PDA

Pogledaj Punu Verziju : Misterija Kremanskog proročanstva



Пркос
25-11-2010, 18:22
Ko su Tarabici?

Porodica Tarabica je doselila u Kremna krajem osamnaestog veka negde iz Hercegovine. Uglavnom su
se bavili stocarstvom i bili su uzorni domacini. Navodno Tarabici nisu doslu u Kremna kao Tarabici nego
su to prezime dobili po lepim drvenim ogradama oko kuca sto nije bilo uobicajeno u to doba. Te su
ljubopitljivim komsijama objasnjavali da je to taraba i tako ih prozvase Tarabici. Ovde treba naglasiti da
ubrzo po dolasku u Kremna, Tarabici su se okumili sa svestenickom porodicom Zaharica. Ta kumska
veza je doprinela da svestenika Zaharije Zaharic bude svedok prorocanskih kazivanja Tarabicima i da ih
pedantno zapisuje za buduca pokolenja. Otac Zaharija, Filip Zaharic krstio je prvog proroka Milosa
Tarabica godine 1809. koji kratko zivio do 1854. godine. Milos je bio osamljenik uglavno izbegavajuci
drustvo, leti bivajuci kod velikog stada ovaca na planini a zimi provodeci vreme u kuci u zaseoku
Tarabica ili iduci u duge nocne setnje do obliznje borove sume. Na pitanja ukucana kako mu nije zima i
kako se ne boji vukova gore sam, odgovarao je: "Zvezde me griju a i vuci su samo bozje ovce". Vazio
je za veoma bistrog i vrednog coveka u svom selu. Jedino je voleo da razgovara sa mladim kumom
tadasnjim bogoslovom, Zaharijem Zaharicem. Njemu je govorio: "Vidis moj kume, Zarija, ja ti tamo u
gori... Gledam, sve vidim i cujem... Tako doznajem sta ce biti sa svima nama, ovijem narodom i
ostalim svijetom... Kako ja to sve gledam, i cujem, ne umijem ti ovim jezikom objasniti...Ne znam koju
rijec da nadjem." Prvo Milosevo predvidjanje bilo je predvidjanje sopstvene smrti kad je rekao majci
koja ga stalno nagovarala da se zeni sledece reci: "Cujes li ti majko...Nemoj me cerati da se zenim! Ja
se zeniti necu. Kad budnem navrsijo cetrdeset pet godina zivota, ondakar ces me ukopati, zeniti me
nikada neces." Umro je na svoj rodjendan, 6. februara 1854. godine, pozivevsi cetrdeset pet godina.
Drugi kremanski prorok bio je Mitar Tarabic. Mitar sinovac Milosev rodjen je 1829. godine a umro 1899
. godine u osvit dvadesetog veka pozivevsi sedamdeset godina. Kao i njegov stric Milos, Mitar je bio
nepismen, ali nije osobenjak nego je ziveo normalnim zivotom, ozenivsi se i dobivsi naslednike. Svoje
prekognisticke vizije navodno je dobijao i od preminulog strica Mitra koji mu se pojavljivao u gluvo
doba noci. Zbog svoje otvorenosti izrazavao se dosta preciznije o buducim dogadjajima od svog strica,
te je i neka striceva predvidjanja pojasnjavao. U svojim vizijama je oslikavao kraj sadasnje civilizacije
govoreci o stvaranju novog savrsenijeg coveka buducnosti. Na kraju ovog uvoda o coveku najblizem
prorocima i koji je ostavio najvise zapisa o kremanskim proracanstvima. Zaharije Zaharic je rodjen u
svestenickoj porodici 1834. godine u Kremnima gde je ziveo do smrti 1918. godine. Skolovao se u
manastiru Raci kod oca Filipa i nastavio u Duhovnoj akademiji u Kijevu. Prota Zaharija je bio pristalica
dinastije Karadjordjevica, tako je prilikom jednog ilegalnog boravka u Srbiji u njegovoj kuci krio i princ
Petar Karadjordjevic, prvi Jugoslovenski kralj. Zna se da je Mitar Tarabic predvideo i smrt prote Zaharija
rekavsi: "U onoj godini u kojoj ce biti kraj velikackog svjetskog pomora(I svetski rat), ti ces kume
umrijeti." Prvi svetski rat Vrijeme balkanskih ratova i Prvi svetski rat Mitar je "video" ovako: "Po ubistvu
kraljice i kralja(misli se na Dragu i Aleksandra Obrenovica), doci ce loza Karadjordjevica da vlada, ali ce
potom, nastati krvavi ratovi. Zatim ce jopet ono nevrijeme kad ce zima biti kao ljeto, a ljeto ce biti kao
zima. Tada ce nastati rat sa Turcima. Na Turke ce udariti cetri hriscanske drzave i nasa carinarnica ce
biti na Limu. Tako cemo osvojiti i osvetiti Kosovo... Uskoro poslje toga nastace Veliki rat u kojem ce se
silna krv prolivati. Kad bi sva ova krv rijekom potekla valjala bi kamen od tri oke. Na nasu zemlju
navalice tri puta silnija vojska preko rijeke i preci ce je. Ta vojska upropastice krajeve kroz koje bude
prolazila. Zaci ce daleko u nasu zemlju... Bice teskijeh dana... Nasa vojska ce popustiti, ali ce
najedanput na njeno celo doci pametan coek na konju vrancu, koji ce znati s njom upravljati, pa ce
reci:'Naprijed, narode, srpska braco!' Vojska ce tada ozivjeti. Povratice se duh u njoj i ona ce pojuriti
dusmanina preko tijeh rijeka. Neprijatelj ce doci do Maljena i Bukova. Sumadija ce najvise pretrpjeti...
Za nase selo ne treba strahovati. Ovdje u ovijem krajevima , puska nece puknuti, ali ako neprijateljska
vojska prodje, nece cinjeti nikakvo zlo... Poslje toga, nasa vojska zauzece nesto Bosne i zaustaviti se do
Drine. Tako ce cuprija u Visegradu biti pola nasa, a pola njihova. Mi cemo tamo cekati." O samoj
propasti Srbije u Prvom svetskom govorio je ovako: "Tri ljeta kume Zarija, Srbija ce biti u mraku, te
cemo tri Svete Trojice provesti pod dusmanskom vlascu. To ce se zgoditi ovako: od severa ce udariti
neka velika sila te ce se nas ona gaziti i pregaziti. Zemlja ce biti pusta. Umirace se od gladi i raznijeh
bolesti. Za to vrijeme ce nasa vojska biti u tudjini. Prvo ce biti na jednom mjestu opasana morima sa
svijeh strana. Kad budne svoje rane izvidala, ondakar ce od prijatelja dobiti hrane i dzebane, te ce
ponovo preko tudijeh mora doploviti do nasijeh granica. Kad tu dodje, zaposednuce gore i dolove, te ce
ponovo jurisati ka Srbiji i oslobodice ne samo nase, nego i sve one predele u kojima zive nasa braca."
Rezolucija Informbiroa ...Evo doslovno,kako je prota te noci zapisao: "Mitar mi svasta kazivao, te je
rekao da ce coek plavijeh ociju, a sa zvijezdom na celu prekinuti ljubav sa nasom pravoslavnom
bracom, Rusima. On nece njima biti zahvalan ni zato sto sijedi na nasem prestolju, na koji su ga oni
ustolicili i popeli. Nastace velikacka omraza izmedju naske i Rusa. Pasce krv u nama samima. No, te ce
se rane lako preboljeti i mi cemo se jopet sa Rusima izmiriti, ali nikada iskreno, nego onako, na rijeci i
govoru, da nas drugi ne bi razumjeli, kako jedni druge pritvorujemo i lazemo." Sokochalo Kremanac
Mitar Tarabic predvideo je otkrice telefona govoreci kumu Zahariju godine 1876 sedeci u kavani: "Doci
ce vrijeme kada ce ljudi bez obzira na velike daljine, moci jedni sa drugima pricati, a da se vide no
samo cuju. Tu nad prozorom kafane visice uze i ti ces preko njega razgovoarati sa Biogradom. Uze ce
biti od gvozdja. Kasnije ce ljudi voditi razgovore i moci da se vide, ali to ce dozivjeti oni koji budnu
zivjeli iza nasijeg unuka." Desetak godina kasnije Kremna su dobila prvi telefon i telegraf i posta je
postavljena u kuci gde je bila kavana gde je Mitar rekao Zahariju o pojavi telefona. Precizno je
predvideo i i pojavu videofona koji blizu masovne upotrebe. Kad Drina potekne uz Taru Ovo je mozda
najkontraverznija i jako nelogicna poruka kremanskih vidovnjaka ali samo do momenta
obistinjenja: "Kada Drina od Bajine Basce budne premoscena na dva mjesta i kada potekne uz Taru, a i
istom danu se poklope Veliki petak i Djurdjevdan - tih godina ce nastupiti nekakav velikacki belaj" U to
doba samo bi neko lud mogao zamisliti da reka ide uz brdo, a dogodilo se u nasem vremenu. Drina je
premostena kod Bajine Baste na dva mesta izgradnjom dva gigantska eletroenergetska objekata
zavrsetkom druge reverzibilne brane "Perucac 2" Drina je potekla uz Taru puneci veliko akumulaciono
jezero nekoliko stotina metara vise iste godine 1983. sestog maja bio je Djurdjevdan i Veliki petak sto
se dogadja svakih 500 godina mozemo se reci da su nasi danasnji belaji i poceli tih godina laganim
rasturanjem drzave SFRJ Tako su se te godine obistinila sva tri "neverovatna" preskazanja Kremanskog
prorocanstva. Pomenimo da kremanski proroci bili ljudi bez obrazovanja te da nisu mogli precizno
opisati nasu tehnolosku sadasnjost. Tito i posle njega Ovako je Mitar govorio svom kumu o tom
vremenu: "Srbija ce najbolje zivjeti kada se na njeno prestolje popne coek plavijeh ociju, na bijelom
konju, koji budne u Srbiji dosao i doneo neku novu vjeru. Taj sto se na nase prestolje popne, bice
dugovjecan i krepak, te ce umrijeti oko svoje stote godine. On ce voljeti mnogo da lovi, te ce u jednom
lovu, nehotice pasti sa svog konja i nogu izgubiti. Od toga gubitka noge ce i umrijeti, a ne od starosti
svoje." "Poslje njega, doci ce da vlada nasom carevinom nekakva komisija, ali vise nece biti nako kako
je bilo" 'Bratstvo i jedinstvo' je verovatno ono o cemu je Mitar govorio: "Iako ce u nasoj carevini ljudi
zaboraviti na glad i cemer i u velikackom rahatluku zivjeti, brat ce se sa bratom mrziti i zlo jedan
drugom misljeti" O nasim zadnjim ratovima govori na sledeci nacin: "Dugo godina ce potrajati taj belaj,
ali niko nista ucinjeti ne more, jerbo ce taj narod nicati svuda kao trava. Jedan koji se budne rodio
mnogo ljeta poslje tebe, bice cestit i uman, te ce se s tijem narodom u miru razgraniciti. Mi cemo
ondakar u slozi zivjeti - oni tamo, mi ovdje i tamo. Taj ko bude cinio to razgranicenje i bice i ko biti
nece tvoj rod." O Mijajlu iz dalekih ruskih gora Posle treceg svetskog rata, nastace period blagostanja i
nakon toga ce nastati veliki pomori i bolesti. Mitar to opisuje ovako: "...U to vrijeme pomora, u ruskim
dalekim gorama pojavice se mladi coek po imenu Mijajlo. Imace svijetlo lice i sav lik ce mu milostan
biti. Ljudi ce se cuditi kako koraca nebom, a on ce otici do prvog manastira i zazvoniti na sva
manastirska zvona. Narodu koji se budne okupijo oko njega ce kazivati - Zaboravili ste ko sam i da
nijesam umro, nego ziv otisao u nebo...Razapeli ste Bogocovjeka i Sina Bozijeg, a Bog vam je dao
pamet da njome mislite i ljubite sve oko vas. Postali ste zvijeri i covjekoubice! Nijesam dosao da vas
ceram da se plasite i sa stravom vjerujete, vec sam medju vama da vas urazumim! Nema vise bogatog
ni siromaha, a vi se jopet mrzite, glozite i ubijate. Zaboravili ste na svoju dusu! - Ondakar ce za
Mijajlom poci svi narodi i zemlja ce postati prava rajska basca. Hrana ce iznicati svudje, i u rijekama,
morima i sumama. Oni, koji ondaj rode zivjece srecno i dugovjecno da ce zaboraviti kada su se rodili.
Mijajlo ce bivati svudje, a ponajvise u Carigradu, sve dok ljudi ne progovore jednim jezikom i jednom
vjerom. Poslje ce zadovoljan otici u nebo." Posle treceg svetskog rata O dalekoj buducnosti nasih
praunuka sledece poruke Mitra Tarbica je zabelezio prota Zaharije: "Vidis kume, kada ljudski rod poslje
Opsteg rata stane da zivi u miru i izobilju, sve ce to biti jedan grki (gorki) privid ljudskijeh zabluda,
jerbo ce mlogi zaboraviti na Boga, pa ce se klanjati svojoj ljudskoj pameti... A znas li ti, kume, sta je
ljudska pamet prema volji i znanju Bozjem? To nije ni jedna kap vode u najvelikackijem moru! Otici ce
coek i do drugijeh svetova i tamo ce zateci prazninu i pustos, ali ce opet smatrati da bolje zna, nego li,
Boze prosti, sam Bog. Tamo sem mira Bozijeg nista vidjeti nece, ali ce srcem i dusom osjetiti svu Bozju
ljepotu i snagu. Ljudi ce se kolima voziti po mjesecu i po zvjezdama. Oni ce tamo traziti drugi zivot, ali
tamo zivota vakog kakav je u nas biti nece. Bice ga, ali oni nece umjeti da razumiju da je to zivot kakav
jeste. Onaj koji budne tamo isao, ane budne, Boze prosti, vjerovao u Boga kako prilici coeku od casti i
postenja, taj kada se budne vratijo ce reci - Ej, vi, ljudi, koji Boga sa sumnjom pomonjete, podjite
vamo dje sam ja bijo, pa ce te ondakar vidjeti sta je snaga i um Bozji-. Bice i onijeh ljudi koji nece htjeti
da razumiju sta je to Bozija moc i kolikacka je njena sila. Njima ce ti ljudi sto budu pohodili mjesec i
zvijezde pricati o onome sto budnu tamo dozivjeli, te ce im reci o tijem predjelima bozanskijem, dje
nema nikakvog kraja i nikakvoga pocetka, a ovi ce drugi vrtjeti glavom i u to vjerovati nece dok se sami
gore ne popnu i ondakar doznaju u kolikackoj su zabludnoj pameti bili. No, sto se godj vise budne
znalo, manje ce se ljudi medju sobom voljeti i paziti. Nastace taka omraza da ce im razmna sokochala
biti preca od svojieh najblizih. Coek ce vise vjerovati svom sokochalu, nego svome prvom komsiji..."

Пркос
25-11-2010, 18:22
S NEBA PA U KREMNA

"Kosmička kugla", po verovanju stanovnika slavnog užičkog sela, pala baš tamo kao opomena "odozgo"

KREMNA - Dok svet očekuje da se prvi turisti iskrcaju u svemir, užičko selo Kremna moglo bi biti
idealno mesto za pripreme. Kao i kosmos, mistika obavija ovo pitomo selo između Zlatibora, Tare i
Šargana: okamenjene stope u potoku, lekovite vode, Barična komora (idealno čist i zdrav vazduh)
i "Kosmička kugla", kamena lopta pristigla pravo s neba!

- Osamdesetih godina prošlog veka, kada je vojska probijala put, iskopana je kamena kugla pravilnog
oblika - počinje priču Dragan Pjević, tvorac obnove mita o Kremnima. - Prečnik "Kremanske kugle" nije
ni 99 ni 101, već tačno 100 centimetara, i baš to hrani mistiku vezanu za nju, pogotovu što se zna da
ovdašnji kremen-kamen, po kome su Kremna dobila ime, ima takvu moć da je ovo područje nemoguće
snimiti iz vazduha.

Legenda kaže da su Kremna nastala u dalekoj prošlosti, u jednom posebnom trenutku stvaranja zemlje,
kada se desilo "kosmičko čudo" (fenomen pri sudaranju nebeskih tela). Kada je oivičen prostor na
Zemlji, kotlina između planinskih venaca Zlatibora i Tare, koja se po tajanstvenošću kamena-kremena
zove Kremna.

Postojanje kugle ljudi u Kremnima različito komentarišu. Neki smatraju da je poslata "odozgo" kao
opomena da "neko" gleda šta se na Zemlji radi. Drugi su mišljenja da je to obična "ripa", napravljena da
se narodu uzmu pare.

Pjević dalje kaže da ne čudi podatak da "Kremanski kamen" postaje svetska misterija. Tajno ga ispituju
u švajcarskim laboratorijama i krijumčare za potrebe svetskih moćnika. Tajanstveni "Kremanski kamen"
i nebo iznad njega su, preko svojih proroka, trasirali puteve velikih dinastija, državotvornih osoba, ali i
običnih ljudi. Uspevali su samo oni koji su verovali u njegovu moć.

"Kosmička kugla" danas se nalazi u Spomen-domu kremanskih proroka, na putu od Kremana prema
Tari. Da li je ona zaista čudotvorna, ili je to obična "ripa", teško je reći. Tek, selo je, pored proroka
Tarabića, dobilo još jedno "čudo". Dodajući lekovite izvore, Baričnu komoru, Moljkovića han (jednu od
najstarijih kuća u Srbiji), tragove starih civilizacija i prekrasan krajolik, Kremna postaju sve zanimljivija
za turiste, ali i za namernike željne mistike.


Isceliteljska moć kugle

- Kugla zrači veoma pozitivno, pa je preporučujemo kao vid terapije i psihoterapije. Pored toga, kugla
ima moć isceljivanja, za cirkulaciju i imunitet. Dovoljno je da osoba osloni svoju šaku na tu kuglu i da
kaže jednu rečenicu. Za to vreme krv koja cirkuliše osveži ukupno zdravlje te osobe - napisao je
akademik Mina Minić, radioestezista, koji je ispitivao kremansku "Kosmičku kuglu".

Пркос
25-11-2010, 18:23
Tajni snimak Kremna


NAUKA se nije pokazala baš “sposobnom da prati” sva “čudesa” koja se “munjevitom brzinom”
pojavljuju u Kremnima tokom minulih sto i više godina, ne samo po pitanju proročanstava, nego i u
pojašnjavanju “čudotvornosti” kremanskog kamena.

Šta su o tom kamenu i Kremnima, još, rekli učeni ljudi?

Akademik Svetomir Arsić Basara, vajar, pohodio je Kremna, u oktobru 2003. godine, a svoje utiske
izrekao pred kamerama RTS i za “Novosti”:
- Prostor Kremana doživeo sam na subjektivan, ali izuzetan način. Nijedan prostor u kojem sam
boravio, nije mi pružio priliku da doživim nebo u toj apsolutnoj raskošnosti, čak ni moj zavičaj.
Odrastao sam na Šari, na visini od 1.200 metara, ali - ni tamo mi zvezde nisu bile tako bliske kao u
Kremnima! Nigde kao tamo, nebo nije tako blizu čoveku i, na mene je taj osećaj prisustva kosmosa
uticao da verujem u sve što su proroci rekli. To je moj, subjektivni doživljaj prostora.

U urbanim sredinama, čovek je lišen beskonačnosti kao dela sebe. Verujem da su naši preci lakše
umirali - podsvesno svesni da su deo tog ogromnog prostranstva. Verujem i da su Miloš i Mitar Tarabići
bili u dosluhu sa tim, sa blizinom neba... Subjektivno to tumačim i niko se ne mora složiti, ali verujem
da je njihova sposobnost iz toga proistekla. Za nauku - to je neobjašnjivo, ali ne znači da će tako i u
budućnosti da bude - smatra Basara.

Ta i takva Kremna su “centar severne hemisfere, a time i sveta”, bez rezerve konstatuje dr Petar Bokun
u svojoj knjizi “Poreklo kremanskih proročanstava”:

Mnogi istraživači kremanskih proročanstava proučavali su geografske osobine kraja. I zaista, Kremna se
nalaze na izuzetnom položaju, tik uz središnju, četrdeset petu paralelu severne polulopte, gde se ukršta
sa devetnaestim meridijanom. Kad se pogleda globus, uočljivo je da je to tačno središte severne
hemisfere. A poznato je da su se sve važne stvari u istoriji događale na severnoj polulopti - tvrdi dr
Petar Bokun.

SA stručnijeg stanovišta, istom prilikom kada i akademik Basara, svoje impresije o Kremnima izrekao je
geograf Milorad Vasović, takođe akademik, a njegova saznanja - demantuju dr Petra Bokuna:
- Ne zaboravljam razgovor vođen, jednom prilikom, u Tarabića kući. - podseća Vasović. - Prisutne
potomke proroka, učene i školovane ljude, pitao sam - kako objašnjavaju taj fenomen proročanstva... U
pamćenje mi se urezao odgovor jednog seljaka, osamdesetogodišnjaka, koji je rekao: "Treba tu, malo,
uzeti i uticaj Boga" - citira akademik, uz komantar: - Nije to, siguran sam, verska zatucanost ili
udubljenost, već iskrena spoznaja!

Tu vrstu “spoznaje” Vasović iskreno deli sa starinom iz Kremana, jer nije, kako kaže, među onima koji
proročanstva smatraju “gatarijama i bapskim pričama”. Ali, ne pripada ni “misticima” koji će, olako i
nenaučno, ”podgrevati” kremanski fenomen. - Ne, nije tačno da su Kremna “geografski centar sveta”,
kao što neki tvrde - kategoričan je akademik Vasović. - Tačno je da su Kremna deo šire regije, od
Cvijića opisane kao Stari Vlah, koja počiva na stenama vulkanskog porekla. One zaista zrače, a da li
između zračenja i činjenice da je čitav Stari Vlah naseljavalo isto stanovništvo sa osobenostima koje je
Cvijić takođe uočio, tek treba utvrditi. Ali, jasno je da se Kremna nalaze na jedinom prirodnom prolazu
između Pomoravlja i Podrinja. To je jedna “presedna”, osam kilometara duga i šest široka, na 800
metara nadmorske visine. Blago zatalasana zaravan, južna, prisojna i osunčana, između dve planine
gde, danju, duva vetar sa Jadrana, a noćnik se spušta sa Tare. Uz mnoštvo vodotokova - idealno mesto
za zdrav život. Antropološki, Kremanci su, kao i ostalo, nekadašnje stanovništvo Starog Vlaha, bili
visoki, vitki, pravog i bistrog pogleda, dinarci, Ere, nerazmetljivi ljudi... - kaže Vasović i zamera im što
su tako masovno napustili kremanski kraj.

NIJEDAN od ovih učenih ljudi, Ršumović, Bokun, kao i akademici Basara i Vasović, ne pominju tezu “da
Kremna nije moguće snimiti iz aviona ili satelita”. Istina, nigde to ne kažu konkretno, decidirano. Ali,
nigde ne tvrde ni suprotno: niko od njih nije ispoljio naučnu upitanost - mogu li se Kremna snimiti iz
vazduha?!

Svojim “nečinjenjem” i “nesuprotstavljanjem” - kao da su se svrstali u red onih kojima je lakše da u
nešto veruju “na reč”, nego da to “nešto” provere. Tako se, već dvadeset pet godina, ponašaju i
novinske redakcije, sklonije da veruju svom novinaru “kome je neko rekao”, nego da pokušaju da
provere izrečeno.

A, pri takvom “stanju stvari”, onda se dođe i do ovakve teze: Kremna se ne mogu snimiti iz aviona ili
satelita - pa je ovo selo idealno za skrivanje Radovana Karadžića i Ratka Mladića!

Tim talasom “nošena”, “Ilustrovana politika”, u broju 2.438, od 8. oktobra 2005. godine, u četvrtom
nastavku reportaže o Kremnima i proročanstvu, piše:

“Kad je Bog stvarao svet, ovo selo je baš pogledao. Darivao ga lepotama na zemlji i tajnama pod
zemljom. U njemu se rađaju ljudi neobičnih sposobnosti, vidoviti, mudri i dugovečni, ali mesto koje ni
satelit ne može da snimi još čeka svetliju budućnost...
...Svaki Kremanac će vam se pohvaliti da Kremna, zbog onog što kriju u utrobi, ne mogu nikakvom
spravom da budu snimljena iz vazduha. Kada je, nedavno, u selu boravila ekipa hrvatske televizije,
novinari su lakonski zaključili da je ovo selo, površine 2.000 kvadratnih kilometara, zbog svoje
nevidljivosti sa velikih visina idealno mesto za skrivanje najpoznatijih haških optuženika Ratka Mladića i
Radovana Karadžića. Ovu priču seljani doživljavaju kao dobar vic”, piše “Ilustrovana”.

Vic ili zbilja, tek - u Hrvatskoj, gde se, kako smo videli tokom ovog feljtona, kremanskom proročanstvu
pridaje ogromna pažnja - tolika da se ono i dopisuje u “lijepoj njihovoj”, teza o “skrivanju Karadžića i
Mladića u Kremnima” - ne svrstava se u odrednicu teksta nazvanog - vicem.

“Ima tu nečeg... Šta li kažu Tarabići?...” - pitaju se i Hrvati. Nije isključeno da je i Karla del Ponte
primila “stanovite dopise” u kojima se kaže da je Karadžiću i Mladiću “zadnja pošta” - selo Kremna.

Ali, takva je “dojava” lažna, barem po jednom segmentu: Kremna se, gle čuda, posle 25 godina, mogu
da snime iz vazduha! I iz aviona, i iz satelita!

Avionski snimak Kremana, sela proroka Miloša i Mitra Tarabića, “Novosti” prve objavljuju, na naslovnoj
strani današnjeg izdanja.

SELO čuvenih proroka, za koje se punih 25 godina tvrdi da je “nevidljivo”, danas se može, putem
Interneta i “Gugla”, videti iz “svih uglova i sa svih visina”. Dakle - vidljivi je deo planete Zemlje, te ni sa
tog aspekta - nije opravdan nedavni zakup “špijunskog satelita”, ako je, na primer, bivši ministar vojni
Prvoslav Davinić, nameravao da vidi “kako se Kremna ne vide sa satelita”…

I nije to jedina veza između Kremana i satelita. Hrvati su je davno uspostavili: na hrvatskoj nacionalnoj
televiziji, putem satelita, dakako, emitovan je i prilog o moći kremanskog kamena! Neverovatno?! Nije…

Priča nas vraća u 2000. godinu, kada je Koštunica u Kremnima dočekan rečima “Dobro došao,
predsedniče”, a ispraćen - uručivanjem “čudesnog kremanskog kamena”.

Po objavljivanju ove informacije u srpskoj, ali i “okolnoj” štampi, novinari i snimatelji HTV stigli kod -
Koštunice. On ih uputio na Jova. Na kraju - HTV emitovala polučasovnu reportažu o ovom Tarabića
potomku. - Bilo i na satelitu! - podseća Nada, ćerka Jova Tarabića. - Nedugo zatim, neki simpozijum
lekara bio na Tari, a među njima i jedan doktor iz Hrvatske. Došao kod Jova i dobio - tri kamena. Posle,
i o tome bila reportaža na HTV, a gledala je i ispričala nam, ovde u Kremnima, tadašnja “ministarka bez
portfelja” u Vladi Hrvatske. Došla, pokazala putovnicu, pokazala i vizu i sve ispričala... Kaže: "Taj lekar,
koji je bio kod Jova, zbog sina dolazio, studenta medicine, ali neizlečivog narkomana. Pred kamerama
je rekao da je jedan kamen stavio u njegovu sobu, krišom. Ono zbog čega se, kao lekar, odlučio da o
tome javno govori - jeste činjenica da je posle mesec i po dana njegov sin zauvek ostavio drogu!"


NE VIDI NI - VIDIĆ
NISU nezanimljive ni impresije Ace Vidića, priređivača knjige “Kremansko proročanstvo - rukopis”, koji,
u “Prologu” svog izdanja, piše:

"Kremna, oličenje prirode. Šume, potoci. Opojni mirisi trave i četinara.

Sva u tajni prirode, Kremna pulsiraju životom koji zbližava zemlju i nebo, Boga sa čovekom, čoveka sa
zemljom i vodom.

Da li su ova prirodna svojstva i koliko uticala na vidovnjaštvo Miloša i sinovca mu, Mitra Tarabića? I
posebnu svetlu misiju prote Zaharija?...

Zdrava klima, bilje, lekovita voda. Oštar ozonski vazduh... Vode koje leče, kamenje koje zrači... Tvrdi se
da je zemljište Kremana bogato gvožđem, magnezitom i mnogobrojnim mineralima.

Snimanje iz vazduha ne uspeva. Flora je prepuna retkog bilja...

Oaza. Kremna kao mesto, potpuno osobeno... S mirisom borovine miris trava, nebo i zemlja u saglasju.

Priroda i civilizacija. Voda i vazduh. Bog i čovek... Isceliteljska tišina naših sudbina".

Пркос
25-11-2010, 18:24
Proroci Tarabići predvidjeli su sve ključne događaje u Srbiji, uključivo i točan datum vlastite smrti

Napade NATO-a predvidjeli nepismeni proroci
http://razbibriga.net/imported/2010/11/proroci-1.jpg

Prije samo dvadesetak dana mnogi nisu vjerovali da će snage NATO-a napasti ciljeve u Jugoslaviji, a
sudeći prema novinskim izvješćima iz Beograda, najmanje su u to vjerovali Srbi. Ipak, dva su
nepismena srpska seljaka, Miloš i Mitar Tarabić, još sredinom 19. stoljeća previdjeli udare NATO-a na
Jugoslaviju!

"...Srbi će se naći na granici, ali neće znati stati. Cijeli svemir će ih moliti da se smire i čuju glas dobrote
u svojim srcima, ali neće otvoriti ogledala svoje duše. Neće poslušati zakon životnog smisla. Mržnja će
se pretvoriti u besmisao, izbit će rat. Sile koje će ratovati imat će veliko znanje (...), borit će se i na
zemlji i u zraku i na vodi. Iznad ove zemlje (Srbije) vodit će se rat u zraku."

Zabranjen za objavljivanje

"Mnogo će Srba ginuti...", navodi se, uz ostalo, u "Kremanskom proročanstvu", neobičnom rukopisu koji
je 1878. godine priredio prota Zaharije Zaharić (1836. - 1918.) na temelju proročanstava srpskih
vidovnjaka Miloša i Mitra Tarabića iz sela Kremna pokraj Užica.

Kremanska proročanstva do sada su se ispunjavala s nevjerojatnom točnošću. Tarabići su, primjerice,
nepogrešivo nagovijestili ubojstvo kneza Mihajila Obrenovića 1868. godine, ubojstvo srpskog kralja
Aleksandra i kraljice Drage Obrenović 1903. godine, Prvi svjetski rat, stvaranje velike Srbije
(Jugoslavije), atentat na Stjepana Radića, atentat na kralja Aleksandra Karađorđevića u Marseillesu 1934
. godine, Drugi svjetski rat, Užičku republiku, dolazak Tita na vlast, rezoluciju Informbiroa te raspad
druge Jugoslavije i osamostaljenje Slovenije, Hrvatske, BiH i Makedonije.

Neobična proročanstva Miloša (1809. - 1854.) i njegova nećaka Mitra (1829. - 1899.) bila su sve
vrijeme na zlu glasu u Srbiji, a s njihovim sadržajem bili su upoznati svi srpski vladari. Rukopis je zbog
svog sadržaja gotovo sve vrijeme bio zabranjen za objavljivanje. Sudbina originalnog rukopisa,
odnosno bilježnice malog formata u koju je prota Zaharije zapisivao vizije Tarabića, također je
neizvjesna. Prema jednoj verziji originalni se rukopis strogo čuva u arhivu srpske akademije znanosti i
umjetnosti, a prema drugoj u posjedu je Dejana Malenkovića, praunuka prote Zaharije. Prema trećoj
verziji Tito je osobno dao da se rukopis zacementira u temelje jednog vojnog objekta u Beogradu.

Ponor srpstva cenzuriran

Poznato je, međutim, da je originalni rukopis prote Zaharije djelomično oštećen u jednom požaru 1943.
godine za vrijeme bugarskog bombardiranja Srbije, dok je jedan drugi rukopis užičkog prote Gavrila
Popovića, u kojem su također dijelovi proročanstva, sazidan u temelje Doma JNA u Užicama. Javnosti
su dostupni samo rijetki primjerci tiskanih izdanja "Kremanskih proročanstava", točnije prepričavanja
zapisa iz bilježnice prote Zaharije. Za njih se, međutim, sumnja da su značajno cenzurirana jer je riječ o
mističnom djelu koje navješćuje ponor srpstva i nikako se ne uklapa u srpsku junačku mitologiju.
Smatra se da je od objavljenih izdanja "Kremanskih proročanstava" najvjerodostojnije ono dr.
Radovana Kazimirovića iz 1941. tiskano u Beogradu, dok su nova izdanja koja potpisuju Dejan
Malenković i Dragoljub Golubović iz 1985., pa 1988. (BIGZ, Beograd), odnosno 1995. (izdavač Ergon,
Velika Plana) kraćena i nakićena pretencioznim tumačenjima. Na Internetu postoje i dijelovi
proročanstva u engleskom i hrvatskom prijevodu.

Tko su Miloš i Mitar Tarabić, nepismeni srpski stočari koji su nakon početka zračnih napada na Srbiju
privukli pažnju brojnih svjetskih alternativaca i o čijem se radu vode žučne polemike na nekim Internet
konferencijskim skupinama?...

Пркос
25-11-2010, 18:24
Na pitanje svog kuma Zaharija otkud on sve to zna, Mitar bi mu odgovorao:"Tako mi je kazato".

Previdjeli su sve bitne događaje u Srbiji. Ovdje iznosimo samo dio tih proroštava koja se odnose na
događaje koji su poznati većini ljudi:

"Slušaj kume, pošlje prvog rata nestaće Austrije, te će Srbija biti velika ko carevina. Mi ćemo se združit
s našom braćom"

"Nekoliko ljeta naš narod će živjeti u slozi, ljubavi i izobilju. No to neće dugo potrajati. Ući će u narod
nekakva omraza te će sudovi biti puni parničara. Tužit će otac sina, brat brata, kum kuma. Onaj što
bude na prestolju naše crevine, poginuće od dušmanske ruke. Za sobom će ostaviti udovicu i svoju
nejačad. Na prestolje će doći njegov srodnik....

Na njegovo prestolje doći će dijete našeg poginulog cara i vladat će samo nekoliko dana....

Svu našu carevinu zaposjednuće tuđinska, dušmanska vojska, a cijela Jevropa biće pod vlašću krivog
nekrsta.

Rusija jošte neće ratovati, ali čim dušmanska vojska krene na nju, ondakarće ona stupiti u boj. Ondaj će
na njenome prijestolju vladati crveni car....

Rusija će se sjediniti sa carevima preko mora, te će š njima zajedno spalititaj krivi nekrst i osloboditi svo
roblje Jevrope"

"Ondakar će biti mir, a čitavim svijetom iznićiće nove države, crne, bijele, crvene i žute. Izabrat će jedan
izborni sud, te neće dati ljudima da ratuju jedni protiv drugih. Taj izborni sud će biti nad svijem
carevima"

"Pošlje drugog velikačkog rata ljudi takom silom neće ratovati za dugo vremena... Biće ratova ali nekako
malijeh; jopet će ginuti hiljade i hiljade ljudi, ali u tijem malijem ratovima , ali velikačkog neće biti;

Biće nekoliko ratova blizu carstva judejskoga, pa će, malo po malo i tamo nastupiti mir...

Sve te ratove i bune činiće velikačka carstva od svoje čiste zlobe i pakosti, a oni što budnu ratovali
ubijaće jedni druge zbog svoje manite pameti"

Пркос
25-11-2010, 18:25
TARABIĆI I NJIHOVO VIĐENJE BUDUĆIH DOGAĐAJA

" Kad miris iziđe iz poljskog cvijeća, kad milost iziđe iz čovjeka, kad rijeke izgube svoje zdravlje...
Ondakar će nastupiti najveći opšti rat..."

"Biće i onijeh predjela đe će žene od panjeva mišljeti da su ljudi te će ih jadne grliti i ljubiti."

"Kad izbije ovaj ljuti rat, teško onijem vojskama koje budnu uzlećale u nebo, a blago onijem vojnicima
koji budnu vojevali po zemlji i po vodi"

"Mi u tom ratu nećemo vojevati, ali će se drugi biti preko našijeh glava"

"U vazduhu iznad Požege s neba će užareni ljudi padati na zemlju"

"Ja mili Bože, kume proto, čudesnih čuda što će se desiti! Vidiš li koliko je ovo Požeško polje? Jednog
dana biće puno zapaljenih ljudi koji će buktati kao luč i padati ozgo s neba"

"Samo jedna zemlja na kraju svijeta, opasana velikijem morima, velikačka ko ova naša Jevropa, biće
mirna i spokojna brez nedaća i nesreće... Na nju ni preko nje nijedno tane neće puknuti"

"Oni koji budnu pobjegli i sklonili se u tri krstata gore, tamo će nači svoj spas te će poslije živjeti u ilju i
izobilju, sreći i ljubavi, jerbo rata više nikad biti neće..."

"Pošlje ovog rata na prijestolje svijeta doći će jedan plemenit i dobrodušan riđi čovjek"

"Blago onima koji to dožive, jerbo će taj riđokosi svijem ljudima donijeti sreću, on će biti duga vijeka i
vladaće sve do svoje smrti od Boga date"

"Za vrijeme njegovo ni pošlje njega ratova više nikad biti neće, ali će tamo u ko zna kojem vremenu i
vijeku za ljude, zbog njiovijeh gluposti nastupit velika omraza ljudska"

"Vidiš kume, kade ljudski rod pošlje Opštega rata stane da živi u miru i izobilju, sve će to biti jedan grki
privid ljudskijeh zabluda, jerbo će mlogi zaboraviti na Boga, pa će se klanjati svojoj ljudskoj pameti"

"Otići će čoek i do drugijeh svjetova i tamo zateći prazninu i pustoš, ali će jopet smatrati da sve bolje
zna, nego li, Bože prosti , sam Bog"

"Tamo sem mira Božijeg ništa viđeti neće, ali će srcemi dušom osjetiti svu Božiju ljepotu i snagu. Ljudi
će se kolima voziti i po mjesecu i po zvjezdama. Oni će tamo tražiti drugi život ali tamo života vakog
kakav je u nas biti neće. Biće ga ali oni neće umijeti da razumiju da je to život nakav kakav jeste"

"No što se gođ više budne znalo, manje će se ljudi među sobom voljeti i paziti. Nastaće taka omraza da
će im razna sokoćala biti preča od svojijih najbližih"

"Čoek će više vjerovati svom sokoćalu, nego svome prvom komšiji"

"Oni koji budnu čitali i pisali razne knjige s numerama smatraće se da najviše znaju. Ti ljudski mudraci
će sve prepustit ovijem nizovima te nako kako im numera reče, tako će živjet i radit. Među tijem
mudracima biće dobrijeh i rčina"

"Oni rčinasti činiće razne zle marifetluke. Trovaće vazduh i vodu i puštati kijamete po morima sinjim,
rijekama i zemlji, te će ljudi naglo umirati od nekakvijeh boleščina"

"Ondakar će ljudi bježati iz varoši u sela i jopet tražiti planine i tri krstate gore da tamo u njima, dišu i
piju vodu. Mlogi će da bi jeli i najeli se trpati sve u usta, te će od toga odmah umrijeti"

"Onaj koji budne postioi ispostio, taj će ostati živ, jerbo će ga Sveti Duh čuvati i biće bliže Bogu"

"U to vrijeme pomora, u ruskim dalekim gorama pojaviće se mladi čovjek po imenu Mijajlo. Imaće
svijetlo lice i sav lik će mu milostan biti. Ljudi će mu se čuditi kako korača nebom, a on će otići do
prvog namastira i zazvoniti na sva namastirska zvona. Narodu koji se budne okupio oko njega će kazati:

"Zaboravili ste ko sam i da nijesam umro, nego živ otišao na nebo"

A ljudi koji budu gledali će reći:

"Nijesmo, nijesmo, ti si svijeti Arhanđel Mijajlo"

Na te njiove riječi on će se blago nasmijati, govoreći im:

"Razapeli ste Bogočovjeka i Sina Božjega, a Bog vam je dao pamet da njome mislite i ljubite sve oko
sebe. Postali ste zvijeri i čovjekoubojice! Nijesam došao da vas ćeram da se plašite i sa stravom
vjerujete, već sam među vama da vas urazumim! Nema više bogatog ni siromaha, a vi se jopet mrzite,
gložite i ubijate. Zaboravili ste na dušu svoju"

"Ondakar će za Mijajlom poći svi narodi i zemlja će postati prava rajska bašća. Hrana će iznicat svuđe, i
u rijekama , morima i šumama. Oni , koji se ondaj rode živjeće srećno i dugovječno da će i zaboraviti
kada su se rodili"

"Mijajlo će bivati svuđe, a ponajviše u Carigradu, sve dok ljudi ne progovore jednim jezikomi jednom
vjerom. Pošlje će jopet zadovoljan otići u nebo"

Пркос
25-11-2010, 18:26
OTKRIVENJE

«I nasta rat na nebu: Mihael i njegovi anđeli zarate se sa Zmajem. Zmaj uđe u rat i anđeli njegovi, ali
ne nadvlada. I ne bijaše im više mjesta na nebu.) Zbačen je Zmaj veliki, Stara zmija – imenom Đavao,
Sotona, zavodnik svega svijeta. Bačen je na zemlju, a s njime su bačeni i anđeli njegovi. I začujem glas
na nebu silan: «Sada nasta spasenje i snaga i kraljevstvo Boga našega i vlast Pomazanika njegova! Jer
zbačen je tužitelj braće naše koji ih je dan i noć optuživao pred Bogom našim. Ali oni ga pobijediše
krvlju Jaganjčevom i riječju svojega svjedočanstva: nisu ljubili života svoga - sve do smrti. Zato veselite
se, nebesa i svi nebesnici! A jao vama, zemljo i more, jer Đavao siđe k vama, gnjevan veoma, znajući
da ima malo vremena!»

Komentar:

Živimo u dobu neposredno poslije pada crvenog zmaja sa nebesa na zemlju.

Vidljivi znak crvenog zmaja bile su komunističke zemlje sa svojom ideologijom zbog koje su ljudi išli u
smrt (zato je zmaj i letio), a češće su druge ljude slali u smrt (što govori o zlodušnoj prirodi zmaja). 20
milijuna mrtvih , progoni i strah svih od svakog, uništene crkve i prognani i pobijeni Božji posvećenici.
Ideja da će čovjek bez Božje Riječi i posvećenja ka Bogu(i progonima onih koji ljube Boga) moći stvoriti
raj na zemlji definitivno je propala i zmaj je pao na zemlju.

Boja zastava bijaše im crvena da ne bismo imali sumnje o kome se radi.

Svemogući Bog nam je dao još jedan znak da se upravo radi o crvenom zmaju, a to je ime čovjeka koji
je srušio SSSR Mihajlo Gorbačov. Čudesna Božja igra i znak onima koji čitaju Riječ Božju i vjeruju u
nju. U padu zmaja direktno su učestvovala i braća naša oni ga pobijediše krvlju Jaganjčevom i riječju
svojega svjedočanstva: nisu ljubili života svoga - sve do smrti. Progonjeni od Poljske do Sibira, od
Baltika do Jadrana, znani i neznani. Na nebesima biće im vječna plaća, a od nas im Hvala.

Ruševine i rane što ih je ostavio u mnogim dušama teške su i za posljedicu imaju otvaranje puta prvoj i
drugoj zvijeri o kojoj govori «Otkrivenje»

«I vidjeh: iz mora Zvijer izlazi sa deset rogova i sedam glava; na rogovima joj deset kruna, na glavama
bogohulna imena. Ta Zvijer što je vidjeh bijaše nalik na leoparda, noge joj kao medvjeđe, usta kao usta
lavlja. Zmaj joj dade svoju silu i prijestolje i vlast veliku. Jedna joj glava bijaše kao na smrt zaklana, ali
joj se smrtna rana zaliječila. Sva se zemlja, začuđena, zanijela za Zvijeri i svi se pokloniše Zmaju koji
dade takvu vlast Zvijeri. Pokloniše se i Zvijeri govoreći: "Tko je kao Zvijer! Tko bi smio ratovati s
njom?" I dana su joj usta da govori drskosti i hule i dana joj je vlast da to čini četrdeset i dva mjeseca.
I ona otvori usta da huli Boga, da huli ime njegovo, njegov Šator i nebesnike. I dano joj je da se zarati
sa svecima i da ih pobijedi. Dana joj je vlast nad svakim plemenom i pukom i jezikom i narodom: da
joj se poklone svi pozemljari, oni kojima ime nije zapisano u knjizi života zaklanog Jaganjca, od
postanka svijeta.»

«Tko ima uho, nek posluša! Je li tko za progonstvo, u progonstvo će ići! Je li tko za mač, da bude
pogubljen, mačem će biti pogubljen! U tom je postojanost i vjera svetih.»

«I vidjeh: druga jedna Zvijer uzlazi iz zemlje, ima dva roga poput jaganjca, a govori kao Zmaj. Vrši svu
vlast one prve Zvijeri, u njenoj nazočnosti. Prisiljava zemlju i sve pozemljare da se poklone prvoj Zvijeri
kojoj ono zacijeli smrtna rana. Čini znamenja velika: i oganj spušta s neba na zemlju naočigled ljudi.
Tako zavodi pozemljare znamenjima koja joj je dano činiti u nazočnosti Zvijeri: svjetuje pozemljarima
da načine kip Zvijeri koja bijaše udarena mačem, ali preživje. I dano joj je udahnuti život kipu Zvijeri te
kip Zvijeri progovori i poubija sve koji se god ne klanjaju kipu Zvijeri. Ona postiže da se svima -
malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na čelo, i da
nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena
njezina. U ovome je mudrost: u koga je uma, nek odgoneta broj Zvijeri. Broj je to jednog čovjeka, a
broj mu je šest stotina šezdeset i šest.»

Komentar:

«Zmaj joj dade svoju silu i prijestolje i vlast veliku»

«da se zarati sa svecima i da ih pobijedi»

«ima dva roga poput jaganjca, a govori kao Zmaj»

«i oganj spušta s neba na zemlju naočigled ljudi»

«i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati»

Kako je moguće pobijedit narod svetaca kad ih ni lavovi ni mučenja nisu mogla pobijedit. Postoji samo
jedna mogućnost pobjede nad narodom svetaca , a to je kad im se onemogući djelovanje na druge
duše. Kad njihov posao i njhova žrtva postanu besmisleni jer nema se koga nahraniti, nema se koga
privesti Gospodinu. Kad se ljudi odreknu potpuno Boga i u srcima odbace svetost i popljuju Duha
Svetoga( I ona otvori usta da huli Boga, da huli ime njegovo, njegov Šator i nebesnike) tek tada će
zvijer moći ožigosat svoje robove. Robove koji su se odrekli slobode djece Božje da bi prihvatili ropstvo
grijehu. Strašno ropstvo bez ljubavi ni prema Bogu, ni prema bližnjem ni prema ikome na ovom
svijetu .

Svaki grijeh će biti oprošten osim grijeha protiv Duha Svetoga kaže Gospodin. Izjednačavanje žrtve i
sebičnosti, djevičanstva i bludnosti, ljubavi i požude, bračne vjernosti i nevjere je temelj djelovanja
zvijeri i rata protiv Duha Svetoga.

«Nećemo služiti» je glavna parola, a ukidanje svakdanje žrtve je glavni cilj zvijeri.

Svagdanja žrtva koju svaki čovjek treba davati čineći dobro bližnjima i svim ljudima na koje naiđe,
žrtvujući se za druge. To je temelj na kojem počiva život na zemlji. Bez žrtve nema ljubavi, nema djece,
nema mira – nema spasenja. To je žrtva koju zvijer želi ukinut. Ubijanjem ljubavi prema Vječnom Bogu
ubija se ljubav između muškarca i žene. Uništenjem ove ljubavi razbija se brak i nema više žrtve prema
djeci. Ono što ova civilizacija predstavlja kao svoj napredak zapravo je smrt i osuda za nju.

Kao vanjski znak trovanja duša i kao jedna od posljedica nastupilo je trovanje same planete (jao vama
zemljo i more). Biljke i životinje koje je Bog stvorio da služe čovjeku izumiru ostavljajući svog
poludjelog gospodara da sam sebe proždire. I sve se ostvaruje što je pisano. Vjerujući to vide, a oni
koji su zakopali i onaj jedan talent koji su imali ne žele niti pogledati u Pismo. Slijepo pokoravanje duhu
zvijeri kao da ih je zaslijepilo i ništa ne vide niti žele progledati.

" Četvrti izli svoju čašu na sunce. I suncu je dano da pali ljude ognjem. (9) I silna je žega palila ljude te
su hulili ime Boga koji ima vlast nad tim zlima, ali se ne obratiše da mu slavu dadu. (10)"

Svjetlo Riječi Božje se proglašava zaostalošću i prošlošću, a njihov poganski duh slobodoumnošću i
napretkom. Strašan napredak kad im je hrana zatrovana, voda nečista, zrak otrovan. Od sunca se
moraju kriti . Čovjek šišmiš živi noću, a danju se skriva od sunca. Prirodne sile ustaju protiv takvog
čovjeka i više ih ništa ne može zadržat osim

čovjekovog obraćenja( kao u Ninivi).

Oni narodi koji su u povijesti svijeta pobili više ljudi nego svi drugi narodi zajedno skupa, odbacujući
Riječ Božju grade novi Babilon. U sve kuće po svijetu postavljaju svoj kip kojeg ljudi trebaju zavoljet
više od brata čovjeka. Taj bezdušni kip predstavlja glavnog idola kojem se ova civilizacija klanja. Baalov
kip, samo ovog puta puno opasniji jer govori i formira čovjeka. Prvi put mrtvo formira svijest živome.
Gluma i laž postaje istina. Gladijatorski amfiteatri u svakom domu. Novi Rim i novi Babilon u jedno,
rašireni svojom bludnošću i svojim duhom po cijelom svijetu.

Bludnica velika

I dođe jedan od sedam anđela što nose sedam čaša i prozbori mi: "Dođi pokazat ću ti sud nad
Bludnicom velikom što sjedi nad vodama velikim, s kojom su bludničili kraljevi zemlje i pozemljari se
opiše vinom bluda njezina." I odnese me u duhu u pustinju. Tu vidjeh Ženu koja sjede na skrletnu
Zvijer, punu bogohulnih imena, sa sedam glava i deset rogova. Žena bijaše odjevena u grimiz i skrlet,
sva u zlatu, dragom kamenju i biserju. U ruci joj zlatna čaša puna gnusobe i nečisti bluda njezina. Na
čelo joj napisano ime - tajna: "Babilon veliki, mati bludnica i gnusoba zemljinih." I vidjeh: Žena je
pijana od krvi svetih i od krvi svjedoka Isusovih. Kad je vidjeh, čudom se silnim začudih. Na to će mi
anđeo: "Što se čudiš? Ja ću ti kazati tajnu te žene i Zvijeri koja je nosi, Zvijeri sa sedam glava i deset
rogova."

Zvijer i Bludnica

"Zvijer koju vidje bijaše i više nije; zamalo izlazi iz Bezdana i ide u propast. I zapanjit će se pozemljari -
oni kojima ime, od postanka svijeta, nije zapisano u knjigu života - kad vide da Zvijer bijaše i više nije,
a opet je tu. Tu se hoće mudre pameti! Sedam glava sedam je bregova na kojima žena sjedi. A i sedam
kraljeva: pet ih već pade, jedan jest, a jedan još ne dođe: kada dođe, ostati mu je zamalo. I Zvijer koja
bijaše i više nije, osma je, a iz broja je njih sedmero, i ide u propast. Deset rogova što ih vidje deset je
kraljeva; oni još ne primiše kraljevstva, ali će - samo za jedan sat - primiti vlast kao kraljevi zajedno sa
Zvijeri. Jedne su misli: svu svoju silu i vlast predati Zvijeri. Ratovat će protiv Jaganjca, ali će ih
pobijediti Jaganjac - i njegovi pozvanici, izabranici, vjernici - jer on je Gospodar gospodara i Kralj
kraljeva." I reče mi anđeo: "Vode što ih vidje, na kojima Bludnica sjedi, to su puci i mnoštva i narodi i
jezici. I onih deset rogova što ih vidje i Zvijer - oni će zamrziti Bludnicu, opustošiti je i ogoliti, najesti se
mesa njezina i ognjem je spaliti. Jer Bog im u srce stavi izvršiti naum njegov: da jednodušno predadu
kraljevstvo svoje Zvijeri dok se ne ispune riječi Božje. Žena koju vidje grad je veliki što kraljuje nad
kraljevima «

Komentar:

I govoraše kao zmaj, a pravila se da je nevino i humano Janje(dva roga poput janjeta)

I oganj je s neba na zemlju spuštala je pred svim stanovnicima zemlje.

I ne može nitko niti kupiti niti prodati, a da nema račun sa njihovim brojem. I da se ne pokloni
njihovom duhu. I ne prihvati da taj duh bude na vlasti u toj zemlji.

Kad ljudska rasa odbaci Boga i umjesto usklika «Tko je kao Bog»

Počne vikat "Tko je kao Zvijer! Tko bi smio ratovati s njom?" i kad se narodi poklone zvijeri i prime žig
ropstva zvijeri i prihvate njen protu Božji duh, onda Narodu Svetaca neće ostati ništa drugo nego da
otpočne (jer ga djela njegova prate) i da pjeva zajedno sa jaganjcem.

«Ni danju ni noću nemaju počinka oni koji se klanjaju Zvijeri i kipu njezinu i tko god primi žig s
imenom njezinim." (12) U tom je postojanost svetih - onih što čuvaju zapovijedi Božje i vjeru Isusovu. (
13) I začujem glas s neba: "Piši! Od sada blaženi mrtvi koji umiru u Gospodinu! Da, govori Duh, neka
otpočinu od svojih trudova! Jer prate ih djela njihova!»

Narod Svetaca nije niti jedan od ljudskih naroda koji svi žure koji će se prije pokloniti zvijeri. Narod
Svetaca su svi oni koji služe Božju Riječ, koji imaju samo jednoga Kralja i to onoga na Nebesima, koji
imaju samo jedno pismo i to Sveto Pismo. Za Narod Svetaca crkva je cijela planeta zemlja. Kraljevstvo
Božje sa anđelima i svecima je kupola te crkve. Zemlja je oltar na koju polažu žrtvu, a žrtva koju polažu
to je njihov život koji suobličuju sa vječnom Žrtvom Isusovom.

Antikrist je već tu. Ali nije on samo jedan čovjek kako ga ljudi zamišljaju, on je zajednički projekt i duh
miliona duša na svijetu. Projekt koji sam vam već opisao. Duh koji će biti bačen u ognjeno jezero.

Пркос
25-11-2010, 18:27
Kosmička kugla na parče u spomen-domu proroka
http://razbibriga.net/imported/2010/11/Kosmickakuglanaparceuspomendomuproroka-1.jpg

Kremna – U zaseoku Tarabići u Kremnima kraj puta ka Tari, nedaleko od rodne kuće čuvenih proroka,
poglede opet privlači svratište nazvano Spomen-dom proroka Tarabića. Bilo tu i nekad, pa u požarima
paljeno i potom iz pepela kao feniks podizano. Svaki put drukčije od prethodnog, sve zarad „proročkog"
turizma i znatiželjnika koji svraćaju da bi čuli priču o najznačajnijem srpskom mitu.

Sadašnje, najnovije izdanje spomen-doma sastoji se od nekoliko drvenih zdanja, u čijem središtu je
glavna muzejska kuća. U njoj je drvena statua proroka Miloša, dokumenti o Kremanskom proročanstvu,
amajlije, simboli, suveniri. Napolju pred kućom stoji velika drvena skulptura proroka Mitra i njegovog
kuma prote Zaharija Zaharića koji je zapisivao predskazanja, a tu su i prateći objekti, svi u etnostilu.

Zna se da je nekad u spomen-domu bila i takozvana kosmička kugla, jedan ogroman okrugao kamen
prečnika jednog metra za koji su se turisti posebno interesovali. Kad je dom zapaljen, iako kosmička
(valjda treba da trpi i vatru i vodu), izgorela je u požaru. Tada je vlasnik ovog spomen-doma Dragan
Pjević za izgorelu kamenu kuglu najavio da će da ispostavi odštetni zahtev na čak 100.000 evra, ali,
kako se pokazalo, od toga nije bilo ništa. A da priča o „tajanstvenoj" kugli ne ode sasvim u zaborav,
Pjević je uzeo jedno parče koje je od nje preostalo, pa uzidao u neveliko betonsko ležište napolju ispred
spomen-doma. Kaže da neki turisti katkad požele kakvu želju kraj tog parčeta od kugle, verujući da ima
neku moć.

kojica
25-11-2010, 18:30
Proročanstva se ispunjavaju ovako...

Neko pusti buvu da su Tarabići rekli da će Koštunica biti predsednik Srbije
i narod poita da glasa za njega...:lele:

Пркос
25-11-2010, 18:35
Ma neverovatno sto su individualna tumacenja uvek u opticaju (kako kome i kad odgovara) i na zalost uvek su ta neka prorocanstva enigma za obicnog coveka i tumaci onako kako mu to njegovo stanje uma dozvoljava...i naravno nikada mu nece biti jasno sta je prorok u stvari rekao-smisao izrecenog...

Zazijavalo
25-11-2010, 18:38
:lol:

Meni je najgotivnije da se "selo ne može snimiti iz vazduha".

http://maps.google.ro/maps?hl=ro&tab=wl

(ukucati "Kremna")

VolimRbd
02-03-2011, 15:16
neda mi se čitat ..haha :kafa: :sizika: