PDA

Pogledaj Punu Verziju : Od plaže zavisi....



kojica
05-11-2010, 06:31
''Da bi muška seksualnost dostigla optimalan nivo, a muškarac bio sposoban da voli i bude seksualno uspešan, sve rane faze razvoja ličnosti i seksualnosti treba da proteknu bez većih zastoja i psiholoških konflikata. Što je odnos s majkom u prvim godinama života bolji i topliji, to su samopouzdanje muškarca i kapacitet da brine o drugom biću veći. Za formiranje muške seksualnosti i identiteta od presudne važnosti je i odnos s ocem. Deljenje muških tema, komentarisanje žena na plaži i druženje s ocem ili zamenom za oca, te usvajanje njegovog pogleda na svet, od dečaka stvara zdravog i normalnog muškarca, objašnjava Minja Erić. Zato je važno da otac, ili neki drugi muškarac, aktivno bude uključen u vaspitanje muškog deteta. Najzad, uspešnost seksualnog života zavisi i od partnera, čije ponašanje bitno doprinosi i u pozitivnom i u negativnom smislu. I mada nisu svi muškarci isti, postoje karakteristike koje su im zajedničke u određenim godinama. Što ih mi žene bolje poznajemo i razumemo, veće su nam šanse da usrećimo i sebe i njih.''

BLIC ŽENA, Jelena Milentijević,

Pa očevi, leto je prošlo, ali ne propustite sledeće. :lol:
Nemojte da dozvolite da vam sin pati dezorijentisan čitavog života,
samo zato što ga niste lepo vaspitali na plaži.

E sad mi nije jasno, de mame da se sklone dok traje komentarisanje?
Možda je za zdravlje mladih dobro da se sve plaže podele na muške
i ženske pa da padne komentarisanje i dobacijvanje iz oba tabora? :lol:

Zazijavalo
05-11-2010, 07:26
Samo se ti zezaj, rogata! :koja:

U poplavi svesne i nesvesne žemske zlobe uperene prema novijim modelima sa ovaj poboljšanjima, grdno je neophodno da klinac čuje i o prednostima tih ... novih tehnologija. :mrgreen:
Inače će ostati sa mutnim utiskom da je ženska lepota nekakva falinka sa destruktivnim potencijalom koja je sposobna da ga uništi dok kažeš keks.

A rezultat je da najuspešniji primerci iz svake generacije ostanu matore devojke ili prelaze od jedne do druge sirovine dok se ne utope u alkoholu.

Zato "otac ili zamena za oca" ima zadatak da prenese jedno dragoceno drevno znanje kojim danas vlada sve manje omladine. A to je da lepe su devojke raspoloživije, jer imaju manje kompleksa. I da, paradoksalno, imaju manje ponuda nego ružnjikave im vršnjakinje jer muški imaju ugrađenu apsurdnu ideju "bolje svraka u ruci nego anđeo na grani".

Muški romantizam zato treba da počiva na ideji "maksimalnog cilja", a ne "sigurne dobiti". Lično, koristim svaku priliku da mojim sinovima ukažem na smešne parove tipa "lepotica i majmun". I onda ih podsetim, biranim rečima doduše, da "nebe lep nego uporan". :pusi:
A nema potrebe da im objašnjavam ovaj anatomske aspekte ženske lepote. Jerbo svaki muški ima ugrađenog savetnika u tom smislu koji se jednostavno izjašnjava ovaj ustajanjem. Samo ih treba ohrabriti da tog savetnika poslušaju. :)

Tako da ovim mojim podučavanjima može da prisustvuje i gospoja (doduše ne i tašta). :neutral:

Sale
05-11-2010, 08:42
... I mada nisu svi muškarci isti, postoje karakteristike koje su im zajedničke u određenim godinama. Što ih mi žene bolje poznajemo i razumemo, veće su nam šanse da usrećimo i sebe i njih.''
dakle ova minja ne zna gde je levo:( nema pojma gde udara
mukica je svršila nekaku psihologiju il tako nešto samo da bi imala papir kojim bi mogla da opravda i objasni kao ispravne svoje bezuspešne pokušaje da uspostavi kaki taki odnos sa muškinjem.

prvi deo moje tvrdnje se odnosi na lupetanje o mami i tati
a drugi na ovaj vapaj za muškarcem što sam ga citiro

QueenOfClubs
05-11-2010, 09:07
А шта ако не иду на море? :undecided:
Губе тих драгоцених десетак дана за васпитавање. :lol:

Tibi
05-11-2010, 09:10
А шта ако не иду на море? :undecided:
Губе тих драгоцених десетак дана за васпитавање. :lol:
Ne idu svi deset dana na more ko ti Carice:)
U te obucne casove moz ti i pred sliku-tapetu mora to sve da izbrbljas (preneses), mada,
Mame nisu adekvatan prenosilac znanja. Onomad nam se ukaza dokle vodi to...Mamino vaspitanje na ulicama BG-a:mrgreen:

QueenOfClubs
05-11-2010, 09:12
Ne idu svi deset dana na more ko ti Carice:)
U te obucne casove moz ti i pred sliku-tapetu mora to sve da izbrbljas (preneses), mada,
Mame nisu adekvatan prenosilac znanja. Onomad nam se ukaza dokle vodi to...Mamino vaspitanje na ulicama BG-a:mrgreen:
Баш ти фала Тиберије.

kojica
05-11-2010, 23:21
А шта ако не иду на море? :undecided:
Губе тих драгоцених десетак дана за васпитавање. :lol:

pa valjda ni ada nije loša...:lol: a i beogracke ulice na proleće..
al ne znam.. to bi ipak stručnjaci morali da kažu...

причалица
06-11-2010, 09:15
''Da bi muška seksualnost dostigla optimalan nivo, a muškarac bio sposoban da voli i bude seksualno uspešan, sve rane faze razvoja ličnosti i seksualnosti treba da proteknu bez većih zastoja i psiholoških konflikata. Što je odnos s majkom u prvim godinama života bolji i topliji, to su samopouzdanje muškarca i kapacitet da brine o drugom biću veći. Za formiranje muške seksualnosti i identiteta od presudne važnosti je i odnos s ocem. Deljenje muških tema, komentarisanje žena na plaži i druženje s ocem ili zamenom za oca, te usvajanje njegovog pogleda na svet, od dečaka stvara zdravog i normalnog muškarca, objašnjava Minja Erić. Zato je važno da otac, ili neki drugi muškarac, aktivno bude uključen u vaspitanje muškog deteta. Najzad, uspešnost seksualnog života zavisi i od partnera, čije ponašanje bitno doprinosi i u pozitivnom i u negativnom smislu. I mada nisu svi muškarci isti, postoje karakteristike koje su im zajedničke u određenim godinama. Što ih mi žene bolje poznajemo i razumemo, veće su nam šanse da usrećimo i sebe i njih.''

BLIC ŽENA, Jelena Milentijević,

Pa očevi, leto je prošlo, ali ne propustite sledeće. :lol:
Nemojte da dozvolite da vam sin pati dezorijentisan čitavog života,
samo zato što ga niste lepo vaspitali na plaži.

E sad mi nije jasno, de mame da se sklone dok traje komentarisanje?
Možda je za zdravlje mladih dobro da se sve plaže podele na muške
i ženske pa da padne komentarisanje i dobacijvanje iz oba tabora? :lol:
ova jelena je neka žešća glupača, izgleda....kao i minja.

QueenOfClubs
06-11-2010, 09:21
pa valjda ni ada nije loša...:lol: a i beogracke ulice na proleće..
al ne znam.. to bi ipak stručnjaci morali da kažu...
Ако сам ја добро схватила, то изгледа овако:
Отац поведе синчића на неко згодно место где има разголићених девојака и жена.
И ондак, кад им је већ објекат пред носом, спонтано крене прича...
А најбоље да је плажа, јер ту су ипак највише разголићене.

причалица
06-11-2010, 09:22
e, ova minja erić...je l to ćerka onog psihijatra erića? pa on nije pri sebi, nikad nije rek'o jednu normalnu reč.

kojica
06-11-2010, 10:21
Ако сам ја добро схватила, то изгледа овако:
Отац поведе синчића на неко згодно место где има разголићених девојака и жена.
И ондак, кад им је већ објекат пред носом, спонтано крене прича...
А најбоље да је плажа, јер ту су ипак највише разголићене.
Pa da.. a pri tom je totalno nebitno da li će objektima biti neprijatno...
i još manje bitno što se deca u takvim situacijama osećaju načisto ugroženo,
jer se plaše da će tata otići iz kuće zbog neke tamo u koju se zagledao..

QueenOfClubs
06-11-2010, 10:23
Али то је услов да дечак буде нормалан.
То што тренутно осећа није битно, треба гледати мало шире и мислити на будућност.

Zazijavalo
06-11-2010, 10:26
Pa da.. a pri tom je totalno nebitno da li će objektima biti neprijatno...
i još manje bitno što se deca u takvim situacijama osećaju načisto ugroženo,
jer se plaše da će tata otići iz kuće zbog neke tamo u koju se zagledao..

Ništa vi niste razumele.
Svrha odlaska na plažu je da dete od oca nauči kako se uvuče stomak i istovremeno nemarno smeši. :mrgreen:

kojica
06-11-2010, 10:27
Sad sam se setila jedne malene.. tada je imala četiri godine i njen tata je povezao neku tetu..
ona je vrištala i pištala da je izbaci napolje, sve dok žena nije izašla...
I kad je pitao ''pa dobro, šta ti bi'' a ona kaže
''pa imala je kraću suknju nego mama :cry:''

:sad:

QueenOfClubs
06-11-2010, 10:28
То је ћерка, то се не важи.

Zazijavalo
06-11-2010, 10:29
Kakav materijal za taštu! :misticlady:

kojica
06-11-2010, 10:30
То је ћерка, то се не важи.
Naravno da se ne važi.. samo nisam mogla da odolim..:lol:

Sinovi rade nešto drugo. Oni mamu ubeđuju da je najlepša na svetu
i idu na kartu ''kad nećeš ti da voliš mamu, ja ću''.
Što je straaašno naopako. :lol:

kojica
06-11-2010, 10:31
Ništa vi niste razumele.
Svrha odlaska na plažu je da dete od oca nauči kako se uvuče stomak i istovremeno nemarno smeši. :mrgreen:
:raz_114:

i kad da uvuče stomak? :lol:

Zazijavalo
06-11-2010, 10:32
Pa šta misliš ti na priliku, kakva bi bila uloga ovaj... objekata? :)

причалица
06-11-2010, 12:49
Pa šta misliš ti na priliku, kakva bi bila uloga ovaj... objekata? :)

a možda je i objekat uvukao stomak i isprsio se nehajno?

Zazijavalo
06-11-2010, 12:54
Objekti su na plaži da bi im ispadale stvari iz ruku, pa da ih podignu.

причалица
06-11-2010, 13:56
koje stvari.....?kad si na plaži, šta može da ti ispadne? zrno peska sa nanule?

Zazijavalo
06-11-2010, 14:57
Šta znam šta traže. :undecided:

Vidi i sama http://media.photobucket.com/image/plaza%20devojke/ludipura/cn02_0620_06_02.jpg

причалица
06-11-2010, 15:50
Šta znam šta traže. :undecided:

Vidi i sama http://media.photobucket.com/image/plaza%20devojke/ludipura/cn02_0620_06_02.jpg
:lol: vidi stvarno....traže nešto.

kojica
06-11-2010, 15:51
I to bi bila prva lekcija.

''Kao što vidiš sine, sve one tete nešto traže.''


:raz_067:

причалица
06-11-2010, 16:07
a druga lekcija je da ga nauči šta to traže tako sagnute.:raz_114:

kojica
06-11-2010, 16:08
:raz_114:

Zazijavalo
06-11-2010, 16:08
Ne šta nego zašto. :mirka:

Zazijavalo
06-11-2010, 16:09
Mada, kad bolje razmislim... :sojka:

причалица
06-11-2010, 16:10
pa zašto je lekcija 3.
mora postupno....znaš i sam. zašto ide na kraju, ako se uopšte do toga dođe....na plaži, missim.

Zazijavalo
06-11-2010, 16:15
Posle mu objasniš da ova, bez obzira kako izgledalo zapravo misli:

http://razbibriga.net/imported/2010/11/407_parplazaljubavINMAGINE07471FRH_hf-1.jpg?ver=1243066035

Ovo će ga koštati... :mrgreen:

причалица
06-11-2010, 16:17
ovo fotka romantična....:bisa:
čekaj, bre...meni uopšte nije jasno kakave veze plaža ima sa vaspitavanjem i odnosom otac - sin? missim, u tom kontekstu kako onda da nađem lokaciju za majka - ćerka?

Zazijavalo
06-11-2010, 16:22
Staomodni očevi imaju problema ove vrste.
Recimo:
- Ćale, a kako sam se ja rodio? :eek:
- Donela te roda... :rumenko:
- Vala, ćale, i ti si svašta kreso! :shocked:

E, čovek koji je samo u gaćama pred bar 200 ljudi ne može uverljivo da laže. :pusi:

A za majku i ćer najbolja lokacija je kuhinja. Tamo niki ne zalazi, a nakon pouke mogu da se teše sladoledom. :)

причалица
06-11-2010, 16:26
Staomodni očevi imaju problema ove vrste.
Recimo:
- Ćale, a kako sam se ja rodio? :eek:
- Donela te roda... :rumenko:
- Vala, ćale, i ti si svašta kreso! :shocked:

E, čovek koji je samo u gaćama pred bar 200 ljudi ne može uverljivo da laže. :pusi:

A za majku i ćer najbolja lokacija je kuhinja. Tamo niki ne zalazi, a nakon pouke mogu da se teše sladoledom. :)
:raz_114:

tol
06-11-2010, 16:27
majke i tjerke o tome ne pricaju...ama ich!!!

za sve mudroserije..TETKE su zakon!!!:)

Zazijavalo
06-11-2010, 16:30
U mom kraju tetke su oni što idu na paradu ponosa. :eek:

причалица
06-11-2010, 16:32
majke i tjerke o tome ne pricaju...ama ich!!!

za sve mudroserije..TETKE su zakon!!!:)

meni ni jedna tetka nije ništa objasnila...sve mi objasnila mama, ali sam bila mnogo mala, pa mi se činilo da ona lupeta.

Zazijavalo
06-11-2010, 16:33
Verovatno si bila u pravu. :mrgreen:

tol
06-11-2010, 16:34
pa ni ja nisam imala edukaciju..sve sam cula od "proverenih-iskusnih" drugara..:))
A tetke su obelezje muske dece...one su tata-mata..jer kod njih sve moze...i nema tajni..:)

причалица
06-11-2010, 16:34
Verovatno si bila u pravu. :mrgreen:

ih, tako mala...missim, bila sam u nižim osnovne kad mi je pričala neke stvari, a mene je tako bilo sramota...nisam znala šta da joj kažem.
polse više nisam htela ni da je slušam.

причалица
06-11-2010, 16:36
pa ni ja nisam imala edukaciju..sve sam cula od "proverenih-iskusnih" drugara..:))
A tetke su obelezje muske dece...one su tata-mata..jer kod njih sve moze...i nema tajni..:)

mene moj bratanac pamti po matematici i što sam jednom ljosnula na led kada sam mu vukla ruksak, pa me pretegao....i to je sve, za sad.

Zazijavalo
06-11-2010, 16:37
Kako da jok... :mrgreen:
- A kako se računaju plodni dani?
- bem li ga... :undecided:
- A el može zatrudi od orala?
- Od čega? :eek:
- A ako se zaglavi?
- Pa jes...
- Izvini teto što te tolko gnjavim.
- Neka, samo ti pitaj. Kako ćeš inače naučiti. :pusi:

причалица
06-11-2010, 16:39
e, da nikola me (bratanac missim) pamti po tome što sam jednom, dok je radio zadatke, pokušavala da otvorim mleko (da bih mu kompletirala doručak).... i onda mi se pokvari onaj otvarač na tetrapaku i ja opsujem i kažem ''e, nećemo mi nikad u evropsku uniju!''
on se složio pod sto od smeha i dalji rad matematike se ispostavio kao nemoguć.

tol
06-11-2010, 16:42
ebote ja stanujem kod teh skole i pitaj me koliko sam palacinki pekla za sestrića i drugare(vreme velikog odmora) i koliko je koka kole popijeno (ceo razred se nacrta):raz_067:

Zazijavalo
06-11-2010, 16:44
Za vreme velikog odmora mož se ispeče cca 15 palačinki. 30, ako imaš dva tiganja. :neutral:

причалица
06-11-2010, 16:45
e, da a u čemu je fora da svi na plaži vole da jedu krofne ili palačinke....?

Zazijavalo
06-11-2010, 16:46
Treba im nešto slatko nakon tolko mesa.

tol
06-11-2010, 16:46
mirishe bre..ko ne bi jeo..a curi mas niz ruku :))))

причалица
06-11-2010, 16:47
mirishe bre..ko ne bi jeo..a curi mas niz ruku :))))

i eurokrem...znam koliko sam se nadavala para da deci kupim te krofne....više su ih jele nego sladoled.

Vragolanka
06-11-2010, 17:46
Ič ne kontam temu... sve se nešto mislim da će većina muškaraca pre zabalaviti na obučenu devojku, na plaži, nego na polugolu... ali ne zato što je obučena na plaži, nego... :huh:

Vragolanka
06-11-2010, 17:48
Mislim na normalne muškarce... ne na one napaljene.

причалица
06-11-2010, 17:51
pa pročitaj uvodni post, pa onda će ti sve biti jasno....kako su svi saveti, u stvari, glupavi......bar oni u novinama.

QueenOfClubs
06-11-2010, 17:52
i eurokrem...znam koliko sam se nadavala para da deci kupim te krofne....više su ih jele nego sladoled.
А ја на варену царевицу.

Kovač
06-11-2010, 17:53
Mislim na normalne muškarce... ne na one napaljene.

Ima li takih?:)

причалица
06-11-2010, 17:54
А ја на варену царевицу.

šta ti je to?

Vragolanka
06-11-2010, 17:54
Ima li takih?:)

Ima...

Zazijavalo
06-11-2010, 17:57
Ič ne kontam temu... sve se nešto mislim da će većina muškaraca pre zabalaviti na obučenu devojku, na plaži, nego na polugolu... ali ne zato što je obučena na plaži, nego... :huh:

Haljina je najbolji prijatelj žene. Jerbo sakriva ono što treba sakriti. :pusi:
Muškarci obično imaju predstavu šta bi moglo biti ispod haljine. I ta predstava je obično pogrešna, ukoliko je haljina dobro krojena. :)

Vragolanka
06-11-2010, 18:04
Haljina je najbolji prijatelj žene. Jerbo sakriva ono što treba sakriti. :pusi:
Muškarci obično imaju predstavu šta bi moglo biti ispod haljine. I ta predstava je obično pogrešna, ukoliko je haljina dobro krojena. :)

A dok on dođe do činjeničnog stanja onoga što aljinče skriva, neće mu biti ni bitno dal je dobro krojena. Na suncu se ipak vidi svaka strija, naborane butine od celulita, tu i tamo pokoja dlaka istrči, nedepilirane brkove, bore od mrštenja, otromboljena sise i pihtijastu guzu... o višeslojnom šlaufu neću ni da pričam, podrazumeva se.

причалица
06-11-2010, 18:06
dakle, zato je bitno da se prva uputstva dobiju na plaži....tamo su standardi visoki, tj. može da se objasni šta su visoki standardi.

Vragolanka
06-11-2010, 18:06
Evo, sad mi je pao... :(

QueenOfClubs
06-11-2010, 18:20
šta ti je to?
Куван кукуруз.
Уплатим ја у Бугарској ноћење с доручком.
Е мој цењени син је игнорисао све са шведског стола и чекао варену царевицу на плажи. :facepalm:

причалица
06-11-2010, 19:09
Куван кукуруз.
Уплатим ја у Бугарској ноћење с доручком.
Е мој цењени син је игнорисао све са шведског стола и чекао варену царевицу на плажи. :facepalm:
:lol: e ta decaaaa......nije valjda to jeo svaki dan na plaži?

QueenOfClubs
06-11-2010, 19:10
:lol: e ta decaaaa......nije valjda to jeo svaki dan na plaži?
Сваки. :facepalm:

причалица
06-11-2010, 19:12
Сваки. :facepalm:

au, kvin...pa morao je neki muški s njim da bude na plaži....a ti da mu sad kuvaš kukuruz svaki dan, da mu se smuči, si čula?

QueenOfClubs
06-11-2010, 19:20
au, kvin...pa morao je neki muški s njim da bude na plaži....a ti da mu sad kuvaš kukuruz svaki dan, da mu se smuči, si čula?
Био мој брат. И тада смо били заједно на мору. :)
Чика Јоца га је научио да плива у Турској а чика Милан да гњура у Египту.
Чика Махмуд је са њим пливао до корала.
Овог лепа га је ујка провозао на скутеру.
Мислим, пише да је битно да НЕКИ мушкарац буде с дечаком на плажи.

причалица
06-11-2010, 19:26
Био мој брат. И тада смо били заједно на мору. :)
Чика Јоца га је научио да плива у Турској а чика Милан да гњура у Египту.
Чика Махмуд је са њим пливао до корала.
Овог лепа га је ујка провозао на скутеру.
Мислим, пише да је битно да НЕКИ мушкарац буде с дечаком на плажи.
pa piše...onda je u redu, nisam znala da je bio tvoj brat.

kojica
08-11-2010, 11:32
:huh:

Šta vredi što je bio brat kad mu nije pokazao tete koje nešto traže.