PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ovo bi trebao svaki muškarac da procita!



Man
13-07-2009, 13:23
Nista ne upropasti ljubav koliko covekova preterana dobrota. Da vas zena
voli zenski, morate s njom postupati muski. Treba biti tiranin, ali dobar,
onakav kakvog je Renan trazio za gospodara drzave. Zena treba da vidi jaci
spol od svog, jer ne voli mucenika u ljubavi, cak ni dobrotvora, nego
zaverenika i razbojnika. Zena vas najvise voli kad ima da ona prasta vama, a
ne vi njoj. Pred velikom dobrotom coveka, zena gubi spolni osecaj na kojem
je kod nje mnogo sazidano; a samo snaga covekove volje, izaziva snagu njenog
spola. Ne varaju nesrecne zene, one ciji su ljudi pijanice, grubijani,
raspikuce. Najvecma varaju one zene koje bi trebale biti najvecma srecne i
najvecma blagodarne. Jure za drugim ljudima bas one zene kojima je muz dao
sve raskosi u kuci, i sve pocasti na ulici; i verujuci da je sreca u
suficitu, one taj suficit traze u drugom coveku. Zene istinski nesrecne s
muzem, zbog njegovih mana karaktera, ili njegove bolesti, ili siromastva,
obicno ne traze drugde ni minimum srece, ni da se negde naplate, ili negde
osvete. Bol i beda naprave sve puteve maglovitim i noge teskim. Najsrecnije
zene su odista najgore. Zena je u sreci raskalasna, koliko je u nesreci
velika. Nikad ne bi trebalo potpuno usreciti zenu, koja je svagda dete ili
divljak, jer hoce da se prejede i prepije, i da porazbija sama svoje
igracke. Zato zene najgorih ljudi nisu brakolomnice, i cesto prolaze pod
dobre. Ali zene lepih ljudi, bogatih, radosnih, i srecnih, naprotiv, jure za
maksimumom, i nemaju drugo u glavi nego radost i vratolomije. Cudno je da
bas biraju obicno ljubavnike i manje lepe, i manje umne, i manje mlade, i
manje ugledne nego muz. Najmanje neverstava urade iz prave nuzde, a najvise
od obesti i od pijanstva srece. Zena je po prirodi stvorenje zlo, sujetno i
bolesno. Jedino sto zena ima veliko, to je moc da nam ponekad dadne iluziju
kako je sasvim drukcija nego sto jeste. Zenin smisao o moralu i
covekoljublju, to je ono sto u paleografiji zovu jevrejskom interpretacijom
tekstova. Cesto ste mogli videti zenu pored sarkofaga njenog coveka kojeg
nije volela, ili kojeg je i varala. Ona tuda pokazuje bol koji nalici na
jedno nemo besnilo. Ne treba zaboraviti da su ljudi komedijasi u radosti i u
svecanim momentima, a zena je komedijas u momentima tuge. Samo sto zena ima
i toliko ursfenog duha da se ne prikaze, i da izdrzi tu glumu do kraja.


Zene pocnu da ljube samo onda kad su voljene, ili bar kad misle
da su vec voljene. Inicijativa ljubavi uvek dolazi od coveka. Zena
hoce vise da bude voljena, nego da sama voli; i vise da je zele,
nego da je vole. Ona ne samo da prva ne voli, nego prva i ne bira.
Covek joj se moze naoko i da dopada, ali je retko da ga prva zavoli.
Zena moze da se zanese za bogatasem ili artistom, za vojnikom ili
sportistom, za lepim ili za umnim, ali se najzad dadne, cesto za
ceo zivot, sasvim drukcijem coveku nego kakvog je zamisljala i
zelela. Ona uvek podlegne jacem, a ne lepsem i umnijem, ni boljem
i milijem. Retko koja zena visi o ruci coveka koji je bio odista
covek njenog ukusa... Padajuci pred jakim a ne pred dobrim i lepim,
zena ne razume duh nego volju, ni lepotu nego nameru.


Prvi znak ljubavi jedne zene, to je kad zeli da se osami i izdvoji
iz sveta. Zena koja odmah ne napusti svoje dotadasnje navike, vara
i sebe i coveka o svojoj ljubavi. Jedan dokaz zenine ljubavi, to
je kult svakog vaseg momenta, svake vase navike, svakog vaseg predmeta.
Istinski zaljubljena zena postaje fetisist. Ona, kao svraka, cuva sve
sto je covek imao u rukama: njegov cvetic, sliku, olovku, dugme,
cigaretu, neupaljenu ili upola ispusenu. Ona u svemu vidi njega, i
sve pobozno prinosi k ustima.

marlon
13-07-2009, 21:32
jes manijaKu sve je tachno... sto mi ne dade ovaj text pre 40 godina :(

ljubičica
15-07-2009, 06:56
kad je ovo pisano? pre stopedeset godina? :pusi:
a jeste, vi obozavate kad vam neka visi o rukavu..ono, sto vas vise voli, to i vi vise volite lnju..
ne privlaci vas zagonetka i osvajanje, nego dobra dusa i toplo srce..
sio mi ga djura :lol:

marlon
15-07-2009, 10:54
ti ces da mi kazes sta me privlaci :lol:

ljubičica
15-07-2009, 15:53
pa ti elaborirao na pet strana sta zene oce, sta rade, sta misle i sta osecaju..a vredjas se na moju jednu recenicu.. :pusi:

sani
15-07-2009, 16:35
pa ti elaborirao na pet strana sta zene oce, sta rade, sta misle i sta osecaju..a vredjas se na moju jednu recenicu.. :pusi:


:lol: jedino nije elaborirao sta zene nece

marlon
15-07-2009, 18:20
@ plavetnilo i sani....
pa ja sam posebna sorta... imam oba pola u sebi... takoreci maleshe :lol:
a tebi cu sani da elaboriram nocas kad se vrnem ako ti do tad ne izadju iz glave oni sremci sa shtranda :lol:

sani
15-07-2009, 19:06
...
pa ja sam posebna sorta... imam oba pola u sebi... takoreci maleshe :lol:
a tebi cu sani da elaboriram nocas kad se vrnem ako ti do tad ne izadju iz glave oni sremci sa shtranda :lol:


e bice zanimljivo..a neko me sa foruma od'o..kome sam poverila da sam i ja hermafrodit.. :raz_038:

ps..bila sam na bachkoj strani Dunava :lol:

marlon
15-07-2009, 22:36
onda bachvanin... :lol: nadam se da vidi cipele od stomaqa.... shalu na stranu svako od nas ima deo suprotnog pola u sebi... makar u prekogniciji nekh stavova. moj stav, mozda gresim ali mislim da ako si svestan toga i nisi samo ono macho dileja u fazonu ja pa svi ostali 6 metara ispod mene, imas sanse za neki napredak u shvatanju suprotnog pola ma koliko on bio mizeran.....
hermafodit i shemale nije isto... ti mosh sama sebe da oplodjujesh :lol:

sani
16-07-2009, 11:21
onda bachvanin... :lol: nadam se da vidi cipele od stomaqa.... shalu na stranu svako od nas ima deo suprotnog pola u sebi... makar u prekogniciji nekh stavova. moj stav, mozda gresim ali mislim da ako si svestan toga i nisi samo ono macho dileja u fazonu ja pa svi ostali 6 metara ispod mene, imas sanse za neki napredak u shvatanju suprotnog pola ma koliko on bio mizeran.....
hermafodit i shemale nije isto... ti mosh sama sebe da oplodjujesh :lol:


ne brini ti da li vidi cipele..vazno je da vidi.. :raz_125:

marlon
16-07-2009, 22:18
. ako nam je savremeno drustvo ista pokazalo to je da su najveci mentoli ti tzv savremeni muskarci koji umisljaju da su bogom dani za zenski rod... sustina njihove trivijalne potrebe za zenskim jaslama koje ce im se diviti i hraniti im sujetu ogleda se kroz imanentnost njihovog nezadovoljstva samim sobom jer maloumni gen njihove samohvalisavosti je obicno reverzibilano konjugativan sa onime sta mogu nekoj nesrecnici da ponude... prevara je tu dvojaka... prevara pred samim sobom tj njim ali i prevara pred nesrecnicom koja se divi necemu sto je tako razlicito od njenog muza koji je smara svojom neinventivnom prirodom. on ni ne zna da kada jednom mesecno ima redovan bracni sex al bez strasti sa svojom lepsom polovinom da mu se na quratz sliva mozda sperma od nekog drugog istog takog nesrecnika kome se njegova lepsa polovina qurva a da ni taj drugi ne zna i milsi da je jedino on honoris causa dostojan zenske pozude ali avaj.... karte se uvek okrenu naopako jer ono sto izgleda kao zanosna muzevnost i iskustvo kao npr. u ovom virtuelnom svetu gde bukvalno svako moze biti slavan pet minuta kao andy warhol a neko i malo duze, obicno je inverzija njegove vrednosti ne samo kao pripadnika moshusnog oplodjivacha uzavrelih mlado udatih i nesrecnih vagina tj. njihovih vlasnica, vec i njegovog statusa u rodjenoj kuci kao stuba porodice. zivot je jako cudna pojava i ako impliciramo monogamiju for all onda je se moramo drzati sto bi srbi rekli ko pijan plota. posto je to u zivotu naravno neizvodljivo jer su crvi promiskuitetnog bitisanja uvaljeni sa zapada celom svetu polovinom proslog veka kao magna charta libertatum bilo da ga neki guraju u vaginu ili mushki anus a neki boje plafon letecom i nadasve slobodnom spermom drqajuci po ovakvim mestima, onda se ne treba cuditi reakcijama koje brizne podjarmljeno udate zene...obicno one mladje.... osecaju spram dozivljavanja sebe kao sekualnog objekta koji neko koristi kao vrecu za punjenje tom istom spermom koja se sliva niz zidove njihovih soba nesrece svojom mizernom apativnom sudbinom... licnost se ne hrani semenom, ne hrani se ni novcem, ni laskanjem, jos manje zamajavanjem, utesnim recima prepunim lazi, hvalisanjem a ni podilazenjem najnizim nagonima... vec onime sto svi imamo ali ne umemo da koristimo.... polanski je napravio film odvratnost koji govori o problemima savremene nezadovoljene zene sa savrsenim osecajem za suptilnost njene pomalo sizofrene psihe.... greska je sto su zene taj film kao i njegovog autora prezirale i stidele se da pogledaju sebe u iskrivljenom ogledalu svojih propalih zivotnih ceznji i nadanja... jos kad bi ga i neki muskarci pogledali da bolje shvate psihu tih nesrecnih bica kojima sire idolatriju sebe kao laznih bogova verujem da bi svoju osvajacku samohvalisavost zamenili prezirom spram sebe samih.... ako imaju ono sto svi imamo al' ne umemo da koristimo.... :roll:

petrana
13-08-2009, 20:55
istina :mrgreen:

marlon
13-08-2009, 21:29
pa mora da bude, jer prvi put ne pisem u prvom licu vec u trecem :lol:

petrana
13-08-2009, 21:37
Istina je prvi post njega kad sam procitala nisam imala snage za dalje :raz_018:

petrana
13-08-2009, 21:37
evpo sad cu :pusi:

petrana
13-08-2009, 21:43
nemam trenutno snage , sutra cu
Ma, iskreno znam malo kategorija muskaraca, ovi koje kreces da opisujes, nisam sigurna da sam jos upoznala nekog takvog licno
Ovi sto su oko mene su svi staromodni muskarci u pokusaju, znaci na pola puta ka negde, a gde, nije im jasno
Sta sve podrazumeva to da budu staromodni, nece sa tim da se suoce, oce malo staromodnog malo modernog i
NE mozes na dve stolice, te zene predju dok si reko piksla
Prave se da su nesto nalik ono u prvom dok se ne ozene a onda se raspilave i zena ih sredi za dva dana vise ne lice na sebe
nezadovopljni sobom i svim sto ih je snaslo, bez ideala o bilo cemi, posustalog pogleda
Stari tip ljudi je imao ideal pred sobom, on se nije dao nicem
MAda, bilo ih je vise takvih pa su se drzali jedni uz druge, odkud znam
Danas sam cula da je zvanicno 47 % Srbije u nekom obliku depresija :dash
Odo ja, dok nisam jos koju crnu rekal

petrana
14-08-2009, 10:38
:raz_119: trudila sam se, bas sam se trudila da procitam taj posti; i mozda sam uspela da se koncentrisem na jedno 60% gradiva :lol:
E sad
uvod: pisati ili ne pisati?, tj. pricati ili ne pricati? negde si pomenuo da apstraktno misljenje... A ovo je i forum. Medjutim, moj mozdani aparat nije dorasto takom govoru tako da ne mogu se odvojiti od konkretnih situacija i samo tako mogu i reci nesto; a opet, priliko takvog iznosenja neceg odstupi se u hiljadu pravaca; Znaci, ovo je samo pricina prica
prica:
Ovako, gore sam rekla nesto tipa sa kakvim sam muskarcima okruzena, i posle mi bilo krivo, nekako nista sto ovako kazes nije bas tako, i zato imam i problem da takve stvari pricam
A moguce je da postoje i neke razlike u sredini u kojoj sam ja i u kojoj ste vi.
Bilo mi je sinoc nekako upadljivo kako na ovom forumu muski svet razgovara sa zenskim svetom, sto je u svetu u kom zivim skoro sasvim iskljuceno.
Postoji samo jedna muska osoba sa kojom imam priliku da razgoivaram, jedno dva do tri puta godisnje, a neke godine i samo jednom :lol: . ALi, ta je osoba totalni ekscentrik u svemu, i ni po cem ne spada u bilo kakvu kategoriju, a i namestile su mu se takve okolnosti u zivotu da mu je to moglo biti. E kad sa njim razgovaram, onda imam osecaj da razgovaram; sto je na neki nacin i lose, jer onda tacno znam da sa drugima ne razgovaram :( . E sad, ima jedan, porodicni smo prijatelji, i to je mozda zanimljivo. Posto covek ipak ima potrebu da bude sa ljudima na kakav takav nacin blizak, ja sam pokusavala da sa njim pricam kada bi sedeli zajedno. Mi bi se tako svadjali da su svi ostali mogli samo da cute. Mene je izludjivao nacin na koji me gleda, koliko je to podcenjivanje, a da on to nije smatrao podcenjivanjem. Jednostavno, daje ti neke recenice ko da te tapse po glavi, jer je blagonaklon prema tebi, a ustvari, zna kakva ti je sudbina, ti si mrcena zena koja veze nema. I onda nije bilo bitno sta je rekao, mogao je da kaze nesto pametno ili nesto glupo, ja bih napadala kao manijak :raz_067: . (A pricala sam i sa njegovom zenom, i sa njom sam se svadjala.) I tako vec ravnih devet godina. I. Nesto se promenilo, i to se bas promenilo. Poslednjih puta sam bas mogla da osetim da me uzima za osobu. I ima jedna muska osoba sa kojom sam cesto u blizini a razgovor je apsolutno nemoguc. Sve ostale muske osobe znam izuzetno slabo, jer prosto nema protoka informacija, sve to sto znam je ono sto mozes da zakljucis gledajuci spolja; ali, da li je to bas neki izvor informacija?
E sad, ova tri lika koja sma navela spadaju u neku danas vec staru gardu, i oni se donekle mogu podvesti pod ono sto sam gore napisala: hoce da imaju uticaj, polozaj koji je imao staromodan muskarac ali da se pri tom koriste svim lagodnostima modernog muskarca
Ako ja vidim muskarca da obuce crvene gace i gleda se u ogledalu kako mu stoje, onda on definitivno ne moze na mene da deluje fascinirajuce samo zato sto je muskarac.
Znaci to je stara garda.

petrana
14-08-2009, 10:38
MEdjutim, pojavila sa nova garda, za njih nisam licno zainteresovana, al eto.
Sasvim sam slucajno dosla do informacija o novoj gardi. JEdan clan nove garde mi je blizak rodjak, moja tetka je njemu baba. Tetka ga je skoro pa podigla i pred njom nista ne krije, i ispricao joj .. Tetka dosla u nesvesti i ispricala meni. Znaci da nije tog transfera od tetke od ovog dela price ne bi bilo nista.
Clanovi nove garde su povezani ko crevo. Oni sede u grupama od po cetri do pet sest u kaficima, nacifrani koliko je to moguce, al to je manje vazno, gledaju okolo i ogovaraju zene. Ubedjuju sebe i one oko sebe da su zene monstrumi koje treba zeznuti pre nego sto one zeznu tebe. Zenidba moze da dodje u obzir ako se prilepi neka mnogo bogata inace, nema sanse da dovodi kurvu kuci. Ko zna sta je ta sve u zivoru radila sa kim je sve bila. A one sto deluju da su dobre, te su najgore.
E sad, posto su oni ipak ziva bica desi im se da se zagledaju u neku zensku osobu, pa da sa njom i prosetaju. U toj situaciji ostatak ekipe deluje kao vojska spasa. Oni se automatski ustreme na zadatak: objasniti coveku da ga je uhvatila u mrezu i osloboditi ga pre nego sto pusti otrov.
NE napadam ovu novu gardu, oni su gledajuci staru gardui iz sopstvenog iskustva doneli zakljucak da je tako najbolje. Nije problem u tom sto su oni odlucili da je tako najbolje, nego sto na taj nacin unistavaju sebe. Razgovori ideje interesovanja, sve im je osiromaseno jer oni moraju da stavljaju sebi zabranu na osecanja a onda prosto nemaju brane do cega sve mogu da dodju. I nekako, sa 27, 28 dodju kao stari.

Sta sam htela da kazem: Jako je mali protok informacija iz muskog u zenski svet i obratno.

ps.Izuzetno neprofesionalan post :lol: . No, manijak je reko da moze sve da se pise

marlon
14-08-2009, 12:50
za razliku od nekih so se ne slazu sa mnom ja se slazem skoro najvecim delom sa petranom...ljudi su danas shebani na milion nacina i svako se bori protiv toga kako zna i ume... ulaskom u brak samo se dese dve stvari... ili covek za nijansu postane duhovno bogatiji ili ode u drugu krajnost te od pivcanog stomaqa ne moz da vidi cipele a ni one njega. zene kao da prate njegov modni trend i nadju se na nekoj sredokraci razmisljanja o svemu... zivotu smrti ljubavi.... i tu se stavlja tacka. onda imamo tipican primer nezadovoljnih ljudi koji pod ranu starost preziru i mrze sve sto nisu oni shvatajuci ipak nekako intuintivno zabludu nesoznavanja sebe kao jedinki osim onih na relaciji frizder-klozet.
oni koji se bore protiv toga mogu da se bore zbog sebe ili zbog ekipe tj drustva oko sebe. prvi imaju sansu da zadrze zdravorazumski nacin u konceptu shvatanja medjuljudskih odnosa i ne dozvoljavajuci da postanu kao ona vecina o kojoj sam pricao. oni iz grupe su uvek isti kao u svim grupama. grupa odredjuje sve... modalitete razmisljanja, modalitet ponasanja, modalitete licemerja ili pak slobode ako je tako zovu... i jednog dana opet sigurnim korakom zakorace u crvene gace.
duh je najvazniji, gace su nebitne bas kao i carape... on pomera nase granice ako zelimo i u kom pravcu. kultura i umetnost kad nas nikad nisu bili forsirani koliko treba i zato je tako. ljudi su na nivou mozdanih paramecijuma i cude se svacemu sto nije kao oni sto su....iz cudjenja nastaje mrznja prema nerazumljivom i stavljanje na stub srama svega onoga sto nisu. tako se radja licemerje potkovano zivotnom mizantropijom. mozda je resenje za pravu ljudsku slobodu i srecu u tome biti neshvacen pa makar i sa gatjama na glavi.... pa bile one i crvene :lol:

petrana
14-08-2009, 21:07
mozda je neumesno, ali
napisao si:;za razliku od nekih so se ne slazu sa mnom
Za sta od onog sto pises smatras ili znas da se neki ne slazu sa tim i koji su ti neki, koja je to;kategorija;?
ps. sto se mene licno tice, ja sam vec rekal da nisma u stanju da odpratim vise od 60% onog sto pises, ima malo uticja i ovaj ekran a tekstovi su ti izuzetno zgusnuti, odprilike po desetina jednog posta je dovoljkna za jedno citanje, tako da jos nemam jasnu predstavu o onom sto pises, ali mi se bas dopada, estetki

marlon
14-08-2009, 22:09
ma nije neumesno,onako opalio bezveze.. umem ja tako, ma umem i gore, bolje da ne znas....

petrana
15-08-2009, 12:48
za razliku od nekih so se ne slazu sa mnom ja se slazem skoro najvecim delom sa petranom...ljudi su danas shebani na milion nacina i svako se bori protiv toga kako zna i ume... ulaskom u brak samo se dese dve stvari... ili covek za nijansu postane duhovno bogatiji ili ode u drugu krajnost te od pivcanog stomaqa ne moz da vidi cipele a ni one njega. zene kao da prate njegov modni trend i nadju se na nekoj sredokraci razmisljanja o svemu... zivotu smrti ljubavi.... i tu se stavlja tacka. onda imamo tipican primer nezadovoljnih ljudi koji pod ranu starost preziru i mrze sve sto nisu oni shvatajuci ipak nekako intuintivno zabludu nesoznavanja sebe kao jedinki osim onih na relaciji frizder-klozet.
oni koji se bore protiv toga mogu da se bore zbog sebe ili zbog ekipe tj drustva oko sebe. prvi imaju sansu da zadrze zdravorazumski nacin u konceptu shvatanja medjuljudskih odnosa i ne dozvoljavajuci da postanu kao ona vecina o kojoj sam pricao. oni iz grupe su uvek isti kao u svim grupama. grupa odredjuje sve... modalitete razmisljanja, modalitet ponasanja, modalitete licemerja ili pak slobode ako je tako zovu... i jednog dana opet sigurnim korakom zakorace u crvene gace.
duh je najvazniji, gace su nebitne bas kao i carape... on pomera nase granice ako zelimo i u kom pravcu. kultura i umetnost kad nas nikad nisu bili forsirani koliko treba i zato je tako. ljudi su na nivou mozdanih paramecijuma i cude se svacemu sto nije kao oni sto su....iz cudjenja nastaje mrznja prema nerazumljivom i stavljanje na stub srama svega onoga sto nisu. tako se radja licemerje potkovano zivotnom mizantropijom. mozda je resenje za pravu ljudsku slobodu i srecu u tome biti neshvacen pa makar i sa gatjama na glavi.... pa bile one i crvene :lol:

Tek sam sad donekle ukapirala sta si napisao
E takvi, sto su spremni da budu neshvaceni, mada ta rec spremni veze nema, al koju drugu sad da nadjem ne znam
e ti sto stave gace na glavu i ... ti su zvek, to su fascinirajuci
Ono sto sam rekla za crvene gace, to su oni sto hoce da budu shvaceni i priznati, ali opet sebe hvatam u zamku nemogucnosti izrazavanja
Nema nista lose u tom biti shvacen, biti smatran lepim, biti smatran moderno, zanimljivo, dobro... obucenim, obrazovanim, ... sve su to sasvim pozitivne stvari
Nego, kad zena kod muskarca uoci da to postize samo radi toga da bude posmatran, primecen, odobren, istaknut... to je neka narcisoidna poza u kojoj covek ne moze delovati privlacno, mada opet rec privlacno ne pase, znaci taj nije ni f od fascinirajuci. Mada, i taj moze posluziti :mrgreen: . Ma salim se

petrana
15-08-2009, 12:50
Muskarac mora da ima potvrdu za sebe u sebi! Da je ne trazi okolo.

marlon
19-08-2009, 00:57
za razliku od nekih so se ne slazu sa mnom ja se slazem skoro najvecim delom sa petranom...ljudi su danas shebani na milion nacina i svako se bori protiv toga kako zna i ume... ulaskom u brak samo se dese dve stvari... ili covek za nijansu postane duhovno bogatiji ili ode u drugu krajnost te od pivcanog stomaqa ne moz da vidi cipele a ni one njega. zene kao da prate njegov modni trend i nadju se na nekoj sredokraci razmisljanja o svemu... zivotu smrti ljubavi.... i tu se stavlja tacka. onda imamo tipican primer nezadovoljnih ljudi koji pod ranu starost preziru i mrze sve sto nisu oni shvatajuci ipak nekako intuintivno zabludu nesoznavanja sebe kao jedinki osim onih na relaciji frizder-klozet.
oni koji se bore protiv toga mogu da se bore zbog sebe ili zbog ekipe tj drustva oko sebe. prvi imaju sansu da zadrze zdravorazumski nacin u konceptu shvatanja medjuljudskih odnosa i ne dozvoljavajuci da postanu kao ona vecina o kojoj sam pricao. oni iz grupe su uvek isti kao u svim grupama. grupa odredjuje sve... modalitete razmisljanja, modalitet ponasanja, modalitete licemerja ili pak slobode ako je tako zovu... i jednog dana opet sigurnim korakom zakorace u crvene gace.
duh je najvazniji, gace su nebitne bas kao i carape... on pomera nase granice ako zelimo i u kom pravcu. kultura i umetnost kad nas nikad nisu bili forsirani koliko treba i zato je tako. ljudi su na nivou mozdanih paramecijuma i cude se svacemu sto nije kao oni sto su....iz cudjenja nastaje mrznja prema nerazumljivom i stavljanje na stub srama svega onoga sto nisu. tako se radja licemerje potkovano zivotnom mizantropijom. mozda je resenje za pravu ljudsku slobodu i srecu u tome biti neshvacen pa makar i sa gatjama na glavi.... pa bile one i crvene :lol:


Tek sam sad donekle ukapirala sta si napisao
E takvi, sto su spremni da budu neshvaceni, mada ta rec spremni veze nema, al koju drugu sad da nadjem ne znam
e ti sto stave gace na glavu i ... ti su zvek, to su fascinirajuci
Ono sto sam rekla za crvene gace, to su oni sto hoce da budu shvaceni i priznati, ali opet sebe hvatam u zamku nemogucnosti izrazavanja
Nema nista lose u tom biti shvacen, biti smatran lepim, biti smatran moderno, zanimljivo, dobro... obucenim, obrazovanim, ... sve su to sasvim pozitivne stvari
Nego, kad zena kod muskarca uoci da to postize samo radi toga da bude posmatran, primecen, odobren, istaknut... to je neka narcisoidna poza u kojoj covek ne moze delovati privlacno, mada opet rec privlacno ne pase, znaci taj nije ni f od fascinirajuci. Mada, i taj moze posluziti :mrgreen: . Ma salim se


[/quote]
zavisi od zene.. neki put veruj ne pomaze nista ... samo batine :(

petrana
19-08-2009, 13:18
:mrgreen: znas, onaj ekscentricni sto sam spominjala, ne da bije zneu no je je nekoliko puta u njihovom braku premlatio, sou program
Ali evo Bogu hvala cekaju peto dete :andjeo:
NEgo, bas se mlad ozenio i izabrao je jednu, opasna je nema price

ps. ali dodajem, on je zaista ekscentrik, ne treba neke ljude uzimati u opsta razmatranja

marlon
19-08-2009, 13:24
vis da sam u pravu... :lol:
zene treba da budu opasne i zavodljive.... jer jedino tako mogu da zadrze paznju nekog muskarca. ako su ko pihtije mislim ono duhovno i da nemaju onaj zvrq nevaljalosti...kao mirqa npr. :lol: ybg ne mos da zaintrigiraju .... barem mene....

petrana
19-08-2009, 13:40
tu sve neke skracenice, pola te ne vezem

petrana
26-08-2009, 11:37
totalno subjektivan ugao, onako kako se to meni cini:

Muskarci su cista emocija. Ljudske jedinke muskog pola koje to nisu, oni vise i nisu muskarci, a muskarci su cista snazna emocija. I sami tesko vladaju time.
Kada je zena dovoljno mlada, nema dovoljno iskustava koja ce je uplasiti od toga; zato je dobro da se zene udaju sto mladje (ali danas je to na razne nacine spreceno). Kada je zena vec zarobljena raznim iskustvima i secanjima na sve do cega moze dovesti ta nestisljiva emocija muskarca, skoro da nije u stanju da stoji pored njega. Ili, ili se odlucuje na mutnu igru. Ako nemate nameru da budete sa jako mladom zenom, zato sto ste mozda za to previse stari (mada, verujte, jako mladoj zeni ni to nije prepreka :lol: ) onda birajte zenu koja vam izmice, idite za njom. Jer ona koja izmice, ona na neki nacin vidi ovo sto sam sad ispricala, i boji se sebe, boji se da nece moci to da odprati, tu silinu; znaci postena je prema vama i prema sebi; i mozda ce moci da vas u jednom momentu sasvim prihvati. Ali ona koja ne izmice, a nije jako mlada, ona verovatno ima taktiku. MAda, ne mora da znaci. Mozda je dovoljno neostecena iskustvom, ali danas, to je skoro nemoguce.

darko1
25-08-2013, 13:55
Napisao je MAN :
"...Ona uvek podlegne jacem, a ne lepsem i umnijem, ni boljem
i milijem. Retko koja zena visi o ruci coveka koji je bio odista
covek njenog ukusa... Padajuci pred jakim a ne pred dobrim i lepim,
zena ne razume duh nego volju, ni lepotu nego nameru.


Prvi znak ljubavi jedne zene, to je kad zeli da se osami i izdvoji
iz sveta. Zena koja odmah ne napusti svoje dotadasnje navike, vara
i sebe i coveka o svojoj ljubavi. Jedan dokaz zenine ljubavi, to
je kult svakog vaseg momenta, svake vase navike, svakog vaseg predmeta.
Istinski zaljubljena zena postaje fetisist. Ona, kao svraka, cuva sve
sto je covek imao u rukama: njegov cvetic, sliku, olovku, dugme,
cigaretu, neupaljenu ili upola ispusenu. Ona u svemu vidi njega, i
sve pobozno prinosi k ustima."

Mane,Mane sve me prijatnije iznenađuješ............Valjda je to tako jer priroda preferira snagu,čitaj zdravlje a ne um,emociju,nežnost......Jer čovek sve pokvari čega se dotakne. U ratovima su stradali najbolji a ostaju kukavice,slabići,kljakavi.....Priroda to ispravlja kroz ženinu prirodu jer ona bira jakog i zdravog.Pa to je dobro,ispravlja se ljudsko ludilo. Pamet i znanje će doći vremenom. Šta je sto godina za univerzum ? NIŠTA ! TREN ! Pitao čovek Boga šta je za njega 1000 godina a on mu reče "TREN". A onda ga je pitao a šta je za njega milion dolara i Bog odgovori "NIŠTA". Pa dobro na to će čovek lukavo "Daj mi onda taj milion". "Nikakav problem" reče Bog,"Sačekaj jedan TREN"---------S druge strane planeta zemlja je kao jaje što se tiče proporcija kore i jezgra NAPREMA ljusci i belancu sa žumancem. Drugim rečima Zemlja je vrlo mlada planeta a čovečanstvo je u stadijumu PRASKOZORJA CIVILIZACIJE.Šta onda možemo očekivati nego da "Snaga caruje a um da klade valja".Potpuna inverzija. Samo nije sve tako crno jer pamet,duh,ljubav.....pobeđuju upravo onoliko koliko je to sada moguće i koliko je za sreću potrebno današnjem čoveku.

DaDole
15-01-2014, 17:56
I dok je ćelavost, uz gubitak libida, noćna mora svakog muškarca, kada je u pitanju ovaj 'problem' žene ipak razmišljaju malo drugačije.

Anketa provedena kod žena koje su hodale, žive ili su oženjene za ćelavog muškarca ili se pak 'pale' na iste otkrila je najčešće razloge zašto žene padaju na ćelavce. Izdvojili smo najzanimljivije odgovore i dobro se zabavili.

- Ćelavi muškarac je doista pravi muškarac. Tako barem znam da ne hodam s klincem.
- Stupanj higijene kod ćelavih muškaraca vrlo je visok. Stalno su uredni, redovito se briju i imaju više razumijevanja za ženske navike depilacije. :qq: :haha:
- Nikada ne krade moj šampon :hahaha:
- Ćelavi muškarci su jako seksi, a najbolji primjeri su Jason Statham, Bruce Willis i Vin Diesel

Kape i šeširi su najbolji prijatelji ćelavaca, što nama daje širi izbor za odabir super poklona
- Muškarci koji su prihvatili svoju ćelavost i pretvorili je u seksi oružje sigurni su u sebe. Ima li išta izazovnije od samopouzdanog muškarca?

DaDole
29-01-2014, 10:53
Često se smatra da su svi muškarci opsjednuti autima, novcem, sportom i na prvom mjestu - seksom. Ali ne mora uvijek biti tako. sarajevo-x.com preveo je listu deset najčešćih seksualnih mitova o muškarcima:

1. Muškarci vole velike grudi

Mnoge studije dokazale su da tek 25% muškaraca vole velike grudi, a da ostalih 75% prvo gleda simetrične crte lice, inteligenciju i dobar smisao za humor. Dokazano je također da su žene više opterećene veličinom grudi nego muškarci, te da broj operacija povećanja grudi u svijetu stalno raste.
2. Muškarci mrze kondome

Tačno je da neke vrste kondoma mogu biti "neugodne" za oba partnera, ali danas se proizvode prezervativi od posebno tankih materijala koji čak čine seks boljim, a partnere opuštenijim.

3. Muškarci lažu da bi došli do seksa

Postoji određen broj muškaraca koji laže da bi došao da ovog cilja, ali taj broj nije ništa veći od broja onih koji lažu o svakodnevnim stvarima da bi sebi olakšali ili uljepšali dan. Dokazano je da i žene i muškarci lažu u istoj mjeri ali iz različitih razloga. Muškarci da bi impresionirali, a žene da ne bi povrijedile partnera.

4. Muškarci u krevetu "ne traju dugo"

Istraživanja su dokazala da prosječno trajanje jednog seksualnog odnosa iznosi od tri do 13 minuta, ne računajući predigru. Svaki par ima svoj prosjek i on zavisi od energije i požude među partnerima, a ne samo od muškaraca, kako se generalno misli.

5. Muškarci ne brinu o zaštiti od trudnoće

Žene se stalno žale da muškarci ne žele koristiti zaštitu niti se brinuti o tome.No, činjenice su da žene imaju puno veći izbor kontraceptiva (pilula, dijafragma, flaster, injekcija) dok muškarci imaju dva izbora - kondom ili drastični postupak sterilizacije.

6. Muškarce ne interesuje da li je partnerica doživjela orgazam

Sebičnost u krevetu je obostrana, a i većina muškaraca upravo smatra da nije dovoljno dobar muškarac ako nije zadovoljio partnericu.
7. Muškarci obožavaju porniće

Mnoge studije dokazale su da muškarci više vole vizuelnu seksualnost nego žene, ali to ne znači da svi uživaju u porno filmovima. Dokazano je također da i žene često gledaju porno filmove, ali muškarci pričaju o tome otvoreno, dok će malo koja žena to i priznati.

8. Muškarci se boje analne stimulacije

Već dugo je poznato da se stimulacijom prostate muški seksualni život može uveliko poboljšati, ali i da postoje strahovi da će ih neko zbog toga nazvati homoseksualcima. Istraživanja pokazuju da se sve više muškaraca oslobađa po ovom pitanju.

9. Muškarci vole preuveličavati ljubavne podvige

Ovo je također uzrokovano vječnom muškom željom da se prikažu jakima i poželjnima suprotnom spolu i prijateljima, ali ankete su pokazale da se tu radi većinom o sitnim lažima gdje će muškarac radije reći "sinoć smo izmjenili više od 20 poza" nego "vodili smo ljubav pola sata i zaspali".

10. Muškarci nisu zadovoljni veličinom spolnog organa

Muškarci jesu stidljivi po pitanju veličine penisa, ali ono što ne znaju jeste da većina njih spada u "srednju" kategoriju. Veličina varira od muškarca do muškarca. Istraživanja su dokazala da pripadnici azijske rase imaju najmanji prosjek (13 cm) a najveći prosjek imaju Afrikanci (17,5 cm). Evropljani imaju prosjek od 15,5 cm.
Smatra se da su muškarci više nesigurni nego nezadovoljni kad se radi o ovom delikatnom pitanju.

vrvlada
06-03-2014, 22:39
Svaka cast na tekstu! :manijak:Istina, iako je mislim preterano dramatičan.

rigato
17-05-2014, 20:30
Mislim da je malo pretjerano, ali donekle dosta istinito :/

DaDole
13-08-2014, 08:00
Žene jesu krhkiji spol, romantičnije su i osjećajnije, ali to ne znači da ne znaju sastaviti komad novog namještaja, baš ništa o sportu ili da ne vole akcijske filmove. Neke muške predrasude o ženama možda i jesu utemeljene, ali većina ih nema previše veze s istinom.

izluđujuće muške predrasude o ženama
1. Žene jedu samo bjelanjak u omletu jer žumanjak deblja.

2. Ne znaju bočno parkirati.

3. Za loše raspoloženje je kriv PMS (nikako oni).

4. Ne vole 'muška' pića poput pive i viskija.

5. Ne znaju ništa o sportu.

6. Ne znaju rukovati bušilicom.

7. Imaju deset milijuna cipela.

8. Slobodne žene traže vezu pod svaku cijenu.

9. Vole sladunjave romantične komedije.

10. Padaju na opasne frajere.
11. Smatraju Valentinovo i godišnjicu veze/braka najvažnijim danima u godini.

12. Zasnivanje obitelji im je na prvom mjestu ljestvice životnih prioriteta.

13. Opsjednute su udajom, a osobito danom vjenčanja.

14. Gaje duboke osjećaje prema svakom muškarcu s kojim su u vezi.

15. Uvijek misle da su predebele.

16. Uvijek uzimaju dijetnu verziju svakog jela i pića.

17. Uzrok njihovoj ljutnji je njihov karakter.

18. Obavezno nanose make-up i uređuju kosu prije svakog izlaska iz kuće.

19. Ne znaju sastavljati novi namještaj.

20. Nisu vješte u pripremanju odreska.

21. Seks bez emocija ne dolazi u obzir.

22. Ne čitaju dnevne novine.
23. Erotske filmove smatraju gnjusnima.

24. Užasavaju se horor filmova.

25. Kuhanje i čišćenje im je urođena sklonost.

26. Prirodno su talentirane za krojačke popravke.

27. Na televiziji gledaju jedino sapunice.

28. U svako doba su depilirane i uredno dotjerane.

29. Ne cijene dovoljno elektroničku tehnologiju jer se ne razumiju u nju.

30. Ne odlaze gledati najnovije znanstveno - fantastične trilere u kino.

:haha: opletimo po tačkama:haha:

jasamja
09-09-2014, 05:12
31.Žene neće da se bave politikom zato što je prljava a muškarci sve prljavštine uče i nauče od žena.

paculjkica
12-09-2014, 10:26
31.Žene neće da se bave politikom zato što je prljava a muškarci sve prljavštine uče i nauče od žena.

Netačan odgovor :nono:

DaDole
03-10-2014, 10:41
10 pitanja koja muče svakog muškarca
1. Zašto moja bivša pokušava ostati u dobrim odnosu sa mnom?

2. Koji je najbolji način za pristupanje prekrasnoj ženi?

3. Koji dio muškoga tijela je ženama najprivlačniji?

4. Je li ženama stalo održavamo li 'živicu' urednom?

5. Kako mogu potaknuti curu da bude pustolovinija u krevetu?

6. Koliko dugo moram čekati da nazovem djevojku nakon što mi je dala broj?

7. Kako je mogu impresionirati na prvom spoju?

8. Postoji li neki siguran znak koji će mi reći sviđam li joj se ili je samo ljubazna?

9. Zašto ne mogu svoju djevojku dovesti do orgazma tijekom seksa?

10. Kako mogu izbjeći da me vidi samo kao prijatelja?

DaDole
04-11-2014, 09:14
10 tipova žena za izbjegavanje
"Udavača"Ova žena ima samo jedno na pameti, a to je namamiti muškarca u brak. Bilo da je opterećena svojim biološkim satom ili naprosto smatra kako joj prolazi "zadnji vlak", ona je toliko željna forme braka da joj odabir muža ne igra važnu ulogu. Već na samom početku veze uvodi vas u obitelj, radi planove za pet godina unaprijed i smišlja imena vaše djece, a kako bi vas lakše namamila trudi se biti savršena djevojka. Već nakon par mjeseci zateći ćete se kako birate prstene.

http://www.24sata.hr/image/udavaca-585x390-20140622-20140602134431-0dfe66146f405da6802319b5c63dab25.jpg


"Kraljica drame"Ona je nepredvidiva, spontana i vrlo temperamentna. S njom doista nikad nije dosadno, a razlog za to je što će ona proizvesti dramu i tamo gdje je nema. Osjeti li da joj ne pružate dovoljno pažnje, napast će vas pred cijelim društvom, pogledate li prolaznicu na cesti, izjurit će iz auta koji se kreće, a ako ju poželite ostaviti - plakat će, vrištati i "rezati žile" jer ne može zamisliti svoj život bez vas...

http://www.24sata.hr/image/kraljica-drame-585x390-20140415-20140417140200-53dd4e73fc232a542a92635acd81d910.jpg

DaDole
04-11-2014, 09:16
"Sponzoruša"Za prepoznavanje sponzoruše nije potrebno veliko znanje ili umijeće, jer ona u prvi plan ističe svoju fizičku privlačnost u koju značajno investira čestim odlascima kod frizera, kozmetičarke i u šoping. Od samog početka veze obraćat će pozornost na sat koji nosite i auto koji vozite, nikad se neće latiti novčanika i polako će vas uvesti u to da smatrate kako je vaša uloga plaćanja svega "kavalirska" i najnormalnija. Osim toga, brzo ćete primijetiti kako nema drugih interesa u životu osim izlazaka i uređivanja.

http://www.24sata.hr/image/sponzorusa-585x390-20140938-20140925142145-7e4fd89872e7aeafa608de19b8566969.jpg


"Povrijeđena"Ovaj tip žene je izuzetno opasan, a opisuje onu ženu koja je nedavno izašla iz dugogodišnje veze koju nije u potpunosti prebolijela, pa će u novi odnos ući s "figom u džepu". Iako može imati sve druge poželjne kvalitete u odnosu, budući da njoj neće biti toliko stalo jer ona trenutno nije u stanju razvijati duboke osjećaje, naći ćete se u vezi iz koje ćete vi vrlo vjerojatno izaći jako povrijeđeni i nesigurni, a ona zadovoljenog ega.
http://www.24sata.hr/image/povrijeena-585x390-20140938-20140925141750-b70fa701dcb8a8deaa51a3c86c2d8515.jpg


"Zvocalo"Zašto si ovo, zašto nisi ovo...omiljene su rečenice tzv. zvocala. S njom u odnosu nikad nećete biti dovoljno dobri i zadovoljiti njezine standarde, jer ih ona zapravo nema - tj. ni sama ne zna što želi. Ovaj tip žene je zapravo nezadovoljan i frustriran vlastitim životom, a umjesto radom na njemu, primit će se "krojenja" partnera po svojoj mjeri - od odabira odjeće, prijatelja, ponašanja..

http://www.24sata.hr/image/zvocalo-585x390-20141039-20141002125340-72adae6f72877da2cc1907101521cc26.jpg

DaDole
04-11-2014, 09:18
Lutkica"Ona je zgodna, uvijek nasmiješena, slatka, pristojna i potvrdno kima glavom. Na prvi pogled ćete pomisliti da ste upoznali najsavršeniju ženu na svijetu i ponosno je voditi pod rukom dok će vas drugi ljubomorno promatrati. To će dodatno i potvrditi činjenica da se nikad ne svađate i ona se u svemu slaže s vama. No, zagrebete li po površini, shvatit ćete kako ona zapravo rijetko izražava svoje stavove i misli, pa i zapitati ima li ih uopće.

http://www.24sata.hr/image/lutkica-585x390-20140309-20140303151727-29ee79ba53adcbfbe5e68b4aea42278f.jpg


"Pijavica"Na prvi pogled će vam imponirati koliko ste se joj svidjeli i sviđat će vam se činjenica da s njom ne morate igrati igrice "toplo-hladno" da bi je osvojili. Uskoro će vam njezinih 10 poziva na dan, činjenica da joj morate polagati račune za sve što radite, pa i koga ste slučajno pogledali na ulici upaliti crveno na semaforu - imate posla s posesivnom i ljubomornom ženom koja se poput pijavice priljepi na partnera i crpi njegovu energiju.

http://www.24sata.hr/image/pijavica-585x390-20140729-20140721104227-5a8c0d9f724df363824d910bdb1171bc.jpg

DaDole
04-11-2014, 09:20
"Mimoza"

Ona je tatina i mamina princeza, čistog srca i namjera, dok je svijet oko nje okrutan. Njezine se priče svode na to da su ljudi prema njoj nepravedni, na poslu ispada žrtvom, a sve njezine prijateljice su ljubomorne na nju. S ovakvim tipom žene ćete dobivati redovite "terapije" šutnjom i durenjem jer ste povrijedili njezine osjećaje, rekli nešto bezosjećajno ili se samo ponijeli kao kreten, bez da ćete imati pojma o čemu se radi.

http://www.24sata.hr/image/mimoza-585x390-20140726-20140702123358-013ff5e95b18f5011c508d227e0a9848.jpg


"Pametnjakovićka"

Muškarci vole inteligentne žene koje se znaju izraziti i imaju čvrste stavove, no ne i one koje baš "sve" znaju najbolje, ne dozvoljavaju mišljenja suprotna od svojih i ne prekidaju raspravu dok ne kažu sve što joj je na pameti. Takve žene imaju ružnu naviku isticati svoje obrazovanje, iskustvo ili racionalnost, istovremeno podcijenjujući ljude oko sebe.

http://www.24sata.hr/image/pametnjakovicka-585x390-20130207-20130222141459-79c63af11bcf68da9583026370d7afdf.jpg


Serijska zavodnica

Ona pršti seksipilom, za njom se okreću muškarci na ulici, a vrlo je svjesna svoje privlačnosti i zna kako je koristiti. Uvijek je okružena obožavateljima, stalno dobiva ponude za izlazak na spoj i gdje god izađete s njom ona nekog poznaje. Vrlo brzo ćete shvatiti kako ona nije samo žrtva svoje ljepote, već vrlo jasno potiče muškarce da flertuju s njom, jer je serijska zavodnica koja obožava 'pumpati' svoj ego, pa ćete osjećati stalnu nesigurnost i ljubomoru.

http://www.24sata.hr/image/serijska-zavodnica-585x390-20131251-20131226151322-0756f5c25daa632a9cd5d9d7e90fb2d8.jpg

salel
04-11-2014, 09:46
:hm: a šta kad se u ženi skupe na gomilu sve ove osobine ili bar sve pa samo iskače jedna po jedna ili u paru ili čak grupno :qq:
da li je to samo znak da je ona nezadovoljna nečim bitnim i šta učiniti tada
da li je "Pokondirena tikva" J.S.Popovića dobra lekcija i da li ona pali u današnje vreme :nene:

DaDole
04-11-2014, 09:55
BAš sam o tom razmišljala:qq:
Poznajem neke osobe u kojima je mnogo od ovih na jednom mjestu:haha: Malo,tri u jedan:nene:
Pametnjakovićka ,Povrijeđena,Zvocalo i Pijavica :tupan: sve četiri u jednoj :pada:
ALi,muškarci to bolje znaDu :curica:

salel
04-11-2014, 11:30
Bolje da ne znAdemo, da nas odučite od toga a nešto lepo da nas naučite.
Uopšte ne sumnjam da vi to možete, upustite se u taj ipak rizik jer se može višestruko isplatiti :riki:

DaDole
04-11-2014, 11:38
A da nam kažeš nešto korisno o tome kako muškarci mogu i da li mogu prepoznati neke od ovih tipova žena :kapa:

salel
04-11-2014, 11:52
žene na početku kriju te svoje dražesne osobine i kad se mi zatetrebimo onda je već kasno ... možemo samo da bežimo glavom bez obzira
daklen jedino rešenje je da vi Nastavite da ih krijete i da budete zaljubljete i da ga "otkačite" ako on nije :pardon: neznam ništa bolje

salel
10-10-2015, 21:04
Nisam fasciniran ovim tekstom ali nije na odmet pročitati ga !!!

Žensko telo je pokretni hram obećavajuće Lepote, privlačnije od svega što postoji (uračunavajući tu: mesec, zvezde, oblake, snežne pejzaže, sunce i cveće, mora i planine, žitna polja i brezove šume).

Stvorene sa svrhom (zadovoljenja čežnje, predsmrtne utehe heroja i pesnika u njihovom podatnom prepuštanju ekstremnoj, ultimativnoj strasti za spajanjem i ocelovljenjem), ženama kao da ne treba dodatni motiv za svakodnevno uživanje u životu.

I čitav ljudski rod, taj bujno-rascvetani lanac postojanja naše vrste, zavisi (iz generacije u generaciju) od ženske privlačnosti, od onog viška čiste ženstvenosti - skuplje od svega najskupljeg i ređe od najređih plemenitih metala.
Bez ovog vretenastog i neuhvatljivog podizača muške strasti i svakog našeg uzbuđenja, sve bi se na zemlji raspalo u samo nekoliko desetina asketskih i apstinentskih godina opasne razdvojenosti (i zahlađenja) muškog i ženskog principa.

Čulnost, superiorna veština zavođenja i prirodni "sex-appeal" nežnijeg (ali ne i slabijeg) pola drže svet u funkciji i spasonosnom nastavljanju vrste. Bez ove unikatne privlačnosti, jače od svih muških sebičnosti i patrijarhalnih predrasuda.

Ipak, i pored svega, o ženskoj čulnoj zavodljivosti se govori mnogo, ali površno i nekako cenzurisano (propušteno kroz umnožene filtere "građanske pristojnosti" i krutog "bontona").
Očigledno je da ono što pokreće svet kroz uzbudljivi ženski izgled i njeno magnetski privlačno držanje, pripada zabranjenom području društvenih "tabua", nečeg o čemu se ne govori (i pored sve njihove važnosti).

Svaki delić ženskog tela ima dva svoja lica, ono funkcionalno i ono jednako uzbudljivo & tajanstveno: od dojki i kose, do listova, stopala, bedara, vrata, pazuha, unutrašnjeg dela podlaktice, pregiba ispod kolena... da ne nabrajam baš do kraja (i onih delova mozaika koje je zabranjeno javno pominjati). I sve te drhtave mesnate, koščate, finom kožom presvučene pazle "ogoljene Sofije" (večne ženstvenosti) uče nas da gledamo ispod zatvorenih očnih kapaka, da mislimo dodirom i hrabro istražujemo svim svojim udovima...

Jedina opijenost koja nas uzdiže u viši oblik postojanja - u "malu smrt" grča ekstaze i tajanstvenog vrhunca, kroz divlje propinjanje svih naših čula - je ona što prethodi svakom začeću i rađanju.
Ničeg lepšeg i luđeg, a sa božanskim plodovima otelotvorenim u datumima koje večno pamtino i, zatim, svake godine proslavljamo sa svećicama i tortom...

U slavu ovih nevidljivih i nepoželjnom pogledu nedostupnih susreta duša i (besnih, veličanstvenih) sudara tela i pišem ove mutne, ničim izazvane retke. Kao zahvalnost Tvorcu i našoj srećno nedovršenoj prirodi (koju, uz uzdahe i jecanje slasti, dovršavamo čitavog našeg bolno-kratkog, čudesnog života).
D.Bokan

Padalica
22-09-2016, 09:42
20 pravila za pravu ljubav - od čoveka koji je imao i izgubio

Ostao je bez žene koju je voleo nakon 16 godina braka, a to se možda ne bi desilo da mu je neko na vreme rekao ovih 20 stvari - zato ih danas deli sa svima.

1. Nikad ne prestaj da joj se udvaraš. Nikad ne prestaj da izlaziš sa njom na dejtove. NIKAD nemoj da je uzimaš zdravo za gotovo. Kada si je pitao da se uda za tebe, obećao si joj da ćeš zauvek biti čovek koji će čuvati njeno srce. To je najvrednije blago koje češ ikada imati. ONA JE ODABRALA TEBE. Nemoj nikad to da zaboraviš i nemoj NIKAD da se ulenjiš u ljubavi.

2. Zaštiti svoje srce. Baš kao što si obećao da ćeš štititi njeno, moraš i svoje da štitiš podjednako jako. Voli sebe u potpunosti, voli svet otvoreno, ali sačuvaj jedan deo srca u koji niko i ništa ne može da uđe osim tvoje žene. Čuvaj taj prostor uvek otvorenim za nju.



https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14344251_1206185989444836_6535565146550013593_n.jp g?oh=12846654f94ba2ee40ce801fb9bdf036&oe=5885053F
3. Zaljubljuj se iznova i iznova. Konstantno ćete se menjati. Niste isti ljudi koji ste bili kada ste se venčali i za pet godina nećete biti isti ljudi kao danas. Promene će se dešavati i u skladu s time - morate svakog dana iznova da izaberete jedno drugo. ONA NE MORA DA OSTANE SA TOBOM i ako ne vodiš računa o njenom srcu, možda će ga podariti nekome drugom ili će jednostavno tebe izbaciti iz njega. Uvek se bori da osvojiš njenu ljubav, baš kao što si to radio kad si je muvao.

4. Gledaj uvek ono najbolje u njoj. Fokusiraj se samo na ono što voliš. Ono na šta se koncentrišeš će se vremeno proširiti. Ako se fokusiraš sam na ono što te nervira, videćeš samo još više razloga da te nervira. Ako se fokusiraš na ono što voliš, videćeš samo te stvari. Fokusiraj se toliko da ne možeš da vidiš ništa osim ljubavi i shvatićeš bez sumnje da si najsrećniji čovek na svetu jer si sa tom ženom.

5. Nije tvoj posao da je menjaš ili "popravljaš". Tvoj posao je da je voliš baš takvu kakva je, bez ikakvih očekivanja da će se ikada promeniti. A ako se promeni, onda voli ono u šta se promenila, bilo da je to ono što si želeo ili ne.

6. Preuzmi odgovornost za svoje emocije. Nije zaduženje tvoje partnerke da te usreći i ona NE MOŽE da te rastuži. Ti si odgovoran za pronalaženje sopstvene sreće, a kada si srećan to će se preliti i u tvoju vezu i ljubav.

7. Ne krivi nju za svoje frustracije. Kad se naljutiš na nju, okidač se nalazi u tebi samom. To su TVOJE emocije i tvoja odgovornost. Kad osetiš negativne emocije, zastani i razmisli dobro šta te to unutar tebe samog tera da budeš besan ili frustriran. Ta žena te je privukla jer je mogla da podstakne sve tvoje bolne uspomene i rane iz detinjstva i mladosti, kako bi mogao da ih izlečiš. Kad ih izlečiš, ona te više neće iritirati i pitaćeš se zašto si se ikada nervirao.

8. Pusti je da jednostavno BUDE. Ako je tužna ili iznervirana, nije tvoje da joj sređuješ raspoloženje, već da je zagrliš i daš joj do znanja da si tu. Daj joj do znanja da je razumeš, da ti je važna i da ćeš uvek biti stub na koji može da se osloni. Ženski duh je pun emocija i promena, a njene emocije će poput oluje da ulete s vremena na vreme, a ako ti ostaneš pribran i snažan, verovaće ti i otvoriće ti svoju dušu. A kad se to desi - NEMOJ DA BEŽIŠ. Postaraj se da čuješ šta zapravo govori, iza svih tih emocija i reči.



https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/p720x720/14361344_1206187759444659_9052301690207103521_o.jp g
9. Budi blesav. Ne shvataj sebe toliko prokleto ozbiljno! Smej se. I teraj je da se i ona smeje. Smeh sve ostalo čini lakšim.

10. Neka se oseća voljeno svaki dan. Nauči njen ljubavni jezik i šta tačno čini da se oseća posebno, cenjeno i dragoceno. Traži joj da napiše listu 10 stvari koje čine da se oseća voljeno, zapamti ih i neka ti bude prioritet svakog dana da učiniš da se oseća kao kraljica.

11. Budi prisutan. Nemoj da joj daš samo svoje vreme, već i pažnju, ljubav i dušu. Uradi sve što možeš da raščistiš misli tako da, kad si s njom, budeš u potpunosti S NJOM. Ponašaj se prema njoj kao prema najdragocenijem poslovnom partneru. Ona je vredna toga.

12. Obrati pažnju na njenu seksualnu energiju. Obori je s nogu svojom muževnom energijom i prodri u najdublje delove njene duše na taj način. Neka se istopi u svojoj ženstvenoj nežnosti.

13. Ne budi idiot. A nemoj ni da se plašiš da ponekad ispadneš idiot. Pravićeš greška, i ona će ih praviti - to je normalno. Potrudi se da ne praviš prevelike greške i uči iz onih grešaka koje si već napravio. Ne treba da budeš savršen, samo treba da se potrudiš da ne budeš glup.



https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14354877_1206188269444608_5853488340331936859_n.jp g?oh=067c59a7284c7fcd5e7455dac4d1e0b2&oe=5873C923
14. Daj joj prostora. Ponekad će joj trebati da je podsetiš da treba da ima malo vremena i za sebe, posebno ako imate decu. Potreban joj je prostor i malo vremena za sebe, kako se ne bi u potpunosti izgubila jureći za decom, tobom i čitavim svetom.

15. Budi ranjiv. Ne moraš uvek da budeš u potpuno sabran. Moraš ponekad da podeliš svoje strahove i osećanja i da priznaš kada si porešio.

16. Budi otvoren. Ako želiš da imaš poverenje u vezi, moraš da budeš voljan da podeliš BAŠ SVE sa njom. Posebno one stvari koje zaista ne želiš da podeliš. Potrebno je mnogo hrabrosti da bi u potpunosti voleo, da bi u potpunosti otvorio svoje srce i pustio je unutra, ne znajući da li će joj se svideti ono što tamo zatekne. Ako će te voleti, mora da voli tebe celog, čak i one mračne delove. To je jedini način da imaš istinsku ljubav.

17. Rastite zajedno. Kako kažu, u stajaćoj vodi se razmnovaža malarija, a tekuća voda je uvek sveža i hladna. Kad dugo ne radite na nekom mišiću, on počne da atrofira - a ako ne radite na vezi, isto to će joj se desiti. Pronađite zajedničke ciljeve, snove i vizije i rastite zajedno pokušavajući da ih dostignete.

18. Ne brini oko novca toliko. Zarađivanje novca je igra, pa se postaraj da nađete način da zajedno radite kako biste pobedili u toj igir. Nije lako, ali nikome neće pomoći ako se članovi istog tima svađaju. Pronađite način da iskoristite i vaše i njene najjače strane kako biste bili što jači.

19. Opraštaj. Opraštaj što pre i fokusiraj se na budućnost, a ne na ono što je već bilo. Ne dozvoli da te prošlost drži kao taoca. Ako se držiš za greške iz prošlosti, bilo da su tvoje ili njene, to će biti kao džinovsko sidro koje vas vuče na dole i ne da vam da napredujete. OPROŠTAJ JE SLOBODA. Oslobodite se sidra i uvek biraj ljubav.

20. Uvek biraj ljubav. Uvek biraj ljubav. UVEK BIRAJ LJUBAV.Na kraju krajeva, ovo je jedini savet koji ti zaista treba. Ako je ovo princip kog se svaodnevno držiš, vaša ljubav će preći preko svih prepreka.

Psiholog Džerald Rodžers