PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li molitve pomažu?



planinar
21-11-2010, 19:36
A da li pomažu molitve?

Zazijavalo
21-11-2010, 19:38
Kako ne bi pomagale! :eek:
Mnogi od toga žive. :pusi:

G
21-11-2010, 19:41
:jede:

Kovač
21-11-2010, 19:42
Ne pomažu.
Pomaže Bog.
:lol:

G
21-11-2010, 19:43
He,he seoba postova ... nekome su se molitve uslišile...:lol:

planinar
21-11-2010, 19:49
Kako ne bi pomagale! :eek:
Mnogi od toga žive. :pusi:
Vidi ti one pametnice, prebacila onaj moj post ovde.
Ne Zazi, nisam mislio u tom smislu, već da li pomažu onome ko se moli. A i nelogično mi je da se vernik moli za izbavljenje iz grehova, a trube na sve strane kako je cilj bezgrešan život.

planinar
21-11-2010, 19:51
Ne pomažu.
Pomaže Bog.
:lol:
Zašto su sve one molitve upućene nekim svecima, zašto ne idu direktno Bogu?

Zazijavalo
21-11-2010, 20:28
Vidi ti one pametnice, prebacila onaj moj post ovde.
Ne Zazi, nisam mislio u tom smislu, već da li pomažu onome ko se moli. A i nelogično mi je da se vernik moli za izbavljenje iz grehova, a trube na sve strane kako je cilj bezgrešan život.

Aaa, to...
Pa ja bi reko da mož da pomognu poprilično.
U Pismima iz Italije Lj. Nenadović opisuje stanovnike Napulja kao neobično velike lopuže i krajnje pobožne. To su stvari koje idu jedna sa drugom.

Ili što reče onaj (beše Mark Tven ? :undecided:)
Prvo sam se molio za novi crveni bicikl, pa ga nisam dobio.
Onda sam shvatio kako sistem funkconiše, pa sam ukrao novi crvei bicikl i molio sam boga da mi oprosti. :)

Svakako se osećaju krajnje komforno kada mogu da urade najveću podlost, znajući da će im neko važan oprostiti .:pusi:

Zazijavalo
21-11-2010, 20:29
Zašto su sve one molitve upućene nekim svecima, zašto ne idu direktno Bogu?

Zato što je uvek dobro imati svog čoveka. :pusi:

Tibi
21-11-2010, 20:35
Samo ako se molis zeni...pomaze (jes da ne bas uvek:mrgreen:), inace...bRez dobru vezu, ni nebo nije pristupacno:pusi:

Zaga
21-11-2010, 20:37
...neko to odgore vidi sve....:raz_076:

Zazijavalo
21-11-2010, 20:41
Pa kad vidi... šta će i molitve? :)

Zaga
21-11-2010, 20:42
Pa kad vidi... šta će i molitve? :)


kako kome,kako kad,na koji način i zbog čega....taknuto-maknuto...tu nema pomoći...

Tibi
21-11-2010, 20:43
...neko to odgore vidi sve....:raz_076:
Nisam znao da Modovi sede...gore:pusi:

planinar
21-11-2010, 20:43
Aaa, to...
Pa ja bi reko da mož da pomognu poprilično.
U Pismima iz Italije Lj. Nenadović opisuje stanovnike Napulja kao neobično velike lopuže i krajnje pobožne. To su stvari koje idu jedna sa drugom.

Ili što reče onaj (beše Mark Tven ? :undecided:)
Prvo sam se molio za novi crveni bicikl, pa ga nisam dobio.
Onda sam shvatio kako sistem funkconiše, pa sam ukrao novi crvei bicikl i molio sam boga da mi oprosti. :)

Svakako se osećaju krajnje komforno kada mogu da urade najveću podlost, znajući da će im neko važan oprostiti .:pusi:
Zazi, Zazi, nemoj da mi navodiš primere sa trulog Zapada. Ovo je pravoslavni Balkan i ovde su svi pošteniji od poštenog.

planinar
21-11-2010, 20:44
...neko to odgore vidi sve....:raz_076:
Đorđe Balašević, a?

Zazijavalo
21-11-2010, 20:53
Zazi, Zazi, nemoj da mi navodiš primere sa trulog Zapada. Ovo je pravoslavni Balkan i ovde su svi pošteniji od poštenog.

I pravoslavna Rumunija je na Balkanu... :raz_068:

planinar
21-11-2010, 20:55
I pravoslavna Rumunija je na Balkanu... :raz_068:
Znači ista ..... kao i ovde.

причалица
22-11-2010, 07:43
A da li pomažu molitve?
meni pomažu.

Zazijavalo
22-11-2010, 09:02
Ne pomažu ti molitve. Jednostavno si imala sreće da te dosad ne ufate. :pusi:

причалица
22-11-2010, 09:32
Ne pomažu ti molitve. Jednostavno si imala sreće da te dosad ne ufate. :pusi:

ljubi te pričalica tako pametnog:raz_082:

andromeda
16-12-2010, 13:43
Nema nama pomoci :lol:

причалица
17-12-2010, 14:00
Nema nama pomoci :lol:

šta nam fali? baš smo slatki.

planinar
18-12-2011, 17:18
Znam ovo će ponovo neko da izbriše. Ali ja moram da pitam: da li ti ozbiljno veruješ da molitvom možeš nešto da promeniš u realnosti oko tebe?
Molitva, u smislu očekivanja nekih promena u objektivnom svetu, je čisto gubljenje vremena. Ona može da nešto postigne na unutrašnjem, duhovnom planu, u smislu povećanja samopouzdanja, osećanja da se bar nešto učinilo...ali da molitvom izazoveš neku objektivnu promenu.... ma daj čoveče okani se ćorava posla, kako kaže naš narod.

причалица
07-03-2012, 22:22
Znam ovo će ponovo neko da izbriše. Ali ja moram da pitam: da li ti ozbiljno veruješ da molitvom možeš nešto da promeniš u realnosti oko tebe?
Molitva, u smislu očekivanja nekih promena u objektivnom svetu, je čisto gubljenje vremena. Ona može da nešto postigne na unutrašnjem, duhovnom planu, u smislu povećanja samopouzdanja, osećanja da se bar nešto učinilo...ali da molitvom izazoveš neku objektivnu promenu.... ma daj čoveče okani se ćorava posla, kako kaže naš narod.

znam da ne možeš da mi odgovoriš, ali ipak citiram jer realni svet oko mene takođe može da bude samo odraz mog unutrašnjeg sveta. kad sam duhom dobro, onda mi je i realnost dobra. u tom smilu molitve pomažu, meni bar.

Sagacity
07-03-2012, 22:33
Molitvom, menjamo unutrašnje biće, a ta promena će se kasnije reflektovati van i to odnosom naše okoline prema nama, jer sve promene i trebaju da se dese unutar nas, da bismo imali i neke promene i u svetu koji nas okružuje. Kada se molimo, molimo se bez ikakvih očekivanja...
Da molitve pomažu.

PRCKO
07-03-2012, 23:14
zavisi koga molis...

...ako molis bozanstvo da ti sredi npr gradjevinsku dozvolu i das mu novac (spustis na oltar) ili das njegovom menadzeru...nema nista od toga...


...ako ponovis postupak sa npr predsednikom opstine...sanse su mnogo vece

Vragolanka
07-03-2012, 23:27
fala bože na nauci i što je izrodila psihijatre. il' obratno? :hm:

Sagacity
08-03-2012, 09:53
zavisi koga molis...

...ako molis bozanstvo da ti sredi npr gradjevinsku dozvolu i das mu novac (spustis na oltar) ili das njegovom menadzeru...nema nista od toga...


...ako ponovis postupak sa npr predsednikom opstine...sanse su mnogo vece
Molitva je nešto što pomaže tebi, da se bolje osećaš. Čim si smiren i raspoložen, godiš okolini i ona te kao takvog prihvata. Čim si nervozan, nezadovoljan...od tebe svi beže...I ne samo to, nego svojom energijom privlačiš stalno neku netrpeljivost.
Naravno, onaj ko zna da se pomoli i ko zna svrhu, zna o čemu pričam.

Ja bih rekla da ti molitvu shvataš kao ''fontanu želja''..Ne ide to tako.

причалица
09-03-2012, 08:49
zavisi koga molis...

...ako molis bozanstvo da ti sredi npr gradjevinsku dozvolu i das mu novac (spustis na oltar) ili das njegovom menadzeru...nema nista od toga...


...ako ponovis postupak sa npr predsednikom opstine...sanse su mnogo vece

nisam čula da neko moli Boga za takve stvari :lol: missim, to bi bilo ravno molitvi iz ''kasandre''.

Asterix
09-03-2012, 10:19
kada se molim, iskreno se molim... molim se onom u samom sebi.. i njega nazivam moj bog


da, molitve pomazu ako su iskrene, jer preispitas samog sebe...i postanes pozitivniji...

Man
09-03-2012, 10:34
fala bože na nauci i što je izrodila psihijatre. il' obratno? :hm:

Pa što ne koristiš blagodeti nauke :krsti:
Džabe uzimaš Božje ime u usta, ako se ne potrudiš i posetiš ih el da :aha:

Cruz
09-03-2012, 10:43
znam da ne možeš da mi odgovoriš, ali ipak citiram jer realni svet oko mene takođe može da bude samo odraz mog unutrašnjeg sveta. kad sam duhom dobro, onda mi je i realnost dobra. u tom smilu molitve pomažu, meni bar.

takodje, miris tamjana i molitva mi pomazu da povratim duhovni sklad.

ako se ovde misli na ispunjavanje zelja, onda molitva gubi svaki smisao

причалица
09-03-2012, 20:14
da dodam još da molitva čini dušu svetlom...a kad se molim za druge, onda je i široka. tad se baš radujem, dok ređam imena i dodajem srce svakom :)

PRCKO
09-03-2012, 20:29
Molitva je nešto što pomaže tebi, da se bolje osećaš. Čim si smiren i raspoložen, godiš okolini i ona te kao takvog prihvata. Čim si nervozan, nezadovoljan...od tebe svi beže...I ne samo to, nego svojom energijom privlačiš stalno neku netrpeljivost.
Naravno, onaj ko zna da se pomoli i ko zna svrhu, zna o čemu pričam.

Ja bih rekla da ti molitvu shvataš kao ''fontanu želja''..Ne ide to tako.
znam ja kako to funkcionise...bio sam iskusenik skoro 6 meseci...
objasnjavam ljudima koji ne znaju kako funkcionise...
...religija je opijum za narod...sto rece onaj onomad...

PRCKO
09-03-2012, 20:32
znaci da mi neko kaze "skapavaj od gladi i hladnoce ovde,bice ti bolje na onom svetu"
"jedi sta ja kazem u te i te dane",ovo ono...
ma cao,ja provereno znam da doticni gospodin koga vi zovete "bog" ne postoji...

naastavice se...

Sagacity
09-03-2012, 21:32
Prle, niko nije dokazao da Bog postoji, ali niko nije ni dokazao da ne postoji...:lol:
Religija je opijum za one, koji to dozvole. Jer da im religija nije opijum, bilo bi nešto drugo. Zavisi, neko svoje smirenje baš nalazi u toj religiji, a neko kod psihijatra. Na pojedincima je, šta će izabrati.


znaci da mi neko kaze "skapavaj od gladi i hladnoce ovde,bice ti bolje na onom svetu"
Ova rečenica je iz davnih vremena tipa ''ako se ovde budete mnogo mučili, tamo na onom svetu ćete da uživate''...Time se u davna vremena manipulisalo sa širokim narodnim masama. Ne verujem da to još uvek može ''da upali''....

ljubičica
10-03-2012, 07:20
bog je mrtvan-nice
nice je mrtav-bog:zrika:
tema nije dal bog postoji ili ne
vec da li molitve pomazu
pomazu.
ja sam odgojena u izrazito ateistickoj porodici, i imam snazno izrazenu averziju prema popovima, crkvenim nardbama, i obicajima, liturgijama, pricescima i svim drugim @ako radis sta ti ja kazem, bice ti bolje@ forama
s druge strane, u nekom trenutku zivota, tamo davne 91, pronasla sam u crkvi sv. marka mir..i to je u tom ludom vremenu bilo mesto koje je bilo veza sa prosloscu, sa zemljom, sa nebom, sa sobom: miris tamjana, sjaj sveca, tisina i mir , u meni su stisavale ludilo i redovno izazivale suze
u nekim periodima zivota, molila sam se mnogo..nikad za nesto konkretno, uvek samo ocenas.
ponavljanje ocenasa kao da me je drzalo da ne skliznem sasvim u mrak koji je pretio da me proguta..
i dan danas..kad osetim da se u meni komesa, da se mrak siri i povecava, a svetlo bezi uzasnuto realnoscu, taj ocenas izroni iz mene.
jedino sto molim je snaga da podnesem relanost sa mirom u dusi..nikad da se realnost promeni. jer uvek na kraju bude ono sto bude, ako ne bude drugacije..
suvise sam realista da ne bih pomislila da je samo neka vrsta autosugestije..koja mi pomaze.
nije ni vazno, na kraju. nemam potrebu nikog ni u sta da ubedjujem, niti da pripadam nekoj grupi, bili oni vernici ili nevernici...............sva moja vera iskljucivo je moja, sasvim licna stvar. pa tako i moja molitva.

причалица
11-03-2012, 09:56
htedoh i ja da kažem da tema nije vezana za postojanje Boga...ali, da ne ispadnem ''majstor kvariš'' - oćutah :lol: neka si ti rekla i ceo post je baš ok.

Picola
04-05-2012, 05:15
A da li pomažu molitve?

Zavisi sta se trazi.

Nekad da, nekad ne, jer je svakome odredjen njegov "put".

kojica
04-05-2012, 05:29
Znači ako se moliš u skladu sa tim kako ti je ''zapisano'' onda će pomoći? :kapa:

Picola
04-05-2012, 05:38
Da, ali ono sto zaista treba, ne moze da se izbegne.

Npr. ako covek mora da nauci neku "lekciju" iz zivota mozda ce molitva pomoci da ne bude kroz ono "najgore", ali ne znaci da ce izbeci na drugi nacin da je nauci koji mozda nejmu takodje ne odgovara.