PDA

Pogledaj Punu Verziju : Čudan narod, hoće da se zabavlja...



kojica
05-11-2010, 07:10
BLIC ŽENA, Jelena Milentijević,
Dva miliona i trista hiljada ljudi u Srbiji koristi internet, poslednji su podaci Republičkog zavoda za statistiku Srbije. Većini, nažalost, on služi za zabavu, umesto da bude sredstvo za sticanje obrazovanja, plaćanje računa, jeftiniju kupovinu, te efikasnije i ekonomičnije poslovanje.

O žalosti...:raz_067::raz_067::raz_067:


Poražavajući su podaci da samo 6,1 odsto stanovništva koristi internet za naručivanje proizvoda, a svega 8,6 odsto srednjoškolaca za obrazovanje. Slika informatičke pismenosti u Srbiji nameće potrebu popularizacije interneta u obrazovne svrhe, dok broj onih koji provode vreme četujući i igrajući igrice nameće potrebu da se upozori na to da internet, kao i svako moćno sredstvo, može da bude veoma opasan. O tome kako pogrešna upotreba narušava fizičko i mentalno zdravlje govore dr Predrag Mugoša, fizijatar, i dr Jelica Satarić, psihijatar i stručnjak za bolesti zavisnosti, dok o internetu kao nezamenjivom sredstvu napredovanja govori Istok Pavlović, čuveni srpski internet marketing menadžer i motivacioni trener.

Zaista poražavajuće. :raz_067::raz_067::raz_067:

Ženske časopise ukinuti s mesta. Pa ovo je za plakanje...:raz_067:

A tu su i stručnjaci za mentalno zdravlje, koji će da nam objasne da nije
zdravo zabavljati se, ali je i te kako zdravo kupovati preko neta. :lol:
E ako nas ubede u to, posle će da nas leče na klinici za kupoholičare. :lol:
E baš neću da kupujem....:igrac:

I na kraju Jelena Milentijević poručuje:

Naravno, i u virtuelnoj i u realnoj stvarnosti treba izbegavati ljude i informacije koji zagađuju, a komunicirati s onima od kojih se nešto može naučiti. Ne gubite vreme na gluposti, to važi i za internet i za realan život, savetuje Istok Pavlović.
:raz_067::raz_067::raz_067:

Mislim.. hvala joj, ali to je mogla na početku članka da napiše...:raz_067:
Mada meni ne smeta. Eto, umesto da naučim nešto, ja sam se zabavila čitajući ovo.
Čudna ja. :huh:

Kome i zbog čega smeta to što se narod zabavlja?

Zazijavalo
05-11-2010, 07:56
Smeta ljudima koji troše noći na traženje poučnih članaka po internetu da bi ih istovarili na forum na kojem učestvuju. Nekako im se čini da im je trud bagatelisan jer im te članke niki ne čita.

Smeta nesposobnim stručnjacima za marketing koji pokušavaju da preko interneta prodaju kojekakvu robu. A nesposobni su jer ne vide da im se roba ne prodaje ne zato što ljudi četuju, nego što već postoji gomila iste takve robe upola cene u prodavnici iza ćoška.

Smeta ideolozima i verskim fanaticima. Njima smeta naročito, jer sasvim dobro znaju da se ljudi koji se zabavljaju obično i smeju. A ovima se čini da se smeju njima.
I obično su u pravu :pusi:

Sale
05-11-2010, 08:53
Istok Pavlović, čuveni srpski internet marketing menadžer i motivacioni trenermism čovek zaista treba da bude samouveren i motivisan da bi izašao pred javnost i prestavio se sa: ''ja sam istok pavlovič, čuveni srpski internet marketing menadžer i motivacioni trener''.
ono, kad je to u stanju da izgovori, nikakav problem mu ne bi bio da ustane pred 20 ljudi i kae ''and ajm alkoholik''

iskreno, da mi priđe taki neki i prestavi se, ja bik se usro. misleo bi da želi moje telo
ili dušu
ili oboje.

idi beži čoveče s milim Bogom

ali, ipak moram da priznam da mi se za unutrašnju upotrebu sviđaju njegova zanimanja. ipak je autentičan
jer mene kasu do sad na forumima pitali sučim se bavim ja sam uglavnom odgovaro da sam
honorarni konpozitor šahovskih problema i da dajem časove fizike i hemije za osnovce

QueenOfClubs
05-11-2010, 09:24
Жалосно је што и ти часописи махом преписују од других часописа.
Само фљусну неку америчку "студију" о било чему и штампају.

И колико видим, нема забавних часописа нигде :(

tol
05-11-2010, 09:37
SAmo se vi zezajte...ako se provodi po 20jes sati na netu umesto da se sigra sa decom..partnerom ili hoda..druzi sa pravim ljudima..vezba..sve sto bi uprilicilo da se zdravije zivi..ondak se pitam kuda "idu divlje svinje"??? U zaborav?? u ćutanje...u ludilo?
ZAvisnost je očigledna...a kvazi razonoda samo ogledalo problema i izbegavanje da se uhvati u kostac sa problematikom..Lenjost je najveca pošast ..veoma se brzo inficiras

kojica
05-11-2010, 09:42
E jeste, još samo zabavni časopisi fale, pa da narod načisto pomanita. :krsti:

A jeste nezgodno. :neutral:
Zamilsi da otvoriš robnu kutju sa sve besplatnom igraonicom.
I onda posle nekog vremena vidiš da je devedeset odsto ljudi
sve vreme u igraonici, a kupovina ih ič ne zanima.
Pa nego šta ćeš nego da vičeš ''propas!'' i da se konsultuješ
sa raznim uskospecijalizovanim stručnjacima kakve plakate
da nalepiš po igraonici i kako da ih najuriš u kupovinu.

причалица
05-11-2010, 09:48
SAmo se vi zezajte...ako se provodi po 20jes sati na netu umesto da se sigra sa decom..partnerom ili hoda..druzi sa pravim ljudima..vezba..sve sto bi uprilicilo da se zdravije zivi..ondak se pitam kuda "idu divlje svinje"??? U zaborav?? u ćutanje...u ludilo?
ZAvisnost je očigledna...a kvazi razonoda samo ogledalo problema i izbegavanje da se uhvati u kostac sa problematikom..Lenjost je najveca pošast ..veoma se brzo inficiras

pa ko provodi 20 sati na netu, osim mene ponekad...i to ako se saberu 2 dana za redom? i to radim kad nemam baš nikoga u kući i kad imam pravo da to vreme provedem kako ja hoću.
a inače plaćam račune preko neta, koristim net za istraživanje članaka koji su vezani za moju struku, sve moguće informacije dobijam preko neta i jednostavno - moram nekad i da se zabavim....jaka stvar.
sigurno postoje ljudi koji preteruju, ali - može im se.
da ih stvarnost pritisne, verovatno ne bi toliko bazali po internetu, nego bi radili.

Tibi
05-11-2010, 09:56
pa ko provodi 20 sati na netu, osim mene ponekad...i to ako se saberu 2 dana za redom? i to radim kad nemam baš nikoga u kući i kad imam pravo da to vreme provedem kako ja hoću.
a inače plaćam račune preko neta, koristim net za istraživanje članaka koji su vezani za moju struku, sve moguće informacije dobijam preko neta i jednostavno - moram nekad i da se zabavim....jaka stvar.
sigurno postoje ljudi koji preteruju, ali - može im se.
da ih stvarnost pritisne, verovatno ne bi toliko bazali po internetu, nego bi radili.
Sto volem ovu plavusu :raz_079:, sta bi forum bez nje :)

kojica
05-11-2010, 09:57
SAmo se vi zezajte...ako se provodi po 20jes sati na netu umesto da se sigra sa decom..partnerom ili hoda..druzi sa pravim ljudima..vezba..sve sto bi uprilicilo da se zdravije zivi..ondak se pitam kuda "idu divlje svinje"??? U zaborav?? u ćutanje...u ludilo?
ZAvisnost je očigledna...a kvazi razonoda samo ogledalo problema i izbegavanje da se uhvati u kostac sa problematikom..Lenjost je najveca pošast ..veoma se brzo inficiras
Kvazi razonoda? :lol:
Pa Tole, što se mučiš samu sebe ovde?

A jeste i ja sam primetila da dobar procenat ljudi ume da udari brigu na veselje.
Samo, ima takvih ljudi a da internet videli nisu. Oduvek ih je bilo.
Evo ja na primer ne čitam samo novine, već gledam i tv.
Pa sam jednom videla de su dva brata, nasukana na pusto ostrvo, preživela
zahvaljujući humoru. Zamisli?
Onako jadni, gladni, žedni, reš prepečeni, zbijali šale na svoj račun i preživeli.
E da ih je gledao neko ko ne zna da umiru, mogo bi pomisliti da im je tu mnogo
lepo. Živo se čudim što su ih spasli, umesto da ih ostave da se zabavljaju još malo. :lol:

Ovde se ne priča o količini vremena koju provodi na internetu, već o kvalitetu vremena.
De se naglašava da je vreme provedeno u zabavi, loše utrošeno vreme.
Temu o internet zavisnosti već imamo.

причалица
05-11-2010, 10:06
eto, volim baš da dođem ovde i da se zabavljam sa vama....pogotovo što su ovde i ljudi čije misšljenje poštujem, a umeju i da se zezaju....šta ćeš lepše?
pa to se ne može naći ni u jednom kafiću!
mada se bavim mišlju da predložim gazdi da napravimo d.o.o. ''razbibriga'' na nekoj lokaciji koja svima odgovara :lol:

Ciciban
06-11-2010, 00:19
Жалосно је што и ти часописи махом преписују од других часописа.
Само фљусну неку америчку "студију" о било чему и штампају.

И колико видим, нема забавних часописа нигде :(

ti vidis casopise i tamo gde ih nema , te zenske ( otrovne) , te zabavne.