PDA

Pogledaj Punu Verziju : Pakost



kojica
04-11-2010, 09:47
Omražena ljudska osobina. :lol:
A opet tako rado prihvaćena kod dece. Valjda što su simpatična šta god da urade.
Roditelji se makar potajno raduju, jer je njihovo dete sposobno da se izbori za sebe
i pokaže drugima njihovog boga.. :koja:
Pa tako kad mala pakost poraste, ili se pravimo da je ne vidimo, ili je opravdavamo
zlim ljudima koji je izazivaju.

Kada ste poslednji put učinili nešto iz čiste pakosti?

Koliko pakost može da poraste? Kako je saseći u korenu?

G
04-11-2010, 09:53
Tako što se prekine svaki kontakt sa pakosnim osobama kojima si uglavnom bio dobar drug ili prijatelj a onda se desila pakost ... Zaboraviti što pre pakosnu osobu i ostaviti je da se davi u vastitoj pakosti i zlobi... Pakosne osobe su uglavnom samodestruktivne ličnosti jer se pakost uvek kao i drugi oblici zlobe vraća upravo na svoj izvor... Nastaviti dalje i smeškati se pakosnoj osobi sa visine i pozicije dobrodušnosti i dobronamernosti...:)

kojica
04-11-2010, 10:04
A jel nije teško biti dobrodušan i dobronameran s visine?
Mislim.. kako to izvodiš, a da dobronamernost i dobrodušnost budu iskrene...:huh:
Evo ja bih sad mogla reći da je i to vrsta pakosti. :lol:

G
04-11-2010, 10:11
A jel nije teško biti dobrodušan i dobronameran s visine?
Mislim.. kako to izvodiš, a da dobronamernost i dobrodušnost budu iskrene...:huh:
Evo ja bih sad mogla reći da je i to vrsta pakosti. :lol:

Ako ti to tako percipiraš ja sam nemoćan da te razuverim a nisam dovoljno vispren da ti dočaram koliko je to moguće i relaksirajuće ... Ili ipak mogu jednom izrekom ..."Zaobilazim govno u širokom luku i ne diram ga da ne smrdi još više" :lol:

kojica
04-11-2010, 10:13
Al ga gledaš? :lol:

Pa izvini g što ja tako percipiram, ali obično se pakosne osobe smeškaju sa visine. :rumenko:
Eto, mož biti da si se pogrešno izrazio.

mona
04-11-2010, 10:14
smislicu nesto :mirka:

G
04-11-2010, 10:15
Al ga gledaš? :lol:

Pa izvini g što ja tako percipiram, ali obično se pakosne osobe smeškaju sa visine. :rumenko:
Eto, mož biti da si se pogrešno izrazio.

I nezainteresovane osobe također (usled ravnodušnosti prema pakosnoj osobi)...:)

kojica
04-11-2010, 10:17
Vidi, jedini tačan odgovor je da si se pogrešno izrazio,
oko svega ostalog možemo da raspravljamo i ubediću te da si pakosan.

Dakle? :lol:

G
04-11-2010, 10:20
Nisam pakostan i to dokazujem time što neću raspravljati o tome, a oni koji me poznaju će suditi o meni ja sam neću i ne želim...Hvala na dobronamernoj opaski...:)

kojica
04-11-2010, 10:23
To što nećeš da raspravljaš ne dokazuje da nisi pakostan.
Al dobro.. evo ja ću da verujem da si se pogrešno izrazio..

e sad me interesuje sledeće..
Velika većina nas sa prezrenjem gleda na tu osobinu,
a ja opet naglašavam da nema čoveka koji nije bar u nekom
trenutku poželeo pa i učinio nešto iz čiste pakosti.
Pa za sve nepakosne, postavljam pitanje
Kako ste to postigli?

Mislim.. lako je gledati ljude sa prezrenjem, dajte da im pomognemo...:lol:

Zaga
04-11-2010, 10:36
mene interesuje kolika je doza pakosti kod nekoga kad taj neko nožem iskleše poruku na ormaru jer nije bio zadovoljan nekim odlukama...
da li tu ima mesta za psihijatriju'???
koliko čovek može biti pakostan i zloban i zlonameran da tako nešto uradi i da smatra da je to ok,da je to bio samo momenat i da ostali to ne treba toliko da primaju k srcu....

kojica
04-11-2010, 10:42
A jel pakosno to što vam neko obriše komentar, samo zato što je ljubimoran na vašu samokontrolu? :huh:

kojica
30-04-2012, 19:58
:namcor:

Kako bi opisali nekoga ko je pakosan? Da li je pakosna osoba isto što
i zla?

Vragolanka
30-04-2012, 20:00
pakost je proizvod ljubomore.
ne mora osoba da bude zla...

Cruz
30-04-2012, 20:01
jedno bez drugog ne moze :dada:

to mogu da se dodaju i provokacija, licimerje i ostale negativne karakteristike koje prate takav jedan lik

Cruz
30-04-2012, 20:06
evo da ponovim sta sam na chat-u napisala

pakosna osoba je uvek i zla osoba, ne moze imati pozitivne osobine. zasto? zato sto samom svojom pakoscu nanosi bol ili stetu drugoj osobi. uzrok pakosti moze biti ljubomora, ali je to ne opravdava da zlo cini.

Vragolanka
30-04-2012, 20:13
evo i ja da ponovom: ne se slažem! :lol:

pakosna osoba čini zlo samo sebi, osim ako ne pravi smicalice drugome.
isti princip kao sa ljubomorom.
zli ljudi neće nikada otvoreno ili javno pokazati tu zlu stranu, pakosna osoba se neće uzdržati, to je impuls... a impulsi nisu proizvodi promišljenosti ili proračunatosti.
zle osobe dobro iskalkulšu i procene situaciju pre nego što delaju.
ne kažem da pakost bilo šta opravdava, ali je sasvim drugačiji model ponašanja kod ljudi koje ne vode emocije toliko.

Cruz
30-04-2012, 20:13
i sta je u tome pozitivno?

Vragolanka
30-04-2012, 20:14
nisam ni rekla da je bilo šta pozitivno.

pitam ja tebe: šta ovu osobu koju sam opisala čini zlom? u globalu?

Vragolanka
30-04-2012, 20:17
ne možeš okarakterisati čoveka kao pozitivnog ili negativnog na osnovu jedne reakcije u jednoj sitaciji, ili ka jednoj osobi, jel tako cruz?

i niko od nas nije + ili -.
sad pošteno reci, da li si nekad bila zlobna, ili pakosna? bar pomislila?

Cruz
30-04-2012, 20:19
opisala si zle ljude, a za pakosnu si rekla da cini zlo samo sebi osim ako ne pravi smicalice drugima.

do sada nisam srela pakosnu osobu koja iskljucivo sama sebi pakosti, uvek su to osobe koje napakoste drugima, zato se taj termin i koristi. time sto drugima pakosti, indirektno pakosti i sebi, jedino tako mogu da posmatram.

Man
30-04-2012, 20:22
U jedno selo došao je stranac koji je želio da se tu nastani.
Na putu je susreo starca i upitao ga kakvi su ljudi u selu.
Starac mu je odgovorio pitanjem: “A kakvi su ljudi bili tamo gdje si do sada živio?”
“Loši”, odgovori došljak.
“Svi su bili pakosni i svađalice”.
“Produži, stranče, dalje. I ovdje su takvi ljudi”, odgovori mu starac.
Poslije izvjesnog vremena, u selu se pojavio drugi stranac.
I on je želio da se tu nastani. I njemu je starac postavio isto pitanje, a došljak je odgovorio:
“Dobri su bili ljudi, lijepo smo se slagali, ali ja sam odlučio da malo promijenim sredinu.”
“I ovdje su dobri ljudi¨, odgovori starac. ¨Slobodno se ovde nastani, biće ti lijepo”.

Vragolanka
30-04-2012, 20:23
opisala si zle ljude, a za pakosnu si rekla da cini zlo samo sebi osim ako ne pravi smicalice drugima.

do sada nisam srela pakosnu osobu koja iskljucivo sama sebi pakosti, uvek su to osobe koje napakoste drugima, zato se taj termin i koristi. time sto drugima pakosti, indirektno pakosti i sebi, jedino tako mogu da posmatram.

nemoj ti meni crtati šta sam ja htela reći.
jedno je biti pakostan, sasvim drugo učiniti nekome zlo. da li iz pakosti čini zlo manjim?
jok, ali ni osobu u globalu zlom.
da docrtam: ne čini je ni dobrom! jel i da boldujem?

Vragolanka
30-04-2012, 20:24
pakostan si iz osećaja nemoći, ne zato što to voliš da budeš.

kojica
30-04-2012, 20:33
U jedno selo došao je stranac koji je želio da se tu nastani.
Na putu je susreo starca i upitao ga kakvi su ljudi u selu.
Starac mu je odgovorio pitanjem: “A kakvi su ljudi bili tamo gdje si do sada živio?”
“Loši”, odgovori došljak.
“Svi su bili pakosni i svađalice”.
“Produži, stranče, dalje. I ovdje su takvi ljudi”, odgovori mu starac.
Poslije izvjesnog vremena, u selu se pojavio drugi stranac.
I on je želio da se tu nastani. I njemu je starac postavio isto pitanje, a došljak je odgovorio:
“Dobri su bili ljudi, lijepo smo se slagali, ali ja sam odlučio da malo promijenim sredinu.”
“I ovdje su dobri ljudi¨, odgovori starac. ¨Slobodno se ovde nastani, biće ti lijepo”.

Aaa... genijalno.. :bravo:

Kakvi smo, tako nam je. :dada:

Vragolanka
30-04-2012, 20:38
:)

možeš i da odgovoriš, slobodno... :lol:
evo, meni se dešavalo da budem pakosna, pa da mi svašta padne na pamet. ponekad i uradim, ali to već spada u domen osvete. nije tema.
a ti?

Cruz
30-04-2012, 20:44
ja nikad nisam pakosna, to se kosi sa mojom prirodom, uvek cinim drugima dobro, bez obzira kako se ophode prema meni i ne ocekujem da na isti nacin uzvrate.

Vragolanka
30-04-2012, 20:53
ja nikad nisam pakosna, to se kosi sa mojom prirodom, uvek cinim drugima dobro, bez obzira kako se ophode prema meni i ne ocekujem da na isti nacin uzvrate.

sve je ok sem bolda.
ovako bih postupala ako bih sebe smatrala budalom.
a ni ti mi ne deluješ tako.

niti sam imala nameru da ovim pitanjem proširim temu na: da li cilj ne bira sredstva? ne zavisi od cilja, nego od osobe koja određuje kriterijume kojima će da odredi i sprovede sredstva.
što znači da je i pakost deo karaktera, prouzrokovana emocijom... negativnom. u trenutku.
što je po meni sasvim ljudski, prirodno i normalno. ne treba je hraniti, kao ni ljubomoru, ali ona je nesvesno tu.
ne mora ni da se ispolji. ali to ne znači da ne postoji.

Sagacity
16-05-2012, 07:38
zli ljudi neće nikada otvoreno ili javno pokazati tu zlu stranu, pakosna osoba se neće uzdržati, to je impuls... a impulsi nisu proizvodi promišljenosti ili proračunatosti.
Slažem se sa tim da su zli ljudi veći kalkulanti. Pakosni ljudi su impulsivni. Ne mogu da izdrže, a da te ne bocnu za nešto ili da ti za nešto napakoste. Živim prilično u ušuškanom okruženju, gde nemam takvu okolinu koja te stalno nešto proziva, ''čačka'', pa se malo teže snalazim kada sam u društvu takvih odoba...

Pakost se dešava uglavnom zbog osećaja nezadovoljstva zbog nekog tuđeh uspeha...i tada ne može da se iskotroliše, a da to ne pokaže...to je samo jedna vrsta pakosti...Takođe, nekada se nešto iz inata kontrira, da bi se izazvao negativan i loš osećaj druge strane...To su ljudi koji se hrane tuđom pozitivnom energijom..

Mene zanima da li su pakost i zavist jedno te isto...? :hm:



A ovo sam našla ...''plastičan primer pakosti''...:lol:

''Kada ti se povraća dok se vraćaš sa ekskurzije, a drug do tebe vadi "Rum-kasato" i počinje halapljivo da jede.''

Izvor :Vukajlija. com

DaDole
16-05-2012, 08:54
Zloba i pakost često idu ruku pod ruku i u svojoj suštini su iste,razlikuju se tek u načinu pokretanja i trajanja,odnosno mogućnosti zadrške i oblika ispoljavanja.
Zloba je neukrotiva i kao takva čest je pratilac ograničenih ljudi,za nju ne treba pamet.

Sagacity
16-05-2012, 12:34
Zloba je neukrotiva i kao takva čest je pratilac ograničenih ljudi,za nju ne treba pamet.
:dada:
Da, uz zlobu ne ide pamet. Srećom da je tako. Ima osoba koje ne mogu da miruju. Moraju uvek bar malo da te ''čačnu'', zbog boljeg osećaja. Mislim da je zloba sastvani deo neke ličnosti. Jednostavno, to je nečija karakterna crta ili grešim?
Da li je zloba nešto sa čim se rodiš ili ''pozlobiš'' tokom vremena ? :hm:

Steppenwolf
16-05-2012, 13:35
Ja sam zloca, uzivam u sebi kad neko ko se ogresio o mene i povredio me shvati da sam bio u pravu, tad dozvolim sebi malo likovanja ali ga nikad ne pokazujem.
Grozno sam pakostan.

DaDole
16-05-2012, 14:19
mirni budite:)