PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ne/moral



kojica
23-12-2010, 16:23
Kako se snalazite sa ne/moralom?

Evo na primer. Poznajete osobu koja stalno prenosi tamo šta se govorilo vamo,
iznosi javno o čemu ste privatno pričali i slično..
I poznajete osobu koja u nekim dugim noćnim satima dokolice, osobi suprotnog
pola predlaže seks. Mož biti ozbiljno, možda samo da bi prekratila vreme.

Koja osoba je manje ili više nemoralna ili moralna?

Kovač
23-12-2010, 16:24
Pa neću ja da budem prvi...

kojica
23-12-2010, 16:25
Ajd ja ću da budem prva..:lol:

U ovom drugom primeru ne nalazim ništa nemoralno. Ne razumem šta je postavljač teme teo da kaže. :palac:

G
23-12-2010, 16:26
Meni je sve moralno što je plod dogovora dve ili više puneletnih i mentalno zdravih osoba. Svako naknadno opisivanje sprovedene aktivnosti bez dozvole učesnika nije poželjno i nije moralno.:lol:

boti
23-12-2010, 16:29
Kako se snalazite sa ne/moralom?

Evo na primer. Poznajete osobu koja stalno prenosi tamo šta se govorilo vamo,
iznosi javno o čemu ste privatno pričali i slično..
I poznajete osobu koja u nekim dugim noćnim satima dokolice, osobi suprotnog
pola predlaže seks. Mož biti ozbiljno, možda samo da bi prekratila vreme.

Koja osoba je manje ili više nemoralna ili moralna?

Joj :(
Ja piso jednoj ljubavne mejlove a ona posle sve pokazivala trenutnom 'ebachu a on je natero.. ma necu bwe tolko je nemoralno...
A ima jos jedan... jednoj sam piso na njeno trazenje erockije plicice i ona drndala macu sa njima i svrcavala 100 puta na dan i posle sve to pokacala dlugome a bilo camo ca njenu mackicu...

zene su grozne... :(

причалица
23-12-2010, 21:38
Kako se snalazite sa ne/moralom?

Evo na primer. Poznajete osobu koja stalno prenosi tamo šta se govorilo vamo,
iznosi javno o čemu ste privatno pričali i slično..
I poznajete osobu koja u nekim dugim noćnim satima dokolice, osobi suprotnog
pola predlaže seks. Mož biti ozbiljno, možda samo da bi prekratila vreme.

Koja osoba je manje ili više nemoralna ili moralna?

pa, ne znam.
po meni, sve to zavisi od osobe koja registruje akciju tzv. nemoralne osobe. uvek ima leka za navedene primere...nemoralno je pristati na nemoral, a pokušaji drugih ljudi da budu nemoralni me se ne dotiče mnogo.
missim, ne bih da sudim drugima. radije sudim sebi....bezuspešno, doduše, ali se trudim.

Rosa
05-04-2011, 12:03
:kapa:

Vragolanka
05-04-2011, 12:04
Kako se snalazite sa ne/moralom?

Evo na primer. Poznajete osobu koja stalno prenosi tamo šta se govorilo vamo,
iznosi javno o čemu ste privatno pričali i slično..
I poznajete osobu koja u nekim dugim noćnim satima dokolice, osobi suprotnog
pola predlaže seks. Mož biti ozbiljno, možda samo da bi prekratila vreme.

Koja osoba je manje ili više nemoralna ili moralna?

tračarenje je nekultura i nevaspitanje, stvar karaktera, nije pitanje moralnosti.
sex predlog nije nemoralan... ako postoje obostrane tendencije, ne zalazim u razloge...

izgleda da nemam moralnih predrasuda... :lol:

Vragolanka
05-04-2011, 12:08
e, da... uvela sam jedan princip, od nedavno, na moralnom nivoJu... nikad više sa jednom vrstom muškaraca.
od koga je ustanovljena mera, dobro se i sprovodi... :lol:

Rosa
05-04-2011, 12:10
:kapa: ....................


http://www.youtube.com/watch?v=1tWS4aoGQaI&feature=related

kojica
05-04-2011, 12:11
:hm:

E ovo moraš da mi objasniš:
stvar karaktera, nije pitanje moralnosti.

ne razumem...

Vragolanka
05-04-2011, 12:14
:hm:

E ovo moraš da mi objasniš:
stvar karaktera, nije pitanje moralnosti.

ne razumem...

tračare, cinkare, izdajnici, poltroni, prevaranti, dvolični i pokvareni ljudi ogovaraju... i dokoni, da...

kojica
05-04-2011, 12:16
I onda ogovaranje, tračarenje, cinkarenje i slično, nije nemoralno?

Vragolanka
05-04-2011, 12:20
I onda ogovaranje, tračarenje, cinkarenje i slično, nije nemoralno?

nije za osudu, više za žaljenje...

Vragolanka
05-04-2011, 12:22
ne znam da li se nemoralno ponašanje tretira kao neadekvatno tretiranje uz loše posledice, lične... ili u odnosu na druge?

kojica
05-04-2011, 12:37
Pod oba.

Dobro, sada mi je jasno na šta si mislila.

E juče bacih pogled na neku reportažicu. Siromašni zemljoradnik u Kolumbiji proizvodi
koku da bi prehranio porodicu. Bukvalno toliko zaradi, da se obuku i prehrane. Šta god
bi drugo gajio na toj zemlji, umrli bi od gladi. Svestan je u kakvom lancu učestuvje, zna
i ko se botati i ko umire na njegov račun, ali njemu deca plaču gladna.
Još malo pa ga prikazaše kao moralnu gromadu.

Vragolanka
05-04-2011, 12:40
Pod oba.

Dobro, sada mi je jasno na šta si mislila.

E juče bacih pogled na neku reportažicu. Siromašni zemljoradnik u Kolumbiji proizvodi
koku da bi prehranio porodicu. Bukvalno toliko zaradi, da se obuku i prehrane. Šta god
bi drugo gajio na toj zemlji, umrli bi od gladi. Svestan je u kakvom lancu učestuvje, zna
i ko se botati i ko umire na njegov račun, ali njemu deca plaču gladna.
Još malo pa ga prikazaše kao moralnu gromadu.

njegova deca plaču gladna?
a tuđe više nema, zbog takvih?
ma ja bi i njega i decu mu nahranila plodovima te zemlje.
ne vidi drugi način da zaradi... :facepalm:
izgovor je najlakše naći...

Vragolanka
05-04-2011, 12:44
to ti je kriminal + nemoral

причалица
05-04-2011, 12:48
Pod oba.

Dobro, sada mi je jasno na šta si mislila.

E juče bacih pogled na neku reportažicu. Siromašni zemljoradnik u Kolumbiji proizvodi
koku da bi prehranio porodicu. Bukvalno toliko zaradi, da se obuku i prehrane. Šta god
bi drugo gajio na toj zemlji, umrli bi od gladi. Svestan je u kakvom lancu učestuvje, zna
i ko se botati i ko umire na njegov račun, ali njemu deca plaču gladna.
Još malo pa ga prikazaše kao moralnu gromadu.

užas.
ne znam šta da kažem, a da ne zvučim kao neka baba.

kojica
05-04-2011, 12:49
E pa eto..
a ono što bih u vezi toga pitala je sledeće..

Pošto on ne radi to jer u tome uživa - to je jako naporan posao i on ne koristi kokain.
Ne radi to iz loše namere. Ne sa željom da nekoga ubije, već sa namerom da prehrani
porodicu. Ne da bi se bahatio, već da bi za puki život zaradio.
Greši taman toliko koliko i radnik u fabrici oružja? Nije baš sasvim nemoralno?


to ti je kriminal + nemoral

Kriminal + - nemoral ne menja mnogo situaciju. Kriminal je samo zvanično osuđen nemoral.
U nekim je zemljama nešto legalno a nešto ne, nešto moralno a nešto ne. Vodimo se posledicama
po sebe i druge. Tako je manje zbunjujuće.

причалица
05-04-2011, 12:51
da ,ali proizvodnja oružja je legalna stvar, što proizvodnja droge nije.
samim tim, ne bih izjednačavala te dve stvari, čak ni principijelono....izrađeno oružje uvek teoretski može da bude neupotrebljeno, što sa drogom nije slučaj.
a što ne voli da radi to - pa šta? skoro 90% ljudi ne voli da radi to što radi pa ipak radi - da bi prehranili porodicu.

Vragolanka
05-04-2011, 12:53
E pa eto..
a ono što bih u vezi toga pitala je sledeće..

Pošto on ne radi to jer u tome uživa - to je jako naporan posao i on ne koristi kokain.
Ne radi to iz loše namere. Ne sa željom da nekoga ubije, već sa namerom da prehrani
porodicu. Ne da bi se bahatio, već da bi za puki život zaradio.
Greši taman toliko koliko i radnik u fabrici oružja? Nije baš sasvim nemoralno?

drugo je legalna proizvodnja, bilo čega, drugo je uzgajanje i dilovanje narkotika.
ako je formalna crta problem, videti u krivičnom zakonu...
radnik ne puca iz tog oružja, isto bi bilo da si izvršila poređenje sa radnikom u pivskoj industriji... on neposredno doprinosi, jelte?
e, ovaj je direkt grešan. a izgovor mu je licemeran, da se ispovraćaš.

kojica
05-04-2011, 12:54
da ,ali proizvodnja oružja je legalna stvar, što proizvodnja droge nije.
samim tim, ne bih izjednačavala te dve stvari, čak ni principijelono....izrađeno oružje uvek teoretski može da bude neupotrebljeno, što sa drogom nije slučaj.
a što ne voli da radi to - pa šta? skoro 90% ljudi ne voli da radi to što radi pa ipak radi - da bi prehranili porodicu.
Htela sam da kažem da nije odlučio to da radi jer uživa u tom poslu i voli to da radi.
Ja eto, kao i vi, verujem da ima izbor. On ne vidi situaciju tako.

I proizvodnja energije u nuklearnim elektranama je legalna, a ja eto smatram da je totalno nemoralno baviti se tako nečim.

kojica
05-04-2011, 12:56
drugo je legalna proizvodnja, bilo čega, drugo je uzgajanje i dilovanje narkotika.
ako je formalna crta problem, videti u krivičnom zakonu...
radnik ne puca iz tog oružja, isto bi bilo da si izvršila poređenje sa radnikom u pivskoj industriji... on neposredno doprinosi, jelte?
e, ovaj je direkt grešan. a izgovor mu je licemeran, da se ispovraćaš.

Može i radnik u fabrici za proizvodnju alkoholnih pića, da. I on jednako doprinosi nečijoj bedi.

Vragolanka
05-04-2011, 12:56
I proizvodnja energije u nuklearnim elektranama je legalna, a ja eto smatram da je totalno nemoralno baviti se tako nečim.

aj što je nemoralno, nego što nije adekvatno plaćeno... :lol:
ne, ne... nisu nam ista merila, definitivno... ubica je ipak onaj koji povlači okidač.

Vragolanka
05-04-2011, 12:58
Može i radnik u fabrici za proizvodnju alkoholnih pića, da. I on jednako doprinosi nečijoj bedi.

i to je stvar izbora, konzumacija.
a više izbora uvek postoji.
za svaku od strana...

kojica
05-04-2011, 12:59
aj što je nemoralno, nego što nije adekvatno plaćeno... :lol:
ne, ne... nisu nam ista merila, definitivno... ubica je ipak onaj koji povlači okidač.
Pa ko u ovoj priči povlači okidač? Proizvođać, onaj koji dorađuje proizvod, prvi, drugi ili deseti preprodavac
ili onaj ko direktno uzima novac od zavisnika i predaje mu proizvod?

причалица
05-04-2011, 12:59
I proizvodnja energije u nuklearnim elektranama je legalna, a ja eto smatram da je totalno nemoralno baviti se tako nečim.

pa jeste nemoralno sa nekog višeg stanovišta ako gledaš...i iz perspektive ovoga što se deilo u japanu i ranije u černobilu...ali, mnogo ljudi će naći opravdanje za proizvodnju nuklearne energije....ali, ne verujem da bi iko normalan opravdao proizvodnju droge, eto.

Vragolanka
05-04-2011, 13:01
Pa ko u ovoj priči povlači okidač? Proizvođać, onaj koji dorađuje proizvod, prvi, drugi ili deseti preprodavac
ili onaj ko direktno uzima novac od zavisnika i predaje mu proizvod?

postoji lanac, svi su krivi, ali ne podležu svi krivičnom zakonu.
ako je po savesti, svi su nemoralni.
okidač povlači onaj koji koristi drogu, alkohol, onaj koji puca.
ako ti ja recimo dam pištolj, da li ćeš se ubiti?
ako ti dam piće, hoćeš se olešiti?
ako ti dam drogu, hoćeš li postati narkoman?
od tebe zavisi...

Vragolanka
05-04-2011, 13:01
pa jeste nemoralno sa nekog višeg stanovišta ako gledaš...i iz perspektive ovoga što se deilo u japanu i ranije u černobilu...ali, mnogo ljudi će naći opravdanje za proizvodnju nuklearne energije....ali, ne verujem da bi iko normalan opravdao proizvodnju droge, eto.

na primer?

Vragolanka
05-04-2011, 13:02
oružje može da bude i pesnica, ako ćemo već tako...

kojica
05-04-2011, 13:03
pa jeste nemoralno sa nekog višeg stanovišta ako gledaš...i iz perspektive ovoga što se deilo u japanu i ranije u černobilu...ali, mnogo ljudi će naći opravdanje za proizvodnju nuklearne energije....ali, ne verujem da bi iko normalan opravdao proizvodnju droge, eto.
Još koliko takvih katastrofa do potpunog uništenja planete Zemlje?
Ti u Srbiji proizvodiš drogu, ja se drogiram i umrem od toga - Kakve to posledice ima
po Vragolanku koja živi u Mađarskoj? Ali svi normalni bi osudili nas dve, ali one koji će
uništiti sve što živi neće.

Bolje da se tema zove šta je normalno. :lol:

причалица
05-04-2011, 13:03
na primer?

pa na primer, bar pola japana...tj oko 100 miliona ljudi se slaže s tim da imaju nuklearne centrale, jer nemaju druge dostupne enrgetske izvore - nemaju reke, ugalj, gas....sunčeva energija nije dovoljna, a još se (o bedaka!) nalaze na ostrvu, što dodatno otežava energetsku infrastrukturu.

p.s. uopšte se ne slažem sa prozvodnjom nuk. energije, da me ne shvatite pogrešno. gledam samo šta jeste sistemski rešavano.
dakle, taj mučenik što proizvodi drogu živi u nesređenoj zemlji, a ovi japanci žive u sređenoj...
rezultat? pa nikakav dobar - grozno je u obe zemlje.

Vragolanka
05-04-2011, 13:05
pa na primer, bar pola japana...tj oko 100 miliona ljudi se slaže s tim da imaju nuklearne centrale, jer nemaju druge dostupne enrgetske izvore - nemaju reke, ugalj, gas....sunčeva energija nije dovoljna, a još se (o bedaka!) nalaze na ostrvu, što dodatno otežava energetsku infrastrukturu.

pa ako su se složili, neka sada uživaju u atmosferi...

Vragolanka
05-04-2011, 13:07
a znali su i na kakvom tlu je grade... prema tome, sada neka se suoče sa posledicama.
aj oni, al što i ostali... to je zlo.

kojica
05-04-2011, 13:08
pa na primer, bar pola japana...tj oko 100 miliona ljudi se slaže s tim da imaju nuklearne centrale, jer nemaju druge dostupne enrgetske izvore - nemaju reke, ugalj, gas....sunčeva energija nije dovoljna, a još se (o bedaka!) nalaze na ostrvu, što dodatno otežava energetsku infrastrukturu.

p.s. uopšte se ne slažem sa prozvodnjom nuk. energije, da me ne shvatite pogrešno. gledam samo šta jeste sistemski rešavano.
dakle, taj mučenik što proizvodi drogu živi u nesređenoj zemlji, a ovi japanci žive u sređenoj...
rezultat? pa nikakav dobar - grozno je u obe zemlje.
I mi živimo u nesrećnoj zemlji. Mogli bi da se dogovorimo da legalizujemo prostituciju.
Imamo baš lepe žene. Što da nam turizam ne procveta. :g:

Ma shvatam ja tebe Pričo i ne zameram ništa. Samo ćaskamo. Taman i ja toliko branim
onog proizvođača koke.. :lol: briga me...

причалица
05-04-2011, 13:09
pa ako su se složili, neka sada uživaju u atmosferi...

pa i kolumbijci neka uživaju....samo, što u kolumbiji je stalno neko njesra, ovde je svakih 50 godina.
dakle, hirošima i nagasaki su strašni, černobil je strašan, ovo danas što se dešava već 3 nedelje je strašno....ali, pošto će sve to sistemski da se rešava i pošto se ipak proizvodi nešto (energija) što nije porok - mislim da će se izaći na kraj s tim...a sa drogom se nikad niko neće moći izboriti.

Vragolanka
05-04-2011, 13:10
pa i kolumbijci neka uživaju....samo, što u kolumbiji je stalno neko njesra, ovde je svakih 50 godina.
dakle, hirošima i nagasaki su strašni, černobil je strašan, ovo danas što se dešava već 3 nedelje je strašno....ali, pošto će sve to sistemski da se rešava i pošto se ipak proizvodi nešto (energija) što nije porok - mislim da će se izaći na kraj s tim...a sa drogom se nikad niko neće moći izboriti.

a možda je sve to božja volja? :lol:

kojica
05-04-2011, 13:10
postoji lanac, svi su krivi, ali ne podležu svi krivičnom zakonu.
ako je po savesti, svi su nemoralni.
okidač povlači onaj koji koristi drogu, alkohol, onaj koji puca.
ako ti ja recimo dam pištolj, da li ćeš se ubiti?
ako ti dam piće, hoćeš se olešiti?
ako ti dam drogu, hoćeš li postati narkoman?
od tebe zavisi...
Tačno.

Što bi značilo, da zakonodavci zaista žele da zaustave proizvodnju droge, hapsili bi
narkomane. Jel da? I zakonodavci su učesnici lanca i straašnooo su nemoralni. :lol:

Vragolanka
05-04-2011, 13:11
zabole me za globalne, ja sam fokusirana na lokalni nemoral... :trepp:

причалица
05-04-2011, 13:11
a možda je sve to božja volja? :lol:

pa nečija volja jeste.

Vragolanka
05-04-2011, 13:12
Tačno.

Što bi značilo, da zakonodavci zaista žele da zaustave proizvodnju droge, hapsili bi
narkomane. Jel da? I zakonodavci su učesnici lanca i straašnooo su nemoralni. :lol:

narkoman ne čini prekršaj tako što sebi narušava zdravlje.
diler da. nadam se da ih hapse, biju i siluju.

причалица
05-04-2011, 13:13
Tačno.

Što bi značilo, da zakonodavci zaista žele da zaustave proizvodnju droge, hapsili bi
narkomane. Jel da? I zakonodavci su učesnici lanca i straašnooo su nemoralni. :lol:

pa eto..koliko znam - laka droga je legalizovana u holandiji...pitam se pitam - što je to jedna od najbogatijih zemalja u evropi? sigurno nije zato što proizvode mnogo lepih lala....
zamisli da mi legalizujemo lake droge? da li bi se brisel preselio u beograd? a?

kojica
05-04-2011, 13:14
Može.. lake droge i prostitucija.. :jasenka: ima da procvetamo...

Vragolanka
05-04-2011, 13:15
Može.. lake droge i prostitucija.. :jasenka: ima da procvetamo...

kad već nemamo drugih resursa... :lol:

kojica
05-04-2011, 13:16
kad već nemamo drugih resursa... :lol:

Pa dobro, malo ćemo da proizvodimo i oružje. :hm:

Vragolanka
05-04-2011, 13:17
Pa dobro, malo ćemo da proizvodimo i oružje. :hm:

a kome ćemo da ga prodamo, kad samo mi ratujemo u regionu? :lol:

kojica
05-04-2011, 13:18
Gadafiju.. :palac:

Bre bila bi to Srbija do Tokija.. :lol:

причалица
05-04-2011, 13:18
a kome ćemo da ga prodamo, kad samo mi ratujemo u regionu? :lol:

naći će se neko, na žalost.

Raisa
06-04-2011, 09:00
Kako se snalazite sa ne/moralom?

Evo na primer. Poznajete osobu koja stalno prenosi tamo šta se govorilo vamo,
iznosi javno o čemu ste privatno pričali i slično..
I poznajete osobu koja u nekim dugim noćnim satima dokolice, osobi suprotnog
pola predlaže seks. Mož biti ozbiljno, možda samo da bi prekratila vreme.

Koja osoba je manje ili više nemoralna ili moralna?

a mi smo..ko da sudimo?

kojica
06-04-2011, 12:14
Mi smo ovde kao da žvrljamo po forumu i svakm žvrljom sudimo.

Nisi primetila? :lol:

причалица
06-04-2011, 16:14
Mi smo ovde kao da žvrljamo po forumu i svakm žvrljom sudimo.

Nisi primetila? :lol:

žvrlj žvrlj

mica
08-04-2011, 09:08
Ala ste rasisile temu :lol: Dakle,cikica koji gaji koku kako bi prehranio porodicu,po meni je saucesnik u tom lancu droge i ja ne volim niti osudjujem ikoga,niti smatram da bilo ko od nas treba da radi to,te ja postavljam stvari ovako: Ja licno,ne bih nikad na taj nacin prehranjivala svoju porodicu i ne bih mazala sebi oci izgovorima,kako nemam drugog nacina. Uvek ima drugi nacin,samo je verovatno tezi pa je lakse ici tim putem. Da se razumemo,ja sam poprilicno operisana od morala :) ali imam savest.

DaDole
08-04-2011, 10:17
Nijedan od primjera ne bih vezala za moralno odnosno nemoralno,jer je to više stvar karaktera i ličnosti..Ljudi jednostavno vole da se igraju "moralne vertikale"... ko sam ja da budem ikom sudija i da "morališem " o nekom.Ono što je za mene normalno/moralno/nemoralno za nekog nije i obrnuto..ono što ja smatram predrasudom ,drugi vidi na neki svoj način..

kojica
08-04-2011, 10:30
Čime osuđuješ one koji osuđuju. :moon:

DaDole
08-04-2011, 10:35
Nikad nikog ne osuđujem..a one koji osuđuju obično zaobilazim..čak i kad "sude" meni...jer zaista mislim da niko nema pravo nikom da sudi u svijetu izopačenog kvazimoralisanja u kom ljudi vole da vire šta se to kuha u tuđim šerpama jer obično im vlastite postanu dosadne ili prazne...Ti koji osuđuju zapravo isključivo govore o sebi.

mica
08-04-2011, 10:38
Nikad nikog ne osuđujem..a one koji osuđuju obično zaobilazim..čak i kad "sude" meni...jer zaista mislim da niko nema pravo nikom da sudi u svijetu izopačenog kvazimoralisanja u kom ljudi vole da vire šta se to kuha u tuđim šerpama jer obično im vlastite postanu dosadne ili prazne...Ti koji osuđuju zapravo isključivo govore o sebi.

jubim ja tebe pametnu :cmok:

kojica
08-04-2011, 10:59
Nikad nikog ne osuđujem..a one koji osuđuju obično zaobilazim..čak i kad "sude" meni...jer zaista mislim da niko nema pravo nikom da sudi u svijetu izopačenog kvazimoralisanja u kom ljudi vole da vire šta se to kuha u tuđim šerpama jer obično im vlastite postanu dosadne ili prazne...Ti koji osuđuju zapravo isključivo govore o sebi.

Pa eto vidiš... :lol:

причалица
08-04-2011, 16:37
Nikad nikog ne osuđujem..a one koji osuđuju obično zaobilazim..čak i kad "sude" meni...jer zaista mislim da niko nema pravo nikom da sudi u svijetu izopačenog kvazimoralisanja u kom ljudi vole da vire šta se to kuha u tuđim šerpama jer obično im vlastite postanu dosadne ili prazne...Ti koji osuđuju zapravo isključivo govore o sebi.

nedodiri, a je l ti osuđuješ ove koji osuđuju ili se varam?

QueenOfClubs
08-04-2011, 18:48
А како се ова тема претоворила у тему о осуђивању :qq:
Свако друштво има своја писана и неписана правила.
У људској природи је да, макар у својим мислима, осуди.
Сви ми имамо представу шта је добро, шта није.
Ево, данас читам (чуј данас, сваки дан) о убиству...
И сад шта, ја о томе као не размишљам, не осуђујем.
Па наравно да се прво згранем, ондак осудим, па се питам шта је ово данас, па свашта нешто...
Ето, да не идемо даље по рубрикама, да се задржимо на хроници :lol:

Једно је судити некоме а друго осуђивати нечије понашање.
Да само Бог суди не би било ни правосуђа ни закона ни затвора.
Суд и осуда су оно што нас одваја од анархије.

И кад прочиташ тако нешто, као што је и пример из уводног поста, ти не судиш том одређеном човеку, ти га ни не познајеш.
Ти размишљаш о самом чину и у теби природно прораде осећања.
Слажеш се са тако нечим или не. Одобраваш или не.
Бар ја не могу тако нешто да прочитам и да баш никако не размишљам, не знам ни како је то могуће...
Човек побио све мушко у кући, па и дете од две и по година, и ја размишљам... како? Па добро, дешава се јбг.

mona
08-04-2011, 19:03
tesko je meriti grehe, a i nije na nama, Bog je taj koji zna i sudi...
a zna se sta je nemoralno...

причалица
08-04-2011, 20:07
a zna se sta je nemoralno...
kako se zna?

Zak
08-04-2011, 20:08
Kako se snalazite sa ne/moralom?

Evo na primer. Poznajete osobu koja stalno prenosi tamo šta se govorilo vamo,
iznosi javno o čemu ste privatno pričali i slično..
I poznajete osobu koja u nekim dugim noćnim satima dokolice, osobi suprotnog
pola predlaže seks. Mož biti ozbiljno, možda samo da bi prekratila vreme.

Koja osoba je manje ili više nemoralna ili moralna?

Ziveo nemoral!!!
Dole moralisti!

Vragolanka
04-05-2011, 13:33
tesko je meriti grehe, a i nije na nama, Bog je taj koji zna i sudi...
a zna se sta je nemoralno...

boga nema... i nikada nećemo saznati koliko smo grešni... :mrgreen:

mikili
04-05-2011, 16:04
nemoral koji ja osudjujem je bogacenje na tudjoj nesreci..to me uvek zgadi...

kojica
04-05-2011, 16:06
boga nema... i nikada nećemo saznati koliko smo grešni... :mrgreen:
:hm:

Misliš, neće saznati oni koji čekaju da im On kaže?

Vragolanka
04-05-2011, 16:07
:hm:

Misliš, neće saznati oni koji čekaju da im On kaže?

neće dočekati da saznaju... ako je suština u tome, a ne ne biti sam svestan kad gde i koliko si zgrešio, ondak nemam reči...

причалица
04-05-2011, 16:08
al ste okrutne.

Zak
06-05-2011, 11:26
nemoral koji ja osudjujem je bogacenje na tudjoj nesreci..to me uvek zgadi...
Dok se nekom ne smrkne drugom ne moze da svane... Vazda bilo i ostalo u Serbiji...

marlon
06-05-2011, 11:34
Dok se nekom ne smrkne drugom ne moze da svane... Vazda bilo i ostalo u Serbiji...

jok... to je univerzalno

причалица
09-05-2011, 07:23
jok... to je univerzalno

nemoral je univerzalan, a?