PDA

Pogledaj Punu Verziju : Apsurd ili sta-Ko se cuva i Bog ga cuva???



Пркос
08-11-2010, 14:33
Procitah negde ovu potresnu pricu...

Secam se, kao mala, slusala sam pricu o nekom razredu, trebali su da idu na ekskurziju u inostranstvo.. euforija je vladala, medjutim jedan se ucenik razboli.. nista ozbiljno, ali zbog temperature bio je kuci u krevetu. Dan kada su krenuli na put njegovi drugari bio je tuzan sto nije sa njima. Majka ga je posle dorucka i popijenih lekova ostavila u krevetu i otisla kod komsinice na kafu. Tamo je na vestima cula strasnu vest, avion se srusio i svi su izginuli.. svi.. U soku, potresena, ali i sva srecna sto je njen sin izbegao takvu sudbinu, pojurila je kuci. Sin je bio mrtav.. preminuo je u krevetu. Kasnije je utvrdjeno da se cak i vreme poklapalo sa vremenom avio nesrece.

Neznam...



Evo još jedne, strašne, jezive, užasne...

Moj dobar poznanik, koji je u braku kasno dobio dete (ćerkicu), brinuo je o njoj više nego 3 majke zajedno. Učio s njom, vodio svugde gde je on išao, mala slatka, pametna. Imala je običaj da ustaje kada on kreće na posao samo da bi malo popričali pre nego i ona krene u školu. Jednog jutra, kao i obično, on je ustao, pripremio joj sendvič, skuvao sebi kafu (supruga je radila od 6, pa je već otišla), malena se probudila, a pošto je bilo zimsko jutro, on joj kaže da se vrati još malo u krevet. Pitala ga je "tata, zašto me šalješ u krevet, nikada to nisi radio?". Poljubio je i rekao "čekaj, još je hladno, samo da se malo više zagreje kuhinja". Poslušala ga je i otišla u krevet. Nakon 15-ak minuta on ulazi u sobu, vuče sa nje pokrivač, zviždi joj njihovu "budilicu" ("Most na reci Kvaj"). Ona se ne miče. Uhvati je za palac noge i vuče, smeje se...Ništa...I nikad više ništa!!! Devojčica je u 11. godini preminula u krevetu. Srce!

I sama ne znam sta da mislim...Uvek nekako sam tako ucena od malena da se treba cuvati da bi nas i Bog cuvao...

dr.Kadžija
08-11-2010, 14:54
A koji Bog je u pitanju? Čiji Bog? Na koji način taj Bog čuva?
Šta su navedeni kao uzroci smrti pomenutog dečaka i devojčice?

Пркос
08-11-2010, 15:17
U oba slucaja je otkazalo srce...Postoji i niz primera.Imam primer i iz licnog zivota-moje familije-slucaj moje snaje.Zivela je celi zivot po rekla bih zdravim normama-na vreme i uvek dorucak,nikada cigaretu nije zapalila,nikada pila,uredan i porodicni zivot vodila,vesela osoba puna pozitivne energije,majka troje dece koju deca jednom recju obozavaju kao i suprug... ,zdrava u svakom pogledu do pre dve godine i od tada se bori za zivot ...a sada su prestali i sa terapijama...ceka...
a mislila sam ako se cuvas i Bog te cuva....

Zazijavalo
08-11-2010, 15:21
Pogrešno si mislila. Koliko je to teško da se shvati? :)

Пркос
08-11-2010, 15:25
Pogrešno si mislila. Koliko je to teško da se shvati? :)

izgleda da je tesko ili bih rekla da shvatam ali ne mogu da prihvatim-teze od shvatanja-valjda unutrasnji otpor...

kojica
08-11-2010, 15:31
:raz_088: karma...

dr.Kadžija
08-11-2010, 15:35
...još kad bi princip karme bio ispravno shvaćen :raz_088:

kojica
08-11-2010, 15:38
shvato to naš narod nekada, pa kazo
''kako seješ, tako ćeš i da žnješ''.. :raz_088:

kojica
08-11-2010, 15:44
nego da se vratimo na temu..
mama koja ne odvede dete kod lekara, nego mu da lek i ode u komšiluk na kafu
i nije neki primer za ''ko se čuva i bog ga čuva''...

Zazijavalo
08-11-2010, 16:01
izgleda da je tesko ili bih rekla da shvatam ali ne mogu da prihvatim-teze od shvatanja-valjda unutrasnji otpor...

Ako pogledaš ... izveštaj, što bi rekla mona, onda baš nigde ne piše nešto slično. Naprotiv.
Drevni jevrejski bog očekivao je napojnicu u vidu žrtvi paljenica, novi jevrejski bog zahteva žrtve u obliku gubljenja vremena i imovine.
Tako da je bogu svejedno šta ti radiš sebi. Važno mu je šta radiš Njemu. :mrgreen:

Пркос
08-11-2010, 16:24
nego da se vratimo na temu..
mama koja ne odvede dete kod lekara, nego mu da lek i ode u komšiluk na kafu
i nije neki primer za ''ko se čuva i bog ga čuva''...
ajde ta mama i nije neka mama a sta je sa primerom moje snaje?
@zazijavalo-Bogu naklona i vernik od malih nogu i da ne duzim...

mare
09-11-2010, 15:45
ja do sada nikad nisam čuo da se na ekskurziju ide avionom.. jedino ako idu u kanadu ili usa..
obično idu busom da italije-mađarske..

Zazijavalo
09-11-2010, 15:48
@zazijavalo-Bogu naklona i vernik od malih nogu i da ne duzim...

Ondak ima dva objašnjenja. Il taj nije bio vernik, il taj drugi nije bio bog. :)

Mada ja još uvek ne nalazim di si ti to čula da će bog da ti pomaže pod nekim uslovima. Pod bilo kakvim uslovima, oću da kažem. U tvojoj tradiciji bog radi šta oće i kako oće. I baš ništa te ne pita. :)

Šejtan
09-11-2010, 15:49
:mrgreen:

Пркос
09-11-2010, 16:19
ja do sada nikad nisam čuo da se na ekskurziju ide avionom.. jedino ako idu u kanadu ili usa..
obično idu busom da italije-mađarske..

prica i jeste iz Amerike...nije sa nasih prostora

Пркос
09-11-2010, 16:21
Ondak ima dva objašnjenja. Il taj nije bio vernik, il taj drugi nije bio bog. :)

Mada ja još uvek ne nalazim di si ti to čula da će bog da ti pomaže pod nekim uslovima. Pod bilo kakvim uslovima, oću da kažem. U tvojoj tradiciji bog radi šta oće i kako oće. I baš ništa te ne pita. :)
u pitanju je moja snaja(TA) a nije TAJ...

mare
09-11-2010, 16:33
prica i jeste iz Amerike...nije sa nasih prostora

još jedan razlog da ne verujem...

Zazijavalo
09-11-2010, 16:52
u pitanju je moja snaja(TA) a nije TAJ...

TA tvoja snaja... takođe nije pročitala bibliju? :mrgreen:

Пркос
09-11-2010, 16:53
TA tvoja snaja... takođe nije pročitala bibliju? :mrgreen:
mogla bi je tebi i meni analizirati i objasniti....

Zazijavalo
09-11-2010, 16:58
Možda tebi. :)