PDA

Pogledaj Punu Verziju : Koji je vaš omiljeni burek?



Пркос
13-12-2010, 17:42
ponudjeni odgovori

1.Burek sa sirom
2.Burek sa mesom
3.Prazan burek
4.Pizza burek
5.Burek sa krompirom
6Burek sa jabukama
7Burek sa višnjama
8.Nijedan od navedenih
http://burek.echt.hu/estatic/images/2260_Burek%20.jpg

Zazijavalo
13-12-2010, 17:43
Fali burek s šargarepom. :pusi:

Sale
13-12-2010, 18:47
e baš sam malopre gledo na jutjubu kako se pravi burek.
viš ti kaka je to koincidencija

a danas sam imo još jednu koncidenciju de sam se setijo onog ćelavog nabildovanog voje i njegove izjave kako je zbog neke ribe dobijo otvoreni prelom novčanika
inače voju nisam vido pa sigurno dve godine. a za te dve godine ne verujem ni da sam pomisleo na njega.
tek nije prošlo ni dvaes minuti otkad ga se setih tek naleteh na njega.

mism dešava se.

elem volim burek sa sirom
a volim i smesom
a i ostale

jel imamo mi temu kako se pravi burek?
kako se prave jufke, kolko čega ide i to.

ako nemamo onda treba da se mete recept.
al ga ja ne znaem pa ne mogu. na jutjubu je bilo samo prikazano kako neka žena na koru baca meso i rola.

причалица
13-12-2010, 18:50
e, a ja ne volim burek...:sojka: ako moram da kaže koji, onda - prazan mi se najmanje gadi.

Пркос
13-12-2010, 19:23
e baš sam malopre gledo na jutjubu kako se pravi burek.
viš ti kaka je to koincidencija

a danas sam imo još jednu koncidenciju de sam se setijo onog ćelavog nabildovanog voje i njegove izjave kako je zbog neke ribe dobijo otvoreni prelom novčanika
inače voju nisam vido pa sigurno dve godine. a za te dve godine ne verujem ni da sam pomisleo na njega.
tek nije prošlo ni dvaes minuti otkad ga se setih tek naleteh na njega.

mism dešava se.

elem volim burek sa sirom
a volim i smesom
a i ostale

jel imamo mi temu kako se pravi burek?
kako se prave jufke, kolko čega ide i to.

ako nemamo onda treba da se mete recept.
al ga ja ne znaem pa ne mogu. na jutjubu je bilo samo prikazano kako neka žena na koru baca meso i rola.

izvoli Sale..pogledaj i nauci sve o bureku...
http://razbibriga.net/showthread.php/733-Bosansko-hercegovacka-kuhinja-specificnosti?highlight=burek

Verovatno te i ovo interesuje


PRIPREMANJE TESTA ZA JUFKE

JUFKA JE REČ PREUZETA OD TURSKOG ( YUFKA ) , A NAŠA REČ U LITERATURI JE:

’’ Suvka’’ verovatno od reči sukati. Svako brašno nije za jufke. Pre mešenja testa treba izvršiti probu . To se čini tako što se uzme brašno i sa vodom zamesi srednje tvrdo testo . Tadase prignječi na dasku , za mešenje testa dlanom ili palcem. Ako testo pokaže elastičnost , i ostane u celini , onda je dobro za sukanje. A ako se pocepa i raspadne , onda nije dobro za jufke.
Testo za jufke se priprema : 500. Gr.- brašna-belog glatkog, i formuje na stolu . Zatim se napravi udubljenje u sred kupe brašna i doda malo soli i kašika ulja. Testo zamesiti sa mlakom vodom tako da dobijemo testo srednje tvrdoće. Testo se odmara pola sata podeli na više delova i premaže uljem da ne svori koru.

Sukanje- razvlačenje- jufki

Ranije se u domaćinstvu obavezno sukale jufke oklagijom . Danas se razvlačenje radi na četvrtastom stolu . Rzvalačenje može biti na dva načina : ručno razvlačenje i razvlačenje na stoljnjaku. Odnosno kombinacija jednog i drugog . Danas stručnjaci pa i domaćice kupuju gotove kore za pite. Uzaludno je zadržavati se na objašnjavanju daljeg procesa rada ,. Svska pekarska indusrrija proizvodi za tržište mnogo tipova kora. Koje zadovoljavaju potrebe za proizvodnju pita.
Karlo walter. Talijanska fritura i napuljska pizza, ’’ savremeno ugostiteljstvo ’’ br.- 10/ 1961. Zagreb.
http://razbibriga.net/showthread.php/542-Pogace-slana-peciva-projare-pite-kisela-testa-gibanice-i-ostalo/page4

sani
13-12-2010, 19:26
Uf sa sirom..al onako da curi sir iz njega

Bisernica
13-12-2010, 19:26
4.Pizza burek

kojica
13-12-2010, 19:27
prazan.. :plesu:

paculjkica
11-04-2011, 12:56
Sa mesom :roll:

mihaela
11-04-2011, 12:56
Sa sirom.

DaDole
11-04-2011, 12:59
nema bureka sa sirom,nema bureka sa bilo čim,osim sa mesom..Burek je burek,sve su ostalo pite:)

paculjkica
11-04-2011, 13:05
Pa i meni malo čudno to za jabuke, višnje...ako je pita onda je sve ok.!;)

mare
11-04-2011, 13:43
burek sa jabukama? fuuuuuuuuj

pizza burek :srce:

mikili
15-05-2011, 11:12
sa sirom ..kako god da ga zovete.. :raz_068:

Flertusa Cipelic
15-05-2011, 18:14
Sa pecurkama..

Sarmica
15-05-2011, 18:16
nema bureka sa sirom,nema bureka sa bilo čim,osim sa mesom..Burek je burek,sve su ostalo pite:)

Moj čoek:raz_082:

tol
15-05-2011, 18:32
sa sirom, prazan, pečurkama...višnjama..jabukama...i sa mesom kada ga ja pravim(brez lukac)

jela sam u Istanbulu neki visoki koji se seče kao giros....oni su majstori za te stvari :)

Adio
15-05-2011, 18:58
ja retko retko jedem burek, al ako jem ili je sir ili pecurke :aha:

Nežnicah
17-03-2013, 14:28
sa sirom, isključivo kod Petrovića u Bežanijskoj u Zemunu :vodanausta: sreća pa mi nikako nije usput, tako da ga retko jedem, inače bih imala 100kg :lol: