napamet

причалица
03-11-2010, 17:09
a što svinje smatraju nečistima? missim, nisu baš toliko nečiste....jes da se kaže ''svinjo jedna štrokava'', ali to nije razlog da budu arhetip prljavštine.

Zazijavalo
03-11-2010, 17:09
Pre svega, treba primetiti da biseri baš nisu nešto naročito cenjeni u rišćana:

Тако и жене у пристојном оделу, са стидом и поштењем да украшују себе, не плетеницама, ни златом, или бисером, или хаљинама скупоценим,
(Tim. I 2.9)

Ne treba hraniti svinje biserom jer svinje znaju šta je biser.
Svaki biser počinje nekakvom nečistoćom. Na tu nečistoću školjka će naslagivati sloj po sloj sedefa. Uskoro se nečistoća potpno prekrije, ali školjka je čista. Ona jednostavno zna da je nečistoća tamo i zato stalno dodaje nove slojeve sedefa. Da pokrije nečistoću.

Isto to znaju i svinje. Da se pod mutnom svetlošću bisera krije nekakva nečistoća. Da te nečistoće nije bilo, ne bi bilo ni bisera.

Tako nekako mislim ja :pusi:

причалица
03-11-2010, 17:10
svinje znaju šta je biser? e, ovaj biser ću da zapamtim, kao onaj da se petar odrako hrista zbog tašte.:raz_114:

Zazijavalo
03-11-2010, 17:16
А онима који се уз пркос супроте истини, а покоравају се неправди, немилост и гнев.
(Rim. 2.8)
:mirka:

Sale
03-11-2010, 17:17
Ne treba hraniti svinje biserom jer svinje znaju šta je biser.
Svaki biser počinje nekakvom nečistoćom. Na tu nečistoću školjka će naslagivati sloj po sloj sedefa. Uskoro se nečistoća potpno prekrije, ali školjka je čista. Ona jednostavno zna da je nečistoća tamo i zato stalno dodaje nove slojeve sedefa. Da pokrije nečistoću.

Isto to znaju i svinje. Da se pod mutnom svetlošću bisera krije nekakva nečistoća. Da te nečistoće nije bilo, ne bi bilo ni bisera.

Tako nekako mislim ja :pusi:

dobro ovden nači imamo svinje u ulozi nosoroga vatrogasca koji đe gođ vidi vatru u savani odma otrči da je utapka nogicama.
tako i svinja đe gođ vidi pogan u obliku bisera oće odma da je devastira.

al zašto onda ne treba ni svetinje izlagati svinjama kad si ih već okarakteriso kao bića čuvare pravih vrednosti?

причалица
03-11-2010, 17:18
А онима који се уз пркос супроте истини, а покоравају се неправди, немилост и гнев.
(Rim. 2.8)
:mirka:

ma hajde. sad sam se naplašila...ali, zaspaću, uprkos zemljotresu.
p.s. čuješ ovo - nemilost i gnev...nigde ljubavi baš za neposlušne....lako je voleti poslušne.

Sale
03-11-2010, 17:18
soriška:(
vidim da svetinje ne treba didu kerovima a ne svinjama.

Zazijavalo
03-11-2010, 17:20
:)

причалица
03-11-2010, 17:20
soriška:(
vidim da svetinje ne treba didu kerovima a ne svinjama.

kakvi sad kerovi?

Zazijavalo
03-11-2010, 17:25
ne pratiš. :mrgreen:
Не дајте светиње псима; нити мећите бисера свог пред свиње...(Isto)

I tu se meni oma otvore oči za dva pitanja.
Prvo, zašto se svetinje ne smeju davati psima?

I drugo, jeste li primetili "ne mećite bisera svog pred svinje"
Znači li ovo da čuvate svoj biser, ili da ne trujete svinje svojom nečistoćom?

Ja bi reko da je ovo drugo, jer ako svaki pazi svoju nečistoću, svinje ni ne bi imale posla.

причалица
03-11-2010, 17:28
a na šta se misli kad se kaže svetinje?

Zazijavalo
03-11-2010, 17:33
Nije važno na šta se misli. Važno je kako se predstavlja, jerbo kučići imaju jako dobar njuh. Tako da te očas prokljuve i "vrativši se, rastrgnu te". Ne mož ih prevariš. :pusi:

Iz ovog razloga, svetnje se uglavnom daju volovima. :)

причалица
03-11-2010, 17:35
a misliš da misli baš na pse?
a i sumnjam da su tada imali volove.....nešto mi ne idu uz onaj pesak i kamenje.

Zazijavalo
03-11-2010, 17:44
И побише, као проклето, оштрим мачем све што беше у граду, и жене и људе, и децу, и старце и волове и овце и магарце.
(Isus Navin 6.21)

Ima mnogo mesta na kojima se pominju volovi. Ovde vidimo da se ne smatra velikom razlikom biti žena, ljud, dete, starac, ovca ili vo. :)

Naravno da misli na pse. Psi su požrtvovane, odane životinje i imaju dobar njuh.
Sa pseće tačke gledišta, četvoročlana porodica i pas čine čopor od pet pasa. :)

причалица
03-11-2010, 17:46
И побише, као проклето, оштрим мачем све што беше у граду, и жене и људе, и децу, и старце и волове и овце и магарце.
(Isus Navin 6.21)

Ima mnogo mesta na kojima se pominju volovi. Ovde vidimo da se ne smatra velikom razlikom biti žena, ljud, dete, starac, ovca ili vo. :)
pa bila takva vremena...mada ni sad nisu bolja.
kažu da se tadić budi uz severinu. strašno.
to je biser i svinja, otprilike.

Zazijavalo
03-11-2010, 17:50
Prvi put čujem da se o Severini govori kao o svinji. :eek:

причалица
03-11-2010, 17:51
Prvi put čujem da se o Severini govori kao o svinji. :eek:

pa svinja je pozitiva, bre....ti si tako rek'o:


Ne treba hraniti svinje biserom jer svinje znaju šta je biser.

Sale
03-11-2010, 17:52
tadić ima biser za njenu školjku.:raz_073:

Zazijavalo
03-11-2010, 17:56
pa svinja je pozitiva, bre....ti si tako rek'o:

Pa reko sam. I šta? Ispada da je Tadić negativac? :mrgreen:

Misim, mene Severina podseća na mnoge tako nekakve živine, al nikako na svinju. :rumenko:

Zazijavalo
03-11-2010, 17:57
tadić ima biser za njenu školjku.:raz_073:

Ja bi reko da ona više gotivi nosate :pusi:

Sale
03-11-2010, 17:58
mene je pocetila na dabra.:raz_073:
al mene mi se to sviđa:rumenko:

причалица
03-11-2010, 17:58
e, a što ima baš 12 apostola?

Sale
03-11-2010, 18:00
pa bilo je valjda već
dvanes je stara mera. tuce
nisu imali taj današnji... dekadentni sistem merenja. zaokružili su na dvanes:raz_073:

причалица
03-11-2010, 18:01
pa bilo je valjda već
dvanes je stara mera. tuce
nisu imali taj današnji... dekadentni sistem merenja. zaokružili su na dvanes:raz_073:
ili je još tada 13 bilo baxuz, a 14 mnogo?

Zazijavalo
03-11-2010, 18:03
Pošto ih je bilo dvanaest, Isus je bio trinaesti. Time se objašnjavaju svi baksuzi koje je imao.

mona
03-11-2010, 18:04
hmm ovo je Religija a vi o Tadicu i Severini :neutral:

Ne mecu se biseri pred svinje jer sta svinja zna sta je biser, pogazice ga.. :neutral:

Sale
03-11-2010, 18:05
ili je još tada 13 bilo baxuz, a 14 mnogo?

Postoje različite teorije o tome zašto je broj 13 nesrećan. Prema jednoj od njih, taj broj je baksuzan samo zato što sledi iza broja 12. Naime, mnoge religije i numerološki pravci broj 12 smatraju celovitim brojem - 12 je meseci u godini, 12 znakova Zodijaka, 12 bogova na Olimpu, 12 Herkulovih zadataka, 12 izraelskih plemena, 12 Isusovih apostola... Prema toj logici, 13 ima samo tu nesreću da se nalazi korak dalje od celovitosti.
Kad je reč o petku, poznato je da je Isus bio razapet upravo na taj dan. Neki tumači Biblije tvrde da je Eva upravo u petak navela Adama da proba zabranjeno voće, a Kain je ubio svog brata Abela na petak 13.

причалица
03-11-2010, 18:07
hmm ovo je Religija a vi o Tadicu i Severini :neutral:

Ne mecu se biseri pred svinje jer sta svinja zna sta je biser, pogazice ga.. :neutral:

pa i zazai kaže da svinja zna šta je biser....kako zna?
doduše, svinja nije glupa, naprotiv...i što bi svinja gazila bilo šta?
a nisu mi ni kerovi jasni...kakve veze kerovi imaju sa svetinjama? kakva su to uopšte uputstva za život?:facepalm:

причалица
03-11-2010, 18:09
Postoje različite teorije o tome zašto je broj 13 nesrećan. Prema jednoj od njih, taj broj je baksuzan samo zato što sledi iza broja 12. Naime, mnoge religije i numerološki pravci broj 12 smatraju celovitim brojem - 12 je meseci u godini, 12 znakova Zodijaka, 12 bogova na Olimpu, 12 Herkulovih zadataka, 12 izraelskih plemena, 12 Isusovih apostola... Prema toj logici, 13 ima samo tu nesreću da se nalazi korak dalje od celovitosti.
Kad je reč o petku, poznato je da je Isus bio razapet upravo na taj dan. Neki tumači Biblije tvrde da je Eva upravo u petak navela Adama da proba zabranjeno voće, a Kain je ubio svog brata Abela na petak 13.
i neki templari su tad pobijeni ....tako nešto, nemam pojma....neam veze sa životom to ništa....sve neke praznoverice.

mona
03-11-2010, 18:09
takodje sta zna svinja sta je cokolada... :neutral:

Zazijavalo
03-11-2010, 18:10
hmm ovo je Religija a vi o Tadicu i Severini :neutral:

Ne mecu se biseri pred svinje jer sta svinja zna sta je biser, pogazice ga.. :neutral:

Mona, ovaj... oš vode? :) :radenska:
Idi na sprat i pazi da ne nazebeš.

причалица
03-11-2010, 18:11
takodje sta zna svinja sta je cokolada... :neutral:

pa rekoh ja ''šta zna svinja šta je dinja''....a zazi reče da zna svinja i to.

Zazijavalo
03-11-2010, 18:13
pa rekoh ja ''šta zna svinja šta je dinja''....a zazi reče da zna svinja i to.

zazi kaže da to zna bane bumbar. :neutral:

Zazijavalo
03-11-2010, 18:16
Svinju odlikuje prefinjen njuh koji joj pomaže da dođe do hrane i da izbegne intoksikacije.
Sasvim je deplasirano tvrditi da svinja ne zna šta je jestivo samo zato što joj nisu poznati ljudski nazivi za neke namirnice.

I još nešto. Biblija je simboličko štivo :pusi:

mona
03-11-2010, 18:20
Zazi hocu vode :) :radenska:
gde na sprat :huh:

mona
03-11-2010, 18:22
Svinju odlikuje prefinjen njuh koji joj pomaže da dođe do hrane i da izbegne intoksikacije.
Sasvim je deplasirano tvrditi da svinja ne zna šta je jestivo samo zato što joj nisu poznati ljudski nazivi za neke namirnice.

I još nešto. Biblija je simboličko štivo :pusi:

Kad bude bio Armagedon, nece biti samo simbolicko :neutral:

Zazijavalo
03-11-2010, 18:23
Negde di nema promaje i di nećeš da smetaš. :raz_067:
:radenska:
:radenska:

Zazijavalo
03-11-2010, 18:24
Kad bude bio Armagedon, nece biti samo simbolicko :neutral:

Pih! Ja imam bricu. :pusi:

mona
03-11-2010, 18:35
Pih! Ja imam bricu. :pusi:

Za Armagedon ces se brijes :eek:

kojica
03-11-2010, 18:37
Mona najuspešnije spamuje, tamo de treba najviše znanja da pokaže.
I ti misliš da nekome držiš biblijski studij? :lol:

Zazijavalo
03-11-2010, 18:39
Za Armagedon ces se brijes :eek:

Nećem. Nego kad budu prolazili oni na konjima, jim isečem kolane. Ima da popadaju dok si reko autonomija. :mrgreen:

QueenOfClubs
03-11-2010, 18:40
Kad bude bio Armagedon, nece biti samo simbolicko :neutral:
А зашто је теби Армагедон толико битан?

mona
03-11-2010, 18:44
Mona najuspešnije spamuje, tamo de treba najviše znanja da pokaže.
I ti misliš da nekome držiš biblijski studij? :lol:

Sto da ne, imam ja razna umeca :lol:

mona
03-11-2010, 18:46
Mona najuspešnije spamuje, tamo de treba najviše znanja da pokaže.
I ti misliš da nekome držiš biblijski studij? :lol:

Sto da ne, imam ja razna umeca :lol:

mona
03-11-2010, 18:47
А зашто је теби Армагедон толико битан?

Kad je nekome Bog Bitan bitno je sve u vezi njega i njegove namere...
Armagedon ce znaciti kraj zla...
Oslobodjenje...

Zazijavalo
03-11-2010, 18:50
Oslobođenje od... čega?

QueenOfClubs
03-11-2010, 18:50
Kad je nekome Bog Bitan bitno je sve u vezi njega i njegove namere...
Armagedon ce znaciti kraj zla...
Oslobodjenje...
А одакле је зло?

mona
03-11-2010, 18:58
Oslobođenje od... čega?

Napisala sam recenica iznad, od zla...

kojica
03-11-2010, 19:00
:undecided:

kako zabavna diskusija.. jedva čekam sledeći komentar.. ubi nezivesnos...:undecided:

mona
03-11-2010, 19:00
А одакле је зло?

Zlo, tj greh, je sve sto nije u skladu sa Bozanskim...

Odstupanjem od Bozanskog nastaje zlo...

QueenOfClubs
03-11-2010, 19:02
Zlo, tj greh, je sve sto nije u skladu sa Bozanskim...
Али ја нисам питала шта је него одакле је.
Ако је Бог добар и све, како је настало зло?

причалица
03-11-2010, 19:06
Али ја нисам питала шта је него одакле је.
Ако је Бог добар и све, како је настало зло?

s Božijim dopuštenjem je nastalo, jer...kao, svi imamo slobodu izbora....pa i zlo ima izbor da bude zlo.

QueenOfClubs
03-11-2010, 19:08
s Božijim dopuštenjem je nastalo, jer...kao, svi imamo slobodu izbora....pa i zlo ima izbor da bude zlo.
Значи, Бог је и зло створио...
Ако је он добар, како је уопште знао за зло?

mona
03-11-2010, 19:09
ovo brisite..

mona
03-11-2010, 19:11
Али ја нисам питала шта је него одакле је.
Ако је Бог добар и све, како је настало зло?

To je valjda poznato... U Bibliji...
Bozja stvorenja andjeli i ljudi su stvoreni sa slobodnom voljom...

Prvi koji se pobunio protiv Boga je jadan andjeo heruvim, zgresivsi postao je Satana Djavo to je njegovo ime koje znaci protivnik i klevetnik)... i on je uzrocnik zla...

On je naveo Evu da zgresi, Eva Adama i tako su prvi ljudi dobili smrt kao kaznu za greh...
Inace su trebali ziveti vecno jer su stvoreni kao savrsena bica...

Zbog greha su postali smrtni i nesavrseni...
ta nesavrsenost se prenosi genima...
Zato je celo covecanstvo nesavrseno...

I Zato je Isus poslat od Boga da bi svojom zrtvenom smrcu otkupio covecanstvo od greha i smrti...
i da bi na osnovu te zrtve mogao opet u buducnosti ljude dovesti do savrsenstva...
Ukinuti smrt i da bi ljudi mogli dazive vecno na zemlji kao savrsena bica....

U Armegedonu Bog ce ocistiti zemlju od zla a nakon toga ce unistiti i sve uzrocnike zla Sotonu i demone - pale andjele...
Zlo ce biti zauvek unisteno... i prebivace samo dobro u vecnosti...
kao sto je i sam Bog..

QueenOfClubs
03-11-2010, 19:13
Мени је све ово парадоксално.
Савршена бића а ипак су згрешили.
И ко гарантује да опет неће бити тако с том новом генерацијом савршених?
Њих је било двоје па је једно од њих ипак згрешило.
Шта ће бити кад их буде онолико...

QueenOfClubs
03-11-2010, 19:14
U Armegedonu Bog ce ocistiti zemlju od zla a nakon toga ce unistiti i sve uzrocnike zla Sotonu i demone - pale andjele...
Zlo ce biti zauvek unisteno... i prebivace samo dobro u vecnosti...
kao sto je i sam Bog..
Што га је уопште стварао зло?
Мислим, дао могућност да постоји?

mona
03-11-2010, 19:15
Мени је све ово парадоксално.
Савршена бића а ипак су згрешили.
И ко гарантује да опет неће бити тако с том новом генерацијом савршених?
Њих је било двоје па је једно од њих ипак згрешило.
Шта ће бити кад их буде онолико...

ne bi ti bilo kada bi poznaval acelu Bibliju...
da savrsena bica za svoju vrstu, savrsenstvo andjela i ljudi ne podrazumeva nemogucnos gresenja...
Inace ne bi ni postojao Bozji zakon za njih da su nepogresivi...

samo je Bog apsolut...

причалица
03-11-2010, 19:16
Значи, Бог је и зло створио...
Ако је он добар, како је уопште знао за зло?

ma nije bre stvorio zlo...kako to tumačiš...nego ti ne brani da budeš zla, a to je već tvoja stvar kava hoćeš da budeš....

mona
03-11-2010, 19:18
i ovo brisite duplira mi poruke:(

mona
03-11-2010, 19:20
Што га је уопште стварао зло?
Мислим, дао могућност да постоји?

Zato sto je to jedini nacin da na druga niza bica od njega prenese svoja Bozanska svojstva....

Nije bog STVORIO ZLO, ZLO JE SAMO NASTALO... odstupanjem od Bozanskog...

jedino je Bog savrsen apsolutno...
sve drugo sto bi stvarao ne moze biti apsolutno savrseno jer je nizeg ranga...

Druga mogucnost bi bila da nista drugo ne stvara i da bude sam u vecnosti...

Zbog ljubavi on stvara, njemu nije problemnastanak zla jer ima mogucnost da unisti zlo...
I Unistice ga zauvek...

причалица
03-11-2010, 19:21
i ja i mona da se složimo :) i ložimo :lol:
samo što ja numem tako detaljno da pričam...ja tandrčem sve po nekom osećaju....

QueenOfClubs
03-11-2010, 19:21
ma nije bre stvorio zlo...kako to tumačiš...nego ti ne brani da budeš zla, a to je već tvoja stvar kava hoćeš da budeš....
Не тумачим ја ништа, ја лепо питам:
Ако је Бог савршен и добар и он је љубав, одакле уопште зло као појава?
Он је створио све, зар не?
Па тако и зло.

причалица
03-11-2010, 19:25
Не тумачим ја ништа, ја лепо питам:
Ако је Бог савршен и добар и он је љубав, одакле уопште зло као појава?
Он је створио све, зар не?
Па тако и зло.
On nije zao, ali Adam bi isteran iz Raja, koliko kapiram....jer nije hteo da prizna grešku, nego je svaljivao na Evu.
nije hteo da se pokaje....i takvi smo do dan - danas....sve smo kao nešto super, a u stvari smo šuplji kao sitno and rešeto.
a Bog jeste savršen. i nije stvorio zlo tako kako ti kažeš....mi sami, ljudi, zlu težimo, jer nam je nekad lakše da budemo nevaljali nego valjali.
to - koliko nas voli , vidi se po tome što nas ne mrvi istog trena kada činimo greh.
pa satana...on je bio satanail....kao što je mihail, gavril, uril....svi arhanđeli imaju nastavk il u imenu (što je, čini mi se vezano za svetlost)....
ali, kad je pao, jer se pogordio, nestade i onog ''il''' iz njegovog imena i ostade samo užasno - satana.
missim, nisam upoznata mnogo i volela bih da me neko ispravi, ako ovo što pišem nije ''po učenju''.

mona
03-11-2010, 19:26
Odgovor je ZLO je samo nastalo :)

odstupanjem od Bozanskog....

Tako i covek moze biti dobar ili zao sam odlucuje, Bog ga ne stvara zlim...
Bog ga je nacinio da bude dobar...

QueenOfClubs
03-11-2010, 19:26
Zato sto je to jedini nacin da na druga niza bica od njega prenese svoja Bozanska svojstva....

Nije bog STVORIO ZLO, ZLO JE SAMO NASTALO... odstupanjem od Bozanskog...

jedino je Bog savrsen apsolutno...
sve drugo sto bi stvarao ne moze biti apsolutno savrseno jer je nizeg ranga...

Druga mogucnost bi bila da nista drugo ne stvara i da bude sam u vecnosti...

Zbog ljubavi on stvara, njemu nije problemnastanak zla jer ima mogucnost da unisti zlo...
I Unistice ga zauvek...

Само да напоменем да се уопште не заХебавам.

Значи, Бог је створио све осим зла.
Оно је настало само, Он га заправо није "хтео".
Зашто га није одмах уништио него је пустио да зло толико узме маха.
Зашто, да би све поново уништавао да би уништио зло?
А он га је сам пустио да се запати...

причалица
03-11-2010, 19:30
Само да напоменем да се уопште не заХебавам.

Значи, Бог је створио све осим зла.
Оно је настало само, Он га заправо није "хтео".
Зашто га није одмах уништио него је пустио да зло толико узме маха.
Зашто, да би све поново уништавао да би уништио зло?
А он га је сам пустио да се запати...

zbog ljubavi i vere u Čoveka. kao svaki roditelj...ima beskrajno strpljenje.

QueenOfClubs
03-11-2010, 19:35
zbog ljubavi i vere u Čoveka. kao svaki roditelj...ima beskrajno strpljenje.
Па како не види да ми не можемо сами да га отерамо.
Мислим, него изабере да буде добар али му онај који је изабрао да буде зао уништи живот.
И он као родитељ то све мирно посматра.

Хоћу да кажем, он има моћ али неће да помогне добрима.

причалица
03-11-2010, 19:39
Па како не види да ми не можемо сами да га отерамо.
Мислим, него изабере да буде добар али му онај који је изабрао да буде зао уништи живот.
И он као родитељ то све мирно посматра.

Хоћу да кажем, он има моћ али неће да помогне добрима.
pa on nije čovek roditelj....:lol: on je Tvorac.
to roditeljstvo je malko drugačije od našeg.....neće valjda da išljiska satanu levom rukom, a mi da se krijemo iza Božijih leđa....ne može tako.
čovek je pao, satana je pao....Bog nije i neće.
dakle, ko je pao - neka se bori.

QueenOfClubs
03-11-2010, 19:43
Мени ово ипак више личи на искушење.
Само... Прођоше генерације и генерације и ником ништа...
Мислим, животни век је тако кратак па некако испада свеједно шта човек заправо бира...

причалица
03-11-2010, 19:49
ne znam...nemam iskustvo da je sve jedno...ali, to je baš skroz lično i ne svatujem nikome ništa.

mona
03-11-2010, 19:50
Само да напоменем да се уопште не заХебавам.

Значи, Бог је створио све осим зла.
Оно је настало само, Он га заправо није "хтео".
Зашто га није одмах уништио него је пустио да зло толико узме маха.
Зашто, да би све поново уништавао да би уништио зло?
А он га је сам пустио да се запати...
Zasto bi ga Bog hteo?
kada je stvorio andjele i ljude znao je da mogu zgresiti...
Takodje nije dozvoljavao da zlo prevlada...
Zato je u drevno vreme pustio potop i tako sprecio sirenje zla...
Zlo je opet uzelo maha i nije resenje da ga tako stalno unistava i da ono stalno nastaje...

Zato je dopustio da zlo jedno vreme postoji i ima nameru da ga unisti jednom zauvek...

nakon toga zlo vise nece postojati...

oprisna je tema... ovo je ukratko...

причалица
03-11-2010, 19:51
i, kad će da ga uništi - ukratko?

Tibi
03-11-2010, 19:52
Ti stvarno B verujes u svasta:krsti: ja sam presto u bajke da verujem od kad znam da su...to:)

mona
03-11-2010, 19:56
i, kad će da ga uništi - ukratko?

Prva faza je Armagedon... Bozji rat u kojem ce Bog ocistiti zemlju od zla...
takodje ce unistiti i zle ljude...
nakon toga Sotona i demoni ce biti onemoguceni da cine zlo i na kraju ce biti unisteni...

zatim prema Otkrivenju nastupa hiljadugodisnja vladavina mira na celu sa Hristom kao kraljem...
za to vreme Bog ce dovesti ljude do savrsenstva i nakon tih hiljadu godina zivece vecno na zemlji...
takodje ce za vreme te vladavine biti i vaskrsavanje svih koji su u Bozjem secanju...

nakon tih 1000 god zlo nece vise postojati...

mona
03-11-2010, 19:58
Ti stvarno B verujes u svasta:krsti: ja sam presto u bajke da verujem od kad znam da su...to:)

ne spamuj temu :mirka:

причалица
03-11-2010, 19:58
Prva faza je Armagedon... Bozji rat u kojem ce Bog ocistiti zemlju od zla...
takodje ce unistiti i zle ljude...
nakon toga Sotona i demoni ce biti onemoguceni da cine zlo i na kraju ce biti unisteni...

zatim prema Otkrivenju nastupa hiljadugodisnja vladavina mira na celu sa Hristom kao kraljem...
za to vreme Bog ce dovesti ljude do savrsenstva i nakon tih hiljadu godina zivece vecno na zemlji...
takodje ce za vreme te vladavine biti i vaskrsavanje svih koji su u Bozjem secanju...

nakon tih 100 god zlo nece vise postojati...

ne verujem u armagedon.

mona
03-11-2010, 20:01
Мени ово ипак више личи на искушење.
Само... Прођоше генерације и генерације и ником ништа...
Мислим, животни век је тако кратак па некако испада свеједно шта човек заправо бира...

Nije sve jedno... ko bira da slusa Boga moze ziveti vecno....

причалица
03-11-2010, 20:01
Nije sve jedno... ko bira da slusa Boga moze ziveti vecno....

koja ucena.