PDA

Pogledaj Punu Verziju : Uskoro prvi vojni sveštenici ????



Пркос
17-11-2010, 13:13
Šutanovac: Uskoro prvi vojni sveštenici


Beta | 16. 11. 2010. - 16:16h
Ministar odbrane Dragan Šutanovac najavio je danas u Nišu da će sredinom 2011. godine u Vojsci Srbije biti angažovani prvi vojni sveštenici.

"Zakonske pretpostavke su završene i razgovori sa predstavnicima više crkava su u toku. Polovinom sledeće godine očekujem da se prvi vojni sveštenici nađu u sastavu naše vojske", rekao je ministar odbrane novinarima nakon svečanosti povodom Dana Kopnene vojske.



Šutanovac je rekao da je vojno sveštenstvo u Vojsci Srbije izuzetno važno i u skladu sa dugom tradicijom.



"To je i u skladu sa svim potrebama modernih vojski u svetu. Sve vojske u svetu imaju vojne sveštenike u svom sastavu i to je važno i sa aspekta morala", rekao je on.



Sta mislite o tome i koliko je po vama pomirljiv stav da se svestenici sa svojom prvom Bozijom zapovesti -Ne ubij!-nadju medju ljudima kojima je ubijanje profesionalno zanimanje????

kojica
17-11-2010, 13:27
Vojnicima ne bi trebalo da bude ubijanje osnovno zanimanje. :sad:

I mislim da monasima nikako nije mesto u vojski, al popovima ništa neće da fali.
Popovsko zanimanje je zanimanje kao i svako drugo, a ovo mu dođe kao neka
uža specijalizacija. :lol:

Ta božija zapoves važi podjednako za sve ljude(u ovom slučaju vernike).
Onda niko ne bi trebao da bude vojnik?

Пркос
17-11-2010, 13:39
Profesionalni vojnik,bilo da je mirovnih snaga bilo da je u bilo kojim trupama.. ne.nosi pusku da mazi nekog-makar se samo branio ili kao milosrdni andjeli sto su nas mazili u ime da brane druge od nas-znaci ubijanje...ne znam mozda sam ja i glupa...kako god namesti mu se zivot pred metu i naravno ubije-i ja bih volela da nigde ne postoje a da svi svestenici budu u svojim crkvama ...

kojica
17-11-2010, 13:45
Ma ok je to. Znam i ja zašto oni uče da koriste oružje, samo kažem
da nisu profesionalne ubice kojima je to jedino i osnovno zanimanje.
Evo baš bih volela da neko ko je malo bolje upoznat ukratko objasni
čime se sve profesionalni vojnici bave. Meneme nešto mrzi...:lol:

i još svašta nešto rekoh, al nije važno...:lol:

I ja bih volela da ne postoji ni vojska ni milicija, ni oružje ni ratovi,
ali to nije realno i nikada svet neće izgledati tako. Zapravo, dok postoje
ljudi.

Zazijavalo
20-11-2010, 09:39
Nekada su oko Jugoslavije velike sile obigravale i zveckale oružjem, ali se nisu usudile da napadnu.
A ova vojska ima, kažu, parolu "važno je učestvovati". Što onda ne bi pripustili i popove? Može i mažoretkinje. I one što prodaju leblebije. :)

G
20-11-2010, 09:43
A šta je sa ubeđenim komunistima? Jel imamo mi pravo na politkome? NEPRAVDA !!!:huh:

причалица
24-11-2010, 19:10
A šta je sa ubeđenim komunistima? Jel imamo mi pravo na politkome? NEPRAVDA !!!:huh:

politkome imaš među oficirima....to je opšte poznato.