PDA

Pogledaj Punu Verziju : prava i obaveze...



Klu
26-11-2010, 22:32
možda ovo ne treba da bude postavljeno ovde, jer navedena situacija oslikava nezdravo stanje u vezi/braku/porodici...al pošto ne znam gde drugde, ajde neka bude tu...

...Ponukan jednom temom...:

Pozivanje na nekakva prava u vezi/braku koja u stvari uopšte nisu ugrožena (simuliranje (foliranje) ugroženosti istih radi eventualnog izbegavanja obaveza)...
...Koja bi to bila prava...?
...Zloupotreba (ne)ravnopravnosti između polova...
...Izbegavanje nekih osnovnih principa poštovanja druge osobe, pod izgovorom da su vam ispunjavanjem tih osnovnih principa poštovanja druge/drage osobe, ugrožena ta prava...

...Da li ste se susreli s takvom osobom i kako ste se izborili s tom osobinom - ako ste je uopšte primetili kod neke osobe, ili se upuštali u izborivanje...?

Ciciban
26-11-2010, 23:23
s takvom osobom nemozes da se izboris koliko god bio prisutan, uporan, tolerantan , strpljiv .... takva osoba uvek nadje izgovor za eskiviranje obaveza bilo kog tipa. Obicno tu spadaju razmazeni ljudi koji su navikli na "tacni" i koji nista vece od kasike nisu podigli , takvi najvise kukaju .

причалица
27-11-2010, 08:24
ne razumem o čemu se radi - neko se folira da nešto ne može? je l to?

QueenOfClubs
28-11-2010, 13:45
Pozivanje na nekakva prava u vezi/braku koja u stvari uopšte nisu ugrožena (simuliranje (foliranje) ugroženosti istih radi eventualnog izbegavanja obaveza)...
...Koja bi to bila prava...?
...Zloupotreba (ne)ravnopravnosti između polova...
...Izbegavanje nekih osnovnih principa poštovanja druge osobe, pod izgovorom da su vam ispunjavanjem tih osnovnih principa poštovanja druge/drage osobe, ugrožena ta prava...

...Da li ste se susreli s takvom osobom i kako ste se izborili s tom osobinom - ako ste je uopšte primetili kod neke osobe, ili se upuštali u izborivanje...?
Сусрела сам се са свим и свачим. Између осталог и са овим...
Уопште се не упуштам у борбу. Не знам колико је то добро...

kojica
29-11-2010, 15:52
Evo treći ili četvrti put čitam uvodni post i ne vredi.. ne razumem o čemu se radi...:huh:

Zazijavalo
29-11-2010, 15:57
Ja misim da ne mogu da se dogovore ko će da izbacuje đubre. :)

kojica
29-11-2010, 16:02
Još jedna tema o tome kako peglanje ugrožava brak? :lol:

причалица
03-12-2010, 08:46
Evo treći ili četvrti put čitam uvodni post i ne vredi.. ne razumem o čemu se radi...:huh:

e, dobro je....rekoh, glupa sam pa to ti je.

kojica
27-12-2010, 19:00
Dobro oće li mi neko pojasniti o čemu se radi?! :mirka:

QueenOfClubs
27-12-2010, 19:31
Па ја сам схватила да се заправо ради о двоструким аршинима у вези.
КЈад неко нема један, јасан став о свим стварима, него у зависности од ситуације.
Онако како му у том тренутку одговара.